Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ, ΟΕΟ???


Recommended Posts

κορίτσια σας ευχαριστω παρα παρα πολυ! μονο ευχαομαι να πανε ολα καλα:

το τεστ το εκανα χθες ενω περιόδος ηταν να μου ερθει σημερα αυριο- το εκανα γιατι εχω πολυ σταθερο κυκλο και ηξερα οτι αν ημουν εγκυος θα εδειχνε νωρις!

τα συμπτωματα οπως και με την πρωτη εγκυμοσυνη:πολυ πονος στην κοιλια-ισως και πιο πολυ απο οταν μου ερχεται περιοδος από την πεμπτη δηλαδη 4 μερες πριν μου ερθει περιοδος - μαλλον τοτε εγινε η εμφυτευση - το στηθος πρησμενο αλλα αυτό ειναι και οτνα περιμενω περίοδο!

τεστ εκανα αυτο απο το ιντερνετ πρωτα που αρχικα δεν εδειξε τιποτα -ομως σε ενα λεπτο φανηκε αχνη γραμμούλα -οπότε το βράδυ κάνω και ένα clear blue ψηφιακό και εβγαλε pregnant 1-2 εβδομάδων. και αυτό απο το ιντερνετ το πηρα- τα δύο 15 ευρω!πολυ ωραίο κορίτσια και ουτε το άγχοσ βγήκε η γραμμή ή οχι!

αυτά ελπίζω να βοήθησα.

το απόγευμα θα πάρω και τη γιατρόμου.

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 321
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μακάρι Elena_c μου να έχουμε ευχάριστα κι εσύ με την κολλητή σου να γεννήσετε παρεούλα τα μωράκια σας! Αν προσπαθείτε τόσο λίγο καιρό μην αγχώνεσαι και θα έρθει σύντομα το μωράκι σας! Μακάρι να συνεχίσει με ευχάριστα αυτή η εβδομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα και καλη εβδομαδα...αντε με αυτα και με αυτα φτασαμε μεσα Οκτωβρη!!!!τον κουτσοφαγαμε το μηνα...

Χαρουλα συγχαρητηρια...προσεχε τωρα ...οχι υπερβολες...ειλικρινα μεσα απο τη καρδια μου σου ευχομαι τα καλυτερα....

Elena_c σπορακι μου μυριζει και παραλληλη εγκυμοσυνη με τη κολλητη σου...τελικα να δεις που τα τυχαια και τα μη προγραμματισμενα ειναι και τα καλυτερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Iro mou makari!!! To thelw toso polu, opws kai oles mas bebaia!

Diaz mou, nai exeis dikio oti prospathw ligo kairo, apla uparxei kai allos paragontas pou me

epigei ligo. Exw ena xronio problima to opoio eperna kapoia farmakeutiki agwgi edw kai xronia, kai o giatros mou eixe pei na kopsw tin agwgi 3 mines prin meinw egkuos

gia na katharisei o organismos mou kai oti an kopsw tin agwgi auti eimai asfalis (xwris na arrwstisw epidi den kanw tin agwgi diladi) mono 6 mines! Opote egw exw allon ena mina prospatheias kai meta prepei na ksanarxisw ta farmaka gia na min arrwstisw.

Tespa ligo poluploko einai, to thema einai oti egw eixa peripou 3 mines gia na meinw egkuos

kai auto opws katalabaineis kai mono na to skeftomai einai katapiestiko, giati skeftomai oti an den eimai twra exw alli 1 me 2 prospatheies, meta telos gia den kserw pali poso kairo!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elena_c μου πραγματικά κάτω από αυτές τις συνθήκες καταλαβαίνω ότι υπάρχει συγκεκριμένος και περιορισμένος χρόνος για να μείνεις εγκυούλα, αλλά εγώ στο είπα με όλη μου την καλή διάθεση, καθώς θεωρώ ότι το άγχος είναι πολύ κακός σύμβουλος και δεν βοηθάει την προσπάθειά μας. Καλά κάνεις και μετράς τις μέρες σου να δεις πότε είναι οι γόνιμες. Τουλάχιστον σε μένα δεν προκαλεί επιπλέον άγχος. Απλά σου μιλάω έτσι γιατί κι εγώ ήμουν πολύ αγχωμένη στην αρχή και έψαχνα κάθε μέρα συμπτώματα και δεν περνούσαν οι μέρες και όταν ερχόταν οι ακατανόμαστη ήμουν στα μαύρα πανιά. Αρρώσταινα! Αυτό το μήνα ειδικά που ξέρω ότι μπορεί να έχουμε και πρόβλημα με το σπέρμα, είναι ο μόνος μήνας που χαλάρωσα και δεν το σκέφτομαι και φυσικά δεν έχω κανένα σύμπτωμα!!! Καλό ε; Ούτε πονάκια ούτε καν πόνοι στο στήθος!!! :shock::shock:

Βέβαια παρόλα αυτά ελπίζω ότι μπορεί και να είμαι! Τώρα αυτό μπορείς να το πεις αισιοδοξία, μπορείς να το πεις πίστη ότι η Παναγίτσα δεν θα μας αφήσει έτσι, μπορείς να το πεις βέβαια και ηλιθιότητα!!! :lol::lol::lol:

Προσωπικά εύχομαι σε σένα και σε όλες μας που προσπαθούμε να είμαστε σύντομα εγκυούλες, αν δεν είμαστε ήδη (χιχιχι ;) ). Για σένα πάντως είμαι αισιόδοξη ότι θα ψωνίζετε χοντρική τα μωρουδιακά με την κολλητή σου και θα γεννάτε δίπλα δίπλα. Σκέψου θετικά και το θαύμα θα γίνει χωρίς αγχος! Το μωράκι έχει βρει το δρόμο του κι έρχεται!! Φιλιά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

charoula ,Elena_c αντε με το καλο να ειστε έγκυες κ να αρχισουμε να κοκκινιζουμε τη λιστα μας!

Diaz ελπιζω να εχει γινει το θαυμα κ για σενα!!!

τα υπολοιπα κοριτσια που χαθηκανε ομως.......?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σευχαριστώ Nikolxx μου!!! Μακάρι!!! :ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray: Μέχρι να έρθει μια μικρή ελπίδα τη διατηρώ! Κοντός ψαλμός αλληλούια!!! Μέχρι τις 19-20 θα ξέρω! Υπό άλλες συνθήκες θα είχα κάνει ήδη τεστ, αλλά αυτή τη φορά θα περιμένω!

Εσείς αυτό το μήνα θα το προσπαθήσετε φυσικά ε; Δεν θα κάνετε κάτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diaz mou to kserw oti to les me oli sou tin kali diathesi!! Egw apla eksigisa tous logous pou

kanw ola auta gia na meinw egkuos kai isws kai ton logo pou exw tosi agwnia na dw an eimai,

giati an den eimai ligosteuoun ta perithoria mou, kserw oti oles eseis pou prospatheite

polu pio polu kairo apo emena tha skefteite, kala kai emeis theloume na meinoume egkuos alla den kaname etsi ston trito mina prospatheias, giauto kai to eksigisa olo auto!!

A kai emena to na metraw tis meres den me exei agxwsei, isa isa me boithaei.

xaxaxa gelasa prwi prwi Diaz mou!! Oxi egw den to theorw ilithiotita na elpizeis!! Kai na sou pw kai kati allo na pane oi elpides sou pio psila?? H fili mou pou emeine egkuos (pou exoume mia ebdomada diafora alla auti emathe oti einai sigoura) den eixe kanena sumptwma!! Oute prismeno stithos oute ponous, afou mou to elege kai imoun sigouri oti den tha einai egkuos kai telika itan!! Opote den xreiazesai panta na exeis sumptwmata.

Euxomai pragmatika na eimaste oles!! Alla egw euxomai esu eidika na eisai gia na min pas sto epomeno bima h kai opoia alli kopela einai prin apo auti ti fasi!

Nikol mou s'euxaristoume polu! Kai se sena euxomai to idio!!

Ta alla koritsia ola pou pigan???

Ante bre Diaz mou pliasiazoun oi meres kai gia emas!! :ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σευχαριστώ Nikolxx μου!!! Μακάρι!!! :ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray: Μέχρι να έρθει μια μικρή ελπίδα τη διατηρώ! Κοντός ψαλμός αλληλούια!!! Μέχρι τις 19-20 θα ξέρω! Υπό άλλες συνθήκες θα είχα κάνει ήδη τεστ, αλλά αυτή τη φορά θα περιμένω!

Εσείς αυτό το μήνα θα το προσπαθήσετε φυσικά ε; Δεν θα κάνετε κάτι;

Αν δεν ερθει μεχρι τη Παρασκευη οποτε,ετοιμασου......

Εμεις οπως το ειπες, φυσικα....κι αν θελει να ρθει, ας ρθει... Αν κ αυτο το μηνα δε το εχω παρει κ πολυ ζεστα γιατι σκασανε παρα πολλα προβληματα με τις δουλειες μας,εμενα κ του αντρα μου κ αστα να πανε..... κ εχω ενα αφανταστο αγχος τι θα κανουμε !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου σε μένα δυστυχώς ήρθε η ακατανόμαστη και μάλιστα νωρίς νωρίς! Μη με αφήσει να ελπίζω μέρα παραπάνω! Δυστυχώς δεν έγινε το θαύμα. Η αλήθεια είναι ότι στεναχωρήθηκα γιατί η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία, αλλά οκ θα μου περάσει. Παμε ολοταχώς για εξετάσεις. Τι άλλο να πω!

Nikolxx μου μη το βάζετε κάτω, μπορεί μέσα στην αναστάτωση να ξεχαστείτε και να έρθει και το μωράκι σας.

Elena-c και Dimitroula78 ελπίζω και εύχομαι εσείς να έχετε ευχάριστα για να ανεβάσετε και τη δική μου τη διάθεση!

Σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα για καποιο λογο γινονται κοριτσια εγω ετσι πιστευω...

Diaz βαλτε μια σειρα αυτα θελουν υπομονη .Ξεκινηστε να κανετε εξετασεις μην αφηνετε το χρονο να περναει...

Καλη επιτυχια σας ευχομαι!!

Ελενα και Δημητρουλα ευχομαι να μην τη δειτε!!!

Φιλακια σε ολες :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diazaki lupamai :(

Min omws se pernei apo katw (to kserw oti einai eukolo na sto lene, alla na thumasai oti kai emeis pou sto leme auto mia apta idia exoume perasei h pername).

Pantws na sou pw kati thetiko stin oli istoria??

Isws na einai dipli h xara sou otan proxoriseis stin ekswswmatiki!!!!!!

Isws naxeis duo mwroulinia kai tha einai polu polu teleia!! Opote mia kai eksw!

Tha sou pw kai kati allo, egw logw tou problimatos pou exw, h kathe egkumosini epibarinei polu

tin ugeia mou, kai o giatros mou eixe pei oti mporei meta apo ena paidi na min me afisei na kanw allo,

eksartatai apo tin poreia tis ugeias mou. Loipon kai kapoia stigmi eixa skeftei na kanw kai egw ekswswmatiki kateuthian xwris prospatheies (trelo e?) gia na kanw didimakia pou toulaxiston na min meinw mono me ena!

Piseuw pws, opws eipe kai h Lil, ola gia kapoio logo ginontai!

Lil euxaristoume, makari na min ti doume! Lilaki esu se ti fasi briskesai?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

charoula μπραβο κοριτσι μου!! με το καλο να υποδεχτειτε το νινακι σας!!!! :YMHUG::YMHUG:

diazaki δεν το βαζουμε κατω, ετσι? βουρ για εξετασεις κ ολα θα πανε καλα.

elena_c λιγο ακομη εμεινε κ θα μαθουμε κ εμεις. μακαρι η charoula να μας φερει πολυ πολυ γουρι!! ;;) το χρειαζομαστε!!! ;;)

εγω ακομη τιποτα. κανενα συμπτωμα ή ενοχληση. το σκ θα κανω τεστακι απ'αυτα που δειχνουν απο την 10η μερα της συλληψης, γιατι αλλιως θα σκασω. εχω κ ταξιδακι να κανω την αλλη βδομαδα κ θελω να ξερω αν θα πρεπει να προσεχω ή οχι.

Lil thanks για τη λιστα κ καλη επιτυχια το Νοεμβρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΠΕΒΑΛΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ!

ΤΑ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΣΤΟ ΑΠΩΛΕΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ.

ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΗΜΟΥΝ ΧΑΛΙΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΤΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ. ΑΥΤΑ ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΓΛΥΚΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

G.KKRIS λυπαμαι πολυ για την απωλεια σου.

το μονο που μπορω να πω σε αυτην την δυσκολη κ στεναχωρη στιγμη ειναι να μην το βαλεις κατω κ να προσπαθησεις ξανα κ ξανα.

αλλωστε πολλα κοριτσια εχουν πει, οτι αν μεινεις μια φορα εγκυος θα μεινεις ξανα συντομα.

εχε πιστη κ υπομονη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

G.KKRIS λυπάμαι πολύ κι εγώ! δεν ξέρω τι να πω... χάρηκα τόσο με το νέο της εγκυμοσύνης και τώρα έπεσα από τα σύννεφα! φαντάζομαι πώς θα είστε εσείς! να ξέρεις όμως ότι τις πρώτες 6-8 εβδομάδες του μωρού είναι ή όλα ή τίποτα! και συνήθως κάποια μικρή ανωμαλία που θα οδηγούσε σε μεγάλο πρόβλημα στο έμβρυο το κάνει να φεύγει νωρίς... ίσως είναι καλύτερα έτσι από το να έχεις αργότερα ένα μωράκι με προβλήματα ή να το μάθαινες αργότερα και να έπρεπε να διακόψεις την κύηση! όπως έιπε και η Έλενα όλα για κα΄ποιον λόγο γίνονται! χαλαρώστε λιγάκι, και πάμε πάλι δυναμικά και αισιόδοξα για το σποράκι που θα μείνει στην κοιλίτσα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Gia na allaksw ligo to klima pou einai ligo baru tha sas pw kati euxaristw!

Nikooool!!!! Me polu polu epifulaktikotita akomi, mporeis na kokkiniseis to onoma mou!!

Ekana xtes to bradu ena testaki apo auta ta ftina tou internet kai bgike mia polu axni grammi

thetiko. Simera to prwi ekana ena tou internet pali alla kai ena tis clear blue apo to farmakeio

kai bgikan kai auta thetika!! Elpizw na irthe gia na meinei koritsia alla sas lew oti eimai polu

epifulaktiki akoma giati den exei perasei kan h pithani imera periodou pou einai Paraskeui h Sabbato!

Opote tha perimenw na kanw ksana test meta tin Kuriaki!

Elpizw na ferw ligo gouri gia tis upoloipes pou perimenoun ton Oktwbrio, alla kai gia ekeines pou ksekinoun kati kainourio, na ksekinisei me epituxia!

Filia polla!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ για τη στήριξη!

Lil κι εγώ το πιστεύω ότι όλα γίνονται για κάποιο λόγω και κάθε εμπόδιο είναι για καλό. Μακάρι να είναι έτσι. Θέλουμε πολύ παιδάκια και ειδικά ο αντρούλης μου και με το πρόβλημα τον έχει πάρει από κάτω με τρελές τύψεις ότι δεν μπορεί να μου προσφέρει ένα παιδάκι. Του λέω ότι υπάρχει λύση και θα το παλέψουμε αλλά... ψυχολογία στα πατώματα!

Elena_c μου μακάρι να σε κοκκινήσει η Nikolxx!!! Μακάρι Παναγίτσα μου να είναι σποράκι :ympray::ympray::ympray: και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο! Κάνε υπομονή σήμερα και αύριο κάνε χοριακή να το πανηγυρίσουμε! Άντε μπράβο!! Τέτοια θέλω να ακούω!

G.KKRIS μου ειλικρινά λυπάμαι για την εξέλιξη. Στεναχωρήθηκα πιο πολύ και από όταν μου ήρθε η ακατανόμαστη. Μην το βάζετε κάτω όμως! Δώσε λίγο χρόνο στον οργανισμό σου να ηρεμίσει και γρήγορα θα έρθει το σποράκι σας για να μείνει!!

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο elena μου!! ετσι μπραβο φτιαξε μας τη διαθεση με τα καλα σου νεα!!

συγκρατημενες ευχες για μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ;) . τωρα με το περιστατικο της G.KKRIS καταλαβα ποσο σημαντικη ειναι αυτη η ευχη.

δεν πας να κανεις χωριακη καλυτερα για να σου δειξει 100%?

εγω ρε κοριτσια καμια ενοχληση ακομη. αν ημουνα εγκυος δεν θα ειχα εστω κ μια μικρη ενοχληση, ενα μικρο πονακι?

τεσπα θα κανω κ εγω μες στο ΣΚ απο αυτα τα τεστακια του internet κ θα μου λυθει η απορια.

φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kkris λυπάμαι πάρα πολυ-το έχω περάσει και ξέρω πως είναι -ειχα παλιδρομη - και να σου πω την αληθεια ηταν και ο λογος που δεν ευχαριστηκα καθολου την εγκυμοσυνη μετά.

ακομα και τωρα που ειμαι εγκυος παντα το εχω στο μυαλο μου οτι μπορει να ξανασυμβει-μην το βάζεις κατω.όταν θα αποκτήσεις το μωράκι σου όλα αυτά θα είναι ένα τίποτα.

χθες μίλησα με μία οικογενειακή φίλη στα γιάννενα-μέσα σε τεσσερα χρόνια έμεινε έγκυος 6 φορές.οι δύο πρωτες παλλίνδρομες μετα δύο παιδάκια το καλοκαίρι μία παλίνδρομη και τώρα στον τρίτο μηνα πάλι. και να φανταστείς όλες οι παλίνδρομες στη 12-13 εβδομαδα αφου εχουν δει καρδια και στις 2 φορές έκαναν και αυχενικη! και ομως δεν το βάζει κάτω με τίποτα.

elena ημουν σχεδον σιγουρη οτι εισα εγκυος-τα συμπτωματα εμοιαζαν πολυ μετα δικά μου!και συνήθως όταν ανιχνεύεται τόσο νωρίς εγκυμοσύνη πάει και καλά!

εγώ 2 νοεμβρίου έχω ραντεβού με τη γιατρό-αλλά να πω την αλήθεια λέω ναμην τρελαθω όπως την προηγούμενη φορα και να μετράω μέρες - ότι να συμβεί θα συμβεί.

φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diaz mou euxaristw, makari. Koritsia lew na perimenw mexri tin epomeni ebdomada gia na kanw xoriaki, de thelw na xarw polu, toso nwris, fobamai giati kai ton proigoumeno mina kati paromoio egine kai me ton erxomo tis periodou xathike. Tha perimenw liges meres gia xoriaki. Etsi kiallios an kanw mia aurio tha mou pei o giatros na ksanakanw se liges meres etsi den einai? Opote as perimenw mia kai kali apo bdomada!

Dimitroula makari na irthe gia na meinei kai na sas ferw gouri. Auto pou eipes gia tis euxes, nai einai polu polu polu sumantiko, giati ana pasa stigmi kati mporei na ginei eidika tis prwtes 12 ebdomades. Egw giauto eksw den tha biastw na to anakoinwsw an einai. Tha arxisw na anakoinwnw meta tin 8 ebdomada stous kontinous kai meta ti 12 stous upoloipous.

Dimitroula, episis thelw na sou pw, oti h fili mou pou molis emathe kai auti oti einai egkuos, den eixe sxedon kanena sumptoma ektos apo ligous ponous periodou konta stis imeres pou itan na tis erthei kai meta tipota! Opote den einai aparaitito na exeis sumptomata.

Egw pantws eixa polla sumptomata kai to eixa katalabei apo nwris kai xwris to test apla den ithela na afisw ton eauto nou na enthousiastei polu.

Episis gia ta test ooriksias pou legame prin liges meres. Exw na sas pw oti einai akribestata kai boithoun para polu. Egw mia fora brika me auta tin ooriksia mou kai ekeines tis meres eixame epafi kai mallon to piasame to sporaki!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Charoula twra eida to diko sou minima. Makari na einai etsi kai na pane ola kala.

S'euxaristw. Na se rwtisw kati, esu den exeis paei sto giatro akoma? Poswn ebdomadwn

eisai? Apla twra den kserw ti akribws na kanw. Elega h na kanw xoriaki tin alli ebdomada

h na perimenw pros to telos tis kai na paw mia kai kali sto giatro.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...