Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 11!!ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ ΕΝ ΔΡΑΣΗ!


Recommended Posts

Απίστευτο!μόλις εφάρμοσα για πρωτη φορά αυτό που προτείνει ο συγγραφέας στο Κοιμήσου παιδί μου κ έπιασε.Αντί να την κοιμήσω αγκαλιά την έβαλα στο κρεβάτι της,στην αρχή ψιλογκρίνιαξε,πήγα μετά από 1 λεπτό τη χάιδεψα και της ειπα πως η μαμά είναι εδώ κ να κοιμηθεί κ ότι μόλις ξυπνήσει θα παμε βόλτα,βγήκα από το δωμάτιο,έκλαψε,ξαναπήγα στα 3 λεπτά την ξαναχάιδεψα και τη φίλησα, έφυγα μετά ξανά από 3 λεπτά και μετά αποκοιμήθηκε!!Για να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσακια!!!εκανα τις δουλιτσες μου, και τωρα περιμενω να ξυπνησει η αθηνουλα να βαλουμε και σκουπα-σφουγγαρισμα!!!

αναστασια, χαρουμενα μηνογενεθλια και με γεια το φορεμα!!!τη δευτερα θα παω κι εγω με τη θεια μου να ψαξω για τη βαφτιση,αλλα δε νομιζω να βρω τοσο ευκολα :( μην κοιτας που εσυ εχεις κορμι λαμπαδα, εγω ειμαι μπογος!!! :lol:

δαναη μου, κι εμενα ετσι κοιμαται η μικρη...την βαζω στην κουνια ( διαμαρτυρεται καμια φορα) της βαζω το μομπιλο να χαζευει, την πιπιλα της ( αν την θελει ) , την κουκλα της στο πλαι, τη χαιδευω, της λεω οτι την αγαπαω συνεχεια μεχρι να βαρεθει να με βλεπει και να της τραβηξει το ενδιαφερον το μομπιλο....τοτε φευγω, και απο εκεινη την ωρα μετραμε δευτερολεπτα εως 10 λεπτα για να κοιμηθει, αναλογα ποσο νυσταγμενη ειναι!!!προτιμω , βεβαια, να την βαζω για υπνο αρκετα νυσταγμενη, για να αποφυγω τυχον γκρινια....μια χαρα θα τα πατε!!!οσο, για την επαρχια, περυσι τετοιο καιρο που εμενα αρτα, ηδη ετρωγα τα μηλα απο τις μηλιες μας, κολοκυθακια απο τον κηπο μας κ.τ.λ.... τι να κανουμε!!

γεωργιαννα, καλη αρχη με το κρεατακι!!!!οταν η δικη μου ξυπνα μες στη νυχτα ( τις τελευταιες 20 μερες ) τη θηλαζω και μετα κοιμαται, γιατι προφανως πειναει και δε το κανει καθε βραδυ...

γωγω, δεν ειναι τελεια μερα για βολτα σημερα!!!καλυτερα να χουζουριασεις με τη χριστινουλα!!

αντρια, ευχομαι καλη επιτυχια και να σε παρουν σε οποια δουλεια θα ειναι καλυτερη για σενα!!!

δαφνη, καλα ο αρουλης δεν παιζεται!!!παντως κι εγω συμφωνω μαζι σου, καλυτερα μετα τον 6ο οι στερεες, αλλα αρχιζω και απογοητευομαι απο τους παιδιατρους, νιωθω οτι συνεχεια ειμαι σε πολεμο μαζι τους...απλα, καποια πραγματα για μενα βγαινουν ενστικτωδως, κι αυτοι μαλλον προτιμουν την πεπατημενη για να εχουν το κεφαλι τους ησυχο.....τι να πω...

χοανιτα, η αφρο ελεγε να μην κανουν εμβολια οι ΜΗΤΕΡΕΣ που θηλαζουν, τα μωρα εννοειται οτι μπορουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααααχ!!!μολις βρηκα ενα αρθρο του παπαβεντση που λεει οτι μια χαρα μπορουμε να βαψουμε τα μαλλια μας ενω θηλαζουμε, και πολυ χαρηκα, γιατι εχω βαφτιση σε ενα μηνα, και στο κεφαλι μου ολο ασπρες τριχες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Μπήκε και το φαγάκι στην κατσαρόλα! Έφτιαξα φασόλια χάντρες. Σίγουρα δεν είναι το σούπερ ουάου φαγάκι αλλά είναι πολύ νόστιμο και πάει και με τον καιρό σήμερα :lol:

Έχω να φάω όσπρια εδώ και 5 μήνες γτ φοβάμαι μην πειράξουν την κοιλίτσα της μπέμπας λόγω θηλασμού. Εσείς τρώτε όσπρια?

Δάφνη, με το δίκιο σου έχεις χαζέψει! Είναι κούκλος ο Άρης!

Δανάη, ωραία βολτίτσα θα κάνετε σήμερα! Θέλω κι εγώ :(( Εμείς μάλλον θα πάμε στη θεία μου με τη μπέμπα γτ ο μπαμπάς μας δουλεύει απόγευμα..

Γωγώ, δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά η ξαδερφούλα μου που είναι 20 μηνών ακόμη δε λέει μαμά! Μόνο μπαμπά :lol: Την πειράζουμε και της λέμε ότι φύτρωσε :lol:

Αφροδίτη, ευχαριστούμε για τις ευχές! Καλό ψάξιμο τη δευτέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

E ναι,Γεωργιάννα κάποια στιγμή μαθαίνεις τους κωδικούς απέξω σίγουρα,αν όχι ολους γτ είναι πάρα πολλοι, τους περισσότερους κ ειδικά σε αυτους που κινούνται ξερεις αυτομάτως αν υπάρχει κ υπόλοιπο...κ εμενα μου αρέσει αυτή η δουλειά.

Δανάη μια χαρά ακουγεται αυτος ο τρόπος να κοιμήζεις το μωρό,ότι διαβάζεις κ πιάνει πες μας κ εμάς...εμένα κοιμάται όταν της δίνω το βραδινο γάλα κατα τις 21.00 το αργότερο 22.00 κ την βάζω στην κούνια της.

Μπλιάξ δεν μου αρέσουν καθόλου οι γιγαντες κ η φασολάδα,τρώω όμως όταν αναγκάζομαι γτ αρεσουν στον αντρα μου κ βαριέμαι να μαγειρευω 2ο φαγητο....

Αφροδίτη κ εσύ φορεμα..???Ποτε είναι η βάπτιση είπαμε?.....

Παω να σιδερώσω,έχω ένα κουβά γεμάτο junior ρουχαλάκια....εως κ 12-18 μηνών,να ξεμπερδευω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ...ΞΥΠΝΗΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ....ΕΙΧΑ 3 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΟΥΝ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ...Ο ΑΛΕΞΗΣ ΜΟΛΙΣ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΦΤΙΑΞΩ ΝΑ ΠΙΩ ΕΝΑ ΦΡΕΝΤΑΚΙ....ΑΛΛΩΣΤΕ ΓΙΑ ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΗ ΘΑ ΤΟ ΠΙΝΟΥΜΕ ΚΡΥΟ...ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΩΤΗ ΗΜΕΡΑ ΘΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΜΟΣΧΑΡΙ ΜΕ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΕΧΕΙ ΩΡΑΙΟΤΑΤΑ ΜΠΙΦΤΕΚΑΚΙΑ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ...ΜΑΖΕΨΑ ΠΟΛΛΑ ΡΟΥΧΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΤΟΥ ΑΛΕΞΗ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΩ ΤΑ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ...ΠΗΓΑΜΕ ΤΖΑΜΠΟ ΚΑΙ ΖΑΡΑ ΚΙDS ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑΜΕ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΙΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ...

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ ΜΟΥ ΗΡΘΑΝ ΤΑ ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΜΑΖΟΝ....ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ!!ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΣΑΙΤ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΑΝΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΕΛΛΑΔΑ...ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ??ΤΙ ΑΛΛΑ ΕΣΕΙΣ?

ΓΕΩΡΓΙΑΝΝΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΔΕΣ ΒΡΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ??? :lol::lol::lol::lol::lol:

ΔΑΦΝΗ Ο ΑΡΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟΣ...ΜΕ ΓΕΙΑ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΤΟΥ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ..

ΔΑΝΑΗ ΜΟΥ ΕΓΩ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΣΕ ΕΠΑΡΧΙΑ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΣΤΟ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ ΔΕΝ ΞΑΝΑ ΓΥΡΝΟΥΣΑ ΠΙΣΩ....

ΚΙ ΑΣ ΕΙΧΑ ΦΡΕΣΚΑ ΑΥΓΟΥΛΑΚΙΑ,ΚΑΙ ΤΥΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕΛΙΑ ΚΑΙ ΦΡΟΥΤΑ ΝΤΟΠΙΑ....ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΜΟΥ ΕΛΕΙΠΕ ΣΑΝ ΠΑΙΔΙ Κ ΣΑΝ ΕΦΗΒΟΣ,ΜΟΥ ΕΛΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΕΝΑ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΑΓΓΛΙΚΩΝ,ΟΥΤΕ ΓΥΜΝΑΣΙΟ,ΟΥΤΕ ΛΥΚΕΙΟ...ΗΘΕΛΑ ΠΑΑΡΑΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΑΘΩ ΕΝΑ ΜΟΥΣΙΚΟ ΟΡΓΑΝΟ(ΚΙΘΑΡΑ,ΠΙΑΝΟ) ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΗ ΔΙΠΛΑΝΗ ΠΟΛΗ 10 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΧΩΡΙΣ ΣΥΓΚΟΙΝΩΝΙΑ....ΝΑ ΤΑ ΒΡΑΣΩ ΕΓΩ ΤΑ ΠΟΥΛΑΚΙΑ Κ ΤΑ ΔΕΝΤΡΑΚΙΑ ΑΝ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ,Κ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ...ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΩΝ ΠΟΛΕΩΝ ΕΞΕΛΙΣΟΝΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ....ΕΧΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥΣ...ΕΓΩ ΘΥΜΑΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΕΝΑ ΥΠΟΤΥΠΩΔΕΣ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΑΓΓΛΙΚΩΝ ΕΚΑΝΑ ΟΤΟΣΤΟΠ 15 ΧΡΟΝΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙ....ΤΙ ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ??ΔΕΝ ΚΙΝΔΙΝΕΥΑ ΕΓΩ ΕΚΕΙ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ...ΞΥΠΝΗΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ....ΕΙΧΑ 3 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΟΥΝ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ...Ο ΑΛΕΞΗΣ ΜΟΛΙΣ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΦΤΙΑΞΩ ΝΑ ΠΙΩ ΕΝΑ ΦΡΕΝΤΑΚΙ....ΑΛΛΩΣΤΕ ΓΙΑ ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΗ ΘΑ ΤΟ ΠΙΝΟΥΜΕ ΚΡΥΟ...ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΩΤΗ ΗΜΕΡΑ ΘΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΜΟΣΧΑΡΙ ΜΕ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΕΧΕΙ ΩΡΑΙΟΤΑΤΑ ΜΠΙΦΤΕΚΑΚΙΑ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ...ΜΑΖΕΨΑ ΠΟΛΛΑ ΡΟΥΧΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΤΟΥ ΑΛΕΞΗ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΩ ΤΑ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ...ΠΗΓΑΜΕ ΤΖΑΜΠΟ ΚΑΙ ΖΑΡΑ ΚΙDS ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑΜΕ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΙΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ...

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ ΜΟΥ ΗΡΘΑΝ ΤΑ ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΜΑΖΟΝ....ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ!!ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΣΑΙΤ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΑΝΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΕΛΛΑΔΑ...ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ??ΤΙ ΑΛΛΑ ΕΣΕΙΣ?

ΓΕΩΡΓΙΑΝΝΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΔΕΣ ΒΡΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ??? :lol::lol::lol::lol::lol:

ΔΑΦΝΗ Ο ΑΡΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟΣ...ΜΕ ΓΕΙΑ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΤΟΥ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ..

ΔΑΝΑΗ ΜΟΥ ΕΓΩ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΣΕ ΕΠΑΡΧΙΑ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΣΤΟ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ ΔΕΝ ΞΑΝΑ ΓΥΡΝΟΥΣΑ ΠΙΣΩ....

ΚΙ ΑΣ ΕΙΧΑ ΦΡΕΣΚΑ ΑΥΓΟΥΛΑΚΙΑ,ΚΑΙ ΤΥΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕΛΙΑ ΚΑΙ ΦΡΟΥΤΑ ΝΤΟΠΙΑ....ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΜΟΥ ΕΛΕΙΠΕ ΣΑΝ ΠΑΙΔΙ Κ ΣΑΝ ΕΦΗΒΟΣ,ΜΟΥ ΕΛΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΕΝΑ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΑΓΓΛΙΚΩΝ,ΟΥΤΕ ΓΥΜΝΑΣΙΟ,ΟΥΤΕ ΛΥΚΕΙΟ...ΗΘΕΛΑ ΠΑΑΡΑΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΑΘΩ ΕΝΑ ΜΟΥΣΙΚΟ ΟΡΓΑΝΟ(ΚΙΘΑΡΑ,ΠΙΑΝΟ) ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΗ ΔΙΠΛΑΝΗ ΠΟΛΗ 10 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΧΩΡΙΣ ΣΥΓΚΟΙΝΩΝΙΑ....ΝΑ ΤΑ ΒΡΑΣΩ ΕΓΩ ΤΑ ΠΟΥΛΑΚΙΑ Κ ΤΑ ΔΕΝΤΡΑΚΙΑ ΑΝ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ,Κ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ...ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΩΝ ΠΟΛΕΩΝ ΕΞΕΛΙΣΟΝΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ....ΕΧΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥΣ...ΕΓΩ ΘΥΜΑΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΕΝΑ ΥΠΟΤΥΠΩΔΕΣ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΑΓΓΛΙΚΩΝ ΕΚΑΝΑ ΟΤΟΣΤΟΠ 15 ΧΡΟΝΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙ....ΤΙ ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ??ΔΕΝ ΚΙΝΔΙΝΕΥΑ ΕΓΩ ΕΚΕΙ??

Ετσι είναι,στο θέμα εξέλιξης κ παιδίας έχεις πολύ περισσότερες επιλογές,έχει τα αρνητικά έχει κ τα θετικά η επαρχία π.χ καλύτερη ποιοτητα ζωής κ υγεία,ας είχα εγώ μια μικρή επιχείρηση στην επαρχια κ να μην έλειπε τίποτα απο τα παιδιά μου κ θα την βρίσκαμε την άκρη.

Οταν κλέιναν τα 18 θα τα έστελνα να σπουδάσουν....

Αχχχ παρήγγειλες απο το Αμαζον ,δεν μας έλεγες να παραγγέλναμε κ την θηκούλα που λέγαμε,τώρα θα την είχαμε :( Αν κ ο καιρός δεν το επιτρεπει για βόλτες,αλλα u never know!!!φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι είναι,στο θέμα εξέλιξης κ παιδίας έχεις πολύ περισσότερες επιλογές,έχει τα αρνητικά έχει κ τα θετικά η επαρχία π.χ καλύτερη ποιοτητα ζωής κ υγεία,ας είχα εγώ μια μικρή επιχείρηση στην επαρχια κ να μην έλειπε τίποτα απο τα παιδιά μου κ θα την βρίσκαμε την άκρη.

Οταν κλέιναν τα 18 θα τα έστελνα να σπουδάσουν....

Αχχχ παρήγγειλες απο το Αμαζον ,δεν μας έλεγες να παραγγέλναμε κ την θηκούλα που λέγαμε,τώρα θα την είχαμε :( Αν κ ο καιρός δεν το επιτρεπει για βόλτες,αλλα u never know!!!φιλια!

ΓΩΓΩ ΕΜΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗ ΘΗΚΗ...ΤΟ ΞΑΝΑ ΣΚΕΦΤΗΚΑ Κ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΗ ΑΓΟΡΑ...ΕΓΩ ΕΠΑΡΧΙΑ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ...ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΣΤΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΠΟ ΠΝΕΥΜΟΝΙΑ...ΣΤΗ ΛΕΙΒΑΔΙΑ ΓΕΝΝΗΣΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟ...ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΘΗΝΑ Η ΠΑΝΕ ΣΤΟ ΡΙΟ ΣΤΗ ΠΑΤΡΑ...ΜΕΤΑ Η ΑΓΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ...ΟΛΑ ΤΑ ΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ,ΤΑ ΚΑΥΣΙΜΑ ΕΠΙΣΗΣ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΣΤΟ ΘΕΟ...ΓΙΑ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ...ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΠΑΝΕ ΚΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙΣ ΣΤΗ ΠΟΛΗ Κ ΜΠΛΕΞΕΙΣ ΜΕ ΣΥΓΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΤΟ ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΠΟΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ....ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ,ΧΟΜΠΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ,ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ...ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΤΙΠΟΤΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!!!!

τοσες μερες χωρις ιντερνετ σας πεθυμησα!!!!

εγω γιουλι μου δεν συμφωνω με ολα οσα λες γιατι μενω σε επαρχεια κ καμμια σχεση ετσι οπως τα περιγραφεις!!!!!

εχουμε παρα πολλα φροντηστηρια!σχολη χορου κολυμβητηριο γυμναστηρια μαγαζια που μπορεις να βρεις τα παντα!!!κ το νοσοκομειο μας ειναι πολυ καλο θεωρω υπερβολη το οτι ανθρωποι πεθαινουν απο πνευμονια...οσο για την φιλη σου που γεννησε χωρις αναισθησιολογο ηταν γιατι στα δημοσια σπανια κανουν επισκληριδιο!!!!αλλα αναισθησιολογος παντα υπαρχει στο νοσοκομειο...

αυτο που περιγραφεις ειναι καποιο χωριουδακι πανω στα βουνα το 1821 αλλα κ παλι η ομορφια κ η ποιοτητα ζωης που εχει καποιος που ζει σε χωριο δεν συγκρινετε!!!γεννηθηκα κ μεγαλωσα θεσσαλονικη δεν εμενα απο παντα εδω....κ μονο που πεφτεις ηρεμος να κοιμηθεις χωρις να φοβασε μην μπουκαρει καποιος μεσα στο σπιτι σου...κ μονο που αφηνεις το παιδι σου να παιξει εξω κ εσυ να εισαι ηρεμη ξερεις τι ειναι???

σιγουρα η πολη εχει τα καλα της αλλα για μενα που τα εζησα κ τα δυο η επαρχεια ειναι για μενα η καλυτερη επιλογη...

αφροδιτη μου καλο ψαξιμο βρες ενα μαγαζι που να εχει την εταιρια ματ φασιον εχει φανταστικα συνολακια κ φορεματα για εμας τις γεματουλες κ σε πολυ καλες τιμες

εγω βρηκα φορεμα απο 75 μου το αφησαν 68 το λατρεψα!!!!!!ειναι της εταιριας MAT

πηρα κ παππουτσακια κ ειμαι ετοιμη περιμενω την μεγαλη μερα :lol::lol::lol:

ειδα σημερα λιγο φουσκωμενα τα ουλακια της κατω κ χαρηκα πολυ αντε να βγαλει δοντακια...

εχει τρεις μερες που κλαψουριζει στον υπνο της της δινω πιπιλα κ ηρεμει...

αντρια καλη επιτυχεια μακαρι να σε παρουν κ θα βρεις την σειρα σου...

δαφνη τελειος ο μικρος σκετο φιγουρινη :x

στειση θα ερθω να στην κλεψω!!!!!τι μαλλι ειναι αυτο αχ για δαγκωμα ειναι!!!!!

δαναη καλη επιτυχεια με την μεθοδο!!!!

γεωργιαννα σκεφτεσαι να ξανα πας για δουλεια???

εγω μετα την βαφτιση θα ξανα μπω στο παιχνιδι θα αρχισω να φτιαχνω νυχια ξανα στο σπιτι...τα ειχα παρατησει γιατι εδω δεν ειχα κυκλο τωρα εχω ομως την κουμπαρουλα μου που θα με βοηθησει να κανω..

ο γιωργος που ειναι???μηπως εγινε τιποτα????μηπως θυμωσε με κατι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο εχθες ξεκινησαμε χορτοσουπα!!!μια χαρα την εφαγε δεν το περιμενα..

εχθες εφαγε μισο μπολακι κ σημερα σχεδον ολο [smilie=wav.gif]

πεστε μου καμμια ιδεα τι αλλο μπορω να βαλω μεσα???τωρα βαζω καροτο πατατα ελαιολαδο κ λιγο λεμονακι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!!!!

τοσες μερες χωρις ιντερνετ σας πεθυμησα!!!!

εγω γιουλι μου δεν συμφωνω με ολα οσα λες γιατι μενω σε επαρχεια κ καμμια σχεση ετσι οπως τα περιγραφεις!!!!!

εχουμε παρα πολλα φροντηστηρια!σχολη χορου κολυμβητηριο γυμναστηρια μαγαζια που μπορεις να βρεις τα παντα!!!κ το νοσοκομειο μας ειναι πολυ καλο θεωρω υπερβολη το οτι ανθρωποι πεθαινουν απο πνευμονια...οσο για την φιλη σου που γεννησε χωρις αναισθησιολογο ηταν γιατι στα δημοσια σπανια κανουν επισκληριδιο!!!!αλλα αναισθησιολογος παντα υπαρχει στο νοσοκομειο...

αυτο που περιγραφεις ειναι καποιο χωριουδακι πανω στα βουνα το 1821 αλλα κ παλι η ομορφια κ η ποιοτητα ζωης που εχει καποιος που ζει σε χωριο δεν συγκρινετε!!!γεννηθηκα κ μεγαλωσα θεσσαλονικη δεν εμενα απο παντα εδω....κ μονο που πεφτεις ηρεμος να κοιμηθεις χωρις να φοβασε μην μπουκαρει καποιος μεσα στο σπιτι σου...κ μονο που αφηνεις το παιδι σου να παιξει εξω κ εσυ να εισαι ηρεμη ξερεις τι ειναι???

σιγουρα η πολη εχει τα καλα της αλλα για μενα που τα εζησα κ τα δυο η επαρχεια ειναι για μενα η καλυτερη επιλογη...

αφροδιτη μου καλο ψαξιμο βρες ενα μαγαζι που να εχει την εταιρια ματ φασιον εχει φανταστικα συνολακια κ φορεματα για εμας τις γεματουλες κ σε πολυ καλες τιμες

εγω βρηκα φορεμα απο 75 μου το αφησαν 68 το λατρεψα!!!!!!ειναι της εταιριας MAT

πηρα κ παππουτσακια κ ειμαι ετοιμη περιμενω την μεγαλη μερα :lol::lol::lol:

ειδα σημερα λιγο φουσκωμενα τα ουλακια της κατω κ χαρηκα πολυ αντε να βγαλει δοντακια...

εχει τρεις μερες που κλαψουριζει στον υπνο της της δινω πιπιλα κ ηρεμει...

αντρια καλη επιτυχεια μακαρι να σε παρουν κ θα βρεις την σειρα σου...

δαφνη τελειος ο μικρος σκετο φιγουρινη :x

στειση θα ερθω να στην κλεψω!!!!!τι μαλλι ειναι αυτο αχ για δαγκωμα ειναι!!!!!

δαναη καλη επιτυχεια με την μεθοδο!!!!

γεωργιαννα σκεφτεσαι να ξανα πας για δουλεια???

εγω μετα την βαφτιση θα ξανα μπω στο παιχνιδι θα αρχισω να φτιαχνω νυχια ξανα στο σπιτι...τα ειχα παρατησει γιατι εδω δεν ειχα κυκλο τωρα εχω ομως την κουμπαρουλα μου που θα με βοηθησει να κανω..

ο γιωργος που ειναι???μηπως εγινε τιποτα????μηπως θυμωσε με κατι????

ΟΧΙ ΣΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΣΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΚΑΠΟΙΟ ΧΩΡΙΟ ΤΟΥ 1821 ΑΛΛΑ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ Κ ΜΕΓΑΛΩΣΑ...ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΜΠΟΛΛΑ ΔΙΑΣΠΑΡΤΑ ΜΙΚΡΑ ΧΩΡΙΟΥΔΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ...ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΡΕΙΣ??ΕΣΥ ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΕΝΕΙΣ?ΣΕ ΚΟΜΩΠΟΛΗ?ΣΕ ΔΗΜΟ?ΕΓΩ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΧΩΡΙΟ,ΓΙΑ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ...Κ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ...

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΕΜΕΛΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΣΟΥ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΠΙΑ ΘΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΕΞΩ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ...ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΠΕΙΡΕΣ Κ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ Κ ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΝ ΑΘΗΝΑ....ΟΠΟΤΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφροδιτη σου βαζω το σαιτ να δεις την καινουρια κολεξιον αν κ δεν τα εχει ολα μεσα...για εμας τις στρουμπουλες ειναι δυσκολο να βρεθει κατι νεανικο κ ομορφο εγω με αυτην την εταιρια σωθηκα ολα εχουν φοβερη εφαρμογη...γραφει καπου κ που εχει καταστηματα ελπιζω να σε βοηθησα λιγο..

θα ανεβασω σε λιγο το φορεμα μου να το δεις..

γιουλακι μου ο καθενας σιγουρα εχει τις προτειμησεις του,ισως η δικη μου εμπειρια ειναι καλη για αυτο κ μου αρεσει πολυ εδω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουλα μπορεις να βαλεις και κολοκυθι και σελινο.

εγω του εβαλα και κρεας σημερα και το εφαγε ολο το μπολ!!!! μετα απο 2 εβδομαδες μπορεις να βαλεις οτι αλλο θελεις, οπως και κουνουπιδι, σπανακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο κορίτσια μου!

Χαίρομαι που τα παιδάκια τρώνε όλο τους το φαγητό!

Σας βάζω φώτο απ'το φόρεμα και τα παπούτσια.

Πείτε τη γνώμη σας ελεύθερα! Γούστα είναι αυτά!

post-14765-13873937900838_thumb.jpg

post-14765-13873937902713_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σουλακι ευχαριστω που με σκεφτηκες!!!τα ξερω τα ματ , ειχα ψωνισει και παλιοτερα που ειχα πολυ παραπανω κιλα, θα παω και τωρα να τα δω απο κοντα....

γιουλη, εγω ειμαι σιγουρη οτι υπηρχαν και υπαρχουν ακομα χωρια ετσι οπως τα περιγραφεις, αλλα αν μενεις σε μια μεγαλη πολη στην επαρχια δεν εχεις να ζηλεψεις τιποτε απο την αθηνα....και το λεω εγω, που μεγαλωσα στο αγρινιο, μια πολη που εχει 2 πραγματα που μισω: πολλη βροχη και πολυ κουτσομπολιο!!! φιλια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο κορίτσια μου!

Χαίρομαι που τα παιδάκια τρώνε όλο τους το φαγητό!

Σας βάζω φώτο απ'το φόρεμα και τα παπούτσια.

Πείτε τη γνώμη σας ελεύθερα! Γούστα είναι αυτά!

με γεια!!!το φορεμα ειναι φανταστικο και θα σου πηγαινει τελεια, γιατι και καλλιγραμμη εισαι και μελαχροινουλα!!! οσο για τις γοβες , τις βρισκω παρα πολυ ωραιες, ουτε πολυ ψηλες, μια χαρα!!!ηταν ακριβες;;;ενα τετοιο ζευγαρι θελω κι εγω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη, εγώ δε φοράω ψηλά παπούτσια (δηλ για μένα είναι ψηλά) αλλά αυτά, με το που τα δοκίμασα μου φάνηκαν πολύ άνετα!! Τα πήρα 70 ευρώ από ένα μαγαζί στο Μοσχάτο που είχε διάφορες μάρκες. Όταν γύρισα σπίτι έψαξα τη σελίδα τους (έχει κάτι πλατφόρμες για το καλοκαίρι, φανταστικές)! και είναι και ελληνική βιοτεχνία! Δες εδώ: http://spiero.gr/home#/home/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χοανιτα εννοουσα εμβολια δεν κανει να κανει η μανα που θηλαζει το μωρο φυσικα κ μπορει

Λοιπον θελω να σας πω τον πονο μου γιατι χρειαζομαι υποστηριξη... σας διαβαζω τοσες μερες και δεν εχω καταφερει να γραψω Εμεις ειχαμε γκρινια τρμερη και δεν κοιμοτανε περασαμε δυο τραγικες εβδομαδες εχασε και 250 γραμμαρια εκανε οπως ειπε η συμβουλος ''απεργια θηλασμου'' δεν ηξερα τι να κανω και αν και δεν ηθελα καθολου θεωρησα οτι επρεπε να προσθεσω συμπληρωμα .

Κι ετσι ειμαστε ολημερις και Ο Λ Η Ν Υ Χ Τ Ι Σ ας με λυπηθει καποιος στο βυζι και το απογευμα πινουμε και 100 μλ ΝΑΝ ΗΑ το υποαλλεργικο την πρωτη μερα το πιε μονορουφι.. Εκανα καλα ; τι να κανα. μου ειπαν να κανω αντλησεις συνεχεια αλλα εχω ολη μερα μονη το μωρο και δε μπορουσα ...πειτε γνωμες , γενικα αυτη δε ρουφουσα ποτε δυναμικα εχει και λιγο πιο στενο ουρανισκο και τα βραδια κουραζοτανε ενω πειναγε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άφρο κούκλα μου, καλά έκανες!

Καλός και ο αποκλειστικός θηλασμός αλλά μετά από αυτά που πέρασες, τι να έκανες! Μη μου πεις ότι νιώθεις τύψεις που έδωσες συμπλήρωμα? (και ξέρεις ότι το γάλα που έδωσες είναι από τα καλύτερα! δε χρειάζεται να στο λέω κι εγώ).

Εξάλου, σχεδόν 5 μήνες τώρα, έδωσες ότι καλύτερο είχες στην μπεμπούλα! Κάποιοι επιστήμονες υποστηρίζουν ότι οι πρώτοι 4 μήνες είναι οι σημαντικότεροι! Και σιγά σιγά ξεκινούν και οι στέρεες τροφές.

Δώσε συμπλήρωμα στο μωράκι να μην ταλαιπωριέται και πεινάει, και παράλληλα δίνε και απ'το στήθος όσο έχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

Γιούλη, αν μιλάμε για μικρό μέρος,είναι έτσι όπως τα λες,τα Χανιά όμως έχουν 80.000 κατοίκους,έχουν πανεπιστήμιο κ ένα σωρό φροντιστήρια,ωδείο,θέατρο,σινεμά κ ό,τι άλλο χρειάζεται ένας άνθρωπος.εγώ που μεγάλωσα θεσσαλονίκη κ έζησα κ αθήνα κ εξωτερικό, ψηφίζω κρήτη κ πάλι κρήτη,ευλογημένος τόπος κ δεν θα πεινάσουμέ ποτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Αναστασια μου πολυ ωραιο το φορεμα. τα παπουτσια μηπως ειναι ψιλα; ωραια ειναι ομως.

Αφρο καλα εκανες και της εδωσες συμπληρωμα. εγω θα σου ελεγα να της δινεις σε καθιμερινη βαση. η μπεμπα μπορει να πιναει και να ειναι συνεχεια στο στηθος. Εσυ γαλα εχεις; προλαβαινει το στηθος να παραγει; Γτ της δινεις υποαλλεργικο;

Σουλα δεν βαζουμε αλατι. μονο λαδακι και λεμονι.

Γιουλη εγω θα εφευγα για Κεφαλλονια και αυριο. Μενουμε σε χωριο, αλλα δεν φοβαμαι να αφησω το παιδι μου εξω. δεν εχει πισινα αλλα ο καθαρος αερα και η ηρεμια δεν αλλαζετε. Το καλοκαιρι τον αφηνω και πηγαινει μονος του στην πλατεια και γυρνουσε στις 23.00 Αυτο μου αρεσει. Εδω στην Αθηνα ειναι ΟΛΗ μερα μες στο σπιτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ζητάω συγκεκριμένα την μπροστινή μπάρα ασφαλείας ενός παλιού καροτσιου 3 σε 2 μάρκας cangaroo sharah verde (του μεγάλου καροτσιου και όχι του καθίσματος αυτοκινήτου). Έχω μόλις γεννήσει το δεύτερο παιδάκι μου και το ξέχασα στην παιδική χαρά και χάθηκε και έτσι γίνεται άχρηστο και μη ασφαλές για το μωρό. Δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να πάρω καινούργιο... Εάν έχει κάποια μαμά ένα παρόμοιο μοντέλο και δεν το χρειάζεται και μπορεί να μου βγάλει την δική της μπάρα ( με πληρωμή) το χρειάζομαι επειγόντως. Σας ευχαριστώ!
    • Κορίτσι μου καταρχάς συγχαρητήρια! Πλέον και υπερηχογραφικά επιβέβαιωσες την εγκυμοσύνη σου κι όλα δείχνουν ό,τι έπρεπε να δείξουν με βάση την εβδ κύησης. Αυτό για τη μέτρηση μη σε απασχολεί, ούτως ή άλλως το βίωσες και με προηγούμενη εγκυμοσύνη όπως λες κι όλα πήγαν καλά! Κι εμένα μου το μετρήσαν 6 μέρες μικρότερο απ' την μέτρηση με βάση την ΤΕΡ, αλλά μεγαλώνει σταθερά με αυτό το ρυθμό μέχρι στιγμής. Επίσης, να έχεις κατά νου ότι η μέτρηση με βάση την ΤΕΡ λαμβάνει υπόψη έναν ιδανικό κύκλο 28 ημερών και με ωορρηξία 14η μέρα, που είναι το φουλ ιδανικό σενάριο. Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη - επίσης, σ αυτή τη φάση το έμβρυο είναι τοσοδούλικο οπότε είναι δύσκολο να μετρηθεί με ακρίβεια.  Όσο για την τομή, δεν έχω γνώση να σου απαντήσω, αλλά καλώς πιστεύω σκέφτεσαι να μιλήσεις με κάποιον γιατρό ίσως πιο εξειδικευμένο σε εγκυμοσύνη μετά από καισαρική που ίσως σε κατατοπίσει καλυτερα 😊 
    • Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! ❤️ μ' έπιασε και μια μικρότερη κρίση σήμερα στο σούπερ πάλι, αλλά αυτή τη φορά έπραξα αμέσως και έκανα αυτό με τις αναπνοές, ευτυχώς όλα καλά 😊 Αύριο έχω βιντεοκλήση με τη γιατρό μου (εν τω μεταξύ αυτή το π΄ροτεινε, δε ξέρω γιατί 😅, μάλλον για να τσεκάρει πως πάω με τη λοίμωξη) και θα της το αναφέρω ως γεγονός. Εγώ τώρα έχω κλείσει ένα ακόμα υπέρηχο την άλλη βδομάδα 18 του μηνός που θα έχω μπει με το καλό στην 11η εβδ και μετά από 2 εβδ έχω την αυχενική. Εύχομαι να φτάσουμε αισίως σ' αυτό το στάδιο όλες μας 🙏 κι εμένα δε σας κρύβω μ επιασαν κάτι ανασφάλειες πάλι, κυρίως γιατί φοβήθηκα μην η κρίση πανικού το Σάββατο έκανε κακό στο μωράκι, αλλά πρέπει να εμπιστευτώ το σώμα μου και το μωρό μου 💖 
    • Πραγματικά δε με πτοεί τίποτα. Ας είναι καλά η μπουμπού... εγώ αντέχω!!! 2,5 μήνες είναι... θα περάσουν! 🙂
    • Ωχ βρε κορίτσι μου υπομονή δεν είχα θέμα με Γοπ εγω πριν λιγες μερες με έπιασε το στομάχι μου βράδυ έκανα πολύ εμετό δεν ξέρω τι είχα πάθει ευτυχώς την επομενη ήμουν καλά  Φτάνουμε σιγά αίγα στο τέρμα και θα ηρεμήσουμε 😊  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...