Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ Ν ΛΕΜΕ Ν9


Recommended Posts

Αγγελική, κι εγώ κάπως έτσι είμαι με το κρέας, το ψάρι και το κοτόπουλο. Και τον κιμά τον πλένω, το ίδιο και η μάνα μου, γιατί μου φαίνεται πολύ χαζομάρα να πλένεις το κρέας και να μην πλένεις τον κιμά που είναι επίσης κρέας! Τον πλένω σε σουρωτήρι. Κάτι εκπομπές που βλέπω που βάζουν το κρέας στην κατσαρόλα κατευθείαν απ' το χαρτί του χασάπη, με γεμίζουν σπυριά!

Μετά κι εγώ καθαρίζω με ντετόλ. Τώρα άρχισα να καθαρίζω και με ξύδι, που είναι φυσικό και επίσης καθαρίζει και απολυμαίνει.

Χαχα, τέλεια η μάνα σου που ξεσκονίζει και το σκυλάκι!!! Εμένα δεν το συζητώ, δε θα το άφηνε να μπαίνει καν στο σπίτι. Φυσικά ούτε κι εγώ μπορώ να έχω ζώα μέσα στο σπίτι, θα απολύμαινα κάθε πέντε λεπτά.

Μαρία, εγώ χλωρίνη δε βάζω σχεδόν ποτέ, δεν είναι κι ό,τι καλύτερο. Μόνο στην τουαλέτα ρίχνω, τώρα που έμεινα έγκυος δε ρίχνω ποτέ, τα κάνει όλα ο άντρας μου. Α! Τώρα που το θυμήθηκα! Έχετε καθαρίσει ποτέ το μπάνιο με ξύδι; Το προτιμώ από τα διάφορα χημικά απορρυπαντικά που θέλουν και μισή ώρα ξέβγαλμα. Δεν ξέρω μήπως το διαβρώσει μόνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 968
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

α!!!!! εγώ αν κάπου είμαι υστερική είναι στις τουαλέτες........η προέκταση του χεριού μου η χλωρίνη!!!!!!!! :lol::lol::lol:

2011.pngMake a pregnancy ticker[/quote

Χαχαχαχχαχα εμένα ήταν τώρα είναι το detol αυτο απο το φαρμακείο και κάνω τα πάντα με αυτο.. Κάθε πρωί βάζω σε ένα λεκανακι μέσα σε νερό ένα καπάκι και όλη την μέρα κάνω τα πάντα με αυτο χιχιχιχι μου αρέσει πολυ και η μυρωδιά του.....και τον μωρον όλα με αυτο θα τα κάνω .......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω είμαι και εγω γύρισα με το αυτοκίνητο μέχρι επάνω γεμάτο χιχιχιχιχι αχχχχχχχ είμαι πολυ χαρούμενη πήρα πολλα πραγματάκια για τα μωρα μου ............και έχω και ακόμα βέβαια. Τώρα θα φάμε κεφτεδακια που μαγειρεύει η Μανουλα χιχιχιχιχι φιαλακια σε ολες τα λεμε μετα........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νία γιάμιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κεφτεδάκια!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Το αγαπημένο μου φαγητόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τα λατρεύω!!!!!!!

Αυτό το ντετόλ το καφέ λες ε; Κι εγώ το λατρεύω. Η μυρωδιά του μου θυμίζει καθαριότητα και φρεσκάδα, αλλά δεν αρέσει καθόλου μα καθόλου στον άντρα μου. Έτσι παίρνουμε ντετόλ με άλλα αρώματα, αλλά δεν είναι το ίδιο...

Βλέπω άρχισες τις αγορές ε; Άντε, με γειά τα πραγματάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι12, κι εμενα παλια η προεκταση του χεριου μου ηταν η χλωρινη..τωρα την βαζω μονο μεσα στην λεκανη της τουαλετας..τα υπολοιπα ολα τα κανω με ντετολ..μου αρεσει πολυ η μυρωδια του..ακομα και την συρταριερα του μπεμπη με ντετολ την εκανα πριν βαλω τα ροτχα μεσα..

Αννα μαρια, το κιμα δεν τον πλενω, το εκανα παλια..κανονικα κρεατα και μανηταρια δεν τα πλενουμε..το νερο βασικα κανει το κρεας να γινεται σκληρο κι ετσι εγω το κανω με λεμονι(εκεινο που πουλανε σε μπουκαλακια)..τα μανηταρια αμα τα πλυνεις μαυριζουν και κατεβαζουν πολλα ζουμια..εγω τα σκουπιζω και μετα τα ξεφλουδιζω με ενα πολυ κοφτερο μαχαιρι..

Οσο για το ξυδι, κανει χρυσες δουλιες με τα αλατα..το χρησιμοποιω πιο σπανια αλλα κυριως για να πλενω το ψυγειο απο μεσα και παντα για να πλυνω το μαρουλακι..αμα το αφησεις πολυ ωρα πανω σε καποιες εποφανειες ομως τις μαυριζει..η σοδα διαβρωνει αλλα καθαριζει τελεια..

Νια μου, με γεια τα πραγματακια σας!!!!τι πηρατε?ρουχαλακια?βρηκες καριτσακι?αχ ζηλευω..μου αρεσει πολυ να αγοραζω πραγματακια για μωρακια..αφου σκεφτομαι μηπως εχω ξεχασει κατι..ψαχνω πως και πως ευκαιρια να παω στα μαγαζια με παιδικα..περιμενουμε να μας πεις τι πηρες...αααα και φωτο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα πω στον άντρα μου να δοκιμάσει να πλύνει το μπάνιο με ξύδι, αν και δε νομίζω να δεχτεί, γιατί θα του χτυπάει έντονα η μυρωδιά στη μύτη!

Αυτό το λεμόνι στα μπουκαλάκια δεν το αντέχω. Εκνευρίζομαι, γιατί ο πατέρας μου βάζει πάντα τέτοιο στο φαγητό του, ακόμα κι όταν έχει πραγματικό λεμόνι στο τραπέζι... Εγώ τα πλένω πάντα με νερό, και δεν έχουμε πρόβλημα, μια χαρά μαλακά βγαίνουν! Τα μανιτάρια δεν τα πλένουμε, όπως και το κολοκάσι, μόνο τα σκουπίζουμε. Εμείς δε μαγειρεύουμε ποτέ μανιτάρια γιατί δεν αρέσουν στον άντρα μου.

Τώρα του έλεγα ότι, όταν έρθει η μάνα του να τη στείλουμε να μείνει στη μάνα μου, κι επιμένει ότι η μάνα ΤΟΥ θα μείνει στο σπίτι ΤΟΥ κι όχι αλλού. Λέει για 4-5 μέρες, άμα είναι τόσο θα το αντέξω ελπίζω... Μην είναι περισσότερο μόνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια, θα σπασουν τα νευρα σου αν την εχεις μεσα στα ποδια σου..ειδικα με το μωρο στο σπιτι..ευτυχως δεν θα σου κουβαληθει μολις γεννησεις αλλα υστερα απο σαραντα μερες..

Τελικα λεω να κανω κι εδω κεφτεδακια τον κιμα αλλα οχι κυπριακα , ελληνικα κεφτεδακια..

Το λεμονι στα μπουκαλακια εγω το εχω μονο για να πλενω..δεν παιζει να το βαλω στο φαγητο, εχει πολυ εντονη γευση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας αγαπημένες φουσκοκοιλουμπίτσες!!!

Γύρισα από το γιατρό εδώ και κάποια ώρα αλλά το mammy δεν μου φέρεται καλά...

με πετάει συνέχεια έξω!!

Λοιπόν κάναμε το βιοφυσικό προφίλ, μετράει λίμνες αμνιακού υγρού, κοιτάει

πλακούντα, παλμούς, τροφοδοσία βρέβους και τα κλασικά μηριαίο οστό, κεφαλάκι,

στομαχάκι και βάρος.Δόξα το Θεό όλα είναι μια χαρούλα, η μπεμπέκα έφθασε τα 2650.

Μου είπε ο γιατρός ότι είναι φυσιολογικό παιδάκι.

Αλλά:είχα κάνει μια εξέταση αίματος και έδειξε κάτι στα λευκά, δεν έχω πολυκαταλάβει

και μου είπε ότι μάλλον είναι από κάποια φλεγμονή.Με έβαλε να κάνω μια συμπληρωματική εξέταση αίματος για να δούμε τι γίνεται.Επίσης μου βγήκε πολύ χαμηλό το σάκχαρο και μου είπε

να αρχίσω τα φρούτα και τα γλυκά οπωσδήποτε γιατί δεν είναι καθόλου καλό αυτό!!!

Αχ πολύ στεναχωρήθηκα............

Σας φιλώ όλες!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δώρα, μια χαρά τα νέα σου. Αυτό με το σάκχαρο μην το λες πολύ, γιατί θα έρθει από κει η Αναστασία με καμιά καραμπίνα!!!!!!!!!!

Αγγελική, το ξέρω ότι θα σπάσουν τα νεύρα μου... Του εξηγώ ότι με τη μάνα μου και όλη μέρα τσακώνομαι και γίνονται τα νεύρα μου τσατάλια, πόσο μάλλον με τη μάνα του, που δε θα μπορώ να πω και τίποτα. Και τι μου λέει; Ότι δεν πρέπει να μιλάω έτσι στη μάνα μου και να είμαι πιο ευγενική μαζί της. Αααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κι εγώ παλιότερα έφτιαχνα ελληνικά κεφτεδάκια, αλλά μας αρέσουν πιο πολύ τα κυπριακά, έτσι φτιάχνουμε τα κυπριακά. Τώρα έχουμε πολύ καιρό να φάμε, θέλει πολλή οργάνωση!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φιλεναδες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11 πως ειστε?????? οι κοιλουμπιτσες?????????

εμεις καλα ειμαστε, πριν λιγο ξυπνησαμε κ τωρα καθομαστε εδω σπιτακι!!!!!!!!!!!

τι ωραια δροσουλα με βροχουλα ειναι αυτη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

καλα κοριτσια μιλαμε ο μπεμπης με εχει ξετιναξει!!!!!!!!!! σπρωχνει συνεχεια, ολο πεταει τα χερακια κ τα ποδαρακια του κ με πιεζει πολυ χαμηλα κ ποναω!!!! ααααα επισης εχω αρκετα συχνα πονους περιοδου κ ενα περιεργο μουδιασμα πισω στη μεση!!!!!!! :roll::roll::roll::roll:

τωρα παω να φαω λιγο ψωμακι με μερεντα μιαμμμμμμμμμ!!!!!!!

κ επανερχομαι......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρακι μου, μια χαρουλα η μπουμπου μας!ολα τελεια!χιαρεται και ο αντρουλης της!αυτο με τα λευκα δεν το καταλαβα..στην εγκυμοσυνη συνηθως ειναι ψηλα λογω του μωρου..ποσα ειναι δλδ?

Ηλιαννακι μου, σε τρελανε το αγορακι σου ε?ξαπλωσε λιγακι να μην ζοριζεσαι και να εχεις πονακια!μερεντα ε???εχω χρονια να φαω..εδω εχει μονο nutella αλλα εμενα μπυ αρεσει η μερεντα..στο σπιτι σπανια μπαινουν τετοια προιοντα διοτι δεν θα μπορεσω να αντισταθω..

Αννα μαρια, τελικα εκανα και ελληνικους και κυπριακους κεφτεδες..σε λιγο θα τους τηγανησω..

Η πεθερα σου θα μεινει πολλες μεΡες?απο την μια εΧΕι δΙκιο ο αντρας σου, δεν γινεται να παει να μεινει στους δικους σου εφοσον εχετε χωρο να την φιλοξενησετε αλλα απο την αλλη αν ο αντρας σου ξερει οτι δεν θελεις κανεναν μεσα στα ποδια σου και δεν πολυσυμπαθεις τους τροπους της, ισως να επρεπς να μην σε ταραζει σε μια τοσο ιδιαιτερη και ευαισθητα φαση..

Κοριτσακια μου, εχω μια απορια..τα ρουχαλακια των μικρων μας , για ποσο καιρο πρεπει να τα σιδερωνουμε???εχετε ακουσε κατι σχετικο?οι μανουλες που ειναι να μας πουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τουμπανιασα με τους κεφτεδες χαχααχαχα και ξαπλωσα λιγάκι αλλα δεν μπορω να κοιμηθώ χιχιχιχχι... Αγγελική μου με το pad δεν έχω καταφέρει ακόμα να ανεβαζω φωτο οπότε μόλις μπορέσω θα βάλω .."πήρα μπιμπερον πίπιλες εσωρουχακια 20 πήρα θα φτάνουν ε? Σελτεδακια καλυντικα ταλκ λαδακια μάσκες για τους επισκέπτες σαμππουαν αφρολουτρα βουρτσιτσες για τα μαλλακια τους ψαλιδακι για νυχακια θερμό α και πολλα αλλα που τώρα δεν θυμάμαι...χιχιχιχιχι... Την άλλη εβδομάδα θα έρθουν και νέα σχέδια σε κουβερτουλες πικε και βελουτε σε μαγαζι πελάτη μας οπότε θα πάρω και κουβερτουλες .....απο σεντόνια και διάφορα τέτοια έχουμε τα δικά μας. Χιχχιιχχι θα μου ραψουν οι κοπέλες στο μαγαζι μας.....αύριο θα δώσω την παραγγελία μου.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωράκι μου μια χαρά η μπεμπούλα σου!!!!!!!!

Τώρα για το ζάχαρο, μη στεναχωριέσαι πέσε λίγο με τα μούτρα στα γλυκά……..αλλά προσοχή μην σε πάρει είδηση η Αναστασία μας!!!!! :lol::lol::lol:

Άννα Μαρία δεν θα άντεχε ούτε μια μέρα να μέναμε μαζί……… που λέει ο λόγος!!!!! Τι να κάνεις;;;υπομονή!!!! Δεν είναι και λύση να μαλώνεις με τον άντρα σου!!!!! :cry:

γειά σου Ηλιαννάκι!!!!!!! :P

Νια, το ευχαριστήθηκες κοριτσάκι μου!!!!!

Τα μαναράκια σου θα έκαναν πάρτυ με τα κεφτεδάκια!!!!!!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι φίλες μου!!

Άννα Μαρία οι άντρες έχουν κόλλημα με τις μαμάδες τους.Εκεί έχω καταλήξει.

Και μένα ο άντρας μου όλο της βάζει της μαμάς του τις φωνές για να την επαναφέρει στην τάξη

και όλο εκεί γυρίζει...4-5 μερούλες θα το αντέξεις και ειδικά μετα από 40 μερες,

σκέψου να σου κουβαλιόταν αμέσως μετά τη γέννα...

Αγγελικούλα είναι στα λευκά τα πολυσφαιρινικά(κάπως έτσι λέγονται) αλλά μετά

σκέφτηκα ότι η φλεγμονή που ψάχνει ο γιατρός πρέπει να είναι η αιμοροϊδα μου

που ματώνει(συγγνώμη για την περιγραφή!) και θα τον πάρω να του το πω!

Νία με'γεια τα πραγματάκια σας!!

Ηλιαννάκι μερέντα ε;τι μου θύμησες τώρα!!

Μαράκι άρχισες τα παιχνίδια με τον άντρα σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να'μαι κ παλιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!

εκανα μπανακι , ξουριτστικα , εβγαλα μουαστακι , σενιαριστικα , εβαψα κ μαλλακι σημερα κ ειμαι κομπλε!!!!!!!!

αχχχχχχχ ηθελε η αννουλα μου να τους βαλω να δουνε τις βαφτισεις τους κ συγκινηθηκα γμτ!!!!!!!!!

γεια σου ματρακι μου τι κανεις???????πως ειναι το μωρακι σου??????πονεσες καπως χθες με την εξεταση ε???

αγγελικουλα μου καλη τι κανεις?????? εκανες κ τα κεφτεδακια σου μια χαρα!!!!!!!!

νιακι μου μεγια τα ψωνια για τα μωρακια σου καλη μου, με το καλο να τα χαρουνε!!!!!!!!

δωρα μου μια χαρα η μπουμπουκα, τελεια!!!!!!!!!τωρα γι'ατυο με τα λευκα δεν ξερω κοριτσι μου..!!!!

αναστασια μου μεγια η κουνια σας !!!!!με το καλο να την γεμισει η μικρη φραουλιτσα!!!!!!

μυριαμακι μου τι κανεις φιλεναδα??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά τα λες Δωράκι μου!!!!!! Έχουν ένα κόλλημα ακόμα και να μην το παραδέχονται!!!! :lol:

Δεν έχω αρχίσει τα παιχνιδάκια, όχι ότι δεν τον θέλω...αλλάααααααα...δε ξέρω τι να κάνω...

Έχω αρχίσει τον διάδρομο και το περπάτημα..

Ωχ εσένα ματώνουν κιόλας;;; Και εμένα μου εμφανίστηκαν.....χάλια αίσθηση!!!! Να του το πεις, μπορεί να φταίει και αυτό...

Ηλιαννάκι φαντάζομαι ότι δεν υπάρχει πιο συγκινητική στιγμή από την βάφτιση του παιδιού σου;;; ποιος γάμος ε;;;;;;

Όχι χτες ειλικρινά δε πόνεσα με την εξέταση, θα ήμουν ψεύτρα αν έλεγα πώς πόνεσα...την Δευτέρα όμως που θα μου την κάνει και ο γιατρός μου, και έχω τραυματιστεί για να έχω αιματάκι ακόμα, φαντάζομαι ότι θα πονέσω :twisted:

Κούρα ομορφιάς έκανες σήμερα;;;;;; Μπράβο!!! Με γεια το μαλλί ;)

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι,

καλά κάνεις για αρχή διάδρομος και περπάτημα και αργότερα βλέπεις αν

θα βάλεις μπρος τα παιχνίδια!!

Άσε αυτές οι αμοροϊδες τώρα τελευταία είναι σε έξαρση και βάζω και μια

αλοιφή,θα το αντέξω και αυτό!!Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε ότι κατά

πάσα πιθανότητα από αυτό θα είναι!

Ηλιαννάκι με΄γεια τα μαλλάκια!έκανες γενικό beaute θέλω και εγώ να κάνω,

πρέπει να το προγραμματίσω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθααααααααααα κι εγωωωωωωωωωωω.......

Καποια τρωει γλυκα και το κρυβει.... :-w νομισατε δεν θα το μυρισω εεε?Δωρακι θα σε πλακωσω ρε, τρως χωρις εμενα? :lol::lol: Αντε χαλαλι για το μικρο τι να σου κανω, θα φαω μετα εγω..αν και κοριτσια με εχει πιασει φοβος οτι δεν θα μου φυγει μετα τη γεννα, δεν ξερω πως μου κολησε αυτη η ιδεα!

Σημερα ψωνισα και μπυζαμουλες,τις επλυνα ηδη να δω ποσο θα μαζεψουν γιατι τα απο κατω ηταν λιγο μακρυες και μαλλον θα χρειαστουν κοντημα.Κατεβασα και την βαλιτσα που θα παρω και θα αρχισω σιγα σιγα να βαζω μεσα να την οργανωσω.Να σας γραψω τι σκεφτομαι να παρω και συπμηρωστε με ...

-μπυζαμες,νυχτικια,ρομπα

-παντεφλες +σαγιοναρες για το ντουζ(δεν μπορω να παταω κατω :geek: )

-πετσετες (2 μεγαλες,2 μικρες)

-εσωρουχα,σουτιεν θηλασμου

-τενα+σερβιετες (ας υπαρχουν μαζι)

-καλυντικα μπανιου (αφρολουτρο,ξυραφακι,σφουγγαρι,σαμπουαν)+σεσουαρ=βουρτσα

-κρεμες προσωπου,ποδιων,λαδακι σωματος

-ρουχα εξοδου δικα μου

-ρουχα εξοδου του μωρου

Δεν ξερω τι αλλο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Ήρθε πάλι ο αδελφός μου πριν και στήσανε την κούνια τελικά με τον άντρα μου! Πω πω, αγριευτική μου φαίνεται με όλα εκείνα τα κάγκελα... Ίσως επειδή δεν έχει ακόμα στρώμα... Ανακαλύψαμε ότι έχουμε και ένα υποτυπώδες πατάρι και βάλανε κάτι πράγματα εκεί μέσα και άδειασε το παιδικό δωμάτιο που το είχαμε αποθήκη.

Αγγελική, σοβαρά δεν έχει μερέντα εδώ; Ούτε που το πρόσεξα ποτέ μου! Τώρα θα μου πεις, πας στο σούπερ μάρκετ για να το προσέξεις; Πάντως ο άντρας μου Νουτέλα φέρνει στο σπίτι. Όταν θέλω να φάω θα φάω, αλλά δεν μπορώ να πω ότι τρελαίνομαι. Μια κοπέλα που συγκατοικούσαμε για κάποια χρόνια πάθαινε κρίση με τη μερέντα! Έτρωγε ένα κουτί σε δύο μέρες και όποτε έτρωγε πασαλειβόταν ολόκληρη!!!!!!!

Υγρό απορρυπαντικό για παιδικά ρούχα ποιο πήρες; Πήγαν η μάνα μου και ο άντρας μου σε δύο διαφορετικά σούπερ μάρκετ και δε βρήκαν ειδικό για παιδικά ρούχα... Δεν ξέρω τι υπάρχει στην Κύπρο και σε ποιο σούπερ μάρκετ...

Όσο για την πεθερά, δεν έχουμε δωμάτιο να τη βάλουμε. Στο παιδικό δεν υπάρχει περίπτωση, το τρίτο υπνοδωμάτιο είναι γραφείο, οπότε μένει ο καναπές του σαλονιού, ο οποίος είναι πάρα πολύ άνετος, αφού κοιμήθηκα κι εγώ τον Αύγουστο που βάψαμε και ήταν πιο άνετος κι απ' το κρεβάτι! Αλλά δεν τη θέλω μες στα πόδια μου, ούτε αυτήν ούτε κανέναν άλλο... Του εξηγώ ότι δεν ξέρω πώς θα είμαι μετά τη γέννα με τις ορμόνες κι όλα αυτά, και μου λέει ότι πρέπει να κάνω συμβιβασμούς και ότι θέλει η μάνα του να μοιραστεί τη χαρά μας.

Α, όσο για το σιδέρωμα των μωρουδιακών, δεν έχω ιδέα, αλλά έλεγα χτες στον αδελφό μου για πλύσιμο και σιδέρωμα και μου λέει "γιατί πρέπει ντε και καλά να τα σιδερώνετε; Λες να βγει το μωρό και να πάει να ρίξει γκόμενα και θα θέλει τα ρούχα του άψογα;" :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αναστασία, η λίστα σου μια χαρά μου φαίνεται. Καλά, εγώ κρέμες, λαδάκια και τέτοια για μένα δεν πρόκειται να πάρω. Αφού στα καλά μου δε βάζω, θα βάλω τότε; Τα υπόλοιπα μια χαρά, εξαρτάται, βέβαια, τι προσφέρει το κάθε μαιευτήριο. Αν έχουν πετσέτες, κ.λπ.

Ο διαβήτης κύησης πάντως δεν υπάρχει περίπτωση να μη φύγει μετά τη γέννα!

Ηλιάννα, ξεκουράσου όσο μπορείς, αλλά τι να κάνεις κι εσύ με δύο παιδιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασακι, καμια κουβερτουλα και σεντονακια για την φραουλιτσα , δςν θα χρειαστεις στην κλινικη?παρε και χαρτομαντηλα να εχεις διπλα σου, σακουλακια(για να βαλουμε τα απλυτα) , οδοντοκρεμα και οδοντοβουρτσα..

Ηλιαννακι, με γεια το μαλλι!!καλα εκανες!εγινες καινουργια τωρα!

Δωρα μου, εχω και εγω θεματακι με τις αιμορροιδες..εμφανιστηκε προσφατα..χωρις να εχω δυσκοιλιοτητα..για δυο τρεις μερες ειχα τρελο πονο αλλα ο γιατρος δεν ηθελε να μου δωσει κρεμουλα και μου ειπ να βαλω ελαιολαδο..ο πονος περασε αλλα ειναι πολυ ενοχλητικο..πωπω..πως φευγουν?

Τις τελευταιες μερες βρε κοριτσια ειμαι καπως απροσεκτη και δεν μπορω να ελεγξω την κοιλια μου..ολο βρισκει απο δω κι απο κει..χτυπαω συνεχεια..και ανυσηχω για το μωρακι μου..εχει μειωσει και τα σπρωξιματα και με πιανει πανικος..

Κοριτσακια μου εδω επιτελους ψιχαλιζει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια, πηρα προδερμ υγρο και μαλακτικο παλι προδερμ..εγω στον ορφανιδη τα βρηκα..καποια σουπερμαρκετ εχουν και το baby planet ..στα καρφουρ εχω να παω κατι χρονια και δεν ξερω τι εχει..

Το σιδερωμαμδεν το κανουμε για να εχει τσακιση το ζιπουνακι αλλα προφανως για να μαλακωσει το υφασμα και για αποστειρωση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ρε, το ξέρω ότι γι' αυτό τα σιδερώνουμε, απλά λέω για τον αδελφό μου τον έξυπνο!!!!!

Στον Ορφανίδη δεν έχω πάει ποτέ μου, ούτε και θέλω κυρίως για οικογενειακούς και ιδεολογικούς λόγους. Θα κοιτάξω και σε άλλα σούπερ μάρκετ. Λογικά τα καρφούρ έχουν το baby planet, αφού έχουν αυτή τη μάρκα. Ούτε και στα καρφούρ θέλω να πηγαίνω, αλλά θα πρέπει από κάπου να ψωνίσω... Μαλακτικό κάνει να βάζουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...