Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010+σποράκι Νο5/Working-mums-σε-κατάσταση-π


Recommended Posts

καλό μεσημέρι από εμένα :D

καλοφώτιστα να είναι τα παιδάκια στις μανούλες που τα βάφτισαν αυτο το ΣΒΚ .

Κάπου διάβασα εδω ,συζητάγατε για το τι κανουμε τα νερα που πλένουμε τα ρουχα της βάφτισης.Λοιπόν ,έμαθα φέτος το καλοκαιρι ,μετά την βάφτιση του Νικολακη μου ,πως καθε εκκλησία έχει μια τρύπα μεσα στην οποία μπορουμε να ριξουμε τα νερα της βαφτισης.πήγε μια κοπέλα μια μερα μετα την βαφτιση κ ρώτησε τον παπα που ειναι αυτη η τρυπα κ ο παπας της εδειξε,μαλιστα έμεινε έκπληκτος που το γνωριζε μια τοσο νέα κοπέλα!εκεί ρίχνουν τα νερά που είναι με μύρο!την τρυπα αυτη την αφηνουν οταν χτιζεται μια εκκλησια.το γνωρίζατε αυτο???το λεω να το ξερουν οι άλλες που θα βαφτισουν.

Εμεις βαλαμε κουνια έξω στη βεραντα μας,καπως την στερεωσε ο άντρας μου στα σιδερα της τέντας κ έχουμε κουνια μπελα....αν μπορεσω θα σας βαλω φωτο :lol:

Δευτερο μωρακι θελω κι εγω συντομα ,αλλά προς το παρον τσου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλα κατερινακι τελειος ο χαχανουλης σου...και δεν καταλαβαινω τι κολλημα εχεις με την κινητικοτητα του..μια χαρα ζωηρος..με νευρο ειναι...μαρεσει που κανει και ελα με το χερακι του...ειναι υπεροχα τα ζουζουνια μας μωρε...

ρε ευη εδω εχεις μεσα στα ποδια σου τοσο εξεχουσες ιατρικες πρωσωπικοτητες και εσυ κανεις την δυσκολη... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

πολυ χαιρομαι που δεν ειμαι μονο εγω που θελω γρηγορα δευτερο μωρο..αντε ευγενακι παμε μαζι... ;););) κοριτσια ετσι οπως ειμαστε πρεπει να παμε και για το επομενο...μην χαλασουμε την παρεα ενταξει???

στελλα το ξερω πολυ καλα το ζορι που περναει η ξαδερφη σου...το περασα και το περναω με την γιαγια μου..τωρα πια δεν κανει βεβαια χημειοθεραπειες αλλα καθε τρεις βδομαδες κανει συντηρηση και μετα αξονικες...και καθε φορα ειμαστε με την ψυχη στο στομα μην και κανει μετασταση πουθενα...τελος αυτα...ας αλλαξουμε θεμα...

δεν σας ειπα ηρθαν τα παπουτσακια και ειναι αψογα..πολυ ελαφρια και απο την πρωτη μερα τα εχει λατρεψει..περπατουσε με χαρα και καμαρι...κοριτσια δεν υπαρχει ομορφοτερη εικονα απο το να βλεπω το παιδακι μου να τρυγυριζει στο σπιτι ορθιο περπατωντας...καθε μερα και πιο σταθερα...ειμαι πολυ χαρουμενη... :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να'μαι παλι!ευχαριστουμε πολυ!!!!μαρακι δεν εχω θεμα με τη κινητικοτητα,απλα επεσα και γω σε περιπτωση...ολα τα μωρακια εδω μεσα ξεκινησανε απο πολυ νωρις να σηκωνονται και να κανουν βηματακια και αυτο με θορυβησε λιγο!ομως ηρεμησα ρωτησα και στις ανοιξιατικες εγκυουλες(οχι δε σας πουλησα εκει μιλαω μια στο τοσο ε?? :lol::lol::lol::lol: )αυτες που ειναι ηδη μανουλες και μου ειπαν οτι αργησαν πολυ και ταδικα τους οποτε κουλαρα.!ναι οντως εχει νευρο τελευταια και πολυ το χαιρομαι!!!!!ολη μερα τσιριζει ενα πραγμα!

τι κανει ο μανωλιος μας κανει βηματακια με τα καινουργια του παπουτσακια???περιμενουμε ντοκουμεντα !

α δε σας ειπα κανουμε και καινουργιο κολπο τωρα σηκωνει το τηλεφωνο και το βαζει στο αυτι :D:D:D χαζομαμαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίναααα! τι τέλειος που είναι ο γελαστούλης σου! φατσούλα μου, να του δώσεις ένα γλυκό φιλάκι από εμένα!

Αχ κι εγώ τρελαίνομαι όταν ακούω την Αφροδιτούλα μου να ξεκαρδίζεται έτσι! κατι τέτοιες στιγμες νιώθω τόσο ευτυχισμένη και γεμάτη, που ξεχνάω κάθε ανησυχία και σκέφτομαι πόσο τυχερή είμαι που την έχω και πόσο έχει ομορφύνει τη ζωή μου!

Εύη ούτε εγώ κατάλαβα, τι έγινε τελικά με τις εξετάσεις της Φλώρας; ήταν καλές ή συμβαίνει κάτι; θα σε τρελάνουν μου φαίνεται τα πεθερικά σου...

Μαριέττα, βρήκες ευκαιρία να μιλήσεις στην κοπέλα; πως βρήκες το σπίτι σου σήμερα;

Ευγενία, όταν λες ότι θα είναι δύσκολα τα πράγματα στη δουλειά τι εννοείς; από θέμα όγκου δουλειάς ή δεν παει καλά η εταιρεία; ελπίζω να μην είναι το δεύτερο και βρεθείς ξαφνικά ξεκρέμαστη.

Μαρία με γειά τα παπουτσάκια σας! Και εσάς Κατερινάκι!

Μαιρούλα κι εμείς τα νερά όταν την κάναμε πρώτο μπάνιο μετά τη βάπτιση σε αυτή την τρύπα τα ρίξαμε! ούτε εγώ το ήξερα, ο πατέρας μου μου το είπε. Η κούνια σας είναι τέλεια! είναι αυτή της little tikes; προσπαθώ να βρω μια πατέντα να πάρω μια και να την κρεμάσω κάπου μέσα στο σπίτι.

Καλό το σερφάρισμα στο ιντερνετ, αλλά σας αφήνω προς το παρόν! πάω να χαζέψω τις φωτογραφίες της βάπτισης και να διαλέξω ποιές θέλω για το ψηφιακό. Τα λέμε αργότερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!!!!!Μαρία,με γεια τα παπουτσάκια!!!Φαντάζομαι το καμάρι σου τι κούκλος που θα είναι!!!Θέλουμε βίντεο!!!!!Καλό αυτό με την τρύπα στην Εκκλησία,θα ρωτήσω σε αυτήν που θέλουμε να πάμε τι γίνεται..

Μαιρούλα,τέλεια η κούνια!!!Εμάς θα μας φτιάξει μια κούνια ο παππούς (μπαμπάς μου) που είναι σιδεράς!! :-p:-p:-p

Κατερίνα,ο δικός μου μιλάει στο τηλέφωνο με την γιαγιά του (μαμά μου) κάθε μέρα και καμιά φορά όταν του δίνω το ακουστικό χωρίς να μιλάω στην μαμά,παίρνει ένα ύφος,περιμένει να ακούσει φωνή!! :lol:

Τελικά είμαστε όλες χαζομαμάδες ε??!!

Σας βάζω το καμάρι μου να δείτε τι ωραία που παίζει....

post-13601-13873937813416_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαιρουλα τελεια η κουνια σας!

ρε αννα τι φατσουλα ειναι αυτη ????για φαγωμα ειναι ο δικος σου!!!

αντε κανονιστε καμια συναντησουλα!εμενα δε μου ερχεται καμια αναλαμπη για το μερος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννουλα τελειο το φατσουλινι σου..να βαλεις και την αλλη που ειναι μεσα στο καλαθι..τελειος..

αχ κοριτσια οταν εχει κεφια ο αντρας μου με πεθαινει στα γελια...αυτο ειναι που λατρεψα πανω του και τον ερωτευτηκα...παλιοτερα οταν προτομειναμε μαζι που μεναμε στο πατρικο του εννοειται οτι μαζι εμενε και η μητερα...το βραδυ λοιπον ακομα και τωρα θα πεσουμε στο κρεβατι και ο αλεξης θα αρχισει τις βλακειουλες και θα μας παρουν τα γελια...ε την επομενη ερχοταν η πεθερα μου και μου ελεγε..ηθελα να ηξερα τι κανετε ολο το βραδυ και γελατε συνεχεια...τι να της πεις μου λετε???

εμενα βασικα περνει οτι βρει και το κανει τηλεφωνο..και δεν το βαζει στο αυτι οχι παει το χερι του εντελως πισω στον σβερκο και λεει εεεειιι...και μου δινει και αμα δεν μιλησω θυμωνει... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια που ειστε καλε???

μονη μου τα λεω μου φενεται..σας αφηνω λοιπον και θα τα πουμε αυριο παλι...

ονειρα γλυκα και να εχουμε μια ηρεμη και υσηχη νυχτα..φιλιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανωλακη και Γιαννακη καλοφορετα τα παπουτσακια σας και προσεξτε μη σας τα πατησουν απο κατω,επειδη ειναι καινουρια..ξερετε εσεις!!δωστε κλωτσια!!!! :lol::lol::lol:

Σημειωτεον,Γιαννακη εισαι ετοιμος για ανεβασμα στο youtybe να σε καμαρωσουν πανελλαδικως με το γελιο σου!!

Αννα τι γλυκος που ειναι ο μικρος σου!!!!

Φλωριτσα τρελανε τους εσυ ολους,πριν τρελανουν την μαμα σου...εσυ ομως μη την τρελαινεις με το διαβασμα,ετσι;μπραβο κοριτσακι μας!!!

Ευγενια με το καλο το δευτερο,πας για Ανοιξη ε!!!μπραβο ρε θηριο!!στην δουλεια τι τρεχει;

Ελενη και ολες οι κοπελες το σπιτι το βρηκα στην ΕΝΤΕΛΕΙΑ!!!!η μερα με την νυχτα χθες και σημερα!!κι εφαγε ολο το φρουτο και βολτα πηγαν και κοιμηθηκε στο καροτσι και στην συνεχεια στο σπιτι μεχρι τις 14:00 και το μεσημερι εφαγε ολο το φαγακι και κοιμηθηκε στις 16:00 μεχρι τις 17:30 που γυρισα απο το γραφειο...κι ο νεροχυτης πεντακαθαρος και το δωματιο του καθαρο και ωραια ρουχαλακια του ειχε βαλει και μυριζε ομορφα!!κοριτσια το μονο που της ειπα το πρωι,ηταν να ξεπλυνει τα πιατακια του για να μη ξεραινονται,οποτε το πηρε το μηνυμα...και απλα αν τυχον λερωθει,τα ρουχα να τα ξεπλυνει και να τα βαλει σε μια λεκανιτσα με νερο και θα τα πλυνω στο πλυντηριο...χαρηκα πολυ και ντραπηκα κιολας λιγο για οσα νομιζα χθες... :oops::oops:

ειμαι πτωμα,τωρα εκατσα λιγο και δεν εκανα και τιποτα...μαγειρεψα κατι προχειρο να φαμε,ταισα τον μικρο γιαουρτι,επαιξα μαζι του,μαζεψα τα ρουχα απο χθες που ειχα πλυνει το βραδυ,σκουπισα,σφουγγαρισα,εκανα τον Ηλια μπανιο,μιλησα λιγο με την μητερα μου,ξαναεπαιξα με τον Ηλια και τον Μανο,καθαρισα την κουζινα,ταισα τον μικρο,ο μεγαλος κοιμαται ηδη!!κι εγω καθομαι να σας γραψω και νιωθω πια Μαιρη Παναγιωταρα!!και δε σιδερωσα,ουτε μαγειρεψα για εμας για αυριο...στην δουλεια εχει αρκετο φορτο και το μυαλο μου δεν ειναι στον Ηλια ολη μερα...τελικα ξεφευγεις θες δε θες!!!

κοριτσια συγνωμη για το σεντονι,μαλλον δε θα κατσω αρκετα αποψε!!

Υ.Γ. Μαρακι θυμησε μου το περιστατικο με το κομμωτηριο..εχω φαει φρικη και δε θυμαμαι τιποτα!!

ου γαρ ερχεται μονο του το γηρας!!! :lol::oops::((:((:((:-?:-?:-?:(:(:( :-\ :-\ :-\

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέλειος ο Γιαννάκης ο γελαστούλης Κατερινάκι!!!!!Να πάρουμε και τους άντρες μας,γιατί όχι??? ;) Άντε πείτε για την Κυριακή!!! :D

εγω μεσα για την Κυριακη!!κι ο,τι ωρα θελετε!!

Μαιρουλα συγνωμη που σε ξεχασα πριν... :oops::oops: ωραια κουνια κι ωραια ιδεα για την βεραντα..εμεις ομως δεν εχουμε τεντα γαμωτο..ο ιδιοκτητης δεν εχει βαλει...εγω σκεφτομουν για αυτες που κρεμονται απο τις πορτες κι ειναι σαν να κανει τραμπαλα το παιδι,αλλα μηπως ειναι επικινδυνες;και τωρα που μεγαλωνουν και σκαρφαλωνουν μηπως να το αποφυγω;

κοριτσια το απογευμα τον ειχα στο πατωμα στο δωματιο του κι επαιζε με τα πομολα της συρταριερας του και σηκωθηκε,κοιταξε τον μπαμπα του που ηταν απεναντι και εκανε τρια βηματακια καθαρα και επεσε στα χερακια του αντι με την μουρη κατω!!το μωρο μου μεγαλωνει!!τωρα θα τα διαβαζει ο Μανωλακης και θα μας κοροιδευει,επισης κι η Σοφουλα,αλλα βρε παιδακια σας ακολουθουμε κι εμεις!!!!και θα σας φτασουμε!!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Μαριέττα, όντως φαίνεται ότι το έπιασε το μήνυμα :ymparty:

Μπράβο και στον Ηλία που έκανε βηματάκια μόνος του!!! τι ωραία! άντε σε λίγες μέρες σε βλέπω να τον κυνηγάς!

Πω πω Μαρία, κάθε φορά που αναφέρεις κάτι για την πεθερά σου φρικάρω όλο και περισσότερο!! ακούς εκεί τι κάνετε όλο το βράδυ και γελάτε συνέχεια!!! κρεμιόμαστε από τα φωτιστικά έπρεπε να της πεις, όλα τα άλλα που σκέφτομαι ότι θα της έλεγα είναι ακατάλληλα για να τα γράψω :oops::twisted:

Η συμπεθέρα μου δεν φανηκε, να ανησυχήσω;;; δεν μας είπες κιόλας βρε Εύη τι έγινε τελικά με τη Φλώρα, μην μας τα κάνεις αυτά παιδί μου!

Η μικρή πριν λίγο κοιμήθηκε :shock: . Κάτι έχει πάθει τις τελευταίες μέρες και μόλις την αφήνω στο κρεβάτι της και με δει να φεύγω από το δωμάτιο κλαίει... και έτσι την παίρνω αγκαλίτσα, παίζουμε, γελάμε και μετά την ξαναφήνω, ξανά κλάμα και ξανά τα ίδια, ώσπου κάποια στιγμή πέφτει ξερή. Μάλλον νομίζει ότι θα φύγω και θα την αφήσω όπως κάνω το πρωί, δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς.

Είναι καμιά εδώ ή να πάω για ύπνο;;; μάλλον θα πάω για ύπνο!! καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη σιγουρα ειναι το αγχος του αποχωρισμου!!εμεις την πρωτη φορα που φυγαμε με τον Μανο για την δουλεια και ξυπνησε ο μικρος κι ειδε μονο την κοπελα,εκλαιγε για πολυ ωρα :(:(

την επομενη μας προτεινε να μας βλεπει να φευγουμε γιατι θα ειναι καλυτερα να καταλαβαινει οτι φευγουμε και θα ξαναγυρισουμε..ε!! ειχε δικιο!!δεν εκλαψε καθολου οταν κλεισαμε την πορτα!!

καληνυχτα Ελενακι,παω να ξαπλωσω...εσυ μπορεις την Κυριακη με την Αφροδιτη και τον Στελιο;

φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα :D:D:D

μαρακι κρητικο καλοφορετα τα παπουτσακια σας.κοιτα τι σου βρηκα,δεν ξερω ποσο σας κανει,ειναι τραγουδακια για βαφτιση-παρτυ-γενεθλια που σε ενδιαφερει,παίρνεις ιδεες για τα πρωτα γενεθλια του Μανωλιου

http://www.vaptisibebe.gr/tragoudia_vaptisis.php

ελενιτσα έριξες τα νερα της βαφτισης στη τρυπα τυχερη!

πώς πατε με τις αλλαγές στα δώρα βαφτισης όλες οι μανούλες????πανικός ε????σπαζοκεφαλια #:-s#:-s#:-s τα πέρασα πρωτη απ ολες εγω κ ξεμπέρδεψα,θυμόσαται που σας έλεγα...? #-o

σχετικα με την κουνια ,την πήραμε απο μαγαζι με αθλητικά είδη,απο φίλο μας,έχει κ το τζαμπο όμως.θέλω να πάρω αυτη που έχει στηριγμα για το έδαφος κ την βαζεις οπουδηποτε ,απλά δεν είχε στο μαγαζι οταν πηγαμε να ψωνισουμε,οταν θα την φερει θα την πάρουμε,χωράει στην βεράντα μας ευτυχώς :D

Μαριεττα ευτυχως όλα καλά με την τάξη στο σπιτι!χαιρομαι,τα διαβαζα κ φρικαρα.

μπεμπακο ,γιατι άγχος για την κινητικότητα?είδες τελικά που όλα είναι οκ>!καθε παιδι έχει τους δικους του χρονους

αυτο με τα γέλια των μωρών που λέτε κ εμενα με τρελαίνει !ένα μεσημερι ειχαμε τον μικρο στην κουνια ,του εκανε ο μπαμπας αστεια κ γελουσε πολυ δυνατα,το ίδιο απογευμα μας ειπαν σχεδόν όλοι απο την γειτονια ,απο την πολυκατοικια μας 5 όροφοι κατω ,συν απεναντι 4 σπιτια,μας ειπαν λοιπον σας ακουσαμε το μεσημερι κ χαθηκαμε στα γέλια με τον μικρο. καμάρι εμείς.... 8-}8-} ευτυχως δεν ενοχληθηκαν λέω εγώ...αλλά ποιός να ενοχληθεί με ένα μωρό που γελάει?????είναι η χαρά στη ζωή ένα χαμογελαστο μωρό!

αντε πολλα έγραψα ,περιμενω να ξυπνησει ο Νικος να παμε λαική.ξυπνησε απο τις 7 σήμερα κ ήθελε να κοιμηθει για πρωινο πάλι.Εσας κοιμουνται το πρωι,κατα τις 10-11 ?????εμενα ναι καποιες φορες,αλλα προσπαθω να του το σταματησω για να κοιμαται το μεσημερι αρκετα,διοτι οταν κοιμαται στις 10-11, τον μεσημεριανο υπνο τον κανει στις 4 #:-s

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια..πως πατε εργαζομενες/???

εμεις μια χαρα..τωρα κοιμαται και ειπα να μπω να δω τι ειπατε χθες αλλα ολες ησαστε κουρασμενες και το κλεινετε νωρις το μαγαζι..

μαιρουλα εμενα ξυπναει 6,30-7 και πεινει το γαλα του..τις περισσοτερες φορες δεν ξανακοιματε αμεσως αλλα κατα τις 10 σημερα κοιμηθηκε παλι 8 και ξυπνησε 9,30 και τωρα κοιματε παλι λογικα μεχρι τις 1-1,30...εγω το μεσημερι τον θελω ξυπνιο αφου ερχεται ο αλεξης κατα τις 3να προλαβαινει να τον δει και να παιξει λιγο μαζι του..και μετα θα ξανακοιμηθει κατα τις 6..και αλλες φορες ξυπναει γυρω στις 8 αλλιως και ειναι κουρασμενος θα το παρει σερι μεχρι το πρωι...παντως δεν του βαζω οριο στον υπνο..οταν νυσταζει μου το δειχνει με την γκρινια του και ετσι μολις τον βαλω στο κρεβατι του περνει το γαιδουρακι του αγκαλια και κοιμαται αμεσως...τελεια τα τραγουδακια σου ευχαριστω πολυ πολυ... :-*:-*:-*:-*:-*

μαριεττα κανετε βηματακια???μπραβοοοοοο...αντε καλα τρεξιματα τωρα..πριν το καταλαβεις καλα καλα θα τον δεις να σουλατσαρει ολο το σπιτι...ενταξει η μικρη εε?οχι τιποτα αλλο αλλα ακομα και αυτο το ψιλομαζεμα που θα κανει εσενα θα σε βοηθαει πολυ...σαν τον βεγγο τρεχεις ολη μερα..

ελενη εγω να δεις ποσο τα παιρνω καθε που την σκεφτομαι..σημερα που ο μικρος κοιμοταν το πρωι ηταν ευκαιρια και για μενα να χουχουλιασω λιγο ακομα στο κρεββατι...9 η ωρα χτυπουσε την πορτα..μα καλα στον υπνο της μας εβλεπε??ευτυχως ειχε σηκωθει ο αλεξης να βγαλει βολτα τα σκυλια και να ετοιμαστει για δουλεια και της ειπε πως κοιμομασταν και την εκανε με ελαφρα..ελεος δηλ.

τι τρωτε σημερα τσουπρες??εγω εχω φαι λαχταριστο που βλεπω να περνω και τα 4κιλα που εχω χασει..σπετζοφαι με πατατες τηγανητες...κολαση...

φευγω τωρα παω για καμια δουλεια..φιλιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι σπετσοφαι ε????αυτο ειναι αιτια να κατεβω κρητη!τα λενε αυτα σε μια εγκυο γυναικα?

κι εμενα τα ιδια ωραρια υπνου με σενα εχει μαιρουλα δε νομιζω οτι ο δικος μου ειναι ακομα ετοιμος να τον παω κατευθειαν στο μεσιμεριανο υπνο.κατα της 10 τριβει τα ματακια του και θελει να τον βαλω στο κρεβατι.

μετα παλι κατα τις 3μιση.αυτη τη κουνια με τη βαση την εχουν και στα τζαμπο.

σημερα βολταραμε στα μαγαζια και πηραμε μπουφανακι απο το ζαρα μονο 25 ευρω (οι τιμες για μπουφαν ξεκινουσαν απο 20-25)!τωρα ειμαστε πανετοιμοι για τα χιονια!πηγα μες τη καλη χαρα και στα h&m να δω τα παιδικα..αλλα το καταστημα του πειραια δεν εχει! :( τα γυναικια -νεανικα παντως ειναι μουρλια!και ειχε και πολυ καλες τιμες.ελπιζω να μπορεσω να παω συντομα!δε ξερω πως η θα μου κανει δωρακι ο αντρας η θα παω να κανω ληστεια!δεν αστειευομαι ε?? :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ομορφες,δεν εχω διαβασει τι γραψατε...........

και ερωτω..........θα τα πουμε κυριακη? καλυτερα απογευματακι ,γιατι το πρωι θα κοινωνισω το μπεμπε

αντε πριν χαλασει ο καιρος παλι,δεν θα σας παρακαλαω..........θα περασουμε τελεια,μαζευτητε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Τι κάνετε; εγώ δουλεύω :( . Αλλά χρειαζόμουν ένα διαλειμματάκι να ξελαμπικάρω...

Μαρία αχ αχ αχ... μου άνοιξες την όρεξη! σπετσοφάι με πατάτες τηγανητές;;; πραγματικά, κόλαση! :lol::lol: αλλά παρηγορούμαι γιατί έχω κι εγώ ωραίο φαγάκι στο σπίτι, σαρδέλα "παντρεμένη" στο φούρνο! γιαμ γιαμ!

Μαιρούλα οι αλλαγές μεγάλο μανίκι! έχει περάσει 1 μήνας από τη βάπτιση και ακόμα έχω 5-6 δώρα για αλλαγή...

Μαριέττα λογικά μπορούμε κι εμείς την Κυριακή! πρωί όμως, γιατί το απόγευμα έχουμε μια βάπτιση. Για πείτε και οι υπόλοιπες, θα βρεθούμε τελικά; με άντρες και μωρά, με σκέτα μωρά ή μόνες μας μιας και είμαστε απο μόνες μας "τρελά μωρά";

Γελάω μόνη μου τώρα... αυτό το διάλειμμα για να σας γράψω το έχω κάνει από τις 11 το πρωί και μόλις τώρα κατάφερα να το ολοκληρώσω :lol::lol:

Κατερίνα με γειά το μπουφανάκι! στα h&m είχα πάρει κάτι ωραιότατα τζιν εγκυμοσύνης. Μη κάνεις ληστεία έγκυος γυναίκα, περίμενε να γεννήσεις πρώτα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα καλά, για Σάββατο δε λέγατε συνάντηση;; Πότε πήγε για Κυριακή;;;;

Δε μπορώ την Κυριακή!!! :( Θα έρθει η βαφτιστήρα μου με την αδελφή της στο σπίτι.

Εντωμεταξύ, τώρα έλεγε ότι θα χαλάσει ο καιρός το σ/κ... χωρίς βροχή συνάντηση δε γίνεται! =))

Μαράκι σπετζοφάι εεεε;;; Μιαμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ

Πες συνταγή!!

Μαριέττα μια χαρά η κοπελίτσα... καλιήήή κοπελίτσα!!! =)) =))

Σφράγισα το δόντι κι ακόμα πονάει... κλαψ :(

Είδα νέες φωτογραφίες, βιντεάκια... φατσάκια τρέλα!!!!

Τέλος, έχουμε τα πιο όμορφα μωρά!! κουκουβά-κουκουβά!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γελάω μόνη μου τώρα... αυτό το διάλειμμα για να σας γράψω το έχω κάνει από τις 11 το πρωί και μόλις τώρα κατάφερα να το ολοκληρώσω :lol::lol:

Eλένη κι εγώ τα ίδια!!! Άρχισα να γράφω κατά τις μία και νύχτωσε μέχρι να πατήσω υποβολή! =))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενταξει ειναι και το σαββατο μια χαρα μπορω... :lol::lol::lol::lol::lol::lol: ε τι δηλ.μονο εσεις θα κανονιζετε? θα πω και εγω οτι μπορω και θα κανω πως ειμαι μαζι σας...ε μα πια...δεν γινεται να ζηλευω καθε φορα...

κοριτσια το φαγητο ηταν θεικο..ρουλα εγω δεν τσιγαριζω τα υλικα μην γινει πιο βαρυ απο οτι ειναι για αυτο βαζω το κρεμμυδακι τις πιπεριες και το λουκανικο με λιγο κρασι και μολις ξεκαψει βαζω την ντοματα..σε 20λεπτα ετοιμο το φαγητο αμα θες το κανεις και καυτερο με πιπερια τσιλι εγω το τρωω αλλα ο αλεξης οχι και ετσι δεν βαζω..και αμα κοψεις και τις πατατες στρογγυλες... =p~=p~=p~=p~=p~=p~=p~=p~=p~=p~

ελενακι σαγαπαω σε εκτιμαω αλλα μην με τραταρεις σαρδελες... :ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick:

γκαστρουλα ελααααα...εχει μπολικο ακομα..ετοιμο το πιατο σου αντεεε... :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με εχει πιασει η νοσταλγια μου..θυμαμαι οταν καναμε την σπερματεχγυση ποση αγωνια ειχα ποση σιγουρια οτι εμεινα εγκυος αλλα και ποσα νευρα γιατι σκεφτομουν οτι τελικα ουτε τωρα τα καταφεραμε..σας εχω πει οτι μεχρι να κανω τεστ για να μην σκεφτομαι και να περασει ο καιρος εκατσα και εβαψα την αυλη..αφου σκεφτομαι πως αυτο το παιδι εχει περασει τα πανδεινα απο σπορακι ακομα για αυτο τωρα με τρεχει ολη την ωρα... ;);)

και μετα οταν εκανα την χωριακη και βγηκε θετικη η καρδια μου πηγαινε να σπασει τοσο δυνατα που χτυπουσε νομιζα θα ξεπηδησει απο μεσα μου...επρεπε να περασει μια βδομαδα για να παω στον γιατρο και νομιζα ηταν αιωνας..

και μετα το πρωτο υπερηχογραφημα οι πρωτοι χτυποι της καρδιας να το βλεπω να σχηματιζεται και να γινεται ανθρωπακι σιγα σιγα..η πρωτη κλοτσια και η εμμονη να με κλοτσαει παντα το βραδυ στο κρεβατι..τον αλεξη να νοιωθει τις κλοτσιες και να μην το πιστευει..μετα η γεννα το πρωτο κλαμα το πρωτο βλεμα η πρωτη αγκαλια το πρωτο νιαουρισμα..και τωρα εχω αγκαλια το πιο ομορφο θαυμα του θεου και ειναι μερες που καθομαι και τον χαζευω και λεω πως μπορει να μην ειμαι καμια κουκλαρα η καμια καριεριστα με σπιταρωνες λεφτα και δεν ξερω και εγω τι αλλο...αλλα αυτο το πλασμα που εφτιαξα ειναι ολος ο κοσμος..το δικο μου δημιουργημα και ειμαι τοσο περηφανη...

κοριτσια συγνωμη για το κατεβατο αλλα αφου τα σκεφτομουν να μην τα βγαλω απο μεσα μου???και στο κατω κατω αν δεν τα πω σε σας σε ποιον θα τα πω εεεε????? :lol::lol::lol::x:x:x:x:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία μου κι εγώ τα σκέφτομαι και με πιάνει νοσταλγία... μοναδικές στιγμές, όπως και να το κάνουμε, χαράκτηκαν στη μνήμη για πάντα...

Σου εύχομαι να τις ξαναζήσεις σύντομα, αλλά με λιγότερο άγχος εεε;; ;):)

Για που λέτε το καφεδάκι;; Εγώ κινούμαι με συγκοινωνίες, θα με βόλευε κάπου που να μπορώ να πάω με τραμ/μετρό. Αν το κανονίσουμε για Σάββατο μπορώ (εκτός απροόπτου βέβαια). Κυριακή ο καιρός χαλάει, στο meteo.gr δείχνει βροχές και καταιγίδες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν νομιζω πως φευγει το αγχος οσα παιδια και αν κανεις..θελεις παντα ολα να ειναι καλα και παντα εχεις το καρδιοχτυπι για τις πρωτιες... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου τι κάνετε; Εγώ είμαι λίγο στεναχωρημένη γιατί η Σοφούλα μου έχει βγάλει κάτι σπυράκια που έχουν κάνει κοκκινίλες και πρηξίματα στο παιδάκι μου σε αρκετά σημεία και ένα απ' αυτά έίναι κάτω απ' το μάτι και είνα σαν να έχει φάει μπουνια. Πήρα την γιατρό της περιέγραψα την κατάσταση και μου είπε να της βάζω fucicort (εκτός από το μάτι ) και να της δίνω ανα οχτάωρο atarax.

Ειρηνάκι sooooooosssssss τι έπαθε η Σοφούλα μου; Θα σε παρω τηλ αυριο.

Έλπίζω να μην έχει τίποτα αύριο ως δια μαγείας να έχουν εξαφανιστεί γιατί δεν μπορώ να την βλέπω έτσι.

Από διάθεση είναι μια χαρά βέβαια, παίζει γελάει, τρώει. Τι να πω;

Κατ' άλλα τα ίδια, δουλειά πήξιμο πολύ (δεν προλαβαίνω να πατήσω το internet explorer πλέον πόσο μάλιστα να μπω και να χαζέψω γαμώτο).

Περνάει όμως έτσι γρήγορα η ώρα.

Αύριο επιτέλους θα φύγω 13.30 (αντί 15.30) μετά από τόσο καιρό και Παρασκευή δεν θα πάω όπως έχουμε συμφωνήσει απ' την αρχή.

Σας ζητώ συγνώμη που δεν θυμάμαι να σχολιάσω τα νέα σας παρ' όλο που τα διάβασα αλλά δεν έχω καθαρό μυαλό από την κούραση και την αναστάτωση μου.

Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι ο Ηλίας έκανε βηματακια και θέλω να τον συγχαρώ!!!!! Μπάβο Ηλία μου!!! Δεν γελάει η Σοφούλα μην ανυσηχείτε γιατί ακόμα παρ' όλο που αμολάμε τα χέρια μας από οπουδήποτε στηριζόμαστε και στεκόμαστε όρθιες στα πόδια μας, δεν λέμε ακόμα να τολμήσουμε κανα βήμα, οπότε μας έφαγε ο Ηλίας στην στροφή!

Α! Όσο για την συνάντηση κορίτσια μου Κυριακή έχω βαφτίσεις και πρωι (που πρέπει να κοινωνήσω και την Σοφούλα) και απόγευμα. Σάββατο ενδέχεται να πάμε Κόρινθο με τον Βασίλη για να ελέγξουμε τι έχει φτιάξει ο μάστορας στο εξοχικό που το είχαμε αφήσει λίγο λόγω τρεξιμάτων.

Αν δεν πάμε, μπορώ οποιαδήποτε ώρα.

Αυτά φιλενάδες. Σας φιλώ, πάω να ξαπλώσω γιατί 1.00 η ώρα πρεπει να σηκωθώ να της δώσω atarax.

Καληνύχτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...