Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010+σποράκι Νο5/Working-mums-σε-κατάσταση-π


Recommended Posts

ειπα να πω ενα γεια πριν ερθει ο αλεξης και μου παρει το pc-τηλεοραση...

κατερινακι μου τι τελεια...να το χαιρομαστε το σπορακι μας(κοιτα που κανω λες και το εχουμε ολες μαζι)και φυσικα χωρις δικαιολογιες θελουμε φωτο κοιλιτσας και υπερηχων και στην β επιπεδου θα το καψουμε :P:P:P:P:P και να μην στεναχωριεσαι για τιποτα εμεις ειμαστε εδω θα μας τα λες και θα ξεσπας...θες να φωναξεις καντο θες να βρισεις ελευθερα αρκει να ηρεμεις...

ελενη μηπως ξερεις κατι???οχι γιατι ο τεχνικος ειπε του αλεξη οτι ειναι βραχυκυκλωμενο το πληκτρολογειο απο νερα μαλλον...μονο που δεν ηταν νερα αλλα σαλια :lol::lol::lol::lol: και φυσικα οχι τα δικα μου εεε??? :P:P

λοιπον σας αφηνω τωρα..καληνυχτα ηρεμη και υσηχη νυχτα να εχουμε...θα τα πουμε αυριο αν μπορεσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Mαράκι γιατί ήμουνα και εγώ σίγουρη ότι ο Μανωλιός είχε βάλει το χεράκι του για το ατύχημα του laptop σου;

Γειά σας μανούλες μου τι κάνετε;

Εμείς είμαστε πολύ καλά.

Ελενάκι πόσο θα θελα να πάω κι εγώ εκδρομούλα... Και μάλιστα στην Μανη. Πιθανότατα να περάσετε και από το χωριό μου για να πάτε στην μέσα Μάνη απ' το Γύθειο. Να περάσετε τέλεια!!!!!

Εχθές όντως τελικά χουχουλιάσαμε και οι τρεις παρέα και αργότερα την πήγα πάλι στην κούνια της.Ήταν πολύ ωραία να είμαστε αγκαλιασμένοι και οι τρεις!

Ευάκι μόνη σου θα την φτιάξεις την τούρτα του μικρού; Τι θέμα να του βάλεις ρε γμτ;;; Και εγώ σκέφτομαι της δικιάς μου διάφορα να κάνω αλλά δεν μου έρχεται τίποτα προτότυπο. Όλο τα κλασικά σχέδια σκέφτομαι.

Κατερινάκι!!!!! Τι καλά!!!!! Το σποράκι σου μπορεί να είναι κοριτσάκι μα το πιο σημαντικό είναι ότι όλα πάνε καλά και είναι υγειέστατο!!!!! Αυτό να σκέφτεσαι μόνο και να ονειροπωλείς πως θα καμαρώνεις τα παιδάκια σου που θα παίζουν μαζί και θα μεγαλώνουν μαζί μιας και δεν θα έχουν μεγάλη διαφορά!

Που είσαι Μαριετάκι;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααα ρε τον Μανωλιο το καταφερε το λαπτοπ της μαμας :lol::lol::lol:

Κατερινα τελια τα νεα σας :ymapplause::ymapplause::ymapplause: μπραβο στο σπορακι μας μεγαλωνει και θα γινει και κοριτσαρος :ymparty::ymparty::ymparty:

Χερομε που μπορεσαμε να βοηθισουμε της προαλες και ενιοσες καλιτερα, οποτε εσθανεσε καπος να μας τα λες για να βγενουν απο μεσα σου...

Ελενη τι αντρα χρυσοχερι παντρεφτικες βρε :!::!::!: Βρε τον συμπεθερο να δεις που θα μας βαλει και τα γιαλια σε λιγο. Ο δικος μου δεν εχει ιδεα απο αυτα..

Το καραμελοχρομα σε μορφη παστας το βαζεις οταν θελεις να χρωματισεις την ζαχαροπαστα αλιος θα ειναι λεφκη...Ασε εχω φαει τα ματια μου στο youtube μπας και βρω κανενα σχεδιο που να μου αρεσει και να μπορω να το κανω κιολας...

Στο σπιτι δεν θελω να τα κανω να σου πω την αληθια για 2 λογους.

1. Ολοι θα κικλοφορουν με τα παπουτσια, εγω τρελενομε οταν περπατανε μεσα με παπουτσια (καταλιπο απο την Σουηδια και αυτο)

2. Καπια παιδακια ξερω απο τωρα οτι ειναι ΠΑΑΑΡΡΡΑΑΑΑΑ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥ ζοιρα και δεν θα μπορεσουν να ευχαριστιθουν ουτε οι γονοις τους γιατι σινεχια θα τα κινιγανε για να μην μου διαλισουν το σπιτι...

Οποτε για να ειμαστε ολοι ησιχοι και να πουμε καμια κουβεντα θα τα αμολισουμε στον παιδοτοπο του σιγκεκριμενου Goodys, (ειναι πολυ καλος το εχω ψαξει) και θα περασουν ολοι καλα ελπιζω...

Παλι οδοντιατρο εχεις??? Ελπιζω να τελιωσεις αυριο και να μην ξαναπονεσουν τα δοντια σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εδω ειμαι,σας παρακολουθω,αλλα απο αντοχες μηδεν για να σας απανταω...συγνωμη αλλα νιωθω πτωμα και γενικως δε θυμαμαι τι γραφετε γαμωτο!! παει,γερασα!!τωρα η Σαρα θα γελαει....σε βλεπω!!

Τριανταφυλλενιε μπραβο αγορακι μας!!!!!!!"τωρα θα σε πιασω","τωρα θα σε πιασω"θα φωναζει η μαμα ολη μερα!!!

Μανωλακη την εκανες την κουτσουκελα με το λαπτοπακι της μαμας,ή μονη της εκανε την ζημια;κουραγιο μανα!!

Ελενη υπομονη με τα δοντια

Νατασσακι και πού ειστε ακομα!!κατσε να χειμωνιασει και θα ετοιμαστειτε για το δευτερο!!με τετοια χουχουλιασματα.....σπορακι μου μυριζει!!

Κατερινακη χαιρομαι για σενα που νιωθεις καλυτερα και χαιρομαι απιστευτα για το σπορακι σου!!!μη το δενεις ομως με το φυλο!!εμας στην αυχενικη ο γιατρος μου εδινε 80% για κοριτσι,ο γιατρος μου δεν ελεγε τιποτα ακομα και μου ελεγε να περιμενα την Β΄επιπεδου και ετσι βγηκε αληθινος ο γιατρος μου που ηταν συγκρατημενος!!

Ρουλα περαστικα!!αψου!!!το παιδι εχει αντισσωματα,οποτε μη φοβασαι αν τον κολλησεις!!

γαμωτο δε θυμαμαι αλλα!!

εμεις καναμε χθες εμβολιο,ειμαστε 10 κιλα και κατι ψιλα και 76 εκ. μολις γινουμε 11 μηνων θα αρχισουμε το ψαρι,την ρωτησα τι ψαρι και ειπε μπακαλιαρικια γενικα δινουν,αλλα και ο,τι ειναι φρεσκο ειναι καλοδεχουμενο..ειπε να το μαγειρεψω με οποιο τροπο,πλην τηγανιου...για το αυγο που δε του δινω ιδιαιτερα δεν με μαλωσε,ειπε οτι πιο πολυ το κανουμε για τσεκαρισμα στις αλλεργιες,ετσι κι αλλιως το σιδηρο που εχει το παιρνει απο το κρεας ,τις φακες και το σπανακι....θα αρχισω ομως να το δινω συστηματικα...τον αλλο μηνα θα εχουμε και εβδομαδιαιο προγραμμα διατροφης:αν θυμαμαι καλα 1 φορα ψαρι,3 κρεας(μοσ.κοτ.αρν.γαλοπ.),2 φορες οσπρια και 1 φορα λαδερα..ωραιο ακουγεται!!το επομενο εμβολιο θα το κανουμε του χρονου τον Γεναρη,επαναληπτικο της μηνιγγιτιδας που καναμε χθες...χαρηκε οταν της ειπα οτι σχεδον περπαταει,με ρωτησε αν λεει λεξουλες και της ειπα οτι μου λεει τα μαθηματα του απ'εξω :lol::lol:;);)

κοριτσια η αδελφη μου με γεμισε ρουχα του γιου της που ειναι 7 μηνες μεγαλυτερος απο τον Ηλια και δε ξερω πού να τα βαλω!!το απογευμα με επιασε απελπισια κοιτωντας ρουχα απο δω,ρουχα απο κει!!και βοηθεια μηδεν!!η μαμα μου κραταει στο πατρικο μου τα ανιψια μου,γιατι η αδελφη μου εχει πατησει κοκκινο!!παντα οταν θα χρειαστω την μητερα μου,παντα γαμωτο καποιος με προλαβαινει!!με πιανει το παραπονο,αλλα δε πειραζει...ερχομαι απο την δουλεια και δε προλαβαινω να χορτασω το μωρο μου,ολο κατι πρεπει να κανω για να μη γινουμε γυφτοι...ασιδερωτα δε το συζηταω!!η Ευτυχια θα φοβαται οταν θα μπαινει στο σπιτι!!τουλαχιστον ο μικρος τα παει μια χαρα μαζι της!!κι αυτο ειναι το σημαντικοτερο!!!

πολλα δεν εγραψα;σας ζαλισα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α! μη το ξεχασω:ρωτησα την γιατρο αν πρεπει σωνει και καλα να του φοραω παπουτσακια στο σπιτι γιατι εχει την κακη συνηθεια και τα βγαζει και μου ειπε πως καλο ειναι να περπαταει με καλτσουλες μονο κι οταν αρχισει να περπαταει κανονικα(βλεπε Μανωλακη)τοτε να του φοραω παπουτσακια με σκληρη καμαρα και σκληρο το επανω μερος για να στρωνει το ποδαρακι του..εχει και πολυ χοντρο κουτουπιε(ετσι δε το λεμε το πανω μερος του ποδιου;) και γαμωτο δυσκολευομαι να του φοραω γενικως παπουτσια..

ευτυχως απο τις μυξουλες που ειχαμε δεν εμειναν ακροαστικα και ειμαστε μια χαρα...κι ευτυχως σημερα ηταν απυρετος απο το εμβολιο..

κοριτσια παω να την πεσω,φιλια σε ολες!!!

τι λετε;παμε Σαββατο για καφε; νεος κυκλος διαπραγματευσεων :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλος τα κοριτσια....

Μην σταναχοριεσε Μαριεττα και εγω ενα πτομα ειμαι σινεχια...Να σου πω την αληθια με κουραζει η Φλωρα περισπτερο ωρες ωρες με τα μαθηματα της παρα το μωρο...

Και αυτα τα ρουχα ατελιοτα ειναι αναθεμα τα...Εγω τωρα εχω μαζεψει τα περσινα χιμονιατικα και τα καλοκαιρινα της Φλωρας και θελω να τα δοσω στην κουμπαρα μου αλλα μαζεβω και οσα μικρενουν του Τριανταφυλου για να τα δοσω στον ξαδερφο μου που θα γεννησουν αγορακι τον Φεβρουαριο..

Ενας χαμος απο ρουχα ειμαστε.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριεττα μπορεις να του δινεις και ουρες πεσκανδριτσας ειναι πεντανοστιμες αλλα και χορις κοκαλα, ενα μεγαλο στην μεση εχουν και ετσι γλιτονεις το κσεπουπουλιαζμα με τα αγγαθια...

Καληνυχτα και απο εμενα κοριτσια, φιλακια στα αγγελουδια σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aaaa den tin palebw me to mammyland!!

xthes kai simera grafw ektheseis kai sto telos me petaei ektos!!!

bariemai na ta ksanagrapsw

se genikes grammes eimaste kala- o nwndas exei ginei kakomathimeno paidaki kai tembeliko..poy tha paei tha strwsei!!

trihmero tha pame limni eyboias me tis koumbares mou kai ta paidia. Fysika kai oi sizigoi gia tis dyo mas kai gia tin triti den kserei akoma ti na kanei. Na erthei me tin kori tis oi dyo tous i na erthei me ton gkomeno? Kai oi dyo mazi den ginete!!!

Douleia, spiti xamos!! Exei giorti o Dimitris se 2 ebdomades kai to spiti einai xalia - prepei na fwnaksw gynaika na me boithisei!!

FILIA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!Μολισ τελειωσα το μαζεμα των καλοκαιρινων και τακτοποιηση χειμερινων...βρηκα ευκαιρια που κοιμοταν ο μικρος ...και ετσι με την βοηθεια του μεγαλου :lol: τα καταφεραμε!!!!

Σημερα μαγειρεψα φακες!αν και δεν τρελαινομαι αλλα στουσ αντρες μου αρεσουν πολυ!

Λοιπον εγω σκεφτηκα για τα γενεθλια να εχω σαν θεμα το 1st birthday (λεω να παρω αυτα http://www.perfectparty.gr/index.php?ta ... ory_id=580) αλλα να εχω και λιγο κλιαμ χριστουγεννων γιατι σιγουρα θα εχω στολισει νωρις....Λεω λοιπον η τουρτιτσα να εχει καποια φιγουρα χριστουγεννιατικη π.χ το rudolf το ελαφακι μαζι με ιδια μπισκοτακια...

Τωρα στα δωρακια για τα μικρα εχω κολλησει....

Ευγενια και μενα γιορταζει ο αντρασ μου αλλα δεν θα κανω σπιτι φετοσ λεω να βγαλω τουσ κολλητουσ μας εξω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια :D

άντε είδα λίγο κίνηση!

Ελενιτσα αυτα που γραφεις για τα lapin συμφωνώ απόλυτα ,τα πέρασα κι εγώ.Μου έφερε ο αδερφός της πεθεράς μου ,ο παππους λοιπόν, ένα συνολάκι lapin το οποίο δεν το άλλαξα,δεν ήθελα,σκάλισα όμως την ετικέτα από περιέργεια ,λοιπόν έγραφε 70 ευρουλακια το πουκαμισο κ 70 ευρουλακια το παντέλόνι!έπαθα ! του φόρεσα τα ρούχα πριν την βαφτιση στην εκκλησια κ άλλες 5-6 φορές όλο κ όλο.το παντελόνι νομιζω θα μας χωραει κ του χρόνου ,αλλά το πουκαμισο δεν νομιζω.Είναι το συνολακι το πουκαμισο το καρο που ειχα στην προηγουμεν ηφωτο του προφιλ αν θυμοσαστε!

Ευγενια Λίμνη Ευβοίας βλεπω,τι υπέροχα,πόσο επιθύμησα αυτό το μερος!!!πήγαινα συχνά όταν έμενα Αθηνα,έχουμε ένα φίλο εκεί που έχει τη καλύτερη καφετερια-ζαχαροπλαστειο στην περιοχή,τον Βαγγέλη!αχ τραπεζακι διπλα στη θάλασσα υπέροχη θέα κ υπέροχα γλυκα- καφε τα πάντα.

Κατερινάκι κοριτσάκι πιθανόν ε?πώς νιώθεις ????

Μαρακι με το λαπτοπ υπομονή,χαλάνε κ αυτά μηχανήματα είναι!

Εύη ιδέα για τούρτα σκέφτομαι,σήμερα έφτιαξα την συνταγή με κολοκύθα ο Νικος κοιμαται τωρα για να σου πω εντυπωσεις,εμενα παντως με τρέλανε,τη τρώω άνετα.ψήνω κ κολοκυθόπιτα αυτη τη στιγμη γλυκια με κανελίτσα κ σταφιδες μεσα,κοπιάστε καλέ :D:D

Τα νέα μας είναι πως σήμερα ήπιαμε σκονη γάλα για πρώτη φορα λίγο βέβαια.Επειδή το δικο μου λιγοστευει,αγόρασα κατσικισιο της holle κ έβαλα σε 100μλ δικο μου άλλα 10-20 μλ σκόνη κ το ήπιε μια χαρά.δεν έπινε καθολου σκονη αν θυμοσαστε κ για να συνηθισει ακολουθω αυτη τη μεθοδο ,σταδιακά αυξάνω το ξενο που προσθετω.

Σημερα ξεκινω Ιεκ πρώτη μερα,αντε πολυ αργησανε να ξεκινησουν ,να τελειωσω φέτος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μανουλακια μου γεια σας εδω ειμαι και εγω με το γνωστο συστημα και αυτο το πληκτρολογειο οθονης ειναι τοοοοοοοοοσο πολυ αβολο...

κοριτσια το παιδι μου εχει μεγαλωσει τοσο πολυ(και τα δικα σας το ιδιο αλλα εδω μιλαμε για το θηριο μου)καταλαβαινει τα παντα πλεον του λεω παμε για μπανιο η για υπνο και τσουπ τρεχει στην σκαλα και ανεβαινει..εχει απαιτησεις και με κανει οτι θελει γαμωτο και δεν το θελω αυτο...σημερα παρα το κρυο επρεπε να βγουμε εξω να κανουμε πανω κατω το δρομο μεχρι να περασει η ωρα να ερθει ο μπαμπας μας...μιλαμε χιλιομετρα καθε μερα...

εγω την τουρτα θα την αναθεσω στον φιλο μου τον ζαχαροπλαστη γιατι αφου θα κανω ολα τα υπολοιπα δεν αντεχω να το κανω και αυτο..το μενου λοιπον ειναι..

κρεπες κοτοπουλο

αλμυρα σου με δυο διαφορετικες γεμισεις

πιτσακια ατομικα

ταρτελετες

πιροσκι

τυροπιτακια φουρνου

σουβλακοκεφτεδακια

μακαρονοσαλατα

πατατες φουρνου

κρεας τσιγαριστο(ο μπαμπας μου βλεπετε αυτα τα ευρωπαικα πουλεει και αυτος φαγητα δεν τα τρωει)

αυτα νομιζω δεν θυμαμαι να εχω κατι αλλο..και φυσικα θα σας βαλω και φωτο της διακοσμησης να μου πειτε αν σας αρεσε και να παρετε και ιδεες... ;););) δυο εβδομαδες εμειναν θα περασουν που θα παει...

σας αφηνω για την ωρα αν μπορεσω πιο μετα θα ξαναμπω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλια μου, τι μου κανετε???

Κοριτσια δεν ειμαι καλα :(:(:( Το ιθικο εχει πεσει στα πατοματα και εσθανομε κοματια....

Φισικα και ο λογος ειναι η οικονομικη μας κατασταση.... Τελικα αρχιζει να δρομολογιτε η επιστροφη μου (μας) στην Σουηδια γιατι δεν παει αλο αυτη η κατασταση. Δουλευει ο αντρας μου 13 με 15 ωρες την ημερα και φερνει στο σπιτι 20 με 30 ευρο μεροκαματο, που να τα προτοδοσουμε αραγε?????

Αν δεν ειχαμε και τους γονοις μας απο πισο θα πινουσαμε κανονικα :cry::cry::cry:

Σας γραφω και εχω εναν κομπο στο λαιμο, με το ζορι κρατιεμε να μην βαλω τα κλαματα....

Γιατι ρε γαμοτο, γιατι???? Αλιος την ειχα φανταστει την ζωη μου (οπως πολοι αλοι σιγουρα). Τωρα θα πρεπει να κανω τα παιδια μου Σουηδακια..... Εγω δεν προκιτε να κανω το ιδιο λαθος με τους γονοις μου παντος.. Τι θελω να πω μ'αυτο. Εμας μας μεγαλωναν και σινεχια ακουγα να μου λενε οταν δεν μ'αφιναν να κανω πραγματα οπως οι Σουηδεζες φιλες μου, "εμεις ειμαστε Ελληνες" και σινεχια μας κρατουσαν πισο και δεν με αφισαν να αφομιοθω 100% στην Σουηδικη νεοτροπια και κοινονια...

Εεεεεεε εγω δεν θα το κανω αυτο κοριτσια οσο σκλιρο και αν ακουγετε γιατι δεν θελω να ειναι τα παιδια μου μισοι ανθρωποι οπως ειμαι και εγω τωρα...Δεν ξερω τι ειμαι τελικα Ελληνιδα Σουηδεζα τι????

Ααααα ξιπνισε και το μικρο μου οποτε γλιτωσατε απο τα ιπολιπα :lol::lol::lol:

Σορη που δεν σχολιαζω τπτ αλλα το μιαλο μου εχει κολισει αυτες τις μερες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σας :D

μαρακι πότε θα φτιάξεις όλα αυτά τα υπέροχα φαγητάκια???θα μαγειρευεις καμια εβδομάδα πιο πριν??? :lol: μόνο που τα διάβασα κουράστικα,που να τα φτιάξω κιολας κ μου φάινονται δύσκολα.....άντε δύο εβδομαδες ακομη

Ευη γιατι κοπέλα μου τόσο μαύρα χάλια????με το οικονομικό όλοι το ίδιο περνάμε!θα γυρίσουν τα χρόνια πίσω,θα τρώμε γλυκο κ κρέας μια φορά την εβδομάδα κ θα λεμε κ ευτυχώς.....όσο γι αυτο που έκαναν οι γονεις σου να μην αφομιωθείς στη Σουηδία εγω θα συμφωνησω μαζι τους,αγαπάμε την χώρα μας ,την ταυτοτητα μας, το πολιτισμο μας κ πρέπει να τα προσεχουμε όσο κ αν θελουν να μας χαλασουν ,να μας αποροφησει η παγκοσμιοποίηση .κοριτσια είμαι λιγακι παραδοσιακή σε αυτά !δεν έχω πολύ χρόνο αυτη τη στιγμη να αναλυσω...

Εμεις είμαστε μια χαρά,εξαιρεση χθες που αποχωριστηκα τον ΝΙκολα μου πρωτη φορα μετα απο τρεις αυτοκολητους μηνες κ μας στοιχισε κ τους δυο.όταν επέστρεψα απο το ιεκ κ με ειδε έβαλε τα κλαματα κ ήθελε συνεχεια να βρισκεται στην αγκαλιτσα μου .Προσπαθω κ να του φτιαξω το προγραμμα καπως διοτι οταν τον αφηνω με τον μπαμπα του ξεκουρδιζεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να'μαι κι εγω!τι ακουω ευακι!ετοιμαζεστε για σουηδια???να σου πω οτι δε κανετε καλα ψεματα θα πω...ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα ειναι καπως απροβλεπτα και επικινδυνα!εμεις η μονη επιλογη που εχουμε ειναι ιταλια (τοπος καταγωγης του αντρα μου) αλλα κι εκει τα πραγματα ειναι απλα καλυτερα απο εδω αυτη τη στιγμη.καποια στιγμη θα τους πιασει και αυτους η κριση.καταλαβαινω πως νιωθεις για τα παιδακια σου εχεις δικιο τα παιδια δε θελουν να νιωθουν οτι ειναι διαφορετικα απο τα αλλα σε αυτη την ηλικια.περιμενε ομως λιγο ακομα ε????δε ξερεις πως μπορει να εξελιχθουν κι εδω τα πραγματα...

εγω για να ειμαι ειλικρινης κοριτσια ειμαι αρκετα αισιοδοξη για το θεμα της κρισης δεν πιστευω οτι θα κρατησει πολυ ακομα .... :roll:

ενινα καλα να περασετε στη μανη!

ευγενια κι εγω εγκρινω λιμνη ευοιας σουπερ

μαριετα ξεκινησατε ψαρακι??κι εμενα μου ειχε πει αλλα φοβηθηκα καπως και του το καθηστερησα.πρεπει να του το δωσω καποια στιγμη,αυτο με τα ασιδερωτα πονεμενη ιστορια ασε!ευτυχια ειναι η κοπελα που κραταει τον ηλια??πως τα πανε τελικα ολα καλα?

μαιρουλα καλο ξεκινημα στο ιεκ!αν ειναι κοριτσακι χαιρομαι βεβαια που θα εχω και μια κορουλα!αν δεν ειναι και παλι χαιρομαι γιατι τρελενομαι πια για αγορακια!!!

ελιζα λες να του τα κανεις με χριστυογενειατικο υφος τα γενεθλια ε?κι εγω μαλλον ετσι θα το κανω μιας και για οποιες θυμουνται ο γιαννης εχει γεννηθει 25/12 γεννημα θρεμα χριστουγεννων!!!

μαρια τελειο το μενου σου μονη σου θα τα φτιαξεις???κι εγω θελω πολυ να του τα κανω μονη μου ολα αλλα δε θελω να λεω μεγαλες κουβεντες απο τωρα γιατι δε ξερω αν θα τη παλεψω!

η ρεββεκα που χαθηκε μιλησε καμια μαζι της?

αναστασια :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακιαμου τι κανετε???υσηχια παλι επεσε...δεν πειραζει..καλυτερα να ξεκουραζεστε...

ευη μου αν θεωρεις αυτο σωστο να το κανεις..το καλο στην δικια σου περιπτωση ειναι οτι δεν πας ξεκαρφωτη..και εγω θεωρω πως τα πραγματα θα φτιαξουν συντομα αλλα δεν παιζει σημασια το μελλον αλλα το παρον και αν το παρον σου σε κραταει εγκλωβισμενη και ανυμπορη να δωσεις στα παιδια αλλα και στην οικογενεια σου αλλα που θα ηθελες τοτε μην το σκεφτεσαι αλλο...και φυσικα θα μεγαλωσεις τα παιδια σου οπως θες εσυ...πιστευω πως οταν εισαι σε μια αλλη χωρα πρεπει να προσαρμοζεσαι εσυ και οχι να φερνεις την δικη σου χωρα εκει..δεν λεω να ξεχασουμε τα ηθη και τα εθιμα μας αλλα ακομα και εδω στην ελλαδα ποιος τα κραταει???και φυσικα ειμαι 100% σιγουρη πως οι ελληνες του εξωτερικου αγαπουν την ελλαδα πολυ περισσοτερο απο του εσωτερικου...εγω το μονο που ευχομαι ειναι να σου πανε ολα καλα οπου και αν εισαι και να μην ξεχνας να μπαινεις να τα λεμε που και που...η φλωρα θα γινει η νεα παπαριζου... ;);):P:P:P

κατερινακι τι κανεις εγκυουλα???ευκολο ειναι βρε το μενου μου...διακοσμηση θα κανω απο την προηγουμενη οπως και την προετοιμασια(τα σου,τα κεφτεδακια,τις κρεπες..)οποτε εκεινη την μερα μενει μονο η συναρμολογηση..αλλωστε ειμαι συνηθισμενη μιας και εχω κανει πολλα παιδικα παρτυ οταν δουλευα..εσυ να μην κανεις τιποτα...καλο και το delivery...αλλα αν κανει κανα δυο πιτσες ο αντρας σου ουτε αυτο δεν θα χρειαστει...

εμεις σημερα αποκτησαμε ενα ακομα καρουμπαλο... :shock::shock::shock::shock: επεσε απο τελευταιο σκαλοπατι εξω στην αυλη(ναι ναι το σπιτι μου ειναι γεματο σκαλες παντου)δεν προλαβα να τον πιασω και σαβουριαστηκε..χτυπησε το κουτελο ανοιξε και η μυτη του και ειχαμε δραματα κανα 5λεπτο..τοσο κραταει εμας το κλαμα...μετα παιδια ξεσαλωσε..εφαγε ολοκληρο πιατο μακαρονακι με κοτοπουλο και λαχανικα..ανεβοκατεβαιναμε την σκαλα γυρω στην μιση ωρα συνεχομενα...και κατα τις 5,30...επεσε ξερος...δεν ξερω αν θα ξυπνησει η θα το παει σερι...αλλα εμενα με εχει κανει κουρελιιιιι...ας ειναι καλα το μπουμπουκι μου και δεν πειραζει...θα σας βαλω και φωτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου! Κι εγώ κομμάτια είμαι...

Ευτυχώς που αύριο δεν δουλεύω και αν δεν με πιασει καμαι τρέλα με τις δουλειές θα ξεκουραστώ λιγάκι.

Ευγενάκι χαίρομαι που είσαι καλά και που δεν είχες το παιδί μαζί σου με το τρακάρισμα.

Ευάκι μου έφεγα άνετα κι εγώ για Σουηδία. Μου άρεσε τόσο πολύ που το σκέφτομαι κι εγώ πολλές φορές να την κάνω μια και που έχω και τον αγαπημένο μου ξάδερφο εκεί. Ο Βασίλης όμως δεν την παλεύει εκεί.

Μαράκι ο Μανωλιός δεν μασάει σε τίποτα! Douraself είναι και προχωράει ε; Ευτυχώς που δεν έπαθε τίποτα χειρότερο και ας διαβολεύει το καμάρι σου.

Η δικιά μου έχει πολύυυυυυ γρίνια κανα δυο μέρες και όλα της φταίνε. Έχει λίγες μυξούλες εντομεταξύ αλλά από διάθεση για διαβολιά και μένα άλλο τίποτα. Εχτες το βράδυ ξύπνησε στις τρεις σηκώθηκε όρθια στην κούνια της μου έδειχνε ένα κάδρο που της έχω στο δωμάτιο της με ζωάκια και δειχνοντάς τα ένα ένα μου έκανε πως κάνει το καθένα και όταν την ρωτάω εγώ η σκατιάρα δεν μου λέει βαριέται.

Η συμπεθέρα μου που είναι οέο;;;;;;

Της χρωστάω ένα βιντεάκι.

Σε λίγο θα το έχετε και της το αφιερώνω με όλη μου την αγάπη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορείτε να μου πείτε γιατί μετά το κείμενο που γράφω δείχνει ένα μεγάλο κενό μέχρι το τικεράκι μου;

Το βλέπετε κι εσείς αυτό ή μόνο εγώ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαλλον μονο εσυ...αν και καμια φορα κολλαει και φτιαχνει μονο του...ευτυχως παντως που υπαρχει και η σοφουλα και εχω συμπαραστατη στις διαβολιες γιατι αν ηταν μονο ο δικος μου θα χτυπουσα το κεφαλι μου..και οσο θυμαμαι ποσο υσηχος ηταν πριν 6 μηνες..βαζω τα κλαματα...το κακο η καλο δεν ξερω ακομα ειναι πως μπροστα σε αλλους ειναι αγγελακι κανονικο..μιλια κι αχνια...και μου λενε οτι λεω βλακειες και ειναι μια χαρα παιδι...ας ερθουν και απο το σπιτι μια βολτα να δουνε... :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδί μου εσύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μαράκι είναι το κάστρο που μας έλεγες;;;;;;

Τέλειο!!!!!!!!!!!!!!

Έ ρε τι έχει να γίνει στα γενέθλια του!!!!!!!!!!!!!! Θα καεί η Κρήτη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια...

Αναστασια τελιοοοοοοο το βιντεακι, εισαι φοβερη σκηνοθετης :D:D:D Ουτε ο φωτογραφος δεν θα το εκανε καλιτερα απο εσενα...

Η Ειρηνη ηταν μια κουκλα και τα παιδακια σου επισις Ειρηνη, να σας ζησει και παλι...

Μαρια εισαι σιγουρη πως ο Αλεξης επεζε με τον Μανωλακι??? Γιατι εμενα μου φενοταν σαν να ηθελε να τον παρει τον υπνακο του (ειδα και τις φωτο στο FB) :lol::lol::lol::lol:

Ο Μανωλακης ομως δεν μασαει και σινεχισε το παιχνιδι του.... :x:x:x

Μαρια τελιο το μενου σας για το παρτι, κριμα που δεν ειστε κοντα να σας εκανα μια επισκεψη ολος τυχεος την ημερα τον γενεθλιον σας =p~=p~=p~

Ααααα ξιπνισε το βλασταρι μου και πρεπει να παω να τον βγαλω απο την κουνια του...

Μακαρι να μπορεσω να μπω αργοτερα ......Φιλακια κουκλες :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...