Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010+σποράκι Νο5/Working-mums-σε-κατάσταση-π


Recommended Posts

ρουλα μου στο δικο μου παιδι οι ηλικιες ειναι απλα λεπτομερεια... :lol::lol::lol::lol:

μαρεσει γιατι ειναι κλειστο και ετσι και να πεσει και μαλακο ειναι και δεν προκειται να χτυπησει...

Καλά λες!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Καληνύχτα Μαράκι, καλό ξημέρωμα!!

Νατάσσα όλα έτοιμα για τη βάφτιση;; Τι θα φορέσεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όλα έτοιμα Ρουλάκι.

Εχω πάρει ένα πολυ ωράιο φορεματάκι σε εκρου χρώμα μέχρι το γόνατο και το συνδιάζω με κόκκινη ζώνη, κόκκινες τιπ το γόβες και κοκκινο σακάκι μεσάτο (αν χρειαστει βέβαια). Θα το δειτε σε φωτο μετά την βαφτιση θα σας βάλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα του έδωσα μπιφτεκάκι, ντομάτα και σπανακόρυζο. Από το μπιφτεκάκι έφαγε 2-3 μπουκιές μαζί με λίγη ντομάτα κι από το σπανακόρυζο άλλες 2-3 κουταλιές και μετά άρχισε τα [-([-([-( ...

Τελικά του έφτιαξα λίγη κρέμα κι έφαγε, αν και ούτε κι αυτήν την έφαγε όλη...

Άλλο δόντι ακόμα δεν έχει σκάσει κι όλο μασουλάει τα χέρια του.. σάλια χαμός..

Δεν του'χω βάλει τζελ καθόλου, μήπως τελικα θα'πρεπε; Κάνει τίποτα;;

Αλλά ρε γμτ, όλο χημικά είναι κι αυτό, μέχρι και parabens έχει μέσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρούλα μου εγώ της έβαζα παλιότερα. Νομίζω ότι την ανακούφιζε αλλά για λιγο. Μετά από κανα μισάρωρο έβαζε πάλι τα χέρια κι αυτή στο στόμα και τρωγόταν. Και τώτα δηλαδή το κανει αλλά δεν της βάζω τίποτα γατί δεν έχει νόημα πιστεύω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ, ότι δεν έχει νόημα αφού η ανακούφιση είναι τόσο προσωρινή...εκτός κι αν του βάζω λίγο πριν το μεσημεριανό για να μπορεί να τρώει πιο άνετα.. :-?:-?

Ναι, την κόρα την "ψοφάει"!! Του αρέσει πολύ να την μασουλάει!

Ξυπνάει το βλαστάρι μου... είχε κοιμηθεί όταν γυρίσαμε από τη βόλτα μας και τώρα ξυπνάει για το γάλα του...

Νατάσσα σ'αφήνω προς το παρόν.. ελπίζω να φανεί καμιά από τις υπόλοιπες να σου κάνει παρέα.. πολλή ερημιά απόψε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλιτσες.

Τι μου κανετε?

Αχ αυτο το πρωινο της Κυριακης ειναι σκετη απολαυση για μενα.

Καθε Σαββατο απογευμα παω τη Θεοδωρα στη μαμα μου και μενουμε τα δυο μας στο σπιτι.Θα την παρω το απογευμα.Τελικα το μωρο σου καταναλωνει το 100% της ενεργειας σου.

Που ειστε βρε ολες?

Ακομα κοιμαστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοροτσια...

Να πω πρωτα χρονια πολλα στην Σοφουλα μας για εχθες, να ειναι παντα γερη και να χαρουμενη.....

Εμεις εχθες καναμε προγραμα να παμε σινεμα με την Φλωρα αλλα ετσι ξαφνικα αρχισε να βγαζει εξανθιματα και να φαγουριζετε τρομερα, τα εξανθιματα εξαπλοθικαν αστραπιεα και εγινε το παιδι σαν χαρτις..Πηρα τον γιατρο τηλεφωνο και μου ειπε τι εχω στο σπιτι απο διαφορα φαρμακα και εφτuχος ειχα aerius αλλα επιδι δεν ιποχορουσαν μετα απο μια ωρα πιραμε και Prezolon ....Moυ ειπε απο αυτα που του περιεγραψα οτι μαλον επαθε αλεργικο σοκ γιατι ειχε πριστει λιγο στα χιλι και το ματι της και το αυτι :o:o:o

Αν εβλεπα πως δεν ειχε βελτιωσει μου ειπα να την παμε σε καπιο εφιμερεβον νοσοκομιο....

Ρε Παναγιωτα και εσενα ετσι το περασε αυτο??? Το εξανθιμα ειναι οπως και σε αλες ιοσοις το σιμαδι πως ιποχορει μετα ο ιος???

Τελος παντον....Θα παμε σημερα σινεμα τελικα να δουμε την Barbie...Εγω ηθελα να δουμε τα στρουνφακια αλλα αλος κανει κουμαντο στην προκιμενη περιπτοση :lol::lol::lol:

Δεν προλαβα να σας διαβασω κοριτσια γιαυτο δεν θα σχολιασω τπτ τωρα ελπιζω να εχω χρονο το βραδι να τα πουμε λιγακι...Φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλιτσες.

Τι μου κανετε?

Αχ αυτο το πρωινο της Κυριακης ειναι σκετη απολαυση για μενα.

Καθε Σαββατο απογευμα παω τη Θεοδωρα στη μαμα μου και μενουμε τα δυο μας στο σπιτι.Θα την παρω το απογευμα.Τελικα το μωρο σου καταναλωνει το 100% της ενεργειας σου.

Που ειστε βρε ολες?

Ακομα κοιμαστε?

Αχχχχ Δεσποινα μην λες τετια γιατι ζιλεβωωωωωωωω (με την καλη ενια παντα)....Και τι δεν θα εδινα να κοιμηθω ενα βραδι χορις την ενια του μωρου μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι απιστευτη αισθηση να μην εχεις το μωρο.

Μου λειπει πολυ η μαϊμουδιτσα μου αλλα και η μανουλα θελει μια δικη της μερα.

Τωρα ειναι καλα η Φλωρα?Πωπω περαστικα και μακαρι να μην κολλησε και ο μικρος.

Εμεις τα ειδαμε τα στρουμφ,καλη ταινια.

Ποια barbie θα δειτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ευη και δεσποινα!

τι κανει η φλωριτσα μας?????ειναι καλυτερα?

δεσποινα ποσα παιδακια εχεις και απο ποια περιοχη εισαι?συγνωμη αν μου εχεις ξαναπαντησει και δεν το ειδα :oops::oops::oops: καλη ξεκουραση λοιπον!εγω τον αφησα χθες το βραδυ...με βαρια τη καρδια αλλα το ξεπερασα γρηγορα!

μαρακι μου βρε αντε επισπευσετε τις διαδικασιες και με πολυ "κοκο"ε???αντε ευχομαι γρηγορα να εχω παρεουλα!μην αγχωνεσαι ομως γιατι αυτο θα δρα αρνητικα!χαλαρααααααααα εχεις τωρα το μανωλιο σου που κανει για 100 παιδακια ετσι??? :lol::lol::lol::lol:

ωραια αυτα τα προστατευτικα του ικεα αναστασια θα τα προμηθευτω κι εγω οταν με το καλο(αμην παναγι α μου )κουνηθει και μενα απο τη θεση του επιτελους.τον βαζω ρε κοριτσια σε σταση μπουσουλιματος και αυτος μου γυρναει ανασκελα καθεται αραχτος και μου γελαει!με κοροιδευει καταλαβατε???

μου φαινεται τη βρικα την αιτια που δε θελει τη κουνια του,ισως επειδη δεν τον βαζω καθολου να παιξει στο δωματιο του και τη κουνια του εχει αρχισει να μη το παιρνει ευχαριστα.

βαριεμαι πολυ σημερα σας το ειπα?????????????τι μουχλα ειναι αυτη που με εχει πιασει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια ξερεται τι μου εχει λειψει πολυ???να παω σε ενα ρεμπεταδικο κοριτσοπαρεα...αχχχ καθομαι και αναπολω τωρα!τωρα εγκυος γυναικα με 1 παιδι..χλωμο να τα καταφερω??και τι να παω να κανω δηλαδη να πιω φαντα αντι για κρασακι και να παιρνω μυρωδια απο το καπνο των αλλων.μπα δεν ειναι καλη ιδεα!σε κανα 2 χρονια ισως ξανακαταφερω να παω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομιζω οτι σου απαντησα αλλα δεν ειμαι και σιγουρη.

Ειμαι απο τη Δραμα (Μακεδονια) και εχω ενα κοριτσακι,τη Θεοδωρα μου.

Εμεις το εχουμε καθιερωσει,καθε Σαββατο κοιμαται στη γιαγια της.

Δεν ειναι ευκολο να την αφηνω κι εγω αλλα γεμιζω μπαταριες ετσι.

Κι εμενα πολλα μου εχουν λειψει αλλα τωρα ειμαστε μαμαδες...(χιχιχι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε ξερω γιατι αλλα μου ειχε καρφωθει οτι εχεις και μεγαλυτερο παιδακι!καλα τα στρουμφακια ε???ωραια να το κανονισουμε κι εμεις για την επομενη εξοδο.σας αφηνω παω να δω τι κανει το βλασταρι μου,εχει ξεραθει εδω και ωρα στον υπνο και αρχιζω να ανησυχω!

καλο μαγειρεμα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μανες!!

χαθηκα!!!ουφ κοριτσια το ποσο εχω κουραστει δεν λεγετε!!!

κατερινακη μην διαβασεις.... :D

ειχα καλεσμενο εχτες και σημερα πηγαμε στην θεια του 1 ωρα μακρια!!!η λυδια εκανε εμετο παλι στο αυτοκινητο!!!με εκανε χαλια και ευτηχως το ξερα και ειχα παρει αλαξιες και για τις δυο μας!!!!

αυριο εχουμε την γιογκα μας και μαλλον γιατρουλη!!!

να χαιρομαστε το σοφακη καλε ναι!!!!

δεσποινακη μου τι καλα που σου κραταει η μανουλα την μικρη!!!!μπραβο...εγω παλι δεν την αφηνω πουθενα!!!!

βρε κατερινακη μου και μενα μου χει λειψει ενα ρεμπεταδικο!!!ενα ρακομελαδικο στου ψυρρη!!!αχ αχ και βαχ!!

ευη τελικα τι εγινε με την φλωρα??ολα καλα??

μαριετακηηηηηη ουουυυυυυυυ!!!

μαρακι ο μανολιως θα σε ξεκανει το βλεπω!!

παω να φαω καγιανα που εφτιαξε το αντρακι μου και θα επανελθω να δω εαν ηρθε κανα κοριτσουδι!!

αν δεν πεσω ξερη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εεεεεε κορες που εισται?????ολες χουζουρευτε???μα να σας πω κυριακη αμα δεν σε πιασει βαρεμαρα δεν ειναι κυριακη...

δεσποινα..δραμα εεε???η νυφη μου ειναι απο κει το πασχα ημουν και εγω εκει για το γαμο...η αδερφη της νυφης μου εχει κομμωτηριο(μονο αντρικο ομως)απεναντι απο το δικαστικο μεγαρο..η ευη η μοσχιδου..τους ξερεις???

ευακι μου πως ειναι η φλωρα??ποπο παναγια μου τι περνατε και οι δυο...ακου αλλεργικο σοκ..αντε να περασει επιτελους να ηρεμισει το κοριτσακι...

κατερινακι υπομονη μωρε..θα λαμψει και για σενα ο ουρανος..φυσα λιγο γκαστρωσκονη και απο δω μπας και κολλησω γρηγορα αντε...

λυδια παλι εμετο εκανες την μαμα??να μην τρεχετε να μην ζαλιζετε το παιδι ρεββεκα...και με το μαλακο τις στροφες εε?? :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν μας ξαναρθετε να συναντηθουμε.

Δεν την ξερω Μαρακι τη νυφη σου.

δε ξερω γιατι αλλα μου ειχε καρφωθει οτι εχεις και μεγαλυτερο παιδακι!καλα τα στρουμφακια ε???ωραια να το κανονισουμε κι εμεις για την επομενη εξοδο.σας αφηνω παω να δω τι κανει το βλασταρι μου,εχει ξεραθει εδω και ωρα στον υπνο και αρχιζω να ανησυχω!

καλο μαγειρεμα !

Να πατε να τα δειτε.Εχουν γελιο.Βεβαια τα περιμενα λιγο καλυτερα αλλα και παλι ωραια ειναι.

Οχι,δεν εχω αλλο παιδακι.

(Θα μπορουσα να ειχα αλλα ειχαμε μια ατυχια)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...