Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν11


Recommended Posts

Μου εδωσε κι εμενα μια φιλη την καλαθουνα της κι εχει και βαση,πολυ ομορφη,αλλα ειδα οτι το στρωματακι ειναι πολυ μαλακο.κι εγω ελεγα μηπως βαλω καμια κουβερτουλα απο κατω να ειναι πιο σταθερο....δεν ξερω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 949
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ανααστασία μου εμένα η καλαθούνα έχει στρωματάκι τόσο σκληρό όσο χρειάζεται......το είδε και ο άντρας μου και είπε ότι είναι μια χαρά για το μωρό....:).....και στα μαιευτήρια τα στρωματάκια που έχουν δεν είναι ούτε πολύ σκληρά ούτε πολύ μαλακά.....:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε που πιστε'υω ότι δεν αξίζει να πάρουμε στρώμα για την καλαθούνα ή το πορτ μπεμπε......ούτως ή άλλως μένει πολύ λίγους μήνες εκεί μέσα.....η ιδεα σου με την κουβέρτα είναι η καλύτερη λύση....;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαλλον καπως ετσι θα την κανω την δουλεια Λυδια,αλλωστε δεν θα ειναι πολυ μεσα,ισως πρωινες ωρες για να την εχω κοντα μου οταν μαγειρευω!!!Καλο βραδυ κουκλα ,τα λεμε παλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Για κρεβατάκια και στρωματάκια λέτε βλέπω!

Λοιπόν, εγώ ευτυχώς δε χρειάστηκε να διαλέξω κούνια, γιατί, όπως σας έχω ξαναπεί, πήραμε αυτήν που είχαμε όταν ήμασταν εμείς μωρά και είναι σε άριστη κατάσταση. Αγοράσαμε μόνο στρωματάκι. Σήμερα μας έφερε η μάνα μου την κουνουπιέρα. Τι να σας πω ρε κορίτσια... Καθόλου δε μου άρεσε... Όχι ότι δεν ήταν καλή, αλλά δεν κολλάει καθόλου με το δωμάτιο. Είναι πολύ ρομαντική, με κάτι δαντέλες και τέτοια... Και το πιο κορυφαίο είναι ότι μου λέει "μην τη βλέπεις έτσι, θα βάλω κι ένα φραμπαλά στην κορυφή". Ουφ, και τώρα που έκανε τόσο κόπο να τη ράψει δεν μπορώ να μην την πάρω...

Όσο για το πορτ μπεμπέ, αυτό που πήραμε δεν έχει καν στρωματάκι, είναι κάτι σαν στρωματάκι, το οποίο είναι ενσωματωμένο στο πορτ μπεμπέ, δηλαδή δεν μπορεί να βγει, δεν μπορώ να πατήσω από κάτω το σεντονάκι για να στερεωθεί. Δεν είναι μόνο πάρα πολύ λεπτό, το μεγάλο πρόβλημα είναι ότι από κάτω έχει τα σίδερα του πορτ μπεμπέ και θα ενοχλούν το μωρό. Οπότε αύριο θα πάμε να πάρουμε ένα άλλο στρωματάκι. Δε θέλουμε να είναι πολύ μαλακό, αλλά όχι και να μην μπορεί το μωρό να κοιμηθεί.

Εύη, πολύ γέλασα με τον παπά-χόμπιτ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια,ακριβως ετσι ειναι και το δικο μας!!1θα παω κι εγω αυριο να κοιταξω για στρωματακι γιατι οσο λιγο και αν κοιμηθει εκει,πρεπει να ειναι καταλληλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Αρχίσαμε να λιγοστεύουμε οι εγκυούλες ή μου φαίνεται. Έτσι έτσι να περνάνε οι μέρες και να έρχονται τα μωράκια μας υγιαίστατα και τυχερά!

Καλά τι βλακίες κάθετε και λέει ο κόσμος για τις ηλικίες των μανάδων και για το φύλο των μωρών! Άλλες γυναίκες νιώθουν έτοιμες να γίνουν μάνες στα 20 και άλλες στα 40! Η ηλικία δεν κάνει την καλή μάνα. Τις μανούλες με τα πολλά παιδάκια πρέπει να τις θαυμάζουμε και όχι να λυπόμαστε! Καλά όσο για το φύλο αυτό και αν θεωρώ παράλογο. Τους δίνει ο θεός ένα υγιαίστατο παιδάκι και αντι για να λένε ευχαριστώ για το θείο αυτό δωρο το κοιτάνε στα δόντια και παραπονιούντε που δεν είναι αγόρι ή κορίτσι! Έλεος! Εμένα η πεθερά ήθελε απεγνωσμένα κορίτσι και κάθε φορά που πηγαίναμε στο γιατρό με έπαιρνε τηλ και το πρώτο πράγμα που με ρωτούσε δεν ήταν αν ήταν καλά το μωρό ή αν ακούσαμε την καρδούλα του αλλά αν είδαμε φύλο! Έγω της περιέγραφα πως κουνούσε χεράκια και ποδαράκια και εκείνη με έκοβε και μου έλεγε πες μου πάρακάτω τσουτσούνι έβγαλε; :shock: Με είχε εκνευρίσει πάρα πολύ τότε! Μόλις έμαθε ότι είναι κορίτσι ηρέμησε και από τότε ποτέ δεν με ρωτάει πως τα πήγαμε στο γιατρό, ή πως τα πάει το μωρό. Το μόνο που την νοιάζει είναι που είναι κορίτσι! :evil:

Συμπεθέρα μου να ζήσετε!!!! Να είστε πάντα γεροί και ευτυχισμένοι να χαίρεστε τα παιδάκια σας! Εμείς είχαμε επέτιο 2 χρόνια στις 10/10! Κοντά είμαστε ;) Όσο για το 2ο που είναι και αυτό αγοράκι, εμάς δε μας χαλάει καθόλου! :D Πως αλλιώς θα κάναμε το προξενιό!!!! :lol: Αν κρίνω από το κουνιαδάκι που είναι όλα τα λεφτά φαντάζομαι τι θα βγεί και ο μικρός!

vanessaki στρωμματάκια για πορτ μπεμπε και καλαθούνες πουλάνε στα μαγαζιά με καρότσια και βρεφικά έπιπλα. Ρώτα καλύτερα στο μαγαζι που πήρατε το καρότσι μήπως και σας κάνει καμιά καλυτερη τιμή. Πάντως σε θαυμάζω που καταφέρνεις να διαβάζεις σε αυτή τη φάση που είσαι. Εγώ τελείωσα με σπουδές στα 23 και όταν μετά από 4-5 χρόνια χρειάστηκε να ξεκινήσω ένα πρόγραμμα distance learning δεν μπορούσα με τίποτα να στρωθώ να διαβάσω. Φαντάζομαι πόσο δύσκολο θα μου ήταν να διαβάσω τώρα. Καλή συνέχεια και ελπίζω να ξεμπερδέψεις γρήγορα.

Λυδία εμείς τελικά πήραμε από τα Λητώ κρεβατάκι της artbebe το Ερμής http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=1080306&itmid=3349696 αλλά αυτά είναι καθαρά θέμα προσωπικού γούστου. Εμάς θα μας το φέρουν σε καμιά 15αρία μέρες είπαν. Αν σε ενδιαφέρει να σου πω εντυπώσεις όταν το φέρουν. Αν και δε μου άρεσε η πολιτική του καταστήματος με το θέμα των δωροεπιταγών παρόλαυτά το συγκεκριμένο κρεβατάκι μου άρεσε πολύ και μια και δε το βρήκα αλλού το πήραμε από εκεί.

Δεν θυμάμαι τι άλλο γράψατε! Σας αφήνω! Φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Madi ξερογλιφεται για αν της βαλετε το ονομα,γι αυτο ηθελε να μαθει αν ειναι κοριτσι? τστστστστσ ελεος!!!

Αννα Μαρια, αν δεν σου αρεσει πες το, γιατι να το βαλεις?Κι εγω δεν ηθελα κουνουπιερα αλλα μας την εκανε δωρο απο το μαγαζι και θα την βαλω για εφε,αν δεν μου αρεσει θα την κατεβασω!

Μου βαλατε δίλημμα τωρα για το στρωματακι.....καλα η φιλη μου πως το εβαζε μεσα...μηπως ειχε εξτρα αλλο?Θα την ρωτησω,μηπως αν βαλω κουβερτα κι εχει και το μαλακο στρωμα πο πανω να μην κανει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα, Μάντι, γι' αυτό λύσσαξε! Ήθελε να ακούσει το όνομά της! Τελικά θα της το βγάλετε ή μπααα;

Αναστασία, τι να της πω; Τώρα που την έραψε, έβαλε και τις δαντέλες, έδωσε και πόσα λεφτά για να αγοράσει τα υλικά... Ουφ, δεν είναι ότι είναι καλή, απλά δεν κολλάει καθόλου με το δωμάτιο... Αλλά και πώς να κολλήσει με το δωμάτιο μια κουνουπιέρα; Εγώ τις απεχθάνομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η βλακεία μου είναι ότι είχαμε μιλήσει με τον άντρα μου για το θέμα του ονόματος στις πολύ αρχές. Και επειδή ο πεθερός μου άκουσε το ονομά του, ενώ η "γλυκιά μου πεθερούλα" όχι, είχαμε πει ότι θα το βάλουμε το όνομά της. Την λένε Χρυσή και είχαμε πει να μπει Χρήστος ή Χρύσα. Ότι και να ήταν το παιδί το ονομά της θα έπαιρνε. Αν ήξερα όμως ότι θα μου κάνει τέτοια με τίποτα δε θα δεχόμουνα. Τελοσπάντων ας έρθει με το καλό η κουκλίτσα μου γερή και δυνατή και το όνομα είναι το τελευταίο πράγμα που με ενδιαφέρει!

Να φανταστείτε ότι όταν είμουν στον 3ο μήνα (δεν είχαμε δει φύλο ακόμη) ήρθε μια μέρα σπίτι και μου ζήτησε ενα υπερηχογράφημα μου να το πάρει για λίγο σπίτι της. Της είπα ότι αυτά τα θέλω και θέλω να τα κρατήσω για το άλμπουμ της μικρής και μου λέει ότι θα μου το φέρει αυριο. Λέω και εγώ θα θέλει σα γιαγιά λίγο να το δει να το χαρεί και έκανα τη χαζομάρα και της έδωσα ένα. Όταν έμαθα τι το έκανε φρίκαρα! Το πήγε σε μια γριά σε ένα χωριό που μπορεί λέει βλέποντας ένα υπερηχογράφημα να καταλάβει αν το μωρό είναι αγόρι ή κορίτσι!!!! :twisted::twisted::twisted: Μέχρι τώρα ήξερα ότι διάβαζαν το φλιτζάνι, για το υπερηχογράφημα πρώτη φορά το άκουσα! Και η γρια έβγαλε το συμπέρασμα ότι είναι αγόρι! Μόνο που δεν έκλαιγε η δικιά μου. Από τη μια νευρίαζα με αυτό που έκανε και από την άλλη γελούσα με το αποτέλεσμα. Καλά να πάθει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω είμαι και εγω μοναχουλα τώρα .....μόλις έφυγε η μαμακα μου ....και ο αντρουλις είναι με έναν φίλο και βλέπουν μπάλα γρρρρρρρρ. Θα έρθει κατα τις 12.30 δυστυχώς.....

Με τα κορίτσια μίλησα είναι και οι δυο καλα μπορει να μπουν μου είπαν αλλ δεν έχουν γεννήσει ακόμα Χαχαχα...

Πάλι λοξιγκα έχει κάποιο μωρακι μου χαχαχαχα....μάλλον τώρα είναι το κοριτσάκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φιλεναδίτσες εγκυούλες!!!!!!!!!!!

Πριν από λίγο κοιμήθηκε το ταλιμπανάκι μου (πώς το 'παθε τόσο γρήγορα, συνήθως παιδεύεται καμιά ωρίτσα).......δεν έχω προλάβει να διαβάσω όοοοοοολα αυτά που γράψατε παρά μόνο λίγο επιγραμματικά......δεν γέννησα ακόμα αλλά σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον (Νία μου - το Μαρουλάκι μου λύσσαξε να σε λέει Μίνα - χάρηκα πολύ που τα είπαμε και κατ'ιδίαν)!!!!!!!!!!!

Έχω μέρες να μπώ γιατί προσπαθώ να αφιερώνω όσο περισσότερο χρόνο γίνεται στο ζιζανιοκτόνο μου....μετά με την μπέμπα θα είναι πιο δύσκολο! Και με την μικρή δεν ανοίγω καθόλου το λάπτοπ γιατί θα μου το ρημάξει.....

Αχ κοριτσάκια μου αυτό με τις κοτσάνες του καθενός το έχω αντιμετωπίσει κι εγώ και ειλικρινά εκνευρίζομαι απίστευτα......όταν με ρωτάνε τί είναι το δεύτερο μωρό (τί φύλο) και λέω κοριτσάκι με κοιτάνε με ύφος περίλυπο και λένε "αααα ναι?????? Κρίμα, εεεεεεε δεν πειράζει, το τρίτο θα είναι αγόρι!!!!!!" Τί κολλημένα μυαλά Θεέ μου!!!!!!!! Ποτέ δεν με ένοιαξε αν θα κάνω αγόρι ή κορίτσι, κάθε φορά που πήγαινα στον γιατρό και μου έλεγε ότι δεν φαίνεται το φύλο του έλεγα "βρε ποιός χ.....κε για το φύλο??? Πές μου μόνο αν είναι καλά!!!!!!"

Την Πέμπτη έχω γιατρό.....αν δεν έχω γεννήσει μέχρι τότε......τώρα πηγαίνω κάθε βδομάδα!

Φιλεναδίτσες συγχωρήστε με που δεν σχολιάζω....σίγουρα κάποια θα ξεχάσω πάλι και δεν θέλω!!! Ενημερώστε με αν έχω χάσει κάποιο επεισόδιο.....αυτές τις μέρες τρέχω ολίγον και μου είναι δύσκολο να σας ακολουθώ!!!! Αν γεννήσω θα ενημερώσω την Νία και την Μύριαμ να σας πούν...εκτός αν γεννάμε ταυτόχρονα με την συμπεθέρα μου χαχαχα!!!!!!!!!!! Ικανές μας έχω......

Αααααα να μην το ξεχάσω....Μαϊμουδάκι μου να τα εκατοστήσετε με τον αντρούλη σου!!!!!!!!!!! Να είστε γεροί και πάντα ερωτευμένοι και να χαίρεστε την όμορφη οικογένειά σας και τα παλικαράκια σας!!!!!!!!!!!

Καλό βράδυ σε όλες τις κοιλίτσες!!!!!!!!! Πάω να ξυπνήσω τον άντρα μου γιατί πάλι τον κατάφερε η μικρή και τον κοίμησε....μα τί άνθρωπος πιά!!!!!!!!!! Ένα δίχρονο (σχεδόν) τον βάζει κάτω.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα, Μάντι, δεν παίζεται η πεθερά σου!!! Μας το έχεις ξαναπεί αυτό με τη γριά στο χωριό!!! Ευτυχώς τα πεθερικά μου, μπορεί να έχουν τα χίλια μύρια, αλλά με τα ονόματα δεν έχουν κανένα κόλλημα.

Όσο για το Χρήστος, δεν έχει καμία σχέση με το Χρυσή. Το Χρυσή είναι από την αγία Χρυσή, το Χρήστος είναι από τον Χρηστό! Άρα, αν ήταν αγόρι και το βγάζατε Χρήστο μόνο το όνομά της δε θα έβγαινε!

Νία, κι εμένα ήρθε να δει μπάλα ο κακομοίρης, και τελικά δεν έδειξε τον αγώνα... Κάναμε ένα ζάππινγκ και δεν είχε τίποτα απολύτως. Είναι απίστευτο το τίποτα που βασιλεύει στο τηλεοπτικό τοπίο...

Νάσια, κι εγώ μια φορά είχα πάει στο γυνακολόγο και ήταν εκεί μια έγκυος που είχε ήδη ένα γιό. Συναντά εκεί μια φίλη της και τη ρωτάει η άλλη το φύλο του παιδιού. Της λέει αυτή ότι είναι αγόρι, κι αμέσως βλέπεις την άλλη να παίρνει ένα απογοητευμένο ύφος και της κάνει "ααα, πάλι αγόρι εεεε; Εεεεε, δεν πειράαααζει.... Θα κάνεις και τρίτο να κάνεις και την κόρη". ΕΛΕΟΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ!!!!!!!!ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΚΑΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΠΑΛΙ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟ Κ ΟΛΑ ΟΚ ΕΥΤΗΧΩΣ.....ΤΩΡΑ ΞΑΝΑ ΤΙΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟ Κ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΔΙΑΣΤΟΛΗ.ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑΜΕ ΤΖΑΜΠΟ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ Κ ΜΑΣ ΦΥΓΑΝΕ 80 ΕΥΡΩ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ.ΣΤΡΩΣΑΜΕ Κ ΧΘΕΣ ΧΑΛΙΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ Κ ΗΡΘΕ Κ ΖΕΣΤΑΘΗΚΕ ΛΙΓΟ......ΣΟΡΥ ΠΟΥ ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΜΑΙ Κ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΝΑ ΑΝΗΣΗΧΗΤΕ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΤΟΣΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕΝΩ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ.ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΜΕΙΝΑΝΕ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ Κ ΡΙΧΤΑΡΙΑ ΝΑ ΠΛΥΝΩ Κ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!

ΒΑΝΕΣΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΑ ΕΙΔΗ ΜΠΕΜΠΕ ΚΟΙΤΑΞΕ.Κ ΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΒΑΣΗ ΓΙΑ ΤΙΝ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ Κ ΣΤΑ ΤΖΑΜΠΟ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΣΗΜΕΡΑ Κ ΔΕΝ ΘΑ ΦΕΡΟΥΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ.

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑΛΑΚΟ Η ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΟ ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΣΤΡΩΜΑΤΑΚΙ ΜΕΤΡΙΟ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 15 ΕΥΡΩ ΕΧΕΙ ΤΟ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ.

ΜΙΑ ΧΑΡΑ Η ΦΡΑΟΥΛΙΤΣΑ ΣΑΣ!!!!!ΠΟΤΕ ΞΑΝΑΠΑΣ ΓΙΑΤΡΟ?

ΝΙΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ Κ ΓΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΙΧΑ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΕΙΧΕ ΚΑΤΣΕΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΣΤΑ ΠΛΚΕΥΡΑ ΜΟΥ Κ ΕΙΧΕ ΒΟΛΕΥΤΕΙ Κ ΓΩ ΠΟΝΟΥΣΑ ΜΟΝΟ ΟΡΘΙΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ Κ ΕΝΟΙΩΘΑ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΗ.ΥΠΟΜΟΝΗ ΦΙΛΕΝΑΔΑ!!!!!!!!ΦΙΛΙΑ ΣΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ!!!!!!

ΝΑΣΙΟΥΛΙΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?Ο ΧΡΗΣΤΑΚΟΣ ΤΙ ΚΑΝΕΙ?

ΜΑΡΙΑ Σ.ΑΥΡΙΟ ΕΧΟΥΝ ΟΛΑ ΑΠΕΡΓΙΑ ΔΗΜΟΣΙΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΣΥΓΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΑΚΟΜΑ Κ ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ....ΟΠΟΤΕ ΙΣΩΣ Κ ΤΑ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ.ΕΥΤΗΧΩΣ ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ Κ ΑΥΡΙΟ ΝΟΜΙΖΩ Κ Η ΦΟΥΡΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΠΕΡΓΙΑ.ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΣΟΥ?

ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ?

ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΕΛΝΩ ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ Κ ΖΗΤΑΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΞΕΧΑΣΑ ΚΑΜΙΑ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια, κι εγώ μια φορά είχα πάει στο γυνακολόγο και ήταν εκεί μια έγκυος που είχε ήδη ένα γιό. Συναντά εκεί μια φίλη της και τη ρωτάει η άλλη το φύλο του παιδιού. Της λέει αυτή ότι είναι αγόρι, κι αμέσως βλέπεις την άλλη να παίρνει ένα απογοητευμένο ύφος και της κάνει "ααα, πάλι αγόρι εεεε; Εεεεε, δεν πειράαααζει.... Θα κάνεις και τρίτο να κάνεις και την κόρη". ΕΛΕΟΣ!

Είδες κάτι μυαλά?????????? Μα γιατί πρέπει σώνει και καλά όλες να κάνουμε ένα αγόρι κι ένα κορίτσι???????????????? Δηλαδή αν είναι δύο αγόρια ή δύο κορίτσια θα χαλάσει η ισορροπία του σύμπαντος????????????? Τί κάνει ο Ανδρέας??????? Μπήκες στον μήνα σου????

Μυριάκι μου άντε να δούμε ποιά από τις δυό μας θα γεννήσει πρώτη τελικά......πιστεύω ότι θα σε προλάβω......αν και με τόσες δουλειές που κάνεις κάθε μέρα απορώ πώς δεν γέννησες ακόμα!!!!!!!!! Εγώ βαριέμαι πια και να κουνηθώ.....βέβαια αυτό είναι δύσκολο με την Μαρία μου αλλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια, έλα ντε! Πρέπει να είναι ζευγαράκι τα παιδιά, αλλιώς θα καταστραφεί η κοσμική ισορροπία! Και συνήθως, πρέπει να είναι δύο. Άκου τρία παιδιά! Άκου τέσσερα! Πέντε;;;;; Μα είναι δυνατόν;;;;

Ο Αντρέας καλά είναι, του έχω βάλει Παπακωνσταντίνου τώρα και ακούει! Όχι, δεν μπήκα ακόμα, τώρα σε λίγο μπαίνω! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ Αννα Μαρία το πιστεύεις ότι μόλις τώρα από εσένα έμαθα ότι υπάρχει Αγία Χρυσή;!!! Την πεθερά μου την φωνάζουν Χρυσούλα και το γιορτάζει τα Χριστούγεννα! Δεν το είχα ψάξει ποτέ και τώρα διάβασα ότι η Αγία Χρυσή γιορτάζει 13 Οκτώβρη! :shock: Εγώ πότε θα το γιορτάζω το παιδί; Καλά έτσι και της πω μετά ότι δεν θα το γιορτάζω Χριστούγεννα θα γίνει το έλα να δεις :lol::lol::lol: Θα σπάσουμε πολύ πλάκα!

Νάσια και muriam εύχομαι με ένα πόνο κορίτσια και με το καλό να πάρετε τα μωράκια σας στην αγκαλιά σας! Κοιτάξτε να ευχαριστηθείτε τις τελευταίες μέρες με τις φουσκωμένες κοιλίτσες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΟΥ Κ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ ΣΟΥ....ΦΙΛΙΑ ΣΤΑ ΝΙΝΙΑ ΣΟΥ!!!!!!

ΝΑΣΙΟΥΛΙΝΑ ΜΟΥ!!!Κ ΓΩ ΑΠΟΡΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΤΟΣΟ ΑΝΧΟΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΛΠ.ΑΛΛΑ Κ ΜΕ ΣΕΝΑ ΑΠΟΡΩ ΓΙΑΤΙ Κ ΕΣΥ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ Κ ΚΥΝΗΓΑΣ Κ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΤΙΜΝ ΜΑΡΙΑ.....ΦΙΛΙΑ ΣΤΙΝ ΝΥΦΗ ΜΟΥ Κ ΤΙΝ ΜΑΡΙΑ!!!!!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΕΧΩ ΤΡΟΜΕΡΟ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ Κ ΠΑΒ Ω ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ ΝΥΣΤΑΞΑ.....ΑΠΟ ΤΙΣ 7 ΕΙΜΑΙ ΞΥΠΝΙΑ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α καλά Μάντι, αυτό δεν είναι τίποτα!!!

Την πεθερά του ξάδελφού μου τη λένε Ελισάβετ και τη φωνάζουν Σαβούλα (Ελισάβετ-Ελισαβούλα-Σαβούλα). Ε λοιπόν ναι! Γιορτάζει του αγίου Σάββα!!!! :lol::lol::lol: Βγάζουν την κόρη τους Ελίζα, κι αυτή έκανε καβγάδες για να γιορτάζει και η μικρή του αγίου Σάββα!!! :lol::lol::lol: Φαντάσου να σε λένε Ελισάβετ, να σε φωνάζουν Ελίζα και να γιορτάζεις του αγίου Σάββα!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααααααα θέλεις να τον κάνεις ροκά ε??????? 8-)8-) Η δικιά μου συνήθως ακούει Πάριο, Πλούταρχο, Χατζηγιάννη, Θεοδωρίδου, μάλλον μπουζουξού θα την κάνω :lol::lol: Κοντεύεις κι εσύ!!!! Πότε πέρασαν τόσοι μήνες......

MaDi τί σύμπτωση.....κι εμείς την μπέμπα Χρυσούλα θα την πούμε (της πεθεράς, μιας και η μεγάλη μου είναι Μαρία από την μαμά μου) και θα την γιορτάζουμε Χριστούγεννα!!!! Εδώ τις Χρυσούλες τις γιορτάζουμε τα Χριστούγεννα....

Καληνύχτα κουκλίτσες.......πάω για νάνι, η μικρή με τέντωσε πάλι σήμερα και οι αντοχές μου είναι έτσι κι αλλιώς περιορισμένες!!!!!!!!

Φιλάκια!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!

αναστασακο μια χαρα το φραουλοκοριτσακι σου!!!! α ρε μιριαμ τι νυφη σου ετοιμαζει!!

να ξερεις οτι τα περισσοτερα φορμακια 0-3 ειναι μεχρι 5.5 κιλα

δωρα ο λοξυγγας ειναι απολυτα φυσιολογικος

το γαστροοισοφαγικο συστημα του βρεφους δεν ειναι διαμορφωμενο ακομα, με αποτελεσμα μετα το γαλα να ανεβαινει μια μικρη ποσοτητα προς τα πανω. αυτο δημιουργει το λοξυγγα, οπως κ τις γουλιες! αν επιμενει ο λοξυγγας δινει του να πιει λιγο ακομα, σταματαει σχεδον αμεσως ;)

μια χαρα καλε τα πας με το θηλασμο, μην αγχωνεσαι!!

βανεσσακι στρωματακι πουλανε σε ολα τα καταστηαματα με βρεφικα

δεν ειναι ακριβα, 15-20 ευρω κανουν κ προσωπικα δεν τα θεωρω πεταμενα λεφτα..

εμεις ειχαμε παρει οταν πηραμε την καλαθουνα, δε μπορουσα να τον βαλω να κοιμαται πανω σε εκεινο σαν αφρολεξ που ειχε μεσα η καλαθουνα απο την αρχη

ευη παπας χομπιτ? :lol::lol::lol::lol: καλε μεγαλωνετεεεεεεεεεε

συμπεθεραααααα που εισαι καλε?? πολυ χαιρομαι οταν σε διαβαζω! :D ευχαριστουμε πολυ για τις ευχες!

καλε τοση καουρα πια για κοριτσι η πεθερα?? ελπιζω τουλαχιστον να σας γραψει τα χωραφια που λεγαμε :lol::lol::lol::lol: να εχουν να φανε τα παιδια μας σε λιγα χρονια :roll:

αχ αννα μαρια κ γω δεν τις μπορω τις κουνουπιερες.. ασε που τις θεωρω κ παντελως αχρηστες κ επιινδυνες οταν μεγαλωσουν λιγο τα παιδια

χαχαχααχα βρε τη σαββουλααααααααααααα :lol::lol::lol::lol::lol:

νασια κοιμισε το μαρακι τον αντρα σου???????? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ε οχι!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: πω πω πλακα πλακα 39η βδ πηγες καλε!!!! :shock::shock:

αχ μιριαμ κ νασια με το καλο ρε κοριτσια!!! ολα να πανε τελεια!!!

μα ναι, οταν ακουνε μερικοι οτι εχω κ αλλο αγορι παιρνουν κ λυπημενο υφος κιολας!!!

ενταξει κ εγω οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος προτιμουσα κοριτσακι.. κ ημουν σιγουρη κιολας1

αλλα δεν αλλαζω με τιποτα τον μπεμπουλη μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασιακι και μυριακι σας ευχαριστω για τα καλα σας λόγια χάρηκα πολυ που μιλήσαμε και εγω .............με την μυριαμ είχα μιλήσει πάλι αλλα με εσένα νασιακι ήταν η πρωτη φορα και χάρηκα πολυ ......ευχομε να μιλήσουμε και πάλι με τα μωρακια αγκαλιά ..σας φιλωωωωωω...

Καλα με τα ονόματα έχει πολυ πλάκα χαχαχαχαχχαχαχα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...