Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ Ν ΛΕΜΕ Ν9


Recommended Posts

καλημερα λυδια μου!!με γεια τοζακετακι σας!!!οσο για τις θηλες, υπαρχει καποιο ειδικο εργαλειο τρυπηματος θηλων.εγω το βρηκα στα jumbo.μη φανταστεις σαν ενα μικρουλι ανοιχτηρακι ειναι και κανει περιπου 2 ευρω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 968
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μικάκι καλημέρα και με γεια το ζακετάκι σας!!!

καλύτερα που το πήρες μεγαλύτερο....και τα νούμερα δεν ισχύουν πολλές φορές ...άσε που δεν προλαβαίνουν να τα βάλουν!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα Βανεσσάκι και Μαρία μου.... :P:P:P ...έτσι πιστεύω και εγώ...εν τω μεταξύ από το μαγαζί που τα πήρα μου λεει ο ιδιοκτήτης που είναι και φίλος μου ότι δεν υπήρχε περίπτωση να φερω στο μαγαζί μου ρουχάκια για 00 νούμερο....πάντα φέρνω από 0-6 για να έχουν την δυνατότητα να τα φοράνε τα μωρά......γιατί πριν καταλήξω εκεί...πήγα στα ¨"ακατόμαστα" mothercare για την Άννα Μαρία το λέω που τα έχει μαζί τους και μου είπαν ότι όχι να πάρεις οπωσδήποτε 0 νούμερο γιατί είναι μικρό κτλ......οκ....απαντώ εγώ και ρωτάω στην υπεύθυνη το εξής....θα γεννήσω χειμώνα πρώτα ο Θεός......το μωρό μέχρι να σαραντίσω και λίγο αργότερα δε θα μπορώ να το πηγαίνω πουθενά......το 00 νούμερο που λέτε να πάρω και επιμένετε πόσες φορες θα το βάλει?.....μόνο και μόνο για να βγούμε 5 λεπτά από το μαιευτήριο και πολύ λέω???...και μου λέει έχετε δίκιο.......οπότε και εγώ έφυγα....και πήγα στον γνωστό μου που είχε ακριβώς την ίδια άποψη με μένα σχετικά με τα μεγέθη....... :P:P:P

όσον αφορά τις θηλές.....αν δεν το βρω στα jumbo το μηχάνημα θα τις ανοίγω με καρφιτσούλες αφού προηγουμένως τις έχω καυτηριάσει....;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARAKI EGW GENISA STHN WRA MOU 40 EVDOMADES KANONIKA ESPASAN TA NERA EIXA PONOUS ALLA TELIKA EKANA KAISARIKH GIATI DEN ERXOTAN OPWS EPREPE KAI EPEIDH KAPOIA STIGMH EXANE PALMOUS O GLYKOS MOU!!!!!!

MIKI MOU TA MPIMPERO POU EXEIS PAREI DEN EXOUN TRYPES????PROSEXE MHN PERIMENEIS NA EINAI AKRIVWS APO PANW H TRYPA.....MPOREI NA EINAI KAI PIO XAMHLA...GIAYTO ELENXE TO PRIN KANEIS TRYPA...YPARXEI STO JUMBO ENA MHXANIMATAKI EKEI STA MPIMPERO KONTA THA TO VREIS!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδη βρ κοριτσια οι θηλες απο τα μπουκαλια ειναι κλειστες?δεν το ηξερα.... :o ....εκει που λεω ολοκληρωσα τα ψωνια ξαφνικα βγαινει και κατι ακομα :lol::lol:

Εφαγα την κοτοπουλαρα μου....90 γρ δηλαδη πεινας!!και ακομα πειναω....εχω κατεβει στα +2,600 απο την αρχη της εγκυμοσυνης....καλε οταν γεννησω με το καλο πιο αδυνατη θα ειμαι... :lol::lol:

Βρε κορτσουδια 9 μηνων θεωρειτο μεγαλο το μωρο για να βαφτιστεί?Αλλιως θα πρεπει να το βαφτισουμε 5 με 6 μηνων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυδια μου κι εγω αυτο καταλαβα τα 0-3 ειναι πολυυυυυ μικρα και παιζεται αν θα φορεθουν, ειναι αναλογα ποσο γεννιεται το μωρο! 8-) Νομιζω οτι αυτα ειναι για 7μηνιτικα μωρακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Ουφ, έχω φτάσει σε σημείο να μην μπορώ να φορέσω σουτιέν... Όχι λόγω πρηξίματος στήθους, αλλά λόγω κοιλιάς. Με σφίγγει πολύ και με πονάει η κοιλιά μου ψηλά. Σήμερα έβαλα ένα από τα τεράστια σουτιέν θηλασμού που πήρα, αλλά κι αυτό με έσφιγγε και το έβγαλα. Τώρα κυκλοφορώ χωρίς σουτιέν και δεν μπορώ καθόλου...

Σας διάβασα πριν και πήγα για μαγείρεμα και τώρα δε θυμάμαι τι γράψατε... :(

Χριστίνα, όσο πάει ο μικρός γίνεται και πιο κούκλος!

Αναστασία, εδώ άλλοι τα βαφτίζουν ενάμιση έτους!!!! Μέχρι και τεσσάρων χρονών ξέρω περίπτωση από το μάμμυ! Εννιά μηνών μια χαρά είναι νομίζω.

Για τα ρουχαλάκια που λέτε, τα 0 για νεογέννητα είναι μικροσκοπικά. Στα ακατανόμαστα είχε τέτοια και μάλιστα ένα χαριτωμένο θα το παίρναμε, αλλά όταν ρώτησα την πωλήτρια, έπρεπε να την κυνηγώ για να μου εξηγήσει ποια η διαφορά από το 0-3, και εκνευρίστηκα τόσο πολύ που τα παράτησα όλα κι έφυγα. Όσα πήρα είναι 0-3 κι έχω και μερικά 3-6. Φαντάζομαι θα μου φέρουν και δώρα και θα πάρουμε κι εμείς. Προς το παρόν, απλά αυτοσχεδιάζουμε.

Τα μπιμπερό μακάρι να μην το χρειαστούμε καθόλου!!! Αν δεν έχουν τρύπα τα δικά μου, και τα χρειαστώ, θα κάνω αυτό που λέει η Λυδία, τρυπούλα με αποστειρωμένη καρφίτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία επειδή και εμένα το στήθος μου δεν έχει μεγαλώσει, το ίδιο νουμερο μου κάνει αλλά στο δέσιμο έχω πρόβλημα, με πονούσε, μπορείς να πάρεις προέκταση σουτιέν....αν σε βολεύει κατι τέτοιο..δες φωτο...

2011.pngMake a pregnancy ticker

post-13231-13873937745475_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ANNA MARIA MOU EXEI KAI STO H&M TETOIA PROEKTASH GIA SOUTIEN...SIGOURA THA VREIS KAI SE OLA TA KATASTHMATA POU POULANE SOUTIEN!!!!!!!!

TI EGINE ME THN AGGELIKH???????

KAI EMENA ME ENOXLOUSE OPWS KAI ESENA ANNA MARIA MOU APO TO SOUTIEN KAI THN KOILIA...ASTA NA PANE SE KATALAVAINW APOLYTA!!!!!AX KORITSIA MOU EXEI LEIPSEI POLY H GGYMOSYNH!!!!!kAI OI KOILITSA MOU KAI OI KLOTSIES TOU MPEMPI :P:P:P:P !!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ εκατό φορές έχω αλλάξει γνώμη για το δωμάτιο τον μωρων πωπωπωωπω .....μόνο στα χρώματα είμαι ακόμα σίγουρη ..........και δεν αλλάζω γνώμη ....για τα αυτοκολητα όμως κάθε μέρα και κάτι άλλο μου ερχετε χιχιχιχι ".....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φιλεναδες...αρχισα να διαβαζω αλλα τα παρατησα γιατι νιαουριζει η μικρη και μεχρι να τα διαβασω ολα θα ειναι ωρα για να φαει...προλαβα να διαβασω αυτο για τις κρεμες..εγω της βαζω το προδερμ αφρολουτρο και σαμπουαν μαζι και μετα το μπανιο εχω παλι προδερμ και λαδι και κρεμουλα τα οποια χρειαζονται γιατι το δερματακι του μωρου ειναι σκασμενο και ξεφλουδιζει και χρειαζεται η κρεμουλα η το λαδακι...οσο για το συγκαμα εχω ενα σωρο κρεμες αλλα μια την ημερα και αν της βαζω..μας ειπαν στο νοσοκομειο να μην βαζουμε και περιεχουν ενα σωρο που δεν ειναι καλα για το δερμα μιας και ειναι πολυ μικρα ακομα...οσο μεγαλωνουν τοτε χρειαζονται...αλλα μια στο τοσο βαζω για πιο σιγουρα..καλο πλυσημο και συχνο αλλαγμα και μια χαρα θα ειναι...με γεια και τα πραγματακια σας...μαντι...αυτη τη βαλαμπου κουβερτουλα θελω τοοοσο πολυ να παρω...αγαπωωω....σε φουξια φυσικα..χιχιχι...φιλακια..αα σημερα γενναει και η κολλητη μου ειναι ηδη στο νοσοκομειο και στεναχωριεμαι που δεν ειμαι εκει...αλλα τι να κανω...αυτο το περιμενε παντως οτι χειροτερο ετσι...φιλιαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειασου ευη μου τι κάνουν τα παιδάκια σου? δεν πειράζει που δεν προλαβενεις να διαβάζεις έχεις αλλα ΕΣΥ τώρα πιο σημαντικά και πιο όμορφα χιχιχχιχιχι.....φιλακια πολλα στα μπουτακια της........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα τι έγινες;;;;;;

Μπας και γέννησες;;;;;;;;;

Εμείς πήγαμε στο γιατρό, η εξέταση τραχήλου έδειξε ότι έχει μαλακώσει λίγο. Ο μπεμπούλης ακόμα δεν έχει κατέβει.......δεν το βλέπω να θέλει... :lol:

Είναι 3.009γρ, και τα υγρά καλά, και οι παλμοί...όλα για την ώρα πάνε καλά!!!!!!!!!

Έχουμε ραντεβού πρώτα ο Θεός την άλλη Δευτέρα!!!!!!!!

φιλάκια σε όλεςςςςςςςςς!!!!!!!!!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία μου άντε σιγά σιγά έρχεται ο μικρούλης σου...;)....τί ωραία...:)

Εύη μου να δώσεις πολλα φιλάκια στο Κινεζάκι σου...:)

Νία μου......:)....τι κανουν τα διδυμάκια σου?

Άννα Μαρία μου εγώ δεν θα πάρω το μηχάνημα για τα μπιμπερό...θα τα ανοίγω με καρφιτσούλα.....

Χριστινάκι θα ελέγξω αν έχει τρυπούλα στα πλάγια.....φίλησε μου τον κούκλο γιο σου..;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασλια μου.....:).....γλυκιά μου....δεν ξέρουμε το φύλο του μωρού μας....απλά δεν "την" αλλάζω την παρέα του μωρού ήθελα να πω......σε μπέρδεψα καλή μου...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol: καταλαβα πως το εγραψες απλα μηπως η διαισθηση της μανας καμια φορα.... ;)

Νια μου τι κανεις?Χοροπηδανε τα τρελοκατσικακια σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρα είναι αναστασακι μου χιχιχιχιχι.....εσένα καλα? λέτε καλε να μας ήρθε και το τέταρτο νινακι μας της αγγελικουλας ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ?Η ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ?ΕΓΩ ΚΑΛΑ ΧΘΕΣ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΣΤΑ ΒΑΦΤΙΣΙΑ ΠΕΡΣΑΜΕ ΩΡΑΙΑ,Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΥΣΗΧΗ Κ ΜΙΑ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΟΛΟ ΧΑΜΟΓΕΛΑ!!!!!ΤΙΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΒΑΦΤΙΣΙΑ Κ ΤΕΛΟΣ Η ΚΟΙΝΩΝΙΚΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΠΑΣΤΙΤΣΙΟ ΜΙΑΜ ΜΙΑΜ Κ ΑΝ ΔΕΝ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΠΑΘΑ ΑΛΛΑ ΛΥΣΑΞΑ.ΝΤΡΟΠΗ ΜΟΥ ΤΟΣΟ [ΠΟΥ ΕΦΑΓΑ,ΕΥΤΗΧΩΣ ΘΑ ΕΧΩ Κ ΑΥΡΙΟ ΦΑΓΗΤΟ.

ΝΑΣΙΟΑ ΜΟΥ Κ ΓΩ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 24 ΔΕΝ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΠΗΓΕΝΩ...ΟΛΟ ΣΠΡΩΧΝΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΠΟΝΑΩ ΧΑΜΗΛΑ Κ ΕΧΩ Κ ΠΟΝΑΚΙΑ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ Κ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΠΑΕΙ Κ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΩΡΕΣ ΚΑΘΟΜΑΙ.

ΜΙΝ ΠΗΓΕΝΕΙΣ ΣΤΙΣ ΕΛΙΕΣ Κ ΚΟΥΡΑΖΕΙΣ ΤΙΝ ΝΥΦΗ ΜΟΥ!!!!!ΘΑ ΣΟΥ ΤΡΑΒΗΞΩ ΤΟ ΜΑΛΛΙ :lol::lol::lol:

ΝΤΡΟΠΗ Ο ΕΡΓΑΤΗΣ ΛΙΓΟΣ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΕΙ....

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΗΝ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙ!!!!!

ΔΩΡΑΚΙ ΜΟΥ 15 ΜΕΡΕΣ ΜΕΙΝΑΝΕ Ε?ΠΕΡΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΚΡΑΤΑΣ ΤΙΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΑΓΓΑΛΙΤΣΑ!!!!!!ΤΕΛΕΙΑ!!!!!

ΤΙΤΙΝΑΚΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΟΣΟ ΠΑΕΙ ΠΟΙΟ ΚΟΥΚΛΟΣ ΘΑ ΚΑΨΕΙ ΚΑΡΔΙΕΣ!!!!!!

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΠΕΡΣΑ ΣΤΙΝ ΒΑΦΤΙΣΗ.ΜΕΓΕΙΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ!!!!!!ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΦΟΡΜΑΚΙΑ Κ ΖΙΠΟΥΝΑΚΙΑ 0-3 Κ 3-6 ΑΛΛΑ ΠΗΡΑ Κ 2 ΖΙΠΟΥΝΑΚΙΑ Κ ΕΝΑ ΦΟΡΜΑΚΙ 00 ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ.ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΤΑ ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΘΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑ.

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?ΓΕΝΗΣΑΜΕ?

ΜΑΡΑΚΙ 12 Η ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ ΤΩΡΑ!!!!!!!

ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.....

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...