Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010+σποράκι Νο5/Working-mums-σε-κατάσταση-π


Recommended Posts

Να'μαι κι εγώ... ήρθα να κλείσω τις πόρτες και να σβήσω τα φώτα! =))

Δε σας είπα, είπα στο αφεντικούλι περί ωραρίου και ευτυχώς δε μου'φερε αντίρρηση!!

Οπότε θα δουλεύω 9.30-3.30! Μια χαρά νομίζω!! :D (ελπίζω...)

Σήμερα πήγα πάλι οδοντίατρο.. μου'κανε καθαρισμό.. έφτυσα αίμα κυριολεκτικά!

Μου άλλαξε τα φώτα!! Αλλά ευτυχώς τελειώσαμε - προς το παρόν!

Μετά πήγα το μικρό στον παιδίατρο. Έχει πάει σχεδόν 10 κιλά και 76 εκ. Του έκανε το εμβόλιο, τη δεύτερη δόση της ηπατίτιδας. Το επόμενο τώρα πια αφού χρονίσει, θα'ναι αυτό της μηνιγγίτιδας...

Με ρώτησε αν λέει λεξούλες και είπε ότι εκεί γύρω στο χρόνο πρέπει να λένε 4-5 λεξούλες. Αλλά ο Φίλιππος πέρα από το μαμ, μαμά, μπα, ντα (πιάνονται αυτά για λέξεις;; ) κι άλλες παρόμοιες συλλαβές, δε λέει κάτι συγκεκριμένο. Τα δικά σας ζουζούνια τι λεξούλες λένε;;

Επίσης μου'πε να τον αρχίσω ψάρι όταν κλείσει τους 11.. αλλά ξέχασα να ρωτήσω τι ψάρι.. τι προτείνουν συνηθως;; Θα τον πάρω τηλ. να μου πει. Κατά τ' άλλα, ότι τρώμε εμείς να του δίνουμε, λέει... αλλά δεν το'χω εφαρμόσει ακόμα, εξακολουθώ και του φτιάχνω δικό του φαγητό... πρέπει σιγά σιγά να ξεθαρρέψω εε;..

Λέγατε για δουλειές κι αγχώθηκα... ουφ, αυτές οι αλλαγές εποχής είναι μεγάλο βάσανο!!!

Στρώσατε χαλιά;; Σκέφτομαι να τα στρώσω, αν και νωρίς είναι, γιατί έχω μάρμαρο κάτω και παγώνουν κάτι μπουτάκια και κοιλίτσες.. :roll::roll:

Αυτά και κλείνω... να μην κάθομαι κι εγώ να τα λέω μόνη μου!! :lol::lol::lol:

Φιλάκια, καληνύχτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κούκλες!

Επιτέλους είμαι Παρασκευή σπίτι μου και βλέπω πρωϊναδικα!

Ελενάκι τρίτο δοντάκι η Αφροδιτούλα ε;;; Μπράβο στο κορίτσι μας!!!!

Τραγουδάει με ρυθμό;;;; Να δεις θα είναι καλόφωνη! Η δικιά μου ουρλιάζει και λέει κάτι αλαμπουρνέζικα.

Ρουλίτσα δεν λέει και μένα καμια ιδιαίτερη λεξούλα. Τα κλασικά: μαμα, μπαμπα, γεια, νταντα, μαμ. Αν πιανουν αυτές για λέξεις καλά πάμε.

Για ψάρι συνήθως προτείνουν μπακαλαράκι, σαργό και γενικά λίγο λιπαρά ψάρια αν δεν κάνω λάθος.

Η δικιά μου λόγω του ότι ο Βασίλης ψαρεύει με ψαροντούφεκο και φέρνει μεγάλα ψάρια έχει δοκιμάσει πολλα και δεν την έχει πειράξει κάτι.

Όσο για τις δουλειές...Άστα!!! Μόνο την ντουλάπα της μικρής έχω φτιάξει, της έχω μαζέψει πλέον τα καλοκαιρινά και βγάλαμε τα φθινοπωρινά και τα χειμωνιάτικα.

Τα δικά μας είναι αναστα ο Κύριος!

Τα χαλιά μάλλον θα τα στρώσω μετά τα γενέθλια της άλλοστε έχω ξύλο και δεν με πολύ αποσχολει.

Αυτά πάω να κάνω ένα ελαφρυ σιγίρισμα και να αποτελειώσω τον καφέ μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία... έτοιμο το έχω! Κορίτσια δεν σας πρόλαβα πάλι! :lol::lol:

Βασικά εσένα δεν πρόλαβα, γιατί οι υπόλοιπες είναι εξαφανισμένες, που είστε καλέ;;; Χαίρομαι που είναι καλύτερα η Σοφούλα! και η καινούρια φωτό σου είναι ΤΕΛΕΙΑ! τι να ήταν τελικά αυτό που προκάλεσε αυτά τα εξανθήματα, έμαθες;

Βρε κορίτσια ανησυχώ για την Εύη... τι να έγινε;;;

Μάλλον κάτι την τσίμπησε Ελενάκι κάποιο ζουζούνι βρομερό.

Ευχαριστούμε για την φωτο. Την βγάλαμε την Τρίτη στο σπίτι της γιαγιάς (στο πατρικό του Βασίλη)

Κι εγώ ανυσηχώ για την Εύη. Έχεις το τηλεφωνό της; Αν ναι δεν την πέρνεις να δούμε τι έγινε.

Δεν μας είπε και τι δείξαν οι εξετάσεις της Φλώρας ρε γαμώτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες!σημερα ειμαι ενα ερηπιο εχω τρομερες ανακατωσουρες,εκει που νομιζα οτι θα παρω μια αναασα μου δινει παλι και καταλαβαινω και σα να μην εφταναν ολα αυτα πρεπει να μαγειρεψω....εχει να γινει μεγαλη μαχη μεχρι να τα καταφερω!

αναστασακι τωρα το ειδα για τη σοφουλα σου .ευτυχως δεν ηταν τιποτα σοβαρο τελικα ετσι?

ελενη πρεπει να πεις στη μικρη αφροδιτη οτι πρεπει να αποφασισει ποια καριερα θα ακολουθησει...μοντελινγκ η τραγουδι δε γινεται ολα μαζι! :lol::lol::lol:

η ευη δεν μας ειπε τι εγινε,παντως τοτε δε φανηκε ανησυχη με τις αιματολογικες.ελπιζω να ειναι ολα καλα.αμα τη παει καποια τηλ. να μας πει μην ανησυχουμε!

ρουλα ο δικος μου στον εβδομο μηνα ελεγε μαμα καθαρα και μετα το εκοψε μαχαιρι....απο τοτε εχω ακουσει μονο μια φορα μαμ.ολο μουρμουριζει με το μμμμμμμμ καμια φορα και ρυθμικα.αυτα που λεει ο δικος σου θεωρουνται λεξουλες απ'οτι ξερω.για το ψαρι τωρα μας ειπε να ξεκινησουμε με μπακαριαρακι γιατι σε περιπτωση αλλεργιας φαινεται αμεσως στις αιματολογικες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερούδια!!

Η κατάληψη τελείωσε, οπότε πλέον είμαι μια εργαζόμενη μανούλα.. κάθε μέρα! :lol:

Πάω να δω αν έχω την Εύη στο facebook, αν είναι να της στείλω κανά μήνυμα.. ελπίζω να'ναι όλοι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεεερα :D

Εύη πού είσαι να μας καθυσηχάσεις οτι όλα είναι καλά με την Φλώρα?εύχομαι να είναι καλά κ να μην σε ταλαιπωρούν πάλι οι παπούδες με τις εξετάσεις.

Αναστασία όλα ενταξει τελικά με τη Σοφούλα,πάλι καλά λέω εγώ που ήταν κανένα ζουζουνι.Φαντάζεσαι να ήταν αλλεργία ???? όλα καλά ευτυχώς!

mpempako κουράγιο με τις ανακατωσούρες

crazy διαβαζω για τον οδοντίατρο κ ευτυχώς μου θυμίζεις οτι πρέπει να πάω κ εγώ,το έχω παραμελήσει ένα καθαρισμό οπωσδήποτε κ σύντομα

μαρακικρητικο με έχεις βάλει σε σκέψεις πολλές, σχέδια κ όνειρα για τα πρώτα μας γενέθλια ,συχνά πέφτω στο κρεβάτι για ύπνο κ αν έχω υπερένταση τότε κάνω σχέδια για τα γενέθλια ,αχ τι μου έκανες!!!!!μέχρι πριν λίγο καιρό έκανα για την βάφτιση σχέδια ,τώρα για τα γενεθλια.Ε'ιδα το ημερολόγιο ,εμείς έχουμε ημέρα Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου γενεθλια ,που δύσκολο να έρθουν οι φίλοι που θέλω ,λογω δουλειάς κ δραστηριοτητων των παιδιων τους .Στη συνεχεια έχουμε ημέρα Τρίτη την γιορτή,Αγ.Νικολάου που πάλι επειδή είναι καθημερινή δύσκολη η μάζωξη.Οπότε το βλέπω για Σαββατο ή Κυριακή να κάνουμε πάρτυ.

Ελενιτσα κ οι άλλες κοριτσομανες νομιζω μας περνατε στις λεξουλες,εμεις δεν λεμε καθαρο μαμα κ μπαμπα,λέμε πολλά σε ου ου .Μου λέει πολλά χρωματίζοντας τον τόνο της φωνης του διαφορετικά κ πέφτω στα γέλια,μέχρι που με μαλώνει κιολας αν του παρω κανενα παιχνιδι,δεν κλαει όμως,απλά με μαλώνει.

Κορίτσια για την αλλαγη της εποχής τα ρουχα τα στρωσιματα δεν θέλω να τα σκεφτομαι.Σκέφτομαι πως μου παίρνει κανενα μήνα συνολικά για να τακτοποιηθούν όλα. να βγαλω χειμωνιατικα να πλυνω σιδερωσω ,αντιστοιχα τα καλοκαιρινα τα μαζευω σταδιακα γιατι καποια χρειάζονται ακόμη ,συν οτι τα ρουχα του Νικου που δεν θα φορεθουν ξανα απο τον ιδιο τα αποθηκευω μεχρι να κανουμε δευτερο παιδακι κ να φορεθούν .Μπορει κ να μην φορεθούν όμως γιατι αν το δευτερο γεννηθει καλοκαιρι δεν θα μας κανουν σε καμια περιπτωση τα ίδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!Τι κάνετε?Χάθηκα αλλά τρέχω και δεν προλαβαίνω!!!Ο άντρας μου συναχώθηκε και ήταν όλο γκρίνια χθες,ο μικρός δεν τρώει καθόλου καλά τελευταία για αυτό τα νευράκια χθες και σήμερα ξύπνησα συναχωμένη εγώ και ο μικρός!!Ελπίζω να μην έχουμε άλλα....

Νατάσσα χαίρομαι που είναι καλύτερα το μικράκι σου...Τέλεια η φωτογραφία,πραγματικά ένα κουκλάκι ζωγραφιστό!!

Ελένη,με γεια το δοντάκι σας!

Κατερίνα,κουράγιο κοριτσάκι μου!!

Τι θα γίνει με την συνάντηση????Την Κυριακή χαλάει ο καιρός οπότε αύριο όποιες μπορούμε!!

Πείτε πρωί ή απόγευμα και που??!!Κάπου που σε περίπτωση βροχής να έχουμε να κρυφτούμε...Τι λέτε για το Village park στου Ρέντη??Έχει πάρκινγκ,καφετέριες,χώρο για περπάτημα...Τι λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στεναχωρηθηκα τωρα...μου τηλ μια φιλη μου πάλι τον έχει στο νοσοκομειο τον μικρό για ωτίτιδα!!είναι δύο μηνων κ κατι μερες ο μπεμπης της ,νοσηλευτηκε πριν λιγες μερες για ωτιτιδα καθησε σπιτι 10-15 μερες κ πάλι τώρα ωτιτιδα :( βεβαια η μυτουλα του δεν καθαρισε καθολου τοσο καιρο έιχε συνεχεια μυξουλες.θα καθισουν λεει τουλαχιστον 10 μέρες στο νοσκομειο :(

Εμενα ευτυχώς καθαρισε η μυτουλα του δικου μου δεν ροχαλίζει πλεον κ δεν τρεχει καθόλου μυξουλα.Του είχα βαλει βέβαια κ μητρικό γάλα στη μυτη για να την καθαρισω κ νομιζω του έκανε καλο, να το ξερουν κ οι άλλες μανουλες που θηλαζουν αυτο ,το έχω διαβασει στο βιβλιο της Πατσουρου κ εμας μας βοηθησε πιστευω.

Σήμερα θα του δώσω πρώτη μέρα σκόνη γάλα ένα γευμα ,να δω αν το πίνει,το έχω λίγο άγχος.....το δικό μου δεν του φτανει σιγα σιγα κ εγω δεν εχω κουραγιο να αυξησω τις αντλήσεις.Δεν έχουμε αντικαταστήσει ακόμη κάποιο γευμα γαλατος με στερεή τροφή κ πίνουμε αρκετό γάλα ακόμη!Εσεις έχετε αντικαταστήσει ολόκληρο γεύμα,το μεσημεριανό???χωρις συμπλήρωμα γαλατος???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!Τι κάνετε?Χάθηκα αλλά τρέχω και δεν προλαβαίνω!!!Ο άντρας μου συναχώθηκε και ήταν όλο γκρίνια χθες,ο μικρός δεν τρώει καθόλου καλά τελευταία για αυτό τα νευράκια χθες και σήμερα ξύπνησα συναχωμένη εγώ και ο μικρός!!Ελπίζω να μην έχουμε άλλα....

Τι θα γίνει με την συνάντηση????Την Κυριακή χαλάει ο καιρός οπότε αύριο όποιες μπορούμε!!

Πείτε πρωί ή απόγευμα και που??!!Κάπου που σε περίπτωση βροχής να έχουμε να κρυφτούμε...Τι λέτε για το Village park στου Ρέντη??Έχει πάρκινγκ,καφετέριες,χώρο για περπάτημα...Τι λέτε?

περαστικά σας αννούλα!

εγώ δεν ακολουθω στη συναντηση καθοτι μενω μακριά σας ,η θεσσαλία πέφτει λιγο μακρια.

σε κανενα μεγαλο εμπορικο να συναντηθειτε παντως , the mall, village ώστε να μην σας ενοχλει ο καιρος , να παρκαρεται άνετα κ να έχετε πολλες επιλογες που να καθίσεται .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ επιτελουσ κοιμηθηκε ο μικρος και ειπα να μπω οσο προλαβω γιατι δεν το κοβω να κοιμαται για πολυ.... :(

Εγω εφτιαξα προχθεσ τισ ντουλαπες αν και εχω αφησει κατι εκκρεμοτητες ακομα...ολο μισα τα κανω πια ...να δω ποτε θα καταφερω να τελειωσω μια δουλεια σε μια μερα :?:

Ρουλα και εγω πηγα στον οδοντιατρο για καθαρισμο την προηγουμενη βδομαδα δεν γινοτα αλλιωσ ειχα τιγκαρει...

Τι ωραια βρε κοριτσια φτανουν τα γενεθλιακια...εχω αρχισει και εγω και σκεφτομαι ιδεες...πολυ μ αρεσει τα οργανωνω γενεθλια :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φιλεναδίτσες...

Είχαμε μια δύσκολη μέρα σήμερα....το polo μου έκανε πρωι πρωι φιλάκια με ένα toyota..τράκαρα. Εγώ είμαι καλά, το τουτού όχι και στα καλυτερά του αλλά το σημαντικότερο είναι ότι ο Νώντας δεν ήταν μέσα!!! Οι λαμαρίνες θα φτιαχτούν!! Και δεν θα τις πληρώσω εγώ...

Στην δουλειά σκέτο τρελοκομείο - πάλι καλά που στο σπίτι υπάρχει ηρεμία τώρα και ξεκουράζομαι λίγο. Ο Νώντας έχει αγκαλιά τον κούκλο του και κάνει νάνι... εμάς δεν λέει τπτ άλλο εκτός από μπαμπά...από διάφορους άλλους ήχους δεν σταματαει καθόλου. Δοντάκια 4 μέχρι τώρα και περιμένουμε σύντομα και άλλα 2. Επιτέλους σήμερα έφαγε σχετικά εύκολα και δεν είχε την γιαγία του 2 ώρες να τον ταιζει. Εγώ δειλά δειλά του δίνω και άλλες τροφές δικές μας να φάει αλλά θέλω πρώτα να κάνω εξετάσεις για την αλλεργία για να αρχίσει να τρώει και δικά μας πιο επίσημα.

Θα συναντηθούμε τελικά? Ακόμα να καταλήξετε? Πάμε mall το πρωι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλες!!!

εμεις ειμαστε αρωστουλια καναμε 39 πυρετο και εχουμε πηξει στην μυξουλα!!!!!

τωρα μαλλον κολησε και μενα!!!

δεν μπαινω συχνα με εκνευριζει που αργει τοσο πολυ να ανοιξει το μαμμυ και γενικα αργει σε ολα!!!!

εχω κολησει και με το φατσομπουκη!!!

βρε ευγενια παλι καλα που εισαι καλα και δεν ηταν και το παιδι μαζι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα...

δεν μπηκα για να κατσω..εχει μπαλα σημερα και περιμενω κοσμο...δεν σας εχω διαβασει..πιθανον αυριο...σας φιλω γλυκα.. ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Ησυχα τα πράγματα πάλι σήμερα, δεν βλέπω κίνηση! τι κάνετε;

Ευγενία δόξα τω Θεώ που δεν ήταν και ο Νώντας μέσα και που δεν έπαθες τίποτα! Ο άλλος έφταιγε ε; φαντάζομαι το σοκ που πέρασες.

Ρεββέκα περαστικά στο Λυδιάκι μας και σε εσένα.

Μαιρούλα όλες εδώ έχουμε αντικαταστήσει 3 γεύματα χωρίς συμπλήρωμα γάλακτος, όχι μόνο το μεσημεριανό, γάλα κυρίως πρωί και βράδυ δίνουμε, εκτός από τις κοπέλες που θηλάζουν ακόμη που φαντάζομαι ότι θηλάζουν και μέσα στην ημέρα, αλλά και πάλι δίνουν και κανονικά γεύματα στερεών. Εσείς δεν κατάλαβα, έχει ακόμα θέμα ο Νικόλας σου με το φαγητό; φρούτα τρώει τώρα; ευτυχώς που πίνει μητρικό γαλατάκι! :D

Το τηλέφωνο της Εύης δεν το έχω γαμώτο, μήπως το έχει καμιά άλλη κοπέλα να μαθουμε τι γίνεται;

Από λεξούλες, η Αφροδίτη λέει μαμά (πλέον το λέει πεντακάθαρα και γελάει κιόλας, μάλλον γιατί βλέπει την ευτυχία ζωγραφισμένη στο πρόσωπό μου :lol: ), μπαμπά, γιαγιά, κακά (όχι όποτε τα κάνει, απλά μάλλον της αρέσει η λέξη...), άτα, και όπως σας είπα τραγουδάει κιόλας. Τρέμε Βίσση =)) ! γενικά τώρα τελευταία μιμείται συνέχεια, της λέω π.χ. αααα με διάφορους τόνους φωνής και κάνει ακριβώς το ίδιο, ή της λέω πες μαμά και το λέει. Επίσης κι εμένα τσιρίζει πολλές φορές, συνήθως ή από χαρά ή από νεύρα όταν τη βάζω στο πάρκο και θέλει να βγει.

Εχει μερικές μέρες τώρα που το βράδυ πίνει μόνο 100 μλ γάλα.. φαντάζομαι ότι είναι φάση και θα περάσει. Ή είναι λόγω των δοντιών. Δεν είχε κοιμηθεί καθόλου από τις 5 παρά που ξύπνησε, και τώρα μόλις ήπιε το γάλα και πέξαμε λίγο, την πήγα στο κρεβάτι μας στον μπαμπά και άραξε και κοιμήθηκε εκεί, χωρίς ούτε καν πιπίλα. Μάλλον θα την αφήσω εκεί, θα κοιμηθούμε οι τρεις μας αγκαλίτσαααα!

Σας φιλώ και σας καληνυχτώ λοιπόν, πάω να ξαπλώσω με τα μωρά μου! καλό ξημέρωμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες μου...

Μολις διαβασα οοοολλλλαααααα τα νεα σας αλλα τωρα ειμαι πολυ κουραζμενη για να σχολιασω οτιδιποτε. Θελω μονο να σας πω οτι ειμαστε μια χαρα γιατι ηδα πως ανισιχισατε και τα ιπολιπα τα αφινω για αυριο....

Φιλακια πολλα σε ολα τα μωρα, (μικρα και μεγαλα) :-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε ρε Εύη.... μας έσκασες!!!

Πήγα να βγω και είδα ότι ήσουν μέσα και περίμενα πως και πως μπας και γράψεις να δω τι κάνεις!

Χαίρομαι που είστε καλά, μπες αύριο να μας πεις τα νέα σου και πως είναι η Φλωρίτσα, ναι;

Φιλάκια, πάω επιτέλους στα μωρά μου, μου έφυγε και ενα άγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλιτσες!τελικα δεν κανονισατε συναντησουλα ε?εχω ενα θεμα με το ιντερνετ τελευταια και ολο φευγει απο τη συνδεση,αν κανονισετε ελπιζω να μπορεσω να ερθω.χθες πηγαμε σουπερ μαρκετ να ψωνισουμε για ολο το μηνα οπως κανουμε συνηθως και αφησαμε το γιαννακη στη γιαγια του.στο γυρισμο ομως βρηκαμε ολους τους δρομους κλειστους καθως μενω κοντα στο καραισκακι που ειχε χθες αγωνα και γιναν επεισοδια.....και αργησαμε πολυ να γυρισουμε οποτε το λουκουμακι μου κοιμηθηκε στη γιαγια του :cry::cry::cry::cry::cry::cry: κοριτσια απαισιο συναισθημα να σηκωνομαι το πρωι και να μην ειναι εδω το λουκουμακι μου...τωρα περιμενω σελιγακι να μου τον φερει.

ευγενια μου τι ηταν αυτο που επαθες ευτυχως ειναι μονο λαμαρινες!οποτε μη σε νοιαζει καθολου!αφου δεν ηταν μεσα ο νωντας ολα καλα!

μαιρουλα περαστικα στο μωρακι της φιλης σου,δε μπορω να ακουω για μωρακια να ταλαιπωρουνται ετσι!κι εμεις εχουμε καθιερωσει για πρωι και βραδυ το γαλατακι και εχουμε αντικαταστησει εντελως τα γευματα,καλυτερα ομως να ρωτησεις το γιατρο σου γιατι θηλαζες μεχρι τωρα οποτε τα πραγματα αλλαζουν.

αννουλα και ρεββεκα περαστικα σας!!εκανε πυρετουλι η μικρη σου ρεββεκα?

ευη το εχεις κανει συστημα να μας ανησυχεις ε???? :lol::lol::lol::lol: περιμενουμε νεα σου!!!

ελενη η αφροδιτουλα ροδανι παει η γλωσσα της! :lol::lol::lol: εμενα ο δικος μου μιμιται μονο τα μμμ δηλαδη π.χ αμα του πω μ-μ-μ μου απανταει κι εκείνος μ-μ-μ ετσι συνενοουμαστε! :lol::lol::lol:

μαρια χειμωνιασε καθολου εκει κατω η ακομα καλοκαιρι????αχ ξερεις τι εχω πεθιμησει??κρητικα σκαλτσουνακια μιαμμμ

ευη για πες ξανα τη συνταση με τα τρουφακια αμα μπορεσεις?εχω παρει η ασχετη σημερα τα υλικα και εχω βαλει στοχο να φαω σημερα σπιτικα τρουφακια τι σου κανει η εγκυμοσυνη ε??μεχρι και γλυκο θα φτιαξω!

η σοφουλα ειναι καλυτερα??

η μαριετα χθες δε μπηκε?

δε ξεχναω καμια ε??

φιλακιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελιζα πλησιαζουν τα γενεθλια σας και σας!οταν βρεις τι θα κανεις πες μας και μας!εχω σπασει το κεφαλι μου να σκεφτομαι απο τωρα τι θα κανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα :D

ξυπνήσαμε με βροχή σήμερα

Ευγενία πάλι καλά που μόνο οι λαμαρίνες έπαθαν ζημιά.

Εύη μας ανυσήχησες ,όλα καλά τελικά!

Η Αφροδιτούλα βλέπω είναι η μπιρ μπιρ της παρέας μας Ελένη,τι καλά!

ρεβεκα περαστικούλια.

μπεμπακο καλή επιτυχία στα τρουφακια

Σχετικά με τα γευματα του Νικόλα όπως σας έγραψα δεν έχει αντικαταστήσει ακόμη κάποιο,η παιδίατρος μου είπε η πίεση φέρνει αντιθετα αποτελέσματα.Χαιρομαι τουλάχιστον που τρωει προοδευτικά κ λίγο περισσότερο ,αλλά, με αργούς ρυθμούς γινεται αυτή η αλλαγή.Φρούτα τρώει αρκετά του αρέσουν κ απόγευμα επίσης τρωει φρούτα.Μια μερα του έδωσα κ σταφιδόψωμο έφαγε κ δυο σταφιδουλες κ γλυφοταν. Χθες πηγα να του δώσω σκόνη γάλα κ δεν την έπινε με τίποτα λέμε....βλέπει το μπουκαλι πετάει την πιπιλα και ανοιγει το στομα,μολις ρουφαει πετα το μπουκαλι με αηδια κλεινει το στομα κ μετα δεν ηθελε ουτε το μπουκαλι με το δικο μου γαλα απο το φοβο του,ευτυχως τελικα ηπιε το δικο μου.Δευτέρα ξεκινώ Ιεκ πάλι κ ψιλοαγχώνομαι γιατι πρέπει να αυξησω το γάλα μου.

Σήμερα ο ΝΙκολας πιανεται από το πάρκο στηρίζεται κ έχει βαλθεί κ κάνει τον γύρω με πλαγια πλαγια βηματάκια δεν ξέρω πόσες φορές....ευτυχώς πέφτει καμια φορά κατω κ ξεκουράζεται ,ντουρασελ λέμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελιζα πλησιαζουν τα γενεθλια σας και σας!οταν βρεις τι θα κανεις πες μας και μας!εχω σπασει το κεφαλι μου να σκεφτομαι απο τωρα τι θα κανω!

αυτο με τα γενεθλια άρχισε κ εμένα να με προβληματίζει.το βασικο ειναι απο πόσα άτομα θα καλέσω σπίτι, ποιοι θα έρθουν,πόσα παιδάκια θα είναι ώστε οι ετοιμασίες να είναι ανάλογες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια πριν καμια ωρα μου εφερε η μαμα μου το παιδι και ειμαι ενα ρακος...με εχει παρει απο κατω.δεν προλαβαινω να τα ξαναγραψω εχω γραψει ενα ποστ την "ψυχολογικη υποστηριξη"περιμενω τη γνωμη σας.....σας ειχα ξαναπει γι'αυτο το θεμα οτι με απασχολει αλλα τωρα ηρθε και ξεχειλισε το ποτηρι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι σου απανταω εδω ρε συ...στο αλλο πρεπει να γραψω "εκλεπτυσμενα" και δεν εχω χρονο..κανω δουλειες....

Ρε συ χαλαρωσε λιγο...τι σκεψεις ειναι αυτες;;; :shock::shock:

Δηλαδη οταν με το καλο γεννησεις τι θα κανεις με 2 μωρα...εκει να δεις σκηνικα απειρου καλους...με ζηλιες και κλαματα..εκει να δεις μουτρα που θα σου κανει ο μεγαλος σου...

Οκ..εχει αδυναμια στη γιαγια του...μην τρελενεσαι...ξερει οτι εσυ εισαι η μαμακα του...σε αγαπαει..χαλαρωσε...

ασε να εχουνε τη σχεση τους ...και οταν τον φερνουν σπιτι να αναλαμβανεις εσυ και να φευγουν οι γονεις σου...

Πρεπει γενικως να συμφιλιωθεις με αυτη την ιδεα γιατι οπως σου ειπα σε λιγο θα εχεις 2 μωρα.

τωρα τα γραφω λιγο αλλα αντι αλλων.Μπορουμε να τα πουμε και απο κοντα αν θες.

ηρεμησε παντως.

Καλημερα κοριτσια... :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου σε παρακαλώ πολύ, ηρέμησε κούκλα μου, γιατί έχεις κι άλλο μωράκι στην κοιλίτσα και δεν κάνει να'σαι έτσι...

Οι μαμάδες μας μοιάζουν αρκετά, κι η δικιά μου ώρες ώρες φέρεται σαν να'ναι δικό της το παιδί κι όχι δικό μου, σαν να'ναι δικιά της ευθύνη, τι θα φάει, τι θα φορέσει, πως θα κοιμηθεί κλπ κλπ και πολύ συχνά νιώθω ότι μ'εκτοπίζει με τον τρόπο της... και τα παίρνω κι εγώ στο κρανίο.

Αλλά το κάνουν νομίζω από υπερβολική αγάπη.. το γνωστό "του παιδιού μου το παιδί.. κλπ κλπ"..

Κι ο δικός μου μόλις δει τη γιαγιά του πέφτει κατευθείαν στην αγκαλιά της μέσα στα γέλια! Του κάνει όλα τα παιχνιδια, έχει και μια αλυσίδα στο λαιμό που τρελαίνεται να την τραβάει κι έτσι μόλις την δει γελάει!

Δε νομίζω πως έχεις κάνει κάτι εσύ και το παιδί δε σε θέλει. Απλά εσένα σε βλέπει συνέχεια, ενώ τη γιαγιά όχι, είναι το διαφορετικό πρόσωπο, δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τι θέλω να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε όλες!

Αχ βρε Κατερινάκι... το διάβασα το άλλο σου ποστ και πραγματικά στενοχωριέμαι που νιώθεις τόσο χάλια. Θυμήθηκα κι εγώ τα δικά μου τους πρώτους μήνες με την κίνηση του κεφαλιού που έκανε η Αφροδίτη, θυμάσαι που σας τα έλεγα; που είχε βαλθεί σώνει και καλά να με τρελάνει ότι κάτι έχει το μωρό κι εγώ δεν το καταλαβαίνω γιατί δεν έχω "εμπειρία" και τα βλεπω όλα φυσιολογικά. Με έκανε να νιώθω ότι είμαι άχρηστη και ανίκανη μάνα γιατί το παιδί μου κάτι έχει και εγώ είμαι στον κόσμο μου! Ε λοιπόν είχα τσακωθεί ΑΠΕΙΡΕΣ φορές μαζί της, με αποκορύφωμα το Πάσχα που δεν άντεξα άλλο και έβαλα τα κλάματα και της φώναζα, και από τότε δεν έχει ξανανακατευτεί με τέτοιο τρόπο. Την άφησα να κάνει το δικό της και να πάρει 800 γνώμες από γιατρούς και μετά ηρέμησε κι εκείνη. Ισως λοιπόν πρέπει απλά να την "βάλεις στη θέση της", να της εξηγήσεις ότι η συμπεριφορά της αυτή σου δημιουργεί προβλήματα και σε κάνει να νιώθεις όπως νιώθεις, και να σταματήσει τις τόσες υποδείξεις γιατί στην τελική εσύ είσαι η μάνα του παιδιού και είναι λογικό να κάνεις και κάποια λάθη μερικές φορές, ΚΑΝΕΙΣ δεν είναι τέλειος και τα μωρά δεν έρχονται με οδηγίες χρήσης!

Οσο για αυτό που λες ότι δεν σε θέλει, ούτε εγώ νομιζω ότι είναι έτσι. Συμφωνώ απολύτως με αυτά που σου είπαν η Παναγιώτα και η Ρούλα, μην τα ξαναγράφω κι εγώ! Σκέψου ότι όταν με το καλό γεννηθεί το μπεμπάκι σου εκεί θα αρχίσουν οι ζήλιες και θα έχεις ακόμα περισσότερο ανάγκη τη μανούλα σου μιας και ο "μεγάλος" θα είναι και αυτός ουσιαστικά ακόμη μωρό, για αυτό το μόνο που μπορώ να σε συμβουλέψω είναι να κάνεις μια μεγάααλη συζήτηση με τη μαμά σου, να της πεις ξεκάθαρα όλα όσα νιώθεις και να της ζητήσεις ευγενικά να σταματήσει να επεμβαίνει στον τρόπο που μεγαλώνεις το παιδί σου και απλά να είναι εκεί για βοήθεια και υποστήριξη, θύμισέ της γιατί από την χαρά με το εγγόνι μπορεί να το έχει "ξεχάσει", ότι εσύ είσαι το παιδί της και την χρειάζεσαι αλλά ως μάνα σου, όχι ως μάνα του παιδιού σου.

Ουφ νομίζω ότι πήρα φόρα και δεν ξέρω αν βγάζουν νόημα αυτά που σου έγραψα, ελπίζω να έβγαλες άκρη :lol:

Μαιρούλα νομίζω ότι καλά σου λέει η παιδίατρος, αν τον πιέζεις να φάει θα το σιχαθεί το φαγητό και μετά θα έχεις άλλα. Ευτυχώς που τρώει τα φρουτάκια του και παίρνει βιταμινούλες! Μοσχάρι τρώει καθόλου; για το σίδηρο; Οσο για το ξένο γάλα έχεις δίκιο να αγχώνεσαι που δεν το θέλει. Θα αντέξεις όμως να συνεχίσεις τις αντλήσεις μέχρι το χρόνο; αν όχι μήπως να δοκιμάσεις μια άλλη μάρκα γάλα για συμπλήρωμα όταν δεν φτάνει το δικό σου; μπορεί να μην του αρέσει αυτή η γεύση και κάποιο άλλο να το πιεί πιό ευχάριστα, έτσι μια ιδέα τώρα λέω δεν ξέρω... ρώτα και την παιδίατρο να δεις τι θα σου προτείνει. Ντούρασελ είναι το καμάρι σου ε;; :lol:

Εβαλα 3 πλυντήρια με όοολα τα χειμωνιάτικα της μικρής και περιμένω να στεγνώσουν, μαζεύω τα δικά μου καλοκαιρινά (όχι όλα, κάτι βερμούδες, σορτσάκια και τιραντέ μπλούζες που δεν φαντάζομαι να ξαναχρειαστώ) και γενικά έχω πολλά ακόμα να κάνω. Σας αφήνω λοιπόν προς το παρόν, τα λέμε αργότερα! φιλάκια!

Α και Κατερίνα, ηρέμησεεεεε! μην σκέφτεσαι τίποτα από όλα αυτά, μόνο το σποράκι που μεγαλώνει στην κοιλίτσα σου και χρειάζεται ηρεμία! σε φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...