Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν11


Recommended Posts

Όχι ότι έχω και καμιά μουστάκα σαν οπλαρχηγός, αλλά έχω δυο
=))=))=)) Γειά σου ρε Άννα Μαρία Καραϊσκάκη!!!!!!!!!! Κι εγώ το βγάζω με κερί το μουστάκι και δεν έχω καθόλου...επειδή νομίζω ότι έχω το βγάζω...γενικά είμαι άτριχη αλλά το ανύπαρκτο μουστάκι μου θέλω να το βγάζω!!!!!! Συγκεκριμένα το έβγαλα προχθές.....Ούτε εγώ ξέρω πώς είναι να σπάνε τα νερά, στην κόρη μου μου τα σπάσανε στην κλινική και δεν πήρα χαμπάρι.....

Εγω ρωτησα το γιατρο πως θελει τα γεννητικα οργανα(πειραζει λετε?) και μου απαντησε οπως θελεις εσυ!!Δηλαδη αν αφησω την μουστακα του Μιαουλη πειραζει λετε?

Α ρε τιμημένο 1821....όλοι εδώ μαζευτήκαμε οι απόγονοι!!!! :lol::lol: Κάνε βραζιλιάνικο με σχεδιάκια αφού δεν τον πειράζει τον γιατρό :o Ρε συ Αναστασία τί ιδιότροπη που είσαι κι εσύ....ορίστε που σε σκέφτονται όταν έρχονται μην τυχόν και κουραστείς!!!!!!!! Πολύ τρέλα πουλάει ο κόσμος τελικά......κάνε υπομονή, κάποια στιγμή θα σταματήσουν να έρχονται!!!!!!!!!

thn lene giatvika tereza maria opote opws katalaveneis to apokleioume
What???????????????????????? Όντως με την καμία δεν πάει για αγορίστικο........Πολωνέζα ε???? Τυχερήηηηηηηη!!!! Μα είπα κι εγώ Ελληνίδα πεθερά τόσο large????
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 949
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Άννα Μαρία την γνώμη μου για το ζεύγος που θέλουν να βαφτίσουν τον Ανδρέα στην έχω ξαναπεί.....ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί επιμένουν να σας το βαφτίσουν το παιδάκι αφού δεν τους καίγεται καρφάκι!!!!!!!! Για να μην πώ τίποτα για την αγένεια να σας καλέσουν και να μην νοιαστούν αν θα πάτε τελικά!!!!!!! Μάλλον σας κάλεσαν έτσι για τους τύπους και όχι επειδή το ήθελαν πραγματικά.......τα γαϊδούρια!!!!!!! Πωπω τους απεχθάνομαι τέτοιους χαρακτήρες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thn mhtara mou thn lene polyxenh oute apo ekei kanoume kati me to onoma..axaxxaxaxaxa!!!!!!!

egw pantws hmouna poly psyxraimh otan espasan ta nera den to perimena!entaxei mia taraxh thn eixa alla se genikes grames poly cool hmouna!!!!!!!koritsia sas afhnw erxete na me parei o antras mou na pame gia potaki sta genethleia ths koumparas mou!!!!!!filakia polla stis koilitses kai sta mwrakia mas!!tha ta poume to prwi!!!!!!!Kalo sas vrady filenades mou!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπότε Χριστίνα, οι επιλογές που έχουμε είναι: Λάμπρος, Πολυξένειος, Γιατβίκος Μάριος Τερέζος. Όχι και τόσο καλές επιλογές... Κανένα άλλο όνομα σκεφτήκατε; Α! Εντελώς κατά τύχη, προτείνω το Ανδρέας. Έτσι μου ήρθε, δεν ξέρω πώς...

Νάσια, αυτοί δεν επιμένουν, απλά πιστεύουν ότι θα μας βαφτίσουν το παιδί. Ο άντρας λέει τον άντρα μου κουμπάρο (ευτυχώς την τελευταία φορά το παρέλειψε), και πάει λέγοντας...

Πιστεύω ότι μας κάλεσαν έτσι στην τύχη, και μετά το ξέχασαν... Ευτυχώς τα πήρε κι ο άντρας μου τώρα μαζί τους...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εξαιρετικά τα ονόματα που προτείνεις στο Τιτινάκι Άννα Μαρία...ειδικά το Γιατβίκος όνειρο!!!!!!! Και εντελώς αγορίστικο!!! Το Ανδρέας πώς σου ήρθε????????? :lol:

Όπως ξέχασαν ότι σας κάλεσαν (και όπως έχουν κατά καιρούς ξεχάσει κι άλλα) μακάρι να ξεχάσουν και την κουμπαριά...κρίμα ο καημένος ο Ανδρέας να έχει τέτοιους νονούς!!!!!!!!! Απαπαπαπαααααα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε τι περιεργα ονοματα ειναι αυτα και προτοτυπα.

Ειδες Νασιουλααααα τι γαιδουρα ειμαι τστσσττστσ αυτοι νοιαζονται κι εγω εκει να πω κακια....μη χεσω!!!

Εγω παντως δεν θελω να ζησω το σπασιμο νερων απο μονη μου γιατι θα αναγκαστω να γεννησω Βεροια, δεν θα προλλαβω να φυγω Θεσσαλονικη και ξερετε.....ποιος αντεχει τις επισκεψεις μετα?Με το που σπανε τα νερα ποσο χρονο εχουμε μπροστα μας?Αν παιζει κανενα 4ωρο τοτε προλλαβαινω!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασάκο δεν είναι απαραίτητο ότι μόλις σπάσουν τα νερά γεννάς κατευθείαν!!!!!! Αν ήταν έτσι ούτε κι εγώ προλαβαίνω να πάω από Χαλκιδική στην Θεσ/νίκη!!!! Λογικά μεσολαβεί ένα χρονικό διάστημα....είναι αναλόγως τί διαστολή θα έχει ήδη ο τράχηλος!!!! Κι αυτό εμείς δεν μπορούμε να το ξέρουμε.......άλλωστε μπορεί πρώτα να μας πιάσουν οι πόνοι και μετά να σπάσουν τα νερά (έχω ακούσει και τέτοιες περιπτώσεις π.χ. η κουμπάρα μου πήγε με πόνους στην κλινική και εκεί της έσπασαν τα νερά) εμένα ο γιατρός μου μου είπε αν αρχίσουν οι πόνοι να μην περιμένω να έρχονται ανά τέταρτο ή δεκάλεπτο επειδή είμαι πολύτοκος (έχω γεννήσει κι άλλες φορές) πιθανότατα θα γεννήσω στο τσάκ μπαμ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα μου ειπε ο ντοκτορακος αν σπασουν νερα ή νιωσω πολυ εντονους πονους, να τον παρω τηλεφωνο πρωτα, θα παω απο το ιατρειο και μετα θα ξερουμε την εξελιξη..γιατι τον ρωτησα τι γινεται αν σπασουν κι αν προλλαβαινουμε να φυγουμε και μου ειπε αυτη την διαδικασια!!Καλα φανταζομαι οτι με το που μπω στο μηνα μου δεν νομιζω να γινει κατι τετοιο μεσα σε 15 ημερες δηλαδη μεχρι την 38η....νομιζω ειναι λιγο σπανιο αν δεν κανω λαθος!!! :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, συνήθως μεσολαβεί αρκετή ώρα από το σπάσιμο των νερών μέχρι τον τοκετό. Αλλά σε κάθε γυναίκα και σε κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετικό. Π.χ. μια φίλη μου στην πρώτη της εγκυμοσύνη ξύπνησε το πρωί κατά τις έξι, είχε βλέννα με αίμα, πήγε στο γιατρό, της είπε ότι θα γεννήσει εκείνη τη μέρα, κι αυτή (σας το έχω ξαναπεί), έφυγε, πήγε στην αισθητικό κι έκανε αποτρίχωση, και μετά καθόταν σπίτι και περίμενε με τον άντρα της, τα πεθερικά της, τις θειάδες της, γενικά, με όλο της το σόι. Τελικά γέννησε κατά τις εφτά το απόγευμα. Δεν υπάρχει νόρμα σ' αυτά τα πράγματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου, εδω ειμαστε κι εμεις..

Πηγαμε στον γυναικολογο σημερα να δει την τομη..ολα καλα, θα με δει σε δυο βδομαδες λεει..( ενιωσα σαν να ημουν ξανα εγκυος) ειχαμε και τον μικρο μαζι μας..μετα περασα απο ενα μαγαζι με παιδικα(ανν μαρια, το γνωστο) και πηρα ενα ριλαξ, μια κουβερτα ιστπανικη και μια πολυ ωραια pier cardin καί´ το μουσικο περιστρεφωμενο..δεν τα ειχα παρει τοσο καιρο γιατι ελεγα μηπως φιλοτιμιθει κανενας απο την οικογενεια του αντρα μου να μας πει αν θελουμε τιποτα αλλα τελικα δεν...και να φανταστειτε εμεις θα δωσουμε(αναγκαστικα) το ονομα του πεθερου μου..μεγαλο καυγα καναμε με τον αντρα μου κι επειδη δεν μου αρεσει το ονομα αλλα κι επειδη δεν του αξιζει με οτι μας εχει κανει..αλλα ο αντρας μου επιμενει..να μην πουν τιποτα..τελικα πηγε και το εγραψε το μωρο με το ονομα του πεθερου(χαραλαμπος) αλλα ο πεθερος δεκαρα δεν εδωσε και το μωρο 3φορες το ειδε(καλυτερα).και νευριαζω γιατι εδω στην κυπρο το υποκοριστικο του ονοματος αυτου δεν μου αρεσει καθολου(παμπος) κι εγω θελω να τον λεμε χαρη ενω ο αντρας μου ειπε θα τον φωναζει χαραλαμπο και το δεχτηκαν ολοι, πεταγεται και η κακιστρο και κλωσσα κουνιαδα και λεει εγω θα τον φωναζω παμπο και με πιανουν τα διαλια μου και της λεω τα δικα μου παιδια θα αποφασισω εγω κι οχι εσυ..αυτη επιμενει αλλα αν ακουσω τιποτα θα την κανω να ντραπει πολυ με αυτο που θα της πω..στο κατω κατω δεν γα....σαμε μαζι για να της πεφτει και λογος..εγω βεβαια χαρη θα τον φωναζω γιατι ετσι κι αλλιως ηθελα να βγαλω το μωρο θεοχαρη η αλεξανδρο..

Βανεσσακι το δαναη ειναι απο τα αγαπημενα μου, μου φερνει ωραιες σκεψεις..το νεφελη παλι θυμιζει συννεφια..

Νιακι μου, τα ονοματακια που σκεφτηκες ειναι σουπερ..και το φαιδων ειναι ωραιο αν σου αρεσουν τα πιο παραξενα..επισης θα ειχε πλακα αν εβγαζες απολλωνα και αρτεμις!!

Αννα μαρια, μπηκες στον μηνα σου, ε?θυμαμαι που φοβοσουν οτι θα γεννησεις προωρα..χαχα..

Αναστασακι, τι κανεις?ετοιμαζεσαι για σκι διαβαζω..φιλεναδα, κατσε στα αυγα σου..

Νασιουκο, μπουζουξου η ταλιμπανιτσα?μια χαρα..ακομα να γεννησεις?

Μαρακι 12, στεναχωρεθηκα που διαβασα την ιστορια σου..ενιωσα εκεινη την λυπη , την στεναχωρια και την αγωνια σαν να ημου εσυ..αχ βρε φιλεναδα, σου ευχομαι να ειναι η πρωτη και η τελευταια φορα που ενιωσες ετσι για τον μικρο ερωτα σου!και φυσικα να σας ζησει και να ειναι γερο και τυχερο στη ζωη του..σε περιμενουμε..

Δωρακι μου, η μπομπου τι κανει??τι σας ειπε σημερα η παιδιατρος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, το Χαράλαμπος δε μ' αρέσει καθόλου, όσο για το Πάμπος, τι να πω; Το λέμε με τον άντρα μου για πλάκα και γελάμε... Το Χάρης δεν είναι άσχημο. Το Θεοχάρης καθόλου δε μ' αρέσει, το Αλέξανδρος ωραίο, αλλά πολυφορεμένο. Εννοείται ότι είναι το καλύτερο απ' τις επιλογές σου! Αλλά δε θα χωρίσεις και για ένα όνομα, γιατί και τέτοια έχω ακούσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα αυτη ηταν πολυ φευγατη τι να πω!!!Ας ειναι ετσι τα πραγματα να προλλαβω να φυγω...γιατι αλλιως θα πρεπει να εχω ετοιμη και βαλιτσα του μωρου αν μεινω εδω Βεροια....εδω τα θελουν ολα δικα μας οχι οπως σαλονικα!!!

Αγγελικουλα ναι ετοιμη ειμαι με τα παγοπεδιλα στα ποδια.... :lol::lol: φιλακια στον μικρουλη σου!

Πες την καρακαξα την κουνιαδα να το βουλωσει μην κατεβω και τα κανω εκει γης μαδιαμ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπά μην το λές.....έχω ακούσει από πολλές κοπέλες να λένε ότι γέννησαν μόλις μπήκαν στον μήνα τους ή λίγο μετά!!!! Εγώ πάντως πιστεύω ότι προλαβαίνουμε άνετα να πάμε στην κλινική μόλις σπάσουν τα νερά....άλλωστε αν σπάσουν τα νερά σημαίνει ότι γεννάμε, δεν έχουμε περιθώρια να σκεφτούμε μήπως κάνουμε λάθος όπως συμβαίνει καμιά με τους πόνους......

Μιλήσαμε με την Μύριαμ...είναι καλά, δεν γέννησε ακόμα αλλά έχει πονάκια και δεν έχει και πολύ διάθεση!!!!!! Φαντάζομαι θα μπεί κάποια στιγμή να μας πεί τα νέα της!!!!

Αγγελικάκι μου το Χάρης είναι πολύ ωραίο όνομα....το Πάμπος το αφήνω ασχολίαστο!!!!!!!!! Αααααα θέλω τα φώτα σου, που γνωρίζεις από ζώδια.....αν η μπέμπα μου γεννηθεί αύριο τί θα είναι???? Ζυγίνα ή Σκορπίνα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γερα να βγουν και οπως θελει ας ειναι...εφυγα κοριτσια νανακια,εκανα και δουλειες σημερα και ξεβιδωσα τη μεση μου.

Ας ειναι καλα η Μιριαμ και ας μπει οποτε μπορει.

Φιλια σε ολες και κουραγιο στις μανουλες για να εχουν καλο ξημερωμα με τα αγγελουδια τους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το "Πάμπος" είναι το κυπριακό αντίστοιχο του "Μπάμπης". Το "μπ", κυρίως όταν είναι στην αρχή της λέξης, στα κυπριακά μετατρέπεται σε "π". Π.χ. πανάνα αντί μπανάνα, παστούνι αντί μπαστούνι. Το Πάμπος, πάντως, ως υποκοριστικό, είναι γελοίο!

Καλά, εγώ σίγουρα θα προλάβω να πάω στην κλινική, δέκα λεπτά είναι απ' το σπίτι μου! Γενικά, δεν είμαι υπέρ να έχουμε γιατρό σε άλλη πόλη και να τρέχουμε με σπασμένα νερά και την ψυχή στο στόμα. Σας έχω πει για μια φίλη μου που είναι τώρα 14 εβδομάδων, μετακόμισε πριν δύο χρόνια Λεμεσό από Λάρνακα, ο γυναικολόγος της είναι στη Λάρνακα (ένας πολύ ηλικιωμένος και όχι καλός γιατρός), κι αντί να βρει γυναικολόγο στη Λεμεσό, που έχει εξαιρετικούς, πηγαινοέρχεται μία ώρα δρόμο για να πάει στον χάλια γυναικολόγο. Εγώ πάντως, δε θα το διακινδύνευα.

Ουφ, έχω όλη μέρα πονάκια περιόδου, αλλά πάαααρα πολύ ελαφριά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασιουκο, αν η μικρη ταλιμπανιτσα γεννηθει αυριο, ειναι ζυγινα..στην τελευταια μοιρα του ζυγου..αυτο δεν σημαινει πως οποιοις γεννιεται 23/10 ειναι παντα ζυγος..αναλογα με την χρονια..

Αννα μαρια , γενικα εγω στην κυπρο εχω την εντυπωση οτι μισουν πολυ τα ονοματα!!κικα, παμπος,κοκος, φυτος, σταλλω,Αθη, ..ειναι μακρια η λιστα..τα κακοποιουν..οπως και την γλωσσα γενικα..εμενα καποιος πηγε να με πει αγγελα και πηρα αναποδες..στην κυπρο δεν εχει πολλες αγγελικες λεει, ολες το κανουν αγγελα..

Αναστασακι, εγω οταν ημουν εγκυος τις πρωτες βδομαδες και δεν το ηξερα βεβαια, εκανα σκι(ειχαμε χιονια τον γεναρη) και επεσα και ουκ ολιγες φορες..καλα οταν δεν το ηξερα εκανα τα παντα..καθε μερα μετακινουσα καναπεδες για να σκουπισω απο κατω..μετα ουτε για αστειο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, όντως στην Κύπρο πολλά ονόματα διαφέρουν από την Ελλάδα. Για να μην πω για το "Μάκης" που βγαίνει απ' το Μιχάλης!!!!!!! Πάντως, τα ονόματα που αναφέρεις τώρα νομίζω έχουν ξεπεραστεί κάπως. Ελάχιστοι θα βγάλουν το παιδί τους Φύτο, Κόκο ή Στάλω. Θα το φωνάζουν Νεόφυτο, Γιώργο ή Χρυσταλλένη/Νέλλη/Κρίσταλ ή κάτι τέτοιο!

Εγώ τα ονόματα που δεν μπορώ είναι τα γυναίκεια σε -ούλα ή -ίτσα. Π.χ. Σταυρούλα, Παντελίτσα, κ.λπ. Αυτά τα ονόματα δεν έχουν σωτηρία. Δηλαδή πώς θα κάνεις το Σταυρούλα; Σταύρη; Πάλι χάλια είναι. Το Παντελίτσα; Έλια; Αυτό δεν είναι όνομα, είναι μάρκα ελαιόλαδου. Μια παλιά μου συγκάτοικο την έλεγαν Μυροφόρα και τη φώναζαν Μυρούλα. Όταν πήγαμε να σπουδάσουμε στη Θεσσαλονίκη, αυτή δεν ήξερε πώς να συστήνεται, γιατί όλοι την κοιτούσαν περίεργα. Έτσι κάποιος μια μέρα τη φώναξε Μύρια, και άρχισε να συστήνεται Μύρια! Γιατί και το Μυροφόρα χάλια είναι, εμένα μου θύμιζε νεκροφόρα! :lol:

Κι εγώ όταν έμεινα έγκυος και δεν το ήξερα, έκανα διάφορα. Είχαμε το θέατρο του σχολείου και έτρεχα συνέχεια, μετακινούσα έπιπλα, βαλίτσες γεμάτες με ρούχα, κουβαλούσα πράγματα, έπινα ζιβανίες (γιατί είχαμε μια σκηνή με τραπέζι, και είχαμε πάρει πραγματική ζιβανία κι ευτυχώς η διευθύντρια νόμιζε ότι είναι νερό!!!). Στην πολύ αρχή δύσκολο να πάθεις κάτι, μετά είναι το πρόβλημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, πήρατε την υπερπαραγωγή τελικά! Εμείς πήραμε το ίδιο στο απλό, χωρίς mp3, μασάζ και φωτισμό. Πόσο το πήρατε; Από το γνωστό μαγαζί; Εμείς το δικό μας το πήραμε 50 ευρώ, η υπερπαραγωγή είχε 90! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τιτινάκι βρήκα πως θα τον βγάλεις τον μικρό: Τέρενς! Ε; :lol::lol::lol:

Αγγελική πολύ ωραίω το ριλάξ! Νομίζω ίδιο έχει και η Εύη σε ροζ φυσικά! Το μόνο που με προβληματίζει είναι η ζωνούλα του. Την βρήσκω λίγο χοντρή ανάμεσα στα ποδαράκια. Είναι έτσι ή στη φώτο φαίνεται έτσι; Και κλείνει με χρατς; Είναι γερό το χρατς; Αλλιώς μου άρεσε πάρα πολύ και ήθελα να πάω να το δω από κοντά.

Αννα Μαρία στον οφθαλμίατρο πήγες; τι σου είπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααααα σε όλα τα κορίτσιααααααα!!!!!!

Σε όλες τις φουσκοκοιλιτσες και σε όλα τα μωράκια μας!!!!!

Ο μπεμπούλης μου κοιμάται παρέα με το μπαμπά του!!!!

Ο αντρούλης μου έχει πάθει έρωτα……τον κάνουμε μαζί μπάνιο, τον αλλάζει, τον κρατάει να ρευτεί, γενικά ¨μαλώνουμε ποιος θα περιποιηθεί τον μπέμπη¨ όταν γυρίζει βέβαια αργά από τη δουλειά!!!!!! Δε μπορώ να πω με βοηθά όποτε είναι σπίτι και το κυριότερο το γουστάρει, δε του το ζητάω……..!!!!!!!!

Σήμερα έχει μεγάλη χαρά που είναι πρώτη Κυριακή με το γιο του και θα είναι όλη μερα μαζί!!!!!! :YMHUG::YMHUG:

Αναστασάκο μου εμείς έχουμε απαγορεύσει τις επισκέψεις!!!!!

Έστω τώρα μετά τη γεννα!!! Γιατί πριν τα ίδια είχα και εγώ…καθόντουσταν πίνανε, τρώγανε και μου λέγανε και να μην κουράζομαιιιιιιιιιιι ΕΛΕΟΣΣΣΣΣ!!!!!

Όποιος μας παίρνει λέμε μετά το δίμηνο, γιατί κυκλοφορούν πολλές ιώσεις!!!

Δεν έχει έρθει κανείς ακόμη απρόσκλητος…μέχρι στιγμής δείχνουν να καταλαβαίνουν…..για να δούμε!!!!!!

Τι κάνει η νυφούλα μου;;;;;;

Α!!!! Ξέχασα να σου πωωωωωωωωωωωωω!!!!! Έφαγα τοστ και με διπλό τυρί μάλιστα!!!!!!!!!! :ymparty::ymparty:

Αναστασάκο και εμένα τα νερά μου τα έσπασαν στο μαιευτήριο!

Συμπεθέρα αν σου ξαναπούν για σκι………..πες ότι εσένα σου αρέσει το ξεεεε…………σκί!!!!!!!!! =))=)) Ε μα πια!!!!!

Νάσια μου καλημέρα με τη κόρη την χορεύτριαααααα!!!!!

Και εμένα ο μπέμπης έχει μάθει στα μπουζούκιααααα!!!!

Όλο βόλτα είμασταν, και το Πάσχα που κάναμε στην Κέρκυρα τέλειο…… όλο έξω ως αργάααααα!!!!!!! Ο ξενύχτης!!!!!!! Πάντως τώρα κοιμάται για την ώρα το βράδυ!!!!

Άννα Μαρία όταν μπήκα μαιευτήριο μετά από εμένα μπήκε ένα ζευγάρι, η γυναίκα διπλωμένη βογκούσε (ο άντρας μου ήρθε και μου τα είπε) της είχαν σπάσει τα νερά μια εβδομάδα πριν και δεν το είχαν καταλάβει, έσταζε φαίνεται λίγο λίγο….και ο γιατρός δε το είδε;;;;;;; πάντως τα δικά μου δεν έσπασαν σαν της Αγγελικής μας, μου τα έσπασε η μαία μου.

Αλλά όλοι μου λέγανε ότι όταν σπάσουν θα το καταλάβω, κρίμα που δεν μου έσπασαν τα άτιμα!!!!!

Άσε που εκείνη τη στιγμή ούτε το ξύρισμα θα σε νοιάζει ούτε τίποτα!!!!!

Πάντως εγώ δεν έχω καθόλου μυωπία, και πιστεύω ότι αν είχα με το φυσιολογικό ίσως είχα πρόβλημα,,,,γιατί πιέστηκα πάρα πολύ και σπάσανε πολλά αγγεία στο πρόσωπό μου, φαντάσου ότι με είδαν οι δικοί μου και τρόμαξαν, ήμουν σαν νεκρή!..

Χριστινάκι που την πέτυχες την πεθεράααααααα;;;;;;;;;;;

Είσαι από τις πολύ κ@λ@φαρδες!!!!!!!!!!!

Πώς τα περάσατε; Να χαίρεστε την κουμπάρα σας!

Αγγελικούλα μου τι κάνει ο γιόκας σου;;;

Τι κακό και αυτό με την κουνιάδα σου ρε κοριτσάκι μου! :evil:

Τι δουλειά έχει να αποφασίζει και πώς θα το φωνάζεις;;;

Θα φταις εσύ μετά να αρχίσεις τα βρισίδια;;;;;;

Σε ευχαριστώ πολύ φιλενάδα για τις ευχές και ευχομαι καμία μανουλα να μην νιώσει έτσι…….!!!!!! Έβλεπα ζευγάρια στην εντατική που έρχονταν επισκεπτήριο να δουν τα παιδιά τους που ήταν μέρεςςςςςςςςς εκεί!!!!!!!! Δε φαντάζεστε πόνος!!!!!!

Ο πόνος της γεννας δεν είναι ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!

Εγώ ειλικρινά ξαναγεννούσα και αύριο!!!!!

Χρειάζομαι τα φώτα σου….πώς βάζω τικεράκι με το μπέμπη όπως εσύ;;;;;

Το ριλάξ τέλειο!!!!!!!!!!!

Μύριαμ μου σου στέλνω τα φιλιάαααααα μου!!!!!!

Πονάκια διάβασα πάλι φιλενάδα! Υπομονή!! Πλησιάζει η ωραιότερη στιγμή της ζωής σου! ;)

Νιάκι, MaDi, Έυη , Λυδία, Λενάκι, Ηλιάννα , Μαρία Σαραντοπούλου, Επιστήμη , Κατερινούλα, τι κάνετε;;;;;;;;

Φιλιάαααααα!!!!!!

:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...