Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ Ν ΛΕΜΕ Ν9


Recommended Posts

καλημερα φιλεναδεσ ....τι μου κανετε πολυλογουδεσ ?????

καλε ποσεσ σελιδεσ δεν υπαρχει να τισ δω τωρα μαλλον το μεσιμερακι ...ειμαι καλα παντοσ απλα και εχτηεσ δεν μπηκα γιατι ειμασταν ολη την μερα εξω για διαφορα των μωρων μασ και τωρα θα φυγω παλι να να αρχισουν πια τα ψωνια αχχχχ ειμαι πολυ χαρουμενη που περασε ο καιροσ και για εμενα και για εσασ σασ φιλω ολεσ γλυκα και ευχομε μην υπεροχη μερα.......ααααααα ναι ξεχασα να πω οτι μεχρι τωρα απο ολα τα μαγαζιαμε μπεμπε... νομιζω τα καλυτερα και ομορφοτερα τα εχει το πρεναταλ καλα εχω τρελαθει εκει θα παω παλι αυριο χιχιχιχχιιχι........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 968
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΚΑΛΑ ΣΠΙΤΑΚΙ Κ ΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΙΤΣΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΘΑ ΒΑΛΩ ΕΝΑ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ Κ ΘΑ ΠΛΥΝΩ ΤΑ ΠΙΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΧΘΕΣ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΤΑ ΠΛΥΝΩ.ΤΙ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ Κ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΚΙΟΛΑΣ.

ΝΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ΒΟΛΤΙΤΣΑ!!!!!

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΕΓΩ ΤΟΝ ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ ΝΑΠΩ ΤΙΝ ΑΛΗΘΕΙΑ Κ ΦΟΒΑΜΑΙ Κ ΛΙΓΟ.....ΚΑΤΣΕ ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ.ΕΧΕΙΣ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΝΑΚΙΑ?

ΛΕΝΑΚΙ ΝΑ ΠΑΣ ΤΟΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΞΕΙΣ ΣΕ ΠΟΙΑ ΚΛΙΝΙΚΗ ΘΑ ΠΑΣ.

Ο ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΟΣ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΖΕΙ ΤΟ ΑΔΕΡΦΑΚΙ ΤΟΥ!!!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ Κ ΜΕΝΑ ΤΟ ΠΛΘΥΝΤΗΡΙΟ ΕΧΕΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΜΩΡΟΥΔΙΑΚΑ Κ ΝΟΜΙΖΩ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΕΧΟΥΝ.

ΝΑΣΙΑ ΗΛΙΑΝΑ ΜΙΚΙ ΜΑΝΤΙ ΓΚΕΡΛ ΜΑΡΙΑ 12 ΒΑΝΕΣΑΚΙ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΤΙΤΙΝΑ ΚΙΣΚΑ

ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσια με τις ομορφες κοιλιτσες!

Καλε εμενα περιμενετε να κοιμηθω για να μαζευτητε το βραδυ?Τι γραψατε παλι, να δω τι θα θυμηθω!! :lol:

Το αλτχαιμερ παει συννεφο!

Λενακι εννοειται πως σε περιμενω οταν γεννησω, ναι στη γενικη θα παω εκτος απροοπτου!

Αννα Μαρια κι εγω πρωτη φορα ακουω για παιδικο προγραμμα, πιο πλυντηριο εχετε καλε?

Το στεγνωτηριο εχει διαφορα προγραμματα,γρηγορα, μεγαλα,χαμηλη θερμοκρασια, απαλο στεγνωμα, ευαισθητα,...βασικα θα διαβασω και οδηγιες, αν γραφει δεν επιτρέπεται δεν θα τη βαλω την μπαντα!Θα πλυνω τα υπολοιπα.

Βασικα το συζητησα με τον αντρα μου για το στισιμο απο το κρεβατακι και μου ειπε και γιατι να μην το βαλουμε 10 ημερες νωριτερα να τα εχουμε ετοιμα?Θεωρει βλακειες και προκαταλυψεις των μεγαλων να γεννηθει το μωρο και μετα να στηθει, λες και θα αλλαξει κατι!!!

Αυτα κοριτσια.Παλι για ψωνακια σημερα, γιατι χθες δεν τα προλλαβα ολα, για μενα ομως νυχτυκιες και εσωρουχα!

Τα λεμε μετα φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια την έχω έτοιμη την κούνια και την πάντα την έπλυνα!!!!

Γιατί να τα αφήσω τελευταία στιγμή;;;

φραουλίτσα συμφωνώ με τον άντρα σου...τι θα αλλάξει αν γεννηθεί και μετά στηθεί!!!

δε νομίζω να έχεις χρόνο και ηρεμία να τα κάνεις μετά!!!!!!!!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΑΚΙ 12 ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ Κ ΤΙΝ ΕΣΤΗΣΕΣ Κ ΓΩ ΤΙΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ Κ ΘΑ ΤΙΝ ΣΤΗΣΩ ΤΙ ΤΩΡΑ ΤΙ ΜΕΤΑ......ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ ΤΩΝ ΠΑΛΙΩΝ Κ ΜΟΥ ΤΙΝ ΔΙΝΟΥΝ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΩ ΤΕΤΟΙΑ.ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΩΡΑ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΧΡΟΝΟΣ ΝΑ ΣΤΗΝΕΙΣ ΚΟΥΝΙΑ ΚΛΠ.ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΣΟΥ?

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΔΙΑΒΑΣΕ ΣΤΙΟΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.

ΚΑΛΑ ΨΩΝΙΑ!!!!!!

ΦΙΑΚΙΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φουσκοφιλεναδες μου!

Τι κανουν τα μωρακια και οι μανουλες?

Εγω μολις τελειωσα τις δουλεις, εβαλα και δυο πλυντηρια, τα απλωσα, επλυνα και αυλες, ποτησα και τα φυτουλια μου, πατησε ο σκυλος μεσα στα βρεγμενα χωματα, μπηκε μεσα στο σπιτι, καθαρισα τον σκυλο, ξανακαθαρισα το σπιτι..

Λενα μου, ειναι λογικο να ζηλεψει λιγακι ο αναστασης..αλλα αν τον βαλεις να συμμετεχει ενεργα σε οτι χρειαζεται για το μωρο(παντα με επιβλεψη) , πιστευω σιγα σιγα θα του περασει..κι εγω οταν γεννηθηκε η αδερφη μου, εκλαιγα και ελεγα οτι δεν θελω κοριτσι αλλα αγορι γιατι το κοριτσι θα μου παρει ολα μου τα φορεμετακια και τις κουκλες μου..κι ετσι εγινε..ακομα και τωρα η αδερφη μου, μου παιρνει τα ρουχα μου(δανεικα κι αγυριστα)..

Αννα μαρια, οντως η επισκληριδιος ειναι κατι σαν μοδα, κυριως στην λευκωσια!κι εδω ομως κανουν αρκετοι..οταν ρωτησα εγω τον γιατρο μου για επισκληριδιο μου ειπε οτι θα εφαρμοσει μια αλλη μεθοδο που δεν θα πονεσω καθολου..και οντως ο συγκεκριμενος εχει την φημη οτι οι φυς. Τοκετοι που κανει, κατι κανει και δεν τις ταλαιπωρει..δεν μου λεει τι,θα δω λεει..

Αναστασακι, ειναι καλυτερα να στησεις τα επιπλακια του μωρου πολυ πριν γεννηθει για να φυγει κι εκεινη η μυρωδια του ξυλου-πλαστικου,αυτη τεσπα που μυριζουν ολα τα καινουργια..οσο για το πλυντηριο εγω αχω ενα bosch των 7λιτρων που εχει πολλα προγραμματα για παιδικα ρουχα..στεγνωτηριο σκεφτομαι να παρω..ισως χρειαστει τωρα με το μωρο..παλια ημουν καθετη δ´σε αυτο , δεν ηθελα να παρω..δεν ξερω..εισαι ευχαριστημενη εσυ?το βαζεις συχνα?

Μυριαμακι μου καλο, τι κανεις?

Νια μου, ξεκινησαμε αγορες για τα μικρα ,ε?στο πρεναταλ εχει ωραια ρουχαλακια,εγω πηρα κατι βελουτε φορμακια και σαλιαριτσες απο κει αλλα η εξυπηρετηση τους εδω ηταν η χειροτερη..α, και σκουφακια εχει καταπληκτικα..αντε, καλα ψωνια!

Μαρακι12,τι κανεις?καλα εκανες και τα επλυνες ολα να τα εχεις ετοιμα!ξεκινησες πΕρπατημα?ποση ωρα?λες να ξεκινησω κι εγω?αν κανω δουλειες ειναι το ιδιο η οχι?

Εδω ακομα κανει πολυ ζεστη μωρε και μονο βραδακι εχει δροσια αλλα το βραδυ εγω σερνομαι συνηθως..

Τι αλλο γραψατε φιλεναδες μου?!δεν θυμαμαι..

Ηλιαννακι, χριστινα, νασια, βανεσσακι, λυδια, ευη, τα φιλια μου..

Δωρακι περιμενουμε νεα απο την μπουμπου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και από εμάς όμορφες εγκυούλες μου.....είπα να μπω λιγάκι να σας στείλω τα φιλιά μου ......

πολλά φιλάκια σε όλες σαςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΚΙ ΜΟΥ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΕΣ ΚΟΠΕΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΑΡΑΞΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ!!!!!!!

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ Κ ΓΩ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΒΑΖΩ ΕΒΑΛΑ ΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΤΩΡΑ ΕΒΑΛΑ ΤΙΣ ΜΑΞΙΛΑΡΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΡΕΚΛΕΣ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΙΝ ΒΡΟΧΗ ΓΙΝΑΝΕ ΧΑΛΙΑ ΕΠΛΥΝΑ ΠΙΑΤΑ Κ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΜΕΛΛΟΝ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΔΟΥΛΕΙΕΣ.

ΤΟ ΣΤΕΓΝΩΤΗΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 800 ΕΥΡΩ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΠΟΥΘΕΝΑ Κ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΛΙΓΟ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΕΞΟΔΑ.

ΦΙΛΙΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικακι πολλα φιλακια κι απο μενα!

Μυριαμακι, να δουμε ποιος θα μας κανει αυτες τις δουλεις τον πρωτο καιρο που θα εχουμε το μωρο και ολη η προσοχη μας θα ειναι πανω του..εχει να γινει εδω μεσα...

Στεγνωτηριο εδω βρησκεις καλη μαρκα με 500€ ..οι ηλεκτρικες συσκευες ειναι πιο φθηνες εδω..να και κατι που ειναι πιο φθηνο εδω..

Χαλαρα τισ δουλιτσες..κανονισε να παιρνεις τα γιουτοπαρ με το τσουβαλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

muriam καλά είναι το αγοράκι μου!

να τη στήσεις για να το ευχαριστηθείς κιόλας!!!!! ;)

εσύ να μην κουράζεσαι πολύ λόγω των συσπάσεων,,,αν και εσύ ξέρεις καλύτερα τον εαυτό σου και τις αντοχές σου από οποιοδήποτε άλλον!

Αγγελικούλα δε ξέρω αν οι δουλειές είναι το ίδιο, δε νομίζω...γιατί αλλιώς θα είχα γεννήσει!! :lol::lol:

Ξεκίνησα από χτες περπάτημα και διάδρομο στο σπίτι.

Η μαία μου είπε έστω μια ώρα...τώρα προσπαθώ και παραπάνω, λένε ότι και οι σκάλες βοηθάνε...τόσα σκαλιά πάω πανω κάτω....μένω στο 3-4 όροφο και έχω και την εσωτερική σκάλα...τι άλλο να κάνω;;; :shock:

μένουν οι επαφές.....τι να πω;;;να αρχίσω το άθλημαααααα;;;; :lol::lol::lol:

μικακι μου σου ανταποδίδουμε τα φιλιάααααα μαςςςςςς!!!!!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΒΟΗΘΕΙΑ....ΕΜΕΝΑ Η ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΑ.Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΕΝΕΙ ΚΟΝΤΑ ΑΛΛΑ ΤΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΘΑ ΕΧΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.

ΒΡΗΚΑ Κ ΓΩ ΣΤΕΓΝΩΤΗΡΙΟ ΦΤΗΝΟ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗΣ ΚΛΑΣΗΣ Α ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΟ ΡΕΥΜΑ ΚΛΠ.ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ 800.ΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ΠΑΡΕ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗΣ ΚΛΑΣΗΣ Α.

ΓΙΟΥΤΟΠΑΡ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΘΕ 8 ΩΡΕΣ ΔΕΝ ΤΑ ΞΕΧΝΑΩ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΙΝ ΠΑΘΩ ΤΙΠΟΤΑ.

ΧΑΠΑΚΙΑΣ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΙΑ 12 ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!!!!!!!ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΙΝ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΝΩ ΘΑ ΒΡΩΜΙΣΟΥΜΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ο ΜΑΣΟΥΤΗΣ ΕΧΕΙ ΤΑ ΒΑΒΥΛΙΝΟ 40% ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ Κ ΙΣΧΥΕΙ ΝΟΜΙΖΩ ΜΕΧΡΙ 24 ΤΟΥ ΜΗΝΑ.

ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΥΡΙΟ ΜΕΡΙΚΑ ΠΑΚΕΤΑ ΕΧΩ Κ ΚΟΥΠΟΝΙΑ ΟΠΟΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!

μαρακι πως εισαι? εχεις καθολου πονακια??

μιριαμ εγω σημερα θα κανω σουφλε!!

αναστασακο ,η σκεφτεσαι ετσι.. προκαταληψεις ειναι αυτα... λες κ ΑΝ παθει κατι το παιδι (φτου φτου φτου μακρια απο μας κ ολες τις εγκυες) η κουνια θα φταιει!! η θα στεναχωρεθεις λιγοτερο επειδη δε θα εχεις να βγαλεις την κουνια..

μικι φιλακια κ απο μενα!!

αγγελικουλα κ εγω ψηνομουν για στεγνωτηριο πιο παλια αλλα θεωρησα οτι ειναι καλυτερο να στεγνωνουν φυσικα τα ρουχα, σε αερα. νομιζω οτι το στεγνωτηριο ειναι καλυτερο οταν εχει πολλη υγραδια κ δε στεγωνουν εξω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φουσκοκοιλιτσες!

τι κανετε?

ρε σεις πολλα εχετε γραψει!

οσα προλαβα διαβασα κοριτσια!

Τα δικα μου νεα ειναι οτι με τις αναλυσεις και την καμπυλη ολα μια χαρα τελικα!Δόξα Τον Θεό και Την Παναγία!

αγγελικουλα μου κοντεψες!το ιδιο και συ μαρακι!με το καλο κοριτσια μου!Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ!

αναστασακο μου με γεια η κουνια κοπελα μου!μη σκεφτεσαια αρνητικα!κανε οτι επιθυμει η καρδουλα σου και να δεις οτι ολα θα πανε καλα!

μυριαμακι μου οι δουλειες του σπιτιου καλα κρατανε ε?σταματημο δεν εχουνε!χεχε!να μου ξεκουραζεσαι ε?

αννα μαρια εχεις συμπληρωσει και συ σιγα σιγα αυτα που χρειαζεται ο αντρικος που θα γεννηθει με το καλο!αντε λιγο εμεινε και για σενα!

μικακι μου μας εχεις λειψει κοριτσι μου!να σαι καλα και να προσεχεις!

θεοδωρα μου μπηκες στο μηνα σου και οι κλωτσιες δινουν και παιρνουν ε?αχ τι ωραια!

Φιλια σε ολες κοπελες μου!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΚΕΡΛ ΜΟΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ!!!!!!!Η ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΠΟΤΕ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ.

ΛΕΝΑΚΙ ΤΕΛΕΙΟ ΤΟ ΣΟΥΦΛΕ ΜΙΑΜ ΜΙΑΜ

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΕΓΝΩΤΗΡΙΟ Κ ΓΩ ΣΥΜΦΩΝΩ ΝΑ ΣΤΕΓΝΩΝΟΥΝ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ Κ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΧΕΙΜΩΝΙΑΣΕΙ Κ ΘΑ ΕΧΕΙ ΒΡΟΧΕΣ Κ ΥΓΡΑΣΙΑ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΣΤΕΓΝΩΝΟΥΝ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΩΣ ΘΑ ΣΤΕΓΝΩΝΟΥΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Ήρθαν πριν η μάνα μου με τον αδελφό μου για δουλειές. Ο αδελφός μου στήσανε την κούνια με τον άντρα μου, αλλά δεν μπορούσαν να βάλουν τον πάτο, γιατί λείπουν κάτι βίδες. Η μάνα μου κι εγώ πήγαμε Δημοτική Βιβλιοθήκη και μετά σ' ένα μαγαζί με ρούχα που έχει και παιδικά. Πήρα δύο σελτεδάκια που δεν είχα πάρει καθόλου και ένα προστατευτικό για την κούνια, που μπαίνει κάτω απ' τα σεντόνια, σαν μεγάλο σελτεδάκι.

Πάλι μ' έπρηξε η μάνα μου, πήγε να με βοηθήσει με το μαγείρεμα και μου έσπασε τα νεύρα. Ευτυχώς είχα τον αδελφό μου που συμφωνούσε μαζί μου, γιατί με λέει συνέχεια παράξενη και ιδιότροπη...

Το πλυντήριό μας είναι μάρκας LG. Εννοείται ότι όλες οι συσκευές που πήραμε είναι ενεργειακής κλάσης Α και Α+. Στεγνωτήριο δεν έχω πάρει, το θεωρώ τελείως άχρηστο απ' τη στιγμή που έχουμε τόσο ήλιο κι έχω και τον άντρα μου να κάνει το άπλωμα των ρούχων!

Ουφ, πτώμα έγινα με δυο ψώνια που κάναμε. Τώρα έβαλα μοσχαράκι να γίνεται. Θα το κάνω με αρακά. Να δούμε πότε θα φάμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μυριαμακι μου, κι εμενα οι γονεις μου ειναι μακρια, θα ερθει βεβαια η μαμα μου να με βοηθησει τον πρωτο καιρο αλλα ποσο να μεινει κι εκεινη?κι ο αντρας μου, δεν εχει συνηθησει να κανει και πολλα πολλα..αντε να παει κανενα σουπερμαρκετ και τιποτα αλλο..οσο για τις ηλεκτρικες συσκευες, εννοειτε οτι θα παρω ενεργειακης κλασης α!!ολες οι συσκευες μου ειναι α, εκτος απο τον φουρνο..για κλασης α σου ειπα 500€ εκτος αν παεις miele που κανουν γυρω στα 1000€!

Μαλλον θα χρειαστουμε για το μωρο στεγνωτηριο γιατι και μεσα να απλωσεις τα ρουχα για να στεγνωσουν, θα εχουν υγρασια..

Γκιρλ μου, ολα καλα με τις αναλυσουλες διαβαζω!μπραβο!μπαινεις στον εβδομο κι εσυ σιγα σιγα..αντε με το καλο!

Λενακι μου καλο, σουφλεδακι σημερα?με μακαρονακια, κρεμα γαλακτος και τυρια?πως το κανεις εσυ?μου ανοιξες την ορεξη τωρα..εγω θα κανω μπιφτεκακια σημερα με πατατουλες..η μηπως να κανω σουτζουκακια?

Αννα μαρια, κι εγω ετσι ελαγα!δεν ηθελα με τιποτα να παρω στεγνωτηριο..αλλα τα τρια τελευταια χρονια που μετακομησαμε εδω, βρεχει συνεχεια τον χειμωνα..αλλου δεν βρεχει κι εδω βρεχει..

Μαρακι 12, μια ωρα ειναι πολυ νομιζω..θα πεσουν τα νεφρα μας καλε..λεω να παρω κι εγω τον αντρουλη μου να παμε καμια βολτα το βραδακι, αν μου κατσει βεβαια..οσο για το αθλημα, ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω με αυτην την κοιλια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενάκι μου καλά είμαι, δεν έχω καθόλου πονάκια, λίγο πολύ λιγο αιματάκι έχω.

Όλα καλά.

Εσένα τα μωρά σου καλά;;;;

girl μου όλα καλά με τις αναλύσεις σου, ωραία που πήγε καλά και η καμπύλη!!

σε ευχαριστώ για τις ευχές....ανταποδίδω!!!!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ!!!!!!

Άννα Μαρία βλέπω συμμαχία με τον αδερφούλη σου!!!!!! :lol::lol:

Μοσχαράκι με αρακά, μου έδωσες ιδέα για αύριο!!!!!

Με γεια τα πραγματάκια!

Αγγελικούλα εγώ πήγα περπάτημα το πρωί που είχε δροσούλα μισή ώρα....

Θα ανέβω και στον διάδρομο καμιά ώρα και αν έρθει νωρίς ο αντρούλης μου θα με πάει βολτούλα ποδαράτη!!!!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τι να πω που "απείλησε" η πεθερά μου ότι θα έρθει μόλις σαραντήσω; Απαπαπαπαππα!!!!!!!!!!!!!! Θα τη στείλω να κοιμάται στη μάνα μου. Δεν τη θέλω εδώ μέσα. Η μάνα μου συμφώνησε, αλλά από την άλλη μου λέει "και να μείνει σπίτι σου τι πειράζει; Θα σου κάνει και δουλειές"!!! Τι δουλειές θα μου κάνει; Ξέρει να κάνει δουλειές; Σπίτι της δεν έχω δει σκούπα, ξεσκονόπανο ή σφουγγαρίστρα. Δεν έχω ΔΕΙ τα συγκεκριμένα αντικείμενα γενικότερα, όχι δεν την έχω δει να τα χρησιμοποιεί. Μόνο ηλεκτρική ξέρει να βάζει που εμείς δεν έχουμε, και τότε καθαρίζει ό,τι φαίνεται. Π.χ. αν έχει ένα ζευγάρι παπούτσια στο πάτωμα δε θα τα σηκώσει για να καθαρίσει από κάτω!!!!! Και το πιο κορυφαίο: δουλεύει καθαρίστρια!!!!!!!!!!

Εγώ στεγνωτήριο δε νομίζω να αγοράσω, γιατί δεν έχω και χώρο να το βάλω. Δηλαδή, χώρο έχω, αλλά μετά δε θα μπορώ να βάλω μια μεγάλη ντουλάπα που θα μας βοηθήσει να τακτοποιηθούμε και να μην έχουμε μες στη μέση τους ανεμιστήρες το χειμώνα π.χ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δε θέλω κανέναν ανάμεσα στα πόδια μας!!!!

ότι μπορούμε εγώ και ο άντρας μου...είναι και οι δυο πρόθυμες, αλλά εγώ γενικά δε θέλω να ανακατεύονται στις δουλειές μου!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, άσε, είναι να μην πέσεις στην ανάγκη τους. Εμένα ήρθε σήμερα η μάνα μου για δουλειές, αλλά επειδή πήγαμε στα διάφορα μέρη που πήγαμε, δεν πρόλαβε. Όταν γυρίσαμε, πήγε να με βοηθήσει στο μαγείρεμα. Βάζει το κρέας να το πλύνει, το κόβει στη σανίδα κοπής, και μετά γυρνάει τη σανίδα ανάποδα και κόβει το κρεμμύδι και την πιπεριά. Κοιτάω, το μαχαίρι ίδιο! Τη ρωτάω αν το έπλυνε, μου λέει ότι το έπλυνε, αλλά και να μην το έπλενε σιγά, αφού κρέας είχε!!!!!!!!!!!!! Μετά τη βλέπω να βουτάει τα χέρια της στη λεκάνη με το κρέας και μετά να ψάχνει να βρει σουρωτήρι για να βάλει το κρέας και να πιάνει όλα τα καθαρά σκεύη με τα χέρια της που είχε πιάσει το ωμό κρέας. Εγώ να της φωνάζω, αυτή να μου λέει ότι είμαι ιδιότροπη!!!!!!!!!! Έλεος, βασικοί κανόνες υγιεινής είναι!!!!!!!!!!!!!!!!! Ευτυχώς ήταν κι ο αδελφός μου εδώ και με υποστήριζε, γιατί προσπαθούσε να με βγάλει παράξενη και τρελή. Και υποτίθεται, η μάνα μου είναι μανιακή με την καθαριότητα, και θεωρεί τεράστια βρωμιά να πλύνεις τις πετσέτες φαγητού με τα εσώρουχα, που στο κάτω-κάτω μπαίνουν στο πλυντήριο και πλένονται...

Η πεθερά είναι πάρα πολύ βρωμιάρα, κι έτσι κι έρθει και μείνει εδώ μέσα θα πάθω αμόκ και θα την πετάξω απ' το μπαλκόνι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν είναι να έρχονται να μας βοηθήσουν και να μας σπάνε τα νεύρα να μας λείπει.

Εγώ δόξα το Θεό όλο αυτόν τον καιρό τα κάνω μονη μου!

Άντε 3-4 φορές να έχω αφήσει τη μάνα μου να μου κάνει δουλειές...την πεθερά μου καμία γιατί έρχεται το βράδυ, οπότε τι δουλειές να κάνουμε.

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα η πεθερά δεν έρχεται καθόλου!

Σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης νιώθω φοβερή κόπωση, οπότε δεν μπορώ να κάνω και πολλά πράγματα. Τα πιο πολλά τα κάνει ο άντρας μου, αλλά αυτός είναι αναβλητικός, όλο "αύριο" και "αύριο" μου λέει, και καμιά φορά έρχεται η μάνα μου και κάνει καμιά δουλειά, αλλά μου σπάει τα νεύρα. Και το μαγείρεμα τις πιο πολλές φορές με τον άντρα μου το κάνουμε και το διασκεδάζουμε. Σήμερα που ήρθε η μάνα μου ήμουν μες στα νεύρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα κοριτσια η πεθερα και η κουνιαδα δεν νομιζω να εθουν να βοηθησουν, θα το ειχαν κανει τοσο καιρο αλλωστε αν ηθελαν..πιο πιθανο ειναι να βγει ο ηλιος νυχτα παρα να με βοηθησουν αυτες..

Οσο για την μαμα μου, ειναι το ιδιο υστερικη με μενα αλλα δεν μπορω να μου κανει τις δουλειες..πριν δυο μηνες που ηρθε να βοηθησει ηταν ολη μερα με το ξεσκονοπανο στο χερι και ξεσκονιζε και το σκυλακι μου πριν μπει στο απιτι..ελεος!!!κι εκεινος ο βλακας αλλο που δεν θελει να τον περιποιουνται,,

Οσο για την καθαριοτητα στην κουζινα, ενα θα σας πω..εγω βαζω γαντια οταν ειναι να πιασω κρεας, πλενω το κρεας παντα με χυμο λεμονιου και μετα απολυμανση με ντετολ σε πακγους και νεροχυτη..το ντετολ ειναι η προεκταση του χεριου μου βασικα..ειμαι λιγι υστερικη με αθτο το θεμ και φοβαμαι μηπως γινω χειροτερα τωρα με το μωρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...