Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ Ν ΛΕΜΕ Ν9


Recommended Posts

Εγω πηρα σαμπουαν, αφρολουτρο και ενυδατικη....να παρω και κολωνια και λαδακι?Λενε καλα ειναι να μην επεμβαινουμε στο ph του δερματος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 968
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας κορίτσια!

Ήρθε πριν η μάνα μου και κάναμε το σχέδιο της ζωγραφιάς στο τοίχο. Εννοείται ότι δεν μπορούσαμε να συνεννοηθούμε. Άρχισε τη γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια. Δεν μπορώ, δεν ξέρω, κουράστηκα... Ευτυχώς ήταν κι ο αδελφός μου εδώ και έκανε το περισσότερο αυτός.

Όσο πάνε οι γονείς μου και πιο πολύ παραξενεύουν. Τώρα τους ενοχλεί το ότι, όταν είμαστε σε δημόσιο χώρο, ο άντρας μου χαϊδεύει την κοιλιά μου. Σήμερα στην ταβέρνα έβαζε το χέρι του στην κοιλιά μου και μου έκανε νοήματα η μάνα μου ότι είναι ντροπή κι επειδή την έγραφα, τους είδα που κοιτάζονταν όποτε το έκανε. Μια φορά μου είχε πει ότι και καλά δεν είναι σωστό, και της λέω "την κοιλιά μου χαϊδεύει, όχι τον κώλο". Ε, μα πια... Αυτό είναι ένα από τα άσχημα του να κάνεις παιδιά μεγάλος. Το χάσμα είναι τεράστιο σε όλες τις ηλικίες, ειδικά τώρα που τα πράγματα αλλάζουν ραγδαία...

Όσο για τα καλλύντικα του μωρού δεν έχω πάρει τίποτα ακόμη, εννοείται. Ουφ, αμάν πια, το ένα είναι επικίνδυνο, το άλλο είναι τοξικό... Δηλαδή με τι θα τα πλένουμε; Κι ακόμα χειρότερα, με τι θα τα ταΐζουμε αύριο;

Η κολώνια σε τι χρειάζεται στο μωρό; Εμένα που είναι αγοράκι πρέπει να πάρω και αφτερσέιβ; :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια η δικη μας η γενια νομιζω αλλαζει τα δεδομενα, ακομα των γονιων μας ειναι με παλιες αντιληψεις νομιζω.Πριν ειχα κουβεντα με μια κοπελα εδω μεσα ποτε εστησε το κρεβατακι,γιατι μανα και πεθερα υποστηριζουν να γεννησω και μετα να το στησω....ελεος!!!Και μαλιστα η πεθερα μου ειπε ξερει 3 περιπτωσεις που το εστησαν νωριτερα και τα πραγματα δεν πηγαν καλα...μετα αν ορμιξω εγω θα φταιω?

Και καλα θα κανεις να παρεις και ξυριστικη μηχανη για τον Ανδρεα,θα την χρειαστει.... :lol::lol:

Σημερα παντως η μπεμπα δηλωνει συνεχεια την παρουσια της...λετε να φταει η μπριζολα που ηταν χοιρινη?να την αναστατωσε και να ανεβασε το σαχαρο?δεν τολμησα να το μετρησω σημερα,αυριο παλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω βρε αννα μαρια,εχεις πολυ γελιο!!! :lol::lol: το after shave απαραιτητως!!!οσο γι αυτο που λετε βμε τα καλλυντικα κοριτσια κι εμενα με εχουν κουρασει με ολα αυτα που λεγονται!!!το ενα εχει τοξικα, το αλλο καρκινογονα...ελεος πια!!!δεν ξερουμε τι να κανουμε!!!εγω θα ρωτησω την παιδιατρο και βλεπουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχα......άφτερ σειββββ..... :lol::lol::lol::lol::lol: ...απίστευτο Άννα Μαρία μου....χαχαχα....

Ανασταστασάκι μου εγώ θα πάρω λαδάκι και κολώνια για να μοσχοβολάει το μικρούλι μου......δεν θα το βάζω και κάθε μέρα αλλά θα το βάζω ελάχιστα πού και πού............όσον αφορά το λαδάκι θα το βάζουμε για μασαζάκι καθότι ο μπαμπάς μας είναι φυσικοθεραπευτής και από τώρα του ετοιμάζει χαλαρωτικά απογεύματα..... :P:P:P:P:P

Άννα Μαρία μου έτσι όπως εκμεταλλεύονται την λαχτάρα και την αγωνία μας όλα τα θεωρούν καρκινογόνα και τοξικά......από την άλλη κάτι φαρμακευτικά προϊόντα είναι πα΄νάκριβα βρε κορίτσια....και δεν μπορώ μα καταλάβω γιατί τόση διαφορά στην τιμή........αυτά τόσο ακίνδυνα είναι????...αναρωτιεμαι.......αλλά για το σαμπουάν εδν αγχωνομαι αφού το ξεπλένουμε άμεσα με νεράκι........για τις κρέμες που μενουν πάνω τους σκέφτομαι....αλλα μάλλον καταλήγω στα προδερμ.....ούτως ή αλλως και εγώ με αυτό πλένω το πρόσωπο μου χρονια τώρα λόγω ευαισθησίας στα μάτια.....μου το είχε συστήσει ο οφθαλμίατρος....οπότε......ουφφφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσσακι εσυ εχεις καθολου πονακια περιοδου και γενικα συσπασεις?Βλεπω δεν απεχουμε πολυ χρονολογικα....

Μικι μου τυχερο το μικρουλι, θα εχει prive maser τελεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, για τις διάφορες προλήψεις και ανοησίες δεν είναι πάντα η ηλικία κύριος παράγοντας. Η πεθερά μου, π.χ., δεν είναι ούτε 60 χρονών και είναι τίγκα στις προλήψεις και τις δεισιδαιμονίες, και μάλιστα δασκαλεύει και την οκτάχρονη εγγονή της!

Αλλά λέω για τις διάφορες παραξενιές της ηλικίας, ή για την παλιά νοοτροπία που κουβαλάνε οι γονείς μας. Π.χ. εμένα ο πατέρας μου είναι 76 χρονών. Είναι πάρα πολύ μεγάλος, ήταν είκοσι χρονών το 1955 (!!!!), οπότε, η νοοτροπία του είναι έτη φωτός μακριά από τη σύγχρονη νοοτροπία. Γενικά οι γονείς μου ήταν συντηρητικοί, αλλά τα τελευταία χρόνια έχουν στραφεί πάρα πολύ στην Εκκλησία, με αποτέλεσμα να γίνουν συντηρητικότεροι. Οπότε, στα περισσότερα θέματα είναι πάρα πολύ δύσκολο να συνεννοηθούμε. Βάλε και τη γκρίνια, την έλλειψη υπομονής, την υπερευαισθησία λόγω ηλικίας, άντε να μπορέσεις να συνυπάρξεις μαζί τους.

Κι εμένα ο Ανδρέας κλωτσάει συνέχεια, δε νομίζω να έχει να κάνει με το φαγητό! Ξυριστική μηχανή, καλά που μου το είπες να το σημειώσω στη λίστα!!! Αν πάρει απ' τον μπαμπά του, πάντως, θα ξυρίζεται με το ζόρι μια φορά τη βδομάδα, αφού ο άντρας μου έχει τόσα γένια, όσα ένας δεκαπεντάχρονος που μόλις έχει αρχίσει να ξυρίζεται! Δηλαδή λίγο μουστακάκι, λίγο κάτω στο πηγούνι, στα μάγουλα πεντέξι σκόρπιες τρίχες!!!

Βανεσσάκι, τις περισσότερες φορές ο παιδίατρος θα προτείνει τη μάρκα που του έχουν συστήσει. Δε νομίζω ότι υπάρχουν παιδίατροι που έχουν καθίσει και έχουν κάνει πραγματικά έρευνα ποιο καλλυντικό είναι το πιο ασφαλές...

Μίκι, κολώνια δε νομίζω ότι χρειάζεται. Το μωρό μοσχοβολάει μωρουδίλα, γάλα, δε χρειάζεται τεχνητά αρώματα! Πάντως, σε ένα βιβλίο που πήρα για τη φροντίδα του μωρού, λέει ότι τα παιδικά/βρεφικά καλλυντικά δεν έχουν σχεδόν καμία διαφορά από αυτά για τους ενήλικες, εκτός από το ότι δε τσούζουν στα μάτια. Είναι σημαντικό, αλλά δεν έχει να κάνει με την επικινδυνότητα, αν είναι όντως επικίνδυνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία αυτό που λες σχετικά με τα βρεφικά και τα προιοντα για ενήλικες είναι σωστό.....δεν υπάρχει μεταξύ τους καμία διαφορά.....

Αναστασία απο τώρα έχει κλεισμένη ώρα για το μπεμπεδάκι του..... :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατί βρε κορίτσια.......ξεχάσατε την κολώνια Μυρτώ που έβαζαν σε εμάς.......χαχαχαχαχα.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

και κάτι ακόμη........παλι σε επίπεδο σκέψης.....φόρμα εξόδου ολόσωμη θα φοράτε στο μωρό όταν βγείτε από το μαιευτήριο?...ή ένα φορμάκι και θα το σκεπασετε με κουβερτούλα?........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή εγώ είμαι εντελώς άσχετη, όταν βγάζουμε έξω το μωρό, τι του φοράμε; Ζιπουνάκι και ρουχαλάκια εξόδου; Ζιπουνάκι, φορμάκι και ρουχαλάκια εξόδου; Μιλάμε για το χειμώνα, εννοείται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγώ Αναστασία μου εκεί καταλήγω......για φόρμα εξόδου ολόσωμη.........να μην καταλάβει τίποτα το μικράκι μου....:)...το μόνο κακό είναι ότι το 0-3 είναι για πάρα πολύ λίγο χρονικό διάστημα και δεν ξέρω αν θα προλαβει να το φορέσει παραπανω απο 1 φορά.......αλλά και το 3-6 είναι αρκετά μεγαλούτσικο....... :roll::roll::roll::roll:

Άννα Μαρία, επειδή θα γεννησουμε καλώς εχόντων των πραγματων χειμώνα (η δική μας η σειρα εννοω), σίγουρα θα του φοράμε εσωρουχάκι, φορμάκι και από πάνω θα το σκεπάσεις ή με κουβερτούλα ή θα το βάλεις σε φορμα εξοδου........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου σας καληνυχτώ....πηγαίνουμε σπίτι οικογενειακώς....:)....

θα τα πούμε με το καλό αύριο...

όνειρα όμορφα και ξεκούραστα...σας φιλούμε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομιζω ενα κανονικο ντυσιματακι και μεσα σε φορμα εξοδου με γαντακια κτλ ειναι οκ το μωρο.Φανταζομαι δεν θα τα κανουμε και βολτα με τις ωρες με μειον εξω!! :lol::lol:

Εσεις κοριτσια εχετε πονακια περιοδου και συσπασεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η φόρμα εξόδου τι είναι; Το πιο χοντρό φορμάκι; Μου έφερε ο αδελφός μου κάτι κοστουμάκια, παντελονάκι-μπλουζάκι και νομίζω έχει και φορμάκι χοντρό. Νομίζω ένα από αυτά θα του φορέσω από πάνω.

Πόσα ζιπουνάκια, φορμάκια και φόρμες εξόδου πήρατε; Εγώ έχω καμιά δεκαριά ζιπουνάκια/φορμάκια και 2-3 ρούχα εξόδου. 0-3 μιλάμε, έχω και μερικά 3-6. Δε λαμβάνω καθόλου υπόψη τα κοντομάνικα 0-3 που μου έστειλε η πεθερά και μερικά που μου έφερε ο αδελφός μου...

Αναστασία, εγώ έχω συσπάσεις, όχι πολλές. Πονάκια περιόδου καθόλου προς το παρόν.

Λυδιάκι-μικάκι, καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου εγώ εχω και πόνους περιόδου και συσπάσεις...και ποναει και η κοιλίτσα αρκετες φορές μέσα στην ημέρα.......και χαμηλά πονάω.....εννοώ από κάτω.....γενικά νομίζω ότι από εδω και περα θα ποναμε αρκετά........

για το ντύσιμο........συμφωνω απολυτα....!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aναστασια μου,μην αγχωνεσαι!!και πονους περιοδου εχω και συσπασεις,αλλα δεν πανικοβαλλομαι!!!θεωρωοτι ειναι φυσιολογικο.θα ρωτησω κ το γιατρο την παρασκευη!!μαλιστα χθες βραδυ που γυρισαμε απο σπιτι φιλων, την ενιωθα τοσο χαμηλα και πονουσα και με πιεζε τοσο που νομιζα οτι θα βγει.σημερα ολα καλα.μην αγχωνεσαι παντως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία το φορμάκι εξόδου είναι πολύ ενισχυμένο εσωτερικά και εξωτερικά άλλοτε είναι χνουδωτό και άλλοτε αδιάβροχο το ύφασμα........

εγώ εσωρουχάκια έχω πάρει 13.......χαχα.....ο αριθμός είναι όλα τα λεφτά.....και όλα 0-3......

από φορμάκια έχω πάρει 9.........δεν έχω αγορασει ακόμη φόρμα εξόδου...γιατί με προβληματίζει το νούμερο....!!!!......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια η φορμα εξοδου ειναι σαν αυτην που φορανε στο σκι να σου δωσω να καταλαβεις, με φερμουαρ μπροστα!

Απλα καμια φορα σηκωνομαι και νιωθω εντονο βαρος κατω χαμηλα να με πιεζει και εδω και μια εβδομαδα με παταει συνεχεια την φουσκα μου και θελω τουαλετα.Οι συσπασεις δηλαδη πως ειναι?Μεχρι στιγμης 2 φορες ενιωσα πονο περιοδου αλλα πολυ συντομο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, στις συσπάσεις πετρώνει η κοιλιά και κάνει εξογκώματα. Μπορεί να πονάς, μπορεί και όχι. Εγώ π.χ. δεν πονάω.

Χρειάζεται κάτι τόσο ενισχυμένο; Γιατί εδώ δεν κάνει και πολύ κρύο... Δε θυμάμαι πώς είναι αυτά που μου έφερε ο αδελφός μου. Σε μαγαζιά είδα κάτι περίεργα, σα βελούδο, χοντρό φαινόταν, αλλά δεν ήταν 100% βαμβάκι, ενώ αυτά που μου έφερε ο αδελφός φαίνονται το ίδιο ζεστά και είναι 100% βαμβάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω αυτο που εχω ειναι βαμβακερο απο μεσα και σαν πλαστικο να το πω απο εξω, αντιανεμικο καλυτερα.....

Μπα ακομα δεν εχω τοτε συσπασεις.....μαλλον κατευθειαν στους πονους περιοδου θα παω!!!

Καληνυχτω κοριτσια τα λεμε αυριο φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια αντί για φόρμα εξόδου λέω να πάρω κάτι σαν κουβερτούλα που έχει τρυπούλες και μπαίνει η ζωνούλα από το καρεκλάκι αυτοκινήτου ή από το καροτσάκι. Βρήκα αυτο στη φώτο και πιστεύω ότι θα μας βγάλει όλο το χειμώνα. Τη μέρα που θα βγούμε από το νοσοκομείο θα πάρουμε το καρεκλάκι αυτοκινήτου στο δωμάτιο θα βάλουμε τη μπέμπα μέσα στην κουβερτούλα και στο καρεκλάκι και μετά στο αυτοκίνητο, οπότε δεν θα προλάβει να κρυώσει.

http://www.mybabycenter.eu/index.php?target=products&product_id=29809

detailed_image_1687.jpg

detailed_image_1688.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φουσκίτσες!!!!!!

Καλά είπαμε δεν σας προλαβαίνω με τίποτα.........εμείς κατεβαίνουμε κάθε πρωί στους γονείς μου για να βοηθάει ο άντρας μου με τις ελιές, έχουμε πάρει αλβανούς εργάτες και ο ένας πολύ τεμπέλης (τον έκοψα εγώ από χθές ότι δεν θα είχαμε καλά μπλεξίματα) πλακώθηκε με τον μπαμπά μου και στο τέλος τον έδιωξε ο πατέρας μου....το τί γλώσσα έβγαλε το τσογλάνι, δεν λέγεται!!!!!!!!!! Αυτός γύρω στα 25 και ο πατέρας μου 70......κανένας σεβασμός το κοπρόσκυλο και όχι τίποτα άλλο δηλαδή αλλά ο πατέρας μου γενικά είναι ευγενής ακόμα και στους τσακωμούς του, κι αυτός ο κοπρίτης ούτε λίγο ούτε πολύ σήμερα εμ δεν έκανε σωστά την δουλειά του εμ είπε στον μπαμπά μου να βγάλει τον σκασμό!!!!!!!!! Και να σκεφτείτε ότι ο πατέρας μου θα τον έδιωχνε από χθές αλλά τον λυπήθηκε να μην χάσει το μεροκάματο!!!!!!! Κρίμα έχασα τον καβγά......είχα ανέβει στο σπίτι για να λουστώ.....

Η κόρη μου έχει βρεί την χαρά της........χώνεται μέσα στις κλούβες με τις ελιές, μπερδεύεται στα πόδια μας στον διαλογέα (είναι ένα μηχάνημα που διαχωρίζει τις ελιές ανάλογα με το μέγεθος - βέβαια θέλει και χέρια)....καμιά φορά βοηθάω κι εγώ αλλά κλατάρω πολύ γρήγορα.....

Teddy μου φιλενάδα μόνο 15 μέρες μείνανε????? Πωπω πώς πέρασε ο καιρός.......μέχρι να το συνειδητοποιήσεις θα έχεις την κοριτσάρα σου αγκαλίτσα!!!!!!! Για πες για τις Ζυγίνες......δεν γνωρίζω καμία (εκτός από σένα).....και η δικιά μου η μπεμπούλα μάλλον Ζυγίνα θα βγεί...δεν νομίζω να γεννήσω μετά τις 24 Οκτώβρη....

Αναστασάκο τέλεια τα επιπλάκια σας!!!!!!! Με το καλό να τα γεμίσει η μπεμπούλα με την παρουσία της!!!!!!!! Κολώνια καλύτερα να μην χρησιμοποιήσεις στο μωράκι...δεν κάνει.......λαδάκι εγώ χρησιμοποιούσα στην κόρη μου από την αρχή!!! Παρόλο που ο παιδίατρος στην Γενική μας είχε δώσει λίστα με τα καλλυντικά που θα χρειαστούμε με οδηγίες εγώ τελικά ακολούθησα τις οδηγίες ενός εξωτερικού παιδιάτρου που πήγα αργότερα και ευτυχώς ΔΕΝ το μετάνιωσα!!!!!!!!! Όταν καθάριζα το μωρό στην γεννητική περιοχή δεν έβαζα κρέμες και άλλες αηδίες παρά μόνο τις ελάχιστες φορές που συγκάηκε......την έπλενα και της έβαζα μόνο baby oil....ο παιδίατρος μου είχε πεί ότι όταν βάζουμε κρέμες στα γεννητικά τους όργανα λειτουργούν σαν σοβάς και κλείνουν τους πόρους και δεν μπορεί να αναπνεύσει το δέρμα και συγκαίγονται ευκολότερα!!!!!!!!

Άννα Μαρία να τα εκατοστήσει ο αδερφός σου!!!!!!!! Να τον χαίρεστε!!!!!! Κρεπάλη ε?????? Ε δεν πειράζει, έγκυος είσαι το δικαιούσαι.......με τόσο κοτόπουλο και το στήθος ξεφούσκωσε?????? Υποτίθεται ότι η κοτοπουλοφαγία φτιάχνει "μπαλκόνια"...έτσι λένε!!!!!!!!!

Μυριάκι μου τρελαίνομαι για λαχανοντολμάδες......δεν έχω φτιάξει ποτέ, φτιάχνει η μαμά μου συχνά και τους ξεσκίζω!!!!!!!! Πώς τα περάσατε στα βαφτίσια?????????

Μαρία12 πολύ όμορφη η κούνια σας!!!!!!!!!! Και με τον μπέμπη μέσα θα είναι μούρλια!!!!!!!!! Μεγειά σας!!!!!!!!!

Αγγελικούλα μου κι εγώ βρυκόλακας εχθές......μέχρι τις 6μιση το μάτι γαρίδα, μετά ξύπνησε η κόρη μου και δεν κοιμόταν με τίποτα ακριβώς την ώρα που εγώ είχα αρχίσει να γλαρώνω επιτέλους!!!!! Τελικά κοιμήθηκε στις 7μιση μέχρι τις 10 οπότε ξεκουράστηκα λίγο......

MaDi εγώ ψηφίζω πεταλούδες και κάστρο!!!!!!!!!!!!!! Μου άρεσαν πιο πολύ.....

Ηλιαννάκι μου σαν να μου φαίνεται ότι θα γεννήσεις πριν την προγραμματισμένη καισαρική στις 14 Οκτώβρη.....ο Χρηστάκης ετοιμάζεται να βγεί!!!!!!!! Πονάς καλό μου ε???? Κι εγώ έχω πονάκια.......κοντεύουμε φιλενάδα!!!!!!!

Βανεσσάκι μου πάρα πολύ ωραία η προικούλα σας, μου άρεσε πάρα πολύ....έτσι κι αλλιώς εγώ είμαι πολύ του ροζουλί, παρόλο που το δωμάτιο της κόρης μου έχει πορτοκαλί και καφετί (το χρώμα του ξύλου δηλαδή) με κουρτίνες ήρωες του Disney και χαλί Disney επίσης......σκεφτόμουν ότι το δεύτερο μπορεί να ήταν αγόρι.....

Μίκυ μου μην χάνεσαι βρε κουκλίτσα μου και μας κοψοχολιάζεις!!!!!!!!!!!!! Εγώ χρησιμοποιώ στην κόρη μου προϊόντα Fissan (νομίζω ότι μυρίζουν καλύτερα) και θα τα συνεχίσω και στην μπέμπα!!! Το λαδάκι Fissan μύριζε υπέροχα αλλά το σταμάτησαν, δεν ξέρω γιατί, κι έτσι τώρα παίρνω το κλασσικό της Johnson's (για την γεννητική περιοχή που έλεγα και στο Αναστασάκι παραπάνω)....

Αααα ξέχασα να σας πώ.....προχθές καθαρίζανε την αποθήκη η μαμά μου με την αδερφή μου και ξετρύπωσαν όοοοολες τις φωτογραφίες με τον πρώην μου, μιλάμε για πολύ πράγμα, φανταστείτε τί είχε μαζευτεί 9 χρόνια......απορώ πώς δεν τις είχα ήδη σκίσει (τα έσκισα όλα σήμερα, φωτογραφίες, κάρτες, γράμματα απ'όταν ήταν φαντάρος - μ'αρέσει που μου έγραφε συνέχεια ότι εμείς δεν θα χωρίσουμε ποτέ)......ρε κορίτσια έπαθα σοκ ειδικά με τις φωτογραφίες του αρραβώνα, είχα ξεχάσει πόσο αδύνατη ήμουν...φορούσα έναν Μάκη Τσέλιο μούρλια!!!!!!!!!! Το έχω ακόμα αυτό το φόρεμα αλλά ούτε κατά διάνοια να μπώ μέσα.......μα γιατί ήμουν τόοοοοοοσοοοο κομπλεξική και νόμιζα ότι ήμουν παχιά???????? Ααααααααννν ποτέ ξαναγυρίσω σ'εκείνα τα κιλά θα είμαι πολύ ευτυχισμένη!!!!!!!!!!!!!! Και ο πρώην όμως πολύ κούκλος (το σωστό θα το πώωωω)...μαλάκας αλλά κούκλος!!!!!!!!!!

Πωπω σεντόνι που άπλωσα πάλι...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...