Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Εγώ στο είχα πει από την αρχή...μην το κάνεις αυτό θα έχεις μεγάλο θέμα!!!! Θυμάσαι εγώ στη δεύτερη απόξεση με είχε αφήσει λίγο υπολλειμα μέσα με την δικαιολογία να μην σε ξυσω πολύ και δεν μπορέσεις να ξανακάνεις παιδί...και άντε να έχω αίμα 2 μήνες και να με πιάσει μια αιμορραγία στην βόλτα μας με τα παιδιά ξαφνικά    .και άντε να τρέχω μετά με ασθενοφόρα σε κλινική για απόξεση γιατί δεν σταματούσε με τίποτα η αιμορραγία!!!!και μετά που ξαναέκανα εκεί ησύχασα!!!! Είπαμε θέλουμε αλλά παιδιά αλλά εμείς που έχουμε ήδη παιδάκια  και ΠΡΕΠΕΙ να είμαστε ικανές να τα φροντίσουμε,γιατί να υποστούμε όλο αυτό;;;;;;;; Αν ο γιατρός είναι ΚΑΛΟΣ κάνεις παιδιά και απόξεση να σε κάνει...δεν παθαίνεις τίποτα! Εγώ θα σε έλεγα να αλλάξεις άμεσα!!!εγώ πάντως άλλαξα μετά από αυτό 
    • Για ποιο λόγο ζητάς συγνώμη. Εδώ είμαστε να τα λέμε. Δεν είμαστε μόνο για τράλαλα και τριλαλο.  Άδραξε όταν είσαι μόνη και κλάψε. Ναι βγάλω το από μέσα σου. Ξέρω πως είναι και θα σου πω πολλές φορές έκλαψα βουβα αν το μαξιλάρι μου μιλούσε θα σου έλεγε πολλά . Προσπάθησε να έχεις στιγμές με τη μικρή σου. Για να ξεφύγεις αλλά όταν νιώθεις ανάγκη για ηρεμία να πηγαίνεις στο μπάνιο είναι δύσκολο και πρέπει να έχεις τον χρόνο σου . α
    • Υοαρχει η άποψη ότι όσο περισσότερες απόξεση κάνουμε έχουμε μεγαλύτερη κίνδυνο ανεπάρκεια τράχηλου. Φυσικά και να ρωτήσεις και να μάθεις να μας ενημερώσεις. Απλά σκέφτομαι μήπως για αυτό; Μήπως επειδή θέλεις και άλλο μωράκι 🤷
    • Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου! Νομίζω το καλύτερο είναι να ρωτήσεις τον παιδίατρό σας γιατί εμένα για παράδειγμα, μου είχε πει να τον αφήνω όταν γυρίζει μπρούμυτα αλλά όταν θα έχει καταφέρει να γυρνάει από μπρούμυτα ανάσκελα. Οπότε, νωρίτερα εγώ προσωπικά, δεν τον άφηνα.
    • Ξέχασα να αναφέρω ότι αύριο μετά τον υπέρηχο θα απαιτησω να πάρω ορισμένες απαντήσεις από τον γιατρό. Γιατί έπρεπε να ζήσω αυτή την εφιαλτική διαδικασία; Γιατί με υπέβαλε σε κάτι τόσο ψυχοφθόρο και επικίνδυνο; Από την στιγμή που έπαιρνα salospir που είναι αντιθρομβωτικο, δεν ήταν αναμενόμενο ότι θα πάθω αιμορραγία; Γενικά τον εμπιστευομουν πολύ, χάρη σε εκείνον γέννησα φυσιολογικά την κόρη μου, που το ήθελα τόσο πολύ. Όμως δεν μπορώ να δικαιολογήσω κάπως αυτό που πέρασα, ήταν πραγματικά φρικτό. Πέρσι στην παλινδρομη εκείνος μου είχε κάνει αποξεση και σε λίγες ώρες πήγα σπίτι μου. Τώρα γιατι έπρεπε να συμβεί έτσι; Με ένα μωρό στο σπίτι που έπρεπε να φροντισω.. Ειλικρινά για πρώτη φορά στη ζωή μου το δεύτερο βράδυ με την απίστευτη αιμορραγία ένιωσα ότι θα πεθανω!! Αν δεν με καλύψουν οι απαντήσεις δυστυχώς θα αναγκαστώ να αναζητήσω άλλον γυναικολόγο, και αυτό με στεναχωρεί πολύ. Δεν ξέρω αν το έχετε και άλλες κοπέλες αυτό το αίσθημα ότι με τον γυναικολόγο σας έχετε ένα ιδιαίτερο δέσιμο (ειδικά μετά από τοκετό). Νιώθω πληγωμένη και σοκαρισμένη, σαν να πρόδωσε την εμπιστοσύνη μου..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...