Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010 Νο4/οι ξεσηκώστρες & το σποράκι!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ειδα τη Ρεββεκα.Ειμαι στο σωστο θεμα?

Ηρθα ξανα επιτελους στην παρεουλα...

δεσποινακη μου γλυκο ποσο μου ελειψες!!!!που χαθηκες???

εδω ειναι μανουλες με λιγο πιο μεγαλα μωρακια κανα 2μηνο διαφορα,και επειδη ειχε ερημωσει το θεματακι μας τα τρελοκοριτσα εδω με δεχτηκαν στην παρεα τους,μετα ακολουθησε και η στελλα και η αννουλα!!!

θα χαρω πολυ να τα λεμε εδω και ειμαι σιγουρη και τα κοριτσια εδω!!!!

πες μας περιληπτικα τα νεα σου!!!!!βαλε φωτο να δω μπεμπακι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια πριν καμια ωρα εφυγε η κοπελα..για πρωτη μερα πηγαμε καλα...επειδη ομως εχω τρελη υπερενταση,παω να ξαπλωσω λιγο και θα επανελθω προς απογευμα μερια!!!!

φιλια!!!!

ολο την σκαπουλαρεις μαριετα!!!!

να μας πεις μετα αναλυτικα!!!

καλη ξεκουραση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tα νεύρα μου κρόσσια σήμερα!!!!!!!! X(X(X(X(X(X(

Αρχικά πλακώθηκα με τη μάνα μου γιατί μην τυχόν της πω ότι θα πάω κάπου πιο μακριά με το παιδί, αρχίζει και λυσσάει! Που θα το τρέχεις το παιδί και φερ'το σε μένα και πήγαινε όπου θέλεις κι έχεις ευθύνη και άλλα παρόμοια! Λες και το παιδί είναι μπιμπελό, να το βάλουμε στη γυάλα!!! Άσε που μου κοπανάει συνέχεια το "δεν σκέφτεσαι πόσο παιδεύτηκες για να το κάνεις αυτό το παιδί;;;"!!! Και γίνομαι έξαλλη!!!!!!!

Μετά ο Φίλιππος δεν ήθελε να φάει το φαγητό του.Έφαγε λίγο κι άρχισε μετά τα [-([-([-([-(

Και πριν λίγο, ανέβηκε ο άντρας μου με την αλληλογραφία και ήρθε και η έκτακτη εισφορά!!!!!!!!

Ε πόσα ν'αντέξω η γυναίκα;!;!;! X(X(X(@-)@-):ymsigh::ymsigh::ymsigh:8-}:-s:-s:-s#-o#-o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρουλιτσα μου χαλαρωσε!!!!

το παιδι ειναι δικο σου και συ επιλεγεις τι θα κανεις!!!οπως ειπε ειναι δικη σου ευθηνη!!!που να της πεις οτι θα ερθεις εδω :D:D:D:D

ουφ μωρε μην δινετε σημασια!!!!

ρε ο μικρος μαλλον αλμα αναπτυξης περναει,θα στρωσει,αφου πινει και το γαλα σου μην σε νοιζει τιποτα...

ποσο σας ηρθε το κουστουμι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Κάπου είδα ένα νέο μέλος που εννοείται είναι καλοδεχούμενο.

Κάπου είδα και το Ευγενάκι που είναι πια μια εργαζόμενη μητέρα και τα πάει μια χαρά κι εκείνη και ο Νώντας σωστά;

Το Ελενάκι μας πως πήγε σήμερα; Ήταν καλύτερα από χθές; Το ελπίζω και το εύχομαι!!!!

Η συμπεθέρα μου που είναι;;;;; Ειρηνάκι!!!!!! Καλέ μπες να μας πεις πως πάει ο Παναής στον παιδικό.

Ευάκι πως είναι η Φλώρα; Πήγε σχολείο σήμερα ε;

Μαριετάκι εντάξυ η κοπέλα με τον Ηλία; Μακάρι μωρέ να τα πηγαίνουνε καλά, να είσαι ύσηχη κι εσύ. Κι εγώ σκέφτομαι να την κάνω κοπάνα στις 26 του μηνός Μαριετάκι γιατί την προηγούμενη μέρα είναι και η δική μας βάφτιση!!! Βαφτίζουμε την ίδια μέρα το ξέρεις ε;

Ρούλα μου να τις γνωρίσουμε βρε τις μανάδες μας να τα λένε! Τα ίδια ακριβώς μου κάνει και μου λέει και μένα! Έλεος δεν λές τίποτα! Ώχ μην λες για εισφορές γιατί αυτό τον μήνα μας πέφτουν όλα μαζί. Εκτός από την βάφτιση, ασφάλεις αυτοκινήτων, εξόφληση του εργάτη στο εξοχικό του Βασίλη με την ανακαίνιση και δεν σιμαζεύεται...

Κατερινάκι που είσαι; τι κάνεις;;;;

Ο παππούς δόξα το Θεό είναι καλά. Αν δεν πάει από χέσιμο ή από πέσιμο (όπως λέει και το ρητό) θα πάει απ' την γιαγιά όμως ο κακομοίρης δεν την γλυτώνει (αν τους ξαναφήσει η μητέρα μου μόνους τους στο χωριό, που δεν το νομίζω τους έφερε Αθήνα πλέον). Στο Θεό που πιστεύεται ξέρετε τι έκανε; Τωρά γελάω αλλά όταν το έμαθα φρίκαρα! Έπεσε που λέτε ο κακομοίρης και ευτυχώς δεν σπάστικε αλλά από το χτύπημα, από το σοκ του λυποθήμησε. Η γιαγιά δεν τα έχασε λοιπόν ίσα ίσα ψυχραιμότατη και χωρίς να προσπαθήσει να τον συνεφέρει νόμιζε λέι ότι πέθανε και τον έσυρε στο κρεβάτι και άρχισε να τον πλένει μ' ένα πανί και να τον ντύνει καλα για να τον ετοιμάσει λέει... (ΚΩΜΟΤΡΑΓΙΚΟ ΕΤΣΙ;;;). Ευτυχώς που πήρε η μητέρα μου μια γειτονισσα τηλέφωνο και της είπε να πάει να δει τι γινεται ώσπου να φτάσει και η γυναίκα αντικρίζοντας έτσι την κατάσταση άρχιζε να φωνάζει να ρίχνει νερό στο πρόσωπο του παππού και έτσι τον συνέφερε. Τι να πω;;;; Δεν πάνε καλά είναι μεγάλοι άνθρωποι και έχουν αρχίσει και τα χάνουν αλλά αυτό παρα ήταν... Στεναχωριέμαι ρε γαμώτο γι' αυτήν την κατάσταση που έφτασαν και δεν θέλω να πάθει ούτε ο ένας κάτι ούτε ο άλλος αλλα ξέρω πως κάποια στιγμή μοιραία θα φύγουν. Ομως ας φύγουν στην ώρα τους και από μια σοβαρή αιτία όχι επειδή δεν θα τους έχουμε προσέξει ή από αμέλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας τσουπρες!!!

Ουφ κομματια ειμαι..μια με τα της εκπαιδευσης..μια με το μωρο που ολο κλαιει γιατι βγαζει δοντια ..τα παιξα η γυναικα.

Εσεις τι κανετε;;;

Κατερινακι..τι διαβαζω ρε..γιατι εχεις τοσο αγχος καλε με τον Γιαννακη..μια χαρα ειναι τα παιδακια μας!!!

Εγω δεν ανησυχω καθολου.ο δικος μου απλως στο κωλαρακι του καθεται.Δεν κανει τπτ αλλο!!!!

Εεεε καποια στιγμη θα τα κανουν και θα τρεχουμε.Κατσε τωρα που μπορεις!!!!!

Ρουλα..χρυσοχερα εισια ε;;;Εγω ειμαι σαν τη ΜΑριεττα..μαγειρευω απο αναγκη.Δεν το γουσταρω καθολου.

Ο μικρος τρωει συνεχεια τα ιδια.οταν χρονησει θα φαει τα δικα μας μια και καλη!!!!

Αννουλα εχει στο Χαϊδαρι μαγαζι με βιολογικα και που;;;Για πες καμια καλη ιδεα για απογευματινο!!!! :!::!::!:

Καλα ρε Ρουλα..πεσ στη μανα σου ¨Δηλαδη εμεις που δεν παιδευτηκαμε για να κανουμε παιδι ειναι μη πολυτιμα τα παιδια μας" ;;;; :shock::shock::shock:

τα παιρνω με κατι τετοιες ατακες....οχι με τη μαμα σου..γενικα μιλαω.

Ευη τι κανει η Φλωρα;;;βιβλια πηρατε;;;

ΓειΑ Σου Αναστασια..Καλε πατα κανα εντερ...θαμπωθηκα... :lol::lol::lol:

Η συμπεθερα σου που ειναι ;;;διαβαζει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ η γιαγιά δεν είναι και τόοοοοσο μεγάλη... αλλά σχετικά είναι όλα αυτά.. άμα αρχίζει το μυαλό και φυραίνει...

Εγώ έχω μόνο μια γιαγιά, 96-97.. μέχρι πριν 2 χρόνια τα'χε 400, άντε 390! χαχαχα

Και ξαφνικά, είχε μια τρελή πτώση, άρχισε να τα χάνει, να λέει ασυναρτησίες, να μην ξέρει που είναι και σταδιακά κι άλλα χειρότερα... τώρα είναι στο κρεβάτι.. την ταίζουν με το ζόρι... άστα, φρίκη!! Σκιά του εαυτού της.. συχνά δε μας γνωρίζει..

Καλύτερα ο άνθρωπος να πεθαίνει όρθιος.. άμα καταντάει έτσι είναι δράμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ Ρούλα. Είναι προτιμότερο παρά να ταλαιπωριέται σε κανα κρεβάτι όπως η δικιά σου (κρίμα δεν είναι ρε γαμώτο...) ή να ταλαιπωρεί τους άλλους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεββεκακι μου η μικρη Θεοδωρα μου μεγαλωσε πια.

Προσπαθησα να βαλω φωτο αλλα δεν τα καταφερνω,εχω στο facebook απο τη βαφτιση μας.

Εχουμε 2 μικρα δοντακια που δαγκωνουν ο,τι βρεθει μπροστα μας.

Ειναι παρα μα παρα πολυ ησυχη,μονο οταν πειναει γκρινιαζει λιγο.

Αφου βγαλαμε δοντια και ουτε μια φορα δεν παραπονεθηκε το γλυκο μου το κοριτσι.

Μετακομισαμε στο σπιτι μας,επιτελους.

Αυτα τα νεα μας.Η Λυδια τι κανει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς το καινούριο μέλος της παρέας! Πως σε λένε;; Εμένα Ρούλα!

Να χαίρεσαι τη μικρή σου!!

Νατάσσα σήμερα δεν έφαγε τόσο καλά το μεσημέρι.. γενικά ήταν κάπως ανόρεκτος, ούτε να θηλάσει ήθελε τώρα το βράδυ.. τι να πω;; Είναι με τις μέρες του κι αυτός όπως όλοι μας!!

Αύριο λέω να του κάνω κοτόπουλο.. σουπίτσα, να δούμε, θα φάει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο φάει Ρουλίτσα μην αγχώνεσαι. Και μένα την απογευματινή την κρέμα σήμερα δεν ήθελε ούτε να την δει. Δεν την πίεσα. Είναι όντως με τις ώρες τους και αυτά. Υπομονή! Θα μιλήσουν και θα συνενοούμαστε καλύτερα μαζί τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο φάει Ρουλίτσα μην αγχώνεσαι. Και μένα την απογευματινή την κρέμα σήμερα δεν ήθελε ούτε να την δει. Δεν την πίεσα. Είναι όντως με τις ώρες τους και αυτά. Υπομονή! Θα μιλήσουν και θα συνενοούμαστε καλύτερα μαζί τους.

Συμφωνώ!! Δεν τον πιέζω, όσο θέλει να φάει θα φάει. Άμα πεινάσει θα φάει..

Φιλάκια, καληνύχτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορες γεια!!

να καλωσορισω την THEODOSIADOU, το μικρο της ειναι Δεσποινα!!

με την Δεσποινα γνωριστηκαμε στο μαμμυ πριν(ποσο ρε συ;)να ειναι δυο χρονια περιπου;

με λιγα λογια ειναι ενα πολυ γλυκο κοριτσι,με απιστευτες ευαισθησιες και ειμαι σιγουρη οτι θα ειναι και πολυ σουπερ μαμα!!!!(το συζυγος εννοειται,ετσι;)

Δεσποινακι πολυ χαιρομαι που θα εισαι στην παρεα μας!!!!

Κορες κανω ενα διαλειμμα 10' κι επανερχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες.....Θα πω ενα γεια και θα φιγω γιατι σημερα ειμαι πτοματεησιον...

Κατι προσπαθισα να διαβασω αλλα τα περασα πολυ περιλιπτικα...

Πρωτα τα δικα μας νεα. Η Φλωρα πιγε σημερα σχολιο μια χαρα ολα, τους εδωσε και 2 βιβλια \:D/ \:D/ της γλωσσας και τα μαθιματικα, τους εβαλε καιιιιιιιι μαθιμα για το σπιτι (με το ζορι διαβασε, αχχχχ τι θα κανω παλι φετος)......Ο μικρος ειναι μια χαρα τρωει, χεζει , κοιματε ολα οκ :-bd:-bd

Εγω εκανα τις δουλιες που ειχα βαλει σκοπο να κανω και αβριο εχω μονο μαγιρεμα, (αν εξερεσω το βουνο απο ασιδεροτα που με περιμενει)...

Στελλα τι διαβαζω εχεις καθιστεριση???? Η περιοδος σου εχει επανελθει κανονικα μετα την γεννα???

Αν ναι, πιγενε να παρεις ενα τεστακι γριγορα γιατι μου μιριζει μπεμπονι εδω....Ελπιζω να διξει αυτο που θελεις...

Μερουλα welcome back !!!!!!! Mας ελιπψες. Τι κανει το νινι σου??? (sorry αλλα δεν θιμαμε το ονομα του)

Μπουσουλαει, στεκετε, μιλαει??? να μας τα πεις ολααααααα.......

Παναγιωτα καλα που σε ρωτισα και μαθαμε κατι και για τον δικο σου καλε, θελουμε σιχνοτερη αναφορα... Ο μεγαλος με τον παιδικο ολα καλα???

Η αλη πονεμενη μανα του μαθιτη που ειναι???? Ελπιζω να το εχεις ριξει στο διαβαζμα κακομιρα μου γιατι αλιος τετιες απουσιες δεν τις σινχορουμε τ'ακουςςςςς.....

Αναστασια θα καλοπερασει η μαμα σου φετος με τους παπουδες στο σπιτι..Εχουμε και εμεις μωρα αλλα αυτη θα εχει 2 ξεμοραμενα.....Κουραγιο.....

Αχχχ τα ματακια μου βλεπουν αστερακια (*)(*)(*)

(*)(*)(*)(*)(*)(*)

(*)(*)(*)(*) Λεω να παω να την πεσω κοριτσακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριεττα ναι και εγω θελω να μαθω για σημερα, ολα καλα?? Το περασε το τεστ η κοπελια???

Αααααα επισις ξεχασα να καλοσορισω την Δεσποινα, καλος μας ηρθες Δεσποινακι θα χαρουμε να σε εχουμε παρεουλα φετος τον χιμονα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια η κοπελα ηρθε στην ωρα της ακριβως,ο μικρος την περναγε απο ακτινες Χ,τους αφησα λιγη ωρα να γνωριστουν,εφτιαχνα το φρουτο του..

της ειπα να τον ταισει εκεινη ενω μαγειρευα ηδη το φαγητο του,της εκανε κολπα ο μικρος,σηκωνοταν ορθιος,κοιτουσε προς το μερος μου..

πηγαινα κοντα της για συμπαρασταση μπας και κατσει και φαει ο μικρος..

για να μη την κομπλαρω δεν επενεβη,αλλα αφου ειδα οτι ειχε φαει ηδη το μισο τουλαχιστον και αφου ειχε ξεσηκωθει,τον αφησα να συνεχιζει να παιζει..

της εδειξα τα κατατοπια του σπιτιου και του μωρου,τον αλλαξε μετα το φρουτο,κοιμηθηκε για καμια ωρα και ετσι ειχαμε την ευκαιρια να μιλησουμε λιγο...

ειναι καλο κοριτσακι,αλλα ή επειδη ημουν εγω δεν την εβλεπα να εχει πολυ ζωντανια,ή ντρεποταν...το μονο που μου εκανε καπως ασχημο ηταν που επαιζαν στον καναπε και σε καποια στιγμη ο μικρος θα ειχε φαει σουπα με τα μουτρα του αν δεν ειχα τρεξει να τον προλαβω...ΚΑΚΟ ΑΥΤΟ...

τον εκανα μπανιο αφου ξυπνησε,κι επειδη δεν ειχε φαει τοσο φρουτο,τον ταισα εγω το φαγητο του..

παντως εδειχνε καπως χαλαρουλης μαζι της,αν και το μωρο με αναζητουσε με τα ματακια του συνεχεια...

αυριο δε θα ερθει γιατι θα κανει επεμβαση σε φρονιμητη,οποτε την Πεμπτη θα βγουμε βολτα να της δειξω την γειτονια,να παμε στον Φλοισβο για καφε να ειναι μαζι της πιο πολλες ωρες ο μικρος...

αυτο που φοβαμαι ειναι μηπως δεν επιμενει να τον ταιζει και δε τρωει αρκετα..κι αυτο με τα πεσιματα το τρεμω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ σε καταλαβαίνω απόλυτα...

Πάντως σε γενικές γραμμές καλά ακούγονται τα πράγματα...

Σίγουρα θα'ταν κάπως "μαζεμένη".. Θα χρειαστεί λίγο χρόνο να προσαρμοστεί κι εκείνη κι ο μικρός με εκείνη..

Πάντως το σημερινό να το επαναλάβετε, εννοώ να'ρθει στο σπίτι και να'σαι κι εσύ... για να μπορέσεις να την παρατηρήσεις περισσότερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουλα θα ερθει αυτη την εβδομαδα και καποιες μερες της επομενης,ετσι εχουμε συμφωνησει...

γαμωτο φοβαμαι λιγο σου ειπα το φαγητο του,εγω τον εχω μαθει να του χωνω μεγαλες κουταλιες και τον καταφερνω να τρωει σχετικα γρηγορα..εκεινη του εδινε λιγο λιγο σαν πουλακι..ε!! ο μικρος βαριοταν μαλλον να περιμενει την επομενη..εντωμεταξυ δε καθομαι να τον σκουπιζω ολη την ωρα,μια και καλη στο τελος...ε!! εκεινη ολη την ωρα τον σκουπιζε κι ο μικρος δε το γουσταρει το σκουπισμα καθολου..της ειπα ασ'τον και ας λερωνεται...και αλλαξε τροπαριο...υποτιθεται εχει εμπειρια δυο χρονων σε βρεφονηπιακο σταθμο..με μωρακια απο 6 μηνων εως 1 χρονου...

παντως ειναι μεγαλο θεμα για μενα οτι ειναι κορη πρωτου μου ξαδελφου κι ετσι νιωθω οτι ειναι δικος μου ανθρωπος κι οχι τελειως ξενος...

κοριτσια θα ακολουθησω κι εγω την Ευη...τα αστρακια της με ζαλισαν και μενα :lol::lol:

συγνωμη που δεν εχω σχολιασει οσα εχετε γραψει!! :oops::oops::oops:

καληνυχτα κοριτσια!!!

Ρουλα αυριο θα ψαξω για σχολη γιογκας! για να μη ξεχνιομαστε ε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...