Μετάβαση σε περιεχόμενο

MΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2012


Recommended Posts

H+M poli efxarista ta nea sou ! mprabo!!!! xerome poli pou ola pigan kala . anteeeeeee k sta dika mas oi ipolipes :) . logika tora i marriana mas tha bali dipla apo to onoma sou stin listoula mas , to filo mazi me to pososto !! alithia , o iperixos posi ora kratise???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalhspera koritsia ! bravo x+m! phga kai egw gia auxenikh diafaneia shmera paidia to skouluki mou den ka8otan ka8olou hsuxa kai prospa8ouse o giatros 5 lepta mou leei de ginete 8a sou kanw kolpiko uperhxo den mporw na to piasw me tipote kai etsi mou ekane kai eida to mwro se 3D diastash xaxaxaxaxa polu omorfo !! mono pou den mporouse na dei 100 % to fullo kai etsi 8a to doume argotera ti einai ! mesa se mia evdomada apo 3.52 egine 5.09. ekana kai to papA kai 8a paw na to parw thn me8epomenh pempth.axx polu to xarhka! utrogestan sunexizw kai sex komeno akoma :P upomonh ! h auxenikh den krataei polu enas ligo pio megalos uperhxos einai. oi emetoi omws den lene na stamathsoun kai o giatros mou leei oti an den eixa 8a htan parakseno.loipon auta koritsakia mou filia 8a ta poume aurio:D :) <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!! :):):):)

ΕΧΩ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΠΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΕΦΑΓΑ ΦΡΙΚΗ!!!ΠΗΡΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΜΟΥ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΔΟΥΛΕΙΑ, ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΤΗΝ ΑΝΕΛΑΒΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!ΠΗΡΑ ΜΙΑ ΤΡΟΜΑΡΑ!!!

Η Μ ΚΑΙ SOTKOU ΜΗΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΘΟΜΑΣΤΑΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ??? :lol::lol::lol: ΚΑΙ ΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!ΗΤΑΝ ΖΩΗΡΟ ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ..

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάκια μου μπράβο πολύ ευχάριστα τα νέα σας.Άντε και στα δικά μας οι υπόλοιπες!!!!!!!

Kat6 & sotkou πολύ ζωηρά μωράκια έχετε :lol: τι θα κάνουν όταν γεννηθούν;

X+M μακάρι να βγουν και οι υπόλοιπες τέλειες και να την γλυτώσετε την αμνιο.

Σας καληνυχτώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kortsakia mou kalimera ti kanete? poly eyxarista ta nea sas me ts ayxenikes sas, egw telika tha thn kanw thn paraskevh kai exw mia agwnia pou den pergrafete, thn paraskevh exw kai ta genethlia mou...na doume to sporaki mou tha mou kanei to kalytero dwro? Sto thema sex oute pou to skeftomai, talaipwrthika para poly gia na kanw ena paidaki kai to mono pou den skeftomai einai to sex kai to idio kai o antras mou kai na ithela den tha ithele aytos. Ta ygra synexzontai nai einai arketa, alles fores einai leyka kai alles einai kitrinopa (sygnwmh gia thn perigrafh).

Aaaaa sthn ayxenikh vlepoume kai to filo? tha ithela na kserw ti einai to poulaki mou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ'ΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ!!!!!!!!!ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΣΤΡΑΒΟ ΣΑΒ/ΚΟ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ...ΜΕ ΑΠΟΚΟΡΥΦΩΜΑ ΤΗ ΔΕΤΥΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ!! :(

ΚΑΝΑΜΕ ΟΜΩΣ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΚΑΛΑ.

ΤΟ ΦΥΣΤΙΚΑΚΙ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΑΛΛΑ...ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΩ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ ΟΠΟΤΕ.......ΞΑΠΛΑ ΠΑΛΙ Η ΚΥΡΙΑ!!!!!!!! :?

ΜΙΛΑΜΕ ΠΩΣ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΟΥΤΕ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΚΟΥΝΑΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ!

ΤΙΠΟΤΑ...ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΟΜΩΣ ....ΜΕ ΘΕΛΕΙ ΞΑΠΛΑ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ!!

ΑΥΤΑ!!!ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ 13 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ! :P

ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΘΑ ΞΕΡΩ!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ!ΕΦΟΔΙΑΣΤΗΚΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΚΟΥΛΑ ΦΑΡΜΑΚΑ,ΣΙΔΗΡΟ-ΑΣΒΕΣΤΙΟ UTROGESTAN,ΕΝΕΣΕΙΣ FOLICINE ΧΑΠΙΑ ΤΟΥ ΘΥΡΟΕΙΔΗ...ΞΕΧΝΑΩ ΚΑΤΙ???

ΑΑΑΑ!ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΙΡΟΠΙ ΓΙΑ ΤΟ ΒΗΧΑ ΠΟΥ ΑΦΗΣΑ Η ΧΑΖΗ ΚΑΙ ΜΑΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΣΕ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ.....

ΩΡΑΙΑ??? :lol:

ΕΜΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΖΑΛΑΔΕΣ ΕΥΤΥΧΩΣ ΑΓΝΩΣΤΟΙ........

ΕΠΟΜΕΝΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΙΣ 24/11 ΓΙΑ ΤΟ TEST ΚΑΤΙ....ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΧΑΣΑ ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΝΕ ΤΩΡΑ!

ΚΑΤΑ ΑΛΛΑ.......ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ 55% ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ ΓΙΑ ΑΓΟΡΙ ΚΑΙ ΕΜΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!

ΑΣ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!!!!!!!!

ΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟ ΕΝΙΩΘΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΙ.......

ΣΑΣ ΖΑΛΙΣΑ???

ΣΚΟΡΠΙΝΑΚΙ ΚΑΙ X+M ΧΙΩΤΙΣΣΑ ΜΟΥ,ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΑΤΕ!ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΑΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΑΥΧΕΝΙΚΕΣ!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΕΧ ΑΓΝΩΣΤΟ ΕΔΩ 2,5 ΜΗΝΕΣ.... :o

ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΘΥΜΑΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ!

ΑΑΑ....ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΛΠΙΚΑ ΥΓΡΑ...ΑΦΘΟΝΑ!!!ΜΟΝΟ ΜΕ ΣΕΡΒΙΕΤΑΚΙ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ!!!!!!!!1

ΟΥΦ ΤΑ ΕΙΠΑ ΟΛΑ!!!!!!!!

ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia mou!!!

poly omorfa ta nea sas!!!

xouanitaki kai egw...ta idia...to sex to exoume ksexasei...kai mexri na kleisw to trimino me tipota eipe...meta tha mas pei autos to ok!

mpravo kai gia thn auxeniki diafaneia...se oles!

egw thn deutera tha paw gia auxeniki diafaneia...

koritsia exw neuraaaaaaa polla neyraaaaaaaa kai ksespaw!!!pws tha ta apovalw??? :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsakia ti kanete??

sotkou,kat6 kai xouanitaki poli xerome pou pigan ola kala me tis afxenikes sas . ego tha paw abrio kai exo treli agonia ..axxx

mwroudenia eknebrizese me to paramikro diladi ??? na skeftese to mpempaki sou k na kanis oso ipomoni mporis gia afto . to 3ero ine diskolo na sigkratithis alla prospathise na ierarxisis ligo ta themata pou se eknebrizoun outos oste na min trelenese me to paramikro .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera kala apotelesmata veloudenia mou !xouanitaki mhn agxwnesai den einai tpt egw sthn ogdoh eixa aima arketo kokkino k telika apodeixthke oi htan allagh mhna k eixa arketes meres.vevaia pernw utrogestan akoma xwria ta sunafh.loipon mwroudenia mou mia filh mou pou genhse to maio epeidh eixe polla neura k agxos to mwro genh8hke me stress dhl. to prwto 2mhno to mwro etreme san psaraki wres wres opote kalo einai na vroume tropo na to ektwnwsoume.duskolo vevaia! apo emetous den exw parapono de me exoun afhsei...k to xeirotero mou einai oi ksiniles eleos dhladh.

aaaaaaaa k na sas pw kati na gelasete o uperhxos evgale oti eimai 11 evdomadwn k 6 hmerwn x8es xaxaxaxaxa alla den to allazw allo 8a parameinw se auto.loipon paw na koimh8w gt xwria apo tous emetous exw k tromeres aupnies apo tis 3 ews tis 9 to prwi k meta eimai liwma!kalhnuta koritsakia mou polla filia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε sotkou γελάω πολύ με τις αλλαγές των ημερομηνιών σας. Λέω να βάλουμε ένα στοιχηματάκι για την επόμενη φορά :lol: (πλάκα κάνω).

Veloudenia καλά αποτελέσματα για σήμερα.

xouanitaki μπράβο πολύ καλά νέα,μην σε αγχώνει το αιματάκι οι περισσότερες μανούλα κάποια στιγμή είχαν .Και εγώ στον Δημητράκη μου είχα δει 3 φορές.Πολύ ξεκούραση και όχι άγχος. Προφανώς εννοείς το Άλφα τεστ,εγώ δεν το είχα κάνει και ούτε ο καινούριος γιατρός μου το ανέφερε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera...!!!!

nai veloudenia me to paramikro tsatizomai...kala apotelesmata simeraa!!

sotkou alitheia les?????yparxei periptwsh na epireazontai toso poly?????? :o:o

ma koritsia prospathw...ala mporei na tsatistw giati mou pirane mauro pswmi p.x. anti gia aspro!!!

trella milame...xaaxaaxxaxa den paw kala!!1oi ormones xtupisane kokkino!!!

koritsia erwthsh...o afros gia ta mallia.lak kai tetoia den kanoun kako...swsta???

giati evala simera

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera :) egw na deis marianna mou poso gelaw me to skouluki mou.mwroudenia oxi den uparxei provlhma apla gia th murwdia mhn exeis provlhma.egw to malli to eftiaksa x8es ekana ena wraio melli tou korre kai mou krathse o kwmoths antaugies apo to ksan8o to ekopsa kiolas kare asummetro gia na ka8arisei arketa :) kanw thn amartia ths evdomdas twra trww ena cheesecake x8es hmoun nhstikh olh mera me 2 krakers thn evgala shmera eimai kalutera eixa mono aupnies to vradi filakia!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsakia mou! epistrepsame k emis apo tin afxeniki . ime poli xaroumeni :) idame to moraki mas to opio den kathotan se isixia , ton pedepse ton giatro :) idame xerakia , podarakia , mitoula , kardoula k diafora alla . to sinesthima den perigrafete pragmatika . k ego akomi den mporo na siniditopiiso oti afto to plasmataki pou kounai xerakia k podarakia briskete mesa mou . se kapia fasi , meta to poli pera dothe , kimithike :) k mou skountouse tin kilia o giatros gia na to 3ipnisi:) . Ta apotelesmata ine poli kala k o giatros arketa ikanopiimenos . oi pithanotites pou mas edose 1 stis 19.000 . filo den mathame akoma . eklisa omos rantebou gia tin b epipedou i opoia ean ola pane kala tha gini stis 9/01/12 . Epomeno rantebou me ton giatro stis 16/11/11 . afta ta nea mas :)

kapou edo na efxaristiso ta koritsia gia tis efxes tous pro afxenikis k na efxitho kala apotelesmata k sta ipolipa koritsia . filakia polla

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!! ;);)

ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΤΟ ΚΑΜΑΡΙ ΜΟΥ.ΤΙ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΛΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ 1 ΩΡΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ!!!ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ!!ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ...

ΜΠΡΑΒΟ VELOUDENIA ΜΕ ΑΥΧΕΝΙΚΗ, ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ?ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ..ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΦΥΛΟ ΙΣΩΣ ΦΑΝΕΙ ΣΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ.

ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΡΕΞΗ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑ SEX.ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ, ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΚΑΝΩ ΑΠΟΤΡΙΧΩΣΗ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΚΑΠΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ. :roll::roll: ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ....ΕΤΣΙ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΗ 1 ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από εμένα!!

συγχαρητήρια σε όλα τα κοριτσάκια που έκαναν αυχενική! Με το καλό σε όλες!!

Εμείς αργούμε ακόμα....σε 2 εβδομάδες και κάτι...

Κατά τα άλλα τα συμπτώματα έχουν αρχίσει να υποχωρούν και περιμένω πως και πως να περάσει το 1ο τρίμηνο ...τώρα είμαι 10 εβδομάδων και από κιλά είμαι στο -1....στην μπέμπα μου είχα πάρει γύρω στα 10, τώρα ελπίζω να μην ξεπεράσω τα 9. Επιμένει πάρα πολύ ο γιατρός μου και δεν ξέρω γιατί...Ενώ δεν είμαι παχουλή, ίσα ίσα είμαι αδύνατη μόλις 50 κιλά με ύψος 1.64.

Σε εσάς επιμένει τόσο πολύ?

Αλήθεια τι εξετάσεις κάνετε κάθε μήνα?

Εγώ: γενική αίματος,ζάχαρο και ούρων. Να φανταστείτε επέμενε τόσο πολύ στο να μην πάρω βάρος ( ο γιατρός) που το ζάχαρό μου ήταν πολύ κάτω από τα φυσιολογικά...γύρω στο 40 αν δεν κάνω λάθος....Να φανταστείτε μου είπε όταν του είπα ότι τρώω φέτα (τυρί) για να παίρνω ασβέστιο, ότι είναι παχυντικό τυρί!!!!!!!! Έλεος...

Απο συμπληρώματα ποια παίρνετε? Εγώ για την ώρα μόνο φυλλικό οξυ και αργότερα θα προσθέσουμε σίδηρο, ασβέστιο και μαγνήσιο (το οποίο και απεχθάνομαι)...πολλά μου φαίνονται ουφ......

ααα και σχετικά με τις επαφές με τον καλο μου....πέρυσι από φοβο αλλά και από υπερβολικά συμπτώματα μέχρι και τον 5ο μηνα, είχαμε πολύ αραιές παρότι δεν είχα ούτε την παραμικρή αποκόληση και ο γιατρός είχε δώσει ξεκάθαρα το οκ...

ωστόσο αυτή τη φορά δεν νομίζω να αντέξουμε όλους αυτούς τους μήνες....δεν μας κάνει και καλό σαν ζευγάρι...αφήστε που μετά πέσαμε με τα 'μούτρα' και τσουπππππππ να το 2ο μπεμπάκι!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

πολλά πολλά φιλάκια σε όλες και να προσέχετε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω ότι τόση υπερβολή στα κιλά δεν κάνει καλό κι ο δικός μου επιμένει να μην παίρνω πάνω από 1 τον μήνα αλλά δεν με πιέζει ιδιαίτερα. Κι εγώ αδύνατη είμαι, 1.68 και 56 κιλά.

Για εξετάσεις μου έχει πει γενική αίματος και ούρων κάθε μήνα ενώ κάθε δίμηνο ελέγχω τον θυρεοειδή μου μιας και έχω κάνει ολική θυρεοειδοκτομή προ 10ετίας και χαπακώνομαι συστηματικά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω ότι τόση υπερβολή στα κιλά δεν κάνει καλό κι ο δικός μου επιμένει να μην παίρνω πάνω από 1 τον μήνα αλλά δεν με πιέζει ιδιαίτερα. Κι εγώ αδύνατη είμαι, 1.68 και 56 κιλά.

Για εξετάσεις μου έχει πει γενική αίματος και ούρων κάθε μήνα ενώ κάθε δίμηνο ελέγχω τον θυρεοειδή μου μιας και έχω κάνει ολική θυρεοειδοκτομή προ 10ετίας και χαπακώνομαι συστηματικά!!!

Μα είναι υπερβολικός και δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί????

να πεις ότι πήρα 25 κιλά στην προηγούμενη εγκυμοσύνη και για αυτό επιμένει....να πω ναι έχει δίκιο...

να φανταστείς ότι επειδή έχω γεννήσει πρόσφατα με καισαρική και είχα μεγάλο άγχος, περίμενα στην 1η επίσκεψη να μου δώσει συμβουλές να προσέχω παραπάνω και σε κάποια φάση παίρνει πολύ σοβαρό ύφος ...ωχ λέω εγώ τώρα θα μου πει να μείνω ξάπλα....και μου λέει:"πρέπει να προσέξεις πάρα πολύ".....ναι? εγώ??? "να μην παρεις κιλά!!!!!!!" Με κούφανε!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

expectingmummy είναι το 1ο σου παιδάκι? με το καλό!!!

τι είναι η θυρεοειδοκτομή και για ποιον λόγο πραγματοποιείται?

φιλιάαααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το πρώτο είναι ναι, σ ευχαριστώ πολύ!!!

Θυρεοειδοκτομή είναι η αφαίρεση του θυρεοειδούς αδένα, την είχα κάνει στα 19 μου, επειδή είχα εμφανίσει όζους και έπρεπε να αφαιρεθεί όλος ο θυρεοειδής. Αν εξαιρέσεις το καθημερινό χαπάκωμα, δεν είναι τίποτε το σοβαρό!!

Πάντως οκ συμφωνώ να μην πάρουμε κιλά γιατί μετά δημιουργούνται κι άλλα προβλήματα, ζάχαρο π.χ., αλλά και η υπερβολή δεν κάνει καλό σε καμία των περιπτώσεων. Προσπαθώ να ελέγχω τι τρώω και να μην τρώω παχυντικά πράγματα, έχω περιορίσει στο ελάχιστο τα γλυκά, βραδινό δεν έτρωγα ποτέ παρά μόνο κάτι λίγο, ένα τοστάκι π.χ. ή κάτι ανάλογο, περιόρισα το ψωμί αλλά θαύματα δεν μπορώ να κάνω, αν τα πάρω, τα πήρα. Τουλάχιστον θα ξέρω ότι έκανα ό,τι καλύτερο μπορούσα!!

Όσο για τα συμπληρώματα, παίρνω εκτός του θυρεοειδή, 3 χάπια φυλλικό οξύ και σίδηρο ένα, λόγω πεσμένου αιματοκρίτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...