Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν11


Recommended Posts

Λυδια χρονια πολλα τον αντρα σου και με το καλο το μωρακι σας!Να περασετε ομορφα αποψε!

Αγγελικη μου εχεις δικιο,παλια τι εδιναν που δε ειχες αμεσως γαλα?Τελος παντων να περιμενω αλλα αν τυχει κατι και ποναω και παθω μαστιτιδα ,ειπα να το εχω ηδη σπιτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 949
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας κορίτσια!

Ουφ, πέθανα σήμερα... Πήγαμε στο Υπουργείο Παιδείας (παράρτημα Λάρνακας) να ανανεώσω την κάρτα νοσηλείας για το νοσοκομείο, πήγαμε να δούμε για μπανάκι του μωρού και στην τράπεζα. Καλά, δεν το συζητώ ότι στην τράπεζα ήταν μπροστά μου δύο άτομα, μια γυναίκα σχετικά ηλικιωμένη και ένας άντρας γύρω στα 55-60, γύρισαν, με κοίταξαν, και δε μου παραχώρησε κανείς τη θέση του.

Τέλος πάντων...

Για μπανάκι πήγαμε να δούμε το flexibath, αλλά τελικά πολύ μικρό είναι ρε κορίτσια... Δε νομίζω ότι θα με βολέψει. Τελικά θα πάρω μπανάκι απ' τους γονείς μου, αλλά πρέπει να πάρω βάση από αλλού... Κι άντε τώρα να βρω βάση που να ταιριάζει. Κι έλεγα ότι θα ξεμπερδεύαμε κι από αυτό...

Λυδία, να σου ζήσει ο αντρούλης σου!!!

Μύριαμ, ακόμα περιμένεις ε; Κι ήμουν σίγουρη ότι γέννησες, κι εσύ και η Νάσια!

Αγγελική, στη λίστα που μου έδωσαν από την κλινική λέει να πάρω ένα μπιμπερό μικρό και μία πιπίλα. Απ' όσο είχα διαβάσει, παλιότερα που δεν υπήρχαν τα γάλατα σε σκόνες, τις πρώτες μέρες έδιναν τσάι!!! Και μάλιστα, είχα διαβάσει σε ένα βιβλίο (από αυτά τα "θρησκευτικά-ψυχωφελή"), ότι, τόση είναι η σοφία του Θεού που το μωρό τις πρώτες τρεις μέρες δε θέλει να πιεί γάλα, μόνο τσάι, και μετά τις τρεις μέρες ζητάει γάλα, που κατεβαίνει το γάλα της μάνας!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τι να πεις;;;;; Ό,τι να 'ναι... Και λέγαμε ότι παλιά πήγαιναν τα πράγματα με το φυσικό τρόπο...

Νυχτικιές που λες, πόσες πήρες εσύ; Εμένα μου έδωσε τρεις καινούριες η μάνα μου και αγόρασα κι εγώ άλλη μία. Ε, δε νομίζω να χρειαστώ περισσότερες!

Το στομάχι μου κι εμένα έχει κάπως χαλάσει αυτές τις μέρες, αλλά δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα. Απλά, κάποιες φορές έχω λίγη αναγούλα ή με πονάει λίγο. Όχι τίποτα το φοβερό. Νία, εσένα λογικό είναι να σε ενοχλεί περισσότερο, με δύο εκεί μέσα!

Λοιπόν, κοριτσάκια, δε θυμάμαι τίποτε άλλο.

Τι τρώτε σήμερα; Εγώ έβαλα φακές και γίνονται, ελπίζω να μη με πειράξουν.

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Αννα Μαρια με τις περιπέτειες σου!! :D Η φακη θα σε τινάξει το στομάχι.Ακριβώς κι εγω ετσι νιωθω, ή θα ανακατευομαι λιγο ή θα με ποναει απο το σπρώξιμο της!!

Εγω μια φορα πηγα τσαπεζα στον 7ο μηνα και ειχε μια ουρα μεχρι εξω.Πηγα στο ταμειο και ζητησα παραχώρηση σειράς και μου την έδωσαν!! 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, πολύ καλά έκανες. Εγώ σήμερα ντράπηκα να ζητήσω, γιατί ήταν μόνο δύο άτομα, κι ευτυχώς περίμενα περίπου πέντε λεπτά. Αλλά τι γαϊδουριά ρε παιδί μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλιτσες!!!μολις μπηκα και σας διαβασα!!!!αγχωμενες σας βρισκω και με το θηλασμο και με ολα!!!!χαλαρωστε βρε λιγο!!!η φυση εχει προνοησει για ολα!!!δεν ωφελει πουθενα το αγχος!!!!ολα θα γινουν!!!

οσο για το θηλαστρο, αναστασια και λυδια μου, προσωπικη μου αποψη βεβαια, να μην το αγορασετε ακομη!!!κι εγω που το θελω παρα πολυ να θηλασω και θα το προσπαθησω οσο δεν παει, λεω να περιμενω να δω αν θα τα καταφερω και μετα να το παρω!!!!δε ζουμε και στην ακρη του κοσμου!!!στελνουμε καποιον και το αγοραζει!!

λυδια, χρονια πολλα για τον αντρουλη σου, να τον χαιρεσαι και με το καλο το κοριτσακι, ε μωρακι σας ηθελα να πω!!!εγω παντως νομιζω οτι θα ειναι κοριτσακι!!!!χιχιχι!!!

κοριτσια κι εμενα το στομαχι ειναι χαλια, η μικρη με κλωτσαει συνεχεια εκει, αλλλα να σας πω την αληθεια, το χαιρομαι κιολας!!!

δε θυμαμαι κατι αλλο :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειμαι κι εγω..μολις εκανα ενα ντους, εφαγα ενα τοστακι και ξαπλωσα στο κρεβατι..πωπω..δεν νοωθω την πλατη μου, την μεση μου, ξεγοφιατικα πανω κατω ολη μερα..τουλαχιστον να χασουμε και κανα κιλο..αυριο που θα παω γιατρο θα δω ποσα εχασα..

Αννα μαρια, εγω πηρα τεσσερεις τετοιες νυχτικες αλλα μαλλον ηταν λιγες..καταρχην εκατσα εξι νυχτες στην κλινικη και αλλαζα συνεχεια ..ιδρωνα παρα πολυ..λογο τα φαρμακα, λιγο οι ορμονες, μουσκεμα στον ιδρωτα..ευτυχως ειχε φερει κι αλλες η μαμα μου και ερχοταν σπιτι κι επλενα κιολας..

Αυτο για το τσαγακι εγω δεν το ξερω..καλα δλδ η προγιαγια μου δεν φανταζομαι να εδινε τσαγακι ..και πως το εδιναν?ειχαν μπιμπερο?η μηπως με το κουταλακι?καλα και που το αποστειρωναν?

Κοριτσια, προσωπικη μου αποψη ειναι οτι εχουμε καταντησει καπως υπερβολικοι ολοι μας..αυτο ομως καποιοι το εκμεταλλευονται..πισω απο την λαχταρα μας να αποκτησουμε ενα παιδι κρυβεται μια μεγαλη βιομηχανια κερδους..εταιρειες με γαλατα, πανες, κρεμες αποστειρωτες, ενδεπικοινωνιες..καροτσια, επιπλα, μπιμπερο..ολα...οκ, δεν λεω κι εγω τα πηρα ολα αυτα και μαλιστα οχι οτι κι οτι γιατι ελεγα πχ..για το πρωτο μου παιδι θελω το καλυτερο γοατι το περιμενα τοσα χρονια και να ειναι και ποιοτικο για αν αντεξει και για τα επομενα..και φτασαμε να κοιταζουμε ριλαξ για το μικρο που κανει 230€ και να εομαστε ετοιμοι να το παρουμε αυτο κι οχι καποιο που κανει 120 επειδη αυτο βαζεις και mp3 λεει ο αντρας μου και ειναι τελειο..

Ε οχι ρε παιδια..εγω δεν ειχα τετοιο ριλαξ..ασε που δεν θα το θυμαται κιολας οταν μεγαλωσει..

Εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι δεν χρειαζεται να ειμαστε τοσο υπερβολικοι τελικα..μας πιανουν κοτσο οι εταιριες..ακομα κι αυτες που υποστηριζουν τον μητρικο θηλασμο παρατηρησα οτι ειναι πιο ακριβα τα προιοντα τους απο μιας εταιριας που εχει αλλα συμφεροντα..πχ την προηγουμενη βδομαδα πηρα θηλαστρο και σακουλες που αποθηκευεις το γαλα..

Μονο οι σακουλες, εκαναν 20€!! και τελικα ουτε το θηλαστο χρησιμοποιω ουτε τις σακουλες..απο την μια λεω πεταμενα λεφτα κι απο την αλλη εκανα σαν τρελη να παρω θηλαστρο..και δεν ηθελα αυτο την mothercare alla medela..τεσπα..

Και για την αποστειρωση οι αποψεις διαφερουν..δινουμε τοσα λεφτα για αποστειρωτες,..στην αμερικη δεν ειναι τοσο διαδεομενοι..το γνωριζετε αυτο?βεβαια εκει προωθουν τον μητρικο ιηλασμο αλλα και παλι αλλος λεει καλη καθαριοτητα , αλλος λεει αποστειρωση 40μερες, τρεις μηνες και μια εταιρια που εχει τον πιο ακριβο αποστειρωτη ανεβαζει συνεχεια αρθρα και μας λεει οτι χρειαζεται για ενα χρονο..

Εγω τι να πω?ειναι κριμα σε τετοιους καιρους να κανουμε τοσα εξοδα..τα παιδια μας θελουν την αγαπη μας..εμας με αυτα μας μεγαλωσαν οι γονεις μας..και δεν νομιζω ο γιος μου να μου πει σε λιγα χρονια ευχαριστω μαμα που μου πηρες ριλαξ με 230€ και βελουτε φορμακι με 25€!

Υγ. Και να δειτε που θα τσακωθω με τον αντρα μου γιατι θελει εκεινο το ριλαξ και με λεει τσιγκουνα που λεω οχι..αλλα ποιος αντρας ξερει να διαχειριζεται οικονομικα?!

Γι αυτο παμε κατα διαολου ..γιατι παντα ο υπουργος οικονομικων ηταν αντρας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φιλεναδιτσες μου καλες!!!!!τι κανετε???πως ειστε????τα μωρακια μας εντος κ εκτος κοιλιτσας πως ειναι?????δεν εχω διαβασει τιποτα απολυτως κουκλιτσες μου!! :? εχει γεννησει καποιο κοριτσακι μας??ενημερωστε με γιατι εχω χασει πολλα επεισοδια....

εμεις ειμαστε μια χαρα τελεια!!!!!εχουμε βρει εδω κ αρκετες μερες τον ρυθμο μας κ ειναι ολα οκ!!!!

αχ ο μικρουλης μου καθε μερα αλλαζει , ομορφαινει το πουλακι μου!!πηγαμε την τριτη κ στην παιδιατρο τον κοιταξε κ ειναι μια χαρα .ζυγιζουμε 2970 χασαμε λιγα γραμμαριακια αλλα δεν ειναι τιποτα, στην αρχη ετχι χανουν.!

κοριτσακια μου εχω πολλες μερες να μπω, να σας πω την αληθεια βαριεμαι! :oops::oops: προτιμωνα ξαπλωσω κ να ξεκουραστω παρα να χαζολογαω με το λαπτοπ.παρατειμενο το εχω. αν μπω μονο στο φεις κ εκει για λιγο!!!!!

τα φιλια μου σε ολες σας κουκλιτσες μου!!!!!!κ βεβαιαως σε ολες τις απομειναντες κοιλιτσες κ εννοειται σε ολα τα μωρακια που εχουν κανει την εμφανιση τους!!!!!

μου λειπετε βρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε.......!!!!!!!!!!!

:YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το πιστεύωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Έγραφα μισή ώρα και με πέταξεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τέλος πάντων, αυτά που έλεγα είναι ότι συμφωνώ με την Αγγελική. Δεν τα ξαναγράφω, θα αυτοπυροβοληθώ...

Α! Έφτιαξα τη μισή βαλίτσα!!!!! Ουάου!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κουκλιτσες ..εδω και εγω ..είμαστε σε ένα εμπορικό το river west...όσες είναι απο Αθήνα το ξέρουν...... Και εφαγα πιτσουλα που ζήλεψα και τώρα πινω καφεδάκι....με τν αντρουλι μου είμαι φυσικά ...και θα πάμε σε κάτι πελατες και είπανε πάω μαζι του.......βαριεμε και σπιΤι όλη τη μερα χιχιχχιχι

είχα και την Μανουλα στο Σπιτι και μου ετοίμασε όλα αυτα που είναι για την βαλίτσα μου και τα σηδεροσε και τώρα εγω το βραδάκι θα την ετοιμασω....

Αγγελική μου πολυ σωστά όλα που λες αλλα ποιες τα τηρούμε όλα αυτα ???

Λέμε ολες έλα μωρε το πρώτο παιδι όλα καινούργια και τα Καλητερα αλλα δεν έχουν ουσία αυτα τα υλικά πράγματα τα μωρακια μας θέλουν αγάπη και φροντίδα και όλα τα αλλα είναι περιτα όμως και εγω που τα λέω όλο στα ψώνια είμαι .........τέλος παντον ας έχουμε δουλειά και ας χαλάμε τι να πω.......

Λυδιακι μου να χαίρεσαι τον αντρουλι σου με το καλο το νινακι σας......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νια μια χαρα βολτουλα,ωραιοτατα!!!!Αληθεια τι καφε πινεις?

Αννα Μαρια ολεεεεεεεεεεεεεε πας καλα προχωρα,μπορεις!!!!Θα την τελειωσουμε την βαλιτσα!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω βρε Νια μου δεν τολμησα να πιω καφε,αν και μου ειπε ο γιατρος ενα την ημερα....μεχρι στιγμης δηλαδη 2 ελληνικους αν εχω πιει κι αυτους πολυ κοφτο κουταλακι.Τον ζεστο νες εχω πεθυμησει με σοκολατα μεσα!!!πω πω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!!

Καλα ειστε???

ηλιαννα να σου ζησει το μωρακι σου!!!!!

θελω καφεδακι και εγω ποια θα μας φτιαξει???

αχχχ κοριτσια πηγα την δευτερα στον γιατρο για τον τυπικο υπερυχο κ μου ειπε οτι ο μπεμπης ειναι οριζοντια!!!εχω τρελαθει απο την αγωνια μου,τα δικα σας μωρακια εχουν παρει θεση???τρελαινομαι στην ιδεα να μην γυρισει κ να φαω καμια καισαρικη.Την κορη την γεννησα φυσιολογικα σε 2 ωρες.ωωωωωωωωχχχχχχχχ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σταμουλα σε ποια εβδομαδα εισαι???μην ανησυχεις, απ οτι εχω ακουσει μερικα μωρακια γυριζουν τελευταια στιγμη!!!τι σου ειπε ο γιατρος???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταματουλα μου καλησπερα,μην στεναχωριεσαι κι εμενα εχει παρει θεση αλλα πολλες φορες την καταλαβαινω να τραμπαλιζει και οριζοντια γιατι εχει χώρο.Μη φοβασαι θα γυρισει!!!

Βανεσσακι τι κανεις κοριτσι πως πας?

Εφαγα μια ενα μικρο κομματακι σοκολατα κουβερτουρα και σε μιση ωρα θα μετρησω να δω αν ανεβηκε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταμούλα, και τελευταία στιγμή μπορεί να γυρίσει, μην αγχώνεσαι!

Αναστασία, εγώ πίνω καφέ κάθε πρωί, ζεστό νες με μισό κουταλάκι νες μέσα.

Όσο γι' αυτά που έγραφε η Αγγελική, συμφωνώ ότι υπάρχει τεράστια εκμετάλλευση. Οι διάφορες εταιρείες και τα σχετικά καταστήματα δημιουργούν μια φρενίτιδα, μας αγχώνουν τρομερά, και ουσιαστικά μας εξαναγκάζουν να κάνουμε αγορές οι οποίες είτε είναι άχρηστες, είτε είναι τρομερά δαπανηρές. Π.χ. αγοράσαμε βουρτσάκι για μπιμπερό γύρω στα 6 ευρώ. Οι γονείς μου στο μαγαζί τους πουλάνε αντίστοιχα βουρτσάκια 50 λεπτά!!! Τα μπανάκια τα εξειδικευμένα καταστήματα τα πουλάνε από 50 μέχρι 100 ευρώ, ίσως και περισσότερα. Οι γονείς μου πουλάνε βρεφικά μπανάκια, ιταλικά κι όχι κινέζικα, 5 ευρώ!!!!!! Άντε να πούμε ότι τα εξειδικευμένα καταστήματα έχουν ειδικά αξεσουάρ στα μπανάκια, κ.λπ. Δε νομίζω ότι η τιμή λιανικής τους κανονικά ξεπερνά τα 20 ευρώ. Αλλά τα βάζουν 75 ευρώ και σου λένε "τόσο στοιχίζει, τι θα κάνεις, δε θα το πάρεις; Πώς θα πλένεις το παιδί σου;". Κι αναγκάζεσαι και το παίρνεις, γιατί αγχώνεσαι ότι το άλλο απ' το μη εξειδικευμένο μαγαζί δε θα είναι καλό.

Η Αγγελική λέει για την αποστείρωση, εγώ διάβασα σε ένα εγκεκριμένο βιβλίο γραμμένο από Βρετανούς παιδίατρους ότι δεν έχει καμία λογική να πλένουμε τα ρούχα του μωρού με ειδικό απορρυπαντικό και ξεχωριστά από τα ρούχα της υπόλοιπης οικογένειας. Το ίδιο βιβλίο λέει ότι δεν υπάρχει διαφορά ανάμεσα στα βρεφικά και στα συμβατικά καλλυντικά, απλά τα πρώτα δεν προκαλούν ερεθισμούς στα μάτια. Αλλά με τόση πλύση εγκεφάλου και τόσα που διαβάζουμε, πού να τολμήσουμε να μην πάρουμε ειδικό απορρυπαντικό και ειδικά καλλυντικά;

Να μην πω για τις πάνες, τα μπιμπερό, τα έτοιμα γάλατα σε σκόνη, τις βρεφικές τροφές. Εγώ, όμως, όταν ήμουν βρέφος, δεν έπαθα καμιά αλλεργία από κάποιο από τα "απαγορευμένα" σήμερα, αλλά έπαθα αλλεργία από τις πλαστικές πάνες, γι' αυτό και η μάνα μου, μου έβαζε τις παραδοσιακές υφασμάτινες, τις οποίες αποστείρωνε βράζοντάς τις σε μια μεγάλη ειδική κατσαρόλα, κι από τότε συνήλθε το δέρμα μου που έλιωνε απ' τις πλαστικές "μοντέρνες" πάνες.

Τέλος πάντων, πιστεύω ότι τώρα είμαστε καινούριες και ψαρωμένες! Σιγά σιγά θα βρούμε τη μέση οδό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βανεσακι ειμαι 30 εβδομαδων,ανχωνομαι το ξερω οτι μπορει να γυρισει αλλα εχει κολλησει το μυαλο μου!!

αναστασια μου θελω να γυρισει αλλα τρεμω στην ιδεα να μην γυρισει,ασε που αυτες τις μερες εχει λοξυγγα κ νιωθω οτι ειναι ακομα οριζοντια!!εχεις διαβητη κυησης κ κανεις μετρησεις??εγω ειχα στην κορη μου κ εκανα μετρησεις κ τωρα που εκανα δεν μου βρηκαν αλλα ο γιατρος μου ειπε να κανω μετρησεις μονη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι εχω διαβητη κυησης και υποφερω η γυναικα..εδω και 1,5 μηνα ειμαι στρατιωτακι,αλλα λυγισα λιγο τωρα και δεν ξερω πως να μαζευτω....σημερα εκανα πειραμα γιατι διαβασα καπου αλλου κοπελες με διαβητη ετρωγαν σοκοφρετες υγειας και σοκολατες υγειας και δεν ανεβαινε και το τσεκαρω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε αναστασια μου τι τραβας!!!!υπομονη βρε κοριτσακι, λιγος καιρος εμεινε και μετα θα απολαμβανεις και το μωρακι σου και τα γλυκακια σου!!!!

εγω καλα ειμαι,γελασα σημερα!!!ειχαμε παει στο χωριο του μπαμπα μου που ειχε παζαρι,ειδαμε πολλους γνωστους και οι περισσοτεροι οταν ρωτουσαν τι μωρακι περιμενω και τους ελεγα κοριτσακι, μου απαντουσαν δεν πειραζει, γερο παιδακι να ειναι!!! :lol::lol::lol: νοοτροπια δεκαετιας 50!!!μονο τα αγορια ειναι παιδια!!!!ποσο πισω μπορει να ειναι ρε παιδια!!!βεβαια δεν τους παρεξηγω γιατι ξερω τη νοοτροπια!!!

σταμυ μην αγχωνεσαι καθολου και θα δεις που θα γυρισει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω και εγω τι μου κάνετε??? μόλις γυρίσαμε ...έχω παρα πολλές συσπασεις κορίτσια μιλάμε πέτρα η κοιλιά μου συνέχεια.....τώρα την έχω αραξει στην βεράντα και αν συνεχιστούν θα πάρω τον γιατρο.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νια, εμένα ευτυχώς ψιλοσταμάτησαν οι συσπάσεις.

Αλλά τι έπαθα πριν λίγο ρε κορίτσια; Όπως έκανα μπάνιο, κοιτάω τον αντίχειρά μου, και το νύχι είχε αρχίσει να μελανιάζει... Κοιτάω και τον άλλο, σαν να μου φαινόταν ότι πήγαινε να μελανιάσει και το δικό του νύχι. Τελειώνω, βγαίνω, σκουπίζομαι, ντύνομαι και ετοιμάζομαι να πάρω το γιατρό, και υποχώρησε το μελάνιασμα. Μιλάμε για 1-2 λεπτά δηλαδή.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι έγινε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...