Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΕΝΝΑ ΣΤΗΝ 35η - 36η ΕΒΔΟΜΑΔΑ?


Recommended Posts

Γέννησε κάποια από εσάς στην 35η εβδομάδα ή 36η :?::?::?:

Αν ναι αντιμετώπισε κάποιο πρόβλημα με το μωράκι , μπήκε θερμοκοιτίδα:?::?::?:

Ποιο ήταν το βάρος του :?::?:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩ :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλη σου μερα.ακριβωσ αυτη η περιπτωση ετυχε στην κουμπαρα μου.ολα ομωσ πηγαν καλα.το μωρο γεννηθηκε 2,5 κιλα και το εβαλαν για 8 μερεσ θερμοκοιτιδα.κατα τη γνωμη μου οχι οτι ηταν απαραιτητο απλα ειναι η νεα μοδα με τα μαιευτηρια.το κοριτσακι ηταν και ειναι υγιεστατο,το ιδιο και η μαμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλη σου μερα.ακριβωσ αυτη η περιπτωση ετυχε στην κουμπαρα μου.ολα ομωσ πηγαν καλα.το μωρο γεννηθηκε 2,5 κιλα και το εβαλαν για 8 μερεσ θερμοκοιτιδα.κατα τη γνωμη μου οχι οτι ηταν απαραιτητο απλα ειναι η νεα μοδα με τα μαιευτηρια.το κοριτσακι ηταν και ειναι υγιεστατο,το ιδιο και η μαμα.

Καλημέρααααααα!!!!!

σε ευχαριστώ για την απάντηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ 36 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΤΟ ΒΑΡΟς ΤΟΥ ΗΤΑΝ 3300 ΤΟΝ ΒΑΛΑΝ 2 ΗΜΕΡΕς ΘΕΡΜΟΚΙΤΙΔΑ ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΤΑΧΥΠΝΙΑ ΑΝΑΠΝΕΕ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΔΗΛΑΔΗ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ,ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΑς ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΩΦΕΙΛΕΤΑΙ Κ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ 36 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΤΟ ΒΑΡΟς ΤΟΥ ΗΤΑΝ 3300 ΤΟΝ ΒΑΛΑΝ 2 ΗΜΕΡΕς ΘΕΡΜΟΚΙΤΙΔΑ ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΤΑΧΥΠΝΙΑ ΑΝΑΠΝΕΕ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΔΗΛΑΔΗ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ,ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΑς ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΩΦΕΙΛΕΤΑΙ Κ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.

να σου ζήσουν τα μωράκια σου!!!!!!!

να είναι γερά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΣΤΗΝ 35Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΧΕ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΙΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΑΖΙ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ. ΤΟ ΜΩΡΟ ΗΤΑΝ 2,5ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΟ ΕΦΕΡΑΝ ΑΜΕΣΟΣ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΣΤΙΣ 40ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ 1000ΚΙΛΟ ΚΑΙ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΓΕΝΝΗΘΕΙ 3,5ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΟΜΗΝΗ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΜΕΤΑ ΒΙΑΣ 200ΓΡ.

ΓΙΑΤΙ ΡΩΤΑΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΤΟΤΕ;

ΠΟΣΟ ΕΙΣΑΙ ΤΩΡΑ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεννησα τα διδυμα 32βδομαδων + 6 ημερων. γεννηθηκαν 1750 + 1850 γρ. Μπηκαν θερμοκοιτιδα για 6 μερες, αλλα προληπτικα, οχι οτι παρουσιασαν προβλημα. Περιμεναν να πανε 2 κιλα για να φυγουμε. Ειμαστε σε επαρχια και δεν χρειαστηκε καν να παμε Αθηνα. Η ταν πολυ μικρουλια, φοβοσουν να τα πιασεις. Τωρα ειναι 16 μηνων ΘΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΣΤΗΝ 35Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΧΕ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΙΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΑΖΙ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ. ΤΟ ΜΩΡΟ ΗΤΑΝ 2,5ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΟ ΕΦΕΡΑΝ ΑΜΕΣΟΣ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΣΤΙΣ 40ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ 1000ΚΙΛΟ ΚΑΙ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΓΕΝΝΗΘΕΙ 3,5ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΟΜΗΝΗ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΜΕΤΑ ΒΙΑΣ 200ΓΡ.

ΓΙΑΤΙ ΡΩΤΑΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΤΟΤΕ;

ΠΟΣΟ ΕΙΣΑΙ ΤΩΡΑ;

ειμαι στην 35η εβδομάδα, και άκουσα πολλά τελευταία.

αγχώθηκα και είπα να ρωτήσω εσάς τις έγγυρες πηγές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεννησα τα διδυμα 32βδομαδων + 6 ημερων. γεννηθηκαν 1750 + 1850 γρ. Μπηκαν θερμοκοιτιδα για 6 μερες, αλλα προληπτικα, οχι οτι παρουσιασαν προβλημα. Περιμεναν να πανε 2 κιλα για να φυγουμε. Ειμαστε σε επαρχια και δεν χρειαστηκε καν να παμε Αθηνα. Η ταν πολυ μικρουλια, φοβοσουν να τα πιασεις. Τωρα ειναι 16 μηνων ΘΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!

να σου ζήσουν τα ΘΗΡΙΑ σου!!!!!! :lol::lol:

να είναι γερά και καλότυχα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια, ειμαστε στην ιδια βδομαδα..ποτε εχεις πητ?ο γιατρος μου λεει οτι αν ειναι πανω απο 2,5kg το μωρο δεν χρειαζεται συνηθως θερμοκοιτιδα..λογικα εντος των ημερων μπαινεις στον μηνα σου..ποτε ειναι το επομενο ραντεβου με τον γιατρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια, ειμαστε στην ιδια βδομαδα..ποτε εχεις πητ?ο γιατρος μου λεει οτι αν ειναι πανω απο 2,5kg το μωρο δεν χρειαζεται συνηθως θερμοκοιτιδα..λογικα εντος των ημερων μπαινεις στον μηνα σου..ποτε ειναι το επομενο ραντεβου με τον γιατρο?

έχω ΠΗΤ 13/10 εσύ?

μπαίνω στον μήνα μου 13/9, το επόμενο ραντεβού μου είναι στις 12/9.

στις 22/8 ο μπεμπούλης μου ήταν 2.100.

ενημερωτικά ρωτάω, καταλαβαίνεις φαντάζομαι...

μας ευχομαι με ένα πόνο και πάνω από όλα γεράααααααα μωράαααααααα!

φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι, με περνας μια μερα!!χαχα.. Εγω εχω πητ 14/10 και το επομενο ραντεβου μου ειναι 13/9!κι εγω εχω πανικοβληθει λιγο τις τελευταιες μερες.. Ακομα δεν εχω φτιαξει και βαλιτσα.. Περιμενω ακομα να μου φερουν την καλαθουνα..κι εχω και κατι πλυσιματα ακομα..

Εχεις δικιο..πανω απο ολα να ναι γερα τα μωρακια μας..

Ελα να τα λεμε στις εγκυουλες φεβρουαριου μαρτιου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι, με περνας μια μερα!!χαχα.. Εγω εχω πητ 14/10 και το επομενο ραντεβου μου ειναι 13/9!κι εγω εχω πανικοβληθει λιγο τις τελευταιες μερες.. Ακομα δεν εχω φτιαξει και βαλιτσα.. Περιμενω ακομα να μου φερουν την καλαθουνα..κι εχω και κατι πλυσιματα ακομα..

Εχεις δικιο..πανω απο ολα να ναι γερα τα μωρακια μας..

Ελα να τα λεμε στις εγκυουλες φεβρουαριου μαρτιου...

θα έρθω να τα λέμε!!!!

εγώ έχω ετοιμάσει εδώ και ένα μήνα βαλίτσα, πράγματα του μπέμπη για μαιευτήριο για να είμαι ήρεμη, γιατί γενικά αγχώνομαι.

φαντάζεσαι να γεννήσουμε ίδια μέρα????? ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω εχω τρελο αγχος αλλα κι ειχα σκεφτει να την ετοιμασω μολις μπω στον μηνα μου.. Τις τελευταιες μερες ομως με εχει πιασει ενας πανικος γιατι ολοι λενε οτι επρεπε να την ειχα ετοιμασει...και να φανταστεις οτι ακομα περιμενω την καλαθουνα..βεβαια εχω ετοιμασει το κρεβατακι κι ας μην το χρησημοππιησουμε προς το παρον..

Στο εγκυουλες φεβρουαριου μαρτιοι..no 7 προς το παρον..γιατι ειμαστε και πολυλογουδες... Ειμαστε πολλες που γενναμε πανω κατω τις ιδιες μερες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria 12 και Aggt, με το καλό να υποδεχτείτε τα μωράκια σας!!!

Ενώ είχα μια τέλεια εγκυμοσύνη, χωρίς το παραμικρό, έσπασαν ξαφνικά τα νερά στις 35w+1d :shock:

Ήταν μέρα Σάββατο, πρωί πρωί και στον γιατρό μου είχα πάει Πέμπτη βράδυ... όλα ήταν άψογα, ο μπέμπης 2500κιλά βάσει υπερήχου και είχα επόμενο ραντεβού 3/3, με πητ 26/3...

τελικά όμως Σαββατο 19/2 συνέβη ό,τι προανέφερα κ φυσικά έκανα καισαρική. η μαία μου έλεγε ότι αν είναι λιγότερο απο 2500 ίσως μπει θερμοκοιτίδα. Όμως ο μικρός μου διέψευσε τα μηχανήματα κ τους υπερήχους :lol: και βγήκε 2900, 50 πόντους το καμάρι μου!!!

τον είχα απο την αρχή μαζί μου, καθώς είχα ζητήσει αποκλειστικό θηλασμό. εννοείται ότι δεν μπήκε θερμοκοιτίδα, δεν έκανε καν ίκτερο κ πήγαμε τέλεια!!!

πλέον, είμαστε 6,5 μηνών κ σύμφωνα με την παιδίατρό μας, 1 μήνα πιο πάνω στις αντιδράσεις μας σε σχέση με τα τελειόμηνα μωράκια...

τι να πω... αρχικά πίστευα μήπως δεν είναι κ τόσο καλό που ήρθε τόσο νωρίς, αλλά τελικά αναθεωρώ!

Καλά γεννητουράκια κ μ'έναν πόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α! Εννοείται ότι δεν είχα τίποτα έτοιμο απο δικά μου ρούχα+βαλίτσα μαιευτηρίου κ φυσικά τίποτα πλυμένο του μπέμπη.... :lol::lol::lol: τρέχαμε κ δεν φτάναμε! μου τα στέγνωναν οι γονείς μου στα καλοριφέρ τα νυχτικάκια κ τις πυτζαμούλες μου για να μπορέσω να τα βάλω, χειμώνας γαρ.... :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α! Εννοείται ότι δεν είχα τίποτα έτοιμο απο δικά μου ρούχα+βαλίτσα μαιευτηρίου κ φυσικά τίποτα πλυμένο του μπέμπη.... :lol::lol::lol: τρέχαμε κ δεν φτάναμε! μου τα στέγνωναν οι γονείς μου στα καλοριφέρ τα νυχτικάκια κ τις πυτζαμούλες μου για να μπορέσω να τα βάλω, χειμώνας γαρ.... :|

να σας ζήσει ο ήρωας σας!!!!!!!

να είναι γερός και καλότυχος!!!!!!!!

άσε που έχει γενέθλια ίδια μέρα με τον άντρα μου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ' ευχαριστώ κοπέλα μου! Ίδια μέρα γενέθλια, ε? :P κ εμένα ο άντρας μου έχει 21/2 !!! Δώρο κανονικότατο του ήρθε ο γιος :lol:

Όλα να πάνε καλά, φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria12 μην αγχώνεσαι καθόλου και εγώ 35 εβδομάδα γέννησα ,2280 ήταν ο μικρός αλλά δεν χρειάστηκε να μπούμε καθόλου θερμοκοιτίδα.Τώρα άμα μας δεις είμαστε ένα στρουμπουλό θηριάκι πάρα μα πάρα πολύ ζωηρό.Η ώρα η καλή και με ένα πόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χελιδονάκια μου σε ευχαριστώ!!!! Καλημέρααααααααα

mariannap να σου ζήσει ο μικρούλης σου!!!!!!

σε ευχαριστώ για τις ευχές!!!!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω γεννησα 36 και 4 ημερες , ο μικρος ζυγιζε 2970 παρουσιασε μια δυσπνοια ,μπηκε σε θερμοκοιτιδα και μετα αποεφτα ωρες μεταφερθηκε προληπτικα σε εντατικη νεογνων οπου και εζησε εξι μερες μονο. δεν ειμαι και η καλυτερη περιπτωσει για να ακουσεις . μην αγχωνεσαι κοιταξε να εισαι ηρεμη και απλα τωρα μην κανεις δουλειες να ξεκουραζεσαι οσο περισσοτερο μπορεις και ολα θα πανε καλα. στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω γεννησα 36 και 4 ημερες , ο μικρος ζυγιζε 2970 παρουσιασε μια δυσπνοια ,μπηκε σε θερμοκοιτιδα και μετα αποεφτα ωρες μεταφερθηκε προληπτικα σε εντατικη νεογνων οπου και εζησε εξι μερες μονο. δεν ειμαι και η καλυτερη περιπτωσει για να ακουσεις . μην αγχωνεσαι κοιταξε να εισαι ηρεμη και απλα τωρα μην κανεις δουλειες να ξεκουραζεσαι οσο περισσοτερο μπορεις και ολα θα πανε καλα. στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου .

λυπάμαι πραγματικά για όσα πέρασες!!!!!δεν μπορώ ούτε να το φανταστώ......καταλαβαίνω τον πόνο σου!!!!

Εύχομαι με ένα πόνο και να είναι γερό και καλότυχο το μωράκι σου!!!!!

Συγγνωμη που ρωτάωω και άαανννννν θες απαντάς.....αλλά για ποιο λόγο σου είπαν ότι χάθηκε το αγγελούδι σου?????

φιλιάαααααααααα

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι το μονο που μας ειπαν απο το νοσοκομειο εκεινη την μερα ειναι οτι δεν τα καταφερε . ουτε αυτοι δεν ξεραν. ζητησαμε νεκροψια αυτοι το βγαλαν το παιδι οτι πεθανε απο ανακοπη καρδιας :twisted::twisted::twisted::twisted: ΕΛΕΟΣ!!!!!!! ευτυχως που ειχαμε βαλει δικο μας ιατροδικαστη , τον φεραμε απο Αθηνα. μας ειπε οτι τα πνευμονακια του ηταν γεμάτα με πύον και συμφωνα με τα ευρυματα που βρηκε το παιδι κολλησε ενδονοσοκομειακη λοιμωξη , αντιβιωση ηθελε το χρυσο μου. οπως καταλαβαινεις , καναμε καταγγελια παντως υπευθυνου , και το παμε δικαστικως. δεν θα τους αφησω σε χλωρο κλαρι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πλεον δεν εχω προβλημα να το λεω. και το λεω περισσοτερο για να προσεχουν οι μελλουσες μανουλες , να χουν τα ματια τους δεκατεσσερα στο παραμικρο. μακαρι να ειχα ακουσει κατι και γω η να μας ειχαν προειδοποιησει για τετοια περιστατικα θα μασταν ποιο υποψιασμενη και θα το χειριζομασταν αλλιως .

τωρα μετα απο αυτο ειμαι κέρβερος και ο αντρας μου το ιδιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...