Μετάβαση σε περιεχόμενο

MΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2012


Recommended Posts

Veloudenia σε αυτόν πήγα και ήταν και εξαιρετικός μάλιστα. Με ρώτησε αν ήθελα να κλείσω ραντεβού για β' επιπέδου αλλά θα δω πού θα είμαι, Ελλάδα ή Κύπρο και θα κλείσω καμιά 15αριά μέρες νωρίτερα!Πάντως πολύ μπλε....πάρα πολύ μπλε βλέπω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

k emena mou arese arketa o giatros expectingmummy .

Ontos poli mple epese :) bebea pistebo pos tipota den ine sigouro mexri k tin b epipedou . xero arketes periptosis pou allo nomizan pos exoun k allo eblepan stin b epipedou :) opote koritsia to topio tha 3ekatharisi teliotika meta ta xristougenna .

marriana abrio exis afxeniki e? kali epitixia !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι σίγουρα κι εμένα αν και μάλλον το τσουτσουνάκι του το δαμε καθαρά, ο γιατρός είπε ότι μου το λέει με επιφύλαξη και να περιμένω την επόμενη επίσκεψη στον γιατρό μου για επιβεβαίωση αν και ευθύς εξ αρχής είχα μια αίσθηση ότι θα ναι αγόρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!!! Τι μου κανετε? Λοιπον πηγαμε και εμεις σημερα και καναμε την αυχενικη, και ηταν ολλα τελεια!!!!

Το μωρακι μας κουνουσε χερακια και ποδαρακια συνεχως, και εχει μεγαλωσει τοσποοοοοο πολυ απο τον προηγούμενο υπερυχο..ολοκληρο παιδακι εγινε :D:D:D !!!

Ακόμη το φύλο δεν το ειδαμε τελος του μηνα θα ξερουμε σιγουρα..αααα και ξεχασα να σας πω ειναι 7,2 ποντους!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανέφερα εγώ για το φύλο και ρώτησα αν έχει εικόνα ή αν είναι νωρίς και την ώρα που τελειώναμε που έδειξε τα ποδαράκια του και μου είπε ότι μάλλον δεν το βλέπει να είναι κοριτσάκι!

kmatina συγχαρητήρια!!!Πάντα έτσι καλά νέα να έχεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kmatina συγχαρητήρια 7,2 εκ το μικρός σας όντως πολύ ψιλό μωράκι θα γίνει.

Ναι Veloudenia μου ήρθε και η δική μας σειρά μακάρι να είναι και τα δικά μας αποτελέσματα τόσο τέλεια.

Λοιπόν κορίτσια όντως έχει μπλεδίσει αρκετά η λιστούλα μας.Που είναι τα κοριτσάκια οεο;Εγώ εχθές είδα ένα όνειρο ότι κάναμε υπέρηχο και τελικά και το δικό μας μωράκι είναι αγοράκι.Κάτι ανάλογα είχα δει και στον Δημητράκη μου,οπότε μάλλον για αγοράκι πάμε.Στον Δημητράκι μας ο γιατρός που μας έκανε τον υπέρηχο δεν μας είπε τίποτα για το φύλο αλλά όταν ο γυναικολόγος μου είδε τις φωτό του υπερήχου μας είπε πως κάτι έβλεπε και πως κατά 90% θα ήταν αγοράκι και να σημειώσω ότι την αυχενική την είχαμε κάνει 10+5 εβδ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou gyrisa apo thn giatro mou, aythn mou eipe na mhn anyshxw alla emena den mou exei fygei to agxos, o mikroviologos mou exei stilei kai se allo ergasthrio to aima gia na kanei sygkrhsh, h giatros mou leei na mhn dunw poly shmasia sto papp A afou einai kalh h ayxenikh, kapoio koritsaki me rwthsw poso xronwn eimai, eimai 26 kai h triswmia 18 einai 1:195, eseis ti lete?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ σε ρώτησα skorpinaκι μου για την ηλικία σου.Είσαι πολύ μικρή για τέτοιο ποσοστό,καλά σου λέει η γυναικολόγος σου να μην δίνεις και πολύ σημασία στο παπ-Α.Σου ξαναγράφω ότι έχω διαβάσει από πολλές κοπέλες ότι δεν έβγαινε καλή και νομίζω την είχαν επαναλάβει και ήταν οκ.Βασικά νομίζω και εγώ ότι η αυχενική είναι πιο σημαντική.Πάντως αν φοβόταν η γυναικολόγος σου θα σε έβαζε να κάνεις αμνιοπαρακέντηση.Στην αυχενική πόσο βγαίνε η τρισωμία 18ι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsakia . simera ixame kanena koritsaki pou ekane afxeniki?? exo tin entiposi pos i skorpina82 simera tha pigene! kala apotelesmata lipon...

skoprina apo oti thimame k apo paleoteri dimosiefsi sou exis k genethlia simera . XRONIA POLLA K OTI EPITHIMIS , me to kalo na kratisis to mikrouli sou agkalitsa .

kat6 , nai ine to proto mou paidaki k anopomono :) . apo oti prose3a i pht sou sto tickeraki sou diaferi apo tin pht pou exoume stin listoula mas . poia isxii telika ????

samantha xerome pou ta simptomata sou exoun arxisi na ipoxoroun . k ego etsi nomiza , mexri pou simera otan magireba mou irthe pali anagoula . alla pou tha pai tha perasi ;) oso gia ta kg emena o giatros mou ipe na paro 9-12 to poli . mia fora mou to anfere kai meta den mou ipe xana tipota . isos exi na kani epidi den exo pari baros akomi gia na mou arxisi ta prosexe klp . alla apo oti les oute k esi exis pari baros opote isos na ine ligo iperbolikos . esi min anxonese kane afto pou prepi . ego ime 1.65 k 51kg . mexri tora troo oti etroga k prin . oute kano iperboles alla oute kano k dieta .

VELOUDENIA ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΑΝ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ 1 ΒΔΟΜΑΔΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ. ΟΠΟΤΕ ΤΩΡΑ ΘΑ ΕΧΩ ΠΗΤ 08-05-2011!!!ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άμα το σκεφτείς ψύχραιμα, θα δεις ότι είναι μια στατιστική εξέταση και τίποτε περισσότερο!!! Ακόμη και το 1:195 είναι μικρό ποσοστό κι εφ' όσον η γιατρός σου, σου λέει να μην ανησυχείς τότε να μην ανησυχείς!!! Δεν υπάρχει κανένας λόγος, αν είχε και την παραμικρή υποψία τότε σίγουρα θα σε έβαζε να κάνεις αμνιοπαρακέντηση ή τροφοβλάστη! Η ηλικία σου από μόνη της δεν δικαιολογεί αυτό το ποσοστό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΓΩ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ SKORPINAKI82 , ΑΝ ΕΒΛΕΠΕ ΚΑΤΙ ΘΑ ΣΕ ΕΒΑΖΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ. ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 32 ΧΡΟΝΩΝ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ!!!ΕΛΠΙΖΩ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΣΟΥ ΝΑ ΕΒΑΛΕ ΜΥΑΛΟ!!!

ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 6,5 ΕΚ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΚΑΤΑ 80% ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΙ.ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ ΑΚΟΜΗ ΠΟΥΘΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΩ ΠΡΩΤΑ ΣΤΗ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ. ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ, ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΙΟΚΑ ΤΩΡΑ!!!ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ.

ΣΕ ΠΟΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Ή ΚΛΙΝΙΚΗ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΤΕ? ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ, ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΠΛΗΡΩΣΑ 2.000 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΜΟΙΒΗ ΤΗΣ ΓΙΑΤΡΟΥ ΜΟΥ ΑΛΛΑ 1.500 ΕΥΡΩ.ΕΛΕΓΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΠΑΩ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΖΩ!!!ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΟΜΩΣ...ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kat6 emeis sto gennesis tha pame...o giatros mou mou eipe oti pesan poly oi times!1.200 eurw to dwmatio mazi me anaisthisiologo,paidiatro ,maia ektos vevaia apo thn amoivi tou! kai eseis agoraki???

ante koritsia!!!na gemisoyme tous Ellhnikous stratous :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από εμένα!!!!!!

Μπράβο στα κορίτσαι που έκανα τις αυχενικές! Με το καλό !!!!!

Τι ωραία που μαθαίνετε και το φύλλο :D:D:D Συνήθως τα αγοράκια φαίνονται νωρίτερα στην αυχενική, ενώ τα κοριτσάκια αρκετά αργότερα...

εγώ πέρυσι είχα λυσάξει να μάθω τι είναι το μπεμπάκι μου και δεν φαινόταν με τίποτα :D:D:D

Στην 19η εβδομάδα έμαθα ότι είναι κοριτσάκι και χάρηκα πολύ!!

Φέτος είπαμε να μην το μάθουμε αλλά τον άντρα μου δεν τον βλέπω και πολύ σταθερό σε αυτή την απόφαση....

SKORPINAKI82 αφού σου είπε ο γιατρός να μην ανησυχείς τότε καλό θα είναι να τον ακούσεις. Πράγματι η παππ-Α δεν είναι πάντα αξιόπιστη. Θυμάμαι ότι και ο δικός μου γιατρός μου είχε πει οτι το βασικό στοιχείο είναι ο υπέρηχος. Αλλά και αμνιοπαρακέντηση να χρειαστεί να κάνει από ότι γνωρίζω δεν είναι και τίποτα σπουδαίο... Περιμένουμε νέα σου.

Σας φιλώ κορίτσια και να προσέχετε τις κοιλίτσες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα Veloudenia τελικά ούτε τα δικά μου συμπτώματα υποχώρησαν...εδώ και 2 ημέρες έχω πεθάνει από τις αναγούλες και που και που με εγκαταλείπει και το φαγητό που τρώω..

να σας ρωτήσω και κάτι? Σήμερα έχουμε γαρίδες φρέσκιες με ριζότο. Θυμάστε αν 'κανει' να φάμε? Στην πρώτη εγκυμοσύνη μου πρόσεχα πάρα πολύ και δεν έτρωγα πολλά φαγητά χωρίς να μου το έχει πει ο γιατρός...αλλά λέω αυτή τη φορά να μην ακολουθήσω την ίδια τακτική...εσείς τι λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο δικός μου γιατρός δεν μου έχει απαγορεύσει καμία απολύτως τροφή, το μόνο που μου είπε προσοχή στο κρέας να ναι καλοψημένο και στα λαχανικά πλυμένη. Κατά τ' άλλα, μπορώ να τρώω τα πάντα, από μόνη μου δεν τρώω συκώτι και τόνο (όχι ότι τόνο έτρωγα και ποτέ αλλά λέμε τώρα) αν και για το συκώτι θα τον ξαναρωτήσω γιατί μ' αρέσει πολύ!! Τώρα για τις γαρίδες δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

expectingmummy σε ευχαριστώ!!!!! Και εγώ πέρυσι δεν έτρωγα τόνο και συκώτι και μου αρέσουν και τα δύο αρκετά...να φανταστείς είχα αγοράσει 1 εβδομάδα πριν μάθω ότι είμαι εγκυος Foie gras και το κράτησα μέχρι που γέννησα και σταμάτησα να θηλάζω και ευτυχώς πρόλαβα να το φάω γιατί ξανα έμεινα γρήγορα εγκυος :lol::lol::lol::lol:

καλά κάτι tartare (ωμό κρεάς/ψάρι) εννοείται δεν τα αγγίζω!!

αν μάθεις για το συκώτι πές μου και εμένα ..για 1 φορά στο τόσο και αν ειναι και καλοψημένο νομίζω δεν θα υπάρχει πρόβλημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera samantha mou fae apla mhn to parakaneis :D exw diavasei oti prepei na prosexoume garides,tono kai ksufia alla kanei na fas me metro. mexri kai thn 2h evdomada ekana emetous kai eixa polles anagoules apo to savvato eimai kala (mphka sthn 13h ) alla kai pali den exw dia8esh gia faghto.zugistika pali shmera kai exasa allo ena kilo :) sunolo 4 kai osh kseroun pws eimai egkuos mou lene oti de mou fainete o giatros pali mou eipe kala kanw kai xanw gt sto telos einai sigouro oti 8a parw kila logo tou leukwmatos.arkei na mhn xanw apo ton ogko tou mwrou alla apo mena :) ola kala mexri twra elpizw na eisaste kai eseis kala ! marianna perimenw nea sou!!! filia!

expectingmummy kai egw to sukwti to ekopsa gt kanei polla!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά tartare ούτε ζωγραφιστό!!! Πήγε να παραγγείλει ο άντρας μου στην Γαλλία και τον πρόλαβα στο παρά πέντε...!!!χιχιχι

Θα μιλήσω με τον γιατρό μου μέσα στην εβδομάδα οπότε θα τον ρωτήσω και θα σου πω!! Πάντως κατάλαβα ότι οι απαγορεύσεις έρχονται κυρίως από το εξωτερικό όπου ο τρόπος μαγειρέματος πολλών φαγητών διαφέρει πολύ από τον δικό μας κι έτσι καθίστανται επικίνδυνα για την εγκυμοσύνη. Π.χ. το ωμό κρέας των Γάλλων με τα μικρόβια να κάνουν παρέλαση στο πιάτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάθε έγκυος χρειάζεται περίπου 70-80 gr πρωτεΐνης ημερησίως. Το συκώτι καλό είναι να αποφεύγεται κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης μιας και υπάρχουν ανακοινώσεις ότι το συκώτι ενδέχεται να περιέχει πολύ υψηλά επίπεδα βιταμίνης Α που μπορεί να αποδειχθούν τοξικά για το έμβρυο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsakia mou, shmera prwi prwi me phre h gynaikologos mou thlefwno gia na mou pei pws kai to epenalhptiko papp A evgale to idio apotelesma, thn akousa kai aythn ligo agxwmenh kai mou ekleise epeigon rantevou na paw thes/nikh ston swthriadh, den kserw ti akrivws einai aytos alla apo oti katalava einai kapoio kentro pou kanoun kai ton megalo yperhxo gia na me eksetasei kai aytos kai den kserw isws mou kanoun kai allo papp A, popo koritsia me exei faei to agxos, nomizw pws tha arrwsthsw mexri thn paraskevh

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xalarwse vre koritsaki as euxh8oume pws ola kala 8a pane, skepsou 8etika ! egw shmera exw pureto k ka8omai spiti k euxomai na mhn anevei panw apo 38 gt meta 8a parw antiviwsh phra panadol k exw liwsei sthn tv ,eukairia h8ela. skorpina82 oi eksetaseis se trellainoun to katalavainw alla prepei na ginoun omws kamia fora ginontai k la8h .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsakia mou , edo ime k ego :)

ean den sas diabaso mia mera nomizo pos kati den pai kala :)

sotkou , oute k se emas anefere tipota gia to filo ... pou tha pai omos tha to mathoume . ores ores me piani oti thelo na to matho edo k tora :) apo tin alli skeftome pano apo ola na ine gero kai isixazo . Perastikoulia parepiptontos , na perasi grigora o piretos .

samantha mprabo pou mporite na kanete ipomoni gia to filo :) ego den tha mporousa me tipota ! oso gia tis garides k ego pistebo pos ean ine kala magiremenes den iparxi problima . na sou po omos kati pou diapistosa ego , ixa pari kati garides katepsigmenes , ipotithete katharismenes , gnostis eterias , k otan tis 3epagosa diapistosa pos to enteraki sxedon se OLES itan mesa . ara ti katharismenes???k olo to nero gemise kakakia garidas . tis peta3a . opote prosoxi me to enteraki outos i allos den kani na to trome , poso mallon tora pou imaste k egkioules .

ego eftixos pote den etroga misopsimena kreata oute k oma psaria opote den mou kakofenete tora . sikoti oute na to do mprosta mou , opote kouti mou epese .

kat 6 ego ime lefkosia , areteio legete i kliniki pou tha geniso me to kalo . Ine idiotiki kliniki apo tis megaliteres k kaliteres stin lefkosia .

marriana na girises apo tin afxeniki??????

skorpinaki mou ipomoni , makari ola na pane kala . prospathise na paraminis psixremi gia to mikrouli sou ,giati ean agxonese angxonete k afto .

xthes mpika sto tripaki na kita3o sto youtube poso fouskomenes ine oi kilitses se egkioules 13 ebdomadon . k diapistosa pos i dikia mou ine poli mikri sigkritika me aftes . tis edi3a k ston antra mou k mou lei ... kala re koritsi mou esi mas koroidebis ??????:) pou ine to pedi mou??????? xaxa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...