Μετάβαση σε περιεχόμενο

MΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2012


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια!!! Πρωτα ο Θεος περιμενω και εγω το δευτερο μωρακι μου 29 Μαιου. Παμε για αυχενικη 22/11!! Υποφερω απο εμετους τα πρωινα πραγμα που δεν ειχα στο πρωτο μου μωρο. Ελπιζω να λεμε... :)

Γειά σας και από εμένα!!!!!!!!!!! Τομα καλωσηρθες & με το καλο! Έχουμε την ίδια μέρα αυχενική. Που θα την κάνεις? Εγώ στο Ιασώ... :):):) Και η 'επίσημη' ΠΗΤ μου είναι ίδια με την δική σου, απλώς θα σιγουρέψουμε την ημερομηνία στην αυχενική :D:D

Αγοράκι είναι το 1ο σου μωράκι??

Σκορπίνα περιμένουμε να μας πεις τα νέα σου μόλις επιστρέψεις!!!! Καλή επιτυχία και πάλι!!

κορίτσια εγώ έχω ένα μικρό θεματάκι με το φαγητό...όταν τρώω κάτι με σχετικά αρκετά λιπαρά...πχ μουσακά (ελαφρύ μεν ) ή μπριζολάκια με πατάτες κλπ, με πιάνει σχεδόν αμέσως η κοιλιά μου και διάρροια (συγνώμη για τις λεπτομέρειες) με αποτέλεσμα να αδειάζει ότι έχω φάει (σοορυ και παλι)....με αποτέλεσμα να έχω χάσει 2 κιλά σε συνδυασμό με τις αναγούλες...

καλά δεν λέω ότι με 'χαλάει' κιόλας, απλώς μου κάνει φοβερή εντύπωση καθώς στην μπέμπα μου είχα ακριβώς τα αντίθετα συμπτώματα, δηλαδή Δυκοιλιότητα και σε πολύ μεγάλο βαθμό...Εσείς πώς τα πάτε με αυτό το 'θέμα' :D:D:D

είστε καλά κατά τα άλλα? κλώτσησε κανένα μωράκι ??? :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

koritsakia pos iste???

sotkou perastikoulia k pali , mallon prepi na arxisi na fenete siga siga i kilitsa sou gia na arxisoun na se pisteboun :)

expectingmummy kala apotelesmata na mas enimerosis

skorpinaki logika tetia ora i e3etasi tha ine se e3eli3i , makari na pane ola kala

samantha oso gia afto pou ipes gia tis enoxlisis , tis ixes apo tin arxi tis egkimosinis i tora teleftea se piasane ?? min krioses k apla etixe otan efages kati me perissotera lipara .

i alithia ine pos ego kati paromio den exo biosi mexri tora , omos .. exo paratirisi pos exi alla3i i sixnotita me tin opoia pigeno toualeta . k den anaferome mono stin ourisi pou afto itan anamenomeno:) prin as poume mpori na pigena mia fora stis 5 meres tora paratiro pos sxedon kathe mera exo rantebou :) telika polla alazoun me tin egkimosini .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aa k episis afto pou ipes gia to moraki ... anipomono na to nioso!!! afto elega ston antra mou simera . iparxoun fores pou ime kala xoris anagoules klp k to 3exnaw :) mias k den fanike akomi kilitsa . k leoooo pote epitelousss tha to nioso :) . xero omos pos apokliete na simbi prin k tin 20i ebdomada kiisis opote kano ipomoni . oses iste idi manoules thimaste se pia ebdomada niosate ta mikroulia sas ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

euxaristw Veloudenia kai kalwshr8es Toma ! koritsia egw pernw to sidhro kai me peirazei arketa etsi afou sunexizoun oi aupnies to pinw kata tis 5 kai etsi eimai komple.oso gia ta varia faghta den mporw na faw edw ta apla faghta trww kai fouskwnw amesws les kai exw faei mia katsarola kai ekana kai mia xazomara prox8es sto supermarket mou edwsan na dokimasw mortadela me fustiki kai revomoun mexri to bradi ti mortadela (sorry gia to revomoun) opote prosexw na trww pio light faghta.

ps :phra shmera ton giatro na ton rwthsw an 8a sunexisw ta utrogestan gt kanonika exw mpei ston 3o kai mou eipe nai kanonika mexri poia evdomada mporw na ta pernw kserei kamia kopela? o giatros mou eipe den uparxei provlhma .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Veloudenia εγώ ένοιωσα το μωράκι μου αργά, γυρω στην 18η εβδομάδα, ίσως και πιο αργά...βέβαια κατά τον 4ο μήνα ένιωσα κατι σαν ένα μικρό ψαράκι να κινείται μέσα στην κοιλιά μου χαμηλά...και όλες οι μεγαλύτερες που με ρωτούσαν (πχ μαμά, θείες) αν το ένιωσα μου λέγαν οτι εκεινες το 'ακουσαν' μόλις μπηκαν στον 4ο...αλλά ο γιατρός μου είπε: ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ!!!!!!!!!!!!

εγώ τον γιατρό πιστεύω σε γενικές γραμμές, αλλά μια και είναι άντρας και όπως και να το κάνουμε δεν έχει νιώσει κάτι τέτοιο ποτέ....κρατάω και μια μικρή επιφύλαξη! :lol::lol::lol::lol:

sotkou, σχετκά με τα utrogestan, ο κάθε γιατρός δίνει διαφορετικές οδηγίες, για παράδειγμα σε εμένα είχε πει ένας γιατρός αρχικά να τα πάρω προληπτικα (έτσι χωρίς λόγο) μετά ο γιατρός που τελικά και κράτησα μου είπε οτι δεν τα παίρνουμε προληπτικά ....πόσα παίρνεις την ημέρα? Για ποιον λόγο τα παίρνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλήθεια κορίτσια που μένετε? Εργάζεστε? Με τι ασχολείστε?

Εγώ μένω στη Αθηνα (Χολαργο) είμαι ελευθερος επαγγελματιας (πολιτικος μηχανικος) και είναι 29 ετών

με λένε Σαμανθα και είμαι καλα!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxaxa samantha me ekanes kai gelasa! egw mpainw sta 30 telos dekemvrh menw peristeri sthn a8hna kai eimai ka8hghtria agglikwn exoume oikogeneiako frontisthrio ksenwn glwsswn (mpampas,aderfh k egw)alla exw kai idiaitera arketa pros to parwn exw 17 idiaitera kai exw hdh arnh8ei 4 logo ths katastashs mou.

oso gia ta utrogestan mou ta edwse gt eixa aimoragia evdomh me ogdoh evdomada kai hmoun sto krevati kai etsi mou eipe na ta sunexisw.

aaaaaa ksexasa eimai h Roula kai eimai kala! :P to opoio vgainei apo swthria alla to arnoumai apo mwraki ! den to akouw me tipote. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kala kanoume k gnorizomaste :) kalio arga para pote :)

ego ime i zina , logika i mikroula tis pareas mias k ime 24.5 , ta 25 ta klino ton martio :) exo teliosi mme . k asxoloume me afto , me diaforous tropos . zo stin lefkosia ... afta :)

aa k... xarika koritsia gia tin gnorimia :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Ρούλα!!!!

Εγώ είμαι η Έλενα , το Σαμάνθα προέκυψε από όταν είχα φτιάξει το email για να μπω σε ένα Αγγλικό site :D:D και έτσι έμεινε.....

17 ιδιαίτερα!!!!!!!! ΟΥΑΟΥ!!! Πάρα πολλα !! Μπράβο σου!!! θα είσαι καλή ε???

εγώ δουλεύω για την άλλη δουλειά μου που είναι στο Πανεπιστήμιο, στα Αγγλικά (αποκλειστικά) οπότε είναι η δεύτερη φύση μου !!! άντε βρε να σου στείλω τίποτα να μου διορθώσεις :lol::lol::lol::lol:

από ορολογία ξέρεις??? :lol::lol::lol:

λογικά όπου να ναι θα σου κόψει τα utrogestan!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kala kanoume k gnorizomaste :) kalio arga para pote :)

ego ime i zina , logika i mikroula tis pareas mias k ime 24.5 , ta 25 ta klino ton martio :) exo teliosi mme . k asxoloume me afto , me diaforous tropos . zo stin lefkosia ... afta :)

aa k... xarika koritsia gia tin gnorimia :)

Γεια σου Ζήνα!!!!!!!!!!!!! Απο μικρή στα βάσανα!!! :D:D:D Αν και από ότι έχω μάθει και από το μαμμυ, στην Κύπρο παντρεύονται & κάνουν οικογένεια σχετικά νωρίς??? Ή κάνω λάθος??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpa oxi . afto sinebene poli poli palia . tora pleon exoun apeleftherothi ta pragmata . skepso mono oti . :) ime idi 1.5 xrono pantremeni . sinolika 10 xronia pano kato me ton antra mou . teliosa to sxolio spoudasa pantreftika doulepsa 2-3 xronia pano sto antikimeno mou . afou otan ta skeftome afta anarotieme pote prolaba k ta ekana ola afta :) . an k na sou po tin alithia epidi anekathen ekana parea me megaliterous k o antras mou akomi me pernai 7 xronakia kai i parees mas oi perissoteres ine konta stin ilikia tou kata kapio tropo aisthanome megaliteri :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mia xarούλα! Τα έκανες όλα και τις σπουδές σου και την δουλειά σου και τώρα την οικογένειά σου!! Μπράβο!!!Με το καλό! να είστε πάντα ερωτευμένοι και χαρούμενοι!!!!!είστε μαζί από το σχολείο ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai afto efxome k ego se oles sas . pano apo ola na imaste oles kala na xeromaste tin oikogenia mas . ego pigena sxolio , aftos me epta xronakia diafora , opos katalabenis spoudaze :) esis pote k pos gnoristikate me to etero imisi koritsia??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mia xarούλα! Τα έκανες όλα και τις σπουδές σου και την δουλειά σου και τώρα την οικογένειά σου!! Μπράβο!!!Με το καλό! να είστε πάντα ερωτευμένοι και χαρούμενοι!!!!!είστε μαζί από το σχολείο ??

apo orologia den uparxei provlhma ka8ws exw megalwsei se merikws ksenoglwssh oikogeneia :P kai kanw arketes metafraseis gia ptuxiakes alla twra prospa8w na tis apofeugw log oti den uparxei oreksh gia douleia (krataw kapoies wres kai gia mena me to mwro ) :) o pateroulhs kai h manoula me spoudes kai xronia sto ekswteriko opote katalabaineis palio amerikanakia! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμείς γνωριστήκαμε πριν από 4.5 χρόνια όταν ήμουν 24.5 (στην ηλικά σου χαχα) και ερωτευτήκαμε το ίδιο βράδυ!!!!!!! Σε ένα μπαρ-κλαμπ σε κοινή παρέα...εκ των υστέρων ανακαλύψαμε ότι είχαμε 3 διαφορετικές κοινές παρέες (παρότι εκείνος σπουδαζε θεσσαλονίκη και εγώ αθήνα) και για ένα σωρό διάφορους λόγους δεν είχαμε βρεθεί ποτε..πχ πήγαινα εγώ στο σπίτι μιας κοινής φίλης νωρίς, ερχόταν αυτος αργά αφού είχα φύγει και άλλα πολλά τέτοια!!

μετά από 1.5 χρόνο σχέσης αποφασίσαμε να παντρευτούμε και 1 χρόνο μετά που γύρισα Ελλάδα από σπουδές στο εξωτερικό παντρευτήκαμε!!!!!!!!

τώρα περιμένουμε το 2ο παιδάκι μας και ευχόμαστε να πάνε όλα καλά!!!!!!!!!!!!

sotkou (Ρούλα) θα σε χρειαστωωωωωωωωωωωωωωω!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ δεν έχω μπει όλη μέρα και έχασα ωραία κουβεντούλα.

Καταρχίν skorpinaki σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και περιμένουμε τα νέα σου.

Τόμα καλώς ήρθες στην παρέα μας και σου εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Λοιπόν εγώ είμαι η Μαριάννα (από το Μαριάννα :lol: ) είμαι μάλλον η μεγαλύτερη 32 θεόκλειστα τον Σεπτέμβριο , είμαι αρχ.μηχανικός από Αθήνα.Με τον άντρα μου γνωριστήκαμε πριν από 8 χρόνια ,εγώ ήμουνα 24 και εκείνος 26,και εμείς σε κλαμπάκι ,ήρθε μετά από 2 !!!!!ώρες καρφώματος(και από τις 2 πλευρές) να μου μιλήσει!!!!!!!Ήταν και εμάς κεραυνοβόλος έρωτας και είμαστε 3 χρόνια παντρεμένοι.

Ζήνα είσαι μάλλον η μικρούλα της παρέας μας και θα πρέπει να σε προσέχουμε.

samantha τελικά όντως το πεπρομένο φυγείν αδύνατο!!!!!!!

Ακόμα δεν μπορώ να θυμηθώ όλα τα μικρά σας :( .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!

Πήρα και τα τελειωτικά αποτελέσματα σήμερα από το PaPP A οπότε σε συνδυασμό με την αυχενική η τρισωμία 21 παρέμεινε σταθερή και οι άλλες δυο ανέβηκαν πολύ ψηλά και είμαι πολύ χαρούμενη τώρα!!!

Είμαι η Έλλη παρεπιμπτόντως, είμαι 30 χρονών, παντρεμένη περίπου 4 μήνες. Με το άντρα μου γνωριστήκαμε πριν από 4,5-5 χρόνια και μετά από 3 συζήσαμε και αρραβωνιαστήκαμε οπότε το μπεμπάκι μας ήρθε σε πολύ καλή στιγμή!!! Λίγο θα μας ταλαιπωρήσει το καλοκαίρι που θα μετακομίζουμε αλλά δεν πειράζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και από εμένα!!!!!!!!!!! Τομα καλωσηρθες & με το καλο! Έχουμε την ίδια μέρα αυχενική. Που θα την κάνεις? Εγώ στο Ιασώ... :):):) Και η 'επίσημη' ΠΗΤ μου είναι ίδια με την δική σου, απλώς θα σιγουρέψουμε την ημερομηνία στην αυχενική :D:D

Αγοράκι είναι το 1ο σου μωράκι??

Σκορπίνα περιμένουμε να μας πεις τα νέα σου μόλις επιστρέψεις!!!! Καλή επιτυχία και πάλι!!

κορίτσια εγώ έχω ένα μικρό θεματάκι με το φαγητό...όταν τρώω κάτι με σχετικά αρκετά λιπαρά...πχ μουσακά (ελαφρύ μεν ) ή μπριζολάκια με πατάτες κλπ, με πιάνει σχεδόν αμέσως η κοιλιά μου και διάρροια (συγνώμη για τις λεπτομέρειες) με αποτέλεσμα να αδειάζει ότι έχω φάει (σοορυ και παλι)....με αποτέλεσμα να έχω χάσει 2 κιλά σε συνδυασμό με τις αναγούλες...

καλά δεν λέω ότι με 'χαλάει' κιόλας, απλώς μου κάνει φοβερή εντύπωση καθώς στην μπέμπα μου είχα ακριβώς τα αντίθετα συμπτώματα, δηλαδή Δυκοιλιότητα και σε πολύ μεγάλο βαθμό...Εσείς πώς τα πάτε με αυτό το 'θέμα' :D:D:D

είστε καλά κατά τα άλλα? κλώτσησε κανένα μωράκι ??? :D:D:D

Καλησπεραααα και σας ευχαριστω για την υποδοχη!!

Σαμανθα μου ειναι το δευτερο μωρακι μου το πρωτο ΝΑΙ ειναι αγορι. Μενω και ειμαι απο Κυπρο και την αυχενικη θα την κανω στη γιατρο μου στην κλινικη οπου εχει το ιατρειο της και εκει κανει και τισ γεννες.

Παντως στο γιο μου την αυχενικη την εκανα στις 11 και κατι βδομαδες ενω τωρα θα ειμαι 13.

Να συστηθω και εγω ειμαι απο Κυπρο ειμαι 30 χρονων εργαζομαι, με τον αντρα μου γωνριστηκαμε πριν 11 χρονια εχουμε ενα αγορακι 2 ετων και περιμενουμε και το δευτερο μωρακι μας το ΜΑΙΟ.

Παντως και εγω εχω πολλα αντιθετα συπτωματα με αυτα του πρωτου μου παιδιου οπως οι εμετοι αλλα εγω κρατω το οτι καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου γλυκα!!!παλι χαθηκα και ξανα εμφανιστηκα σε σουπερ θεματακι!!!χαχχαχα τι μου κανετε?εγω μια χαρα!!!αλλα πολυ τρεξιμο δουλεια σπιτι παιδι εγκυμοσυνη.... χαμος .....

Εγω με τον αντρα μου γνωριστηκαμε πριν απο 15 χρονια ,αυτος 19 κι εγω 13....μετα απο καποια χρονια τα φτιαξαμε για κανα μηνα αλλα δεν τον ηθελα και τον χωρισα....καναμε αλλα 5 χρονια να ξαναβρεθουμε...ξανασυναντηθηκαμε το 2005 και τα φτιαξαμε ,2006 αρραβωνιαστηκαμε και 2008 παντρευτηκαμε!!!!2010 γεννηθηκε η νεραιδα μας ,η ΕΛΕΝΑ και πρωτα ο Θεος 2012 θα γεννηθει το 2ο νινακι μας!!!ακομη δεν ξερουμε τι ειναι..ο ιατρος ειπε 25 του μηνα θα μαθουμε!!

Φιλακια πολλα σε ολες σας!!!συγνωμη που δεν μπαινω συχνα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aaaaaaaa ksexasa na pw twra pou eida ta mhnumata sas ton antra mou ton gnwrisa sta 19.5 kai kati parapanw :) exoume 9 mhnes diafora dhladh tpt.otan ton prwtoeida lew egw me autwn den paizei (parepiptwntos einai polu omorfos antras ksan8os psilos me galazia matia san montelaki mporei na ton exete dei sthn tv sthn fida me thn etairia tou kwnstantakatou :P )...k sunexizw lew den paizei gt eixa xwrhsei k apo mia sxesh pou htan xali mauro , to idio vradi vghkame me polu megalh parea se ena clubaki k apo tote eimaste mazi 7 xronia sxesh 3 xronia gamou.( akoma to skeftomaste k gelame gt otan feugame apo to club kati eixe mpei sto mati mou k eixe gurisei o fakos k mou leei gia na dw edw katw apo to fws ths kolwnas k me filhse to slogkan tou einai h kolwna ftaiei pou tuflw8hka mazi sou otan ton peirazw :P aaa kai otan shkw8hke na xwrepsei se ena zeimpekiko mesa sto club perase to podi panw apo enan psilo filo mas kai thn efage to paidi sto koutelo!!!) suzousame kai 4 xronia prin to gamo mas.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kala kanoume k gnorizomaste :) kalio arga para pote :)

ego ime i zina , logika i mikroula tis pareas mias k ime 24.5 , ta 25 ta klino ton martio :) exo teliosi mme . k asxoloume me afto , me diaforous tropos . zo stin lefkosia ... afta :)

aa k... xarika koritsia gia tin gnorimia :)

και εγω στη Λευκωσία μενω. Σε ποια περιοχη μενεις? Εγω Στροβολο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΜΠΗΚΕ ΤΟ ΣΚΟΡΠΙΝΑΚΙ Ε.........ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ :?

ΛΟΙΠΟΝ...........

ΧΟΥΑΝΙΤΑΚΙ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΕΙΡΗΝΗ ΔΕ!!!

ΑΠΟ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ,Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΕΙΜΑΙ ΚΛΕΙΣΤΑ 33 ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΚΑΙ ΕΓΩ!!!

ΕΙΜΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ,ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΠΕΡΥΣΙ ΔΙΔΑΣΚΑ ΣΤΑ ΙΕΚ!!

ΑΑΑ.Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΠΙΟ ΜΙΚΡΟΣ :oops::lol: .....

ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΑΠΟ ΤΟ 2007.ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΓΕΝΑΡΗ :lol: ΟΥ 2010....

ΑΥΤΑ....

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΤΟ ΜΑΙΟ!!!! :(

ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ.......

ΧΑΡΗΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας Κοριτσάκια έχω πάρα πολυ καιρο να μπω!Πολυ τρέξιμο με διαφορα...Σήμερα εκανα τη α επιπέδου και δεν ήταν καλη δυστυχώς , πρέπει να κάνω ομνιοπαρακκεντιση...Ειμσι και στο Παίδων με το μικρο άλλα ευτυχώς όλα καλα , αύριο βγαίνουμε...Αυτα...Ελπίζω να καταφέρω να φέρω ένα υγιές μωράκι στο σπιτάκι μας...είμαι αισιόδοξη άλλα τα πράγματα είναι πολυ δύσκολα!Μη σας κούραση με λεπτομέρειες...Πολλα φιλάκια καλές μανούλες σε σας και τα σπορακα σας!καληνυχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Τέλεια! Ολα καλά, απόλαυσε την εγκυμοσύνη σ τωρα… ποσο εβδ εισαι ditaki μ; Εγω εχθες 20+1 κ την έβγαλε 350 g την μπεμπούλα μ
    • Καλησπέρα κορίτσια! Τώρα βρήκα χρόνο να μπω να γράψω… Λοιπον πήγαν όλα πολύ καλά στην β επίπεδου, όλα φαίνονται φυσιολογικά και δεν υπάρχουν ευρήματα. Βάρος 470γρ, και με το κεφάλι κάτω προς το παρόν. Μετρήσαμε τράχηλο και ήταν 27 όσο την προηγούμενη φορά (όχι 24 που έγραψα το πρωί, λάθος θυμόμουν…σορρυ) πράγμα θετικό! Επίσης έκανε εκτενή έλεγχο στην καρδιά και μου είπε ότι δεν βλέπει να έχει επηρεαστεί από το ζάχαρο και πήρα μια ανάσα!  Η μπουμπου είχε το πόδι στο στόμα…όλα καλά! 
    • @Kiddo μου είσαι;; Ελπίζω να πήγαν όλα καλά με το ραντεβού σου 🙏
    • Έλα ρε κορίτσι μου, τι υπέροχα νέα!!! Είχαμε καιρό να σ ακούσουμε αλλά μας κερασες αισιοδοξία κι εσύ ❤️❤️❤️❤️ Τι υπέροχο συναίσθημα αυτό που περιγράφεις! Κι εγώ θα πάω την ερχόμενη Τρίτη που θα είμαι 10+1 κι ευελπιστώ να δω αυτή την όμορφη εικόνα πάλι 🥰 ήδη μου λείπει απ' την περασμένη Πέμπτη που είχα πάει, λες και δεν είμαστε μαζί κάθε μέρα 🤣🤣🤣 Σήμερα η αλήθεια είναι ότι δεν έχω καθόλου αναγουλες, είναι μια σχετικά καλή μέρα μπορώ να πω 😅 πάντως με τον ύπνο εγώ δεν έχω πρόβλημα, με το που πάρω την ασπιρίνη ήδη με πιάνει μια νύστα, ε μόλις μπει και η προγεστερόνη στο παιχνίδι, σε 2 λεπτά είμαι στο 3ο όνειρο 🤣🤣  Η αιματολογος τι εξετάσεις σου έβαλε αν επιτρέπεται; Εμένα μου είπαν να μην επαναλάβω άλλες γιατί εδώ πιστεύουν γενικά ότι είναι ανούσιο λόγω του ότι η εγκυμοσύνη επηρεάζει όλες τις τιμές αυγών των εξετάσεων... Όπως και να χει τα βασικά αυτοάνοσα που προκαλούν αποβολές πρώτου τριμήνου βγήκαν αρνητικά οπότε με καθησυχασαν όλοι οι γιατροί που με παρακολουθούν ότι η ασπιρίνη με καλύπτει. Τώρα περιμένω τις γενετικές να βγουν για θρομβοφιλια που θα μας απασχολήσουν για το 2ο τρίμηνο αν είναι κάτι. Πάντως η οδηγία είναι μέχρι στιγμής να παίρνω ασπιρίνη μέχρι και την 34η εβδομάδα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...