Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ Ν ΛΕΜΕ Ν9


Recommended Posts

Αγγελικούλα μια γλύκα οι φακιδίτσες με το ξανθο κόκκινο!!

Πριν την εγκυμοσύνη έκανα ανταύγειες, αλλά όπως τα είπες

μου κάψανε τα μαλλιά σε κάποια φάση και τα έκοψα πολύ κοντά...

Τώρα έκανα μια φορά ανταύγειες στον πέμπτο μήνα και μία θα κάνω

τώρα!Μετά με βλέπω να τα κάνω κανένα ξανθοκάστανο!!

Άννα Μαρία άστα και εγώ από δυνάμεις χάλια....

Ηλιαννάκι ωραία θα δεις και εσύ το μπεμπάκι σου την Παρασκευή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 968
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δωρακι εσενα σου παει μελι βαση με ξανθιες ανταυγειες..μην το κανεις ομως σκουρο πολυ..

Ηλθαννακι μου, εσυ το κανεις μονη σου?εγω παντα βαζω και γκρι και κατι αλλα που κανουν την βαφη μπλε αλλα επειδη δεν βαζω 40αρι οξυζενε , κοκκινιζει το ριμαδι..δεν θελω να κανω ντεκαπαζ..την επομενη φορα θα δοκιμασω μια νεα μεθοδο, ντεκαπαζ χωρις αμμωνια λεει..για να δουμε..εσυ τι τους κανεις και βγαινει ετσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι δωρακι μου αντε να ερθει η παρασκευη........

εσυ ποτε εχεις γιατρουλι????

αγγελικουλα μου μετα κανεις ρεφλε η οχι? δοκιμασε κ το ασημι!!!!!!

ναι μονη μου τα κανω (ειμαι κομμωτρια), κ ευτυχως παρολο με την κοιλουμπα τα καταφερνω!!!!!

εβαζα το 1081 κ τωρα εχω αλλαξει εταιρια κ βαζω το ασημι.ομως μετακανωπαντα ρεφλε γκρι +μπεζ!!!!!!

παντα ομως, γιατι αν δεν κανω η ριζα βγαινει οπως λες!!!!

αυτο με το ντεκαπαζ μην το καμεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α μαλιστα! παιζει ρολο τι ρεφλε κανει δηλαδη τι βαζει.

κεγω πχ αν βαλω σκετο το μπεζ ή βαλω λευκο του παγου πχ δεν κανει κ κατι το σπουδαιο!

κ εχω βρει αυτα τα δυο που σου ειπα.την επομενη φορα δοκιμασε να βαλεις το ασημι αντι για το γκρι.εβαζα κ εγω το γκρι κ το αλλαξα κ να φανταστεις πως εμενα η ριζα μου ειναι καστανο σκουρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα δοκιμασω..βεβαια τωρα δεν ξερω ποτε θα γεννησω αλλα ελεγα να τα βαψω ξανα οταν περασουν οι σαραντα μερες μετα την γεννα..τα χημηκα απο τις βαφες λες να επορεαζουν το γαλα σε περπτωση που θηλαζεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω είμαι πάλι χιχιχχιχιχ κάθομαι στην βεραντουλα τις μαμάς μου και χαζευω έχει και σχολείο απέναντι και βλέπω τα παιδάκια που πέζουν ........ Μου έχει σπάσει και την μύτη το φαγακι ....χιχιχιχχι φασολακια φρέσκα έχουμε σήμερα θα έρθει και ο Κωστάκης μου και μετα θα φύγω μαζί του μπάσκετ και πάμε και κανά ψώνιο που σας είπα...... Έχετε πιάσει κουβέντα για τρίχες ε?? και εγω τα έχω ξένια. Πάλι και για να μην κόκκινιζει και κιτρινιζει μια φορ την εβδομάδα τα λουζο και ένα χεράκι με ένα μπλε σαμπουαν οπότε καθαρίζει και είναι πολυ ωραίο το ξανθο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα με γεια το μαλλί!!!!!!

Και εγω αισθάνομαι εκνευρισμό αλλά τι να κάνω!!!!! Ρώτησα και το γιατρό μου και μου είπε ότι καλό θα είναι να πάει μεχρι και την 38η εβδομάδα και έτσι λέω άντε ……μπεμπούλη κάτσε άλλη μια εβδομάδα και κάτι!!!!!!

Άννα Μαρία και εγώ για ένα απλό φαγητάκι ξεκίνησα, και στο τέλος …πάλι δουλειές έκανα!!!! Με έπιασε η μέση μου!

Ηλιάννα άντε Παρασκευή θα έχουμε και τα δικά σου νέα!!!!!!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιααααααααααα

Βιοφυσικό Προφίλ:

Μεταξύ 35-37η εβδομάδα κυήσεως γίνεται το βιοφυσικό προφίλ του εμβρύου που μας δίδει σημαντικότερες πληροφορίες λίγο πριν την γέννησή του

Αποτελείται από την εξέταση NST όπου γίνεται καταγραφή της καρδιακής λειτουργίας του εμβρύου και των συστολών της μήτρας και υπερηχογραφικής εκτίμησης όπου εκτιμώνται

•Το αμνιακό υγρό

•Ο βαθμός γήρανσης του πλακούντα

•Οι αναπνευστικές κινήσεις

•Ο μυϊκός τόνος του εμβρύου

•Και αδρές κινήσεις του εμβρύου.

Εμένα ο γιατρός μου δε μου ζήτησε να την κάνω.....

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι οταν λες 38η εννοεις να την διανυουμε η να την εχουμε κλεισει?

Ουτε εμενα μου σητησε τπτ τετοιο...αυτη την εξεταση την κανει ο ιδιοα η σε στελνει καπου αλλου..επειδη εμενα παντα τελευταια στιγμη μου τα λεει ολα η τις περισσοτερες φορες δεν μου λεει τι κανει γιατι ξερει οτι μετα θα τον ζαλισω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα για σένα από τις 30.09 και μετά και για μένα από τις 29.09 και μετά.

Μου είπε ότι μπορεί να είναι οκ τωρα αλλά μπορεί και να χρειαστεί υποστήριξη οξυγόνου...για αυτό μου λέει καλύτερα να την πάρει την εβδομάδα....!!!!!!

Σήμερα που θα παςς για ρώτα και εσύ να δούμε τι θα σου πει...

Το βιοφυσικό προφίλ αν το έκανα - αν μου το ζητούσε - θα γινόταν στο μαιευτήριο.

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα ξέχασα να σου γράψω και η αδερφή μου με τον ίδιο γιατρό γέννησε στην 37+5 και ήταν μια χαρά το μωράκι!!!!!!

Απλά για περισσότερη σιγουριάααααα, όσο πιο αργά τόσο πιο καλά!

Τι να κάνουμε;;;;;υπομονή!!!!!!

Όποτε θέλει αρκεί να είναι γερόοοοοο!!!!! ;)

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι εμενα μοΥ ειχε παει παλιοτερα οτι απο την στιγμη που ξεπερνα τα 2500γρ ειναι οκ να γεννηθει..

Την περασμενη βδομαδα μου ειπε για αρχες οκτωβρη αλλα μπορει να ερθει ανα πασα στιγμη ..οκ κι εγω δεν εχω συμφιλιωθει με την ιδεα να γεννησω αυριο ..ανυπομονω να γεννησω αλλα αν παω και μου πει πχ, γεννας αυρι, θα παθω σοκ..

Καλα αφου ειμαστε στον μηνα μας , δεν ειναι οκ τα μωρακια μας?

Εσενα σε εξεταζει και κολπικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια! τι κανετε??

εγω δεν ειμαι πολυ καλα, γλιστρησα σε κατι νερα το πρωι, κοντεψα να πεσω κ εχω τρομερο πονο στην κοιλια. τωρα ειμαι λιγο καλυτερα.

επισης ειμαι στεναχωρημενη γιατι διαβασα σε ενα αρθρο οτι η καταναλωση γιαουρτιου με χαμηλα λιπαρα στην εγκυμοσυνη αυξανει τον κινδυνο να παρουσιασει ασθμα το παιδι...

νιωθω τοσο ασχημα... οταν ημουν εγκυος στον ανασταση τα ετρωγα με το κιλο...

εγω φταιω που εχει προβλημα το παιδι μου... ειμαι αχρηστη εντελως..

αναστασακο σαν καουρα μου φαινεται αυτο..

κοιτα τα αλλαντικα ετσι κ αλλιως φερνουν καουρες. θα κοιταξεις να τρως μικρες κ συχνες ποσοτητες φαγητου μεσα στη μερα κ θα προσεχεις να εχει περασει αρκετη ωρα πριν πεσεις για υπνο, τουλαχιστον 2-3. κ εγω το παθαινα στον ανασταση.ειχα τρελες καουρες!! εν τω μεταξυ λενε οτι αν εχεις καουρες βγαζει μαλλια το μωρο κ ο αναστασης ηταν τελειως φαλακρος!!! :lol::lol::lol:

επισης θα σου πω κατι που εμενα προσωπικα με ειχε βοηθησει πολυ. οταν εχεις καουρα θα τρως ενα ξινομηλο, ειναι τρελα αποτελεσματικο!!!

κ ο γυναικολογος μου μου ειχε πει να βαζω σε μισο ποτηρι νερο μισο λεμονι κ πολυ λιγη μαγειρικη σοδα. μου ελεγε οτι αν το πιω θα περνουσαν ως δια μαγειας! δεν το δοκιμασα προσωπικα αλλα το εχω ξαναδιαβασει κ απο αλλα κοριτσια οτι ειχε βοηθησει! ;)

μαρακι ο καθε γιατρος εχει τα δικα του, ουτε εγω το ειχα κανει στον ανασταση, ουτε τωρα θα την κανω αποτι φαινεται, δε μου το εχει αναφερει καθολου η δικια μου

μην ανησυχεις!

αγγελικουλα μεγεια το μαλλι!

αννα μαρια ασε ουτε εγω μπορω να κανω τιποτα,κομματια ειμαι σνεχεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο τη στιγμη που μπαινετε στο μηνα σας δεν υπαρχει κανενα προβλημα για τα μπεμπεκια σας!

μην ανησυχειτε καθολου!!! απλα οσο πιο πολυ βολευτουν στην κοιλιτσα θα βγουν πιο αφρατομαγουλιαρικα!!! :lol::lol: κ ειναι λιγοτερο πιθανο να χρειαστουν οξυγονο

εμενα κολπικη εξεταση μου ειχε κανει οταν ειχα μπει στην 39η εβδ

μετα απο 2 η 3 μερες (δεν ειμαι 100% σθγουρη) ειχα γεννησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ!!!!!!!!1 ΜΕΡΑ ΔΕΝ ΜΠΗΚΑ Κ ΓΡΑΨΑΤΕ 17 ΣΕΛΙΔΕΣ?ΟΤΙ Κ ΝΑ ΘΥΜΟΜΟΥΝ ΤΟ ΞΕΧΑΣΑ :lol::lol::lol: ΕΥΤΗΧΩΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΕΙ ΔΡΟΣΙΑ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΒΡΑΔΥ Κ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!ΑΝ Κ ΑΠΟ ΤΙΝ ΣΥΧΝΟΥΡΙΑ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΚΟΙΜΑΜΕ ΧΑΛΙΑ.ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΧΘΕΣ ΔΕΝ ΜΠΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΛΑΠΤΟΠ ΤΟ ΕΙΧΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΣΤΙΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΜΠΩ Κ ΜΟΥ ΛΥΨΑΤΕ!!!!!!

ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΜΙΚΡΟΥΛΗ!!!!!!

ΝΑΣΙΑ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΠΟΛΥ ΣΠΡΩΞΙΜΟ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ :lol::lol::lol: ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΝΥΦΟΥΛΑ ΜΟΥ?

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΚΟΥΡΕΥΕΤΕ....ΕΜΕΝΑ ΚΑΘΕ 2 ΜΗΝΟ Κ ΠΑΛΙ ΤΟ ΘΕΩΡΟ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ.

ΝΙΑ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ 2 ΝΙΝΙΑ ΕΧΕΙΣ!!!!

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ Ο ΔΙΑΒΗΤΟΛΟΓΟΣ ΠΟΛΥ ΣΠΑΣΤΙΚΟΣ ΔΕΝ ΠΑΣ Κ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ?

ΤΙΤΙΝΑΚΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΚΟΥΚΛΟΣ!!!!!!ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ.ΝΑ ΠΑΣ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ Κ ΝΑ ΠΑΣ ΣΥΝΤΟΜΑ...ΕΧΕΙΣ Κ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΙΣΩΣ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ.

ΓΚΕΡΛ ΜΟΥ ΝΑΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΚΑΝΩ ΥΠΟΜΟΝΗ.

ΦΙΛΙΑ ΣΤΙΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ!!!!!!

ΜΙΚΙ ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ!!!!!

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΕΓΩ ΘΑ ΤΑ ΒΑΨΩ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΒΑΦΤΙΣΙΑ ΚΛΠ.Κ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΠΟΙΗΜΕΝΗ.....ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ ΑΝ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΒΑΨΕΙΣ ΜΑΛΛΙΑ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΤΑ ΒΑΨΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ.

ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ...ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα εμένα ακόμα δε με έχει εξετάσει κολπικά....

Ξέρω και από την αδερφή μου και από την κουνιάδα μου ότι προς το τέλος ¨σου βάζουν χέρι¨!!!!

Τον ρώτησα αν αυτό θα γίνει την Δευτέρα που θα πάω....για να προετοιμαστώ, μου είπαν ότι πονάει, χέρι μπαίνει.... αλλά μου είπε έτσι όπως φαίνεται όχι...υπέρηχο θα κάνουμε να δούμε το μωρό, και μια εξέταση χωρίς χέρι για να δούμε και τι γίνεται από κάτω.

Τι να πω ξέρω και φίλη που γέννησε πριν την 38 πάνω από 2.5 και μπήκε μια μέρα θερμοκοιτίδα, ξέρω και από έδώ στο μαμμυ κοπέλα με δίδυμα που ήταν ούτε 2 κιλά το καθένα στην 33η εβδομάδα και δεν μπήκαν!!!!!

Τι να σου πω;;;;Έχω μπερδευτεί και εγώ!!!!!

Λενάκι μου θα τρόμαξες φαίνεται!!!!!και το μαϊμουδάκι σου!!!!

Μήπως πρέπει να το αναφέρεις στο γιατρό σου;;;;

Όσο για το γιαούρτι δεν έχω ακούσει κάτι;;;; Εγώ πριν έτρωγα γιαούρτια πράσινα και γάλα, και τώρα έχω πιει μερικά πράσινα γάλατα, αλλά γιαούρτια έπαιρνα μπλε...

Δε νομίζω κοριτσάκι μου να έγινε από αυτό!!!!! Μην τα ρίχνεις στον εαυτό σου!!

Αν ήταν δε θα μας το έλεγαν οι γυναικολόγοι μας αυτό;;;;;;;;;

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενακι μου, χτυπησες πολυ?ο πονος στην κοιλια δλδ ειναι απο το χτυπημα?πωπω..προσεχε βρε φιλεναδα..κι εγω φοβαμαι καθε φορα που παω να βγω απο ρην μπανιερα και γαντζωνομαι απο οπου βρω..ξαπλωσε καλυτερα και προσπαθησε να χαλαρωσεις..

Αχ..κι εγω τρωω σχεδον καθημερινα γιαουρτι και ειναι χαμηλο σε λιπαρα..και το γαλατακι που βαζω σταδημητριακα μου το πρωι ειναι με χαμηλα λιπαρα..δεν φανταζομαι να ισχυουν αυτα..

Μυριαμακι μου, τι κανεις?παλι θα τρεχεις σε κοινωνικες εκδηλωσεις?εγω την κυριακη εχω δυο γαμους..δεν θα παω σε κανεναν..και να φανταστεις οτι αυτοι που παντρευονται ουτε καν ξερω ποιοι ειναι και αμφιβαλω αν με εχουν δει και ποτε..οπως πηραμε τα προσκλητηρια, πριν προλαβω να ρωτησω ποιοι ειναι αυτοι, ο αντρας μου τα εξαφανησε!

Μαρακι, δεν βαζει ολοκληρο χερι καλε, μονο το δαχτυλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου φουκοκοιλάκια καλό μεσημέρι!!!!!!!!

Απαπαααααα δεν σας προλαβαίνω με τίποτα όμως!!!! Αν δεν μπώ για μία μέρα μετά πρέπει να διαβάζω ένα κατεβατό σελίδες......

Πάντως είστε όλες καλά και χαίρομαι πολύ γι'αυτό........σιγά σιγά προετοιμαζόμαστε μία μία για την γέννα!!!!!!! Αυτό το βιοφυσικό προφίλ ούτε κι εμένα μου ζήτησε να το κάνω.....καλά καρδιοτοκογράφο σίγουρα θα κάνουμε αλλά για όλα τα άλλα δεν νομίζω να μου πεί να τα κάνω!!!

Είμαι πτώμα......η κόρη μου όλο και πιο ζωηρή γίνεται, λες και το κάνει επίτηδες τώρα που πονάω παντού και δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου κάνει τις περισσότερες ταρζανιές!!!! Τουλάχιστον είναι εδώ συνέχεια ο άντρας μου και την κυνηγάει αλλιώς θα ήμουν στα πατώματα!!!!! Ξαναεπέστρεψαν οι αναγούλες (όχι βέβαια με την ίδια ένταση αλλά επέστρεψαν) και προχθές έκανα και εμετό....πονάω από κάτω και δυσκολεύομαι ακόμα και στο περπάτημα.......κατά τα άλλα όμως όλα καλά!!!!!!!!!!

Μόλις έφαγα τα ρεβύθια μου, τα λιγουρευόμουν μέρες και τώρα με έπιασε πάλι αναγούλα.....αμάν πιά!!!!!!!!!! Λέτε να αρχίσω το ψωμοτύρι τώρα στα τελειώματα??????

Εδώ δρόσισε αρκετά πλέον αλλά εγώ πάλι ζεσταίνομαι.......έχει η εγκυμοσύνη εξάψεις??????????

Μυριάκι μου και η μπέμπα σπρώχνει......νομίζω.......και πρός όλες τις κατευθύνσεις σπρώχνει, πάνω, κάτω, δεξιά, αριστερά.......δεν ξέρω τί ασκήσεις κάνει εκεί μέσα!!!!!!!!

Μαϊμουδάκι μου μην ακούω χαζά....ακούς εκεί είσαι άχρηστη!!!!!!!!!! Να μην κόψεις τα γιαούρτια.....να κόψεις να διαβάζεις βλακείες!!!!!!!!!!!! Λες και δεν βλέπουμε πως τον έχεις τον Αναστάση!!!!!!!!!!!! Είσαι κι εσύ μια μανούλα που προσπαθεί να κάνει το καλύτερο για τα παιδιά της........εγώ τότε τί να πώ που στην κόρη μου έτρωγα κιλά συκώτι (ταχα μου για να ανέβει ο αιματοκρίτης μου) και τελικά διάβασα ότι απαγορεύεται το συκώτι στην εγκυμοσύνη!!!!!!!!!!!!! Πώς έπεσες βρε κορίτσι μου???? Είσαι καλά τώρα???????

Μαράκι κι εγώ από την προηγούμενη εμπειρία μου θυμάμαι ότι η κολπική εξέταση πονάει......

Αχ κορίτσια κι εγώ θα κάνω τις ανταύγειες μου μόλις μπώ στον μήνα μου...να πάω σενιέ πενιέ να γεννήσω, λες και κάποιος θα με δεί......όλοι το μωρό θα θέλουν να δούν..... :lol:

Όσο για καούρες ευτυχώς δεν έχω καθόλου...ακόμα...λέτε να βγει φαλακρή η μπέμπα????? Ούτε και στην Μαρία είχα όμως και μια χαρά βγήκε με μαλλάκια!!!!! Εντάξει δεν ήταν και θάμνος αλλά πάντως είχε μαλλάκια!!!!!!!!!!

Πάω να ξεκουραστώ λίγο γιατί τουμπάνιασα με τα ρεβύθια!!!!!!!!! Αν μπορέσω θα μπώ και το βράδυ!

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για το βαρος των μωρων ετσι λενε... ποτε δεν ειναι απολυτο ομως κ παντα υπαρχουν οι εξαιρεσεις!

το χερι ποναει λιγο... ειδικα επειδη προσεχουμε να μην πονεσουμε δεν κανουμε κ σεξ (οι περισσοτερες) τον τελευταιο μηνα εεε δεν ειανι κ οτι πιο ευχαριστο.. εγω ειχα πονεσει αρκετα

προκειται για μια νεα ερευνα, τυχαια την ειδα στο ιντερνετ

http://hamomilaki.blogspot.com/2011/09/ ... -when.html

παντως στεναχωρεθηκα πολυ... τα ετρωγα για να μην παρω κιλα, λες κ αν επαιρνα 14 αντι για 12 κατι θα γινοταν.. κ τωρα ταλαιπωρειται το παλικαρι μου...

φυσικα δε θελω να πω οτι φταιει αποκλειστικα κ μονο αυτο, απλα ειχε ακομα μεγαλυτερη προδιαθεση να το παθει

κοριτσια δεν επεσα, απλα γλιστρησε το ενα μου ποδι, εφυγε αρκετα προς τα αριστερα κ κοντεψα να κανω σπαγγατο.. δεν μου εχει περασει απο τοτε, ελπιζω να φυγει συντομα ο πονος

παντως ακομα καουρες δεν εχω1! ευτυχως, στον ανασταση ειχα ταλαιπωρηθει πολυ

νασια φιλακια κοριτσακι καλη ξεκουραση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ Αγγελικούλα ξέρω ότι δε βάζει μόνο το δάκτυλο γιατί τότε καμία δε θα το ανέφερε...για πόνο!!!

Και η αδερφή μου και η κουνιάδα μου πάντως μου είπαν ότι δεν είναι ¨δάκτυλο¨!!!!

Και χτες που τον ρώτησα για το ¨χέρι¨ γιατί δε μου είπε ότι είμαι υπερβολικήηηηηη!!!!!!

Για να λέει και η Νάσια ότι θυμάται ότι πονάει.......δεν θα ήταν και τόσο απλό......μακάρι να έχεις δίκιοοοοοο!!!!!!

Νάσια μου καλή ξεκούραση και στις δυο σας!!!!

Λενάκι είναι τελικά χέρι????????? :lol::lol::lol:

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με την εξεταση αυτη εξεταζει τον τραχηλο, βλεπει αν εχει διαστολη, αν εχει μαλακωσει η οχι αν εχει κατεβει το μωρο κλπ

ο τραχηλος δεν ειναι κοντα στην εισοδο του κολπου, οποτε πρεπει να βαλει αρκετα βαθια το δαχτυλο

αν εμπαινε ολοκληρο χερι τοτε θα γεννουσαμε ολες κλανοντας που λεει ο λογος :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω πω πω πω στοματουδες ολες σας!! :lol::lol:

Λενακι προσεχε ρε κοριτσι μου, δεν ειμαστε για τετοια τωρα.Τι δουλεια ειχες στα νερα?Σιγουρα κανενα μπαλκονι επλενες :? Μπορει να πηγαινε να κανει καουρα και εξελιχθηκε μετα σε πνιγμο τι να πω...ακομα να συνελθω δεν θελω να ερθει το βραδυ να κοιμηθω!!!

Μιριαμ ουτε φυτικη δεν κανει να βαλουμε στο θηλασμο? :shock:

Αννα Μαρια γιατι καλε με μαλωσες ετσι με το σαλαμι?Μια μπουκια ηταν!! :(( εντομεταξυ σαν να παει να με πονεσει και ο λαιμος μου, αυτο μου ελειπε τωρα!!!! :shock:

Αυτο για το δαχτυλο τις τελευταιες ημερες το ακουσα κι εγω οτι ποναει, αλλα αμα πρεπει τι να κανουμε?

Νασια μου το ακουσα κι αυτο, πολλες ενω δεν ειχαν και πολλες ανακατωσουρες στη διαρκεια, προς το τελος ξερνουσαν και γεννουσαν...φρικη!!!!Μακαρι να σου φυγει!!

Δεν θυμαμαι τι αλλο γραψατε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • 6 μόνο;; Υπέροχα είσαι!!! Εγώ 27+5 σήμερα και είμαι ήδη +9!!! Εμένα είναι πιο δραστήρια όταν πεινάω!😂
    • 3;!! Να σου ζήσουν! Με το καλό και το 4ο να έρθει!  Εγώ 3η φορά έγκυος αλλά είναι το 1ο που περιμένω και πιστεύω αυτή η φορά θα είναι και η τυχερή 🌈 Όπως τα λες, άλλες στιγμές είμαι καλά και άλλες άρρωστη κανονικά. Αλλά χαλάλι!! Μπες και στις άλλες συζητήσεις να μας πεις την εμπειρία σου, έχουμε ωραία παρέα ☺️ 
    • Ευχαριστώπολύυ!! Αν κάποια κοπέλα ξέρει κάποιο καλό ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής στείλτε μου ένα μήνυμα please!!
    • Γενικά δεν ειναι μια εξέταση που την προτείνουν… να όμως που στην φιλη μου αυτο ήταν το θέμα. Η συγκεκριμένη είχε λιγο παραπάνω κιλά οποτε ισως από αυτο το υποπτεύθηκε ο γιατρος. Να πας σε ενδοκρινολόγο που εξειδικεύεται στην υπογονιμότητα. Ελπίζω σε περίπτωση που υπάρχει κατι να βρεθεί σύντομα για να αντιμετωπιστεί! 🫶🏻
    • Καλημέρα!! Εγραψα και πριν αλλα μαλλον δεν ανέβηκε η απάντηση μου... Εχω αλλα 3 παιδακια☺️ Απο συμπτώματα οχι σπουδαια πράγματα . Απλα αν δεν ειχα κανει τεστ ακομα, από χθες θα το ειχα καταλάβει ότι ειμαι έγκυος. Η όρεξη μου για φαγητό έχει πέσει. Ειναι καπως το στομάχι, οχι αναγουλες και τέτοια βέβαια. Η όσφρηση μου έχει γίνει υπερ ευαίσθητη (μυριζω τα πάντα αχαχ) και λίγη κόπωση. Σε γενικές  γραμμές όμως τίποτα το σπουδαίο. Πιο πολύ νιώθω σα να ειμαι λίγο άρρωστη. Εσυ;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...