Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ Ν ΛΕΜΕ Ν9


Recommended Posts

γεια σας κοριτσακια μου!!!μπηκα να πω μια καλημερα γιατι δεν προλαβαινω.εχω πεθανει απο το αγχος γιατι μολις ξεκινησα τη διπλωματικη για το μεταπτυχιακο μου και τα εχω χαμενα εντελως!!!μιλαω με την καθηγητρια, γραφω στο λαπτοπ, κανω δουλειες, προετοιμαζουμε το δωματιο της μικρης και ειμαι πνιγμενη!!!!πολλα φιλακια σε ολες τις κοιλιτσες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 968
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα εγκυούλες!!!!!!!!!

Μπήκα κι εγώ στα γρήγορα να δώ τί κάνετε.....δεν έχω προλάβει να διαβάσω σχεδόν τίποτα, γράψατε πάλι πάρα πολλά!!!! Δεν σας προλαβαίνω........οι γονείς μου ξεκίνησαν να μαζεύουν ελιές (δίνουμε πράσινες) και δεν μπορούν να με βοηθήσουν με την μικρή οπότε τρέχω και δεν φτάνω γιατί κλασσικά η πεθερά ξύνει το ........... :evil:

Τώρα είναι κάτω στην πεθερά για λίγη ώρα μέχρι να γυρίσει ο άντρας μου και την ακούω που τσιροκοπάει.....τί το κάνουν πάλι το παιδί μου......τα νεύρα μου!!!!!!!! Δεν τους έχω καμιά εμπιστοσύνη αλλά ας όψεται η ανάγκη!!!!!!!! Άμα γεννήσω με το καλό θα την ξαναδούν το Πάσχα!!!!!!

Δεν είμαι καθόλου καλά, πονάω πάρα πολύ από κάτω, ώρες ώρες νιώθω τόσο χαμηλά την μπέμπα που νομίζω ότι θα γεννήσω εκείνη την στιγμή.......με πιάνουν και οι συσπάσεις αλλά πλέον πιστεύω ότι είναι και φυσιολογικό στην φάση που είμαι. Πολύ φοβάμαι ότι μόλις μπώ στον μήνα μου θα γεννήσω κιόλας!!! Βιαστική την κόβω και την δικιά μου..........την άλλη εβδομάδα μπαίνω στον μήνα μου και θα κανονίσω να πάω και στο γιατρό!

Το χειρότερο....και απαισιότερο είναι που ξαναεπέστρεψαν οι αναγούλες και οι εμετοί!!!!!!!!!! Μιλάμε για χάλι μαύρο....ακόμα και το νερό με αηδιάζει!!!!!! Και είμαι ακόμα στα +12 κιλά......μα δεν παίρνει βάρος το μωρό????????

Ο άντρας μου κλασσικά στον κόσμο του.....εχθές μου είπε ότι τον κατάντησα δουλάρα επειδή του είπα να μου φέρει τα μωρομάντηλα....άλλαζα την μικρή εκείνη την ώρα και δυσκολευόμουν να σηκωθώ........Αν αυτός είναι δουλάρα τότε πώς πρέπει να αποκαλώ τον εαυτό μου που παρόλο το χάλι μου πρέπει να μαγειρεύω, να πλένω, να σκουπίζω, να συμμαζεύω όλη μέρα και να τρέχω και πίσω από την Μαρία?????????????????????

Φιλάκια πολλά σε όλες τις κοιλίτσες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα βρε κοριτσοπουλα.....πω πω στοματουδες που ειστε!! :D

Σημερα πηγα εκανα μαλλι και δυστυχως μου ειπε η κομμωτρια πως οταν θηλασω με το καλο δεν κανει να τα βαψω!! :( Πω πω φρικαρα!!

Σημερα τι τρωμε παλι,ουφ βαρεθηκα τα ιδια και τα ιδια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιαννάκι περιμένουμε τα νέα σου από το γιατρούλι!!!!! ;)

Ευούλα φιλάκιαααααααααα στα μωρά σου!!!!!!!! Όλα καλά;;;;;;

Βανεσάκι μου γλυκό όσο μπορείς λιγότερο άγχος καλή μου!! :)

Νασιούλα είνα φυσιολογικές οι συσπάσεις προετοιμάζεται η μήτρα.....αλλά τι λέω εσύ τα ξέρεις καλύτερα!

Αχ, Νασιούλα να υποθέσω ότι η κατασταση παραμένει σε ένταση με τον άντρα σου;;;;;; γιατί ρε γμτ;;;

Τώρα σε λίγο αναγκαστηκά πάλι περπάτημα.....πάω να πάρω τις απαντήσεις από τις εξετάσεις μου!!!!

Αναστασία μου γλυκιάαααααααααα γειααααααααααα σου!!!!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας αγαπημένες μου φίλες!!

Μαράκι καλά αποτελέσματα, βέβαια είμαι σίγουρη θα είναι μια χαρούλα!!!

Εσύ παιδί μου κάνεις τρομερή γυμναστική θα κάνεις σωματάρα!!

Βλέπω το αγοράκι σου δεν είναι έτοιμο ακόμα, καλοπερνάει στη μανούλα!!!

Νασιούλα μου νομίζω οι συσπάσεις είναι φυσιολογικές, αλλά κανόνισε και ένα

γιατρούλη γιατί τη βλέπω βιαστική τη ζουζουνίτσα!!Όσο για το σύζυγο πες του

να μην λέει εξυπνάδες και να βοηθάει γιατί μόλις γεννήσεις με το καλό θα

χρειάζεσαι πολύ βοήθεια.Αλλά είπαμε: άνντρεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

Αναστασάκο εξακολουθώ να σου κάνω συμπαράσταση,η σοκολάτα την οποία

και λάτρευα μου έφερε την ανακατοσούρα..............οπότε την βγάζω με

μπανάνες.....Μαζί θα τα φάμε τα γλυκά φιλενάδα!!!

Τιτινάκι περαστικά σου κοριτσάκι μου και φιλιά στο ζουμερό μπεμπάκι οσυ!!

Κίσκα φιλάκια στα παιδάκια σου!!

Βανεσσάκι το ξέρω είναι δύσκολο αλλά προσπάθησε όσο μπορείς να μην αγχώνεσαι!!!

Muriamaki καλά να περάσεις στη φιλενάδα και να ευκαιρία να χαλαρώσεις καλή μου!!

Εγώ σήμερα περιμένω το μεσημέρι κουνίτσα και αλλαξιέρα, άντε να δούμε!!!!

Ηλιαννάκι περιμένουμε νέα σου από το γιατρό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Άφρο, με καθησυχάζεις μ' αυτά που μου γράφεις! Δε διάβασα ακόμα τα λινκ σου, είπα να γράψω πρώτα και μετά να τα διαβάσω. Επειδή διαβάζω συνέχεια για κοπέλες που δεν κατάφεραν να θηλάσουν, αγχώθηκα, ενώ προηγουμένως πίστευα ότι απλά θα βάλω το μωρό στο στήθος και θα θηλάσω και τέλος. Δεν είναι μόνο το ότι είναι το καλύτερο για το μωρό. Το βλέπω και λίγο ατομικιστικά! Άλλο να ξυπνάω στις τέσσερις τα χαράματα, να παίρνω το μωρό από δίπλα μου και να το βάζω στο στήθος, κι άλλο να σηκώνομαι, να πηγαίνω στην κουζίνα, να φτιάχνω γάλα και το μωρό εν τω μεταξύ να κλαίει. Και γενικά, όλα τα κορίτσια με καθησυχάζετε, γιατί μόλις είδα το στήθος μου να ξεφουσκώνει φρίκαρα... Κι ο άντρας μου, μου λέει τα ίδια μ' εσάς, μόνο εγώ κάθομαι και στεναχωριέμαι!

Τελικά ρώτησα μια φίλη μου για απορρυπαντικά, και μου είπε ότι βρήκε το προδέρμ στα δύο σούπερ μάρκετ που ψωνίζουμε. Στο ένα πήγε η μάνα μου και δε βρήκε και στο άλλο πήγε ο άντρας μου και δε βρήκε. Ηθικό δίδαγμα: ΠΡΕΠΕΙ να πάω μόνη μου!!!! Λένα, αν δεν έπαιρνα ειδικό μπεμπέ απορρυπαντικό, θα έπαιρνα υγρό πλάνετ, οπότε δε θα είχα πρόβλημα φαντάζομαι. Αλλά αφού υπάρχει το προδέρμ, θα πάρω αυτό!

Νία και Ηλιάννα, κι εγώ μια απ' τα ίδια. Θέλω να κάνω τόοοοσα πράγματα, και δεν μπορώ να κάνω τίποτα... Σήμερα ούτε φαγητό, θα μαγειρέψει ο άντρας μου μακαρόνια με σάλτσα.

Βανεσσάκι, καλό κουράγιο με την εργασία...

Νάσια, κι εμένα ο άντρας μου κάπως έτσι, μόνο που αυτός κάνει δουλειές. Χτες έβαζε διάφορα πράγματα στο πατάρι που ανακαλύψαμε ότι έχουμε! Σε κάποια φάση, μου λέει "το τάδε πράγμα και ένα άδειο κουτί, τα βάζω κι αυτά στο πατάρι", και του λέω "το άδειο κουτί γιατί δεν το πετάς;". Και μας πιάνει γέλιο με τον αδελφό μου. Ε, αυτός τα πήρε για κάποιο λόγο, κι άρχισε να φωνάζει, ότι αυτός "δουλεύει" (προφανώς εννοούσε ότι κάνει δουλειές) κι εγώ κάθομαι και του τη λέω. Τουλάχιστον εμένα κάνει δουλειές, χτες στήσανε την κούνια, έκανε ψώνια, τακτοποίησε τα πράγματα στο πατάρι, έβαλε πλυντήριο και το άπλωσε, έπλυνε πιάτα, ξεσκόνισε το γραφείο. Να μην έκανε τίποτα και να φώναζε κιόλας, δε θα το άντεχα!!

Χριστίνα, κουράγιο, θα σου περάσει το κρύωμα!

Μαρία, Αναστασία, Γκερλ, Αγγελική (σίγουρα κάποια ξεχνάω) φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Μαρακι μου, φιλια πολλα.

Αρε Δωρακι εισαι αληθινη φιλεναδα, κι εγω μπανανες τρωω για να ξεγελιεμαι, αλλα το δηλωσα,οταν μπω στο μηνα μου θα το φαω ενα γλυκο δεν περιμενω.....λετε να παθει κατι το μωρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άφρο τα διάβασα!!! Το πρώτο θα το τυπώσω και θα το βάλω στο ψυγείο! Ειδικά το σημείο όπου λέει για τις τέσσερις κουταλιές της σούπας κακά, θα μας ανοίγει την όρεξη! :P :P :P :P

Το τελευταίο, για τις λανθασμένες οδηγίες είναι πολύ ενδιαφέρον. Οι περισσότερες είναι βλακώδεις, αλλά ο πιο πολύς κόσμος αυτά υποστηρίζει! Ευτυχώς έχω την υποστήριξη του άντρα μου, της μάνας μου και γενικά όλου του κόσμου! Και ο παιδίατρος που μου σύστησε ο γιατρός μου είναι υπέρ του θηλασμού! Ελπίζω να τα καταφέρω!

Αναστασία, γιατί να το διακινδυνεύσεις να φας γλυκό; Τι μόλις μπεις στο μήνα σου, τι σε δύο εβδομάδες; Δεν αξίζει τον κόπο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασάκο θα φας ένα γλυκούλι μόλις μπεις στο μήνα σου

και μετά από λίγες εβδομάδες θα γίνει το έλα να δεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

έτσι μια πολύ καλή μου φίλη μόλις γέννησε της πήγαμε όλοι στο μαιευτήριο

γλυκά και του έδωσε και κατάλαβε!!!!

Α και ήθελα να σου πω ότι ο διαβήτης κύησης εξαφανίζεται μετά την εγκυμοσύνη!!

Άννα Μαρία τουλάχιστον ο άντρας σου είναι προκομέννος, κάνει τις δουλίτσες του!!

Εγώ πρέπει να το πω μερικές δεκάδες φορές για να γίνει κάτι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δώρα, ο άντρας μου κάνει τις δουλειές του, αλλά είναι πολλές δουλειές που πρέπει να γίνουν και τις αναβάλλει συνεχώς...

Το λιποζάν σε τι θα μας χρειαστεί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δώρα, ο άντρας μου κάνει τις δουλειές του, αλλά είναι πολλές δουλειές που πρέπει να γίνουν και τις αναβάλλει συνεχώς...

Το λιποζάν σε τι θα μας χρειαστεί;

Μου είπαν ότι σκάνε πάρα πολύ τα χείλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωράκι ναι μια χαρά ήταν οι εξετάσεις, αυτο που με ενδιαφέρει περισσότερο Λεύκωμα (-). Όλα καλά.

Του είπα του γιατρού μου ότι έκανα διαδρομο μια ώρα χτες και περπάτησα και τον άκουσα να αγχώνεται!!! :lol::lol: Μου είπε δε θέλω κραδασμούς!!!!!!!! Του λέω περπατάω σιγά, προσέχω....δηλαδή και να ήθελα να τρέξω;;;;μπορούσα :lol::lol::lol:

Ήρθαν τα πραγματάκια σου ή ακόμα τα περιμένεις;;;;;

Άννα Μαρία και εμένα το άγχος μου είναι ο θηλασμός, και όταν πήγα στη μαία της το τόνισα!!!!!!Μου ειπε να μη στεναχωριέμαι θα τα καταφέρω μια χαρά.....το ίδιο ισχύει και για σένα!!!!!!

Μπορώ να πω ότι δούλεψε σκληρά ο άντρας σου!!!!!!! ;)

Αναστασία μου εγώ δε θα σου πω αν θα το φας το γλυκό ή όχι :!:

Αλλά αν είναι να το φας........και να σε φάειιιιιιιιιιι λέω να το αφήσεις για μεταααααααα!!!! :lol:

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, όλα μια χαρά βλέπω!

Δούλεψε σκληρά, και σήμερα μάζεψε τα ρούχα, έβαλε πλυντήριο και άπλωσε άλλα, αλλά είχε πει ότι θα μαγειρέψει, πήγε δύο η ώρα κι είναι κολλημένος στον υπολογιστή. Θα πάω ν' αρχίσω και θα κάνω φασαρία, μήπως φιλοτιμηθεί και έρθει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει, έκανα λίγο φασαρία, έβαλα και τον απορροφητήρα και ήρθε τρέχοντας! Τελικά μαζί μαγειρέψαμε! Σε πέντε λεπτά τρώμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου..ηρθα κι εγω..

Σημερα πηγα εκτακτως στον γιατρο..το μωρακια μου κανει κολπακια και δεν ειναι και ιδιατερα κινητικο απο χθες το μεσημερι..δεν ειναι οτι δεν εκανε τιποτα αλλα ελαττωθηκαν αρκετα οι ρυθμοι του..με επιασε κι εμενα το αγχος και πηρα ρηλ τον γιατρο..οταν μου λεει ελα να σε δω αγχωθηκα πιο πολυ..ειχα πει οτι δεν θα ξαναοδηγησω μεχρι να γεννησω αλλα μπηκα στο αυτοκινητο ,το γκαζωσα κι εξαφανιστηκα..με εβαλε καρδιοτοκογραφο για κανα τεταρτακι, ολα καλα μου ειπε, ακουγεται μια χαρα η καρδια του, δεν με εξετασε κολπικα ουτε υπερηχο εκανα αλλα με ρωτησε αν εχω πονους , του απανταω πως εχω κατι πονακια και μπυ λεει να ξαναπω αυριο για να το ακουσουμε παλι..

Αγχωθηκα, μπηκα στο αυτοκινητο και με πιασαν τα κλαματα..τωρα σκεφτομαι γιατι να θελει να ξαναπαω αυριο?δευτερα εχω ραντεβου κανονικα αλλα θελει να παω αυριο..

Η μαια βαβαια μου ειπε πως λιγο πριν γεννηθουν τα μωρακια δεν ειναι και τοσο υπερκινητικα..σημερα μπαινω 38η βδομαδα..δεν αντεχω αλλο, θελω να γεννησω..με εχουν πιασει τρομερες ανασφαλειες..

Διαβασα μια στα γρηγορα αυτα που γραψατε..βλεπω οτι ειστε καλα αλλα δεν θυμαμαι και πολλα γιατι το μυαλο μου αυτη την στιγμη δεν συνεργαζεται..εχω κολλησει..

Παω να κανω κατι προχειρο να φαω κι επανερχομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου..ηρθα κι εγω..

Σημερα πηγα εκτακτως στον γιατρο..το μωρακια μου κανει κολπακια και δεν ειναι και ιδιατερα κινητικο απο χθες το μεσημερι..δεν ειναι οτι δεν εκανε τιποτα αλλα ελαττωθηκαν αρκετα οι ρυθμοι του..με επιασε κι εμενα το αγχος και πηρα ρηλ τον γιατρο..οταν μου λεει ελα να σε δω αγχωθηκα πιο πολυ..ειχα πει οτι δεν θα ξαναοδηγησω μεχρι να γεννησω αλλα μπηκα στο αυτοκινητο ,το γκαζωσα κι εξαφανιστηκα..με εβαλε καρδιοτοκογραφο για κανα τεταρτακι, ολα καλα μου ειπε, ακουγεται μια χαρα η καρδια του, δεν με εξετασε κολπικα ουτε υπερηχο εκανα αλλα με ρωτησε αν εχω πονους , του απανταω πως εχω κατι πονακια και μπυ λεει να ξαναπω αυριο για να το ακουσουμε παλι..

Αγχωθηκα, μπηκα στο αυτοκινητο και με πιασαν τα κλαματα..τωρα σκεφτομαι γιατι να θελει να ξαναπαω αυριο?δευτερα εχω ραντεβου κανονικα αλλα θελει να παω αυριο..

Η μαια βαβαια μου ειπε πως λιγο πριν γεννηθουν τα μωρακια δεν ειναι και τοσο υπερκινητικα..σημερα μπαινω 38η βδομαδα..δεν αντεχω αλλο, θελω να γεννησω..με εχουν πιασει τρομερες ανασφαλειες..

Διαβασα μια στα γρηγορα αυτα που γραψατε..βλεπω οτι ειστε καλα αλλα δεν θυμαμαι και πολλα γιατι το μυαλο μου αυτη την στιγμη δεν συνεργαζεται..εχω κολλησει..

Παω να κανω κατι προχειρο να φαω κι επανερχομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, μην αγχώνεσαι! Αφού σου είπε ο γιατρός όλα καλά, σημαίνει είναι όλα καλά!

Λογικά σου είπε να πας πάλι αύριο μήπως επειδή πλησιάζεις να γεννήσεις και θέλει να σε ελέγχει πιο συχνά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα μου μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου!!!

Προφανώς θέλει να ξαναπάς αύριο για να είναι σίγουρος, θέλει να ακούσει πάλι παλμούς και ίσως και τις συσπάσεις!!!!

Αν ήταν κάτι δε θα σε άφηνε να φύγεις!!!!

Μπορεί να πλησιάζει η ώρα σου!!!!!!! ;)

Βλέπω να γεννάς πρώτη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol:

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω..πραγματικα δεν ξερω..μακαρι να ´ναι ετσι οπως τα λετε..εντωμεταξυ με εχει πιασει και συχνοουρια..αλλα δεν μπορω να πω οτι νιωθω πιεση η βαρος χαμηλα..

Αφου λεω μακαρι να σπασουν τα νερα η να με πιασουν οι πονοι να παω να γεννησω..

Μαρακι μην το λες..αν συνεχισεις να κανεις τοσο διαδεομο, βλεπω το μωρο να βγαινει και να γινεται κεντερης με την πρωτη..

Εμενα δεν μου ειπε τιποτα για περπατημα..να χαλαρωσω μου ειπε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα το ίδια συναισθήματα νιώθουμε....

και εγώ αυτό λέω αντε να σπάσουν τα νερά να πάω να γεννήσω!!!!!!

ρε Αγγελικούλα όταν λες πονάκια,,,,τι εννοείς;;;; εγώ δε νιώθω τίποτα

μόνο ελάχιστο αίμα από την έξέταση έχω..

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια ολο με κοβεις ολο με κοβεις :lol::lol:

Δωρακι ελπιζω να εξαφανιζεται κι εμενα ετσι μου ειπε...αν δεν ειναι ομως ετσι θα παρω κεφαλια μετα!!

Μαρακι ακομα να σου πω το σκεφτομαι αν θα το φαω αλλα ενα γλυκο δεν κανει ζημια θελω να πιστευω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου εσύ ξέρεις καλύτερα!!!!!!!!!

και εγώ τώωωωρα ένα τοστάκι θα το χτυπούσα με πολύυυυυυυυ όρεξηηηηηηη!!!!! :lol::lol::lol:

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...