Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν11


Recommended Posts

ευχαριστω λενακι!!!αντε βαλε κι εσυ να δουμε το δωματιακι σας!!!κεϊκ ε???εγω παρηγγειλα σουβλακια γιατι πεινουσα!!!!αυριο θα παω να μεινω στους γονεις μου γιατι μου ειπε ο γιατρος να μη μενω μονη μου τωρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 949
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

... Βανεσακι γέλια το χαλάκι σας ...

... ντεντεφωνο πηραν πριν σκασουν μυτη; ...

Κορίτσια αυτά τα i-pad σας είναι όλα τα λεφτά!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Κάποια στιγμη να κάνουμε μια λίστα με όλα τα μαργαριτάρια να τα διαβάζουμε να γελάμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τι μου κανεις βανεσσακι.. .ανετα χτυπουσα 2-3 τωρα!!!

το κεικ εγινε πολυ ωραιο!! ο αναστασης εφαγε μισο κομματι που δεν τρωει ποτε κεικ!!

αγγελικουλα κ οποια αλλη ενδιαφερεται βρηκα τα αλματα αναπτυξης

http://www.facebook.com/groups/BFmums/d ... 878841389/

κοριτσια συγνωμη αν μερικες φορες γινομαι κουραστικη με το θηλασμο αλλα οτι ξερω ειτε απο προσωπικη εμπειρια ειτε απο αλλες κοπελες το λεω μπας κ βοηθηθει καμια απο εσας.. ετσι κ αλλιως ψυχολογικη στηριξη θα χρειαστω κ εγω σε λιγο καιρο :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουβλακια ζουμερα καλοψημενα με τζατζικακι......αχ κι εγω τρωω δημητριακα....κλαψ!!Παντως ισα που θα προλαβαίνω να δοκιμασω γλυκο, γιατι αν θηλαζω νομιζω δεν κανει!

Κεικ Λενακι εεε?Η μια γλυκο ή α΄λλη αλμυρο..ολο τα απαγορευεμενα!!!

Βανεσσακι γιατι δεν κανει να μενεις μονη?Κι εγω ετσι θα κανω οταν μπω στο μηνα μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου εδω και εγω...ειμαι το λαπιτοπ του αντρα μου το οποιο τα εχει παιξει το πληκτρολογιο και αλλα παταω αλλα γραφει...λετε να εχει αναβαθμιστει σε ipad και να μην το ξερω??Βρε δεν ντρεπεσαι να λες οτι ειναι για γελια το χαλι??ντροπηηη...καλα τελειοο αχ κριμα που δεν μπορω..εγω εχω βαλει ενα σκετο κιτρινακι..για να ταιριαζει και με τα 2...το στρωμα για την καλαθουνα η το πορτ μπεμπε που λετε εγω το πηρα καπου 20 ευρω κοκοφοινικας ειναι και εκτος απο την καλαθουνα το βαζω και στο καροτσι,στην αλλαξερια..γενικα το ειω λιωσει..Αναστασια μην ανησυχεις για τα κιλα του μωρου..νομιζω την τελευταια υ φορα ηταν καπου 2.500..εμενα που γεννηθικε 2630 και μετα πηγε καπου 2.200 και στις 10 μερες φτασαμε τα 2500...μια μυξα ητανε χιχιχ...καλα Αννα Μαρια εγραψε το σχολιο με την τσουτσουνα..χαχαχα...αα Αναστασια 2 φορες ειχα παθει ουρολοιμοξη οσο ημουνα εγκυος και μαλιστα ουτε που το ειχα καταλαβει απο τυχη με τις εξετασεις που κανουμε καθε μηνα το βρικα..δεν πηραζει λεει η αντιβιωση η ουρολοιμοξη πειραζει και προκαλει και συσπασεις..Αγγελικη μου μην δινεις ξενο...και ας σου εχει τελειωσει το γαλα αυτο λιγο θα βγαλει ειναι σε αλμα αναπτυξης προφανος και με αυτο το τροπο το παιδι θα αυξησει την παραγωγη.αν εσυ δινεις ξενο δεν ξερει το στιθος οτι χρειαζεται και αλλο γαλα για να χορτασει το παιδι...εγω προς το παρον δεν εχω δωσει καθολου ξενο...εχω πεισμωσει και το πολεμαω οσο μπορω αυτη τη βδομαδα παντως μεσα σε 10-15 λεπτα εχει φαει..μια χαρα ειμαστε..στις 6 Νοεμβριου εχει ταυτοχρονο θηλασμο και θελω να προσπαθησω να παω..θα μαθουμε και ενα σωρο πραγματα πιστευω...οσο για την κουνουπιερα εγω στο Χριστοφορο μολις αρχισε να σηκωνεται την εβγαλα..και τον ψεκαζα με το σπρευ του κορε για τα κουνουπια και ακομα το κανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα φιλεναδες μου.. Τι κανετε?εγω μολις ξαπλωσα,προλαβαινω να κοιμηθω καμια ωριτσα πριν ξυπνησει ο μικρος..πολυ ιδιοτροπος μας προεκυψε με το θεμα του υπνου και του φαγητου..κοιμαται πανω στο στηθος και μολις τον βαλω κατω ξυπναει..

Λενακι εννοειτε οτι το θηλαζω πριν του δωσω ξενο..αλλα εκει που νευριαζω με τον ευατο μου ειναι οτι τον θηλαζω συνεχεια, δεν προλαβαινει και το στηθος να γεμησει κατα την διαρκεια της μερας και μολις του δωσω ξενο το πινει κατευθειαν και κοιμαται του καλου καιρου..και πινει και 60μλ το χαζο λες και ειναι πολυ νηστικο..και νιωθω τυψεις που επιμενω με τον θηλασμο και τον αφηνω νηστικο..μετα το μπιμπερο κανει τρεις ωρες να ξυπνησει, το στηθος ειναι οκ και θηλαζει και ξυπναει παλι υστερα απο 2μιση3ωρες και παει λεγοντας,εκει που μου το χαλαει ειναι την ημερα που δεν κοιμαται και θελει συνεχεια μαμ..πηρα και

θηλαστρο αλλα δεν μπορω να το χρησιμοποιησω γιατι ποναω πολυ..

Α, το λινκ δεν μου το ανοιγει..και για μενα δεν γινεσαι σπαστικη με τον θηλασμο..τουλαχιστον βοηθας και στηριζεις..ο θηλασμος ειναι δυσκολος σε αυτη την φαση που ειμαι, ξερω ειναι το καλυτερο για το μωρο αλλα για μενα δυσκολο..θα επιμεινω ομως μεχρι εκει που με περνει..την δευτερα παμε παιδιαυρο για ζυγισμα .για να δουμε..

Νιακι μκυ, τι κανεις?τα μικρουλια?η λαουριτσα?εμενα ο αντρας μου δεν βλεπει ποδοσφαιρο αλλα ολη μερα ειναι κολλημενος στο discovery..

Αναστασακι, εχεις κι εσυ θεμα με τις επισκεψεις,ε?ξεκινα απο τωρα να λες εσυ η ιδια οτι δεν θελεις να ερθουν στην αρχη..εγω ετσι ελεγα οταν ημουν εγκυος και μεχρι τωρα καλα παμε..πολυ λιγοι εχουν ερθει αλλα στο μαιευτητιο γινοταν παρτι καθε βραδυ αλλα ηταν οι ιδιοι και οι ιδιοι..απο βδομαδα βλεπω να μου κατεβαινουν στρατιες αλλα θα κανω πως εχω δουλιες..δεν θα απανταω στα τηλ και θα τους παιρνω εγω τηλ πολυ πιο μετα..

Μαντι μου, το εχεις παρεξηγησει το αι παντ!ειναι πολυ βολικο αλλα επειδη ειναι αφης ολη η οθονη δεν εχεις και πολυ αισθηση του πληκτρολογιου..οσο για το ντεντεφωνο..ετσι το ελεγε η δεβορα στο εκεινες κι εγω..ενα παλιο σηριαλ με τον μπεζο..τοτε ειχαμε χρονο για τηλεοραση..τωρα απο τοτε που γεννησα εχω ξεχασει και τι μαρκα τηλεοραση εχουμε..

Α, αννα μαρια, νομιζω πως δεν κανει να βαζουμε το κληματιστικο στο ζεστο για τα μωρα γιατι ξηραινει την ατμοσφαιρα..να χαιρεσαι και τον αντρουλι σου!?

Παω για νανι..ισως μπω τα ξημερωματα παλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασακο γιατι λες οτι δεν κανει να φας γλυκο αν θηλασεις? λογω του ζαχαρου?

επισης εψαχνα κατι για την αγγελικη κ βρηκα για την ξαπλωτη σταση που λεγαμε (η θυμαμαι οτι ναναι?)

http://thilasmos.wordpress.com/2011/10/12/875/

ηρθε ο αντρας μου απο το ποδοσφαιρο κ παραγγειλαμε κ εμεις σουβλακιαααααααα μιαμ!!!

αγγελικουλα δες κ αυτο εδω το αρθρο

http://thilasmos.wordpress.com/2010/08/ ... %81%CE%B5/

μπραβο ρε ευη! μπραβο! μακαρι να τα παω κ εγω τοσο καλα με το θηλασμο οσο κ εσυ!

ααα αναστασακο οταν μπεις στο μηνα σου καλο ειναι να ειναι κ καποιος σταντ μπαι... εκτος αν παρεις μονη σου τη βαλιτσα σου κ ψαχνεις ταξι να σε παει στην κλινικη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Εγώ πήγα για καφέ με μια φίλη μου και τα είπαμε (=κουτσομπολέψαμε)!!

Κρύο έβγαλε, κι εγώ φορούσα κοντομάνικο. Ευτυχώς πήρα τζιν μπουφανάκι και φόρεσα κλειστό παπούτσι. Εννοείται ότι καθίσαμε μέσα, αλλά μέχρι να πάμε απ' το αμάξι στην καφετέρια κι ανάποδα, πάγωσα... Έχω και καιρό να βγω έξω βράδι και δεν το περίμενα ότι θα έκανε τόσο κρύο. Μέσα στο σπιτάκι μας είναι τόσο ζεστά... :P

Λένα, κέικ ε; Εμένα ο άντρας λέει θα πάρει τούρτα αύριο που γιορτάζει. Ευκαιρία ψάχνει για να χλαπακιάσει.

Αγγελική, απ' ό,τι ξέρω, το μητρικό γάλα είναι πιο ελαφρύ, γι' αυτό το μωρό θέλει να τρώει πιο συχνά, ενώ αντίθετα, το ξένο είναι βαρύ και τρώει πιο αραιά.

Για το κλιματιστικό συμφωνώ, ούτε κι εγώ νομίζω ότι θα το βάζω, αλλά οι σόμπες γιατί δεν κάνουν; Π.χ. η ηλεκτρική σόμπα αλλογόνου δεν κάνει;

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Βανεσσάκι με τα σουβλάκια.........νυχτιάτικα θα γουρουνιάσουμε πάλι!!!!! Παρεπιπτόντως όνειρο το χαλί σας με την Κίτυ!!!!!!!!

Μαϊμουδάκι λέγε όσα μπορείς για τον θηλασμό......την χρειαζόμαστε την πληροφόρηση, ακόμα κι εγώ κι ας είμαι δευτερομανούλα!!!!!! Η πρώτη μου εμπειρία ήταν καταστροφική....αν είχα καλύτερη πληροφόρηση τότε ίσως να τα κατάφερνα (λέμε τώρα...γιατί εφόσον δεν είχα γάλα τί να καταφέρω? Αλλά ποτέ δεν ξέρεις!!!)

Αναστασία πώς την τσίμπησες την ουρολοίμωξη και δεν πήρες χαμπάρι καλό μου???? Μην φοβάσαι για την αντιβίωση.....υπάρχουν αντιβιώσεις που δεν επηρεάζουν την εγκυμοσύνη!!!

Teddy μου πάααααααρα πολύ γαϊδούρες πεθερά και κουνιάδα!!!!!!!! Τί να πρωτοσχολιάσω......το ότι ήρθαν μέσα στο καταμεσήμερο (να υποθέσω χωρίς καν ειδοποίηση?).....την αδιακρισία να θέλουν να παρακολουθήσουν τον θηλασμό (λες και πήγαν στο θέατρο)....ή ότι παρεξηγήθηκαν κι από πάνω που δεν τις ήθελες μέσα στο δωμάτιο και τς είπες τουλάχιστον να μην γκαρίζουν???? Χαρά στην υπομονή σου.......... :evil::evil:

Αγγελικάκι μου προσπαθώ να ετοιμαστώ ψυχολογικά για την γέννα......το ντεντέφωνο δεν ήταν κατά λάθος ε????? Έλα πές την αλήθεια....ατάκα της Δεβόρας από τη σειρά Εκείνες κι εγώ με τον Μπέζο δεν ήταν????? :lol: Μη μασάς με τις γλύκες της πεθεράς....στάχτη στα μάτια είναι......κάτι θέλει αυτή είμαι σίγουρη!!!!!!!!!

Άννα Μαρία προσόντα ο Ανδρέας ε?????? Χαζομανούλα κι εσύ....κι ακόμα δεν γέννησες!!!!!!! Join the club φιλενάδααααααααα!!!!!!!!!

Πάω να δώ Γκρέυς Ανάτομυ.....

Καλό βράδυ και θα τα πούμε αύριο αν δεν γεννήσω την νύχτα.....και αν με αφήσει το ζιζανιοκτόνο μου (μιλάμε για πολύυυυυυυ γκρίνια τις τελευταίες μέρες)

Μάκιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας.......

σορυ που πεταγομαι σαν τσουτσου..αλλα επειδη πανω κατω με τις πιο πολλες ειμαστε στην ιδια βδομαδα ηθελα να ρωτησω αν εχουν γυρισει τα ζουζουνια σας....

εμενα ακομα τιποτα και αγχονομαι....ειναι σε εγκαρσια θεση...δηλαδη οπως κραταμε ενα μωρο αγκαλια...

ευχαριστω και σορυ και παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενα μου το παλαιψα πολυ...πονεσα πολυ..πριν καμια βδομαδα παλι πληγες ειχα απο τη μια μερια αλλα εκειιιι βραχος...πρεπει να μην εχω για να της δωσω ξενο...εμενα παντως αμα το βγαλω και το δωσω με μπιμπερο δεν κοιμαται μετα...γιατι με το στιθος νανουριζεται ενω με το μπουκαλι τελειω νει πολυ γρηγορα και δεν την πιανει υπνος κουφο εεε...χιχιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγγελικουλα το στηθος δεν γεμιζει κ αδειαζει, ειναι ζωντανος ιστος του σωματος, το γαλα παραγεται εκεινη την ωρα που θηλαζει το μωρο. δεν υπαρχει καλυτερος τροπος να παραχθει γαλα απο το θηλασμο! απλα το γαλα "μαζευεται" γιατι κανει ωρα να θηλασει ο μικρος

σε λιγο καιρο δε θα πρηζεται το στηθος σου γιατι θα "ξερει" καθε ποτε τρωει ο μικρος κ ποσο θελει την καθε φορα

μην εχεις ανασφαλειες, γιατι δεν εμπιστευεσαι το σωμα σου? σε βοηθησε τοσο πολυ να φερεις στον κοσμο ενα γερο κ υγιες μωρακι, μια χαρα ικανοτατο ειναι να το θρεψει κιολας ;)

αυτο ειναι στο λινκ για τα αλματα

Τα μωρακια περνουν αναπτυξιακα αλματα. Επειδη ομως καθε μωρο ειναι ξεχωριστο και διαφορετικο,δεν παιρνουν ολα τα μωρα με την ιδια ενταση τα αλματα.

Στο αναπτυξιακο αλμα τα θηλαζοντα μωρα αυξανουν την παραγωγη συμφωνα με τις αναγκες τους,ενω τα μωρα που πινουν ξενο γαλα μπορει ειτε να αυξησουν την ποσοτητα φαγητου ειτε να τη μειωσουν για εκεινη την περιοδο.

Τα αλματα αναπτυξης σε εβδομαδες..

η 5η

η 8η & η 9η

η 12η

η 15η-16η-17η-18η-19η συνεχομενες με κορυφωση στην 17η

η 23η-24η-25η-26η με κορυφωση την 26η

η 29η-30η (αγχος αποχωρισμου/προσκολληση)

η 34η-35η-36η-37η με κορυφωση την 36η

η 42η-43η-44η-45η-46η-47η με κορυφωση την 44η

η 51η-52η-53η-54η με κορυφωση την 53η

η 60η-61η-62η-63η-64η με κορυφωση την 62η-63η

η 71η-72η-73η-74η-75η με κορυφωση την 72η-73η

Στα αλματα αναπτυξης τα βρεφη περνουν μια πολυ εντονη περιοδο που τα αναστατωνει. Ετοιμαζουν τα νεα τους κατορθωματα (μπουσουλημα,σηκωμα,περπατημα,ομιλια) κι αυτο τα αναστατωνει,τα κανει να φοβουνται και να αναζητουν την αγκαλια της μητερας τους. Μονο εκει νιωθουν ασφαλεια και σιγουρια!

οταν ο μικρος κοιμαται στο στηθος κ μετα ξυπναει κ καταλαβαινει οτι κατι του λειπει απο το στομα (το μεμε) γκρινιαζει γιατι ετσι κοιμηθηκε! κανε λιγο υπομονη ακομα κ δωστου πιπιλα αν δεν το μπορεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη μου, τον εχω ολη μερα και πιπιλαει στο στηθος.απλα μετα απο καποιες ωρες δεν βγαζει..εδω και τρεις μερες γινετ;ι αυτο..δεν θελω κι εγω να του δινω ξενο αλλα tι να κανω αφου δεν κοιμαται και ψαχνει στηθος απεγνωσμενα..χθες ηπιε 20μλ σημερα 50μλ..αλλα πριν το πιει τον ειχα και στο στηθος για αρκετη ωρα.. Κι εμενα καποια βραδυα θηλαζει σε 20 λεπτα και κοιμαται δυο τρεις ωρες..εσενα καθε ποσο ξυπναει τωρα που σαρανταρησατε?

Νασια μου, το εγραψα και πριν το ντεντεφωνο δεν ηταν κατα λαθος..καλε βλεπεις γκρεις ανατομη ετοιμογεννη γυνναικα?

Αννα μαρια , για σομπα αλογονου δεν ξερω..δεν εχω τετοια..κληματιστικα εχω στο σπιτι αλλα πρεπει να βαλω θερμαντικα σωματα και απο οτι μου ειπαν ειναι και καμια 500€ το καθενα..συν το ρευμα που καινε..ελπιζω να εχει ενεργειακη κλαση α..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα ευη! η μικρη προτιμαει το μεμε ε???

μπουρεκακι μουυυυυυυυυυυυυυυυυ ουτε εμενα εχει γυρισει (τοτε που πηγαμε τουλαχιστον) εχει μεν το κεφαλι προς τα κατω αλλα ειναι σε πλαγια θεση

τωρα εχω ραντεβου την τεταρτη για να δουμε...

παντως μην αγχωνεσαι εχεις καιροακομα κοριτσαρα μου!!

πως εισαστε? τι κανουν τα αγορια σου?

νασια κοριτσακι μου ελπιζω αυτη τη φορα να τα καταφερεις!!!

αν κ νομιζω πως θελει πολυ περισσοτερη στηριξη οταν εχεις ηδη παιδι-α γιατι η κουραση ειναι πολλαπλασια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία χρόνια πολλά για τον αντρούλη σου για αύριο!!!!!!!! Να τον χαίρεσαι και με το καλό να έρθει και ο Ανδρέας σας!!!!!!!!! Σου εύχομαι από σήμερα μην τυχόν και γεννήσω τη νύχτα (λέμε τώρα.....δεν το βλέπω αλλά ποτέ δεν ξέρεις!)

Ναι το είδα ότι το εξήγησες Αγγελικάκι μου αλλά μετά που είχα πατήσει υποβολή......τρελαίνομαι για σειρές τύπου Γκρέυς Ανάτομυ......θα γινόμουν σούπερ γιατρός αν δεν ήμουν τόσο χέστης :lol: Λες να ταραχτώ και να γεννήσω απότομα???? Άσε αρκετά με ταράζει σήμερα από το πρωί ο άντρας μου οπότε το Γκρέυς λιγότερο κακό θα μου κάνει.....

Μαϊμουδάκι μου αν χρειάζομαι στήριξη ακόμα περισσότερη για τον θηλασμό....ΣΩΘΗΚΑ!!!!!!!! Ήδη ο άντρας μου από τώρα μου σπάει τα νεύρα με τα δικά του νεύρα επειδή με βοηθάει με την Μαρία....σκέψου τί έχει να γίνει μετά που θα έρθει και το δεύτερο μωράκι στο σπίτι.......Τον κλαίω από τώρα τον θηλασμό!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, εννοείς θα βάλεις ηλεκτρικά σώματα σαν σύστημα κεντρικής θέρμανσης περίπου; Εμείς λέμε να αγοράσουμε κινητά σώματα, δε θα βάλουμε προς το παρόν σε όλο το σπίτι. Πέρσι τη βγάλαμε με μια σόμπα αλλογόνου και δύο ή τρεις φορές βάλαμε το ένα κλιματιστικό στη ζέστη, επειδή είχαμε κόσμο. Αλλά και τότε θυμάμαι, ήταν κάπως αποπνικτική η ατμόσφαιρα, και δεν υπάρχει περίπτωση να το βάλω με το μωρό. Με τη σόμπα θα ζεσταίνω το μπάνιο σίγουρα και θα έχω και ένα-δύο σώματα για το σαλόνι και τα δωμάτια.

Μπουρίκ, εμένα έχει γυρίσει, αλλά δεν έχει σημασία, μπορεί να του έρθει να πάρει άλλη στάση. Πολλά μωρά γυρίζουν την τελευταία στιγμή.

Νάσια, εγώ αυτές τις σειρές με τα νοσοκομεία δεν τις αντέχω... Με τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια να φανταστω οτι γενικα δεν εχετε πολυ κρυο ε??

γιατι κ μονο που σε διαβαζω εχω παγωσει!!!!! ακου εκει ολο το χειμωνα με σομπα αλογονου!!

εγω χρονια πολλα για το καμαρι σου θα σου πω αυριο!

νασια θα του πασαρεις τη μαρια κ θα του λες αααααααααααα δε μπορω τωρα, θηλαζω :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα, ναι, δεν έχουμε πολύ κρύο. Αφού την Πρωτοχρονιά πήγαμε Θεσσαλονίκη και είχαμε ξεχάσει πόσο κρύο κάνει πραγματικά και κυκλοφορούσαμε αρχικά χωρίς γάντια εγώ, ο άντρας μου με ένα ελαφρύ μπουφάν, και παγώσαμε!

Νάσια, ευχαριστώ για τις ευχές!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsakiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa\!!!!!!!!!!!!!!!!

kala milame exw liwseiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii me ta lathoi apo ta i-pad!!!!!!!ontws prepei na ta sygentrosoume ola mazi na ta vlepoume!!!!!!!!!!!!!xaxaxaxaxaxaxaxa

vanassaki to xalaki einai fantastikooooooooooooooo!!!!!!!!me to kalo na to xarei to mpoumpoukaki sou!!!!!!!!!!!

den thymamai tipotaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!

ante kale tha genhsei kamia alli??????????????

filakia se olessssssssssssss mia yperoxh mera na exoume!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!

τι κανετε?

αννα μαρια μου αρχισε το κρυο στην κυπρο καπως!να σου πω και κατι εμενα το καλοκαιρι της κυπρου δεν το αντεχω!

ρε δωρακι πεθερα και κουνιαδα στο καταμεσημερο τι ηθελαν και ειχαν και την απαιτηση να δουν αν θηλαζεις ή οχι!ελεοοοοςςς!

η αναστασουλα τα χει παρει με τις επισκεψεις!χαχα!

αγγελικουλα μου σου λεγα και για τον ιασονιδη αλλα ειμαι μεταξυ σιαμισιη και ιασονιδη να σου πω την αληθεια και η ζυγαρια μαλλον ειναι προς την τουλα!για να δουμε. . . !α την αδερφη του λιασιδη την εχω ακουστα αλλα δεν θυμαμαι το ονομα της να σου πω την αληθεια!

βανεσσακι τελειο το χαλακι σας!hello kitty!

για τα i-pad αυτες τις μερες εχουν γραψει πραγματικα!για γελια ειμαστε!χαχα

λενακι αρεσε του αναστασακου το κεικ εε?

οταν θηλαζουμε δεν γινεται να τρωμε γλυκα εεεε?

τι αλλο να πω?

καλη συνεχεια σε ολες μας!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ας μας προστατευουν ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ομορφοκόριτσα!!Καλημέρα σε φουσκωμενες κ ξεφουσκωμενες κοιλίτσες!!!

Τ ι κανετε??

Βλέπω ασχοληθηκατε με το θηλασμο...Πονεμενη ιστορία!!Κ γω προσπαθω ακομα..Είμαι στην 4η εβδομαδα κ θηλαζω αποκλειστικά.Πολύ δυσκολο όμως βρε κορίτσια.Έχω ηδη μιλησει με συμβουλο θηλασμού, μου εδωσε χρησιμες συμβουλές αλλά η καθε μανούλα βρισκει σιγα σιγα μονη της τους ρυθμούς της θελω να πιστευω.Φανταστειτε ότι κ μενα που μου ειπε η συμβουλος να ξεκιναει απο το ενα στηθος, να περιμενω να σταματησει ο μικρος μονος του και να του δινω μετα κ το 2ο κ αν θελει εχει καλως δεν το ακολουθώ γιατι αν δεν φαει απο το δεξι σε ενα γευμα κ πρεπει να περιμενω αλλες τριες ωρες για να φαει απο κεινο καηκα...δεν θα αντεξω τον πονο..Έτσι πανω στο 10λεπτο τον διακοπτω κ συνεχιζω απο το άλλο..Κ ας μην ειναι σωστό..

Τι να πω οτι ο μικρός μου ειναι φορές που δεν εχει ξυπνησει στις 4-5 ωρες κ αντι να το χαρώ τον ξυπνάω γιατι δεν αντεχω το στηθος μου απο τον πόνο κ το πρηξιμο???Φοβαμαι μην παθω κ καμια μαστιτιδα..Αφηστε που εμεις εχουμε θεμα με γουλιες κ εμετους κ θελω να το αποφυγω το ξενο γαλα.Σε τετοιες περιπτωσεις ειναι καλυτερο το μητρικό μου ειπαν.Αλλά κοντευω να κλεισω μηνα κ ο οργανισμος μου δεν εχει "καταλάβει" ακόμα πόσο τρωει ο μικρός..Τετοιο πρηξιμο λιγο πριν θηλασω δεν περιγραφεται.Ούτε μπανιο δεν μπορώ να κανω απο τον πονο στις θηλές..Ούτε να σκουπιστώ, παρα μονο ταμποναριστά.

Ή το αλλο, που το βραδυ δεν εχω καμια συνδρομη απο τον αντρα μου αφου θηλάζω???Αν εδινες μπιμπερό μου λεει θα σηκωνομουν εγω να το ταισω..Αλλά τωρα τι να κανω??'Έχει βάση αυτο που λεει ή μου φαινεται??

Σας παρηγορησα καθολου??Υπομονη βρε κοριτσια που θα παει θα τα καταφερουμε..Κ αν δεν τα καταφερουμε δεν πειραζει..τουλαχιστον θα εχουμε προσπαθησει!Γιατι ξερω κ κατι συζυγους, μαμαδες, πεθερες που λενε συνεχεια προσπαθησε, προσπαθησε, προσπαθησε κ δεν καταλαβαινουν την ψυχολογικη κατασταση μιας λεχωνας!Αγγελικούλα υπομονη!!Σου στέλνω την αγαπη μου κ την σκεψη μου!!

Δωρακι μου θα σε παρηγορησω αν σου πω οτι ο πατερας μου παροτι βαζω μια πετσετα όταν ερχεται κ θηλαζω ερχεται κ σηκωνει την πετσετα??Η αδιακρισια σε ολο της το μεγαλειο!!Τι να πω να βαλω καυγά???

Αυτο με τα γλυκα κ το θηλασμο τι σχεση εχει εχει??Κανεις δεν μου ειπε να κοψω κατι απο τη διατροφή..Μονο ισορροπημενη διατροφή μου ειπαν και παιδιατρος κ συμβουλος θηλασμου!!

Άννα Μαρια ουτε κουβεντα για κλιματιστικό..Ούτε εγω δεν το αντεχω, με πονοκεφαλιάζει, πόσο μαλλον ενα μωρακι..

Νάσια μου ψυχραιμια με τον αντρουλη σου!!Μπορει να σε προκαλεσει θετικη εκπληξη η συμπεριφορά του μετα τον ερχομο της 2ης κορουλας!!Με το καλο να τη δεχτεις!!

Ευη μου εσυ που θηλαζεις, πονανε καθολου οι θηλές σου??Περιμενω με ανυπομονησια να δω ποτε θα ηρεμησουν..

Πολλα φιλιά κουκλίτσες μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Πού χαθήκατε όλες σήμερα;

Γκερλ όντως άρχισε το κρύο. Τώρα φόρεσα μακριά φόρμα, T-shirt, ελαφρύ ζακετάκι και κάλτσες! Μέχρι χτες ήμουν με T-shirt και σορτσάκι χωρίς τα υπόλοιπα!

Κατερινούλα, κουράγιο! Βλέπεις, έχεις αντέξει ήδη ένα μήνα! Τώρα είναι τα δύσκολα, μετά θα γίνει απόλαυση (έτσι λένε δηλαδή, εγώ δεν το έχω ζήσει ακόμα!). Νομίζω ότι αυτό που λέει ο άντρας σου για το βράδι έχει βάση. Αν είναι να σηκωθείς για να θηλάσεις, ποιος ο λόγος να σηκωθεί και αυτός; Αν, όμως, ο μικρός κλαίει επειδή έχει κολικούς ή είναι βρεγμένος, τότε πρέπει να σηκώνεται κι αυτός.

Όσο για τα γλυκά και το θηλασμό, πρώτη φορά το ακούω. Έχω διαβάσει ότι είναι καλό να απέχουμε από το γάλα και τα αναψυκτικά, όχι από γλυκά. Επίσης, φίλες μου που θήλαζαν απέφευγαν όσπρια για να μην κάνουν αέρια στο μωρό και καυτερά για να μην του κάνουν καούρες. Κατά τα άλλα, δε νομίζω ότι απαγορεύεται κάτι, εκτός κι αν έχει το μωρό κάποιες αλλεργίες.

Χριστίνα, ζούλα μου τις μαγουλάρες του μικρού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσακια τι κανετε?

Για γλυκο δεν διευκρίνισα,εννοουσα με σοκολατα γιατι μπορει να κανει αλλεργία στο μωρο, ξηρους καρπους και τα οσπρια που ειπατε!Τωρα ειναι αναλογα και στο γιατρο τι αφηνει δεν ξερω...

Λενακι σιγουρα καποιος θα ειναι σταντ μπαι, αλλα ταξι να παω μονη μου απο βεροια -θεσ/νικη λιγο δυσκολα! :lol::lol:

Και εγω τρελαινομαι για grey`s anatomy!!!!Παντα ηθελα να γινω κατι με ιατρικη...αλλα με παρεσυραν οι ερωτες!! :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...