Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ Ν ΛΕΜΕ Ν9


Recommended Posts

επιστημηηηηη μου με το καλο να ερθειιιι το μωρακι σας! :D

με εναν πονο κοριτσακιι μου, περιμενουμε νεα σου :D

ουτε εγω τρωω κουνελι για τον ιδιο λογο που ειπε η αγγελικη

τα αγαπαω πολυ σαν ζωα, και οσο αναφορα αυτο που ειπες αννα μαρια, οτι και τα αλλα ζωακια ειναι

εγω απλα κανω διακριση γιατι μου αρεσουν πιο πολυ απο καθε αρνακι και καθε προβατακι σαν ζωα! οποτε εκεινα τα τρωω ενω κουνελακι δεν θελωωω!

η βιβλιοθηκη μεσα στην μεση? :lol::lol::lol: βαλε μια φωνη κοριτσιι μου να του παει ναα.. και να τηνβαλει στην θεση της :lol:

αγγελικακι μου πε μεχρι το τελος του μηνα κατα 99%, γενικα ειναι ετοιμος ο μπομπιρας.. βεβαια αυτο που λεγατε οσο περισσοτερο κατσει τοσο καλυτερα, αλλα και εγω δεν αντεχω αλλοοοο! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 968
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!!!!

Πώς είμαστε σήμερα??????? Όσο πλησιάζει η μεγάλη μέρα γινόμαστε πιο ανυπόμονες?????? Εγώ ακόμα δεν έχω ετοιμαστεί ψυχολογικά...ελπίζω να μην με πιάσει στον ύπνο η μπέμπα γιατί νομίζω ότι οι συσπάσεις άρχισαν πάλι να γίνονται έντονες, θέλω να φτάσω τουλάχιστον τις 38 εβδομάδες......ο μπαμπάς μου έκανε πρόβλεψη σήμερα για τις 19 Οκτωβρίου (και στην κόρη μου είχε πέσει σχεδόν μέσα, μου είχε πεί 10 Δεκεμβρίου και γέννησα στις 9 :shock: )!!!!!!!!

Ζεσταίνομαι πάρα πολύ σήμερα......νισάφι πιά........ #:-sX(

Αύριο θα πάω στα ΚΕΠ να κάνω επικυρωμένα αντίγραφα από ληξιαρχική πράξη γάμου και ονοματοδοσίας για να τα έχω μαζί μου στην κλινική.....σιγά σιγά οργανώνω την βαλίτσα (με ρυθμούς χελώνας βέβαια) :lol:

Marie μου έτοιμος ο μπέμπης ε????? Κοντεύεις κι εσύ.......είναι αλήθεια πάντως ότι με δύο ακόμα πιτσιρίκια στο σπίτι είναι δύσκολα τα πράγματα, βλέπω και από τον εαυτό μου με την ταλιμπανίτσα μου τα έχω δεί όλα (ας είναι καλά οι γονείς μου που βοηθάνε)!!!!

Αγγελική μου κι εγώ libero για νεογέννητα πήρα.....στην Μαρία μου είχα πάρει pampers, τώρα θα δοκιμάσω αυτά και βλέπουμε τί θα μας βολέψει!

Βανεσσάκι μου (πατριωτάκι ;) ) μούρλια η πεθερά...κατευθείαν για πνίξιμο.......κι ο άντρας σου όμως, δεν ξέρω και πώς να τον χαρακτηρίσω για να μην με παρεξηγήσεις κιόλας καλό μου......να σε κάψω Γιάννη να σ'αλείψω λάδι, πρώτα την κάνει την μακακία και μετά ζητάει συγνώμη και μετά ξανακάνει τις ίδιες κοτσάνες!!!!!! Τί να πώ......και ο δικός μου είναι ότι να'ναι αλλά τουλάχιστον στα θέματα με την μάνα του παίρνει πάντα μα πάντα το μέρος μου.....καλά ο δικός μου κάνει άλλες μακακίες X( ...τελοσπάντων!!!!!!!!

Teddy μου μόνο αυγά και φρούτα η πεθερά?????? Κανέναν δεινόσαυρο από τα μπαούλα δεν έχει???????? Είσαι σίγουρη ότι θα είναι φρέσκα ή θα είναι από τον Α' Παγκόσμιο (άντε θα πώ από τον Β' Παγκόσμιο γιατί δεν την κόβω και τόοοοοοοσο μεγάλη πιά!) =))

Ηλιαννάκι μου φιλεναδίτσα μου κι εγώ έχω πόνους στα κόκκαλα....από την μέση και κάτω με πονάνε όλα τα κόκκαλα (ειδικά ανάμεσα στα πόδια στο πιπί) σε σημείο να δυσκολεύομαι ακόμα και στο περπάτημα!!!! Αααα και σε μένα επανήλθαν οι αναγούλες....προχθές ξαναέκανα εμετό μετά από 4 ολόκληρους μήνες!!!!!!!!!

Μυριάκι μου χάλια κι εσύ ε?????? Μήπως σπρώχνει ο μπέμπης??????? ;););):lol:

Επιστήμη μου όλη μας η θετική ενέργεια και οι ευχές είναι μαζί σου για έναν εύκολο τοκετό και ένα ΤΕΛΕΙΟ μωράκι!!!!!!!!! Αύριο τέτοια ώρα θα κρατάς τον μπέμπη σου αγκαλίτσα.........τί όμορφααααααααα!!!!!!!! Όλα να πάνε καλά κορίτσι μου!!!!!!!!!!

Μαρία12 αφού δεν είχες κάτι παθολογικό γιατί σε ταλαιπωρεί έτσι ο γιατρός σου χωρίς αλάτι και ζάχαρη τόσους μήνες??????? Και το σπαστικό είναι πώς έχεις ούτως ή άλλως κατακράτηση και πρηξίματα.....τζάμπα πάει τόσος κόπος και στέρηση?????? Αύριο έχεις γιατρό??? Με το καλό κουκλίτσα μου!!!!

Άννα Μαρία μου να τον βάλεις να τα ξανακουβαλήσει όλα από την αρχή τον άντρα σου για να μάθει άλλη φορά να μην κάνει μισές δουλειές......γιατί δεν φαντάζομαι να νομίζει ότι θα τα συμμαζέψεις εσύ με την κοιλιά τούρλα!!!!!!!!!

Αλήθεια η Κατερινούλα λέτε να γέννησε????? Πότε είχε ΠΗΤ? Νωρίς δεν είναι ακόμα???? Έχει εξαφανιστεί μέρες.....λέτε να μας κάνει την έκπληξη??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως την Νασιουλα μας.

Αληθεια χρειαζεται πιστοποιητικό γαμου οταν γεννησουμε?Να ξερω να κανω ανασκαφη γιατι ουτε που θυμαμαι που τα εβαλα!!

Εβαλα να ψηθει και το μπιφτεκακι (μπιφτεκι να το πει κανεις) μια μαζα κιμα ειναι με αλατι μονο και πιπερι και να φαω για λυσιαξα παλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασιούλα μου μόνο το αλάτι μου έκοψε, το έχω από τις 20.08 όχι από την αρχή της εγκυμοσύνης.

Πιο πολύ προληπτικά, αλλά με παρακολουθεί για ουρικό και πίεση,,,, δεν με φοβησε ούτε μου είπε τίποτα απλά προφανώς πήρε τα μέτρα του νωρίς για καμία προεκλαμψία.

Τι να κάνουμε υπομονή!!!!

Απλά εγώ δε κρατιέμαι άλλο, και σήμερα πρώτη φορά ρε κοριτσια νιώθω χάλια ψυχολογικά!!!

Δε με χωράει ο τόπος!!!!!!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασάκο μου καλή όρεξη!!!! Πάλι καλά που σε αφήνει να βάλεις αλάτι και πιπέρι ο αλμπάνης ο διαβητολόγος....... :lol: Κι εγώ σαν να πεινάω λίγο τώρα αλλά δεν ξέρω τί θέλω!!!!!!

Μαράκι μου μου φαίνεται λίγο......κάπως να σε έχει στην στέρηση για τον φόβο προεκλαμψίας χωρίς προειδοποιητικά σημάδια!!!! Από όσο θυμάμαι είπες ότι δεν έχεις καν υψηλή πίεση.....Εντάξει όλοι οι γυναικολόγοι συμβουλεύουν προσοχή σε αλάτι και ζάχαρη αλλά να στο κόψει τελείως??????? Την ξέρεις την παροιμία που λέει πονάει δόντι κόβει κεφάλι???? Ε ο δικός σου, σου έκοψε το κεφάλι χωρίς καν να έχεις πονόδοντο........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ. ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΑ ΤΩΡΑ ΘΑ ΕΤΟΙΜΑΣΤΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΘΕ ΜΠΩ ΑΠΟΨΕ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΒΑΛΟΥΝ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΤΑ ΤΗΣ 11 ΤΟ ΠΡΩΙ.ΓΕΝΝΑΩ ΣΤΟ ΓΑΙΑ. ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΟΥΛΕΣ. ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΑΣ. ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΣΕΙΡΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ.

ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοοο Επιστημη!!!!!!!!!!Κι ενα φιλι και απο εμας στο μωρο!!!! :D

Νασια στο τελος εγω ειπα καποιος θα φαει το ξυλο αλλα δεν ξερω ποιος θα ειναι....ο διαβητολογος, ο γυναικολογος,ο αντρας μου,η πεθερα....χμμμ καλη ιδεα το τελευταιο!! :lol::lol:

Μαρακι γιατι βρε κοριτσι μου, τι σκεφτεσαι και νιωθεις ετσι?Φτανεις ,δηλαδη εξω απο την πορτα εισαι μη μασας τωρα....ολα καλα θα πανε και θα εχεις αγκαλιτσα το νινι σου σε λιγες ημερουλες....δεν εμειναν πολλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια με τις κοιλιτσες!!!!!!πως ειστε??????????

εμεις (εγω με τον μπεμπη στην κοιλιτσα δηλαδη ) καθομαι εξω στη βεραντουλα κ εχει μια δροσουλα......

σουπερ!!!!επιτελους!!!!!!!!

ο υπολοιπος λαος εχει παει βολτα!!!χαχαχα τα εχει παει μια βολτιτσα με τα ποδηλατακια τους ο αντρας μου τα μικρακια μου!!!!!!!

εγω ειμαι ολιγον τι σκ@τ@!!!!! εξακουλουθω να εχω το στομαχι μου κ αναγουλα κ νιωθω ενα πραγμα να σκασω....!!!!!!

εχω κ τα κοκαλα μου (θωρακα κ πλατη να με πονανε συν τους πονους περιοδου συν τα σπρωξιματα του μπεμπξη κατω χαμηλα λες κ θα βγει..!!!!!!!

ουφφφφφφφφφφφφφφφφ δεν μπορω αλλο κουραστηκα παααααααρα πολυ αυτη τη φορα!!!!!!!

επιστημη μουαντε με το καλο κοπελα μου αυριο !!!!!!ολα θα πανε τελεια κ θα εχεις τον μικρουλη σου στην αγκαλιτσα σου καλη μου!!!!!!!!

αγγελικουλα μου πως εισαι γλυκια μου?????η κοιλιτσα????

μαρακι μου ξεκινησατε κ τα σχολεια κ θα εισαι κ απο κει στο τρεξιμο!!!!!!

κ εγω δεν μπορω να κανω πολλα πραγματα.τι πολλα , τιποτα δηλαδη!!!!!

μαρακι 12 μου υπομονη βρε κοριτσακι μου, τι να κανουμε ολα για ταμωρακια μας!!!!!!

νασιουλα μου πως εισαι?????η ντουρασελ ταλιμπανιτσα σου κ συνεχιζει............................... ε?????χαχα

λες να πεσει μεσα ο μπαμπας σου στηνπροβλεψη του κ αυτη τη φορα?????

αχ κοριτσια εχω κ τον αντρα μου που με εχει ζαλισει εδω κ δυο βδομαδες να τον κουρεψω....!!!!!!!

κ τωρα τις τελευταιες μερες με πριζει!!!!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

δεν μπορω να παρω να ποδια μου κ αυτος.......!!

κ μου λεει κ το αλλο '' αααα τους αλλους , τον πατερα σου τους κουρευεις, εμενα?????..... ''

κ του λεω '' ε τουλαχιστον με πληρωνει κιολας , εσυ???'' χαχαχα!!!!!

ε κ μετα μου λεει διαφορα γλυψιματα ......!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KLAHSPERA KORITSIAAAAAAAAA MOU!!!!!!!!EMEIS KANAME MPANAKI KAI NANI O MPEMPIS MOU PALI...SHMERA EIXE GRINITSES TO PRWI...KAI META KOIMOTAN APO TIS 2:30 MEXRI TIS 7 GIA NA DOUME PWS THA PAEI KAI TO VRADY!!!!!o MPAMPAS MAS THA GYRISEI POLY ARGA SHMERA LOGO DOULEIAS....3 PERIPOU KAI EXEI FYGEI APO TO PRWI O KAIMENOULIS :(:(:(:(:( PWS THA KOIMITHW MONAXOULA??????? :cry::cry::cry::cry:

EPISTHMH MOU EYXOMAI NA SOU PANE OLA TELEIAAAAAA KAI ME TO KALO NA KRATISEIS TO MWRAKI SOU AGGALITSA!!!!!!!!THA PERIMENOUME NEA SOU!!!FILAKIA POLLA!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και πάλι! Λίγη κίνηση σήμερα...

Η βιβλιοθήκη είναι στη μέση του δωματίου, αλλά έτσι κι αλλιώς θα τη μετακινήσουμε (μετακινήσουν) για να καθαρίσουμε (για να καθαρίσουν) οπότε είτε μπει στη μέση, είτε μπει στον τοίχο, το ίδιο πράγμα είναι. Αλλά θα μπορούσε να την ακουμπήσει στον τοίχο, έτσι, μια που εκεί είναι η θέση της!

Αναστασία, αν βάλεις σκόρδο, μαϊντανό, βασιλικό, δυόσμο, πάπρικα στο μπιφτέκι, έχουν ζάχαρη; Φαντάζομαι μπορείς να προσθέσεις κάποιο μπαχαρικό/αρωματικό βότανο για να πάρει γεύση. Πάντως το ορίτζιναλ μπιφτέκι είναι μόνο κιμάς και αλάτι. Ο γυναικολόγος τι λέει για τη διατροφή;

Μαρία, συμφωνώ με τη Νάσια. Γιατί τόση στέρηση απλά προληπτικά; Άλλο να σου πει να τα μειώσεις, κι άλλο να σου τα κόψει όλα, ειδικά χωρίς σημάδια για προεκλαμψία. Εμένα πάντως δε μου έχει κόψει τίποτα. Μου έχει δώσει μια λίστα με φαγητά που απαγορεύονται ή πρέπει να αποφεύγονται, αλλά στα γενέθλιά μου που τον είχα καλέσει και είχα σχεδόν όλα τα απαγορευμένα, δεν τον είδα να αγχώνεται που έτρωγα. Φυσικά γενικώς προσπαθώ να κάνω σωστή διατροφή.

Ουφ, πάλι εκνευρίστηκα. Από χτες είχε πει ο άντρας μου ότι σήμερα μάλλον θα βγει με ένα φίλο του, και του είπα, όταν κανονίσει, να μου το πει να κανονίσω κι εγώ με καμιά φίλη μου. Μέχρι τώρα (οκτώ παρά) τον είχε στο περίμενε και τελικά του στέλνει μήνυμα και του λέει "δουλεύω, δεν μπορώ". Εν τω μεταξύ, λίγο πριν του στείλει το μήνυμα, του είπα άμα θέλει να βγούμε να πάμε σε ένα μαγαζί με τέλειες ιταλικές πίτσες και μου λέει "αφού θα βγω με τον Τόλη". Εγώ το είχα πει πιο πολύ γιατί όλη μέρα ήταν σε φάση να βγει και το έβλεπα ότι πήγαινε να ματαιωθεί και στεναχωριόμουν. Είναι κρίμα, γιατί οι ελάχιστοι φίλοι που έχει κάνει εδώ στην Κύπρο δεν είναι και πολύ σόι, και είτε τον στήνουν, είτε πρέπει να τους πάρει αυτός τηλέφωνο για να βρεθούν. Γι' αυτό είναι όλη μέρα μέσα. Τελικά δε θα βγει σήμερα, αλλά κι εγώ ξενέρωσα γενικώς και τώρα δε θέλω.

Εν τω μεταξύ, αυτός που τον έστησε είναι αυτός που σας έλεγα, που θέλουν με τη γυναίκα του να μας βαφτίσουν το παιδί. Ειδικά τώρα με πείσανε! Μα είναι δυνατόν; Να μας λένε "θα έρθουμε σπίτι σας", να τους περιμένουμε, να λέμε στον μικρό ότι θα έρθουν οι νονοί, και τελικά να μας στήνουν; Την άλλη φορά μας κάλεσαν σπίτι τους, μου είπε μια φίλη μου να βγούμε και της είπα ότι έχω κανονίσει, και τελικά τους παίρνουμε για να κανονίσουμε ώρα και μας λένε "θα πάμε Λευκωσία, δεν μπορούμε". Ούτε κι εγώ είμαι πολύ οργανωμένη, αλλά αυτό το "σε-καλώ-και-το-ξεχνάω" ή "σου-λέω-να-βγούμε-αλλά-δε-βαριέσαι" το θεωρώ απαράδεκτο.

Επιστήμη, και πάλι σου εύχομαι να σου πάνε όλα τέλεια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιαννάκι μου "πρώτος" ο άντρας σου....... 8-) κατανόηση μηδέν!!!!!!!!! Κάνε κι εσύ ένα κουράγιο και κούρεψέ τον για να πάψει να σε πρήζει και να ησυχάσει το κεφάλι σου......και κάντον σαν γίδι για να μάθει άλλη φορά να κάτσει στα αυγά του!!!!!!!!!! :lol:

Τιτίνα μου μην ανησυχείς....τόσο πτώμα που θα είσαι ξερή θα πέσεις για ύπνο, ούτε που θα το καταλάβεις πως λείπει ο αντρούλης σου!!!!!

Νασια στο τελος εγω ειπα καποιος θα φαει το ξυλο αλλα δεν ξερω ποιος θα ειναι....ο διαβητολογος, ο γυναικολογος,ο αντρας μου,η πεθερα....χμμμ καλη ιδεα το τελευταιο!!

Η ΠΕΘΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: Να έρθω κι εγώ να βοηθήσω????????????

Επιστήμη να δώσεις φιλάκια στα πατουσάκια του μπέμπη αύριο.....από όλες μας!!!!!!!!!

Άννα Μαρία μου είστε σίγουροι ότι τους θέλετε αυτούς για νονούς???? Απαπαπαπαααααα με τίποτα!!!!!!!!! Αυτοί μπορεί ακόμα και μπροστά στην κολυμβύθρα να σας στήσουν!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια ο γυναικολογος μου δηλωσε οτι μια χαρα θα βγει το παιδι, προφανως απο τις μετρησεις που εκανε εξ αρχης ποτε δεν ειμασταν πολυ μπροστα, στα φυσιολογικα πλαισια.Απλα μου ειπε το κανουμε για να μην περασω μια εγκυμοσυνη με μεγαλα νουμερα στο σαχαρο!

Καλα πλακα μας κανουν που θελουν να γινουν και νονοι?Δεν ειμαστε καλα!!!!

Ηλιανα ελα σε περιμενω για οργανωμενο ξυλο σουπερ..ετσι βρε αδερφε να ξεσκασουμε λιγο!! :lol::lol:

Ο εξυπνος ο αντρας μου εφαγε μολις παγωτο....μα τοσο γαιδουριιιιιιι?!!!!! :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φουσκοαγαπουλες μου, ηρθα κι εγω!

Ειχαμε παει βολτα με τον αντρα μου σε ενα πολυκαταστημα (ειναι και σημερα ανοιχτα εδω μερικα) και εκανα μια ανανεωση στα καλλυντικα μου..μετα πηγαμε και σουπερμαρκετ, πηρα και πανες για το μωρακι αλλα σερβιετες τενα δεν βρηκα..ειχε μονο τις τενα που ειναι σαν βρακακι..

Αναστασακι , δεν ηξερα οτι πρεπει να προσεχεις τοσο μα τοσο πολυ τα παντα..δλδ δεν υπαρχει τιποτα που να μπορεις να φας αφοβα και σε οτι ποσοτητα θελεις?οσο για τα νευρακια, ξεκινα απο την πεθερα σου ...

Μαρια12, οι εξετασεις μου ειναι οκ.μονο λιγη πιεση εχω 7-13 και αυτο παω στοιχημα ειναι απο τα νευρα μου..αλλα εμενα ο γιατρος μου απο την πρωτη επισκεψη που πας και διαπιστωνει εγκυμοσυνη ξεκιναει..οχι γλυκα ,οχι αλατι προσεχε αυτο..προσεχε το αλλο..κι εμενα μαλλον για να αποφυγει προεκλαμψια μου εκοψε εντςλως το αλατι..αλλα εγω τους τρεις πρωτους μηνες επαιρνα 1600mg προγεστερονη την ημερα..κι επρεπε να ειμαι και ξαπλα κι εκοψα και το καπνισμα..επαθε σοκ ο μεταβολισμος μου..τωρα στο τελος παντως παιρνω 1,5 κιλο τον μηνα..

Νασια φιλη μου, ξεκινησαν τα στοιχηματα?εγω λεω για 19-20! Πονους στα κοκκαλα και στην μεση εχω κι εγω..σαν γρια νιωθω..γιατι ρε γμτ?αμα κανω τις δουλειες κου ειμαι οκ, απαξ κι εκατσα για δυο λεπτα, δεν μπορω να σηκωθω μετα..

Μαρι μου, εχεις πονακια η αλλο σημαδι οτι ερχεται το ζουζουνακι σου?για να δουμε τι θα σου πει την τριτη..κι εγω θα παω τριτη απογευμα..φιλεναδα εσυ θα με προλαβεις..ειναι και τριτο. Σιγα μην περιμενει..

Ηλιαννα, δροσια εκει?ειπα κι εγω να κατσω λιγο εξω που εχει ωραιο αερακι αλλα εκαναν επιδρομη τα κουνουπια και με τσιμπησανε και ειμαι σαν το ολοσωμο ξυστο τωρα!καλα μην περιμενεια να σε πληρωσει ο αντρας σου.. Εμενα ο δικος μου ζηταει να του κανω μασαζ να ξεπιαστει γιατι λεει οτι τα χερακια μου ειναι θαυματουργα αλλα εβαλα ταριφα και τωρα μωκο!να βγαλω κι εγω το κατιτις μου.

Αννα μαρια, μη σου φανει παραξενο αλλα ουτε αρνακι τρωω ..ειχα κι εγω αναιμια Για αυτο και ξεκινησα να τρωω κρεας αλλα μην φανταστεις και πολυ..επειδη ημουν μικρη και τα λυπομουν τα ζωακια ετσι καρφωθηκε στο μυαλο μου..οσο για τις κοτουλες, ειναι αντιπαθεστατες (εξαλλου ειναι και βρισια χιχιχ) τα γουρουνακια δεν μου αρεσουν και τα ψαρια ειναι ασχημα!γενικα ειμαι δυσκολη στο φαγητο.. Τωρα αναγκαστικα τρωω κρεας αλλα μονο φιλετο..οτιδηποτε σε φιλετο..με εχει κακομαθει η μαμα μου..δεν εχω φαει ποτε στην ζωη μου αρνακι, κατσικακι και κουνελακι και επισης δεν εχω δοκιμασει ποτε τοσα χρονια σουβλα, σεφταλια, κλεφτικα ..

Βρε κοριτσια εχω τρομερες καουρες σημερα ολη μερα..τι κακο κι αυτο..λες κι εφαγα του κοσμου το καρυ και πιπερι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια πω πω, οι τυποι στην κοσμαρα τους ε?????ευκαιρια να πατε μαζι για εκεινη την πιτσα που ελεγες βρε!!!

νασιουλα μου ασε μεγαλος μπελα με το κουρεμα!!αφουκαθε 15 θελει κουρεμα κ τωρα του το εχω καθυστερησει επειδη δεν μπορω κ εχει λυσαξει!!!γκρρρρρρρρρρρρρρ!!!!!

του ειπα θα τον κλαθυστερησω να τον δει ο γιος στην τριχα αλλα......δεν το κοβω...!!!! :twisted::twisted:

αναστασια μου ουααααααααουυυυυυυυυυυυυ ξυλο ε?????δεν θα ξεφυγει κανενας!!!!!χααχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, αμάν πια... Του λέω να πάμε στο ιταλικό μαγαζί με τις τέλειες πίτσες και μου λέει το κορυφαίο, να πάμε στην πίτσα Χατ!!!!!!!!!!! Μετά μου λέει να πάμε σε ένα άλλο που πάλι έχει αμερικανοποιημένες πίτσες, δηλαδή παχιά ζύμη, και ένα βουνό υλικά. Εννοείται ότι η πίτσα στο τελευταίο μαγαζί είναι καλύτερη από την πίτσα Χατ, που κατά τη γνώμη μου δεν τρώγεται, αλλά ήθελα την άλλη στο ιταλικό μαγαζί. Ξενερώνω, του λέω άστο, μετά από λίγη ώρα έρχεται και μου λέει να πάμε εκεί που θέλω. Αλλά δεν ήθελα να πάει με μισή καρδιά. Μετά μου λέει να πάρουμε πίτσα στο σπίτι. Εμένα μου κόπηκε η όρεξη, αλλά ούτως ή άλλως, εδώ και δύο μέρες, το βράδι τρώει απ' έξω. Μία τυρόπιτα, μία γύρο, σήμερα πίτσα; Ήθελα την ιταλική που έχει πάρα πολύ λεπτή ζύμη και είναι πολύ ελαφριά. Την άλλη φορά ούτε που θυμάμαι πόσα κομμάτια έφαγα και δε με βάρυνε καθόλου. Τελικά ξενέρωσε κι αυτός και δεν παρήγγειλε τίποτα. Τα βράδια εγώ πάντα βολεύομαι με ένα τοστ, αυτός ποτέ δε βρίσκει τι να φάει. Αλλά αφού η μάνα του τους μαγείρευε και το βράδι, τι τους μαγείρευε δηλαδή, όλο τηγανιτά και αηδίες. Και όταν της λέγανε ότι δεν τους αρέσει το φαΐ, τους έφτιαχνε κάτι άλλο!!!!!!!! Εμ, πώς να μην κακομάθει;

Αγγελική, εγώ τρώω σχεδόν τα πάντα. Τώρα στην εγκυμοσύνη κάποια πράγματα δεν τα τρώω, αλλιώς, δεν έχω πρόβλημα να φάω και ορτύκι, και αρνί και συκώτι κι απ' όλα. Και σαλιγκάρι έχω δοκιμάσει, παρ' όλο που μου φαίνεται αηδιαστικό, γιατί είναι σκουλήκι, αλλά μου φάνηκε τελείως άγευστο και δεν ξανάφαγα.

Θα προσπαθήσω να μάθω και στα παιδιά μου να τρώνε απ' όλα, και κυρίως, να τρώνε υγιεινά!!!

Αναστασία, εγώ πριν λίγο τον ρώτησα αν θα έτρωγε μπροστά μου γλυκά, σε περίπτωση που τα έκοβε ο γιατρός και μου είπε ότι μπροστά μου δε θα έτρωγε, αλλά θα έφερνε γλυκά στο σπίτι και θα τα έτρωγε κρυφά!!! Θα πάθαινε κάτι ο μπέμπης αν δεν έτρωγε γλυκά.

Ουφ, ξενέρωσα και εκνευρίστηκα με τον φίλο του που τον έστησε για χιλιοστή φορά και μου φταίνε όλα τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι μου, κανε νανακια να ξεκουραστεις και μην σκεφτεσαι τιποτα..

Αννα μαρια για κουμπαριες μην επενδυεις σε περιστασιακους φιλους αλλα σε ατομα που ξερεις χρονια και δοκιμασμενα..εμας θα τον βαφτισει συγγενης..Πεπερονι να πατε..ειναι τελεια..ορτυκια, σαλιγκαρια κτλ..ουτε καν τα εχω μυρισει..

Αναστασια, η εκδικηση ειναι ενα πιατο που τρωγεται παντα κρυο!υπομονη κοριτσακι μου και πισω εχει η αχλαδα την ουρα..θα γεννησεις και θα τους βαλεις ολους στην θεση τους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, εγώ θέλω να τον βαφτίσει ο αδελφός μου, αλλά ο άντρας μου δε δέχεται, όχι γιατί έχει οποιοδήποτε πρόβλημα με τον αδελφό μου, αλλά γιατί ο αδελφός μου μένει μακριά, στην Αγγλία και δε φαίνεται να έχει σκοπό να επιστρέψει. Κι εγώ το επιχείρημα που λες εσύ του λέω, ότι με το συγγενή δεν πρόκειται να χαθούμε ποτέ, και του φέρνω ως παράδειγμα το νονό μου που είναι και θείος μου και τη νονά του αδελφού μου που είναι ξαδέλφη μας, ενώ με τον "φίλο" εύκολα μπορεί να χαθείς, και του φέρνω ως παράδειγμα τους δικούς του νονούς που τους είδε μόνο στη βάφτιση!

Πεπερόνι δε νομίζω ότι έχει στη Λάρνακα. Το μαγαζί που ήθελα να πάω είναι σχετικά καινούριο κι έχει τέλειες πίτσες, με πάρα πολύ λεπτή ζύμη και λίγα υλικά. Όταν πήγαμε είχαμε πάρει μεταξύ άλλων και μια πίτσα με σάλτσα πέστο, την οποία δεν την είχαν πασαλείψει, αλλά είχαν βάλει μια μικρή κουταλιά σε κάθε κομμάτι. Για μέρες μετά, σκεφτόμουν αυτήν την πίτσα και μου τρέχανε τα σάλια!!! Τελικά θα παραγγείλουμε στο σπίτι, θα κάνω το συμβιβασμό...

Τα ορτύκια είναι τέλεια!!! Μια φορά σε μια συνεστίαση που είχαμε κάνει με το σχολείο, μας είχαν φέρει ορτύκια στη σούβλα. Τα είχαν μοιρασμένα και σουβλισμένα, χωρίς κεφάλι εννοείται, ήταν λίγο ανατριχιαστικό, αλλά η γεύση δεν παιζόταν! Το μόνο που δεν έχω δοκιμάσει ποτέ μου, ούτε καν έχω δει πώς μοιάζει, είναι το αμπελοπούλι, που εδώ θεωρείται εκλεκτός μεζές. Είναι και απαγορευμένο, βέβαια, αλλά όλοι τρώνε με κάποιο τρόπο. Τα τρώνε ολόκληρα, με το κεφάλι και όλα και μου φαίνεται πολύ αηδιαστικό. Α, επίσης δεν τρώω οστρακοειδή, δε μου αρέσουν (έχω δοκιμάσει, βέβαια, για να λέω ότι δε μου αρέσουν) και αστακούς, καραβίδες και τέτοια, τα οποία τα βράζουν ζωντανά. Ε, είπαμε, όχι κι έτσι! Όσο κι αν λένε ότι δεν πονάνε, μου φαίνεται εντελώς απάνθρωπο. Τώρα που το σκέφτομαι, και αστακό έχω φάει και καραβίδα, αλλά ήταν παλιά, πριν μάθω ότι τα μαγειρεύουν έτσι! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια, εμενα μου αρεσει πολυ η ιταλικη κουζινα..στην πεπερονι παντα τρωω μαργαριτα και γενικα δεν τρωω αλλαντικα εκτος απο γαλοπουλα..και η χατ ειναι καλουτσικη αλλα παντα με λεπτη ζυμη..η αυθεντικη ιταλικη πιτσα εχει λεπτη ζυμη!

Γαριδες και οστρακοειδη επισης μου αρεσουν αλλα τωρα στην εγκυμοσυνη δεν τρωω τετοια..παντα εκανα υγειηνη διατροφη χωρις πολλα λιπαρα και γλυκα .η μονη μου παρασπονδια ειναι οι τηγανιτες πατατες και η κρεπα σοκολατα!

Οι υπολοιπες που πηγατε?βολτιτσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ δεν τρώω πολλά αλλαντικά. Μόνο λούντζα τρώω. Γαλοπούλα μόνο σε φάσεις δίαιτας.

Ναι, η αυθεντική ιταλική πίτσα έχει λεπτή ζύμη, λίγα υλικά, και συχνά έχει και κάποιο ωμό λαχανικό πάνω. Κι αυτή που πήραμε δεν ήταν άσχημη, αλλά δυστυχώς την είχαν ψήσει λίγο παραπάνω. Την τελευταία φορά που έφαγα πίτσα Χατ ήταν απαίσια, για κάποιο λόγο δεν τρωγόταν. Ήταν στο σπίτι μιας φίλης μου και είχε παραγγείλει αυτήν που έχει το τυρί στο γύρω-γύρω και ήταν τόοοσο βαριά και τόοοοσο κουραστικό να τη φας...

Ουφ, έβαλα ένα συνδρομητικό κανάλι που είχε το "Θάνατος στη Βενετία" του Βισκόντι, καταπληκτική ταινία, και ενώ είναι ιταλικό φιλμ, πάνω απ' τα ιταλικά, ακουγόταν κάποιος να μιλά αγγλικά! Δηλαδή ακούγονταν δύο φωνές ταυτόχρονα. Ακουγόταν ένα μπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλα. Τελικά ήρθε ο άντρας μου και έβαλε μπάλα, αφού έτσι κι αλλιώς σκεφτόμουν να το κλείσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπαλα???!!απαπαπααααα..ευτυχως ο δικος μου δεν ειναι της μπαλας!βλεπει ομως συνεχεια discovery, εγω προτιμω το history channel αλλα εχουν κι αυτοι τις εμμονες τους με καποια προσωπα της ιστοριας..και τα travel εχει ωραια προγραμμματά..δεν εχει τιποτα η τηλεοραση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια!!!!!να'μαι κ παλι!!!!!!!!!!

τι εγινε δεν εχει κινηση σημερα το μαγαζι!!!!!!!που πηγατε, βολταρετε ολες????καλα κανετε φουσκιτσες μου!!!!!!

εγω τελικα τον κουρεψα το μοντελακι!!!!!!!χαχα!!!!!του το ξεκαθαρισα ομως οτι τωρα κουρεμα παλι, μετα αφου γεννησω!!!!!!αν θελει να παει αλλου!!!!! ε μα πια!!!!!!!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted:

αννα μαρια ετσι ειναι με το συγγενη δεν χανεσαι ενω με τον φιλο......! βεβαια ειναι κ καποιοι συγγενεις........... παναγια μου,ομως τους διαλεγουμε!!!!!

αγγελικουλα τι κανεις?????ο μπεμπης κλωτσαει?????

αχχχχχχχχχχχ ποναω πολυ ολοκληρη βρε κοριτσιαααααααααααα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιαννα μου, βρηκες κι εσυ τον μπελα σου με το κουρεμα..καλα γιατι κουρευεται καθε 15μερες?..ο δικος μου παει καθε τεσσερεις μηνες!

Μια χαρα ο μικρος..σπρωχνει..προς τα πανω προς τα κατω..στα πλαγια..αλλα οι καουρες τις τελευταιες μερες ειναι βασανο..

Ηλιαννα μου νιωθεις κι εσυ οτι εΧει περασει φορτηγο απο πανω σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ αγγελικουλα μου, με το κουρεμα εχουμε το θεμα μας!!!! :twisted::twisted:

κουρευεται τοσο συχνα γιατι οπως λεει μακραινουν γρηγορα τα μαλλια του!!!!!!!

ενω καμια σχεση, το αντρθετο!!!!απλα εχει συνηθησει εν;α μακρος κ του φαινεται. αφου οταν τον κουρευω ειναι λες κ εχω μαδισει κανα γατι!!!!!!χαχαχαχα :lol::lol::lol:

ναι κοριτσακι μου νιωθω αστα να πανε!!!!!!φορτηγο κ οχι μονο....!!!!!!πολυ πονος τι ειναι αυτο το πραγμα!!!!ολο το κορμι ποναει!!!!!!

κ εσυ ετσι εισαι????

μια χαρα ο μικρουλης ριχνει τα σπρωξιματακια του!!!!!χιχι

νιωθεις να σε πιεζει χαμηλα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιαννακι νιωθω να με πιεζει παντου..σαν να τεντωνεται..κι οταν γελαω νιωθω οτι θα πεταχτει και θα βγει..η μπορει να νιωσω κατι σαν τσιμπιματακια κατω χαμηλα σε ανυποπτες φασεις..

Πραγματικα ο ενατος δεν παλευεται..αντε να με παρει ο υπνος τωρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!

καλε ειδα κ επαθα να σας διαβασω!!!! κ φυσικα δε θυμαμαι πολλα πραγματα..

μαρακι υπερβολικος κ εμενα μου φαινεται ο γιατρος σου!!

αγγελικουλα να σε ζορισουν κ σενα τα παιδια σου στο φαγητο, να δεις τι τραβουσε η μανα σου!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: πω πω κ μετα λεει ο αντρας μου οτι ειμαι εγω ιδιοτροπη, μια χαρα απολα τρωω!! κ εμενα τα κουνελια μου φαινονται πολυ γλυκουλια, ειδικα μαριναρισμενα κ με μπολικη σαλτσουλα!!! =p~=p~=p~

αννα μαρια μα τη βιβλιοθηκη μεστη μεση?

αχ κ εμενα μαρεσουν πολυ οι ιταλικες πιτσες με τη λεπτη ζυμη, τις αλλες δε μπορω να τις φαω

κοριτσαρες να με συγχωρειτε, δε θυμαμαι αλλα :oops:

αααα επιστημη με το καλο κοριτσακι μου να πανε ολα αυριο!! θα περιμενουμε τα νεα σου οταν μπορεσεις1!!!

πω πω χτες το βραδυ ειναι ζητημα αν κοιμηθηκα 3 ωρες... ξαπλωσαμε κατα τις 1.30 ο αντρας μου ροχαλιζε κ πιο μετα επεσε ο αναστασης απο το κρεβατι κ μετα ηθελε να κοιμηθει μαζι μας.. μου τραβουσε συνεχει τα μαλλια εγω εκνευριζομουν κ αυτος ο καημενος ολο με φιλουσε :lol::lol::lol::lol: μετα τις 4 με πηρε ο υπνος κ σηκωθηκα 8 παρα γιατι ο κυριος ηθελε εμενα κ οχι τον πατερα του...

ειχα κατι νευρα μεχρι το μεσημεριιιιιιιιιιιιι απαπαπαπα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...