Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ Ν ΛΕΜΕ Ν9


Recommended Posts

Αγγελική, τα παιδιά αυτά είναι όντως πνευματικά αδέλφια, αλλά πνευματικά αδέλφια είναι και τα παιδιά του νονού με το βαφτιστήρι. Αν το πάρουμε έτσι, αν ο νονός βαφτίσει αγόρι, δεν μπορεί μετά να κάνει κορίτσι!!!! Απλά πρέπει τα πνευματικά τέκνα να γνωρίζουν τα πνευματικά τους αδέλφια.

Κι εμείς έχουμε σκάλα στην πολυκατοικία και δεν έχουμε ασανσέρ. Ευτυχώς μένουμε στον πρώτο, οπότε μόνο 24 σκαλιά έχουμε ν' ανέβουμε, κι αυτό όποτε γυρίσουμε στο σπίτι. Αν καθίσω μέσα μια μέρα, δε χρειάζεται ν' ανέβω σκάλα. Στο σπίτι της μάνας μου που έμεινα λίγες μέρες, πήγα να πεθάνω... Όλη μέρα ανέβα-κατέβα τη σκάλα, δεν το άντεχα... Με τίποτα δε μετάνιωσα που πήρα διαμέρισμα, κι ας μου λένε όλοι οι έξυπνοι ότι αν κάνω κι άλλα παιδιά δε θα χωράμε. 149 τ.μ. και δε θα χωράμε... Οι πιο πολλοί Κύπριοι ακούνε διαμέρισμα και καταλαβαίνουν "σπιρτόκουτο". Θέλουν παλάτια και αυλές και μετά δεν έχουν να πληρώσουν τα δάνεια... Ουφ, πάλι βρήκα κάτι να εκνευριστώ...

Δώρα, κι εγώ δε νομίζω να πάρω θερμόμετρο μπάνιου. Ε, δε νομίζω να μου βγει ο μικρός Φιλέας Φογκ που έδιωξε τον υπηρέτη του επειδή το νερό του μπάνιου ήταν ένα βαθμό παραπάνω απ' ό,τι ήθελε! Και τέτοιος να βγει, ας με απολύσει, αυτός θα χάσει! :P

Τι τρώτε σήμερα; Εμείς σαλάτα με φασόλια μαυρομάτικα και γόπα τηγανιτή! Γιάμ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 968
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δωρακι μου, ευτυχως αυτος ειναι νορμαλ τυπος..σχετικα με τα πραγματακια της μικρης, μην αφησεις ετσι το πραγμα και σας κρεμασουν τελευταια στιγμη..παρε τηλ να δεις τι γινεται μην μου αφηνεις ξεκρεμαστη την μπουμπου μου..κι εμενα εκαναν σχεδον εΝα μηνα να μου ραψουν προικα για την καλαθουνα γιατι καναμε ειδικη παραγγελεια να ειναι ιδια με την προικα του κρεβατιου..Μεχρι που πηρα αναποδες..

Θερμομετρο μπανιου χρειαζομαστε..ειναι ενα πραγματακι που επιπλεει στο νερο..εχει σε ολα τα μαγαζια και δεν ειναι πολυ ακριβο, εγω πηρα ενα και μου εφερε και η μαμα μου κι αλλο ενα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια 150τμ δεν ειναι σπιρτοκουτο αλλα οι περισσοτεροι κυπριοι θελουν αυλες και πισινες..

Για αρχη παρε ενα θερμομετρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα πήρα τηλέφωνο και με έχουν σε τρελή αναμονή,

σας παίρνουμε σε 10 λεπτά, λείπει η υπεύθυνη και κάτι τέτοια...

Θα κάνω λίγη υπομονή και θα πάω από εκεί!!

Άννα Μαρία μια χαρά είναι το σπίτι σας, δεν το συζητώ!

Σήμερα τρώμε γαλοπούλα παϊδάκια και σαλάτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Ακούω όλες οι κοιλίτσες είναι καλά ε; Ατνε σε λίγες μέρες θα αρχίσουν να ξεφουσκώνουν κάποιες για να παίρνουμε και εμείς σειρά!

Εμείς την είδαμε την μικρή μας τη Δευτέρα και είναι 830 γραμμάρια! Μετρώντας το ποδαράκι της μας είπε ότι θα γίνει πολύ ψηλό παιδάκι! Ε αφού ο μπαμπάς της είναι πάνω από 1.90 το περιμέναμε! :D Λένα ελπίζω να βγεί και ο δικός σας ψηλός γιατί αλλιώς θα του βάζουμε σκαμπό! :lol: Ξεκίνησα και τα yutopar δυστηχώς γιατί οι συσπάσεις έδιναν και έπερναν τον τελευταίο καιρό. Μου φέρνουν ταχυκαρδια και ταραχή αλλά μέχρι στιγμής τα αντέχω. Και φυσικά μου είπε ξεκούραση και πάλι ξεκούραση!

Όσο για τα βαφτιστικά και τους νονούς εμάς θα τη βαφτίσει η κουμπάρα μας που μας πάντρεψε! Είμαστε φίλες από τον παιδικό και θα είναι το πρώτο της βαφτιστικό και το περιμένει πως και πως! Πιστεύω θα είναι πολύ καλή νονά! Η απόσταση για μενα δε παίζει ρόλο. Σίγουρα είναι καλύτερα να είναι ο νονός κοντά στο παιδί αλλά και αν δεν είναι στη σημερινή εποχή με αυτή την τεχνολογία υπαρχουν πολλές λύσεις. Ο πρώτος μου βαφτιστικός που τώρα είναι 7,5 είναι από την Κύπρο και έχουμε τέλειες σχέσεις! Τα πρώτα χρόνια πήγαινα πολύ συχνα και τους έβλεπα (αρραβώνιασα και πάντρεψα το ζευγάρι και μετά βάφτισα και τον μικρό) τα τελευταία χρόνια σίγουρα δεν τον βλέπω από κοντά συχνά, ίσως το χρόνο μια φορά και αν. Έχουμε όμως επικοινωνία σχεδόν κάθε εβδομάδα μέσω τηλ, internet, τον βλέπω από webcam, μου στέλνουν βιντεάκια κτλ και ποτέ δεν τον έχω αφήσει χωρίς το δωράκι του σε γιορτες γενέθλια κτλ! Και αυτός περηφανεύεται στους φίλους του ότι δεν έχει "νούνα" (όπως το λένε στην Κύπρο) αλλά "νονά"! :D Αχ το παλικαράκι μου έλειψε!

Όσο για το αν μπορείς να βαφτίσεις αγόρι και κορίτσι είναι σχετικό και κανένας δεν το ελέγχει. Εγώ για παράδειγμα βάφτισα 2 αγοράκια και ο άντρας μου 1 κοριτσάκι, ε αυτά δεν είναι πνευματικά αδέρφια; Απλά πρέπει εσύ σαν νονός/α να φροντίσεις να μην γίνει κάτι μεταξυ τους. Αλλά και αν γίνει ρε παιδιά μη τρελαινόμαστε δηλαδή τι θα είναι καταραμένος ο γάμος τους, για όνομα του θεού! Αυτά είναι κατά τη γνώμη μου οι υπερβολές της εκκλησίας.

Αυτά προς το παρόν κοριτσάκια σας αφήνω να πάω να φάω τουρλού γιατί έπεσε πείνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα..χαιρετισματα πες της...κι εμενα ετσι μου εκαναν..θα σας παρουμε σε λιγο..και με παιρνει και με ρωταει..εχετε παραγγειλει εκεινη με την μπεζ με ...?ναι ..απανταω εγω..

Θα σας καλεσουμε σε λιγο παλι..

Και σου δινει την εντυπωση οτι μαλλον δεν ειναι ετοιμη..

Φιλεναδα, βαλε τις φωνες αλλιως δε σε σεβονται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκιαααα η συνάντηση με τη μαία μου πήγε μια χαρά.

Μου άρεσε πολύ σαν άνθρωπος, ήρεμη δύναμη!!!!

Με πήγε στην αίθουσα όπου θα ξεκινήσουν οι ωδίνες, μου έδειξε το χειρουργείο.

Μου εξήγησε γενικότερα τη διαδικασία, τις αναπνοές, πώς θα καταλάβω ότι με πιάσαν οι πόνοι.

Και το πιο ωραίο μου λέει μιας που ήρθες θες να σε εξετάσω, να δω που είναι ο τράχηλος;;;

Λέω ο γιατρός μου θα με εξέταζε προς το τέλος, τον πήρε τηλέφωνο, και αφού συνεννοήθηκαν με εξέτασε!!!!!!

Ένα έχω να σας πω μόνο δάκτυλο δεν είναι!!!!!!!!!! Έβαλε γάντι, έβαλε ένα υγρό και στην παλάμη της φανταστείτε και μου λέει δε θα πονέσεις……η αλήθεια είναι ότι δεν πόνεσαα!!!!!!!!!!! Όπως μου είχαν τουλάχιστον πει, ένιωσα πάρα πολύ λίγο πόνο, ενώ σε αντίθεση η αδερφή μου το θυμάται ακόμα αυτό!!!!!!!Πάντως όταν έβγαλε τα χέρια της (συγγνώμη για την περιγραφή) είχε υγρά και στην παλάμη….!!!!

Μόνο που είδα τώρα λίγο αιμα, είπα αν συνεχίσει θα πάρω τηλέφωνο, αλλά σταμάτησε!

Έτσι όπως έβαλε το χέρι μου είπε ότι έχω ακόμα πολύ, και να αρχίσω να περπατώ κάθε μέρα έστω μια ώρα.

Την ρώτησα για το σπέρμα και αν ισχύει ότι μπορεί να επισπεύσει τον τοκετό, μου είπε ότι ισχύει!

Γενικά πήγα χαλαρή και έφυγα ακόμα πιο χαλαρήηηηηηηηη!!!!!!!

Άκουσε και την καρδούλα του και όλα οκ!

Δωράκι αύριο πας για βιοφυσικό;;; το κοριτσάκι σου καλά;;;;καλή επιτυχία!!!!

Muriam και εγώ μακαρόνια με κόκκινη σάλτσα έφαγα.

Τι κάνει το αγοράκι σου;;;;;

Γεια σου μικάκι μου!!!!! Τι κάνει το μωράκι σου;;;;

Αναστασία μου το πήρατε το κρεβατάκι!!!! Άντε με το καλό να γεμίσει το σπίτι σας χαρά!!!!!!

Ηλιαννάκι μπήκες και εσύ στο μηνα σου;;;;;άντε με το καλό!!!!!!έχουμε πολλές γέννες στη σειρά κορίτσια!!!!!!!

Άννα Μαρία και εγώ έχω ρωτήσει και παπά και μπορείς να βαφτίσεις και αγόρι και κορίτσι…απλά να γνωριστούν μεταξύ τους γιατί είναι πνευματικά αδέρφια!!!!!! Όλα τα άλλα είναι βλακείες!!!!

Εμείς έχουμε εσωτερική σκάλα οπότε όλη την ώρα έχω σκαλιά!!!!!!

MaDi μου μια χαρά η μικρή σου!!!!!! Μπράβο!!!!!

Αγγελικούλα μου τι κάνεις;;;;;; το μικρό μπεμπέ καλά;;;;φιλάκια

Φιλάκιααααααααα και στις υπόλοιπες!!!!!!!!!!!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια τωρα πηραμε και το κρεβατακι νομιζω αρχιζω να καταλαβαινω τι θα γινει σε 2 μηνες .....ερχεται η φραουλιτσα μαςςςςςςςςςςςςς!!!!Ποτε το στήνουν, καμια 2-3 ημερες πριν τη γεννα?Την μπαντα την πλενουμε? Γιατι μου ειπαν σαν πρωτη φορα να μην τη πλενω και χαλασει η φορμα της....χμμμ εγω ομως σκεφτομαι εργοστασιο,σκονη,σακουλιλα,συσκευασια ενα νερο το θελει δεν μπορει!!!

Μαρακι μακρυχερα η μαια εεε? :lol::lol: λες να το εβαλε μεχρι την παλαμη?Δεν νομιζω μαλλον απο το τζελ που εβαλε θα ηταν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, με γειά τα έπιπλα! Αν το στήσεις τώρα τι πειράζει; Εμείς θα το στήσουμε μια απ' αυτές τις μέρες.

Μαρία, αφού δεν πόνεσες, πάλι καλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα μωρε ακομα λεω οχι, καμια 15 ημερες πριν παω για γεννα θα πλυνω την προικα του και θα το στησουμε,τωρα 2 μηνες ακομα εχω να το εχω διπλα στο κρεβατι μου ετοιμο?χαζο δεν ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααα, ναι, όντως, να το βάλεις δίπλα στο κρεβάτι σου και να το κοιτάς και να στριμώχνεστε κιόλας είναι χαζό. Εμείς θα το στήσουμε στο παιδικό, για να δούμε ποια θα είναι η διαρρύθμιση και πώς θα το διακοσμήσουμε. Στην αρχή θα το κοιμίζω στην καλαθούνα και μετά θα μεταφέρω το κρεβατάκι δίπλα στο κρεβάτι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτουσα τα φορμακια που της εχω παρει και μερικα γραφουν 80 βαμβακι και 20 πολυεστερ, εσας τι λενε?μηπως πρεπει να ειναι 100% βαμβακι για αρχη?τωρα το προσεξα ή ολα ετσι βγαινουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, ένας από τους λόγους που εκνευριζόμουν φοβερά στα ψώνια ήταν το πολυέστερ. Εγώ τα πήρα όλα 100% βαμβάκι, και τα φορμάκια, και τα ζιπουνάκια, και τα σεντονάκια και τις πετσετούλες και τις σαλιάρες, κ.λπ., κ.λπ., κ.λπ....

Αν μπορείς να τα αλλάξεις δε θα κάνεις κι άσχημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικα κι εγω το προσεχα αλλα εντοπισα 2-3 που γραφουν ετσι..... χμμμ ειναι λες τελειως ακαταλληλα? Υπαρχει περιπτωση να βγαλει καμια αλλεργια το μωρο?Και καποια δεν γραφουν,2 που μου φερανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα που το σκέφτομαι, καλύτερα που δε μου έφερε τίποτα κανείς!!! Κι τον αδελφό μου που μου κουβάλησε τη μισή Αγγλία και τη μισή Φιλανδία, εννοείται ότι τον είχα προειδοποιήσει να τα φέρει ΟΛΑ 100% βαμβάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία και εμένα κάποια εξωτερικά φορμάκια είναι κατά κάποιο ποσοστό πολυεστέρας. Νομίζω ότι πιο πολύ τα εσωτερικά κορμάκια που ακουμπάν το κορμάκι του μωρού θα πρέπει να είναι βαμβακερά. Εγώ γενικά δε βρήκα ζεστά φορμακια που να είναι 100% βαμβάκι. Ολα ήταν λεπτά και εμάς που θα γεννηθεί Δεκέμβρη μέσα στο καταχείμωνο, δε νομίζω να βολέψουν. Γενικά εμείς εδώ πάνω έχουμε αρκετό κρύο και το σπίτι είναι βορεινο και χρειάζεται κάτι πιο ζεστό. Δε ξέρω αλλά όσα μωρά βλέπω το χειμώνα όλα βελουτε φορμάκια φοράνε. Αν ήταν κάτι το τόσο υπερβολικά ανθυγειηνό θα τα απαγόρευαν και οι γιατροί. Εγώ θα τα βάλω και αν αντιληφθώ ότι την ενοχλούν ή της δημιουργούν πρόβλημα θα της φοράω βαμβακερά και θα την έχω σκεπασμένη με κουβερτούλα που όμως και αυτή πολυεστέρας θα ναι. :? Το παιδί ότι και να το φοράς σίγουρα θα ακουμπήσει και σε κάτι μη βαμβακερό. Θα το πάρεις αγκαλιά και όλο και θα ακουμπήσει στα ρούχα σου ή σε κάποιο άλλο ύφασμα που μπορεί να μην είναι βαμβακερό. Ας ελπίσουμε ότι τα παιδάκια μας θα είναι υγιαίστατα και δε χρειαστεί να είμαστε υπερβολικές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου, ηρθα κι εγω..

Αναστασακι μου, με γεια τα πραγματακια την μικρης φραουλιτσας!εμεις στησαμε το κρεβατακι στο υπνοδωματιο μας, οταν ημουν στον ογδοο..εβαλα και την παντα, κουνουπιερα κτλ..βεβαια θα βαλω το μωρο εκει κοντα στα χριστουγεννα αλλα ηθελα να εξοικιωθω με την ολη κατασταση..(για να ειμαι ειλικρινης , ανυπομονουσα)..εγω ολη την προικα την επλυνα στο πλυντηριο αλλα σε προγραμμα χωρις στυψιμο,δεν επαθε τιποτα, οταν βαλω το μωρο στο κρεβατακι θα τα ξαναπλυνω απλα τα επλυνα και τωρα γιατι οπως ειπες μυριζει σακουλιλα, εχει σκονες κτλ..

Οσο για τα ρουχαλακια, εμενα ειναι ολα 100% βαμβακι αλλα υπαρχουν κι εκεινες οι ολοσωμες φορμες που ειναι καπως σαν βελουδινες..εκεινες δεν προσεξα τι γραφουν αλλα φανταζομαι τις βαζουμε με καποιο εσωρουχακι βαμβακερο απο μεσα..

Μαρακι12, δεν καταλαβα, εβαλε ολοκληρο χερι η δαχτυλο?ρε κοριτσια μηπως ειναι αλλη εξεταση με το δαχτυλο κι αλλη με το χερι?ειδες αιμα?πολυ?

Μαντι μου, μοντελακι βλεπω να βγαινει και η δικια σου.ετοιμη για πασαρελα αν παρει απο το υψος του μπαμπα της..

Τι αλλο γραψατε και δεν θυμαμαι τωρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ τα εξωτερικά φορμάκια που πήρα είναι λεπτά. Αλλά ο αδελφός μου, μου έφερε και στολές εξόδου, που είναι 100% βαμβακερές, και μοιάζουν ζεστές, μια που τις πήρε από Αγγλία και Φιλανδία που έχουν πάρα πολύ κρύο. Κουβερτούλες πήρα 100% βαμβάκι. Ένα ζακετάκι που μου έπλεξε η μάνα μου είναι από ειδικό μαλλί για μωρά και υποθέτω και μια κουβερτούλα που φαγώθηκε να μου πλέξει μια θεία μου θα είναι επίσης από κάποιο ειδικό μαλλί. Συμφωνώ, όμως, με τη Μάντι, να μη γινόμαστε υστερικές! Σίγουρα τα μωρά μας όλο και κάπου θα ακουμπήσουν, δε θα τα κλείσουμε και σε γυάλα! Βέβαια, άλλο απλά να ακουμπήσουν κάπου, κι άλλο να τους φορέσουμε κάτι συνθετικό που θα τρίβεται συνέχεια στο γυμνό τους δερματάκι. Φτάνει να μη φτάνουμε σε υστερίες!

Αγγελική, θα το κοιμίζεις από την αρχή στο κρεβατάκι; Εμένα μου είπαν και καλά ότι στην καλαθούνα νιώθει πιο πολλή ασφάλεια, γιατί έχει συνηθίσει να είναι στριμωγμένο στην κοιλιά. Αλλά η καλαθούνα είναι το πολύ μέχρι τρεις μήνες. Πιστεύω ότι και στο κρεβατάκι, αν το φασκιώσουμε πάλι θα αισθάνεται αυτό το "στριμωξίδι". Καλά, εμένα η μάνα μου, μου είπε ότι όταν ήμασταν μωρά είχε ράψει η γιαγιά μου κορδονάκια στα σεντόνια και τα δένανε στα κάγκελα του κρεβατιού για να μη ξεσκεπαζόμαστε. "Σιγά μην του βάλω και ζουρλομανδύα" της λέω. Αμάν πια, μ' έσκασε!

Ρε κορίτσια, μιλούσα με μια φίλη μου που είναι έγκυος. Είναι στη δέκατη εβδομάδα και δεν έχουν ακούσει ακόμα καρδιά. Μου είπε ότι την είδαν να χτυπάει, αλλά δεν την άκουσαν ακόμα κι ότι είναι πολύ νωρίς... Ο γιατρός της, της λέει ότι όλα πάνε καλά και τη στέλνει και για αυχενική. Είναι δυνατόν να μην έχουν ακούσει ακόμα καρδιά; Εκτός κι αν ο γιατρός δεν τους έβαλε ήχο να την ακούσουν κι αυτοί. Δε θέλω να της πω κάτι, για να μην την αγχώσω. Ήδη της φάνηκε περίεργο που τη ρωτάω συνέχεια για καρδιά και έδειξε να ενοχλείται κάπως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιγο παραξενο μου φαινεται να μην την ακουνε ακομα την καρδουλα,κατι παιζει εδω...ή το μηχανημα του γιατρου ειναι χαλασμενο ή δεν θελω να σκεφτω την αλλη εκδοχη.... :?

Πρωτο παιδι ειναι νομιζω γι αυτο μας πιανει αυτη η πολυτελεια ολα να ειναι στην τριχα.Πολυ το σκεφτομαι οταν θα την παιρνουν αγκαλια και μπορει να ακουμπαει στα πλαστικα ρουχα τους!! :evil: πω πω θα γινω σπαστικια!!

Σημερα που πηγαμε για το κρεβατακι το παληκαρι που μας εκανε την πωληση μας ειπε πως περσυ κι αυτοι γεννησαν χειμωνα και δεν αφηναν κανεναν για 40 ημερες και παραπάνω να παει στο σπιτι παρα μονο της οικογενειας!!Τα μωρακια δεν εχουν αντισωματα, αν συμβει κατι τι γινεται?Θα βγαλω μαστίγιο δεν καταλαβαινω τιποτα!!Και το τρελο ειναι οταν ερχονται παπουδες και τα φιλανε, εκει μου ανεβαινει η πιεση 40!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρία και εμας ο υπέρηχος που είχε στο νοσοκομείο ο γιατρός δεν είχε ήχο και απλά είδαμε την καρδούλα να πάλετε. Όταν μετά πήγαμε στο ιατρείο του, την ακούσαμε! Δεν έχει σημασία ο ηχος αρκεί οι σφυγμοι να είναι ΟΚ και αυτούς τους βλέπουν και χωρίς ήχο. Ο ήχος είναι πιο πολύ για να χαρούν οι γονείς.

Εγώ ρε κορίτσια δε βρήκα ζεστά βαμβακερά πάντως. Βέβαια δε πήγα και στα πολύ ακριβά μαγαζιά, μπορεί εκεί να είχε αλλά δε μπορώ να δώσω πάνω από 50 ευρω για ένα ρουχάκι που θα το βάλει 3 μήνες και αν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΕΕΕ οχι και 50 ευρω βρε madi ουτε εγω δεν τα δινω.....αυτα ειναι για ψωνισμενες καταστασεις.Αυτο που ειπες,για 3 μηνες ειναι πολλα τα λεφτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, όταν το παίρνουν αγκαλιά, μπορείς να απλώνεις πάνω τους μια πάνα αγκαλιάς. Γι' αυτό τις λέμε "πάνες αγκαλιάς"!!!! Τα ρούχα τους θα έχουν μικρόβια, σκόνες, τρίχες, γι' αυτό καλύτερα να απλώνουμε μια πάνα αγκαλιάς. Αλλά εγώ θυμάμαι τη μάνα μου από παλιά που έλεγε ότι το νεογέννητο δεν το παίρνει αγκαλιά όλος ο κόσμος. Εγώ όποτε πήγα σε φίλη μου που είχε γεννήσει πριν σαραντίσει, συνήθως το μωρό ήταν στο δωμάτιο και κοιμόταν κι εμείς καθόμασταν στο σαλόνι.

Κι εγώ πιστεύω ότι είμαστε λίγο στην τσίτα τώρα επειδή είναι πρώτο παιδί!

Μάντι, αυτό έλειπε, να δώσουμε 50 ευρώ για ένα ζιπουνάκι! Δεν ξέρω αν είναι ζεστά τα βαμβακερά που πήρα, δεν τα φόρεσα, ελπίζω να μην κρυώνει πάντως!!!

Όσο για τη φίλη μου, κι εγώ ελπίζω να είναι πανάρχαιο το μηχάνημα του γιατρού. Αλλά μου λέει ότι είναι νωρίς ν' ακούσουν καρδιά, ενώ είναι δέκατη εβδομάδα, κι ότι ο γιατρός της λέει ότι όλα πάνε καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΚΙ ΜΟΥ ΤΕΝΑ ΛΕΙΝΤΙ ΣΟΥΠΕΡ ΠΗΡΑ ΕΧΕΙ 15 ΜΕΣΑ Κ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ Κ ΠΗΡΑ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΠΑΚΕΤΟ ΑΝ ΔΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΙΜΑ ΘΑ ΣΤΗΛΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΠΑΚΕΤΟ ΑΝ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΘΑ ΦΟΡΑΩ ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ ΤΙΣ ΕΒΡΙΝΤΕΙ ΠΟΥ ΕΠΑΙΡΝΑ Κ ΠΑΛΙΑ.

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΜΕΓΕΙΑ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΚΛΠ.ΤΙΝ ΠΡΟΙΚΑ Κ ΓΩ ΘΑ ΤΙΝ ΠΛΥΝΩ ΣΤΟΥΣ 30 ΧΩΡΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΟΣΟΝΑΝΕ ΕΧΟΥΝ ΣΚΟΝΕΣ.ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΤΗΣΕΙΣ ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΣΤΗΣΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΜΗΝΑ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.

ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ ΜΟΥ ΚΑΝΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΑΣΕ ΘΥΜΗΘΩ ΤΟ ΞΕΡΩ....ΗΔΗ ΠΟΝΑΩ ΠΑΝΤΟΥ.

ΜΑΡΑΚΙ 12 Κ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΔΑΧΤΥΛΑ ΧΕΡΙΑ ΚΛΠ.ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΖΩ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΦΟΒΙΤΣΙΑΡΑ.ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ!!!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΕΓΕΙΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!!!!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΝ ΦΙΛΗ ΣΟΥ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΛΙΓΟ ΜΑΣ ΕΜΕΙΝΕ!!!!!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΟΛΕΣ!!!!1

ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ?ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΤΕ?

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια εσυ καλα το λες ολοι δεν το παιρνουν αγκαλια, αλλα αν το ζητανε τι θα λεω δεν σας το δινω? Μωρε εγω το λεω για τον αντρα μου δεν ξερω που οχι δεν ξερει να λεει στη ζωη του, μονο σε μενα!!Θα μου πεις στην αρχη ολη η ιστορια ειναι θηλασμος,φαγητο κακα και νανι δεν υπαρχουν και πολλα περιθώρια για αγκαλιες κτλ.Η σπαστικια η μικρη η κουνιαδα μη μου κανει χαζομαρες και τα παρω και την στειλω πακετο!!! :evil: Η μεγαλη η κουνιαδα ευτυχως εχει μωρα και ξερει να συμπεριφερεται γενικως.

Το θετικο στις μεγαλες κλινικες ειναι οτι τις πρωτες ημερες δεν εχουν επαφη οι τριτοι αλλα αυτη η χαρα δεν κραταει και πολυ....

Μιριαμ με το καλο κι εσεις να χαρειτε τα δικα σας και πολυ συντομα ...φτανει η ωρα σου!! :D Οτνα λες χωρις στροφες, τα νερα τι γινονται μετα,τρεχουν στο πατωμα οταν τα κρεμασουμε?Βασικα θα την βαλω και στεγνωτηριο μετα να αφρατεψει και να μοσχομυρισει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...