Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010 Νο4/οι ξεσηκώστρες & το σποράκι!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

α καλα αννα απο τετοιες τουμπες αλλο τιποτα ευτυχως ειναι και χαμηλο το κρεβατι μας και ετσι ουτε καρουμπαλο..εγω το κρεβατι του το φτιαχνω οταν ειναι εδω ο αλεξης αλλιως τον αφηνω κατω...και οπου θελει ας παει..

ειλικρινα δεν ξερω τι αλλο να κανω..σε δευτερολεπτα μεσα εξαφανιζεται...

λετε να ειμαι κακια μαμα?? :(:(:(:( να μην δινω στο παιδι μου την απαραιτητη προσοχη??αλλα και παλι δεν θελω να ειμαι απο τις μαμαδες που ειναι συνεχεια μη και μη και μη..τι δεν κανω καλα γαμωτο??? :-s:-s:-s

Μη λες χαζά!!!!!!Το παιδί χρειάζεται και λίγο ελευθερία,και θα πέσει και θα χτυπήσει,απλά προσπάθησε να προβλέπεις όσο μπορείς φυσικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε τι ανγχη ειναι αυτα φυσικα Μαρακι μου και εισαι τελεια μαμα!!!!!απλα τα παιδακια; τελικα αυτα εχουν εμενα την πρωτη φορα που επεσε ηταν απο το κρεβατι μου ακριβως 6 μηνων τη βρηκα στο πατωμα καταλαβαινεις τι επαθα!!!!!εγκεφαλικο κανονικο!!!!!παιρνω τον γιατρο μου κατευθειαν και τρεχω στο Ιασω .ευτυχως το παιδι μου δεν επαθε τιποτα απλα μειναμε προοληπτικα 1 μερα μεσα για παρακολουθηση ενιωθα η πιο αχρηστη μανα εκλαιγα συνεχεια και ολοι εκει με διαβεβαιοναν πως αυτο δεν εινα τιποτα κσι πως μεχρι να μεγαλωσει θα κουραστω να μετρω!πραγματικα θελουν πολυ προσοχη!το ξερουμε οτι θα χτυπησουν ας μην ειναι τουλαχιστον κατι σοβαρο!!!!!

Η ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ να ειναι κοντα στα παιδακια μας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριέττα μου,δικό μας είναι το σπίτι και με κλειστά τα παράθυρα δεν ακούγεται,απλά τώρα καλοκαίρι τα αφήνω ανοιχτά για να μπαίνει δροσιά,δοκίμασα να αφήνω κλιματιστικό αλλά ο μικρός έχει μύξες και λέω μήπως φταίει αυτό.Το πρόβλημα είναι ότι το δωμάτιο κοιτάει δρόμο και έτσι τρώμε όλη τη φασαρία,αν φτιάξουν λίγο τα πράγματα θα ανοίξουμε το άλλο μισό σπίτι που κοιτάει την αυλή και θα βρούμε την ησυχία μας(το νοικιάζουμε το μισό γιατί ήταν πολύ μεγάλο σπίτι για 1 άτομο που ήταν ο άντρας μου).

Αννα εμεις βαζουμε κλιματιστικο στον μπεμπη απο αρχες Ιουνη,φαντασου χωρις κλιματιστικο απο τις 12:00 εχει 31 βαθμους!! αρκετοι για μωρακι,η γιατρος μας εχει πει στους 27 βαθμους στην χαμηλη ταχυτητα και τα παντζουρια ανοιχτα..αφηνω και το παραθυρο του μπανιου ανοιχτο..εχει μυξουλες,αλλα το πρωι με τον ορο βγαινουν ανετα και το βραδυ πριν το γαλα του ξαναβαζω κι ετσι κοιμαται ανετα...εσυ κρινεις βεβαια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι συνεχισε ετσι!! εισαι η καλυτερη μανα!!!

απλα το μωρο εχει dna Tαρζαν! ή Ταλιμπαν ή απλα Μανωλιστικο!!!

κοριτσια παω σιγα σιγα για το γαλατακι του,γυρισαμε απο βολτα και θα μπω αργοτερα!!!

φιλια σε οσα κοριτσια δε προλαβω!!

Η Ρουλα μαλλον χλαπακιαζει τα γλυκακια της αποψε...ρε!! κρατα και για μας!!!!

βαλ'τα στην καταψυξη για να τα φαμε στον καφε που θα πιουμε οταν μαζευτουμε επιτελους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες...

Ρουλα χρονια σου πολλα να χερεσε την γιορτη σου..

Ευγενια και Στελλιτσα να χερεστε τις επετιους σας παντα αγαπημενοι να ειστε μα τα αντρακια σας...

Για να δω τι θα προτοθιμιθω απο αυτα που διαβασα :roll:

Ρεββεκα η Λυδια ειναι σουπερ μουρη και πολυ καλα σου κανει, ετσι να καταλαβενεις πως εχεις μωρο στο σπιτι..

Ειρηνη ιδες ο Παναης που του καλοαρεσε και δεν θελει να φεβγει τωρα \:D/

Κατερινακι τοσες μερες που διαβαζω για το ανχος που τραβας με τον μικρο και το γεγονος οτι ειναι τεμπελουλης αναροτιεμε αν εχεις καταλαβει ποσοοοοοο τροχαδι ηθελε αν μπουσουλαγε τωρα...Τrust me χαρη σου κανει στην κατασταση σου που εχει τον ακουνιστω το παιδι.......

Αννα φανταζομε τα νευρα σου οταν με το καλο επιτελους εχεις κοιμισει τον μικρο και ξαφνικα περναει ενα κολομιχανακι και σου τον ξιπναει.... :evil::evil:

Μαρακι ομολογισε τωρα αμεσος, ποσα κιλα εχεις χασει τον τελεφτεο μηνα εεεεε????? Μην μιλας καθολου τυχερηηηηηηη εχεις και περσοναλ τρεινερ, στιλακι θα σε κανει ο Μανωλιος :lol::lol::lol:

Μαριεττακι σας στελνω τα φιλια μου (Τα περισοτερα πανε στον Ηλια ενοιτε, εχουμε και τις αδιναμιες μας πως να το κανουμε) :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα εμεις βαζουμε κλιματιστικο στον μπεμπη απο αρχες Ιουνη,φαντασου χωρις κλιματιστικο απο τις 12:00 εχει 31 βαθμους!! αρκετοι για μωρακι,η γιατρος μας εχει πει στους 27 βαθμους στην χαμηλη ταχυτητα και τα παντζουρια ανοιχτα..αφηνω και το παραθυρο του μπανιου ανοιχτο..εχει μυξουλες,αλλα το πρωι με τον ορο βγαινουν ανετα και το βραδυ πριν το γαλα του ξαναβαζω κι ετσι κοιμαται ανετα...εσυ κρινεις βεβαια...

Κι εγώ του είχα κλιματιστικό ρυθμισμένο στον ανεμιστήρα αλλά μετά από μισή ώρα αρχίζει να κάνει αρκετό κρύο στο δωμάτιο και επειδή το σκατούλι δεν δέχεται να τον σκεπάζω,είπα να μην το ξαναβάλω μιας και δεν έχει τρελλές ζέστες τώρα.Έχει και πολλές μυξούλες οι οποίες δύσκολα βγαίνουν.Υπομονή,σε λίγο θα κρυώσει ο καιρός και θα κλείνουμε παράθυρα! :D

Γεια σου Εύη!!!

Σας καληνυχτίζω,πάω να πέσω μπας και κοιμηθούμε σήμερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω τα δικα μας τωρα....

Στο μετοπο της Φλωρας απο ολε τις αποψοις ειναι χαλια, εχει ενα χλομιαρικο χρωμα σινεχια και κατο απο τα ματια ειναι σχεδον μοβ δεν τρωει τιποτα αλλα η γουρσουζια γουρσουζια (δεν ξερω αν το γραφω καλα?) Εχθες επιδι απο το ανχος να παει σχολιο ξιπνισε στης 4,30 και δεν μπορουσε να ξανακοιμιθει φανταστικα πως ειναι απο την κουραση αλλα σημερα λες και χλομιασε κιαλο...Πιραμε τηλεφωνο τον παιδιατρο του ΤΕΒΕ για να μας γραψει εξετασοις και ευτυχος ο ανθρωπος μας εγραψε τα παντα και αυριο προι προι παμε σε μικροβιολογικο να δοσουμε αιμα....Εκει θα γινει το ελα να δεις μεχρι να την καταφερουμε. Ιδι εχει κανει διλοσοις, ειπε πως εδοσε μια φορα αιμαι και αλη φορα δεν δινει... :?

Ολο το απογεβμα μαλιασε η γλωσσα μου να λεω Φλωρα γραψε και Φλωρα γραψε και στης 20,30 οταν επιτελους τελιωσε ειχε κανει μια αιδια...Πω πω τι τσαπατσουλα ειναι ρε κοριτσια και να μην την μαλονα να πω ενταξη, σινεχια μουρμουραω αλλα αποτελεζμα 000000........

Ο μκρος ειναι σαν τον Μανωλιο ενα πραγμα και τωρα αρχισαμε την οριβασια και εμεις...

Εχθες που ειχα βγαλει τα μαξιλαρια απο τους καναπεδες για να τα πλενω και εμινε ο σκελετος του καναπε μονο ξετρελαθικε, σινεχια εκει πανο τον εβρισκα να πιγενει περα δοθει και να τρελενετε στο γελιο και σημερα που καθομουν κατο στο πατομα μαζι του παταει ο ατιμος στο ποδι μου και σκαρφαλοσε πανο στο τραπεζακι του σαλονιου :o:o:o (το ποδι τεντομενο στο πατομα το ειχα)

Ολη μερα μου ανιγει σινεχια μια τα ντουλαπια τησ κουζινας μια τα σιρταρια μια την καταψυξη. Σημερα μου εχισε το ριζι εχθες τις φακες, αχχχχχχ δεν αντεχω αλο κουραστικα να κινιγαω οληηηηηη μερα..

Κατερινα ακομι θελεις να μπουσουλισει ο Γιαννακης σου??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Ρουλα μαλλον χλαπακιαζει τα γλυκακια της αποψε...ρε!! κρατα και για μας!!!!

βαλ'τα στην καταψυξη για να τα φαμε στον καφε που θα πιουμε οταν μαζευτουμε επιτελους!!!

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

H γιορτή μου είναι νηστεία!!! Δε νομίζω να θέλετε να σας κεράσω λουκουμάκια!!! :lol::lol:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές σας!!

Υγεία πάνω απ' όλα για όλους και κάθε καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη οταν ημουν στην ηλικια της Φλωρας ισως και λιγο μικροτερη,δεν ετρωγα τιποτα..οταν λεμε τιποτα,εννοουμε ΤΙΠΟΤΑ!!! οι γονεις μου ειχαν πλανταξει με την παρτη μου κι ο γιατρος καθε φορα απορουσε πώς ημουν τοσο ζωηρη,ενω δεν εβαζα μπουκια στο στομα..ουτε σιδηρο ουτε μουρουνελαιο χρειαστηκε να τους πει να μου εδιναν,αν κι η μαμα μου το προσπαθουσε αλλα εγω ΤΙΠΟΤΑ...πώς ζουσα,δε ξερω!! κι εξετασεις μου εκαναν κι αιματος και κοπρανων(συγνωμη ε!!) κι ολα ηταν φυσιολογικα..και παντα μα παντα ημουν χλωμη!!!!

καλα θα κανετε να της κανετε εξετασεις,αλλα οσο το παιδι ειναι ζωηρο κι οχι νοθρο,μη φοβασαι!!

τωρα για την εξεταση αιματος,εδω μεγαλοι και τρεμουν,ποσο μαλλον ενα παιδακι..αλλα μπορει να της παρουν αιμα με την πεταλουδα...το εχετε δοκιμασει αυτο;

Ο Τριανταφυλλενιος καλα κανει και ειναι ζωηρος,γιατι πώς να το κανουμε;ειναι κι αντρας!!!

σε ευχαριστουμε για τα φιλια,ειπα στον μπεμπη οτι του στελνεις φιλια την ωρα που τον ταιζα,με κοιταγε καλα καλα κι ειπε:"μα"....σημερα εχει αρχισει να λεει "μα" οταν με βλεπει...του λεω προσθεσε κι αλλο ενα,αλλα εκεινος...."μα"!!!! μηπως λεει μαμ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριέττα κι εγώ τα ίδια... μικρή ήμουν "σκασμένο", δεν έτρωγα τίποτα, με κυνηγούσαν να φάω...

Μετά μεγάλωσα... και με κυνηγούσαν να μη φάω! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

H γιορτή μου είναι νηστεία!!! Δε νομίζω να θέλετε να σας κεράσω λουκουμάκια!!! :lol::lol:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές σας!!

Υγεία πάνω απ' όλα για όλους και κάθε καλό!!

λουκουμακια και γλυκα του κουταλιου,ειναι το χειροτερο μου!!!

οποτε οταν συναντηθουμε κοιτα να εχεις ενα ταψι με γαλακτομπουρεκο ή προφιτερολ ή τρουφακια(φτιαξε την συνταγη της Ευης)....αυτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω λεω να αρχισουμε ολες να λεμε ιστοριες απο πεσιματα σκαρφαλωματα και ταρζανιες των τρομοκρατων που μεγαλωνουμε για να καταλαβει η κατερινα οτι ειναι πολυυυυυυυυυυ τυχερηηηηηη....

ρε συ ευη τι εχει το κοριτσακι μας???εεε???ευχομαι οι εξετασεις να δειξουν πως δεν εχει τιποτα και ολα περαστικα..και μην την ζοριζεις με τα μαθηματα σιγα σιγα...ειδαμε και τους πτυχιουχους..σερβιτοροι σε καφετερειες τις γειτονιας...

μπραβο τριανταφυλακο μου συνεχισε ετσι να μην λεω μονο για τον δικο μου.. :P:P:P

το δικο μου παιδι χωρις κλιματιστικο δεν κοιμαται αλλα το εχω στους 27 με τον ιονιστη ανοιχτο και ετσι εχει παντα δροσερο δωματιο και δεν τρεχει και η μυτη...

αχ παιδια μιλαμε για τρελο αγχος με αυτο το παιδι...μαρεσει που θελω κι αλλο...πως θα το παλεψω??

μαριεττα εσυ εισαι φαινομενο της φυσης απο μικρη φαινοσουνα... ;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριέττα κι εγώ τα ίδια... μικρή ήμουν "σκασμένο", δεν έτρωγα τίποτα, με κυνηγούσαν να φάω...

Μετά μεγάλωσα... και με κυνηγούσαν να μη φάω! :lol::lol::lol:

ας μεινουμε στο πρωτο μερος της ζωης μας!! :ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριεττα ετσι μπραβο κοριτσι μου χωρις απαιτησεις μωρε τι καλοβολη που εισαι... εγω το λουκουμακι θα το παρω παντως μην σε προσβαλω... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λουκουμακια και γλυκα του κουταλιου,ειναι το χειροτερο μου!!!

οποτε οταν συναντηθουμε κοιτα να εχεις ενα ταψι με γαλακτομπουρεκο ή προφιτερολ ή τρουφακια(φτιαξε την συνταγη της Ευης)....αυτα!!!

Μαριεττα καθολου απετιτικη δεν σε βρισκω ρε μονο αυτα θες???.....Μακαρι να ειμουν κοντα ρε κοριτσια να σας εκανα σινεχια γλυκα, μ'αρεσει παρα πολυ η ζαχαροπλαστικη αλλα μετα πρεπει να τα τροω μονη μου και δεν με περνει......Κανω φοβερο κεικ καροτο σας το εχω πει???

Σημερα η πεθερα μου μας ταισε για επιδορπιο κολοκιθοπιτα γλυκια, μιαμ μιαμ απο τα αγαπημενα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευηηηηηη μπλιαχ... :ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick: τα κολοκυθια τα τρωω μονο βραστα και με μπολικο λεμονακι αλλα πιτες κεφτεδες κτλ..μπλιααααααχχχχ

ναι ρουλακι συμφωνωωωωωωωω...μαζιιιιιιι σουυυυυυ :x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!!! :oops::oops::oops:

ο Μανωλακης θα "ηρεμησει" οταν ερθει με το καλο το τεταρτο μελος της οικογενειας του!!

ειμαι σιγουρη για αυτο!! τωρα καταλαβαινει οτι ολη η προσοχη των ανθρωπων γυρω του ειναι στραμμενη πανω του κι ετσι κανει ο,τι μπορει για να σας το ανταποδωσει!!! το παιδι εχει και φιλοτιμο,δεν ειναι αχαριστος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευηηηηηη μπλιαχ... :ymsick: :YMSICK: :ymsick: :YMSICK: :ymsick: :YMSICK: :ymsick: τα κολοκυθια τα τρωω μονο βραστα και με μπολικο λεμονακι αλλα πιτες κεφτεδες κτλ..μπλιααααααχχχχ

ναι ρουλακι συμφωνωωωωωωωω...μαζιιιιιιι σουυυυυυ :x :X :x :X :x

Καλε οχι τα πρασινα κολοκιθια αλλα τις κοκκινες μεγαλες κολοκιθες λεω....

Γινοντε τελιο γλυκο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη μ'αρέσει πολύ το κέικ καρότου!!!!!!! Συνταγή;;!!!

Μαράκι μου, λουκουμάκι στο χαρτάκι και φιλάκι στο μαγουλάκι!!!! :lol:

Ρουλακι αυριο θα σου την γραψω γιατι τωρα καθομε μεσα στα σκοταδια και πρεπει να στραβοθω για να βλεπω (ειμαι στο δωματιο της Φλωρας, μονο εκει εχουμε γραφιο )..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουλακι αυριο θα σου την γραψω γιατι τωρα καθομε μεσα στα σκοταδια και πρεπει να στραβοθω για να βλεπω (ειμαι στο δωματιο της Φλωρας, μονο εκει εχουμε γραφιο )..

Ναι βρε, σιγά!! Λες και θα κάτσω να το φτιάξω αύριο;; Αλλά είναι ένα από τα γλυκά που μου αρέσουν!! Ευκαιρία να μάθω να το φτιάχνω!! Αυτό του starbucks το τσακίζω κάθε φορά!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!!! :oops::oops::oops:

ο Μανωλακης θα "ηρεμησει" οταν ερθει με το καλο το τεταρτο μελος της οικογενειας του!!

ειμαι σιγουρη για αυτο!! τωρα καταλαβαινει οτι ολη η προσοχη των ανθρωπων γυρω του ειναι στραμμενη πανω του κι ετσι κανει ο,τι μπορει για να σας το ανταποδωσει!!! το παιδι εχει και φιλοτιμο,δεν ειναι αχαριστος!!

Αααααα καλα αν περιμενεις να ηρεμησει οταν ερθει το αδερφακι σοθικες...Τοτε ειναι που θα γινει πραγματικο τερατακι για να κερδιζει την προσοχη σας και να σας αποσπα απο το μωρο.....

Εχει να φαει ξυλο η Μανωλιτσαααα αχ αχ αχ...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...