Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν11


Recommended Posts

Αναστασία, σιγά το πράγμα! Εγώ ξέρεις πόσες αντιβιώσεις έχω πάρει στην εγκυμοσύνη; Ούτε που θυμάμαι, έχω χάσει το λογαριασμό!

Βανεσσάκι, περίπου στα ίδια είναι τα μωρά μας! Το καρότσι από πού το πήρες; Δεν έχει εκεί στρωματάκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 949
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αννα μαρια, το εχω παρει απο αθηνα δυστυχως και τωρα δε νομιζω να ξανακατεβω...θα δω τι θα κανω...εσενα ποσο ειναι ο ανδρεας??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2700 και κάτι μας είπε ο γιατρός. Τώρα υπάρχει και η απόκλιση, ας πούμε ότι είναι γύρω στα δυόμιση κιλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε, εντάξει, τώρα κι αυτά σχετικά είναι. Α, εμένα έχει και κοτζαμάν τσουτσουνάρα, ε θα ζυγίζει κανένα κιλό από μόνη της; :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βανεσσακι μια χαρα η μπεμπα!! σουπερ σας βρισκω!!!

αναστασακο μην ανησυχεις κοριτσακι, υπαρχουν παρα πολλες αντιβιωσεις που ειναι συμβατες με την εκγυμοσυνη κ με το θηλασμο. μην τα βαφεις μαυρα!

επισης καλα εκανες κ μικρυνες τη λιστα σου!

κ να μικρυνει κ αυτη ακομα περισσοτερο, να γινουν ολα τα κοριτσια μαμαδες! ;)

νιααααα τι κανουν τα παιδια σου?

νασια πως εισαι?

κανενα πονακι???

μιριαμ?

αχ συγχωρεστε με για το συμπεθερολαθος μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε, εντάξει, τώρα κι αυτά σχετικά είναι. Α, εμένα έχει και κοτζαμάν τσουτσουνάρα, ε θα ζυγίζει κανένα κιλό από μόνη της; :P

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

καλε τωρα το ειδα αυτο!!!

εμ κ τα αρχιδακια που τα βαζεις???? :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα έβαλα και τα έσβησα, γιατί οκ, τη τσουτσουνάρα τη λες τσουτσουνάρα και έχει μια βαρύτητα. Τα "αρχιδάκια", όμως, τι βαρύτητα έχουν; Και να γράψω "αρχιδάρες" δεν πάει, είναι μικρός ακόμα!

:P: P: :P :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συχνοουρια ειχα, αλλα νομιζω ειναι συμπτωμα της εγκυμοσυνης.....οχι τσουσιμο δεν ειχα!Τελος παντων εφοσον δεν κανει κακο στο μωρο θα την καταπιω...Καλα Αννα Μαρια εσυ μαστερ εχεις παρει στις αντιβιωσεις!!! :lol:8-)

Λενακι σιγουρα μου εδωσε κατι που κανει ειμαι σιγουρη.Εεεε ναι την μικρυνα, νομιζω ηταν λιγο κουραστικη να ειναι τοσο μεγαλη...αφησα την ουσια και αυτη σιγα σιγα θα εξαφανιστει γιατι ολες θα γινουν μανουλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου!!!

Ελπίζω να μπορέσω να σας γράψω αυτή τη φορά γιατί προηγουμένως

μόλις έγραψα το κείμενο με πέταξε έξω...

Μαντέψτε τι επισκέψεις είχα κατά τις 15:00..............πεθερά+κουνιάδα!!!

Απίστευτο και όμως αληθινό,μου είπαν ότι θέλουν να δουν το μωρό.....

Για να αποφύγω είπα ότι μόλις κοιμήθηκε και περίμεναν οι αθεόφοβες

μέχρι να ξυπνήσει.....ήθελαν να δουν τι λέτε;;;;Αν θηλάζω!!!Και φυσικά

με είδαν τη μικρή πάνω στο στήθος πράγμα που δεν το ήθελα με τίποτα

και τους είπα ότι δεν ρουφάει το παιδί, ότι το παίρνει ο ύπνος και κάτι τέτοια....

Πα πα πα ελπίζω να μην μας ματιάσουν...............

MaDi είπες τίποτα για την απερίγραπτη πεθερά σου;Όπως βλέπεις και εγώ πάω

μια χαρούλα!!

Αναστασάκο μια χαρά η φραουλίτσα σου, ολόκληρο κοριτσάκι!!!Μην στεναχωριέσαι

για την αντιβίωση, έχω πάρει και εγώ, δεν ενοχλεί!!

Βανεσσάκι, Girl μεγάλωσαν τα ζουζουνάκια σας,φτου φτου!!

Άννα Μαρία μου τι άντρακλας είναι ο Αντρεάκος σου!!!Και από εργαλείο σκίζετε....λίγο

είναι το κιλάκι που είπες!!Όσο για την κουνουπιέρα άσε να τδεις τη χρησιμότητα και

βλέπεις.Να τη βάλεις όμως νομίζω σε πρώτη φάση!!

Λενάκι σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου, με βοηθάς πολύ!!

Νασιούλα, Muriamaki είστε πανέτοιμες;

Νία βάλε μας φωτό να δούμε τι έφτιαξες πάλι η χρυσοχέρα!!

Αγγελικούλα βάλε το γαμπρούλη μας δίπλα σας, θα είναι καλύτερα

το φατσουλινάκι.Φίλησέ τον μου!!!

Γλυκιά Miki τα φιλιά μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρακι μου πως εισαι?Καλα τα πηρα κρανιο τωρα και με αυτες και με σενα.Τι δουλεια ρε εχουν να σε δουν να θηλαζειςςςςςςςςςςς? Επρεπε να τις αφησεις μονες στο σαλονι και να πεις συγνωμη παω να θηλασω!!!Παλιοκουτσομπολες ...παλι μου ανεβηκε η πιεση!!!Δεν μου λετε και μενα οτι θα κανω αυτο που θελω και δεν θα αφηνω κανεναν να με επηρεαζει και να μου σηκωνει την τριχα? Θα ερθουν 15.00 το μεσημερι κι εγω θα τις ανοιξω...εεεε δεν ειμαστε καλα!!!!Ουστττττττ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρακι μου πως εισαι?Καλα τα πηρα κρανιο τωρα και με αυτες και με σενα.Τι δουλεια ρε εχουν να σε δουν να θηλαζειςςςςςςςςςςς? Επρεπε να τις αφησεις μονες στο σαλονι και να πεις συγνωμη παω να θηλασω!!!Παλιοκουτσομπολες ...παλι μου ανεβηκε η πιεση!!!Δεν μου λετε και μενα οτι θα κανω αυτο που θελω και δεν θα αφηνω κανεναν να με επηρεαζει και να μου σηκωνει την τριχα? Θα ερθουν 15.00 το μεσημερι κι εγω θα τις ανοιξω...εεεε δεν ειμαστε καλα!!!!Ουστττττττ!!!

Έκλεισα την πόρτα του δωματίου και άνοιξαν, στην αρχή έβαλαν την κεφάλα μέσα

και μετά μπήκαν ολόκληρες.Στο τέλος τα πήρα και τους είπα να μιλάνε τουλάχιστον σιγά....

και τότε η πεθερά τα πήρε και είπε:καλά εγώ τότε πάω έξω!!!!

Ψάχνω και τον άντρα μου να του τα πω ένα χεράκι, αν και δεν φταίει η αλήθεια είναι

αλλά τα πήρα άσχημα!!!Δεν μπορώ να καταλάβω στην τελική τι ζόρι τραβάνε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω αναστασια μου!!με το καλο να μας ερθουν τα μωρακια μας!!!!

δωρα μου τι να πω!!!ειναι απιστευτεσ οι "κυριες"!!! ελεος πια!!!!μαλλον πρεπει να ειμαστε κι εμεις πιο αποτομες και πιο διεκδικητικες για να το περναμε το μηνυμα!!!ε δε γινεται αλλιως!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε τα ουφο,τα αμυαλα,τα καθηστερημενα.....δεν ξερω τι αλλο να πω.!!!Δωρακι κοψε τον αερα γιατι θα μας καβαλησουν!!!!Να εισαι απολυτη σε οτι λες και με υφος για να το πιανουν κι αν θυμωνουν ΞΥΔΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδες μου, τι κανετε?δεν διαβασα και πολλα γιατι με ταραξε παλι σημερα ο μικρος με τα πονακια του..εβαλα και τρια πλυντηρια, και σιδερωσα και τα ρουχα του μωρου..μιλαμε ημουν ολη μερα πανω κατω με αυτην την ηλιθια την σκαλα γιατι εκλαιγε ο μικρος..μεγαλη βλακεια τα διοροφα..

Δωρακι τι διαβαζω..επισκεψεις?καλα δεν καταλαβα, αυτες ειναι υπερ η κατα του θηλασμου?ντεντεφωνο πηραν πριν σκασουν μυτη η δεν το θεωρησαν απαραιτητο?

Η πεθερα μου ερχεται κι εμενα συχνα, θελει να βλεπει το μωρο και να με βοηθησει κτλ..γενικα αλλαξε πολυ μολις γεννησα, το παοζει καλη αλλα δεν μασαω κουτοχορτο οπως ο αντρας μου..η δε κουνιαδα δυο φορες ηρθε ολες κι ολες και μενει διπλα..λογικο το κοβω να μην εχει μουτρα να με δει..το παιζει καλη κι αυτη με τον αντρα μου..πηγε να μου το παιξει κι εμενα μητερα τερεζα τις πρωτες μερες αλλα..μασαει η κατσικα ταραμα..ττης το ξεκοψα..

Νασιουκο,ταλιμπανομανα, για ποτε την βλεπεις την μικρη ταλιμπανα?

Βανεσσακι, ονειρικο το δωματιακι σας και το χακι σουπερ!

Λιδιακι, τι κανεις?

Αννα μαρια, μισο κιλο πουλακι εχετε διαβαζω..να τρεμουν τα κοριτσια?!

Αναστασακι μου, μην αγχωνεσαι για την ουρολοιμωξη..καλυτερα να παρεις αντιβιωσουλα να μην εχεις αλλα ντραβαλα μετα..

Νια μου, τελεια μου ακουγεται η ιδεα την πλεκτης κουβερτας!!θελω κι εγω..αλλα δεν ξερω να πλεκω η ακαματα!βαλε φωτο οπωσδηποτε!τελικα πως ανεβαζεις απο το ipad?

Χριστινιω μου, καλες οι ωρες του μικρου..εγω τωρα ειμαι καθε διωρο το βραδυ και την ημερα συνεχεια..

Λενακι μου, τι κανεις?

Γκιρλ μου, μια χαρα η παιδιατρος..σε βολευει πολυ εκει που ειναι..κι εμενα ο γιατρος μου συνεργαζεται με την αδερφη του που ειναο πσιδιατρος αλλα εγω πηρα δικη μου..στην κλινικη οταν γεννησα ειχε αλλα εφτα μωρα εκεινες τις μερες(εχει δουλιτσα γιατι ειναι απο τους καλυτερους, για μενα ειναι ο καλυτερος) και ολα τα ειχε η αδερφη του..

Αχ βρε κοριτσια..τις τελευταιες μερες ειναι πολυ λσιμαργος ο μοκρος..ειμαι με το στηθος ολη μερα στο στομα του..δεν προλαβαινω να κατεβασω γαλα ετδι οπως θηλαζω..το βραδακι πινει καπου στα 60mlξενο και πεφτει ξερος για υπνο για δυο τρεις ωρες, οταν ξυπναει εχω κανονικα γαλα..υοαρχει περιπτωση να μου κοπει το γαλα επειδη δινω ξενο?τις τελευταιες τρεις μερες γινεται αυτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εμείς πήγαμε εκκλησία πριν, στον εσπερινό, γιατί αύριο είναι του αγίου Γερασίμου και γιορτάζει ο γλυκούλης αντρούλης μου!

Τώρα φτιάχνω κάτι καδράκια για το παιδικό!

Βανεσσάκι τέεεεελειο το χαλί και το δωμάτιο γενικώς. Σήμερα που πήγαμε να παραγγείλουμε το στόρι, είδαμε κάτι παιδικά χαλάκια, πολύ τέλεια! Είχε ένα μπλε με αυτοκινητάκια, ένα άλλο μπλε με διαστημόπλοια, και ένα κόκκινο με ένα δρόμο, περίπου όπως στο παιχνίδι "φιδάκι". Ο άντρας μου ενθουσιάστηκε!!! Μάλλον θα πάρουμε κι ένα χαλάκι, μη φαίνεται το δωμάτιο άδειο. Καλά, το δωμάτιο του Ανδρέα θα είναι το μόνο πλήρες δωμάτιο του σπιτιού! Όλα τα άλλα ούτε κουρτίνες έχουν ούτε χαλιά!

Αγγελική, άσε, τα διώροφα είναι σκότωμα... Με τίποτα δεν ήθελα διώροφο, καλά ούτε καν μονοκατοικία δεν ήθελα. Εγώ ταλαιπωρήθηκα πάααρα πολύ όταν έσπασα τον ώμο μου και μέναμε με τους γονείς μου...

Α! Το πουλάκι ένα κιλό είναι, όχι μισό! :P

Δώρα, συνήθως έτσι γίνεται με τις επισκέψεις, θεωρούν δεδομένο ότι είσαι σπίτι (πού να γυρνάει λεχώνα γυναίκα;) και σου κατεβαίνουν απρόσκλητοι. Τώρα το μεσημεριάτικα είναι μια εξτρά πινελιά!!!

Καλά, η Αναστασία άκουσε επισκέψεις και άναψαν τα λαμπάκια της!!!

:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι μονο αναψαν ,αναβοσβηνουν και χτυπανε και σειρηνες!!!!Ειπαμε λιγο διακριτικοτητα και ευγενεια δεν ζηταμε πολλα!!!!Πας τωρα σε λεχωνα και την συγχύζεις επειδη εισαι περιεργη κλωσσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κουκλιτσες ....εδω και εγω μόλις μαζεύτηκαμε ....αλλα με βλέπω να φεύγω πάλι γιατί ο αντρουλις μου πάλι θα παει για να δει αγώνα και δεν είναι και Ολυμπιακός .......

Αναστασακι μου τι είναι πάλι αυτο αμάν με τις αντιβιωσεις....

Βανεσακι τέλειο το χαλάκι σας με το καλο να το χαρει η μπούμπουκα σας....

Αννα Μαρια γιορτάζει ο αντρουλις ε??? να τον χαίρεσαι κούκλα μόυ.....με το καλο να έρθει ο Ανδρέα σας....

Αγγελικουλα μου δεν τις βάζω τις φωτο απο το ipad δεν έχω μαθει πως ακόμα χαχαχαχχα..απο το λάπτοπ μου τις βάζω....αν μάθω θα σου πω ... ;);););)

Φιλακια σε ολεςσσσσσς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βανεσακι το δωματιακι σας ειναι καταπληκτικο!!

καλε ζηλευω, πρεπει να βρω το φορτιστη κ το καλωδιο της καμερας να σας δειξω κ το δικο μας!

ρεσυ δωρα σοβαρα μιλας??? αν ειναι δυνατον!!!!!! μα τι κακεντρεχεια υπαρχει ρε παιδι μου στον κοσμο τελικα...

αγγελικουλα να ξερεις οτι τα μωρα οταν πινουν ξενο κοιμουνται επειδη το πινουν πιο ευκολα κ πιο γρηγορα κ δεν κουραζονται οπως οταν ρουφανε απο το βυζι. οσο θηλαζεις θα εχεις γαλα. να προσπαθησεις να μη δινεις πολυ συμπληρωμα κ οοταν δωσεις πιο πριν να εχεις θηλασει. κ μην αγχωνεσαι, σου το ξαναπα, οι 2 πρωτοι μηνες ειναι που θα εισαι με τα βυζια απεξω, αν περασει αυτο το διαστημα δε θα φοβασαι τιποτα

θα σου στειλω ενα λινκ με τα αλματα αναπτυξης που περνανε τα μωρα. ειναι καποιες μερες ανα καποιες βδομαδες μετα τη γεννηση του παιδιου που θελουν να φανε περισσοτερο, γκρινιαζουν περισσοτερο.. ειναι φυσιογικο παντως να ξερεις

μην ανησυχεις τα πας μια χαρα!

χαχαχααχα γεια σου ρε νια!!

εεεεεεεεπ ποια εθιξε το πουλι του αντρεα??? :lol::lol::lol::lol::lol:

κανω κεικ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...