Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012 Νο2


Recommended Posts

κρυο δεν λες τιποτα σημερα...! και πολυ αερα! εμες εδω που ειμαστε παραλιακα μας εχει σηκωσει! πρεπει να εχει 7-8 μποφορ!

πωπω twiggy να προσεχεις πως σηκωνεσαι! εγω και να θελω δεν μπορω να σηκωθω αποτομα αλλα ουτε κα να σκυψω ευκολα! και τις καλτσες μου ακομα δυσκολευομαι να τις βαλω!!!

την βαλιτσα την εχω αρχισει εδω και κανεναν μηνα εγω αλλα σιγα σιγα! εχω ετοιμασει μονο το νεσεσερ σαμπουαν οδοντοβουρτες και τετοια! εδω που τα λεμε δεν ειναι και παρα πολλα τα πραγματα που πρεπει να εχουμε μαζι!

το δωματιο εμεις το αρχισαμε! εχουμε κανει το σκιτσο και τα βασικα χρωματα! το αλλο σκ θα γινουν οι λεπτομερειες! η μανουλιτσα δουλευει κιολας και δεν προλαβαινει!

αχ εχθες μου εφερε η μαμα μου 3 σεντονια που ηταν δικα μου οταν ημουν στην κουνια! ειναι πολυ συγκινητικο! και ειναι σαν καινουργια ρε κοριτσια... κατασπρα και τα σχεδιακια τους που ειναι κεντητα δεν εχουν ξεθωριασει καθολου!

να ρωτησω κατι ασχετο... μπιμπερο, αποστηρωτες και τετοια πρεπει να τα παρουμε απο τωρα? φυσικα σκοπευω να θηλασω αλλα ποτε να τα παρω αυτα τα πραγματα?

αυτα κοριτσακια!!! καλο σας βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 935
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα ζουζουνίτσες....... Να 'μαι και εγώ μια μέρα πρωινή :o αλλά τα μπεμπάκια μου από τις 7 κάνουν πάρτυ :ymparty:[smilie=blob3.gif] .....έστειλα και τον μπαμπά μας να μας φέρει ψωμάκι πριν πάει στην δουλίτσα και ήταν ζεστοοοοοοοοο δεν μπόρεσα να αντισταθώ!!!!!!

ΚΡΥΟ ΚΡΥΟ ΚΡΥΟ....... βλέπω το ΣΚ όλες το βγάλαμε μέσα με το τζακάκι και την κουβερτούλα μας!!!!!!

Εμείς φτιάξαμε μάφιν , μας ήρθε όρεξη για λίγο γλυκό ;);) Αδιάσαμε και το δωμάτιο και την άλλο ΣΚ λέμε να αρχίσουμε το βάψιμο!!!!!!

Μεγειές - μεγειές ;);) κκαι τα ρουχαλάκια, τα κρεβατάκια, τα δωματιάκια.......τι ΕΥΤΥΧΙΑ!!!!!!!

Βλέπω μαζεύουμε βαλιτσούλες σιγα, σιγά.... έτσι μπράβο να μας λέτε να μαθαίνουμε και εμείς που γεννάμε πιο μετά. Για τα μωράκια τι θα χρειαστούμε? ξέρω ότι στο δημόσιο δεν δίνουν τίποτα.......

Bourique άντε μπαίνεις στην τελική ευθεία!!!!! ΥΠΟΜΟΝΗ ;)

Anthropaki βάλε και καμιά φωτο από δωμάτιο, πρέπει να είναι τέλειο και εγώ σε αυτά τα χρώματα σκεφτόμουν να το κάνω.....Η μικρούλα πρέπει να σας έχει πάρει το μυαλό τώρα, η καλύτερη ηλικία είναι αυτή, τρελένεσαι με αυτά που λένε και τα ναζάκια τους!!!!! :D:D:D:D

Twiggy πρόσεχε πολύ με τις ζαλάδες, σιγά σιγά και ήρεμα.......

Όσο για το θηλασμό βάζετε κρεμούλα στις θηλές για να μαλακώσουν? και ποια χρησιμοποιείτε?

Φιλάκια σε όλες θα τα πούμε και αργότερα .......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnmera mellouses manoules k apo mena!!! ax...avupomonw va perasei liiiigo o kairos n'arxisoume k emeis va etoimazoume dwmatio kai n'arxisoume tis agores na trela8oume entelws!!!!!!!

kiki78 me ta kila exeis 8emataki n oxi???? krema gia t stn8os egw xrnsimopoiw tns medela purelan 100

k emena oi mikres m klwtsane sunexws alla einai mallon polu leptepileptes kai oi klwtsitses tous einai polu apales kai xaritwmenes!!xaxa

filakia loipon se oles k milameeeeeeeeeeeee

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Καλή εβδομάδα. Τι κάνετε;; Όλες μια χαρούλα βλέπω. Μπράβο κοριτσάκια μου!!!

Εγω είμαι λιγουλάκι πτωμα :? . Παντρεύτηκε ο αδερφός μου το Σάββατο και καταλαβαίνετε... χαμος!!! Γλέπντια, τρέξιμο κλπ κλπ..., έκανα και την καμπύλη ζαχάρου τη Παρασκευή!!! Όλη μέρα μεχρι το βραδυ το στομάχι κομπος :ymsick::ymsick: με αυτή την αηδία που με έβαλαν να πιω... τέλος πάντων, οι απαντήσεις θα βγούν σήμερα το απόγευμα.

Σας φιλώ κοριτσάκια μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες!!! πολυ κρυο και σημερα.. μπρρρ

Μπουρικ μου πλησιαζει η ωρα ε?? πωπω αντε με το καλο , ολα να γινουν ωραια και με ενα πονο που λενε!!

εβιτα εχεις παρει πολλα κιλα? γιατι ανησυχεις, σου ειπε κατι ο γιατρος? κι εγω αυτον τον μηνα ειχα παρει αλλο 1 1/5 :oops: , αλλα μου ειπαν οτι ειναι οκ. Συνολικα ειμαι +5..Αλλα το στηθος βλακειες, αφου την ρωτουσα αν θα φουσκωσει ποτε και γελουσε!!Μου ειπε στον 8ο δεν τη γλιτωνω.. :P να το δω και να μην το πιστεψω.. Οσο για τη λυποθυμια, δεν ανησυχησε η γιατρος, αλλα αυτο που λετε ολες μου ειπε, οταν σηκωνομαι να μενω λιγο στο πλαι και μετα ορθια σιγα σιγα..εΙΝΑΙ συνηθισμενο στην εγκυμοσυνη, το αιμα συγκεντρωνεται στην κοιλια και παει πιο αργα στο κεφαλι και στα ακρα...

Νινακι κι εγω δεν νομιζω οτι υπαρχει βιασυνη για το δωματιο κλπ.. αφου στην αρχη θα τα εχουμε μαζι μας τα μικρα..Ουτε τα μπιμπερο να τα παρουμε απο τωρα .. ετσι δεν ειναι δευτερομανουλες?

Εμεις αυτο το ΣΚ ευελπιστουμε να αδειασουμε και να βαψουμε το δωματιο μας σιγα σιγα.. αντε να δουμε!

πολλα φιλια σε ολες, φλωριανα καλα αποτελεσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας.......

πως πατε κοριτσια;;;;

στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα παρει αποστειρωτη και μπουκαλια τα οποια χρειαστηκα γιατι ο μικρος εγχειρηστηκε οποτε καθησε 15 μερες στην εντατικη......

στον δευτερο δεν χρειαστηκα τιποτα...ουτε μπιμπερο ουτε αποστειρωτη.......γιατι ολα ηρθαν καλα...

για μενα παντως μη παρετε....δειξτε στον αντρα σας ποιον αποστειρωτη θελετε και ποια μπουκαλια και θα μπορει να τα παρει μετα αν τα χρειαστητε....μη δινεται και τσαμπα λεφτα....γιατι μπουκαλια και αποστειρωτης ισον 100 ευρουδακια στανταρ......

κοριτσια μπηκα και επισημα στον μηνα μου.......το πολυ σε 30 μερες θα εχω την μπουμπου μου αγκαλια..αχ!θεουλη μου μακαρι να πανε ολα καλα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Evatsi εγώ προς το παρόν πάω καλά με τα κιλά..... ξεκίνησα με 61 κιλά, έχασα 4 κιλά από τους εμετούς που είχα τους πρώτους μήνες και τώρα είμαι 63.... Γενικά μόνο η κοιλιά φαίνεται έχει μεγαλώση πολύυυυυ :lol::lol::lol: .... εσύ πόσα πήρες?

Φλωριάνα να σου ζήσει το ζευγάρι!!!!! και καλά αποτελέσματα. Που σε έστειλε ο Χασιάκος να την κάνεις την καμπύλη ζαχάρου? και πόσο σου στοίχισε?

twiggy νομίζω ότι είναι καλύτερα να τα πάρουμε από τώρα τα μπιμπερά, γιατί σκέψου να πάει κάτι στραβά με τον θηλασμό, (π.χ.να μην φτάνει το γάλα) θα πρέπει να τρέχουν οι άλλοι να σου βρουν, έφόσον θα τα χρειαστούμε αργότερα είναι από τα απαραίτητα πράγματα, ας τα έχουμε από την αρχή και μακάρι να μην χρειαστούν ;) δεν ξέρω εγώ σκέφτομαι να τα πάρω να τα έχω ......

bourique με το καλό, άντε κορίτσι μου υπομονή σε λίγο θα έχεις στην αγκαλίτσα σου την μπεμπούλα σου [smilie=love4.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας και απο εμένα

Ησυχία το Σβ σπιτι τv πήγα και για ένα καφεδάκι, είχα και ένα γάμο αλλά κατά τα άλλα ήσυχία. Βρε κορίτσια εγω δεν εχω κάνει τίποτα απο ετοιμασίες και εχω αρχισει να ανγχωνομαι. Ο αντρας μου εχει πολύ δουλεια τώρα και θα μπορει να βοηθησει απο αρχες Δεκεμβρη θα τα κάνουμε όλα. Αυτό που λεω να κανω για αρχη ειναι να βγαλω απο την αποθηκη όλα τα ρουχα μπεμπέ που έχω να δω τι θα χρησιμοποιήσω και να αρχίσω να πλένω. Θέλω μεχρι τα χριστούγεννα να τα εχω όλα έτοιμα. Απο του Αι Γιαννιου θα μπαινω στο μηνα μου. Δεν θέλω να τρεχω με την κοιλιά στο στομα ασε που λενε οτι στατιστικά τα δευτερα ερχονται πιο νωρίς απο τα πρώτα.

Bourique αντε τωρα θα μετρας μέρες! έχεις αγωνία? Εγω στο πρώτο είχα σκάσει απο την αγωνία και τα νευρά επίσης, τώρα που ξερω τι με περιμένει όταν με το καλό γεννήσω ειμαι πιο κουλ. Λεω δεν βαριέσαι καλά ειναι τώρα μέσα στην κοιλιά. Τρωει, κοιμάται ξυπνάει δεν ένοχλει, βεβαια εχω και περιέργεια να δω το μουτράκι του.

Για μπουκάλια και αποστειρωτη εχω και εγω την ίδια γνώμη. Βλέπετε τι σας αρεσει και σας τα αγοράζει κάποιος όταν χρειαστεί. Αν θελεις να θηλάσεις και εχεις μπουκάλια και σκόνη στο σπίτι σύν πεθερομανες δεν χορταινει το μωρό κτλ κτλ θα μπεις στον πειρασμό να δωσεις σκόνη και μετα το παιχνιδι φευγει απο τα χέρια σου.

Σας φιλώ για την ώρα παω να παρω τον γιο μου απο το σχολείο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bourique1983 me t kalo koritsaki m na er8ei n korakla s !!!!TI EUTUXIA

oso gia ta kila m kiki78 8a troma3eis ligaki 3ekivnsa me 62 d exasa oute miso gt d eixa pote oute emetous oute adia8esies tpt apolutws kai twra ....eimai 75!!!k eilikrina d trww san treln!!!vevaia oloi lene oti d m fainetai gt eimai 1,75 kai d fainetai na exw paxunei exw kanei terastiooooo stn8os exei petaxtei polu o pwpws m kai koilia!!!! ti na kanw ?diaita??agxwnomai...d 3erw

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bourique1983 me t kalo koritsaki m na er8ei n korakla s !!!!TI EUTUXIA

oso gia ta kila m kiki78 8a troma3eis ligaki 3ekivnsa me 62 d exasa oute miso gt d eixa pote oute emetous oute adia8esies tpt apolutws kai twra ....eimai 75!!!k eilikrina d trww san treln!!!vevaia oloi lene oti d m fainetai gt eimai 1,75 kai d fainetai na exw paxunei exw kanei terastiooooo stn8os exei petaxtei polu o pwpws m kai koilia!!!! ti na kanw ?diaita??agxwnomai...d 3erw

Ο γιατρός τι σου είπε? Όχι δίαιτα.....απλά να προσέχεις τι τρώς ....πωπω έχεις πάρει δηλαδή 13 κιλά...εντάξει έχεις όμως και ύψος, ξεκίνησες και αδύνατη.....εγώ δεν βλέπω πολύ μεγάλες αλλαγές στο στήθος.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

o giatros m eipe na prosexw ti trww alla eilikrina d trww kati upervolika...favtasou oti m ekopse ta frouta gt etrwga gia kapoio diastnma mono frouta ap'ta veura m gia ta kila alla pia lew telos na mn t skeftomai...ti na kanw...kala t stn8os d uparxei d xwraei pou8ena!!!!asta na pane polla kila!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

o giatros m eipe na prosexw ti trww alla eilikrina d trww kati upervolika...favtasou oti m ekopse ta frouta gt etrwga gia kapoio diastnma mono frouta ap'ta veura m gia ta kila alla pia lew telos na mn t skeftomai...ti na kanw...kala t stn8os d uparxei d xwraei pou8ena!!!!asta na pane polla kila!!!

Εσύ πρόσεχε απλά τι τρώς και μην βάζεις άγχος ;) καλά φαντάζομαι PAMELA ANDERSON :shock: θα έχεις γίνει.... μια χαρά ...εγώ φαντάσου αγχονόμουν που δεν έβλεπα αλλαγή στο στήθος, έλεγα κάτι δεν πάει καλά :(

Πάντως μην αγχώνεσαι, και μια φίλη μου είχε πάρει 30 κιλά στην πρώτη εγκυμοσύνη και μια χαρά γέννησε και μετά τα έχασε σιγά σιγά και τα κιλά της..... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai liga les afou kanw plaka ston antra m kai t lew an apofasisw pote na valw pseftika kserw pws 8a eimai apo twra!!!!xaxa kala nai telos d 8a skasw t kalo einai oti d exw kanei px bratsa n boutia klp gi'auto kai se osous lew ta kila p exw parei d t pisteuei kaneis...

n lekavn s exei anoi3ei emena mazi me t stn8os k n lekavn m avoi3e arketa kai apo polu arxn...einai omws n fusn apisteutn

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μ τι κανετε??? πολυ κρυο κ σημερα μπρρρρρρρρρρρρρ..... αχ ωρε κοριτσια αυτα τα κιλα... εγω λεω να μην τα σκευτομασε ας γεννησουμε με το καλο κ μετα η διαιτα θα πεσει συννεφο... :lol:

και γω εχω παρει αρκετα .. ο γιατρος μ θα με φαει τωρα που θα παω μου ειχε πει συνολο να παρω 12 κ εγω εχω παρει ηδη τα 11 .αλλα βρε σεις δεν μ φαινετε τοσο κοιλια κ στηθος πιο πολυ οπως στη φωτο μ ειμαι . αφηστε τα αυτα ..... τι κανουν τα διδυμακια της παρεας μας???

τα αλλα μωρακια μεσα κ εξω απο τη κοιλιτσα???? πως ειναι???

bourique1983 αντε κοπελα μου με το καλο κ με ενα πονο ... λιγο σου εμεινε ακομαααααα ;)

evatsi μου τωρα ειδα οτι μ ειχες σχολιασει στις φωτο σε ευχαριστω πολυυυυυυυυυυ

Μου ειχαν πει πως αυριο θα μ φερουν τα πραγματα κ ακομα δεν με εχουν παρει τηλ αντε να δουμε ...

φιλιαααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evatsi εμένα έχει ανοίξει λίγο η λεκάνη, αλλά κατά τα άλλα το σώμα μου δεν έχει και μεγάλες αλλαγές ακόμα..... εμένα έχει γίνει η κοιλιά τριχωτή, μιλάμε πολύ τρίχα :shock: και στα χέρια που είχα λίγες έχουν μεγαλώσει . :shock: πλεξούδες θα κάνω σε λίγο.... και σπυράκια.... το δέρμα μου έχει γίνει πολύ λιπαρό που δεν είχα ποτέ πρόβλημα......

Εμείς τι πήραμε τις θερμίδες μας για τα καλά σήμερα.....μόλις τσάκισα 2 μάφιν και 2 κομμάτια τσουρέκι με σοκολάτα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια,κι εγω στο κλαμπ με τις κρυουλιαρες,μπρρρρρρρ,ειμαστε και ορεινα εμεις κι ενα παραπανω..χθες ελεγαν(στις ειδησεις) οτι χιονιζε εδω αλλα που το ειδαν δεν ξερω,εμεις παντως τιποτα δεν ειδαμε.Αλλα το κρυο,κρυο!!Εβιτα,εμενα με πηραν μονο τη μερα που μου τα φεραν τα επιπλα νομιζω,δεν θυμαμαι να με πηραν πιο νωρις,μονο καμια βδομαδα πριν για να κανονισουμε ποτε θα ρθουν.Διδυμομανουλες,τα κιλα μπαινουν σε σας πιο ευκολα,μην αγχωνεστε.Μια γνωστη μας με διδυμα ειχε παρει 17 κιλα και ηταν τελεια της ειχαν πει τοτε!Bourique μπηκες στο μηνα σου,αντε τελεια!Κοντευεις δηλαδη!Οι υπολοιπες τι κανετε,ολα καλα????Απο τη Μαρια κανενα νεο ειχαμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evatsi μου τα εχω παρει απο το λητω και περιμενω ποτε θα ερθουν ... τους ειχα πει 15 να ειναι εδω δηλ αυριο τωρα θα δουμε... αντε κ τα περιμενω πως κ πως...

rose_d μου εμενα δεν με εχουν παρει καθολου, ειχα παρει τηλ εγω τη παρασκευη για να δω αν θα ερθουν αλλα μου ειχαν πει πως οταν ερθουν θα με ειδοποιησουν. θα δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Και εμείς από το Λητώ παραγγείλαμε τα έπιπλα. Μας είχαν πει σε 20 μέρες αλλά πέρασε ένας μήνας και ακόμη δεν ήρθαν. Την Παρασκευή που τους πήρα τηλ μου είπαν ότι στο εργοστάσιο περίμεναν να τους έρθει το προστατευτικό πλαστικό στα κάγκελα και γιαυτό άργησαν και ότι μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα τα έχουμε. Άντε να δούμε.

Σε ότι αφορά τα κιλά κορίτσια εγώ μέχρι τώρα δε πήρα πολλά αλλά νομίζω οφείλεται στον υποθηριοδισμό που έχω και τώρα στην εγκυμοσύνη μου διπλασίασε το χάπι οπότε ο μεταβολισμός μου πρέπει να τρέχει με χίλια. Εγώ φοβόμουνα ότι θα γινόμουνα βαρέλι γιατί και πριν την εγκυμοσύνη δεν με έλεγες αδύνατη αλλά φυσιολογική με πιασιματάκια. Φοβάμαι όμως ότι μετά με τον θηλασμό που θα πρέπει να μειώσω στο 1/3 το χάπι όχι μόνο δε θα μπορώ να χάσω αλλά θα βάλω και άλλα. Θα δείξει. Άλλες λένε ότι με τον θηλασμό χάνεις κιλά και άλλες ότι βάζουν. Μάλλον ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός.

Α κορίτσια βρήκα και ένα ακόμη site με φθηνές προίκες http://www.moroudokosmos.com/index.php Ξεκινάνε από 70 ευρώ.

Μπουρεκάκι μόλις γυρίσεις από το γιατρό περιμένουμε νέα σου!

Twiggy με προσοχή όταν σηκώνεσαι τώρα αυτούς τους μήνες. Τους τελευταίους μήνες και να θέλεις να σηκωθείς γρήγορα δε θα μπορείς με την κοιλούμπα! :lol: Που να δεις εμένα τώρα που θέλω γερανό να με σηκώσει :lol: Όλο αχ και βαχ είμαι!

Κορίτσια σας αφήνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπηκες στον μηνα σου μπουρικ??? αντε με το καλο! τι τελειο που θα κανεις χριστουγεννα με το μωρακι σου αγκαλιτσα! υπομονη τωρα να περασουν οι μερες...!

εβιτα και εγω 12 εχω παρει μεχρι τωρα! κ ο γιατρος μου ειχε πει στο συνολο να ειναι τοσα! το μονο που εχω αλλαξει στην διατροφη μου ειναι οτι τρωω πατατακια που δεν ετρωγα! δεν φανταζεστε ποσο πολυ τα λιγουρευομαι...! αλλα δεν με νοιαζει... θα φυγουν! σας γραφω ενα ανεκδοτο που διαβασα και ειναι πολυ καλο!!!

Ο Γιωργάκης, μπερδεμένος για το τι είναι πολιτική, ρωτά τον πατέρα του και εκείνος του απαντά με ένα παράδειγμα για να γίνει ακόμα πιο κατανοητός.

- Ακου παιδί μου... Εγώ που φέρνω τα λεφτά στο σπίτι και δουλεύω για όλους σας, είμαι ο καπιταλισμός. Η μαμά σου που φροντίζει για τα προβλήματα της οικογένειας, είναι η κυβέρνηση. Η κουβερνάντα που προσέχει εσένα και τον αδερφούλη σου είναι η εργατική τάξη και το μικρό σου αδερφάκι είναι το μέλλον...

Το παιδί ικανοποιημένο, πήγε για ύπνο, αλλά τον ξύπνησαν τα κλάματα του αδερφού του που ήθελε άλλαγμα...

Σηκώνεται και πάει να ειδοποιήσει την μαμά του, την είδε όμως να κοιμάται και πήγε να μιλήσει στην κουβερνάντα. Όταν όμως άνοιξε την πόρτα, είδε μέσα και τον μπαμπά του σε τρυφερές στιγμές μαζί της και απορημένος έφυγε...

Το πρωί και ενώ όλοι μαζί έτρωγαν το πρωινό τους, λέει ο μικρός

- Μπαμπά, κατάλαβα τελικά τι είναι πολιτική!

- Μπράβο Γιωργάκη μου, για πες μας λοιπόν τι είναι...

- Μια ζωή ο καπιταλισμός θα πηδάει την εργατική τάξη, η κυβέρνηση θα κοιμάται και το μέλλον μας θα είναι χεσμένο..! :lol::lol::lol::lol:

καληνυχτα σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε;;;

Εγώ σήμερα πήγα στη δουλειά με τρένο και μετρό. Τι άνθρωποι υπάρχουν βρε κορίτσια... Με έβλεπαν με την κοιλούμπα μου και ούτε ένας δεν σηκώθηκε να μου πει να κάτσω. Που γενικά δεν κάθομαι κιόλας, ούσα σιχασιάρα... αλλά τώρα δεν μπορούσα να σταθώ... Και οι περισσότερες στα καθίσματα ήταν γυναίκες :evil::evil::evil: Με έβλεπαν λες και έβλεπαν ζόμπι :evil::evil::evil: Τι να πω... Στο τέλος με λυπήθηκε ένας νεαρός και μου έδωσε την θέση του... Ήθελα να τους βρίσω όλους αλλά μετά σκέφτηκα ότι θα χαλάσω την διάθεσή μου και θα στενοχωρώ το μωρό και δεν το έκανα, συγκράτησα τα νεύρα μου :?:?:?

Τώρα διάβασα ότι έχουμε 2 διδυμομανούλες στην παρέα μας :oops::oops: Κορίτσια χαράς το κουράγιο σας!!! Με το καλό!!!

Αύριο παίρνω τα αποτελέσματα από εξετάσεις και την καμπύλη ζαχάρου... Αν σκεφτώ τι γλυκά τρώω, μάλλον θα είναι ανεβασμένη... Ουφ...

Κορίτσια έχει ψωνίσει καμιά σας από το amazon;;; Έχει πολλά πράγματα για μωρά και ειδικά αποστειρωτές, μπιμπερό, ατμομάγειρες κτλ σε πολύ χαμηλές τιμές σε σχέση με αυτές που υπάρχουν εδω... Αλλά δεν καταλαβαίνω τι χρέωση έχει η παραγγελία... Λέει με το κομμάτι και έχει και μία γενική τιμή.. :?:?:?

Καλό βράδυ σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Bourique φτάνει η ώρα εε;; Αντε με το καλό και με έναν πόνο!!! Τι τέλεια Χριστούγεννα!!!!!

Κική μου δεν με έστειλε κάπου συγκεκριμένα για την καμπύλη. Πήγα σε ένα μικροβιολογικό κοντά στο σπίτι μου εχει 3€ η λήψη επί 4 λήψεις που έκανα = 12€. Αλλά δεν ήταν μόνο η καμπύλη μου έδωσε και άλλες εξετάσεις αίματος και ούρων.

Βγήκαν και τα αποτελέσματα, όλα καλά παρόλες τις αμέτρητες σοκολάτες που τρώω :mrgreen::mrgreen: . Μόνο η αιμοσφερίνη είναι χαμηλά, θα τις στείλω σήμερα στο γιατρό να δούμε... βέβαια κι εγώ δεν πέρνω κάθε μερα το σίδηρο που μου εχει πει γιατί μου φέρνει δυσκοιλιότητα... καλά να πάθω :oops::oops:

Μαριαπαπά καλό το ανεκδοτάκι :lol::lol: όντως έτσι ακριβως μας εχουν :roll::roll:

Όσο για τα μπιμπερό κορίτσια, καλό είναι να έχουμε κανα-δυο και κανένα κουτί γάλα για παν ενδεχόμενο. Κατι μπορει να συμβεί βρε παιδί μου να μην εχουμε να ταίσουμε το μωρό;; Όσο για αποστειρωτή εντάξει δεν είναι αναγκαίο αν θυλάζεις. Σε περίπτωση αναγκης βράζεις τα μπιμπερό σε μια κατσαρόλα με νερό για 10 λεπτά και είναι το ίδιο.

Να ρωτήσω και κάτι τελευταίο, από το Μαράκι έχουμε κανένα νέο πως είναι το μικρούλι της;; Γιατί έχω χάσει επεισόδια :oops::oops::cry:

Φιλάκια σε όλες κοριτσάκια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!

μαριαπαπα τελειο το ανεκδοτο, τα λεει ολα!!

φλωριανα μπραβο για τις εξετασεις.. τωρα για τον σιδηρο φυσικο ακουγεται και να επαιρνες τα χαπακια μπορει να ησουν στα ιδια!

κικη και ευατσι μην ανησυχειτε πολυ για τα κιλα εκτος κι αν σας πουν τιποτα οι γιατροι.. διδυμακια εχετε!! κικη κι εγω ειχα γεμισει πολυ τριχα στην κοιλια, βλεπω ομως οτι σιγα σιγα υποχωρει καπως, παλι καλα γιατι ενιωθα σαν αρκουδα!! :oops:

με το καλο να ερθουν τα επιπλακια σε οσες περιμενουν... μαντι πολυ γελασα με τον γερανο :P ασε εχω ηδη αρχισει να καταλαβαινω πως θα ειναι το αμεσο μελλον!

φιλια σε ολες.. το μαρακι εχει καιρο να μπει, ελπιζω να πηγαινουν ολα καλα με τον μικρουλη!

να ρωτησω και κατι αλλο τωρα που τα λεγατε... ειναι απαραιτηρο να παρει κανεις προικα? εννοω γιατι να μην παρει χωριστα σεντονακια και παντα ή και κουνουπιερα και μετα το παπλωμα που στην αρχη δεν επιτρεπεται? Η' ετσι ερχεται πιο ακριβα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnmera koritsares m

maria papa polu kalo t anekdoto xaxa :P floriana kala ta nea ap'tis e3etaseis s bravo emena pantws t sidnro d m exei alla3ei tpt stis...xm suvn8eies m xaxa

ax twiggy m ti na mnv avusnxw einai polla ta kila k akoma exw mellon d einai oti gennaw aurio...

kiki78 egw na deis trixa stnv koilia afou k ton antra m konteuw na perasw xaxa 8a fugoun omws m lene oloi!!!

evita elpizw na exoume nea kai photos snmera xaxa ante!!!!filakia se olesssssssssss

ninaki2 egw mexri stigmns eutuxws d exw sunantisei toso gaidoures upomovn!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια εγω μέχρι τωρα εχω παρει 5 κιλα αν και η μαμα μου μου λεει να μην χαίρομαι γιατι απο τωρα ξεκιναει η κάτω βολτα :lol: όσο για τις τρίχες και εγώ ένα απο τα ιδια, γεμάτη η κοιλιά, αν και η γιατρός στην πρώτη μου εγκυμοσύνη που πάλι είχα πολύ τρίχα μου είχε πει καλύτερα για να μην σου βγει τριχωτό το μωρό......ρε σεις κορίτσια να ρωτήσω κάτι......? έχει ώρες ώρες που τρώω κατι κλωτσιές άστα να πάνε...... αφού αισθάνομαι οτι πονάω απο κάτω.....το έχετε και εσείς αυτο η να πάρω τον γιατρό να τον ρωτήσω?ΑΑΑΑΑΑ και εννοείται οτι χρειαζόμαστε μπιμπερό απο την αρχη γιατι πες κατι γινεται.... χτύπα ξυλο και μας σταματάει το γαλα....πως θα ταΐσουμε το μωρό....ασε που πρεπει να το δίνουμε και τσαγακι που και που για να ηρεμεί......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...