Μετάβαση σε περιεχόμενο

μαλλον παλινρομη


Recommended Posts

καλησπερα ειμαι καινουργια γραφω πρωτη φορα και σορρυ εαν εχει ξανα ανοιχτει αυτο το θεμα

ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

κοριτσια βοηθήστε σας παρακαλώ πειτε την γνώμη σας,λοιπον 1 σεπτεμβριου πηγα για υπερηχο και ειδαμε τον σακο,σημερα πηγα σε αλλον γιατρο εκανα υπερηχο και ειδαμε παλι μονο τον σακο χωρις μωρο...

θα ηθελα να σας ρωτησω αμα υπαρχει περιπτωση να μην εχει αναπτυχθει ακομα το μωρο η να συνβαινει κατι αλλο εκτος απο παλινδρομιση ,λοιπον εχουμε και λεμε τελευταια περιοδος 20 ιουλιου αλλα ειχα επαφη με τον αντρα μου γυρω στης 11-12 αυγουστου,υπαρχει περιπτωση να πιαστηκε τοτες το παιδι και γι αυτο να μην φαινεται ακομα?ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 52
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σου και καλώς όρισες στο μάμμυ!

Είναι πολύ πιθανόν να έγινε αργά η σύλληψη και γι' αυτό να μη φάνηκε ακόμα τίποτα.

Υπάρχει, όμως, και η περίπτωση να είναι παλλίνδρομη.

Είχα παρόμοια εμπειρία, εμείς είδαμε έμβρυο αλλά δεν ακούσαμε καρδιά ποτέ.

Σου το λέω για να είσαι προετοιμασμένη για όλα. Καλύτερα να μην είσαι πολύ αισιόδοξη, για να μην απογοητευτείς πολύ μετά.

Μακάρι να δείτε το έμβρυο και ν' ακούσετε την καρδούλα του την επόμενη φορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

ειχα κ εγω παρομοιο περιαστατικο, αδειο σακο χωρις εμβρυικα στοιχεια

ο γιατρος τι σας ειπε? ειδε κατι σα δαχτυλιδακι μεσα? η ο σακος ηταν εντελως αδειος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

o giatros eipe mallon palindromh epishs den eide tipota mesa....

otan moy to pe mplokara,kai ksexasa na toy po oti eixa epafh me ton antra moy sta mesa aygoystoy,ayrio proi proi pao gia xoriakh kai mesa sthn ebdomada kleino ranteboy me allon giatro..

makari h sylhpsh na egine kathysterimena alios allh mia apogohtheysh

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sympa, είχες αποβολή παλιότερα;

Μακάρι να έγινε αργά η σύλληψη. Απλά επειδή έχω πείρα, είναι καλύτερο να μην έχεις τρελή αισιοδοξία για να μην πέσεις μετά στα πατώματα. Καλύτερα κράτα μικρό καλάθι, κι αν πάνε όλα καλά, θα πετάς στα σύννεφα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai eixa prin 3 me 4 xronia sthn proth ebdomada,alla totes eixa polla problhmata olh mera eklaiga den etroga fysiologiko pisteyo htan na ginei ayto...

oso gia na ksana meino eggyos prospathisame ksana kai ksana kai tipota....

tora poy emeina pali mas pane straba..se eyxaristo poly gia thn yposthriksh kai soy euxomai me enan pono kai polyyyyyyy polyyyyyy ygeies moraki

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω οτι κανονικα θα επρεπε να εχει δει κατι ο γιατρος..

οπως κ να εχει να παρεις κ μια δευτερη γνωμη, εχω ακουσει περιπτωσεις που ο γιατρος ηθελε να τις στειλει για αποξεση κ το αφησαν κ μετα απο 8 μηνες κρατουσαν ενα μπεμπακι!

σου ευχομαι να πανε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει, στην πρώτη βδομάδα δεν πιάνεται! Είναι βιοχημική κύηση! Αν ήταν κιόλας!

Ενημέρωσέ μας τι θα γίνει με τη χοριακή. Εγώ πάντως το τράβηξα δύο εβδομάδες, για να σιγουρευτούμε τελείως. Δεν ήθελα να υπάρχει η παραμικρή πιθανότητα να αναπτυχθεί το έμβρυο και να έχω πάει για απόξεση. Έτσι είχα τη συνείδησή μου ήσυχη, ότι έκανα ό,τι μπορούσα, και μου ήρθε και πολύ πιο μαλακά.

Σ' ευχαριστώ για τις ευχές σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

apo to stoma soy kai stoy theoy to afti....

ponoys den exo aima den exo kai ayto kiolas toy fanhke poli periergo,kai epishs exo mia kysth poy einai 6cm kai aytos thn eide 4cm(periergo mikrine toso grhgora)gi ayto leo thn allh bdomada na pao gia deyterh gnomh alla to anxos anxos...

ayrio proi proi tha pao mhpos bgoyn kai poio grhgora ta apotelesmata kai meta tha sas po(pros to paron proseyxomai)...

koritsia mesa apo thn kardia moy na sas pane ola ma ola kala...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε κι εγώ είχα καθόλου πόνους ή αίμα. Είχα μόνο τους κλασικούς πόνους περιόδου στην αρχή-αρχή.

Κολπικά σε εξέτασαν έτσι; Γιατί έχει τύχει σε κοπέλα εδώ μέσα να την εξετάσουν απ' την κοιλιά, να μη δει τίποτα ο γιατρός και να της πει ότι δεν είναι έγκυος!!!

Πες μας για τις εξελίξεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai kolpika me eksetase,alla koritsia aytos me sakatepse,kai na po thn alhtheia o sakos fainotan pio kala ston yperhxo para sto kolpiko,sto kolpiko koitoyse ala nta allon ayto pisteyo....oso gia ta nea tha sas grapso ayrio to bradaki mallon

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχας να προσπαθησεις να μην αγχωνεσαι κ να μην το σκεφτεσαι

αν ολα πανε καλα, θα συνεχισουν να πανε καλα, οσος καιρος κ να περασει

κ αν παλι κατι δεν παει καλα δε μπορεις να κανεις κατι για να το αλλαξεις

επισης μην μπεις στη διαδικασια των χοριακων, γιατι ακομα κ κενος σακος να υπαρχει χωρις μωρο μεσα οι χωριακες σου θα ανεβαινουν κανονικα. ετσι ειχε συμβει κ σε μενα, εκανα αποξεση με αστρονομικη χωριακη!

εγω θα σε συμβουλευα σαν παθουσα να προσπαθησεις να χαλαρωσεις κ να πας απο βδομαδα κ σε καποιον αλλο γιατρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωστό κι αυτό με τις χοριακές. Εγώ δεν έκανα ούτε μία, κι ας μην ακούγαμε καρδιά. Είναι και πολύ ψυχοφθόρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lete eeee?????????eee totes tha kleiso kateytheian ranteboy gia yperyxo...

koritsia na rothso kati?me bash to megethos toy sakoy den mporoyme na doyme poso ebdomadon einai?

sorry ama einai azh h erothsh alla den ksero kai polla apo ayta

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου εύχομαι όλα να πάνε κατ΄ευχήν και γινει το θαυμα!!!!!!

Δε ξέρω τι να πω καταλαβαίνω την αγωνία σου, περιμένουμε νέα σου!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγνωμη στον υπερηχο δεν φανηκε ποσες βδομαδες εισαι?? Ειναι δυνατον?? Εγω 8υμαμαι μολις εκανα το τεστ και βγηκε 8ετικο αμεσως το απογευμα ετρεξα στο γιατρο να κανω υπερηχο.

Μου ειπε πως ειμαι 6 βδομαδες αλλα ειδαμε μονο σακο και οχι κουκιδιτσα και καρδουλα.

Ο γιατρος μουπε να μην αγχωνομαι γιατι μπορει να εγινε αργα η συληψη ...Σε μια βδομαδα ξαναπηγα με μια τεραστια χοριακη και ακουσαμε και καρδια και ειδαμε και ενα κουκιδακι 3 χιλιοστακια ...

Μην αγχωνεσαι και ψαξτο καλυτερα...καλη επιτυχια και σε 9 μηνες ευχομαι ενα μπεμπουλακι στην αγκαλια σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλα μου μην το αφήσεις. Πήγαινε και αλλού. Εγώ είχα πολύ καλή χοριακή στην αρχή και βλέπαμε σάκο αλλά τελικά ήταν εξωμήτριο με ψευδοσακο στη μήτρα. (έτσι μας είπε ο γιατρός που πήγα για την εξωσωματική όταν είδε τους υπέρηχους). Μην αφήσεις να περάσουν μέρες στην περίπτωση που κάτι δεν πάει καλα, μην έχεις άλλα προβληματα. κανονικά στον κολπικό φαίνετε πολύ καλύτερα από ότι στην κοιλιά μέχρι περίπου τον 3ο μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia eyxaristo poly gia thn symparastash....

penny moy ontos den moy bghke ston yperhxo poso bdomadon eimai,h mallon den ekane to kopo o giatros na dei.ego otan tha xo nea tha sas po,pros to paron to sththos prhsmeno,h anagoyles synexizontai,h toyaleta epishs,ligoyres to idio,kai kanena shmadh aimatos(makari na mhn do gia 9 mhnes kai na pane ola kala).koritsia mesa apo ta bathi ths kardias moy sas eyxomai mia teleiomhnh egkymosynh me ygeia,oses exete mpempoylia na ta xereste k na nai panta kala,kai ostes prospathite grhgora na xe te eyxarista nea...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia phga gia kolpiko yperyxo....exo nea mesa ston sako tora eidame kati aspres gramoyles kai mallon leei o giatros einai embryika stoixeia kai mallon egine kathysterhmena h syllhpsh alla den thelei na moy dinei polles elpides,epeidh einai giatros toy ika tha moy grapsei thn b xoriakh kai na pao na thn kano dorean se ena idoitiko kentro...thn alllhn bdomada pali tha pao gia yperhxo gia na maste sigoyroi,psiloxarhka giati apo kei poy blepame keno ton sako tora eidame kati mesa toy.koritsia aytos o giatros legetai zafirakhs kai einai sto mhtera exete akoysei tipota gi ayton?emena moy fanhke kalos

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!!!!

Οι γιατροί πάντα δε δίνουν ελπίδες γιατί αν μετά κάτι δεν πάει καλά, αυτούς θα κατηγορήσουμε. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχαμε δει έμβρυο αλλά δεν ακούγαμε καρδιά, και οι γιατροί δε μου έδωσαν πολλές ελπίδες και τελικά παλλινδρόμησε. Στη δεύτερη ο γυναικολόγος πάλι δε μου έδωσε πολλές ελπίδες, τι ελπίδες, μου είπε ότι το χάσαμε κι αυτό σχεδόν σίγουρα, επειδή τελικά είχα θρομβοφιλία και δεν του είχα πάει τα αποτελέσματα των εξετάσεων για να μου δώσει αγωγή, αλλά τελικά όλα πάνε μια χαρά!!!

Σου εύχομαι να είσαι στη δεύτερη περίπτωση και όλα να πάνε τέλεια!!!!

Τώρα με βάση τελευταία περίοδο πόσων εβδομάδων είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

apo to stoma soy kai stoytheoy to afti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bash thn teleutaia periodo eimai 9 bdomadon teleytaia periodo 20 iouliou,alla h sylhpsh prepei na gine 13 aygoystoy,to zouzounaki soy einai ayto sthn foto?ante me to kalo!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...