Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν11


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 949
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λυδία μου τελείωσες με την αγωγούλα σου;;;;;;;

Θεωρώ ακραίο να δώσω στο παιδί μου 5 χρονών να φάει σοκολάτα….πιστεύω ότι όλα χρειάζονται με μέτρο!!!!!! Όχι από μικρό βέβαια αλλά όχι και να πάει 5!!!!!!

Βανεσάκι πολύ ωραίο το καρότσάκι σας!!!!! Με γεια!!!!!

Νάσια παστουρμά ακούωωωω……..και βλέπω να βγαίνει ο άντρας σου καμιά βόλτα εκτός σπιτιού αντί για το μπεμπέ!!!!!!!!

Νάσια έτσι πήγαινα και εγώ στο τέλος τουαλέτα, συχνοουρίαααααα φουλλλλλλλ!!!!!!

Άννα Μαρία έπινες μητρικό γάλα επί 11 μήνες!!! Μωρέ μπράβο!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, και σερβιετάκι να μη φοράς, άμα δεις το βρακί σου βρεγμένο, ε κάτι θα υποψιαστείς! :P

Ουφ, από δω και μπρος αρχίζει η αναμονή...

Μαρία, αυτό δεν είναι τίποτα. Μια φίλη μου θήλαζε την κόρη της για 22 μήνες. Άλλες θηλάζουν ακόμα περισσότερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασάκο μου φοράω πάντα σερβιετάκι...δεν εννοώ όμως τα υγρά που έχω, απλά όταν πάω για πιπί μου έχω πολύ πράμα!!!!!!!!! Τους καταρράχτες του Νιαγάρα κατουράω............... και αυτό κάθε μισή ώρα!!!!!!!!! Πού το βρίσκω τόσο κατούρημα απορώ.....Μην την γελάς την ακράτεια, μετά την γέννα θα δείς πόσο χαλαρώνουν οι μυς εκεί κάτω!!!!!!!!!!!! Θα εκπλαγείς!!!!!!!!!!

Μαράκι μου εσύ τελικά στις πόσες εβδομάδες γέννησες???? 39 + πόσο ήσουν????? Εγώ σήμερα είμαι 39+2.....

Τελικά Σκορπίνα θα μου βγεί....έλεγα ότι προλαβαίνω τον Ζυγό....

Άννα Μαρία μου κι εγώ θήλασα πάνω από χρόνο......σταμάτησε η μαμά μου να με θηλάζει όταν έμεινε έγκυος στην αδερφή μου!!!!!!! Πάντως έχεις δίκιο....τότε οι παιδίατροι δεν τα ψείριζαν τόοοοοοσο πολύ!!!!!!!!!! Τώρα μας αγχώνουν για ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο ειναι ...δεν θελω τιποτα αλλο...να μου μεινει και το ζαχαρο να εχω και ακρατεια.....σουπερ!!!Να με χωσει ο αντρας μου κατευθειαν σε γηροκομειο χωρις καθυστερηση!! :geek:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφηστε κοριτσια κι εγω σηκωνομαι σιγουρα 3 φορες τη νυχτα για τουαλετα!!!αλλα κατα τη διαρκεια της μερας την εχω αγκαζε την τουαλετα!!!με πιεζει πολυ η μικρη στην ουροδοχο και πολλες φορες πηγαινω για σταγονες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανταζομαι την εικονα να ειμαι μεσα στο χειρουργειο,με τα ποδαρια ανοιχτα και να ποναω και να μην με κανουν επισκληριδιο και να θελω να πλακωσω ολο τον κοσμο.....κοριτσια ελατε απο εξω την ημερα που θα γενναω θα γινει της κολασεως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί βρε να μη σε κάνουν επισκληρίδιο; Πάντως μια μαθήτριά μου έκανε καισαρική, επειδή είχε περιτύλιξη, και δεν της έκαναν επισκληρίδιο, επειδή, λέει, είχε νεύρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακιαααααααααααααααααααααααααα!!!πως ειστε????

εμεις ειμαστε πολυ καλα!!περασαμε μια ηρεμη κυριακη σημερα εδω στο σπιτακι. ειχε γενεθλια κ ο αντρουλης μου σημερα, κ το ψιλογιορτασαμε ηρεμα εδω! κ εννοειται πως υστερα απο 10 χρονια που ειμαστε μαζι , φετος πηρε το πιο πολυτιμοτερο δωρο για τα γενεθλια του, (μιαμιση βδομαδα νωριτερα) , ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΑΣ!!!!!!!

σημερα μας επεσε κ ο αφαλος μας!!!!!!!ααααα κ καναμεκ τα μαλλακια μας καρφακια!!!!!χιχιχ

αχχχχ το αγγελος λατρεμενο μου ονομα, φαινεται εξαλλου!!!!γι'αυτο κ αλλωστε ειπα ετσι το αγγελακι μου!!!!!!!!!!

αννα μαρια πολυ γελασα με τον τσαρο!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: μεκανεις κ γελαω με τις ατακες σου!!!!ΑΠΑΙΧΤΗ!!!!! αντε περιμενουμε αυριο να δουμε τι θα σου πει ο γιατρος.

νασιουλα μου τελικα ακυρο το παστιτσιο ε??? :lol::lol: αντε ερχεται η μικρη σου!!

μυριαμακι μου τρεχεις φιλεναδιτσα μου??φιλακια στην κοιλιτσα!!

αγγελικουλα μου τελειο το ριλαξ σας υπερπαραγωγη οπως το εβγαλε κ η αννα μαρια!!!! ;) φιλακια στον μικρουλη σου!!!!

μαρακι μου γλυκο σε βοηθαει ο αντρουλης σου, ε?πολυ ωραια, ειναι τελεια ετσινα βοηθανε κ οι δυο!!!δωσε φιλακι στον γιοκα σου!!

αναστασια μου θα ερθει η μικρουλα σου κ μετα......θα τα ξεχασεις οοοοοολα κ τουρτες κ ολα ολα!!!! ;)

μικι μου να χαιρεσε τον αντρουλη σου κοριτσακι μου!!!

δεν θυμαμαι κατι αλλο :oops::oops::? φιλακια σε ολα τα κοριτσακια!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιάννα, να σου ζήσει ο αντρούλης σου! Καλά βρε, από ποια ηλικία είστε μαζί; Από τα 5; :P Εμείς φέτος κλείνουμε 13 χρόνια μαζί, στις 12/11. Λέτε να γεννηθεί τότε ο Αντρεάκης, να έχουμε διπλή γιορτή; Δηλαδή, τα γενέθλια του μικρού θα είναι γιορτή, γιατί η γνωριμία μας, πόσο χαρούμενο γεγονός μπορεί να είναι; Εμείς πάντως άμα είναι να γιορτάσουμε κάποια επέτειο, αυτήν γιορτάζουμε, όχι την επέτειο του γάμου. Γιορτάζουμε, λέμε τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!

τι κανετε?

αχ ο αναστασης χαλια ειναι, τον εχει πιασει το ασθμα του βηχει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ πολυ εχουμ να κοιμηθουμε 2 βραδια κ προβλεπεται κ τριτο.. αυριο θα παρω τηλ τον παιδιατρο να τον δει

ειναι χαλια το μαναρι μου ουτε ανασα δε μπορει να παρει

κ εγω τρεχω συνεχεια στην τουαλετα... πολυ βαρβαρο! κ εχει χαλασει κ το καζανακι μας εδω κ 3 μερες κ το παταω καμια 20αρια φορες για να τρεξει το νερο

νασια μιριαμ ακομα εδω???

να φυγετε, να πατε αλλου! :lol::lol:

για τους παιδιατρους που λετε, η επιστημη εχει προχωρησει πολυ απο οταν ημασταν εμεις μωρα

κ οι συνθηκες ζωης κ το περιβαλλον..

αλλα η μεγαλυτερη εφευρεση της γενιας μας ηταν οι κρεμες, φαριν λακτε κ δε συμμαζευεται!

ηλιαννα να τον χαιρεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσσάκι μου μόνο τρείς φορές μέσα στην νύχτα?????????? Σε ζηλεύω....εγώ την νύχτα κάθε μία ώρα σηκώνομαι!!!!!!! Κοιτάω το ρολόι κάθε φορά......Κατά την διάρκεια της μέρας κάθε μισή ώρα πάω και υπάρχουν και φορές που πηγαίνω κάθε πέντε λεπτά στην κυριολεξία!!!!!!!!!!!

Αναστασία λες μετά τα παιδιά να μας στείλουν για απόσυρση οι σύζυγοι??????? Μπαααααα μωρέ.....ο δικός μου έχει λυσσάξει πιο πολύ!!!!!!!!! Θέλει και τρίτο :lol:

Ηλιαννάκι μου φιλεναδίτσα μου!!!!!!!!!! Μου έλειψες καλό μου!!!!!!!!!! Να χαίρεσαι τον αντρούλη σου και να είστε πάντα καλά με την οικογένειά σας και τα μπουμπουκάκια σας!!!!!!!!!

Εμείς με τον άντρα μου έχουμε επέτειο ανήμερα Χριστουγέννων...φέτος θα κλείσουμε 6 χρόνια μαζί!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω, Λένα, κρίμα με το άσθμα του μικρού... Μακάρι να του περάσει σύντομα η κρίση να μην ταλαιπωρείται...

Δεν το συζητάμε για τις κρέμες... Να μην πούμε για τα φαγητά σε βαζάκι. Απορώ με τι μυαλό πάνε και τα παίρνουν και τα δίνουν στα παιδιά τους... Μια φορά είχα πάει με κάτι φίλες μου με παιδιά σε ένα μαγαζί, και η κόρη της μιας κοπέλας είχε παραγγείλει μακαρόνια με κιμά. Ο γιός της που ήταν περίπου ενός έτους ήθελε κι αυτός απ' τα μακαρόνια, και του δίνανε, και λέει η μάνα του ότι του αρέσουν τα κανονικά φαγητά, όχι τα φαγητά σε βαζάκι. Έλα βρε, σοβαρά; Γιατί άραγε; Δεν μπορώ να φανταστώ το λόγο...

Νάσια, εμείς επέτειο γάμου έχουμε τη δεύτερη μέρα των Χριστουγέννων, αλλά προτιμώ να μην το θυμάμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νασια θελει κ τριτο???? ουαου!!!

αννα μαρια ασε, κ εμενα μια φιλη μου ειχε λυσσαξει να δινει στο γιο της τα φρουτα που ειναι σε βαζακι, γιατι ειναι λεει ελεγμενα :lol: κ αυτο ηθελε να τρωει φρεσκα κ μεσα στη φρεσκια φρουτοκρεμα του εβαζε κ απο το βαζακι για να συνηθιζει τη γευση!! :shock::shock: μα τι να πω...

τα ιδια κανει κ τωρα στον δευτερο της..

αναστασακι πολυ γελασα με την ατακα σου!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαϊμουδάκι μου μαζί γράφαμε.....πάλι άσθμα ο Αναστάσης ε???? Μήπως απλώς έχει κρυώσει???? Πώς καταλαβαίνεις την διαφορά???? Κρίμα μωρέ να ταλαιπωρείται το γλυκάκι μου!!!!!!!!!!!! Περαστικά σας!!!!!!!!!

Εμείς ακόμα εδώ :lol: είδες????? Καμία ετοιμόγεννη δεν ξεκολλάει εύκολα από δώ μέσα!!!!!!!! Για να δούμε όταν έρθει η σειρά σας...............

Άννα Μαρία μου τα βαζάκια είναι ευκολία μόνο σε εξαιρετικές περιπτώσεις που δεν μπορείς για κάποιον λόγο να κουβαλάς μαζί σου φαγητό!!!! Εγώ έδωσα καναδυό φορές στην κόρη μου όταν έτρωγε ακόμα αλεσμένα......Αλλά κι εγώ ξέρω κοπέλες που τα έχουν ταράξει τα παιδάκια τους σε ότι τυποποιημένο του σούπερ μάρκετ μπορείς να φανταστείς!!!!!!!!! Εγώ δίνω πλέον στην κόρη μου να δοκιμάσει τα πάντα (και σοκολάτα) αλλά όχι συνέχεια....απλά για να μην λιμπίζεται τίποτα! Η μαμά μου πάντα με ρωτάει αν είναι να της δώσει κάτι που δεν έχει ξαναφάει...τα πεθερικά κάνουν ότι να'ναι, ειδικά ο πεθερός!!!!!!!!!

Μαϊμουδάκι μου αυτός θέλει και τρίτο αλλά μάλλον θα μας προλάβει η εμμηνόπαυση... :lol:

Για την επέτειο εννοώ από την μέρα που είμαστε μαζί...για γάμο ποιά επέτειο να γιορτάσω???? Τον πολιτικό γάμο (26-6-2009) ή του θρησκευτικού (5-9-2010)??????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου βρε αννα μαρια με τα ωραια σου!!!!!!!χαχαχα αννα μαρια μου τιποτα μην αποκλειεις!!!μπορει να σκασει μυτη ο μικρος αντρεας στις 12/11 κ να εχετε διπλη γιορτη!!!

ειμαστε μαζι απο τα 16 μου εγω κ 21 του αυτος!! πωπωπω το βλεπω τωρα κ δεν το πιστευω ...

λενα μου στεναχωρηθηκαμε τον ανασταση σου!! :( πρεπει να ταλαιπωρειτε πολυ το μικρουλακι μ'αυτο, ε? :( αντε κοπελα μου να του περασει οσο πιο γρηγορα!!!!!

νασιουλα μου κ εμενα μου ειχες λειψει βρε φιλεναδα!!!! πωπω αυτο με τα τσισα που λετε κ εμενα τις τελευταιες μερες ειχε γινει μαρτυριο!

σας ευχαριστω κοριτσακια για τις ευχες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χε χε, Λένα, κι εγώ σήμερα που μιλούσα με τον άντρα μου, του έλεγα ότι είναι καλύτερο να μη δίνουμε κρέμες και μου λέει "καλά, φρουτόκρεμα δε θα δώσουμε;". Του εξηγώ ότι άλλο η μπισκοτόκρεμα (που κι αυτός τελικά δεν ήθελε να δίνουμε) και άλλο η φρουτόκρεμα, που είναι πολτοποιημένο φρέσκο φρούτο και όχι φρούτο σε βαζάκι και μου λέει κι αυτός "μα αφού είναι ελεγμένα"!!!!!! Μα πλύση εγκεφάλου τους κάνουν; Τι λέω, ΝΑΙ, φυσικά και τους κάνουν πλύση εγκεφάλου.

Και το καλοκαίρι που είχα βγει με τις φίλες μου που ανέφερα πιο πριν, μιλούσα με τη μία, που είναι και πολύ της υγιεινής διατροφής και δε δίνει χαζομάρες στα παιδιά της, και μου έλεγε ότι το φρούτο σε βαζάκι βολεύει όταν είσαι εκτός σπιτιού. Της λέω "καλά, δεν μπορείς να φέρεις τη φρουτόκρεμα από φρέσκο φρούτο σε ταπεράκι απ' το σπίτι;". Και μου λέει "ε, ναι σίγουρα, κι αυτό γίνεται". Ποιο είναι το πιο λογικό δηλαδή;;; Εγώ που πηγαίνω στο σχολείο, θα αγοράσω φρούτο σε κονσέρβα ή σε βαζάκι ή σε ειδική συσκευασία, ή θα πάρω ένα φρούτο απ' το σπίτι μου; Εννοείται το δεύτερο. Γιατί στο παιδί μου να δώσω την κονσέρβα; Δεν το καταλαβαίνω...

Νάσια, συμφωνώ, μόνο σε ειδική και εξαιρετική περίπτωση δίνεις κονσέρβα.

Καλά, κι εμένα τα πεθερικά με τα εγγόνια τους, ό,τι να ΄ναι κάνουν. Στη μεγάλη εγγονή, που ουσιαστικά μεγαλώνει στο σπίτι τους δίνουν ό,τι να 'ναι, όποτε να 'ναι. Π.χ. μπορεί να δώσουν μία παρά τέταρτο το μεσημέρι σοκολάτα ή γιαουρτάκι, και μετά να τη φωνάξουν μία και τέταρτο για φαγητό! Και σε κάποια φάση που ετοιμαζόμασταν να φάμε, είχε κόψει η πεθερά ντοματοσαλάτα και πήγε ο άντρας μου να βάλει λάδι, κ.λπ., και ρίχνει και λίγη ρίγανη. Ε, έπαθε η πεθερά κρίση, γιατί λέει, "δεν κάνει" να δώσεις σε μικρό παιδί (πέντε ετών!) ρίγανη!!!!! Αλλά να δίνεις σοκολάτες, κρουασάν, γιαουρτάκια με εκατό κιλά ζάχαρη κι ένα σωρό άλλες βλακείες, κάνει!

Το κατάλαβα ότι εννοούσες επέτειο γνωριμίας. Χριστουγεννιάτικα ποιος θα έκανε γάμο; :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω οντως βρε κοριτσια γιατι δινουν φαγητα απο αυτα τα βαζακια στα παιδια χωρις να υπαρχει καποιος λογος οπως ειπε κ η νασια??κ εγω εχω δωσει στην κορη μου κανα δυο τρεις φορες , ομως επειδη λειπαμε απο το σπιτι κ δεν μπορουσα να μαγειρεψω , κ δεν ειχα αλλλη επιλογη.

νασια μου κ τριτο θελει ο αντρας σου?μια χαρα!!!ειναι λιγο μπερδεμα με τις ημερομηνιες φιλεναδα.κ εγω αυτο θα εκανα, θα γιορταζα την επετειο γνωριμιας μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, εγώ θυμάμαι τη νονά μου να δίνει στα παιδιά της τέτοιες τροφές σε βαζάκι (δεν ξέρω αν έδινε συστηματικά ή αν έτυχε να δώσει κάποιες φορές), και όπως άδειαζε την τροφή στο πιατάκι, η ίδια αναγούλιαζε!!!!

Ελπίζω να τα καταφέρω να τηρήσω αυτά που πιστεύω τώρα, και για τη διατροφή και γενικώς, αν και, πολλές φορές φοβάμαι ότι θα γίνομαι καταπιεστική...

Πριν πάντως πήγα και είπα στον άντρα μου ότι θα είναι καλό να αποφασίζω εγώ κι αυτός να εκτελεί απλά τις εντολές μου κι αυτός μου λέει "γύρνα... να η πόρτα... πας ευθεία, μετά αριστερά και φεύγεις". :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω ηλιαννα μπραβο σας!! εισαστε τοσα χρονια απο τοσο μικροι μαζι κ εισαστε τοσο αγαπημενοι!

νασια οταν τον πιανει το ασθμα εχει τον ξερο το βηχα του κοβεται η ανασα κ οταν ανασαινει σε ηρεμια ακουγεται ενα σφυριγμα... αχ.. το καημενο μου

χαχαχαχα εντελως φυσιολογικο αυτο που λεει η πεθερα σου!!

εμεις εχουμε μια βαφτιση 26/12!!

ε ναι σε μεγαλη αναγκη θα δωσεις απο τα βαζακια.. αλλα σαν τζανκ φουντ :lol: οχι συστηματικα επειδη τα θεωρεις καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ φρουτόκρεμα έδινα φρέσκα φρούτα που τα πολτοποιούσα στο μούλτι και επειδή η κόρη μου δεν τα πολυήθελε της έβαζα μέσα στον πολτό και μερικές κουταλίτσες έτοιμη φρουτόκρεμα σκόνη για να είναι πιο πηχτή και μια χαρά την καταβρόχθιζε!!!!!!!!!! Βαζάκια φαγητό (μόνο φαγητό, όχι φρουτόκρεμα) έδωσα καναδυό φορές που είμασταν εκτός σπιτιού και δεν είχα προλάβει να της μαγειρέψω.....Μια φίλη μου είχε ταράξει το μωράκι της (από πολύ πριν χρονίσει) να του δίνει βαζάκια φαγητό, φρούτα, πουτίγκες, μους σοκολάτας και ότι άλλο μπορείτε να φανταστείτε....

Εγώ δοκίμασα μία φορά από αυτά τα βαζάκια και σκέφτηκα ότι είναι απαράδεκτο να δώσω στο παιδί μου να φάει κάτι που δεν θα το έτρωγα ούτε κι εγώ.......αλλά όταν είσαι στην φάση των αλεσμένων αναγκαστικά δεν θα το αποφύγεις κάποια στιγμή!!! Τώρα που μεγάλωσε και τρώει τα πάντα έχουμε περισσότερες επιλογές!

Εγώ έχω ακούσει για γάμους ανήμερα Χριστουγέννων.........κι εμένα θα μου άρεσε να παντρευτώ τέτοια μέρα...τα λατρεύω τα Χριστούγεννα!!!!!!!!!

Μαϊμουδάκι μου ελπίζω να συνέλθει γρήγορα ο Αναστάσης...στεναχωριέμαι υπερβολικά όταν ακούω να ταλαιπωρείται κάποιο παιδάκι!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια, πίστεψέ με, εγώ το σκυλλομετάνιωσα που παντρεύτηκα τη δεύτερη μέρα των Χριστουγέννων. Γενικά τα Χριστούγεννα δε μου αρέσουν και πολύ σα γιορτή. Μου αρέσουν τα παραδοσιακά Χριστούγεννα, με τα κάλαντα, την πρωινή λειτουργία, τα μελομακάρονα, κ.λπ. και όχι τα ξευτιλισμένα και εκφυλισμένα δυτικοποιημένα εμπορικά Χριστούγεννα που ζούμε τα τελευταία χρόνια. Δυστυχώς τα πρώτα έχουν σχεδόν οριστικά εκλείψει...

Αλλά δεν είναι αυτό το πρόβλημα. Κάναμε το γάμο τέτοια μέρα, επειδή είναι γιορτές και θα δίναμε την ευκαιρία στους συγγενείς του άντρα μου να έρθουν από την Πάτρα χωρίς να χρειαστεί να παρατήσουν τις δουλειές τους. Αποτέλεσμα: ήρθαν μόνο οι γονείς, η γιαγιά και τα αδέλφια του. Αλλά ούτε και από τους δικούς μας καλεσμένους ήρθαν πολλοί (για τα κυπριακά δεδομένα, γιατί για τα ελληνικά γινόταν πανζουρλισμός!), γιατί τέτοιες μέρες ο κόσμος πηγαίνει σε οικογενειακές συγκεντρώσεις και δεν τρέχει σε γάμους. Επιπλέον, πέρασα χάλια, οπότε εκείνη η μέρα για μένα είναι μια μέρα με απαίσιες μνήμες. Για φαντάσου να είχα παντρευτεί Χριστούγεννα. Δε θα ήθελα να ακούω γι' αυτήν τη γιορτή!

Α, ακούστε άλλο που μου είχε πει η πεθερά! Όταν είχε αρχίσει η εγγονή της να τρώει στερεές, της δίνανε διάφορα, μεταξύ άλλων και ψωμί. Σε κάποια φάση, της κόβω εγώ ένα κομματάκι και της το δίνω. Με βλέπει η πεθερά και βάζει τις φωνές "τι κάνεις εκείιιιιιι;;;;;; Δίνεις σε μωρό παιδί τόσο μικρό κομμάτιιιιιιιιι;;;;;;; Να πνιγεί;;;;;;;;;; Της δίνεις μεγάλο κομμάτι να κρατάει και να κόβει". Εγώ, ασχετότατη, σκέφτηκα πόσα πράγματα δεν ξέρω για τα παιδιά... Μετά που το ξανασκέφτηκα συνειδητοποίησα ότι το ίδιο μέγεθος με το κομματάκι που της έδωσα εγώ, θα είχε και το κομματάκι που θα έκοβε με τα δόντια της. Οπότε, οι πιθανότητες να πνιγεί ήταν οι ίδιες...

Απορώ με τέτοιο μυαλό πώς μεγάλωσε τρία παιδιά, και το ένα βγήκε και σχεδόν νορμάλ κιόλας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν του εδωσα ποτε φαηγτο απο βαζακι... μια φορα το μυρισα σε μια κοπελα κ σιχαθηκα :oops:

κααααααααθε φορα που ηταν να παμε καπου μαγειρευα απο πριν, το αλεθα κ το εαζα σε γυαλινο βαζακι με αλουμινοχαρτο γυρω γυρω

ενταξει μωρε αλλα να βαζεις λιγες κουταλιτσες απο τη σκονη κ αλλο να δινεις εξολοκληρου αυτα τα παρασκευσματα... εξαλλου απο το να μη φαει καθολου φρουτα ας τα φαει με λιιγη σκονη μεσα ;)

ειχα δωσει κατι ματς με τη μαμα μου γιατι δεν ηθελαν κα φαει ο μικρος μπισκοτοκρεμες κ φαριν λακτε.. αξεχαστα!!!

νασια νασαι καλα κοριτσι μου, ελπιζω να καλυτερεψει γρηγορα

αννα μαρια πολυ τραγικη ειναι η πεθερουλα σου καλε!!!! τα σκεφτεται κ τα αναλυει πολυ ωρα φανταζομαι πριν τα πει ε?? :lol::lol::lol:

καλα οντως εχουν γινει πολυ εμπορικα τα χριστουγεννα...

αλλα μαρεσουν πολυ!!! ειδικα οταν αμαζευομαστε ολοι μαζι τρωμε τραγουδαμε στολιζουμε το δεντρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...