Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν11


Recommended Posts

Εγώ έχω περίπου εκατό χιλιάδες βαθμούς.

Ναι, εννοείται ότι πρέπει να αφαιρεθούν οι φακοί. Γενικά, ούτε να κοιμόμαστε με τους φακούς πρέπει.

Εγώ ούτως ή άλλως δε θα διακινδυνεύσω να γεννήσω με φακούς, ούτε φυσικά. Με τα γυαλάκια μου θα πάω, να βλέπω γύρω μου τι γίνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 949
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κ Α Λ Η Μ Ε Ρ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!

Κορίτσια διάβασα όλα αυτά που μου γράφατε ενώ εγώ προσπαθούσα να φέρω στον κόσμο τον μικρό μου έρωτα!!!!!!

Με συγκινήσατε πραγματικάαααααααααα!!!!!!!

Σας ευχαριστώ πολύ από τα βάθη της καρδιάς μου για τα τόσα καλά λόγια σας!!!!!

Να χαίρεστε τα μωράκια σας και στα υπόλοιπα κορίτσια με το καλό να νιώσουν το θαύμα της μητρότητας!!!!!!!! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΟ ΩΡΑΙΟ, ΠΙΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ, ΣΕ ΟΛΟΚΛΗΡΩΝΕΙ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ!!!!!!

ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΟ!!!!!!!!

Χριστινάκι μου συγγνώμη που δε σου έστειλα ένα μήνυμα!!!!!!

Θα διαβάσεις και θα καταλάβεις το γιατί!!!!!!

Και η Ηλιάννα μου έδωσε το κινητό της, να είναι καλά και εκείνη αλλά ρε κορίτσιααααα πέρασααααααα δύσκολα!!!!!!

Άννα Μαρία να χαίρεσαι τον αντρούλη σου!!!!!!!!!!!!!Λίγο καθυστερημένα βέβαια!

Και με το καλό να δεχτείτε το μπεμπούλη σας!!!!! Με ένα πόνο και να είναι ΓΕΡΟ!!!

Μου έλειψαν οι ατάκες σου!!!!!!!

Συμπεθερούλα μου τι κάνεις γλυκιά μου φραουλίτσα;;;

Μικάκι μου γλυκό όλα καλά;;;;;;;; Να τα εκατοστήσει ο αντρούλης σου!!!!!!

Έφτασα στο μαιευτήριο να δούμε τις συσπάσεις στις 1.45 π.μ.

Μου έσπασαν 3 φλέβες τελικά μου έβαλαν την πεταλούδα.

Οι έντονοι πόνοι κράτησαν ουσιαστικά 5 – 6 το πρωί, έκανα επισκληρίδιο, κορίτσια με τρύπησαν 3 φορές!!!!!! Την τέταρτη έπιασε!!!!

Από εκείνη την ώρα δεν πονούσα είναι η αλήθεια….

Η μαία μου, μου έσπασε τα νεράαααα….

Άρχισα να σπρώχνω φάνηκε το κεφάλι με πήγαν χειρουργείο…

Μέχρι εκείνη την ώρα ο αντρούλης μου δίπλα……να με φιλάει, να μου κρατάει το χέρι……

Την ωρα που άρχισα τις εξωθήσεις και πήγε να βγει το κεφαλάκι του, κάπως γύρισε και εκεί άρχισαν όλα!!!!!!

Να σπρώχνω με όλη μου την δύναμη να κρατάω την ανάσα μου τόση ώρα (αφού έσπασαν αγγεία στο πρόσωπο μου και βγήκα τελικά άσπρη από εκεί μέσα), και όλα αυτά γιατί ο μπεμπούλης μου δεν έβγαινε με τίποτα και οι παλμοί έπεφταν συνεχώς….

Να ακούω το μηχάνημα των παλμών του μπέμπη να βαράει κόκκινο, την μαία να μου φωνάζει σπρώξε με όλη σου τη δύναμη, να κοντεύω να σκάσω, άλλες 3 μαίες να μου πατάνε την κοιλιά πέφτοντας πάνω μου για να βγάλουν το παιδάκι μου, και ο γιατρός μου να δίνει πραγματικά μάχη και με τα λεπτάααα!!!!!

Ειδοποίησαν , όπως κατάλαβα να είναι έτοιμος παιδιατρος και γενικά έσκασαν μύτη στο χειρουργείο άλλα 4 άτομα!!!!!!!!

Γινόταν πανικός!!!!!!

Ένιωθα από κάτω σαν να μου σπάει ο γιατρός τα πάντα μέσα μου για να τον βγάλει, τον τράβηξε με βεντούζα, δεν τον είδα αμέσως…

Είχαν πέσει οι γιατροί πάνω από το παιδι μου και εγώ δεν ήξερα τι γινόταν,,,,,μόνο έκλαιγα για το γιο μου!!!!!!!!!

Μου τον ακούμπησαν πάνω μου, τον είδα, του μίλησα για ένα λεπτό, ήταν μελανιασμένος, για μένα όμως ο ομορφότερος άντρας του κόσμου……..και μου τον πήραν!!!!!!!!

Παρουσίασε ταχύπνοια, και μπήκε εντατική μονάδα και μετά ενδιάμεση……..

Προσπαθούσαν μετά 3 τέταρτα να μου βγάλουν τον πλακούντα και να με ράψουν!!!!!

Φωναξαν τον αντρούλη μου και τους συγγενείς στην αίθουσα αναγγελιών και δεν είδαν κανένα μωρό, ζήτησαν μόνο τον άντρα μου!!!!!! Για φανταστείτε στιγμή!!!!

Να περιμένει να δει τον γιο του και να του λένε ότι μόνο ο μπαμπάς θα τον δει σε λίγο!

Τον πήγαν στην θερμοκοιτιδα στην εντατική και πήγε και ο άντρας μου να τον δει, κατέρρευσε έκλαιγε πάνω από την θερμοκοιτίδα, τον κρατούσε μια νοσοκόμα, πρώτη φορά είδα τον αντρούλη μου έτσι….

Έκλαιγα τα βράδια στο δωμάτιο!!!!!!!!

Ερχόταν κόσμος και εγώ δεν ήξερα τι να πω….αγωνία…

Τελικά 16.10 βγήκε ο μπέμπης μου από την θερμοκοιτίδα, κλαίγαμε από την χαρά μας……το μεσημέρι τον κρατούσα στην αγκαλιά μου και το βράδυ μου τον πήρα πάλι για λάμπα, γιατί παρουσίασε ίκτερο…..!!!!!

Όπως καταλαβαίνετε πώς να πάρω τηλέφωνο, και τι να πω;;;;;;;;;;;;;

Δόξα το Θεό το αγοράκι μας είναι καλά, βγήκε από το μαιευτήριο 3.060. Γεννήθηκε 3.180γρ και ήρθε η παιδίατρος χτες, και μας είπε ότι μπράβο του είναι πολύ γερός και έχει πάρα πολύ καλό μυϊκό τόνο, και είναι σαν να μην τον άγγιξε η θερμοκοιτίδα.

Με το θηλασμό τα πάμε υπέροχα, μόλις τον έπιασα θήλασα λες και ήξερα χρόνια………!!!!!!Αλλά και εκείνος το πήρε αμέσως!!!!!

Πλέω σε πελάγη ευτυχίας και ειμαι πολύ ερωτευμένη με το γιόκα μου!!!!

Φιλάκιααααααααα σε όλα τα κοριτσιαααααα……

Δε θυμάμαι να σχολιάσω πολλάααααααα!!!!!

Σιγά σιγά θα βρω πάλι τους ρυθμους μου!!!!

Καλημέρααααααα σε όλες!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσια.

Συμπεθερουλα μου διαβασα την ιστορια σου και με πηραν τα ζουμια!!Ολα τελος ολα καλα, εχεις τον μικρο σου πριγκιπα αγκαλια,υγιεστατο να σας δινει στιγμες αγαπης και χαρας!!!Γιατι ομως δεν εβγαινε,τον κρατουσε ο αμφαλιος πισω?Ετυχε σε μια φιλη που γεννησε τωρα τελευταια και τον ομφαλιο τον ειχε σαν αλεξιπτωτο πανω του και δεν το αφηνε να βγει και εβαλε ο γιατρος βεντουζα!!!Μην θυμασαι τιποτα απο αυτα πλεον, απολαυσε τον γιο σου και σε λιγο ερχεται και η νυφη!!!

Οι φακοι απαγορευονται γενικα στη γεννα γιατι πρεπει τα ματια να ειναι χωρις ξενο σωμα μεσα να βλεπουν αντιδρασεις αν γινει κατι....οπως με τα νυχια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σε ολες κοριτσακια!

τι κανετε μανουλες και επερχομενες μανουλες?

αγγελικουλα μου πηρα και γω 3 νυχτικα απ αυτα με τα κουμπακια μπροστα!νομιζω αρκουν κι αν οχι θα μου τα πλενει η μαμα μου και θα μου τα φερει πισω!προς το παρον παμε για πολυκλινικη, θελω πολυ να γεννησω εκει, μου αρεσει το προσωπικο του μαιευτικου, ειναι πολυ βοηθητικες ολες οι μαιες εκει ενω στο αχιλλειο που ετυχε και εκανα επεμβαση δεν μου αρεσε η συμπεριφορα τους!θα δουμε που θα χει χειρουργεια και ο γιατρος εκεινη τη μερα!

αναστασακο μου νομιζω δεν πειραζει και τοσο αν εφαγες μια σοκολατα υγειας!σιγαααα!δεν το κανεις και καθε μερα αλλωστε!μην ανησυχεις!κανε τις μετρησεις σου και ολα θα πανε καλα!

λυδια μου να σου ζησει ο αντρουλης σου, να τον χαιρεσαι και καλως να υποδεχτειτε το μωρακι σας!

λενακι μου και συ αρνεισαι να φτιαξεις βαλιτσα ε?και γω το ιδιο!χεχε

αννα μαρια μας πουλανε τα παντα πανακριβα γιατι ξερουν πως για τα παιδια μας θα καναμε τα παντα, ιδιως οταν ειναι και το 1ο παιδι!

μαρια12 ζοριστηκες κοριτσι μου αλλα σημασια εχει οτι το αγορακι σας το εχετε τωρα στην αγκαλιτσα σας υγιεστατο!να σας ζησει κοπελιτσα μου και να ναι παντα υγιης και χαρουμενος σε ολοκληρη τη ζωη του!

οσο για τους φακους επειδη εχει 10 χρονια που φοραω και γω φακους ξερω σιγουρα πως σε καθε χειρουργειο πρεπει να αφαιρουνται για να βλεπουν οπως λεει και η αναστασια τις αντιδρασεις!

λενακι μου αυτο με το στηθος απλα αναφερε το στο γιατρο σου αλλα νομιζω πως δεν ειναι τιποτα το ανησυχητικο!

ηλιαννακι εχετε βρει τους ρυθμους σας ε?ο πριγκιπας σας μεγαλωνει μερα με τη μερα!αχου μωρε!φιλησε τον απο μενα!

φιλακια σε ολες!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!

μαρακι μου, με εκανες και εκλαψα πρωι πρωι!!!τι ηταν αυτο που περασες βρε κοριτσακι????τελος καλο ,ολα καλα ομως!!!!τελικα αυτο εχει σημασια!!!να σας ζησει το αγορακι σας και να σας δινει παντα μονο χαρές.εγω εχω αγχωθει λιγο με τον τοκετο, ειδικα οσο πλησιαζουν οι μερες!!!δεν ξερω, εχω διαφορες αγωνιες, μηπως δεν τα καταφερω,μηπως κατι παει στραβα, κτλ.δε θελω ομως να τα σκεφτομαι γιατι σιγουρα δε βοηθουν.θα προσπαθησω να παω ψυχραιμη και ελπιζω να εξελιχθουν ολα ομαλα!!!

κοριτσια , που ειναι η νασια????λετε να γεννησε???εχει μερες να φανει!!!δεν εμαθε καμια νεα της???

α, δε σας ειπα, εμεις μαλλον καταληξαμε στο ονομα.βεβαια να γεννηθει πρωτα καλα το κοριτσακι μας και να πανε ολα καλα και ολα τα υπολοιπα ειναι πολυ μικροτερης σημασιας!!!!

το αποκαλυπτω λοιπον αποκλειστικα στο μαμυ!!!!μην ακουσω και σας ξεφυγει αλλου, τη βαψατε!!!

ΔΑΝΑΗ!!!

Πως σας φαινεται???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera omorfies ...........ti kanete??egv shmera eimai kapws den kserw alla exv poly anxos oti h wra moy einai poly konta......ponaw arketa kai den mporw na kanw tipota sxedon etoimasa valitsa kai twn mwrwn kai dikh moy..oyfffffffffff tha doyme ti tha ginei..........

maraki moy glyko ti perases koritsaki moy ...alla afoy einai ola kala na mhn skeftese tipote allo pia na xairesai oles tis stigmes toy gioka soy ayto metraei pia ..................prwi prwi me sykgynhses anteeeeee......vres toys rythmoys soy kai na mpeneis pali na ta leme..........mas exeis leipsei poly filakia polla sta patoysakia toy.......

den sas lew fysika oti pali den koimhthhka ...........

kai otan me peire o ypnos de .den htan gia kalo giati eida asxhmo oneiro .......kai me exei kanei kai ayto sk@t@.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!

μαρακι μου, με εκανες και εκλαψα πρωι πρωι!!!τι ηταν αυτο που περασες βρε κοριτσακι????τελος καλο ,ολα καλα ομως!!!!τελικα αυτο εχει σημασια!!!να σας ζησει το αγορακι σας και να σας δινει παντα μονο χαρές.εγω εχω αγχωθει λιγο με τον τοκετο, ειδικα οσο πλησιαζουν οι μερες!!!δεν ξερω, εχω διαφορες αγωνιες, μηπως δεν τα καταφερω,μηπως κατι παει στραβα, κτλ.δε θελω ομως να τα σκεφτομαι γιατι σιγουρα δε βοηθουν.θα προσπαθησω να παω ψυχραιμη και ελπιζω να εξελιχθουν ολα ομαλα!!!

κοριτσια , που ειναι η νασια????λετε να γεννησε???εχει μερες να φανει!!!δεν εμαθε καμια νεα της???

α, δε σας ειπα, εμεις μαλλον καταληξαμε στο ονομα.βεβαια να γεννηθει πρωτα καλα το κοριτσακι μας και να πανε ολα καλα και ολα τα υπολοιπα ειναι πολυ μικροτερης σημασιας!!!!

το αποκαλυπτω λοιπον αποκλειστικα στο μαμυ!!!!μην ακουσω και σας ξεφυγει αλλου, τη βαψατε!!!

ΔΑΝΑΗ!!!

Πως σας φαινεται???

poly moy aresei to danah to eixa skeftei kai egw.......

emeis akoma den exoyme parei telikh apofash pantos ta dyo poy skeftomaste einai lydia kai appwlonas.....tha doyme omws akoma....xixixixixi........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

niακι το απολλωνας ειναι πολυ ωραιο.επισης μου αρεσει και το ορεστης και το αλεξανδρος.το λυδια,επισης ειναι τελειο,αλλα τα τελευταια χρονια εχει πολυφορεθει.στον παιδικο που πηγαινει η κορη μιας φιλης μου,υπαρχουν 4 λυδιες!!!πιο συχνο κ απο το μαρια!!!παντως ειναι πολυ γλυκο ονοματακι.εμεις αρχικα θελαμε νεφελη,αλλα για τον ιδιο λογο δε ξερω αν θα το προτιμησουμε!!!!

καλε που ειστε οι υπολοιπες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στην όμορφη παρέα!!

Μαράκι μου με κατασυγκίνησες!!!Κοριτσάκι μου να σας ζήσει το αγοράκι σας,

να είναι γερός, καλότυχος και πάντα ευτυχισμένος!!Και όπως έχει ήδη δείξει

είναι πολύ πολύ δυνατός!!!Καλή λοχεία καλή μου φιλενάδα, τώρα που τέλειωσαν

όλα και ο μπεμπάκος είναι μια χαρούλα να τα αφήσεις όλα πίσω και να καμαρώνεις

το μπουμπουκάκι σου!!Μας έχεις λείψει πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Βανεσσάκι το Δανάη είναι καταπληκτικό όνομα, έτσι βγάλαμε και το βαφτηστήρι μας!!!

Νία μου ξεκουράσου λίγο φιλενάδα, όλα θα πάνε μια χαρούλα,καθόλου να μην αγχώνεσαι!!!

Λυδία και Απόλλωνας, μμμμμμμμμμμμμμμμμ πολύ πολύ όμορφα ονόματα!!!

Γλυκιά Miki να χαίρεσαι τον άντρα σου, με το καλό να πάρετε το μπεμπεδάκι σας αγκαλίτσα!!

Αννα Μαρία σε βλέπω σε καλό δρόμο με τη βαλίτσα!!!!Την τελείωσες παιδί μου;

Νασιούλα που είσαι;Λέτε να έχουμε κανένα νέο από τη Νάσια μας;

Girl μου καλημέρα, σας φιλούμε!!

Αναστασάκο καλημέρα, μην αγχώνεσαι με το λίγο γλυκάκι δεν θα πάθει τίποτα η

φραουλίτσα.Οι γιατροί το λενε για να μην παρασυρθείς και τρως συνέχεια γλυκό

όχι για το μια φορά σε όλη την εγκυμοσύνη!!Βέβαια εδώ που φθάσαμε λίγος καιρός

έμεινε κάνε υπομονή και θα του δώσεις να καταλάβει!!

Ευάκι μια χαρούλα η μικρή σου ζουζουνίτσα!!

Αγγελικούλα πόσο δίκιο έχεις για αυτά όλα που έγραψες....Εκμεταλλεύονται τη χαρά

και τη διάθεσή μας να πάρουμε για τα παιδάκια μας τα καλύετρα και μας τρελαίνουν...

Λενάκι πως πας με τη φαγουρίτσα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Μαρία τι πέρασες βρε κορίτσι μου και εσύ για να πάρεις τον κούκλο σου στην αγκαλιά σου! Πω πω με συγκίνησες πάρα πολύ. Είμαι στο γραφείο του άντρα μου και τρέχουν τα δάκρυα, ξεφτύλα με βλέπουν από έξω και θα λένε τι έχει πάθει. Τέλος καλά όμως όλα καλά! Εύχομαι από εδώ και πέρα να μην σε κουράσει ιδιαίτερα και να είναι πάντα υγιαίστατος και τυχερός στη ζωούλα του!

Κορίτσια έχετε ακούσει για τις ταρίφες που αλλάξανε από 29 Σεπτεμβρίου στα δημόσια νοσοκομεία; Ο φυσιολογικός άκουσα πάει 880 ευρώ και η καισαρική 1500 ευρώ! :shock: Στο φυσιολογικό τα ταμεία δεν δίνουν τίποτα ενώ στην καισαρική μόνο το ΙΚΑ πληρώνει όλο το ποσό και τα υπόλοιπα ταμεία τίποτα! Εκτός από τον ΟΓΑ που δίνει τα πάντα όλα! Και σε όλα αυτά προσθέτεις και το φακελάκι γιατρού και αναισθησιολόγου! Ποιος ο ρόλος του δημοσίου τότε; :roll: Και σιγά την περίθλαψη και το περιβάλλον που αξίζει τα λεφτά αυτά. :evil:

Λένα να τους βγάλεις τους φακούς καλύτερα! Θα είμαστε με τα γυαλάκια μας τι να κάνουμε. :-B

Αναστασία κάνε υπομονή λίγο ακόμη και σύντομα θα μπορείς να τρως χωρίς τύψεις και αμφιβολίες.

Νια πλησιάζει η ώρα ε; Μην ανχώνεσαι θα πάνε όλα καλά! Τα μικρά σου έχουν μεγαλώσει πλέον αρκετά. Ασε που είμαι σίγουρη ότι θα μπεις κανονικά στο μήνα σου και δεν θα χρειαστούν ούτε θερμοκοιτίδα! Η νύφη μου που είχε διδυμάκια και αυτή τις τελευταίες εβδομάδες ζοριζότανε πολύ αλλά τελικά τα γέννησε την 37η εβδομάδα και ούτε θερμοκοιτίδα ούτε τίποτα δε χρειάστηκε!

Βανεσάκι πολύ ωραίο το Δανάη! Εγκρίνω!!!

Άννα Μαρία και εμένα βγάζει αυτο το ασπροκίτσινο σμίγμα στις θηλές που είναι ελάχιστο και συνήθως φεύγει με το μπάνιο. Από πολύ νωρίς ξεκίνησε αλλά δεν είναι πρωτόγαλα.

Girl84 άρχισες τις ετοιμασίες και εσύ ε; Και εμένα πλέον κάτι ψιλά μου μένουν και λέω να την φτιάξω σε λίγες μέρες την βαλίτσα να μην την έχω τελευταίες εβδομάδες και ανχώνομαι.

Δε θυμάμαι τι άλλο γράψατε.

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδιτσες μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τι κανετε????πως ειστε???

εμεις καλα ειμαστε, τωρα καθομαι κ πινω το καφεδακι μου!!! ~o)~o)~o)~o) και τα μπουμπουκακια μου παιζουν !!!!

μαρακι μου γλυκο να σου ζησει το αγορακι σου !!!!!!! κ εσυ ταλαιπωρηθηκες πολυ φιλεναδα.σημασια εχει πως ειναι καλα κ γερο το μωρακι σου κ τωρα το κρατας στην αγκαλιτσα σου!!!!

να ειναι παντα καλα , γερος , υγιεις κ να τον καμαρωνεις τον γιοκα σου κουκλιτσα μου!!!!!!φιλακια!!!

γκιρλ μου ολα καλα θα πανε κοριτσακι μου!!!!!ναι βρικαμε τους ρυθμους μας , ευτυχως καμια σχεση οπως το περιμενα!!!!κ εσυ φιλησε μου την κοιλιτσα σου καλη μου!!!

βανεσσακι μου πολυ μου αρεσει κ εμενα το Δαναη!!!!!με το καλο να ερθει το κοριτσακι σου γλυκια μου!!!!!! κ οπως ειπαμε σσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσςςςς!!!!!!!!! ;):D

νιακι μου πολυ ομορφα κ τα δικα σας ονοματακια!!!!φιλησε μου τηνκοιλιτσα σου!!

λενα πως εισαι κοπελα μου? ο αναστασης πως ειναι???

αγγελικουλα μου πολλα πολλα φιλακια στο αντρακι σου φιλεναδα!!!!!

σταμουλα μου καλως ηρθες κοριτσακι στην παρεουλα μας!!!!!χαιρομαι πολυ που θα τα λεμε κ απο δω!!!!

σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου κοπελα μου!!!!!κ εσυ με το καλο να κρατησεις στην αγκαλιτσα σου το αγορακι σου!!!οσο γι'αυτο που λες που δεν εχει γυρισει ακομα, μην αγχωνεσαι καλη μου σιγουρα μπορει να γυρισει!!

η μικρουλα σου τι κανει??

πολλα φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω, Μαρία, με συγκίνησες και με τρόμαξες μ' αυτά που έγραψες... Ανατρίχιασα... Από δω και μπρος μόνο καλά εύχομαι!

Βανεσσάκι, τέλειο το Δανάη! Μ' αρέσει πολύ!

Νία, για όλες φτάνει η ώρα μας, όχι μόνο για σένα!

Δώρα, δεν την τελείωσα τη βαλίτσα, έμειναν διάφορα. Πρέπει να σιδερωθούν οι νυχτικιές, η ρόμπα (αν σιδερώνεται), να αγοράσω μερικά μεγάλα βρακιά ακόμα!

Μάντι, τι λες να είναι αυτό το ασπροκίτρινο πράγμα;

Ρε κορίτσια, η Νάσια μάλλον γέννησε, αλλιώς θα έμπαινε να πει ένα "γειά"!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!!!!!!!!

Μαράκι μου καλωςήρθες πάλι κοντά μας!!!! Ταλαιπωρήθηκες πολύ και εσύ και το αστεράκι σου αλλά σημασία έχει που είναι καλά το μωράκι σου :) ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ!!!!!!

Ηλιαννάκι τι κάνεις τι ωραία που είσαι τώρα με τα 3 παιδάκια σου...μακάρι να μπορέσω και εγώ να κάνω 3 παιδάκια θέλω τόσο πολύ!!!!

Καλημέρα Δωράκι τι κανεις??

Αναστασία μου δεν πειράζει που έφαγες λίγη σοκολατίτσα μια χαρά θα είναι η φραουλίτσα σου :)

Καλημέρα και σε σένα Μadi!!!

vanessaki πολύ ωραίο όνομα το Δανάη, με το καλό να έρθει το κοριτσάκι σου!!!!

Εμείς είμαστε πολύ καλά σήμερα...το βράδυ η καραμελίτσα μου δεν είχε καθόλου πονάκια και ήταν ήρεμο το μωράκι μου!!!!

Σήμερα έχουμε μηνογεννέθλια!!!!!!!!!!!!!! Εγινε 1 μηνών η καραμελίτσα μου :):):):):)

Θα φτιάξω και ένα κέικ σοκολάτα να τα γιορτάσουμε!!!!! :D

Πολλά φιλιά και στα υπόλοιπα κορίτσια!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nansy mou,τελεια η κορουλα σου!!!μια γλυκα!!!να ειναι παντα καλα και να σας γεμιζει χαρες!!!!

βρε κοριτσια, μου αρεσει πολυ που τους φορατε απο τωρα κανονικα ρουχακια και οχι συνεχεια φορμακια οπως το συνηθιζουν!!!κι εγω ετσι θελω να την ντυνω οταν με το καλο γεννηθει και παρει λιγο βαρος!!!

εχω δει μια πολυ ωραια σειρα ρουχων για μωρακια που λεγονται noppies!!!τα εχει και στο hondos.ειναι γλυκα!!!θα πεσουν καταθεσεις κι εκει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να και μια φωτογραφία της καραμελίτσας μου σήμερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τι κουκλιτσα είσαι ΕΣΥ?? αχουτο για δαγκωματιες είναι χιχιχχιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Νιάκι τι κάνετε???? Η Αποστολία σε ευχαριστεί για τα καλά σου λόγια!!!!! :D:D:D

Vanessaki σε ευχαριστούμε πολύ!!!!! Με το καλό και η δική σου κορούλα!!!! Εχουμε πολλά φορεματάκια και συνολάκια και μου αρέσει και εμένα να της βάζω και τέτοια εκτός από φορμάκια χαχαχα!!! Την σειρά αυτή με τα ρούχα δεν την έχω ξαναακούσει αλλά....θα πάω να τα δω και αυτά :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδίτσες μου καλησπέρα!!!!!!!!!

Ακόμα εδώ είμαι......δεν γέννησα αλλά εδώ και τρείς μέρες δεν μπορούσα με τίποτα να μπώ και να γράψω γιατί μου εμφάνιζε ένα παράθυρο που με προειδοποιούσε ότι μέσα στο μάμμυ υπάρχει κακόβουλο λογισμικό (δεν έχω ιδέα από αυτά φυσικά) και αν προχωρούσα θα έμπαινε ιός στον Η/Υ μου.....με ενημέρωνε να ξαναπροσπαθήσω άλλη μέρα!!!!! Αυτό κράτησε 3 μέρες....ακόμα και αυτή την στιγμή δεν ξέρω αν θα καταφέρω να δημοσιεύσω αυτό το μήνυμα......δεν μπόρεσα να διαβάσω τίποτα από τις προηγούμενες σελίδες λόγω του ίδιου προβλήματος, με πέταγε συνέχεια έξω!!!!!!!! :evil::evil::evil:

Ελπίζω να μπορέσω να διαβάσω όλες τις προηγούμενες σελίδες (εκτός αν γεννήσω) και να σχολιάσω...είμαι σίγουρη ότι έχω χάσει επεισόδια........Αν γεννήσω εντωμεταξύ θα ενημερώσω την Νία και την Μύριαμ να σας πούν.....αλήθεια δεν φαντάζομαι να γέννησε η συμπεθέρα μου και να μην πήρα χαμπάρι???????????????????????

Πήγα στον γιατρό την Πέμπτη, η μπέμπα είναι ακόμα ψηλά αλλά μου είπε ότι επειδή έχω γεννήσει άλλες δύο φορές ίσως γεννήσω πολύ γρήγορα τώρα...ήθελε σώνει και καλά να μου κάνει πρόκληση μέσα στο σ/κ αλλά εγώ είπα "όχι άστο να έρθει μόνο του"....μου έβαλε δάχτυλο, μάλλον για να επισπεύσει τα πράγματα (μιλάμε βέλαξα από τον πόνο αυτή τηνφορά) αλλά ακόμα δεν έχω δεί κάτι από την Πέμπτη!!!!!!!! Ίσως γεννήσω απόψε...τί να πώ....πάντως επειδή ΠΑΛΙ χτύπησα ένα ωραιότατο 16άρι πίεση μάλλον από Δευτέρα πάω για πρόκληση τοκετού εκτός αν η μπέμπα κάνει την εμφάνισή της σήμερα ή αύριο!!!!!!!!!

Φιλάκια πολλά σε όλες.....θα προσπαθήσω να ξαναμπώ αργότερα, αν μου κάνει αυτή τη δημοσίευση και δεν μου εμφανίσει τίποτα βλακείες παράθυρα για ιούς κτλ πάλι!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ, να σας ζήσει η μικρή Αποστολία! Κούκλα είναι και μαγουλού!!!!!

Εγώ πάλι πήρα μόνο φορμάκια, και μου έφερε και ο αδελφός μου ένα-δύο κοστουμάκια. Τα φορμάκια τα προτιμώ, όχι τόσο γιατί είναι πρακτικά, αλλά γιατί είναι πιο γλυκούλικα!

Σήμερα νιώθω πολλή κόπωση, και μου φαίνεται άρχισαν και κάτι ανεπαίσθητα, απειροελάχιστα πονάκια. Εν τω μεταξύ, τις προάλλες που είχε ο άντρας μου τη γιορτή του, τον πήρε ένας φίλος του για να του ευχηθεί και του πρότεινε να βγούμε το Σαββάτο (σήμερα δηλαδή), όλοι μαζί, σε ένα μαγαζί στη Λευκωσία. Αυτοί πηγαίνουν ΚΑΘΕ Σάββατο σ' αυτό το μαγαζί, γιατί η γυναίκα του κάνει μαθήματα λάτιν χορών, και πηγαίνουν εκεί πέρα και χορεύει. Δηλαδή, εμείς τι να πάμε να κάνουμε εκεί; Με δυνατή μουσική, σίγουρα καπνό, και χωρίς να έχουμε κάτι να κάνουμε, αφού είναι κλαμπ για χορό. Αφήστε που, επειδή δεν ξέρουμε καλά τη Λευκωσία, θα πρέπει να πάμε με το δικό τους αμάξι, κι αυτός οδηγεί σαν τρελός, και να πρέπει να περιμένουμε πόοοοτε θα τελειώσουν με τους χορούς για να φύγουμε. Και η Λευκωσία είναι και μισή ώρα δρόμος στον αυτοκινητόδρομο + πόση ώρα μέχρι να φτάσουμε στον προορισμό μας, οπότε σε συνδυασμό με την ό,τι να 'ναι οδήγησή του= τρομερή ταλαιπωρία για μένα...

Δεν μπορώ τους ανθρώπους που δε σκέφτονται τον άλλον. Έχουν και δύο παιδιά, και είμαι σίγουρη ότι η δικαιολογία "έγκυος στο μήνα της" δεν είναι αρκετή γι' αυτούς και θα μας πουν "ε, σιγά, πώς κάνετε έτσι, εγώ ήμουν έγκυος και ταξίδευα και πήγαινα γυμναστήριο, κι έκανα αυτό κι εκείνο και το άλλο". Δεν τους μπορώ καθόλου να μην καταλαβαίνουν ότι δεν είμαστε όλοι οι άνθρωποι ίδιοι...

Τέλος πάντων, εκνευρίστηκα τώρα και χωρίς λόγο κιόλας...

Νάσια, τώρα είδα το ποστ σου! Κι εμένα μου το έβγαζε αυτό με το κακόβουλο λογισμικό, αλλά πατούσα συνέχεια. Ελπίζω να μην έχω κανένα ιό τώρα!

Αμάν αυτός ο γιατρός σου με την πρόκληση ρε παιδάκι μου! Τι ζόρι τραβάει; Εντάξει, πού θα πάει, θα γεννήσεις κάποια στιγμή, δεν μπορεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από ότι κατάλαβα την έκανε την δημοσίευσή μου!!!!!!!!!

Άννα Μαρία μου επειδή είμαι εντελώς άσχετη από αυτά φοβόμουν να το πάω παρακάτω για να μην κολλήσω κανέναν ιό.........άσε που έτσι κι αλλιώς δεν με πήγαινε παρακάτω με τίποτα, μου πέταγε συνέχεια αυτό το παράθυρο!!!!! Δεν μπορούσα καν να διαβάσω τί γράφατε.......και τώρα έχω ένα κατεβατό σελίδες να διαβάσω!!!!!!!!!!!!!

Μα είδες κόλλημα με την πρόκληση?????? Φοβάται επειδή πάλι ανέβασα 16 πίεση.....πάντως ότι και να γίνει από Δευτέρα-Τρίτη μάλλον δεν την γλιτώνω την πρόκληση!!!!!!!!!

Όσο για την έξοδο στο κλάμπ καλύτερα θα σου έλεγα να μην το προσπαθήσεις καν να πάς...θα κουραστείς υπερβολικά και θα είσαι και αναγκασμένη να περιμένεις αυτούς να σας γυρίσουν πίσω (ότι χειρότερη ταλαιπωρία δηλαδή)......καλά από αναίσθητους έχει βρωμίσει το σύμπαν, σιγά μην κάτσουν να σκεφτούν ότι εσύ είσαι στον μήνα σου και δεν έχεις τις δικές τους αντοχές!!!!!! Σιγά μην τους νοιάξει που εσύ θα γίνεις τσιμινιέρα από την κάπνα και το νταβαντούρι!!!!!!!!!! Μην σου πώ ότι θα καπνίζουν όλοι μαζί από πάνω σου και δεν θα πάρουν χαμπάρι ότι πνίγεσαι!!!!!!! Το έχω ζήσει αυτό το έργο γι'αυτό στο λέω......είχα γίνει έξαλλη κι εγώ με την αναισθησία τους και φυσικά δεν ξαναπήγα πουθενά......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια, κι εγώ άσχετη είμαι, αλλά μερικές φορές βγάζει για κακόβουλο λογισμικό σε κάτι άσχετες σελίδες, και δεν ισχύει τελικά. Ελπίζω να μην κόλλησε τίποτα το λάπτοπ! Πάντως, από τον μεγάλο υπολογιστή που έμπαινα, δε μου έβγαζε τίποτα, κι έχει καλύτερο antivirous.

Εννοείται ότι δεν το σκέφτομαι καν να πάω. Αλλά εκνευρίζομαι με την αναισθησία. Την άλλη φορά, το Μάιο, μας έλεγαν ότι το καλοκαίρι θα πάνε Βαρκελώνη, και τους είπαμε ότι κι εμείς σκοπεύαμε να πάμε Βαρκελώνη το καλοκαίρι, αλλά λόγω εγκυμοσύνης το ταξίδι αναβάλλεται, και μας λένε "γιατί;". Να τους εξηγώ και να μας απαντάνε ότι "σιγά, εγώ ήμουν οκτώ μηνών έγκυος και ταξίδευα, και τίποτα δεν έπαθα, και σιγά το πράγμα". Ωραία, άλλο εσύ, άλλο εγώ. Αυτό το πράγμα να μην το καταλαβαίνουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέρεις κάτι??? Είναι ορισμένες γυναίκες που δεν χαμπαριάζουν τίποτα και μέχρι να γεννήσουν κάνουν ότι βλακεία τους κατέβει στο κεφάλι χωρίς να τους περνάει από το μυαλό ότι μέσα τους κουβαλάνε άνθρωπο που μπορεί να τον θέτουν σε κίνδυνο!!!!!!!! Δηλαδή τί θα πάθουν αν απέχουν για λίγο καιρό από κάποιες παλιές τους συνήθειες????? Εδώ στο χωριό που μένω ήταν μια κοπελίτσα έγκυος (η κόρη της είναι λίγο μικρότερη από την Μαρία μου και ευτυχώς φτηνά την γλίτωσε το καημένο) και δεν πρόσεχε καθόλου....στον γάμο της ήταν 6 μηνών έγκυος και φόρεσε 12ποντο τακούνι και σαν να μην έφτανε αυτό χόρευε όλο το βράδυ πάνω στα 12ποντα!!!!!!!! Την επόμενη μέρα πήγε στον γιατρό γιατί δεν ένιωθε καλά και είχε πάθει αποκόλληση σε τέτοιο βαθμό που όλη την επόμενη εγκυμοσύνη την πέρασε στο κρεβάτι, ακόμα και για κατούρημα την πήγαιναν κουβαλητή στα χέρια............Τί να πείς!!!!!!!!!!! Ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις μ@λ@κίες του!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakiaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!den prolava na diavasw pollaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!

MARAKI MOU NA SOU ZHSEI O GIOKAS SOU KALH MOU.......DEN PEIRAZEI POU DEN MOU ESTEILES KALE!!!!!!!PERASES POLLA VRE KORITSAKI MOU......TWRA OMWS OLLA EINAI PIA STO PARELTHON SHMASIA EXEI OTI EINAI KALA TO ANTRAKI SOU!!!!!!!KALH LOXEIA NA EXEIS KAI KALH PROSARMOGH STO SPITAKI SAS!!!!!!!!!THA SE PERIMENOUME OTAN THA EISAI ETOIMH NA MAS PEIS KAI ALLA GIA TO ANTRAKI SOU!!!!!!!!!

NANSY MOU KOUKLAAAAAAAAAAAAA H KORAKLA SOU!!!!pOLLA FILAKIA STA MPOUTAKIA THS!!!!!!!!!!!

EMEIS SHMERA PHGAME PRWTH FORA VOLTOULA MONOI MAS ME TON MARSIPO NA PAROUME DWRO STHN NONA MAS POU EXEI GENETHLEIA.......O MPEMPIS KOIMOITHIKE TOU KALOU KAIROU!!!!!THA VGOUME EXW KAI SHMERA STO MPAR TWN KOUMPARWN MAS GIA TA GENETHLEIA THS KOUMPARAS MOU!!!XIIXIXIXXI O MPEMPIS SPITAKI ME THN GIAGIA KAI TON PAPOU!!!!

EIDA OTI LETE GIA ONOMATA E???

E LOIPON THYMOSASTE PU SAS ELEGA OTI THA TON GAZAME DIMITRI TON MPEMPI?????????

(APO TON ADERFO TOU ANTRA MOU POU EXOUME XASEI EDW KAI XRONIA APO KARKINO KAI APO TON MPAMPA MOU POU TON LENE DIMITRI)KAI THELAME NA DWSOUME PROS TIMHN TOU TO ONOMA TOU!!!!

EXTHES MOU EIPE O ANTRAS MOU OTI TO KALOKAIRI STIS DIAKOPES POU EIMASTAN KAI EIXANE ERTHEI KAI OI KOUMPAROI MAS MIA MERA POU PHGAN GIA MPANIO XWRIS EMAS....H PETHERA MOU ANOIXTIKE STON KOUMPARO MOU KAI TOU EIPE PWS XARIKE POU THELOUME NA DWSOUME TO ONOMA TOU GIOU THS ALLA META TOUS EIPE PWS DEN THA HTHELE NA TON VGALOUME ETSI EPEIDH O DIMITRHS THS EINAI ENAS KAI OTI THA THS HTAN LIGO PERIERGO NA FWNAZEI TO EGGONAKI THS ME TO ONOMA TOU GIOU THS POU EXEI XASEI....AX STENAXWRETHIKA POLY....EXEI DIKIO...EINAI KAPWS VRE KORITSIA OPWS KAI NA TO KANOUME....MOU EIPE O ANTRAS MOU PWS THA THS MILISEI KAI AYTOS XANA ...ELA ENTAXEI TWRA POU KSERW OTI DEN THA NIOTHEI KALA ETSI DEN THELW KAI EGW NA TOU DWSW AYTO TO ONOMA..OPOTE PREPEI NA VROUME ENA ALLO!!!!!

AYTA KORITSIA MOU TA DIKA MAS!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Να πάς σε ενδοκρινολόγο για τις πολυκυστικές καθώς πρόκειται για μια ορμονολογικη διαταραχή και όχι γυναικολογική. Μόνο ενδοκρινολόγος που ειδικεύεται στις ορμόνες αναπαραγωγής μπορεί να σε βοηθήσει για ποιοτικότερη ωορρηξία. Για το άλλο που ρωτάς τι απάντηση να σου δώσει κάποιος;; Πρέπει να κάνεις εξετάσεις 2η-4η μέρα του κύκλου σου για να έχεις μια εικόνα του τι γίνεται..! Ζήτα από το γυναικολόγο σου να σου γράψει έναν πλήρη έλεγχο και αν είναι όλα καλά και το μωράκι συνεχίζει να μην έρχεται, θα πρότεινα και μια σαλπιγγογραφια και ένα σπερμοδιαγραμμα σε εξειδικευμένο διαγνωστικό σπερμολογιας 
    • Μια χαρά είσαι κορίτσι μου!! Την προλακτίνη σου βελτίωσε για να κάνεις καλή ωορρηξία, δεν είναι το πρόβλημα στο αποθεματικό σου! Πήγαινε σε ενδοκρινολόγο να σε βάλει να επαναλάβετε τις εξετάσεις (ίσως με ρυθμό προλακτίνης, ρώτα το) και εφόσον η προλακτίνη παραμένει ανεβασμένη θα σου δώσει ένα χαπακι να την ρίξετε και σε λίγους μήνες θα είσαι πάλι έγκυος!! Παίζει ρόλο να ξέρεις και το αν θηλάζεις.. Και για τον γυναικολόγο θα σου πρότεινα να πάρεις και άλλη γνώμη.. δεν είναι δυνατόν βλέποντας αυτές τις εξετάσεις να σου μιλάει για αποθεματικό ωαρίων!! Το βρήκαμε όλοι νέα μόδα..! Ναι μεν η ΑΜΗ είναι σχετικά χαμηλή για την ηλικία σου αλλά σίγουρα δεν είναι αυτός ο παράγοντας! Μια χαρά είναι! Χαλάρωσε λοιπόν όλα καλά, απλά πάρε και άλλη γνώμη για να μην σου πω να τον αλλάξεις..
    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...