Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010+σποράκι Νο5/Working-mums-σε-κατάσταση-π


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια...

Επιτελους καθομαι #:-s#:-s Σημερα ηταν μια κουραστικη μερα γιατι ο μικρος δεν κοιμηθικε και μου εβγαλε το λαδι...

Καλε γιατι στεναχωριεστε οταν εχω μερες να φανω στο mammy??? Εν μερη φταιω και εγω γιατι εγραψα για τις εξετασοις της Φλωρας αλλα μετα δεν βρικα τον χρονο να σας εξιγισω ακριβος τι εγινε. δεν ηταν κατι σοβαρο απλα εκινη την στιγμη με εκνευρισε ο πεθερος μου και ξεσπασα σε εσας....

Αυτες τις μερες ειπα να μην καθομαι στο σπιτι και μουχλιαζω και τα προινα μολις πιναμε γαλατακι τον επερνα και φεβγαμε βολτα τον μικρο μεχρι της 12 που ηταν ωρα για μαμ και νανι, μετα ερχοταν η μαθητρια και ειχαμε διαβαζμα το απογεβμα επιδι ηταν η εβδομαδα που ο αντρας μου δουλεβε προι πιγεναμε παλι καμια βολτουλα ολοι μαζι οποτε το βραδι επεφτα ξερη και δεν ειχα κουραγιο ουτε να το ανοιξω το laptop...

Εχθες εκατσα και διαβασα τα νεα σας αλλα σημερα δεν θιμαμε και πολλα πολλα διστυχος :roll:

Αυτο που θιμαμε σιγουρα ειναι πως η Ευγενια τρακαρε αλλα ευτυχος ολα καλα εεε?? Ας πανε στα κοματια τα παλιοσηδερα φτανει που εισαι καλα Ευγενια..

Κατερινακι τι επαθες κουκλα??? Διαβασα τι εγραψες στο αλο θεματακι που ανιξες.....

Γιατι τα βλεπεις τα πραγματα ετσι δεν εχω καταλαβει και γιατι τετιος ανταγονιζμος με την μαμα σου???

Φισικα και το παιδι δεν αγαπαει την μαμα σου περισοτερο αυτο να το βγαλεις απο το μιαλο σου...Εδω εχει γονοις που τα κακοπιουν τα παιδια τους και αυτα παλι αν τα ρωτισεις θα σου πουν οτι οι πιο αγαπημενοι τους ανθρωποι ειναι οι γονοις τους. Οχι τωρα εσυ που τον φροντιζεις καθιμερηνα και τον εχεις στα οπα, οπα...

Οσο για τα αλα που λες οτι σου κανουν παρατιρισοις για την ανατροφη του και για το σπιτι ειναι νομιζω το πιο σινιθιζμενο φενομενο οταν γινομαστε για πρωτη φορα γονοις....

Εγω παλι που τα ακουγα απο τον μπαμπα μου να δεις πως εκνεβριζομουνα, που ειναι ασχετος τελιος...

Αποκλιετε να μας εχει ταισει εστο μια φορα η να εχει αλαξει πανο απο 5 πανες στην ζωη του αλλα τα σχολια πιγεναν και ερχοντουσαν Συνεχια :evil::evil::evil::evil:

Να φανταστεις πως οταν βγεναμε απο το νοσοκομιο που γεννησα το καροτσι με το μωρο το ειχε φισικα ο μπαμπας μου και οταν αργοτερα ειχε κολικους τα απογεβματα μου την αρπαζε απο την αγγαλια μου για να την ηρεμισει αυτος γιατι μονο σ'αυτον ισιχαζε και καλα.......

Ευτυχος που δεν μιναμε για πολυ στο σπιτι τους και οταν ηταν η Φλωρα 2 μηνον επιστρεψαμε στην Ελλαδα αλιος θα ειχα γινει πατροκτονος μιλαμε.... :twisted::twisted::twisted:

Αααααα και κατσε τωρα στα αβγα σου με τις δουλειες για να μην ερθω εκει και σε περιλαβω με μια βρεγμενη σανιδα, ακους.......Ασε την μαμα σου να σε βοηθισει μην νομιζεις πως εισαι ο σουπερμαν σε λιγο θα εχεις 2 μωρα και θα λαλισεις χωρις βοηθια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κι εγώ έπλενα χειμωνιάτικα του μικρού σήμερα...

Τα δικά μας να δω πότε θα μαζέψω/κατεβάσω κλπ ...

Θέλω να στρώσω και χαλιά, άντε να δούμε τι θα πρωτοπρολάβω αυτές τις μέρες..

Εντωμεταξύ γυρίζει απότομα ο καιρός σε κρύο. Βγήκαμε μια βόλτα το απογευματάκι νωρίς και είχε ψύχρα! Και πριν λίγο έβρεχε.. άντε, καλό φθινόπωρο κι επισήμως!!

Ευάκι να μην εξαφανίζεσαι έτσι, ανησυχούμε!!!! Σου'γραψα και στο fb, το είδες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μπαινω να δωσω το παρον,αλλα την κανω γιατι ειμαι κομματια...

αυριο υποσχομαι να μπω και να διαβασω και να σχολιασω επισης!!

για το μονο που θελω λιγο να τονισω ειναι στην Κατερινα να μην τρελλαινεσαι ρε φιλεναδα!! το μωρο αγαπαει την γιαγια του με διαφορετικο τροπο απο αυτον που αγαπαει την μαμα του!!ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ!! δε θα σχολιασω ακομα για την σχεση σας,το αφηνω για αυριο που θα εχω καθαροτερο μυαλο,αλλα να σου δωσω ενα παραδειγμα σημερινο ζεστο,ζεστο:γυρισαμε πριν καμια ωρα απο την μαζωξη που ειχε το σοι του Μανου...αδελφια ξαδελφια θειοι εγγονια και δε συμμαζευεται :evil::evil:

ο μικρος το τι παιχνιδια επαιζε και τι χαρουλες εκανε με ξαδελφες του Μανου,εμαθε καινουρια πραγματακια,γελαγε...σε καποια στιγμη ενιωσα μαλακας,γιατι ενω με κοιταζε κι υπο κανονικες συνθηκες θα απλωνε τα χερια για να τον παρω αγκαλια,τωρα δεν μου εδινε καθολου σημασια!!κι απο την αλλη ενιωσα πιο μαλακας,γιατι ελεγα μεσα μου κι αναρωτιομουν μηπως δε παιζω τοσο πολυ ή τοσο εξυπνα με το παιδι κι οι ξενοι τον κανουν να νιωθει καλυτερα!! :?:(:( και μετα ειπα στον εαυτο μου πως οποιοι κι αν ειναι διπλα του,η μανα δεν αλλαζει κι ειναι μονο μια και αυτη ειμαι εγω που δινω τις κατευθυντηριες οδηγιες και κινω τα νηματα για να μεγαλωνει το παιδι μου...ακομα κι ο Μανος ειναι δευτερος σε αυτο...τελεια και παυλα!! κι οταν τον ταισα κι ηπιε το γαλατακι του και τον κρατησα να ρευτει και κουρνιασε στην αγκαλια μου και τυλιξε τα χερακια του στον ωμο,τοτε ενιωσα πιο Μανα απο ποτε!!

μην αμφιβαλλεις ποτε για την αγαπη του παιδιου σου!! ο,τι δινεις στο παιδι,θα το εισπραττεις στο διπλασιο...

για την μαμα σου απλα θα πω να μιλησεις ανοιχτα μαζι της για το πώς νιωθεις..ειναι το καλυτερο φαρμακο στην σχεση σας και ειμαι σιγουρη οτι κι εκεινη ισως ξεμπλοκαρει,πιθανον να νιωθει πιο εντονη την αναγκη οτι θες προστασια μιας κι εισαι μανα για πρωτη φορα κι ετοιμαζεσαι για δευτερη!! ισως κι εκεινη νιωθει πιεση μεσα της για το πώς θα πρεπει να σε βοηθησει καλυτερα και δεν εχει τον τροπο να σου το δειξει...σχεση μανας κορης δε χαλανε ο,τι και να γινει,απλα ειναι στον χαρακτηρα του καθενος κατα ποσο ανεχεται ευκολα ή δυσκολα καποια πραγματα...

μαλλον σε ζαλισα,οποτε το κλεινω και τα ξαναλεμε!!

κοριτσια φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες μου καλημερα..τι κανετε??καιρο εχω να σας μιλησω εε?

τελικα δεν πηγατε πουθενα εε?εμ μεχρι να το αποφασισετε εσεις αποφασισε ο καιρος να βρεχει σιγα μην σας περιμενε...φανταστειτε μεχρι και εδω βρεχει απο χθες το βραδυ..τωρα βεβαια εχει ηλιο αλλα τα συννεφα ειναι απειλιτικα απο πανω μας...ελπιζω να χαλασει για τα καλα εκτος απο την βδομαδα των γενεθλιων μας που θελω καλοκαιρι...γιατι δεν λεω μεγαλο σπιτι εχω αλλα και 12-13 πιτσιρικια που θα μαζευτουν εδω μεσα ειναι πολλα...εεε??ευτυχως παντως εκεινη την εβδομαδα θα ερθει και η αδερφη μου να με βοηθησει γιατι καθαριοτητες μπεμπης φαγητα και διακοσμηση ολα μονη μου ουτε ο βεγγος να ημουν δεν θα προλαβαινα... ;););)

στα δικα σας τωρα...ευγενιτσα μου ας παν τα παλιοσιδερα..ευτυχως εσυ εισαι καλα και αυτο μετραει..ποσο τρεμω πια οταν ειμαι στο αμαξι ειδικα αμα εχω τον μικρο μαζι δεν λεγετε..παει η αυτοπεποιθηση μου..ευτυχως ειναι υσηχο παιδι και του αρεσουν οι βολτες με το αμαξι και ετσι γλιτωνω τουλαχιστον την γκρινια του..

ευακι θα μπαινεις μεσα θα λες γεια σας και αντιο σας και θα φευγεις...δεν θα μας οδηγησεις εσυ στα ορια ακους?????? :lol::lol::lol::lol::lol::lol:;);););)

ανεβοκατεβαζετε χειμωνιατικα βλεπω εε??εγω την γλιτωσα παντως αυτην την δουλεια μιας και το σπιτι γεματο ντουλαπες ειναι οποτε ολα ειναι μπροστα μου... 8-)8-)8-)8-)

κατερινακι μου συμφωνω σε καθε λεξη της μαριετας..ειναι δυνατον κοριτσακι μου να μην σε θελει το παιδι σου???ελα μην ακουω βλακειες...παρε για παραδειγμα εσενα...με τοσες παρατηρησεις και σχολια που κανει η μαμα σου σε σενα εσυ ακομα δεν την αγαπας?ακομα δεν την ζητας?εε??και εγω νοιωθω πολλες φορες περιεργα οταν βλεπει ειδικα τους δικους μου που μενουν μακρια και δεν βλεπονται συχνα..και τον βλεπω να πεφτει πανω τους να γελαει να παιζει να κλαιει οταν φευγουν...αλλα και απο την αλλη ειμαι πολυ περηφανη που το παιδακι μου αγαπαει ολο τον κοσμο(ακομα και την πεθερα μου)και θελει να ειναι και με αλλους..φανταζεσαι να μην ηθελε την γιαγια του?τι θα εκανες τοτε?πως θα τα εβγαζες περα και με το δευτερο μωρο?κατσε να γεννηθει και θα δεις πως δεν θα θες να φυγει καθολου η μαμα σου απο το σπιτι...

ηρεμησε γιατι εχεις και ενα μικρακι στην κοιλιτσα σου που σε χρειαζεται ακομα πιο πολυ απο τον γιαννακη ενταξει???αντε μην τα παρω... :P:P:P:P8-)8-)8-)

τι εχει το μενου σημερα??εγω θα κανω κουνελακι στιφαδο..μην μου αρχισετε τωρα το καημενο το κουνελακι και τι φταιει??εμεις εδω στην κρητητο τρωμε συχνα..ποια ζητησε καλιτσουνια?στειλτε διευθυνσεις και επιθυμιες και θα τις πραγματοποιησω κατι σαν τζινι ενα πραγμα...παω να δω το φαγητο..θα τα πουμε μετααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες μου....

αν και η δικια μου μερα αρχιζει με νευρα, γρρρρρ :evil: Μπορει μερικες να με βρισετε αν σας πω γιατι αλλα δεν με νιαζει γιατι εν ονοματι της δουλιας δεν μπορει να τα δικεολογουμε οολααα πια...

Ενοιτε πως τα εχω παρει με τον αντρα μου γιατι ακομι δεν γιρισε απο την δουλια και δουλεβει απο τα ξιμεροματα Παρασκευης προς Σαββατου με διαλημα 20.00 με 23.00 εχθες το βραδι...

Αραγε τι παριστανει ηθελα να ξερω, τον σουπερ ηρωα στα κομιξς???

Εγω μολις εβαλα το μωρο για υπνο και τωρα θα μπορουσε να κοιματε και ο μπαμπας οστε να καταφερουμε να παμε και καμια βολτιτσα αργοτερα αλλα αντε να μην πω τωρα γιατι τα εχω παρει πολυ ασχιμα.....Τελος παντον ας το αφισω αυτο το θεμα και ας σιμπλιρωσω κατι πανο στο θεμα της Κατερινας και γενικοτερα βλεπω πως απασχολει τις περισοτερες απο εμας...

Με βαση αυτα που εγραψε η Μαριεττα θελω να πω πως σηνφωνω καταρχην με οσα λεει και δευτερον νομιζω πως ενα παιδακι που ειναι κολιμενω πανο στην μαμα του σαν βδελα και δεν μπορει να παιξει μακρια της εχει προβλιμα ανασφαλιας...

Εγω προσωπικα χαιρομαι οταν ο Τριανταφυλλος χαριζει χαμογελα και διασκεδαζει με αλους γιατι πιστεβω πως εχω καταφερει να του περασω ολη την αγαπη που νιοθω γιαυτον οστε το παιδι να εσθανετε μεγαλη αυτοπεπιθιση..Ξερει πως θα ειμαι εκει οταν με χριαστει οποτε δεν χριαζετε να με εχει μονημος απο κοντα....Καλο ειναι να τα αφινουμε λιγακι ελεφθερα να κανουν τις επιλογες τους αλλα στο τελος παντα την δικη μας αγγαλια θα επιζιτουν να εισαι σηγουρη γιαυτο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κ απο εμένα :D

Κατερινακι διάβασα τα νεα σου κ χθες αλλά δεν πρόλαβα να απαντήσω

Η γνώμη μου γενικώς για τις γιαγιαδες κ παπούδες είναι πως αν ανακατεύονται στην ανατροφή του παιδιού,είτε γιατι εργαζεται η μαμά είτε για διαφορους άλλους λόγους τότε είναι επόμενο κ φυσικό να παίρνουν αυτόματα δικαιώματα κ να εκφράζουν άποψη για το εγγόνι κ να παρεμβαινουν κ τότε βράστα αν είναι κ στο χαρακτήρα τους να κάνουν κουμάντο γενικώς.Άλλο βέβαια να τα κρατούν κάποιες φορές κ να τα επισκέπτονται.

Τώρα στην δική σου περίπτωση το μωρό το είχε μετρημένες φορές η γιαγια έβγαλε όλη της την αγάπη με παιχνίδια ,χατήρια κτλ κ επόμενο να καλομάθει το ζιζανιο..αλλά ΜΑΝΑ είναι ΜΟΝΟ ΜΙΑ ,ΕΣΥ!!!αυτό μην το ξεχνάς! η μαμα σου σ αγαπά πολύ κ γι αυτό σε βοηθά κιολας ,απλά εξηγησε της κ βαλε εσυ όρια πως θελεις να φέρεται.Με τις δουλειές μην το παρακάνεις!

Εγώ είμαι όλη τη μέρα με το Νικο,παίζουμε τα λέμε, κ μόλις έρχεται ο πατέρας του ,κάνει κάτι χαρούλες που σε εμένα δεν κάνει ποτέ σχεδόν.στη αρχή ζήλευα ,μετά όμως παρατήρησα πως το παιδί επειδή βλέπει συνεχεια εμένα κ με έχει συνηθίσει με έχει δεδομένη κ είναι φυσικό να χαίρεται όταν έρχεται ο μπαμπας του κ του κάνει παιχνίδια.ακόμη κ εγώ όταν είμαι ώρες πολλές με τον Νικο υπάρχουν στιγμές που δεν έχω ούτε όρεξη ούτε κουράγιο για παιχνίδι.Σημειοτέον είναι πολύ κοινωνικό παιδάκι παρολο που μεγαλώνει μόνο μαζί μας ,όποτε βλέπει τρίτο πρόσωπο κ τον παίρνει αγκαλίτσα που εγω το παροτρύνω ,καθεται μια χαρά χωρίς να κλαίει.Αυτά είναι αλλαγές που συμβαίνουν στη ζωή μας κ πρέπει να προσαρμοζόμαστε κάθε μέρα που περνά.Εσύ τώρα είσαι εγκυούλα κ ετοιμάζεσαι για μεγάλες αλλαγές πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, καλή Κυριακή!!!!!

Απόψε ξενυχτήσαμε, ήταν πολύ ανήσυχο το πουλάκι μου.. και το πρωί κατάλαβα τι έφταιγε.. σκάει μύτη το 4ο δοντάκι μας!!

Μαγειρεύω, θα'ρθουν η βαφτισιμιά μου με την αδελφούλα της και την κολλητή μου φυσικά μαζί.

Μαράκι.. δεν το λυπάσαι το καημένο το κουνελάκι;;; Αχ κουνελάκι, κουνελάκι... :lol::lol::lol:

Τα λέμε αργότερα, φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα!

Το έχετε ρίξει όλες στο μαγείρεμα βλέπω ε;; μόνο εγώ η τεμπέλα δεν έχω να μαγειρέψω, μιας και κάθε Κυριακή τρώμε στη μάνα μου. Οσο για το κουνελάκι τι να πω... καλή όρεξη! :lol: ! Η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν θα το μαγείρευα ούτε θα επέλεγα εν γνώσει μου να το δοκιμάσω, αλλά μια φορά ήμουν δημοτικό και είχα πάει σε μια γειτόνισσα που είχε παιδάκια συνομίληκα να παίξω, και μου λέει κάτσε να φας έχουμε κοτόπουλο... τρώω λοιπόν κι εγώ, λέω τι νόστιμα που το μαγειρεύει αυτή το κοτόπουλο! και μόλις έφαγα μου είπε ότι ήταν κουνέλι!! Ενα σοκ το έπαθα, αλλά η αλήθεια είναι ότι ήταν πεντανόστιμο. Από τότε δεν το έχω ξαναφάει βέβαια γιατί λατρεύω τα κουνελάκια.

Συμφωνώ με την Εύη για το θέμα της αυτοπεποίθησης στα μωρά! ένα μωρό που δεν γελάει σε ξένους ή κλαίει όταν το παίρνουν αγκαλιά άσχετοι έχει πρόβλημα αυτοπεποίθησης. Μου το είχε πει και η παιδίατρος όταν είχε δει πρώτη φορά την Αφροδίτη, ότι επειδή της γελούσε και της έκανε τα παιχνίδια της είναι ένα πολύ ευτυχισμένο μωρό. Καλύτερα λοιπόν έτσι παρά να μην θέλει κανέναν άλλο εκτός από τη μαμά... ;)

Εύη έχεις δίκιο που θέλεις τον άντρα σου δίπλα σου και φυσικά που ανησυχείς γιατί πόσο θα αντέξει έτσι κι αυτός;; αλλά προσπαθεί μωρέ κι αυτός ο καημένος να μην σας λείψει τίποτα! το θέμα είναι μην καταρεύσει από την κούραση και έχετε άλλα...

Οι υπόλοιπες τσούπρες που είναι;;;

Ασχετο, τι φοράτε στα μωρά σας αυτές τις μέρες; εγώ μέσα στο σπίτι την έχω ακόμα με εσωρουχάκι κοντομάνικο, εκτός όταν τσουλιέται στο πάτωμα που της φοράω και ένα παντελονάκι επειδή έχω μάρμαρο και είναι κρύο. Εξω υπάρχει ένα θέμα... τι τους φοράτε; μέχρι στιγμής την έχω με κοντομάνικο και ζακετάκι, έχουμε μια βάφτιση το απόγευμα και δεν ξέρω τι να της βάλω... μάλλον θα της βάλω ένα λεπτό καλσονάκι με φορεματάκι καλοκαιρινό και ένα μπολεράκι μακρυμάνικο από πάνω, είναι καλά ή θα μου κρυώσει; την βλέπω που ιδρώνει πολύ στο σπίτι και φοβάμαι να την ντύνω πιό βαριά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια...

Τρελη κινιση βλεπω εχει πεσει εδω εεεε....Αντιπινα επιδι εξαφανιστικα για μερικες μερες :lol::lol::lol::lol:

Ουφφφφφ κοριτσια κουραστικα, οχι σοματικα αλλα πνεβματικα...Εγραψα σε ενα αλο θεματακι πρην λιγο και επιδι ντρεπομε ρε γαμοτο για τα τρελα ορθογραφικα λαθοι μου καθομουν και εψαχνα μια μια λεξη στο λεξικο μπας και γλιτωσω την ξεφτιλα...Αλλα ετσι θελει να καθεσε με τις ωρες να γραφεις και εγω δεν εχω τοσο χρονο....

ΑΑΑΑΑΑΑΑ δεν σας ειπα, ο Τριανταφυλλενιος μου περπαταει [smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif]

και προχτες ανακαλιψα και 2 ακομι δοντακια, 6 εχουμε τωρα σινολικα...

Εχει αρκετο καιρο που στεκετε αρκετα σταθερα αλλα απλα δεν τολμουσε να κανει το επομενο βιμα που λενε, σημερα ομως παρολο που δεν τον βοηθουσε καθολου το φορμακι που φορουσε (γιατι ειχαν βγει τα ποδαρακια απο την θεση τους και μπουρδουκλονοταν) εκανε αρκετα βιματακια ...

Μεχρι να χρονισουμε μας βλεπω να τρεχουμε κιολας :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο στον Τριαντάφυλλο!!!!!!

Καλά τρεξίματα!!! ;) ;)

Ευάκι μη μασάς, γράφε ελληνικά, είναι καλύτερα να γράφεις ελληνικά και λάθος, παρά greeklish. Και σιγά σιγά θα δεις, θα μαθαίνεις και θα κάνεις λιγότερα λάθη!

Και άμα θες να γράφεις κείμενο κάπου, κάνε το εξής: γράψε το κείμενο και πέρασέ το στο word. Εκεί θα σου υπογραμμίσει τα λάθη κι άμα πατάς δεξί κλικ σε κάθε λέξη που είναι λάθος, θα σου βγάζει τη σωστή! ;) Κι έτσι θα τις βλέπεις κιόλας και σιγά σιγά θα τις μαθαίνεις! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!Τι κάνετε???Εξαφανίστηκα λίγο αλλά τι να κάνω με έφαγε το facebook!! :oops:

Φεύγω για 10ήμερο στους γονείς μου στην Χαλκιδική!!!!

Μπράβο στο Τριανταφυλλάκι της παρέας!!Εύη μην ντρέπεσαι,σιγά σιγά θα συνηθίσεις τα Ελληνικά και θα κάνεις όλο και λιγότερα λάθη!!!

Φιλιά σε όλες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!Ποσο μ αρεσει πουχαλασε ο καιρος!Θελω χειμωνααααααα!

Ευακι δεν πειραζει βρε θα μαθεις σιγα σιγα και δεν θα κανεισ ορθογραφικα.

Ελα ρε περπατησε ο μικρουλησ?Εμενα στεκεται αλλα δεν κανει βηματακια ακομα μονοσ του.Μου φαινεται πολυ περιεργο γιατι ο μεγαλος μου αργησε να σηκωθει κατευθειαν 14 μηνων σηκωθηκε και περπατησε!

Βρε Κατερινακι μου μη στεναχωριεσαι τωρα στην κατασταση σου..προσπαθησε να μιλησεις με την μαμα σου και να τησ πεισ τι σε ενοχλει.

Για πειτε ρε κοριτσακια εχετε βρει ιδεες για τα γενεθλιακια μας?εχω αρχισει και ψαχνω και κατι εχω σκεφτει.Μπειτε και στο www.perfectparty.gr εχει ωραια πραγματακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα μανουλίτσες :D

Ελενίτσα εγώ μέσα στο σπίτι του φοράω μακρυμάνικο κορμάκι κ μακρύ παντελονάκι-φόρμα με λαστιχάκι από κάτω ,αυτά που δεν έχουν λαστιχάκι μπορει να του είναι μακριά κ να τα πατάει κ μπουμ κάτω.κάναμε κάποιες αγορές σε χειμωνιάτικα κ παρατήρησα στα παντελόνια πως με βολευει το λαστιχάκι απο κάτω κ πρέπει όσες φορμες του έχω αγοράσει να τις κοντίνω απο κάτω να μην σκουντουφλάει,χι χι.εδώ κάνει ψυχρα πια,είμαστε να μαζευουμε τα καλοκαιρινά του σιγα σιγα.

Ευη περπατάει ο Τριανταφυλένιος σου ,τι καλά!!!!! κ έχετε κ δοντάκια ,εμείς ακόμη φαφούτιδες.Αντε καλό κυνηγητό τώρα λένε όλοι.Οσο για τα ορθογραφικά μην ανυσηχείς καθόλου βρε συ ,όλες μας εδώ ξέρουμε οτι ησουν Σουηδία κ έχουμε την κατανοηση αν σου ξεφυγει τιποτα,τί νομίζεις οτι κ εμείς δεν κάνουμε ορθογραφικά λαθη???? σου έχω λύση ,να κάνεις μαθήματα ορθογραφίας μαζί με την Φλώρα :lol:

Αννουλα 10ημερο στους γονείς σου,ζηλεύω θέλω κι εγώ....

elisa εγώ για τα γενεθλια σκέφτομαι να εφοδιαστώ απο τζαμπο,έχει αρκετά πράγματα.τουρτα θα παραγγείλω μία καταλευκη αμυγδάλου κ θα τους πω να μου φτιάξουν με σοκολάτα ένα τεράστιο παχύ 1.τα μικρά μας δεν θα καταλάβουν κ πολλά ,οι φωτογραφίες θα μείνουν να τις βλέπουν όταν μεγαλώσουν.φυσικά κ θα διακοσμήσω το σπιτι,κ παιρνω ιδέες απο διαφορα σαιτ,ωραίο αυτο που προτείνεις.σίγουρα θα βάλω μπαλόνια κ σημεούλες.θέμα δεν έχω διαλέξει ακόμη.

Καλά έχει πολύ γέλιο ο Νικόλας, σήμερα θα στρώσω χαλιά,τα έχω βγάλει εδώ κ λίγες μέρες αλλά είναι καιρός πια να τα στρώσω.Μεχρι να έρθει ο μπαμπας να με βοηθήσει έβγαλα ένα χαλί το έστρωσα πρόχειρα κ έβαλα πάνω τον μικρό ,έχει χαζέψει...δεν με ενοχλεί καθόλου να παίξουμε,είναι αφοσιωμένος στο χαλί :lol: κ μπουσουλαει πολλά μέτρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε;

Εμεις είμαστε μια χαρά.

Το Σ/Κ περάσαμε ήρεμα και καναμε και δουλίτσες.

Εβγαλα τα χειμωνιάτικα! Ναι τι έκανα αυτή την δουλεια πάει τελείωσε!

Τι ψοφόκρυο έκανε και κάνει σήμερα; Αναψαμε καλοριφέρ εμείς πριν λίγο.

Εχω βάλει και τις μπιζαμούλες τις χειμωνιατικες πλέον και θα πάω να χουχουλιάσω με τον αντρούλη μου και με την Σοφία σε λίγο απ' ότι προβλέπω γιατί με τόσο αέρα που έχει και κάνει θόρυβο την βλέπω σε λίγο να σκούζει.

Μερούλα στρώνεις χαλιά και εσύ σήμερα ε; Μια χαρά θα ξεσαλώνει ο Νικόλας σου από εδώ και πέρα.

Ευάκι μπράβο στον Τριαντάφυλλό μας που περπάτησε! Τι καλά! Καλές βολτούλες από εδώ και στο εξής!

Αννούλα καλά να περάσετε στην μανούλα σου. Με το καλό να γυρίσεις και να μας πεις τα νέα σου ε;

Κατερινάκι μου γλυκό ελπίζω να είσαι καλύτερα πλέον και να μην βάσανίζισεις το μυαλουδάκι σου με τέτοια άσχημα πράγματα. Εννοείται ότι ο γιόκας σου δεν αγαπαει άλλον κανέναν όπως αγαπάει εσένα. Μην αμφιβάλεις ποτέ γι' αυτό!

όσο για την μαμά σου, κι αυτή από υπερβολική αγάπη τα κάνει αυτά.

Η μόνη λύση που υπάρχει (είμαι παθόν γι' αυτό το έχω ψάξει) είναι να της δείχνεις συνεχώς ότι δεν έχεις ανάγκη από κριτικές και παρατηρήσεις γιατί εμπιστεύεσαι το ένστικτό σου και τις δυνάμεις σου. Δεν χρειαζεται να τσακώνεσαι ή να στεναχωριέσαι.

Απλά ότι κάνεις να δείχνεις ότι το κάνεις με σιγουριά και αυτοπεπήθηση.

Ετσι η μαμά θα καταλάβει ότι "δεν την πέρνει" να ανακατεύεται.

Αυτά! Πάω να την πέσω γλυκιές μανούλες.

Σας φιλώ και σας καληνυχτώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπήκα να σας πω ένα γεια και να πάω να ξεραθώ... είμαι ψόφια!

Κρύωσα μαλλον γιατί είχα στομαχικές διαταραχές..

Ο μικρός σήμερα είχε απίστευτη γκρίνια, πρώτη φορά τόσο πολύ... τελικά του έδωσα ντεπόν και μετά από κάμποση ώρα ηρέμησε και κοιμήθηκε... να δούμε πως θα βγάλουμε το βράδυ μας...

Στο γραφείο χαμός, παράπονα, γκρίνια, απογοήτευση... όλοι τα βλέπουν μαύρα.. κι όχι άδικα βέβαια...

Αυτά τα λίγα και καληνυχτίζω.. φιλάκια πολλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλίτσες, καλό χειμώνα!! χειμώνιασε ε;; αν και άκουσα ότι από αυριο θα καλυτερέψει, για να δούμε...

Τα χειμωνιάτικα της μικρής είναι πλυμμένα, σιδερωμένα και σχεδόν τακτοποιημένα στα συρταράκια της, τα δικά μας όμως είναι ακόμα στο επάνω μέρος της ντουλάπας! Και καθημερινή δεν ξέρω αν την παλεύω να ασχοληθώ και με αυτά, οπότε ελπίζω να μην κάνει πολύ κρύο μέχρι το Σ/Κ :lol:

Εύη συγχαρητήρια στον γαμπρούλη μου! άντε, τώρα μπορεί να έρθει περπατώντας να δει τη γυναίκα του :P . Μπουσουλώντας θα δυσκολευόταν λιγάκι. Οσο για τα ορθογραφικά λάθη, μη σκας! όπως είπε και κάποια κοπέλα αν γράφεις συνέχεια σιγά σιγά θα βελτιωθεί κι αυτό, θα δεις!

Ρούλα περαστικά και υπομονή στο γραφείο...

Αναστασία τελικά χουχουλιάσατε οικογενειακώς;

Αννούλα καλό ταξίδι!

Ελίζα ωραίο το site που μας παρέθεσες! εγώ της είχα πάρει ήδη κάποια πραγματάκια για τα γενέθλια αλλά τελικά θα πάω να τα αλλάξω, θέλω να βρω κάτι άλλο, κάτι διαφορετικόοοοο.

Δεν θυμάμαι αν σας το έχω πει, θα φύγουμε κι εμείς το Σ/Κ. Θα πάμε με τους γονείς μου στη Μάνη, το είχαμε κλείσει εδώ και καιρό από μια προσφορά. Από τη μία ανυπομονώ να ξεκουραστώ, να μην έχω να κάνω δουλειές κλπ για ένα Σ/Κ, αλλά μετά σκέφτομαι πότε θα τα κάνω;;; :lol::lol: έχω αρχίσει και παραλογίζομαι ε;; όχι;; πείτε το άφοβα καλέ, δεν έχω πρόβλημα!

Τα λέμε μετά, είμαι στο γραφείο και από το πρωί τώρα κατάφερα να ολοκληρώσω αυτό που έγραφα. Φιλιάαα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Ελπιζω να ειστε ολες καλα!!!

εμεις ειμαστε με τρελο βηχα ρε γμτ...και δε ξερω και τι να κανω..μου ειπε η παιδιατρος να του δωσω σταγονες soldesanil και δεν πολυ γουσταρω ειναι η αληθεια... :?:?:?

Ελενη απο ποιο μερος της μανης καταγεσαι;;;;Απο εκει ειναι ο πεθερος μου.Απο Αρεοπολη.

Ευη εγω παντως οσο εγραφες greeklish δυσκολευομουνα πολυ να σε διαβασω.Ενω τωρα σε διαβαζω μια χαρα!!!! :D Περπατησε ο μικρουλης σου;;;Καλα τρεχαματα τωρα!!!! :)

Φιλια σε ολες τις τσουπρες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

άρχισαν τα κρύα κ εξαφανιστήκατε καλέ....?????

βλέπω δουλειές με τα χειμωνιάτικα έχουμε όλες μας.εμείς είμαστε οκ με τα χαλιά :D ζέστανε το σπίτι λιγάκι ,αλλά καλοριφερ μας βλεπω από Νοέμβριο,στην πολυκατοικία τότε το αρχίζουμε κάθε χρόνο.Πάντως μια ψηλοανυσηχία την έχω καθημερινά μην μου κρυώσει ο Νίκος,αν τον ντύνω βαριά ή ελαφρά.

Αναστασία τακτοποίησες τα χειμωνιάτικα τι ωραια...

crazy περαστικά σας ,ευχομαι το μωρο να μην έχει τίποτα

Ελενιτσα ετοιμαζεσαι για Μανη βλεπω,να περασεται καλά από τώρα εύχομαι μην το ξεχασω.

Παναγιώτα περαστικά σας με το βήχα

Εγώ θέλω εντος των ημερων να παω να αγορασω λουλουδια,ξεράθηκαν όλα όσα είχα το καλοκαίρι στη βεράντα κ οι γλάστρες είναι άδειες,είχα σκεφτεί να τις αφήσω άδειες,αλλά τελικά δεν μου αρέσει καθόλου.Τίποτα ευκολο κ ανθεκτικό λέω να πάρω ,θα το ρίξω σε δεντράκια κυπαρισακια που δεν χαλάνε εύκολα.

Με τα ρούχα δεν έχω τελειώσει ακόμη φυσικά!

φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα τι ερημιά είναι αυτή; Μπαίνω και περιμένω κατεβατά και δε βρίσκω παρά μόνο 1-2 μηνυματα. Που είσαστε όλες εξαφανισμένες;;

Ευχαριστώ για τα περαστικά, είμαι καλύτερα σήμερα. Χτες την έβγαλα με φιδέ.. :P

Ο μικρός καλά είναι, μόνο που'χει αρκετή γκρίνια..άντε να δούμε πότε/πόσα δόντια θα σκάσουν...

Aυριο θα μου φέρουν τα χαλιά... κι είπαν θ'ανέβει η θερμοκρασία! =))

Μαίρη να σου στείλω τις δικιές μου γλάστρες;; :P=))

Κι εγώ από Λακωνία κατάγομαι, ένα χωριό κοντά στους Μολάους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιώτα δεν έχω καμία σχέση με τη Μάνη, απλά θα πάμε Σ/Κ για εκδρομούλα, έχουμε κλείσει στον Αγ.Νίκωνα νομίζω. Ο μικρός αρρώστησε ή ο μεγάλος; εύχομαι όχι και οι δύο τουλάχιστον. Περαστικά ελπίζω σύντομα να γίνει καλά. Οι σταγόνες τι κάνουν; Ούτε εγώ γουστάρω τα φάρμακα αλλά δεν ξέρω, αυτά με βήχα, φλέματα που μένουν κλπ τα φοβάμαι!

Μαιρούλα ευχαριστώ! κι εγώ το ίδιο άγχος έχω, αν την ντύνω ελαφριά ή βαριά. Είναι αρρωστιάρικος αυτός ο καιρός γαμώτο θέλει προσοχή, αλλά αν της βάλω ζακέτα ιδρώνει, με κοντομάνικο δεν μπορώ να την έχω, γρίφος το ντύσιμο!

Ρούλα όπως το λες, ερημιά! θα τα στρώσεις τελικά τα χαλιά; εγώ λέω για μετά το πάρτυ της μικρής, να γλιτώσω και το πολύ βρώμισμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες με τα κουκλακια σας... :D

Τι κανετε??? Βλεπω αρχισαν τα σιναχια και τα βιχαλακια εεεε...

Περαστικα στους αρρωστουλιδες....

Εγω εχθες εβγαλα και τα παπλωματα μας γιατι ειχε ψοφω εξω αλλα χαλι εστροσα μονο μεσα στο δοματιο του Τριανταφυλλου και τα ιπολιπα λεω για το επομενο Σ/Κ...

Αυτες τις μερες με εχει πιασει ενα ανχος φοβερο, κοντεβουν τα γεννεθλια του μωρου και οπως σας εχω ξαναπει δεν ειναι το σπιτι μου αρκετα μεγαλο για να τα κανουμε εδω αλλα και λεφτα για πολλα, πολλα δεν εχουμε οποτε λεω να του τα κανω στα Goodys για να μπορεσουν να παιξουν και τα μεγαλιτερα παιδακια που θα καλεσουμε.. Τωρα ψαχνω να βρω κατι σχετικα ευκολο αλλα και εντιποσιακο σαν σχεδιο για να του φτιαξω για την πρωτη μας τουρτα απο ζαχαροπαστα...

Σημερα αγορασα και τα υλικα για να φτιαξω ζαχαροπαστα και λεω να δοκιμασω να φτιαξω μια τουρτιτσα την αλη Δευτερα που θα εχει ο αντρας μου γεννεθλια...

Βεβεα καραμελοχρωμα εχω μονο σε υγρη μορφη και κανονικα θελει σε παστα αλλα που να τρεχω τωρα στα Βεφας house....

Για πιτε καμια ιδεα για θεμα στην τουρτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη τι καλα που θα πατε εκδρομουλα το Σ/Κ, κιτα να περασεις καλα και ασε τις δουλιες δεν θα πανε πουθενα..

Ουτε και εγω εχω τελιωσει με τα χιμονιατικα και ανχονομε λιγακι γιατι απο Παρασκευη παλι χαλαει ο καιρος ακουσα...Εμεις εχουμε να παμε και σε γαμο το Σαββατο και δεν εχω τι να βαλω ρε γμτ...Αυτη η εποχη πολυ με μπερδεβει με τα ρουχα και τα παπουτσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου αμα δειτε τι περναω για να σας γραψω θα βαζατε τα γελια...χαλασε το λαπιτοπι μου και τωρα εχω ενα παλιο που δεν εχει οθονη το εχω συνδεσει στηην τηλεοραση και γραφω με το πληκτρολογειο οθονης...δραμα και οχι τιποτα αλλο αλλα θα χρειαστει 20 μερες να φτιαχτει...δραμα...οποτε θα ειναι δυσκολα τα πραγματα...συγχαρητηρια στο τριανταφυλακι μας και καλα τρεξιματα ευη μην ανυσηχεις γιατην ορθογραφια γιατι ετσι κι αλλιως διαβαζουμε τις λεξεις σαν συνολο προσεχουμε δηλ.μονο το πρωτο και το τελευταιο γραμμα...καπου το ειχα διαβασει

ο καιρος ειναι χαλια και πολυ μαρεσει...αλλα κανει ζεστη ακομα ξυπνησε ο ικρος σας αφηνω και ελπιζω να καταφερω να ξαναμπω..φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλες!χαθηκα λιγακι..ολο παω να σας γραψω και ο μικρος μου με ζηταει και ετσι δεν το στελνω τελικα!ειμαι καλυτερα καπως...οχι οτι λυνονται τα προβληματα με γονεις και πεθερικα...το εχω παρει αποφαση πλεον!απλα πρεπει να κρατησω μεγαλυτερες αποστασεις σιγουρα και η μανα μου καλη χρυση αλλα οχι και καθε μερα στο σπιτι!ημαρτον!

καλε τη μανα ειμαι εγω δε σας ειπα τα ευχαριστα??καναμε αυχενικη ολα καλα αυριο περιμενουμε και τις αιματολογικες βεβαια που ειναι εξισου σημαντικες!μαλλον ειναι κοριτσακι!!!μας εδωσε ενα ποσοστο 70 %!!!οτι και να ειναι καλα να ειναι το μωρακι μου!

συγχωρεστε με αν δε θυμαμαι τι γραψατε ολες!ενα μυαλο Χειμωνα καλοκαιρι!!

παναγιωτα περαστικα σας!το μωρακι σου αρρωστησε?

ευη τι ειναι η ζαχαροπαστα??κατι που θα μπορεσουν να φανε και τα μωρακια μας στη τουρτα?ειμαι λιγο ασχετη εε?? :roll:

μαρια δε σε φοβαμαι θα τα καταφερεις και με τη τηλεοραση!!

ελενακι καλα να περασετε!

αναστασια ολα καλα με τη σοφουλα ετσι?μπραβο το κοριτσι μας!

καλε παραλιγο να ξεχασω συγχαρητηρια στο τριανταφυλλο!!!περπατησε!καλα κυνηγητα τωρα!

κοριτσια να σας ευχαριστησω ολες για τα ποστ σας το σαββατο που ημουνα χαλια!μου δωσατε πολυ κουραγιο,με συγκινησατε βρε!αχχ κι εχω το κλαμα στο τσεπακι τελευταια με τις ορμονες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρετε!!

Σας γράφω από την "έδρα" μου, επιτέλους μαζεύτηκα σπίτι, έβαλα να φάω και είπα να δω αν έχετε γράψει τίποτα παράλληλα.

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΜΑΣ!!! :ymparty::ymparty:

Μην ανησυχείς και οι αιματολογικές μια χαρά θα είναι, βοηθάει πολύ και η ηλικία σου είσαι μικρή οπότε οι κίνδυνοι είναι ελάχιστοι! αχ τέλεια πολύ χάρηκα! άντε, τώρα θα περιμένουμε όλες μαζί όπως παλιά την β' επιπέδου :lol: ! Και μην μας ευχαριστείς, για αυτό είμαστε εμείς εδώ, όποτε θες να βγάλεις κάτι από μέσα σου θα μας το λες.

Συμπεθέρα είναι τέλεια η ζαχαρόπαστα! ξέρει και ο Στέλιος να φτιάχνει. Δεν νομίζω όμως ότι βάζει καραμελόχρωμα, θα τον ρωτήσω. Γιατί λες οτι δεν χωράτε στο σπίτι, πόσα τετραγωνικά είναι; πρέπει να είναι μεγαλύτερο από το δικό μου βρε μια χαρά θα είστε, όλοι οι καλοί χωράνε άλλωστε! Κι εγώ όρθιους θα τους έχω αλλά τι να κάνω; για έξω δεν παίζει με τίποτα, άσε που ειδικά τα πρώτα της γενέθλια θέλω να τα κάνω στο σπίτι, του χρόνου βλέπουμε πρώτα ο Θεός που θα καταλαβαίνει και περισσότερα. Εν τω μεταξύ είναι και η γιορτή του Στέλιου λίγες μέρες νωρίτερα οπότε λέω να τα κάνω μαζί.

Μαρία μόνο του χάλασε το λάπτοπ ή βοήθησε λιγάκι και ο Μανωλιός; :P

Η μικρή μου ήταν να φάει το γιαουρτάκι της τώρα και το ανάποδο πλάσμα έπεσε για ύπνο! Εγώ είχα πάει οδοντίατρο, και αύριο επίσης, και πονάω γαμώτο. Ελπίζω να μην πρηστεί το βράδυ γιατί θα πρέπει να απονευρωθεί, ελπίζω να ξημερωθώ καλά να το γλιτώσω.

Στο γυρισμό πήγα στο Lapin να κάνω μια αλλαγή, μου είχαν φέρει μια φόρμα και πόσο λέτε ότι είχε;;; 87 ευρώ παρακαλώ! για μια φόρμα! Οκ ήταν πολύ καλή ποιοτικώς, αλλά δεν παύει να είναι φόρμα. Της πήρα για του χρόνου 1 παντελονάκι και ένα λεπτό μπλουζάκι, και συμπλήρωσα και άλλα 17 ευρώ. Θυμήθηκα κάτι ψωνάρες γνωστές μου που έλεγαν παλιότερα "ααα, εγώ μόνο lapin φοράω στο παιδί μου" :twisted::twisted: Είμαι πολύ περίεργη αν εξακολουθούν να τα λένε αυτά...

Πάω να κάνω καμιά δουλειά γιατί μόνη μου μιλάω μάλλον, και θα ξαναμπω αργότερα να δω αν φάνηκε καμία! φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...