Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν11


Recommended Posts

Να σας πω οταν εδιναν ξενο το πολυ 10-20 γρμ να επινε...οχι πολυ δηλαδη νομιζω..συνεχεια ρευεται..σταματει μονη της γιατι δεν μπορει να φαει και την βαζω.Αλλα σου λεω αμα φαει παραπανω..νααα ρουκετα,,,χιχιχ και ας εχει ρευτει...εε να μην ειναι πειναλα η κινεχο φαλαινα...χιχιχ...σας καληνυχτωωωω κουτουλαωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 949
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσακια μου να μαι παλι!!

Κοιμηθηκε το αγορακι μου ολο το απογευμα κ βραδυ μεχρι 1:30 με διαλειμματα για να φαει κ τωρα (αφου εβγαλε οτι εφαγε στο τελευταιο γευμα) το ματι γαρίδα!!Ε ειπα να περιμενω μεχρι 4:30 που πρεπει να ξαναφαει κ μετα να προσπαθησουμε να κοιμηθούμε..

Πολύ με ριχνει το θεμα του εμετού..Να βλεπεις μια σταλιτσα ανθρωπο να βγαζει τετοια ποσοτητα κ να να πρεπει να αλλάζεις ρουχαλακια, σεντονακια κοκ.Παλι εβαλα πλυντηριο μες τη νυχτα.Ενταξει αυτο ειναι το λιγοτερο αλλά αισθανομαι οτι εχω βαλει πλυντηρια οσα δεν εχω βαλει σε ολη μου τη ζωη τωρα 3 εβδομαδες..

Αυτο με το συμπλήρωμα μου το ειπε κ η συμβουλος για τις πρωτες μερες.Δεν χρειαζεται γιατι οπως ειπε κ η Λένα ειναι το στομαχακι του μωρού τοσο μικρό που καλυπτει τις αναγκες του με βαση αυτο που εχει να του δωσει η μανούλα του.Εμας πρωτο γευμα στο μαιευτηριο δινουν ζαχαρονερο για να ανεβει λεει το ζαχαρο του παιδιου κ να καθαρισει απ το αμνιακο υγρό..Πραγμα το οποίο θεωρειται απαραδεκτο.Ποιος ομως εχει τη δυναμη την πρωτη μερα να επιβληθει κ να ζητησει να μη δωσουν ζαχαρονερο κ συμπληρωμα??Εγω δεν την ειχα.Ίσως στο δευτερο αν πανε ολα καλα κ ερθει, να εχω την πυγμη να αντιμετωπισω τετοιες καταστασεις.

Κοριτσια αυτο με το φαγητο στην καταψυξη σιγουρα θα ειναι σωτηριο!Εγω αν δεν ειχα τη μαμα μου θα ειχαμε πεινασει!!Δεν προλαβαινω να κανω τιποτα. Μονο να συμμαζεψω λιγο (δεν συζηταμε για καθαριοτητες..) κ να κανω ενα μπανακι.Αυτα κανω καθε μερα!Ε μετα θηλαζω κ αν βρω χρονο κοιμαμαι..

Πιπίλα εγω εδωσα οταν κλειναμε την τριτη εβδομαδα.Δεν ηθελα κ γω με οσα ειχα ακουσει να δωσω πριν τις 40ημερες αλλά ειχαμε φτασει σε σημειο να τον ταιζω κ μετα απο 10 λεπτά να βαζει το χερακι του στο στομα κ να πρεπει να δωσω στηθος στο οποιο κοιμοταν μετα στο λεπτο.Ετσι του εδωσα κ μεχρι ωρας νομιζω δεν εχουμε θεμα.

Αυτα!!

Παω να δω λιγακι τηλεοραση να περασει η ωρα μεχρι να τον ξαναταισω κ ευχομαι μετα να κοιμηθούμε!

Καλο βραδυ κ ονειρα γλυκα!!Χορταστε υπνο όσο μπορείτε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

4.25 ειναιι και ο ύπνος είναι παρελθόν πωπωπω κορίτσια δεν μπορω καθόλου με το στομάχι μου νομίζω ότι θα μου βγει απο το στόμα...πινω λίγο λίγο νεράκι πήρα φάρμακο και τρώω φρυγανιες μες το ξημέρωμα .......είμαι πολυ χάλια ...."

Λενα μου ναι έχω κάνει περιδεση εγω ........ Γιατί είναι δυδιμακια και για το ιστορικό μου .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλεναδες.. Τι κανετε?

Καλε τις γλωσσοδιαρροια σας επιασε χθες?!ειπατε πολλα, ανοιξατε πολλα θεματακια και δεν ξερω απο που να αρχισω..

Κατερινουλα, εμεις εχουμε απο ολα..και γουλιτσες, και κατι εμετουλιδες και κολικους αλλα τωρα τελευταια εχει μαθει να θελει συνεχεια να τον κρατας αγκαλια..κοιμαται στην αγκαλια μου και μολις τον βαλω στο κρεβατακι, ξυπναει και κλαιει..ξανα λοιπον, στηθος-ρεψιμο-νανουρισμα κι αν ειμαστε τυχεροι κοιμαται..

Εχθες τα απογευμα ηταν πολυ ανυσηχος παλι..και ειχα και τον αντρα μου να φωναζει να του δωσουμε μπιμπερο για να ξεκουραστω κι εγω και το μωρο(τωρα τον επιασε ο πονος κι αυτον για μενα)..του δωσαμε λοιπον αλλα παλι δεν κοιμωταν..ξαναθηλαζω κι εγω το μωρο και κοιμηθηκε..

Αννα μαρια, μπιμπερο μην παρεις, στις κλινικες συνηθως εχουν αποστειρωτες και μπιμπερο ..οσο για τα ρουχαλακια του μικρου παρε κανα δυο παραπανω..εγω να φανταστεις ειχα παρει αρκετα και παλι μου εφερε κι αλλα ο αντρας μλυ απο το σπιτι..ειδικα αυτα τα σεντονακια συνεχεια τα λερωνε ματα την αλλαγη της πανας..μεχρι και πιστολακι μαλλιων εγω πηρα..με την πρωτη ευκαιρια που καταφερα να σηκωθω να περπατησω, ελουσα και ισωσα τα μαλλια μου γιατι ενιωθα χαλια..και νυχτικακια που ανοιγουν μπροστα θελετε αρκετα σε περιπτωση θηλασμου.. Εγω τα κοροιδευα και τα ελεγα γεροντιστικα αλλα ακομα τα φοραω μεσα στο σπιτι γιατι τα πυτσαμακια και νεγκλιζε που ειχα πριν δεν βολευουν καθολου με τον θηλασμο..

Λενακι μου, παντου υπαρχει κριση..εμεις τωρα με το μωρο αν δεν ηταν οι γονεις μου δεν θα τα ειχαμε βγαλει περα..και πληρωσαμε και πιο πολλα στην γεννα λογω καισσαρικης..οσο για το σουπερμαρκετ εδω ειναι πανακριβα..ζητησα απο τον αντρα μου να μου φερει λιγα πραγματα απο το σουπερμαρκετ και εφυγαν 50€ για το τιποτα..μονο το σταφυλι εκανε 4,5€ ελεος!!

Αναστασακι μου, τι κανεις?θα ετοιμασεις φαγηγα για καταψηξη?εγω δεν το εκανα και τωρα τρεχω καθε βραδυ να μαγειρεψω..με το που ερχεται ο αντρας μου, μενει λιγο με το μωρο, παω μαγειρευω, τον κανουμε μπανιο, ταιζουμε το μωρο τρωω κι εγω, μαζευω την κουζινα και πεφτω ξερη..ελπιζω να εχεις βοηθεια μετα αλλιως θα χρειαστεις γερα νευρα στην αρχη..

Ευη μου, μια χαρα τα πας εσυ με τον θηλασμο..εγω θηλαζω ολη μερα αλλα δεν κανει τετοιες ωρες υπνου..ειδικα την ημερα δεν μοιμαται σχεδον καθολου..πιπιλα εδωσα κι εγω αλλα την κραταει λιγο και την

φτυνει..ασε που αμα του πεσει ξεκιναει το κλαμα και τρεχω σαν την τρελλη στις σκαλες να δω τι εγινε..

Λενε οτι δεν κανει να δωσεις ως τις εξι βδομαδες για να μην παθει συγχιση της θηλης αλλα ο δικος μου θηλαζει ολη μερς ετσι κι αλλιως..

Κοριτσια εγω τις τελευταιες μερες θηλαζω απο το ενα στηθος σε καθε γευμα, και λιγο απο το αλλο προς το τελος ..αλλα παλι δεν κοιμαται..αφηστε που χθες ειδα κατι μικρα πρασινα ιχνη στα κακακια του..να ενημερωσω παιδιατρο?διαβασα οτι ειναι ειτε κρυωμα ειτε καποια αλλεργια σε κατι που εφαγα εγω..εγω τρωω αρκετα γαλακτοκομικα, παντα το εκανα..και δεν μκυ ειπαν κιολας να τα καοψω..μονο οσπρια και χορτα και πικαντικα φαγητα μου ειπαν να αποφυγω..στα επομενα κακακια δεν ειδα κατι, ηταν οκ..

Νια μου, αγχωθηκες καλη μου?λογικο το βρισκω , κι εγω στην θεση σου ετσι θα ενιωθα..φοβασαι κιολας λογω του ιστορικου..αλλα βρε φιλεναδα τωρα τα μωρακια σου ειναι μεγαλα και ειναι μια χαρα και ολα καλα θα πανε..μην το σκεφτεσαι..η φιλη μου που εκανε τα διδυμα τα γεννησε 33η βδομαδα με βαρος 1700-1500 και μια χαρα ειναι τωρα..εσενα ειναι πολυ παραπανω τα δικα σου..μην το σκεφτεσαι καν..και την αλλη βδομαδα να γεννησεις (που λεει ο λογος) περνετε τα μωρακια σας και πατε κατευθειαν σπιτι..καταλαβαινω το αγχος σου γιατι κι εγω πριν γεννησω μου ερχονταν πολλες κακες σκεψεις στο μυαλο μου λογω ιστορικου αλλα δοξα τον θεο ολα καλα πηγαν και σε σενα ολα καλα θα πανε..

Κλαει ο μικρος παλι..κοιμαται απο τις 8 και οπου να ναι θα ξυπνησει..ξυπναει λογω κολικων και με την ευκαιρια τρωει κιολας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!!!

πολλα ειπατε και παλι!χαχα

αννα μαρια αντε φτιαξε τη βαλιτσουλα σου σιγα σιγα για να μην αγχωνεσαι προς το τελος!

κοριτσια αυτο με το ξενο γαλα το εχουνε και μας στις κλινικες, επειδη ειναι κουρασμενη η μαμα τις πρωτες μερες και ωσπου να κατεβει και το μητρικο γαλα!τι να πεις!

αγγελικουλα μου εχετε βρει τους ρυθμους σας σιγα σιγα?η το παλευετε ακομη?θα παω και γω σημερα αγγελικουλα μου να δω για νυχτικα με κουμπακια μπροστα!μου ειπανε ειναι τα πιο βολικα!

αναστασακο μου και γω νομιζω ειναι καλη ιδεα τα φαγητα στην καταψυξη αλλα εγω ευτυχως εχω και τη μαμα μου ευτυχως και δεν θα πεινασουμε!χαχα

κοριτσια ουτε εγω νομιζω πως θα παρω μπιμπερο μαζι μου ή καλυτερα να παρω μπας και χρειαστει?ουφ δεν ξερω!πιπιλα νομιζω πως χρειαζεται ομως!ας μας διαφωτισουν οι νεες μαμαδες!:)

νια μου και γω νιωθω αυτο που λες χαμηλα και γω ανησυχω αλλα μου πε και ο γιατρος μεγαλωνουνε τα μπεμπε και πιεζουνε κατω!αρα λογικο θα ναι!ολα καλα θα πανε μην μου ανησυχεις!

ευακι μου μια χαρα τα πας με τον θηλασμο της μικρης!μπραβο σου!

αννα μαρια οσο για το θεμα των μπιμπερων πως πρεπει να πλενονται πριν να μπουνε στην αποστειρωση μας ειπανε στα μαθηματα τοκετου, οτι τα πλενεις με κανονικο υγρο πιατων καλα, και μετα μπαινουν στον αποστειρωτη!

αχ αυτα θυμαμαι να σχολιασατε!ειπατε κατι αλλο?

φιλακια σε ολες!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φίλες τι κάνετε ?? Κοιμήθηκα κανά δυο ωριτσες θα πεσω το μεσιμερακι πάλι τώρα είπα να κάνω ένα χαμομιλακι να πιω και φρυγανιες ........ Το χειρότερο βράδυ πέρασα Απόψε ππωωπωπωπω.....και εγω σήμερα θα ετοιμασω την βαλίτσα μου και για τα μωρακια μου θα πάρω μόνο το φορμακια εξόδου και καμία πιπιλα τίποτε άλλο δεν θα θέλω εγω......α και τις κουβερτουλες και πανεσ αγκαλιας φυσικά ....για εμένα τα πάντα μέχρι και την πρεσα για το ισιωμα τον μαλλιών μου μου χαχαχαχαχχαχαχα

Αγγελική μου και girl σας ευχαριστω για τα λογακια σας για αυτο τα λέω εδω γιατί εσείς εδω με καταλαβενετε ολες πάνω κάτω έχουμε τις ίδιες σκέψεις είτε καλές είτε κακές ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με πήρε η μάνα μου τώρα με τον πατριο θα μου πάρουν και τον αποστειροτη εκείνοι ....οι καημενοι μου περνούν τα πάντα και φυσικά ανεχοντε και τα πάντα τόσους μήνες απο εμένα χαχαχαχαχ...και τους είπα να πάρουν chicco ...είχε και της αβεντ πως τον λένε δεν ξέρω αλλα εγω έχω πάρει είδη 6 μπιμπερον chicco οπότε τους είπα να πάρουν αυτόν....και θα μου πάρει και αλλα 6 μπουκάλια χαχαχαχχαχα. Θα αρχίσω να τα πουλαω σε λιγοχαχαχααχαχαχ.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΕΤΣΙ Κ ΕΤΣΙ ΤΙΝ ΜΙΑ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΙΝ ΑΛΛΗ ΕΙΜΑΙ ΠΕΣΜΕΝΗ.....ΟΥΦ ΕΧΩ ΑΓΩΝΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟΝ ΜΠΟΜΠΙΡΑ ΜΟΥ ΑΓΓΑΛΙΤΣΑ!!!!!!!!ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΣΧΟΛΙΑΖΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ....ΙΣΩΣ ΜΠΩ ΤΟ ΒΡΑΔΑΚΙ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ!!!!!!!ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μυριακι τι κανείς ??? μπηκες και ΕΣΥ στην 40 εβδομάδα άντε κοριτσάκι μου με κανένα πόνο σου εύχομαι ......να κρατήσεις το αγοράκι σου αγκαλιτσα...

Όλο δουλειές και ΕΣΥ πωπωωπ με την ψυχή στο στόμα ε??? τι να κανείς όμως αν περνάνε πολλα απο τα χέρια σου δεν μπορείς να κανείς αλλιώς .... Φιλακια πολλα .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!

Παλι δουλειες σημερα, τωρα τελειωσα.Εβαλα και μια μακαροναδα να γινεται γιατι ξελιγώθηκα!!

Μιριαμ υπομονη κοριτσακι, 1 εβδομαδα εμεινε και θα τον εχεις αγκαλιτσα!! ;)

Νιακι μου απο τωρα αρχιζουν τα δυσκολα για μας.Κι εμενα το στομαχι ολο μου το κλωτσαει και νομιζω θα το βγαλει απο την πλατη!Να κατσω σε ορθη γωνια δυσκολα πλεον,πρεπει να ειμαι προς τα πισω!!Υπομονη τι να κανουμε!

Αγγελικουλα μπραβο σου, μια χαρα τα καταφερνεις,εισαι αστερακι!Κι εσυ κατερινακι ολα μια χαρα πανε!!Να περνουμε κουραγιο κι εμεις που ερχομαστε απο πισω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε νιακι μονες μας εχουμε μεινει εδω:)

μυριαμακι μπηκες στην 40η βδομαδα ε?αντε με κανενα πονο γλυκια μου!ολα καλα να πανε και να πιασεις το αγορακι σου αγκαλιτσα το συντομοτερο!

οι αλλες που εχετε χαθει καλε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!

καλε μυριαμ νομιζα οτι γεννησες!! αντε κοριτσαρα μου με το καλο να ερθει το μπεμπε!

πως εισαι, εχεις καθολου πονακια?

κατερινακι εγω στον ανασταση δεν ειχα την παραμικρη ιδεα τι εδιναν στα μωρα στην κλινικη. τωρα λεω να παρω το πακετο των 2 ημερων κ να το εχω μαζι μου σε μονοκλινο οποτε θα τρωει μονο απο μενα ;)

νια απλα ρωτησςα γιατι δεν ημουν σιγουρη... κοριτσαρα μου τωρα τα μωρακια σου ειναι μια χαρα, δοξα τω θεω μεχρι τωρα ειχες μια πολυ καλη εκγυμοσυνη κ ετσι θα συνεχισει. θα τα καρατησεις με το καλο κ τα 2 μαζι στην αγκαλια σου!

αγγελικουλα τα πρασινα ιχνη μπορει να ειναι κ απο κατι που εφαγες, μη σε ανησυχει αν ειναι μεμονωμενο περιστατικο

γκερλ τι κανει η κοιλιτσα κοριτσακι?

αναστασακο μακαροναδα μιαμ!!! πολυ θα ηθελα τωρα μια

αχ νια κ εγω ειχα ενα απαισιο βραδυ, μετα τις 5 κοιμηθηκα, ημουν απο τις 1 στο κρεβατι

δε μπορω να βολευτω πουθενα κ με τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα γλυκές μου.....

βλέπω ότι σχολιάζετε το θέμα του στομάχου και του ύπνου....ε λοιπόν και εγώ μια από τα ίδια....το στομάχι μου είναι χάλια, με πιέζει το μωρό πολύ και με φέρνει απίστευτη δυσφορία και επίσης η αυπνοία το βράδυ είναι δεδομένη....ουφφφφφφφφφφφφφφφ..........;)

πολλά φιλάκια σε όλες...;)

θα το πάρεις από τώρα το θήλαστρο καλή μου?......εγώ που ρώτησα την προηγούμενη φορά, η Εύη μου είπε ότι το swing είναι πιο αθόρυβο και δεν σε πονάει τόσο ενώ το ηλεκτρικό είναι λιγάκι πιο θορυβώδες....δεν ξέρω....και εγώ ανάμεσα στα δύο είμαι Αναστασία μου...βέβαια η τιμή είναι διπλάσια στο swing.... :roll::roll::roll::roll::roll: ...τι λες να κάνουμε?...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα Λυδια μου.Φιλες που ρωτησα μου ειπαν οτι θα το χρειαστουμε αμεσα μολις γυρισουμε σπιτι!Για το swing λεω να παρω,εφοσον ειναι πιο ανωδυνο και αθορυβο!Εδω μεσα που ειδα εχει 140 ευρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγώ τόσο το βρήκα Αναστασία μου......από βδομάδα που θα πάω στην παιδίατρο θα την ρωτήσω αν χρειάζεται να το πάρω από τώρα για να μην τρέχω σαν την τρελή μετά...όχι εγώ δηλαδή αλλά ο αντρούλης μου....και αν μου πει ναι θα πάω να το πάρω...:)......όσον αφορά τα δύο μάλον προς το swing κλείνω και εγώ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια τι κάνετε??? εμείς χαθηκαμε λίγο γιατι η μικρή με τρέχει αρκετά εδώ και 2-3 μέρες έχει πολλά πονάκια... τρέχω να προλάβω να κάνω και καμιά δουλειά και νιώθω πολύ κουρασμένη...ευτυχώς έχω και την μάμά μου κοντά που έρχεται και με βοηθάει αλλιώς δεν ξέρω τι θα έκανα... :( Μακάρι να περάσουν γρήγορα γιατί το λυπάμαι το καημένο μου... :(

Δεν πρόλαβα να διαβάσω και πολλά...και από αυτά που διάβασα δεν θυμάμαι πολλά ;) Ελπίζω το απόγευμα να έχω χρόνο να μπώ και να μπω πάλι στο κλίμα!!!!!

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και στα μπεμπεδάκια τους εντός και εκτός κοιλιάς!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατσε θα περιμενω να δω τι θα σου πει κι εσενα, αλλα οι φιλες μου επειδη το εζησαν μου ειπαν οτι στην αρχη δεν κατεβαζεις γαλα τις πρωτες ημερες και αναγκαστικα δινουν ξενο.Απλα βαζεις το μωρο να μαθει να πιανει τη θηλη.Αλλα μετα απο 2-3 ημερες εχεις γιατι το πιπιλισμα το αναγκαζει να κατεβει και θα πρεπει να εχεις θηλαστρο να μην παθεις μαστιτιδα!

Νανσυ μου φιλια πολλα, εδω ειμαστε εμεις ακομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα Νάνσυ μου...;)......σου στέλνουμε τα φιλιά μας....:).....το κοριτσάκι σου έχει πονάκια εε?..αχχχ το μικρό μου....;)......όλες πονάμε όταν νιώθουμε ότι ταλαιπωρούνται τα μικρά μας... :roll::roll::roll:

περίμενε τότε Αναστασία μου να μιλήσω με την παιδίατρο και θα σου πω ακριβώς πότε πρέπει να το παρουμε το θήλαστρο...σε φιλώ γλυκά..;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου τι κάνει η φραουλίτσα σου??? μεγάλωσε 'εε?? ολόκληρο κορίτσι :D Λυδία μου ναι πονάει η καραμελίτσα μου και πονάω και εγώ μαζί της :( είναι πολύ δύσκολο να το βλέπεις να πονάει και να μην μπορείς να κάνεις και πολλά για να το κάνεις να ηρεμήσει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια, θα σου προτεινα να παρεις πιο μετα θηλαστρο, περιμενε πρωτα να δεις πως θα τα πας με τον θηλασμο..σιγουρα το swing ειναι πιο καλο αλλα ρε γμτ κανει κι 175€ το ατιμο..εγω πηρα το απλο της medela για να το δοκιμασω και τελικα μια φορα το χρησιμοποιησα γιατι με πονουσαν τρομερα οι θηλες και το στηθος..

Νια μου, ποσα μπιμπερο φιλεναδα?διδυμα εχεις, οχι τετραδυμα, εκτος αν βγουν φαγανες!εγω αποστειρωτη εχω της nuk.

Γκιρλ μου, στο ντεμπεναμς βρηκα εγω νυχτικακια τετοια..οσο για τα μπιμπερο εγω τα πλενω με την ειδικη βουρτσα και ευρικα , με ζεστο νερο παντα και στο τελος τους ανω κι ενα ξεπλυμα με εμφιαλωμενο νερο(εχω κι εγω τις λοξες μου) και τα βαζω για απστειρωση με εμφιαλωμενο..στην κλινικη δεν χρειαζεται να παρεις μαζι σου τετοια..εχουν αυτοι..πιπιλες παρε αν θελεις..αν και μολις γεννησεις θα ερθουν ολες οι εταιριες και θα σου φερουν μπιμπερο, πιπιλες, πανες , κρεμες..τελικα θα πας πολυκλινικη η αχιλλειο?

Λενακι, μεγαλωσε η κοιλιτσα πολυ,ε?αχ ωρες ωρες που λειπει η δικη μου, οχι βεβαια πως τωρα δεν εχω αλλα...φιλακια στην λατρεια μου τον ανασταση κσι στο μικρο εννοειται..

Λυδιακι κι εσυ εχεις θεμα με τον υπνο,ε?αχ..κοιμηθειτε τωρα γιατι μετα...ετοιμασες βαλιτσα τελικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ μου.....όντως σε καταλαβαίνω και ας μην το έχω το νινάκι μου ακόμη αγκαλιά....να φανταστείς εγώ στενοχωριέμαι που παθαίνει λόξυγγα, μήπως και πονάει το καημενούλι μου μέσα στην κοιλιά μου.,... :roll::roll: ...που να το έχω και στην αγκαλιά μου και να πονάει......αχχχχχ....σε φιλώ γλυκά..;)

Αγγελική μου...:).......άσε πολύ ταλαιπωρία με τον ύπνο...αλλά τι να κάνουμε..΄...όσον αφορά την βαλίτσα, χθες έπλυνα όλα τα δικά μου τα ρούχα και σήμερα που ελπίζω να στέγνωσαν παρά την μεγάλη υγρασία που έχουμε θα τα σιδερώσω και μέσα στο ΣΚ θα τελειώσω τουλάχιστον την βαλίτσα την δικιά μου...;)......όλα τα πράγματα τα έχω πάρει απλά δεν τα έχω οργανώσει μέσα στην βαλίτσα..:).....σε φιλώ γλυκά...να μου φιλήσεις και τον μικρούλη σου...;)...

κοριτσάκια μου φεύγω σπίτι....σήμερα έχει ο αντρούλης μου γενέθλια και θα κάνουμε ένα μικρό οικογενειακό παρτάκι...οπότε πρέπει να πάω να ετοιμάσω μερικές λιχουδιές....χιχιχιχι..... :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ, εχετε κι εσεις πονακια?ααχχχχχ κι εμεις τασιπωρουμαστε με αυτους τους κολικους..ας ελπισουμε να περασουν συντομα..

Αναστασακι μου, αν ζητησεις αποκλειστικο θηλασμο, δεν δινουν ξενο..εγω ζητησα αποκλειστικο θηλασμο, μου εφεραν τον μικρο μεσα στις επομενες δυο ωρες και καθε δυο τρεις ωρες θηλαζα..ξενο του εδωσααν μια δυο φορες απ οτι ειδα στην καρτα του..καλα ρε κοριτσια, εγω δεν καταλαβαινω κατι..

Τα παλια τα χρονια που δεν ειχαν γαλατα σκονη, τι ταιζαν το μωρο τρεις μερες?παντως, εμενα ο γιατρος μου ειναι υπερμαχος του μητρικου θηλασμου, σχεδον σε αναγκαζει, κι επειδη κοντευα να καταρρευσω τα δυο πρωτα βραδυα με αναγκασε να δωσω ενα γευμα ξενο στις 3 τα χαραματα για να κοιμηθω..μιλαμε, μετα βιας οερπατουσα κι εσερνα και τον ορο και τον ουροκαθετηρα αλλα ο θηλασμος θηλασμος!πρεπει το μωρο να παρει το πρωτογαλα!ειναι πολυ σημαντικο!

Λυδιακι, χρονια πολλα στον αντρουλη σου!με το καλο και το θαυματακι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου εγκυούλες και μανούλες!!!

Αγγελικούλα και έτσι το πάλευα με το θηλασμό στο μαιευτήριο, ακριβώς

όπως το περιγράφεις...ίδρωνα ξίδρωνα το πρώτο βράδυ αλλά εκεί το

πάλευα!!!Έτσι ξέρω και εγώ ότι το πρωτόγαλα είναι πολύ πολύ θρεπτικό

και ότι και λίγες γουλίτσες αρκούν για τα μωράκια!!Φιλιά στο γαμπρούλη

μας!!!Και εμείς έχουμε πονάκια και μας πιάνουν κάτι κρίσεις κλάματος

συνήθως μέσα στο βράδυ!!!!!!!!!!!!

Κορίτσια μου σας καταλαβαίνω εσάς που πλησιάζετε προς τη γέννα που

έχετε άγχος!!!Έτσι ακριβώς ημουν και εγώ, μπορώ να σας πω και πολύ

χειρότερα!!!Μια αγωνία, ένα κλάμα και πως θα τα καταφέρω κ.λπ.

Τελικά μόλις γεννιέται το θαυματάκι τα ξεχνάμε όλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εγώ αισθανόμουν λες και είχα ξαναγίνει μανούλα!!!Η φύση μας τα

δείχνει όλα!!!

Σας στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά και όλη μου τη θετική ενέργεια!!!!

όλα θα πάνε μια χαρούλα για όλες σας φιλενάδες μου!!!!!!!!!!!!!

Σας αφήνω γιατί κάτι ακούω..............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε Αγγελική μου υποφέρουν τα καημενούλια μας :( ας ελπίσουμε να περάσουν γρήγορα και να ησυχάσουν τα νινάκια μας!!!

Λυδία μου αυτό με τον λόξυγγα το σκεφτόμουν και εγώ ενώ ήταν στην κοιλίτσα και΄τώρα που έχει λόξυγα νομίζω ότι την ενοχλεί αλλά η παιδίατρος μου είπε ότι δεν νιώθει άσχημα και πως εγώ στεναχωριέμαι όχι αυτή!!!! Να χαίρεσαι τον αντρούλη σου και καλά να περάσετε!!!! φιλιά :D

Φιλιά πολλά Teddy!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου..!! Κρίμα ρε γαμωτο και έλεγα μήπως βλέπαμε!! 😂😂 Γερό να είναι Παναγίτσα μου πάνω από όλα και ας είναι ότι θέλει!! 🙏🙏🙏🙏 Σε "βασάνισαν" και εσένα ε..; 😩 Δεν παλεύεται αυτή η αναμονή και περνάνε αργά και οι μέρες.. αν και από τη μια λόγο εβδομάδας κύησης λες θα δούνε περισσότερα.. Αμήν Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν..!!🙏🙏🙏🤞🤞🤞🤞🤞 Να ρωτήσω.. για την αυχενική σας έδωσαν κάποιες οδηγίες; Πχ να έχετε πιει νερό; Να έχετε φάει κάτι γλυκό κτλ; Γιατί σε εμένα δεν είπαν τίποτα.. και δεν ξέρω τι να περιμένω.. επίσης τι βλέπεις στην εξέταση; Είναι σαν τους υπερήχους που σου κάνει ο γιατρός σου; Σας έδωσαν και cd; Φαντάζομαι γίνεται κοιλιακά..; Πείτε μου ότι χρειάζεται να ξέρω γιατί δεν έχω ιδέα..
    • Συγχαρητήρια! Όλα θα πάνε καλά! Εγώ την Τρίτη περιμένω να βάλω ένα κ μοναδικό!
    • Καλησπέρα κοριτσάκι μου.. λυπάμαι πολύ που το περνάς αυτό.. είναι τρομαχτικό, το ξέρω.. έτσι ήταν και σε εμένα.. το μωράκι πάντως ήταν εκεί, γερό.. δεν ξέρω τώρα στη δική σου περίπτωση αν αλλάζει κάτι.. σε εμένα σκέψου δίνει 2 ultro 3 φορές την ημέρα + ενέσιμη προγεστερόνη κάθε μέρα και όποτε βλέπω τέτοιες αιμορραγίες, lentogest που είναι ενδομυϊκη προγεστερόνη μεγάλης περιεκτικότητας.. + Μαγνήσιο + Buscopan plus & Spasmoapotel διπλό εναλλάξ όποτε διπλώνω από τους σφαχτες στη μήτρα.. Τι κάνατε εντέλει; Προσωπικά θα πήγαινα για έναν υπέρηχο.. είναι βέβαια και περίεργη τώρα η υπόθεση σε εσένα.. ελπίζω να είσαι καλύτερα τώρα... γράψε μας όποτε μπορέσεις σε παρακαλώ..
    • Να ειναι γερο/α και ας ειναι και 2!!!!  Μπορει να παιδευτουμε αλλα διπλη χαρά!!!!🥰🥰🥰❤️❤️❤️
    • Καλησπέρα κορίτσι μου εγώ Σπω δεν έχω άλλα την πρώτη προσπάθεια την έκανα στο Αλέξανδρας και την δεύτερη εκεί θα την κάνω ότι πληροφορία θες στείλε μου μήνυμα
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...