Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν10


Recommended Posts

Που εισαι ρε Λενακι με την τουρταρα σουυυυυυυυυυυυ!!!!

Ηλιανακι καλο βραδυ καλη χωνεψη!!!! :D

Μαρακι μακαρι να μην φαω γιατι οτι κιλα δεν πηρα τωρα στην εγκυμοσυνη φοβαμαι μην τα παρω μετα!!

Εφυγα κι εγω για υπνο, φιλια σε ολες θα τα πουμε αυριο.Μαρακι κοιτα να λειπεις αυριο απο εδω και να εχεις γεννησει!!! ;) Σε φιλω γλυκα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 953
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ηλιαννάκι έκανα γαλλικο με λουλουδάκι από στρασάκια τελικά!

Καληνύχτα και καλή ξεκούραση!!!

Όνειρα γλυκάαααααα

Δεν θα παχύνεις μην αγχώνεσαι!!!!!!

Μακάρι να λείπω αύριο φραουλίτσα μου!!!!!!

Καληνύχτα και σε σένα, όνειρα γλυκάααααααα!!!!!! Εντάξει σε αυτά σου επιτρέπεται η ζάχαρη!!!!!!!! :lol::lol:

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ!!!!!!!!!ΚΑΘΑΡΙΣΑ ΤΙΝ ΝΤΟΥΛΑΠΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΤΙΝ ΑΦΗΣΑ Κ ΑΝΟΙΧΤΗ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΜΥΡΙΖΕΙ...ΛΕΩ ΝΑ ΤΙΝ ΞΑΝΑΚΑΘΑΡΙΣΩ ΠΑΛΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ Κ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΜΑΣ ΜΕΣΑ!!!!!!!!ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΙΧΙΣΜΕΝΗ ΠΟΥ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΕΧΩ ΑΓΩΝΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩ...ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ!!!!Κ ΕΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΣΑΣ Κ ΝΑ ΤΑ ΧΑΡΕΙΤΕ!!!!!!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!!!!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΑΛΙ ΚΟΣΜΟ ΕΙΧΑ ΤΩΡΑ ΒΡΑΔΥ...ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΦΥΓΑΝΕ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ,ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ.

ΘΑ ΜΠΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΤΩΜΑ Κ ΠΟΝΑΕΙ ΟΛΟ ΜΟΥ ΤΟ ΚΟΡΜΙ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδιαααααα σε ολες τις φίλες μου.......εχτες με πήρε ο ύπνος με το pad στο χέρι χαχαχαχα

Και σήμερα απο τις 6 έχω ξυπνήσει ...........

Αναστασακι μου το σφινακι το έχω πάρει και εγω επί δυο φυσικά χαχαχαχα όπως και όλα τα πράγματα μας.

Δωράκι μου τα φιλια μου και ένα γερο μωρακι στην αγκαλιτσα σου κοριτσάκι μου .........

Μαρια Μαρια είσαι εδω??????

Αννα Μαρια σήμερα θελουμε φωτο........

Μυριακι μου κουραστικές ε????άντε τώρα να τελειωσεις με τα ρουχαλακια και μετα ξεκουρασου

Ηλιανακι μου και εγω όλο να τρώω θέλω χιχιχι.....

Λυδιακι μου φιλακια πολλα.....

Άντε ξυπνατε υπναρουδες μου.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέραααααααα κοριτσάκιαααααααα!!!!!!!!!!

Νιάκι Καλημέρα ομορφιά μου!!!!!!!!

Κι όμως είμαι ακόμα εδώωωωωωωωωω!!!!!!!!!!

Τι κάνουν και οι υπόλοιπες ομορφιές σου;;;; ζουζουνάκος, καραμελίτσα και λάουρα;;;;

Εσύ έχεις μεγάλη παρέαααααααα!!!!!!!!!!

φιλακιαααααααα :-*:-*:-*

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μολισ κοιτουσα να δω εαν εχεισ γραψει χαχχαχαχαχα και λεω παλι λεςςςςςςςςς??????????? και ξαναπαπαω και ειδα το μνμ χαχαχαχχαχα.....

μια χαρουλα ειμαστε μαρακι μου και οι 4 χαχαχαχα....ετοιμαζω φαγακι σημερα θα ερθουν ο μπαμπασς μου να φαμε μαζι και θα κανω μακαροναδα με κρεασ απο τα πεθερικα που μου εστειλαν απο την λειβαδια.......

εσεισ τι καλο θα φατε σημερα??????

α ο μπαμπας θα ερθει να κανει και δουλειεσ χαχαχχα κατι μερεμετακια βαψιματα και τετοια γιατι πια εφτασε ο καιροσ για την αφηξη τον εγγονιων του, και ακομα εχουμε δουλειεσ απο το καλοκαιρι αλλα ειχε φυγει ταξιδι και τα ειχε αφησει ετσι.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νια μου με πέταξε έξω το μάμμυ!!!!!!

Έχεις πρόβληματα τελευταια με το μάμμυ ή μονο εγώ το παθαίνω;;;;

Καταπληκτιό φαγητό κάνεις!!!!

Εγώ έφτιαξα κορμό, και τώρα είμαι ακόμα αναποφάσιστη για το φαγητό!!!! για μένα βασικά χωρίς αλάτι...

για τον αντρούλη μου θα κάνω σουβλάκια, σαλτσούλα κ.τ.λ

Μαζεύω τα καλοκαιρινά σιγά σιγά!!!!!!!

Αυτές τις δουλειές θα τις κάνει με μεγάλη χαράαααα για τα εγγονάκια του που θα γεμίσουν το σπιτάκι σας!!!!!! ;);)

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμενα μου κανει διαφορα και μου ερχετε να σπασω το κομπιουτερ.γρρρρρρρρρρρ.....

μμμμμμμμ τελειοσ ο κορμος..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμένα μου σπάει τα νεύραααααααα :twisted::twisted::twisted:

Όλο κολλάει το μάμμυ, μπαίνω σε άλλα σάιτ και δε κολλάνε.......άρα δε φταίει ο υπολογιστής μου!!!!

Οπότε το γλυτώνει το σπάσιμο!!!!!! :P

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σουσουραδιτσες μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τι κανετε?????τι νινακια εντος κ εκτος??????

εμεις καλα ειμαστε , πριν κανα μισαωρο ξυπνησα, λιγο πιασμενη βεβαια αλλα οσο περναει η ωρα ξεπιανομαι!!!χιχιχι

μαρακι μου ακομα εδωωωωωωωωωωωωωωωωωωω??????? δεν σκοπευει να βγει ο μιρκουλης μου φαινεται, την εχει καταβρει εκει μεσα!!!χιχι

μυριαμακι μου μεγια την ντουλαπιτσα σας φιλεναδα (δεν θυμαμαι αν σου ειπα :oops: )!!!!!!!

πω πω καθε μερα σχεδον εχεις κοσμο κοριτσι μου ε?? ξεκουρασου καλη μου!! ;);)

νιακιμου τι κανεις γλυκουλα μου????? οι χορευτες μας??? α τι καλα θα ερθει ο παπους σας να σας κανει δουλιτσες τελεια!!!! :D:D

δωρακι μου με το καλο κοριτσι μου !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεριζω τα κοριτσακια, μου λειπετεεεεεεεεεεεεεε :oops: και εσεις και ο υπνος :lol:

τι μου κανετε?

εμας το βραδυ μας αγγιζε και εφιαλτηη, εφαγε στις 11 κοιμηθηκε ξανα ξυπνησε 12και κατι με κλαμα, τον εβαλα να φαει, και σε 10 λεπτα αποκοιμηθηκε, με το που τον βαζω στο κρεβατι να σου παλι κλαμματα κατα τη 1 κοιμηθηκε και ξαναξυπνησε στις 3 ετρωγε για ενα μισαωρο μετα παλι αποκοιμηθηκε κατα τις 5μιση αρχισε να κλαιει την ξανασηκωσα, ξανα στο στηθος εφαγε ξανακοιμηθηκε, μετα παλι στις 7μιση ξαναφαγαμε και στις 9 ξυπνησε αλλα δεν τρωει, ανησυχο τον βλεπω :?:?

βλεπω το μαρακι ακομα εδω ειναιιι? μωρε ποτε θα ερθει ο μπεμπακος?

τα φιλια μου σε οοοολες :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου γλυκό!!!!!!!!!!!

Και εμάς μας έλειψες!!!!!!!!

Αλλά τώρα προηγείται η βελουδένια σου!!!!!!!

Εγώ τίποτα ακόμααααααα, βλέπω να τον βγάζουν με το ζόρι 14.10

Φιλάκια πολλάαααααααααααα :!:

Ηλιαννάκι μου την έχει καταβρεί δε λες τίποτα!!!!!!

Χτες έκανα όλο το σπίτι, έφτιαξα γλυκό, μαζεύω τα καλοκαιρινά και ο μπεμπούλης κουνιέται... :lol:

Άντε πλησιάζει η μέρα σου φιλενάδα!!!!!!

Νιάκι έχε χάρη που τους χρειαζόμαστεεεεεεεε!!!!!!!!! :lol::lol:

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ηλιαννακι μου αντε και σε λιγο οσο θα μπορεισ να κοιμασε θα κοιμασαι τουλαχιστον πιο καλα...........

μαρια σαραντοπουλου τι κανεισ κοριτσακι μου το μικρακι σε ξαγρηπνα ε?????????αχ μη μου τα λετε και με τρομαζετε χαχαχαχχαχα τι θα κανω εγω που θα ειναι δυο απαπα.......εχω να τραβιξω ζορι ..........δεν νομιζω οτι θα κοιμαμαι καθολου χιχιχιχιχι ........δεν με νοιαζει προσ το παρον θελω να τα παρω αγκαλιτσα μου και να ειναι γερα και μετα βλεπουμε .....ορε κατι ξενυχτια που θα πεσουυυυυυυυυυυν :lol::lol::lol::lol::lol:

ναι μαρια μου χαχαχαχαχχαχαχα.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μου αγορακι εχω :D αλλα πρεπει να μπερδευτικες γιατι απο την βιασυνη μου ειχα γραψει "την αντι για "τον" :lol: κοντευεις και εσυυ 8 μερουλες εμειναν αμα δνε ερθει νωριτερα ο μπεμπουλης :D

νιακι μην μου ανησυχεις αυτα θα ειναι τα πιο γλυκα ξενυχτια σου, και αλλωστε καποια στιγμη θα σταματησουν να ξυπνανε και το βραδυ, βεβαια μπορει να αργει λιγο αυτη η στιγμη αλλα θα ερθειι που θα μας παειιι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νιάκι μου σίγουρα θα είναι πολύ πιο κουραστικό για σένα με δυο μωρουδάκια!!!!!!!

Μπορεί όμως να είναι και ήσυχα, αλλά η κούραση θα ειναι κούραση!!!!

Θα τρέχεις όλη μέρα!!!!!!!!!

Αλλα και τι χαράαααααααα με δυο κουκλάκιααααααααααα θα κυκλοφορείς!!!!!!!!!!

ΧΑΛΑΛΙ ΤΟΥΣ!!!!!!!!!! ;)

Ναι ρε Μαράκι με μπέρδεψες!!!!!!!! :lol::lol::lol:

Εγώ αγοράκι θυμομουν αλλά λέω ώπα μ@λ@κια πάω να γράψω, αφού γράφει ¨την¨ θα μπερδεύτηκα με άλλη φιλενάδα!!!!!!!!

Ελπιζω ο μπεμπούλης να με συγχωρέσει!!!!!! :shock:

Ναι πλησιάζει η μέρα.........που θα πάει θα τον πάρω αγκαλίτσα και θα τον πνίξω στα φιλιάαααααα

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοπελούδες!!!!!!!!

Οι κοιλίτσες και τα λεχουδάκια τί κάνουν????????

Εγώ έχω σηκωθεί από τις 7....η κόρη μου αν ξυπνήσει δεν αφήνει κανέναν να κοιμηθεί, και από κείνη την ώρα βάζω πλυντήρια και απλώνω......να δώ πώς θα τα σιδερώσω όταν στεγνώσουν!!!!!!!!!

Πεινάωωωωωωω.........και ζυγίστηκα μπας και μου κοπεί η όρεξη αλλά μπαααααααα.......είμαι στα +13!!!!!!!!!!

Teddy μου αύριο τέτοια ώρα θα έχεις αγκαλίτσα την λουλουδένια σου!!!!!!!!!!!!!!! Με το καλό φιλενάδα μου, όλα να πάνε καλά και η Παναγία μαζί σας!!!!!!!!!! Πωπω αύριο θα σε σκεφτόμαστε όλες.......

Ηλιαννάκι μου κι εσύ την Τρίτη......λες να σε προλάβω μέχρι τότε?????? Ικανή με έχω........εδώ στο χωριό είμασταν 3 έγκυες που περιμένουμε να γεννήσουμε, εμένα με περιμένανε πρώτη αλλά τελικά μας πρόλαβε η κοπέλα που θα γεννούσε μετά από ένα μήνα, γέννησε πρόωρα αλλά ευτυχώς όλα καλά!

Μυριάκι μου μεγειά η ντουλάπα του μπέμπη......άντε γέμισέ την να μυρίσει μωρουδίλα!!!!!!!!!

Μαρία12 ακόμα εδώωωωωω????????????? Ότι και να γίνει στις 14 γεννάς οπότε.......άσε τον μπέμπη να αράξει λίγο ακόμα στην κοιλίτσα της μανούλας!!!!!! Μου άρεσε πολύ η ζωγραφισμένη κοιλίτσα σου!!!

Βανεσσάκι μου νομίζω με ρώτησες για τις ανταύγειες.....εγώ έκανα και στο πρώτο τρίμηνο και τώρα πρίν λίγες μέρες πάλι τις ανανέωσα γιατί δεν την αντέχω την ρίζα!!! Μην ακούς τις βλακείες που σου λένε, τίποτα δεν παθαίνει το μωράκι!!! Εγώ και στην κόρη μου είχα κάνει 2-3 φορές σε όλη την εγκυμοσύνη και δεν πάθαμε τίποτα, ούτε η μικρή ούτε εγώ (και να σκεφτείς ότι είμαι και αλλεργική)!!!!

Μαρία (Σαραντοπούλου) ξενύχτια ε????? Υπομονή κορίτσι μου, οι πρώτες 40 μέρες είναι δύσκολες από ότι θυμάμαι...μετά στρώνει λίγο!!! Αλλά με μπέρδεψες....αγοράκι δεν έκανες????? Μιλάς σε θηλυκό πρόσωπο για το μωρό και προς στιγμήν νόμισα ότι τελικά έκανες κορίτσι.....

Νία μου μεγειά τα μπεμπεδοπραγματάκια σας!!!!!!! Εσύ που θα γεννήσεις πιο μπροστά λόγο διδύμων πότε υπολογίζεις???????????????

Τρώω πιτσίνια.....μιλάμε για πολύυυυυ υγιεινή διατροφή......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Βρε εσείς κάθε φορά που σας διαβάζω μου τρέχουν τα σάλια! Μιλάτε όλο για φαγητά και έτσι που τα περιγράφετε ζηλεύω και θέλω και εγώ! :D Εμείς σήμερα θα φάμε στην πεθερά. Δε ξέρω τι φαγητό, άλλωστε και τα 2 είμαστε παμφάγα, ότι και να μας βάλεις μπροστά μας το τσακίζουμε! Αυτό είναι και καλό και κακό! ;)

Μαρία12 ακόμη εδώ; Σε λίγο θα αρχίσεις να τραγουδάς και το τραγούδι "λιωμένο παγωτό" από ξύλινα σπαθιά: "και όμως είμαι ακόμη εδώ, και αυτό το καλοκαίρι, λιωμένο παγωτό ..."! :lol::lol: Βεβαια σε εσένα θα το αλλάξουμε και όπου καλοκαίρι θα βάλουμε φθινώπορο! Θα τον κάνουμε ροκά τον μικρό από τώρα! :D

Αναστασία και εμένα μού έδωσε η νύφη μου τέτοιο σφηνάκι αλλά έκανα την βλακεία και το εξωτερικό κάλυμα το έπλυνα στο πλυντήριο στους 30 βαθμούς και επειδή έχει το ύφασμα από κάτω μια πλαστική μεμβράνη ήρθε και ζάρωσε σε κάποια σημεία. Βέβαια εξωτερικά είναι ΟΚ. Καλύτερα να το πλύνεις στο χέρι. Τα σφουγγαράκια δεν τα έπλυνα. Χρειάζεται να τα πλύνω και αυτά;

Marie Saradopoulou να σου ζήσει ο μικρός σου και υπομονή οι πρώτες μέρες θα είναι δύσκολες και για εμάς και για τα μικρούλια μας.

Νiakoylinaki εμένα ο αδερφός μου έχουν διδυμάκια και είχα πάει να τους βοηθήσω όταν ήταν σχεδόν 20 ημερών. Δε σου κρύβω ότι ήταν πολύ δύσκολα! Κοιμόμασταν ελάχιστες ώρες την ημέρα αλλά είναι κάτι το μαγικό να έχεις 2 μωράκια! Αν κρίνω από τα δικά μας, θα χρειαστείτε κάποιο 3ο άτομο (μαμά, αδερφή κτλ) ίσως και 24 ώρες το 24ωρο. Μέχρι να γίνουν 3 μηνών πηγαίναμε όλοι με βάρδιες! Μπορεί να ήταν κουραστικό αλλά εγώ τα καταευχαριστήθηκα και ήταν μοναδικές εμπειρίες για μενα!

Να ρωτήσω και κάτι την Εύη την δασκάλα περί θηλασμού! 8-) Αν βρει βέβαια χρόνο και μπορεί να μας απάντήσει. Είπες Εύη ότι έχεις εισέχουσες θηλές σωστά; Αυτό το είχες από πριν και το ήξερες ή σου προέκυψε όταν ήρθε η ώρα να θηλάσεις; Εμένα τώρα δεν μου φαίνονται για εισέχουσες αλλά λες να γίνουν μετά; Μια φίλη μου που είχε το ίδιο πρόβλημα μου είπε ότι από πριν δεν είχε καταλάβει τίποτα αλλά όταν έφτασε η ώρα του θηλασμού παιδεύτηκε με τις πλαστικές θηλές.

Δωράκι με το καλό αύριο να έρθει ο κορίτσαρός σας! Θα περιμένουμε νέα σου. Τι επισκληρίδιο θα κάνεις; Ραχιαία ή απλή; Εύχομαι να πάνε όλα καλά και αύριο τέτοια ώρα να κάνετε αγκαλίτσες με την μικρή υγιαίστατη ζουζούνα σου!

Κορίτσια και εμένα το mammy μου κάνει νερά αλλά πάντα πρωτού πατήσω υποβολή κάνω μια αντιγραφή στο κειμενάκι που έγραψα και μετά επικόληση σε περίπτωση που με πετάξει έξω.

Αυτά κορίτσια! Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Νασιούλα μου με τα ΣΕΝΤΟΝΙΑ σου!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

Και εγώ από χτες όλο δουλειές κάνω, μαζεύω καλοκαιρινά, κατεβάζω χειμωνιάτικα.

Και εγω ζυγίστηκα............ +14 :!:

Εντάξει λεω αν πούμε ότι απο αυτά τα 3.300 είναι το μωρό.....έτσι το σκέφτομαι για να μην απογοητεύομαι!!!!!!!! :lol::lol::lol:

Το Δωράκι μας αύριο γεννάει με το καλό!!!!!!

Βρεεεεεεεεε θα με προλάβεις και εσύ;;;;;;;;ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ρε κορίτσιααααααααααα!!!!!!

Ευτυχώς θα έχω παρέα την Αναστασία, την Νια, την Μυριαμ, την MaDi.......αχ ξεχνάω κάποιαααααααα;;;;;;;; :?

MaDi δε θα το πιστέψεις ........αυτό τραγουδάω καθε μεραααααα!!!!!!!! :lol::lol::lol:

Και όταν σας γράφω ακόμα αυτό λέω το λιωμένο παγωτό!!!!!!!

Άπλωσες και εσύ σεντονάκι βλέπωωωωω!!!!!!!

Πολύ μπουγάδα έχει πέσει σήμερα! :lol::lol:

Εγώ το έπλυνα το σφηνάκι στο πλυντήριο και δεν έπαθε τίποτα!!!!!

Όσο για το Μάμμυ και εγώ πλέον πρώτα τα γραφω αλλού και μετά τα μεταφέρω εδώ ...μην τα χάσω!!!! :evil:

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλεναδες μου..

Τι κανετε?τελικα ειτε ειμαστε κοιλουμπες ειτε μανουλες, παλι τσακωμενες ειμαστε με τον υπνο..

Εμενα ο δικος μου τελικα κοιμηθηκε στις 1και μιση και ξυπνησε πεντε μιση..τωρα περιμενω να ξυπνησει να τον θηλασω κι αυτος κοιμαται του καλου καιρου..τον παρακολουθω..τεντωνεται, κανει κατι αστειες γκριματσες ριχνει και καμια κλανια που και που αλλα να ξυπνησει δεν λεει..εχει αρχισει να σκληραινει το στηθος μου, πρεπει να τον θηλασω..

Θηλαστρο εγω δεν πηρα ακομα, ηθελα βασικα να δω πως θα τα παω με τον θηλασμο και μετα να δω πως θα πραξω..θα το ψαξω καλα ομως γιατι εχω ακουσει πως αμα χρησημοποιεις πολλες φορες θηλστρο, κοβεται το γαλα..ασε που το οκο θεμα με τον μητρικο θηλασμο ειναι να τον εχεις στο στηθος και να μαθει την θηλη..εμενα βεβαια την εχει παραμαθει..χθες θηλαζαμε ολη μερα και το βραδυ παλι εκανε σαν υστερικος οταν τον εβαζα στο στηθος, πιπιλουσε δυο λεπτα και μετα αποκοιμιωταν..πηρε λοιπον κι ο αντρρας μου, συμπληρωμα και ηπιε 60ml ο μικρος και κοιμηθηκε..δεν καταλαβα τελικα αν επινε απο το δικο μου η οχι..

Το πρωι πηγα να θηλασω και το γαλα πεταχτηκε απεναντι στην ντουλαπα με πιεση,μεχρι να βρει την θηλη ειχαμε γινει μουσκεμα κι εγω και το μωρο..

Δεν ξερω γιατι αλλα οταν θηλαζω απο το ενα στηθος τρεχει απο το αλλο ,κι αν εχει μετακινηθει και το επιθεμα στηθους, γινομαι μουσκεμα..

Μαρακι 12, φιλεναδα μου εισαι ακομα εδω?για τα νερα που λες, εσπασαν ετσι ξαφνικα..θυμαστε που σας ειχα υποσχεθει οτι θα πηγαινα πανω να βγαλω φωτο την καλαθουνα και μετα εξαφανιστικα?ε, βγηκα εξω να πω στον αντρα μου να μου περασει τις φωτο στο λαπτοπ και ξαφνικα ακουω ενα τσαφ και αρχισε να τρεχουν νερα στα ποδια μου..δεν μυριζαν κατι..ηταν διαφανα..ουτε ενιωθα σαν να θελω να κανω πιπι ουτε μπορουσα να σφιχτω για να σταματησουν..με πηρε ο αντρας μου και πηγαμε μεσα να παρω τηλ τον γιατρο(ετρεμα) και συνεχιζαν να τρεχουν..ηταν αρκετα νερα..και στην κλινικη οταν πηγαμε ετρεχα παλι αλλα δεν ειχα καθολου ουτε πονακια ουτε διαστολη..μαλλον ο γιατρος μου ειχε καταλαβει μερες πριν οτι θα γινοταν αυτο γι αυτο μου ελεγε να μην περπαταω και να ξεκουραζομαι..αντε μαρακι..σημερα η αυριο περιμενουμε ν γεννησεις..α, εχεις φεισμπουκ η οχι?

Ευη μου, το κινεζακι σου μοιαζει πολυ με το δικο μου..οταν βαλω φωτο θα το δεις..βεβαια εμενα ειναι φτυστος ο πατερας του..δεν εχει παρει απολυτως τιποτα απο μενα..

Δωρακι μου, αντε, περιμενουμε την γυναικαρα μας αυριο..τι ωρα θα μπεις?

Ηλιαννακι μου, την τριτη,ε?πως ειναι να γινεσαι για τριτη φορα μανουλα?

Μαρακι σαραντ. Σε ταλαιπωρησε χθες ο μικρος..πωπω..μεχρι να μπουμε σε προγραμμα θα εξαντληθπυμε εντελως..

Αννα μαρια, περιμενουμε φωτο απο το δωματιακι σας..

Μυριαμακι, ηρθε επιτελους η ντουλαπα?γκαστρωθηκαμε και γεννησαμε μεχρι να ερθει..αντε..τωρα εισαι ετοιμη..

Λενακι, στο ψαξιμο για κλινικη σημερα?ο αναστασης τι κανει?

Αναστασια μου, αχ θελω κι εγω γλυκο..παρα πολυ αλλα εχω ακουσει οτι αμα θηλαζεις δεν κανει να υρως σοκολατα..

Νια μου, πηρατε τα πραγματακια σας?με γεια..ποτε γεννας εσυ φιλεναδα?με το δωματιο τελειωσατε?

Νασιουκο, βανεσσακι, μικακι, μαντι, γκιρλ , τα φιλια μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσοπουλα!

τι κανετε?

δωρακι με το καλο κοπελα μου!

μια και σημερα και θα χεις την μπεμπα στην αγκαλιτσα σου!Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΣΑΣ!

οντως κοριτσια κ γω ελεγα απ την πρωτη στιγμη γερο να ναι και οτι να ναι!φτανει να ναι καλα!

δεν με ενοιαζε το φυλο πραγματικα!

μαρακι εδω εισαι ακομα?ο μπεμπης την καλοβρηκε στην κοιλιτσα σου και δεν λεει να κανει την θεαματικη εξοδο του!απο μερα σε μερα περιμενεις και συ!

αναστασακο 1,5μηνας εε?πως περναει ο καιρος!7 εχουν περασει, δεν θα περασει ο 1,5?σαν νερακι θα περασει και δεν θα το καταλαβεις!

αννα μαρια περιμενουμε τη φωτο απ το δωματιο του μικρου αντρεα!

ηλιαννακι και μυριαμ κοντευετε επικινδυνα και σεις!ειστε οι επομενες αν δεν κανω λαθος μετα το μαρακι!

αγγελικουλα μου αρχισες να συνηθιζεις με την ψυχουλα στο σπιτι?δυσκολες οι πρωτες μερες αλλα σιγα σιγα θα συνηθισετε κοριτσακι μου!ολα καλα να πανε!οταν μπορεσεις στειλε μου μηνυμα να σε ρωτησω κατι για τη παιδιατρο που λεγαμε!οκ?

νια τι καλα, οι τελευταιες προετοιμασιες λοιπον εεεε?τι ωραια!θα ρθει και ο μπαμπας σου να βοηθησει για τα εγγονακια του!

τι αλλο ειπατε μικρες μου δε θυμαμαι!καλη συνεχεια σε ολες κοριτσακια μου!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...