Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010 Νο4/οι ξεσηκώστρες & το σποράκι!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όχι, ακόμα κατάληψη έχουν... Την Τετάρτη θα συνεδριάσουν ξανά για ν'αποφασίσουν αν θα συνεχίσουν... Το πιο πιθανό είναι να συνεχίσουν για άλλη μια βδομάδα.. θα δούμε.. Μπάχαλο.. αλλά με βολεύει, δεν το συζητώ!!!

Θα σας λέω τι του δίνω να παίρνετε ιδέες.. αλλά να λέτε κι εσείς!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε τι να παιζει, απλα ειμαι εβεσθιτη στο θεμα βλαστοκιτταρα και δεν μπορω να το αφισω ασχολιαστο το θεμα....

ναι,τωρα καταλαβα τι εννοουσες :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι, ακόμα κατάληψη έχουν... Την Τετάρτη θα συνεδριάσουν ξανά για ν'αποφασίσουν αν θα συνεχίσουν... Το πιο πιθανό είναι να συνεχίσουν για άλλη μια βδομάδα.. θα δούμε.. Μπάχαλο.. αλλά με βολεύει, δεν το συζητώ!!!

Θα σας λέω τι του δίνω να παίρνετε ιδέες.. αλλά να λέτε κι εσείς!!! ;)

εγω τουλαχιστον μπροστα σου δε πιανω μια :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μ'αρέσει το μαγείρεμα... πάντα μ' άρεσε να πειραματίζομαι.. και σχεδόν πάντα κάτι καλό βγαίνει.. ζήτημα να'χω πετάξει 2 φορές φαγητό... κάτσε να θυμηθώ.. κάτι κολοκυθοκεφτέδες που μου'χαν βγει σούπα.. :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις παντος απεργουμε και αυριο.....Αχχχ δεν μας βλεπω να γλιτονουμε την μεταναστεφση .......

Αχ άστα Εύη μου... κι εμείς συχνά πυκνά το συζητάμε ως μελλοντικό ενδεχόμενο... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω προχτες Ρουλα του εφτιαξα μακαρονια (κριθαρακι) με κιμα, τιπου bolonese..

Αχνισα το κρεμιδι με λιγο νερο σε ενα αντικολιτικο τιγανι μετα εβαλα τον κιμα και τον πατισα να διαλιθει, προσθεσα λιγο ζεστο νερακι και τον αφισα να ψιθει μαζι με καροτακι που περασα απο τον ψιλο τον τριφτη. Εβαλα μια ιδεα αλατακι και φρεσκια ντοματουλα που αλεσα στο μπλεντερ, τα αφισα να βρασει λιγο η ντοματα και εβαλα μαιντανο στο τελος μαζι με το κριθαρακι προσθετοντας σινεχια ζεστο νερο μεχρι να ψιθει το ζιμαρικο, πρην το ζβισω εριξα και το λαδακι να παρει μια βραση....Εγινε πολυ καλο το φαγακι και το εφαγε ολο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμενα μου αρεσει πολυ να ασχολουμε με την κουζινα και μαλον τα καταφερνω αρκετα καλα αν κρινω απο τα θετικα σχολια που δεχομε....

Εγω ρουλα κατι ρεβιθοκεφτεδες πεταξα μια φορα γιατι πιγα να τους κανω νιστισιμους αλλα διαλιονταν στο τιγανι :?:? Μετα εβαλα ενα αβγο μεσα και τιγανιστικαν μια χαρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω προχτες Ρουλα του εφτιαξα μακαρονια (κριθαρακι) με κιμα, τιπου bolonese..

Αχνισα το κρεμιδι με λιγο νερο σε ενα αντικολιτικο τιγανι μετα εβαλα τον κιμα και τον πατισα να διαλιθει, προσθεσα λιγο ζεστο νερακι και τον αφισα να ψιθει μαζι με καροτακι που περασα απο τον ψιλο τον τριφτη. Εβαλα μια ιδεα αλατακι και φρεσκια ντοματουλα που αλεσα στο μπλεντερ, τα αφισα να βρασει λιγο η ντοματα και εβαλα μαιντανο στο τελος μαζι με το κριθαρακι προσθετοντας σινεχια ζεστο νερο μεχρι να ψιθει το ζιμαρικο, πρην το ζβισω εριξα και το λαδακι να παρει μια βραση....Εγινε πολυ καλο το φαγακι και το εφαγε ολο...

Καλό ακούγεται!!!! Θα το δοκιμάσω κι εγώ!!!

Δεν ξέρω τι έφταιγε... Δεν ξαναδοκίμασα να φτιάξω!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσια με την κουζινα δε τα παω πολυ καλα,βαριεμαι να μαγειρευω για να φαμε σε δεκα λεπτα.. :oops::oops::oops:

τωρα με τον μικρο ασχολουμαι με τα κουζινικα μου :lol::lol:

αυτα που μου αρεσουν ομως να φτιαχνω ειναι λαδερα και οσπρια..

ο Μανος ειναι του κρεατος,εγω παλι οχι...οταν παει στην μανουλα,τον περιμενει παντα μια χοιρινη με πατατες τηγανιτες..δως του καθε μερα να το τρωει και παρ'του την ψυχη...

κοριτσακια λεω να σας αφησω..νιωθω λιγο πτωμα...

αυριο το πρωι θα ερθει κι η κοπελα που θα κραταει τον μικρο,αντε να δουμε!!

εχω ενα αγχος και μια πιεση ψυχολογικη...Ελενη πού εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυριο το πρωι θα ερθει κι η κοπελα που θα κραταει τον μικρο,αντε να δουμε!!

εχω ενα αγχος και μια πιεση ψυχολογικη...Ελενη πού εισαι;

Μαριεττα μην ανχονεσε ρε σι ολα καλα θα πανε...Ποτε ειναι η σιρα σου να πας στην δουλια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριέττα μου ελπίζω να τα πάνε καλά... μην αγχώνεσαι.. μια κουβέντα είναι αυτό... εδώ αγχώνομαι εγώ που τον αφήνω στον πατέρα του ή στη μάνα μου... τπ... δεν έχουμε άλλη επιλογή, οπότε, πρέπει να συμβιβαστούμε...

Κι ο Γιάννης είναι του κρέατος.. πω πω μιλάμε κάθε μέρα θέλει κάτι κρεατικό..

Όσπρια δεν του'χω δώσει του μικρού ακόμα... χμμμμμ.... αν μοιάζει του πατέρα του, στο κεφάλι θα μου το φέρει το πιάτο! =))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια μου, τι κάνετε; δυστυχώς δεν έχω κουράγιο να διαβάσω όσα γράψατε (είναι και πολλά!), μπήκα στα γρήγορα να σας πω τα νέα μου:

Η πρώτη μέρα στη δουλειά ήταν... περίεργη! στην αρχή ένιωθα σαν ούφο εντελώς, σιγά σιγά έφτιαξα το γραφείο μου, τα είπα με τους συναδέλφους και μετά το έριξα στη δουλειά για να ξεχαστώ! την πρώτη φορά που πήρα σπίτι να ρωτήσω για τη μικρή την άκουγα που έκλαιγε... και μαύρισε η ψυχή μου... εννοείται ότι έβαλα επιτόπου τα κλάματα. Και μόνο που άκουσα τη φωνούλα της σάλταρα. Μετά βγήκα για ένα τσιγάρο και ψιλοηρέμησα. Ξαναπήρα προς το μεσημεράκι απλά για να μάθω αν έφαγε τη φρουτόκρεμα, ευτυχώς έφαγε αλλά γκρίνιαζε και παρότι ήταν η ώρα της για ύπνο δεν ήθελε να κοιμηθεί. Το απόγευμα που γύρισα στην αρχή σαν να μου κράταγε μούτρα αλλά μετά μου έκανε πολλές χαρούλες, την τάισα και αργότερα κοιμήθηκε επιτέλους.

Αυτά προς το παρόν κορίτσια, πάω να πλύνω τα πιάτα και να πέσω ξερή! πολλά φιλάκια, καλό βράδυ και ελπίζω όλες να είστε καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω, πω Ελενη τι φρικη......Να ακους το μωρακι σου να κλαιει και να μην μποριες να πας να το παρεις αγγαλιτσα να το παριγορισεις :cry::cry::cry:

Λογικο ειναι βεβεα να μην εχουν βρει ακομι τον ριθμο τους αλλα αυτο δεν το κανει πιο ευκολο για σενα..

Αυτην την στιγμη κοριτσια χερομε πααααρραααα πολυυυυυυυ που δεν δουλεβω τελικα.....

Χτιπιστε με το αξιζω :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω, πω Ελενη τι φρικη......Να ακους το μωρακι σου να κλαιει και να μην μποριες να πας να το παρεις αγγαλιτσα να το παριγορισεις :cry::cry::cry:

Λογικο ειναι βεβεα να μην εχουν βρει ακομι τον ριθμο τους αλλα αυτο δεν το κανει πιο ευκολο για σενα..

Αυτην την στιγμη κοριτσια χερομε πααααρραααα πολυυυυυυυ που δεν δουλεβω τελικα.....

Χτιπιστε με το αξιζω :oops::oops:

αφου τα θελει ο πισινος σου,παρε να εχεις!!

[smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια σας αφινω και εγω, οχι γιατι νισταζω τοσο σημερα αλλα γιατι θελω να εχω κουραγιο και δυναμοις για αυριο...

Να μου φιλισετε τα υπεροχα μωρακια σας ....

Καληνυχτα μανουλες. :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφου τα θελει ο πισινος σου,παρε να εχεις!!

[smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif]

Καλα, καλα με σαπισες καλεεεεεε.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη δε θα σχολιασω τιποτα...δε μπορω!!!

ευχομαι ομως καθε μερα που θα περναει,να ειναι καλυτερη απο την προηγουμενη και για τις δυο σας!!

Ρουλα εγω εχω δωσει φακες στον μικρο μεσα στο μοσχαρακι του..μια χουφτα φτανει μου εχει πει η γιατρος..το φαγητο ηταν φουλ στο σιδηρο!!το σπανακι εμενε να εβαζα κι ο μικρος θα γινοταν Ποπαυ!!

φιλια κορες,περιμενα να γραψει κατι η Ελενη και να σας καληνυχτισω!!!

τωρα για να δειξω καλη διαγωγη,το πρωι δε θα μπω στο φορουμ,θα περιμενω να φυγει και μετα:μην ειδατε τον Παναη!!!(στο σχολειο θα ειναι με τους μικρους του φιλους!! :lol::lol::lol: )

φιλια!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη δε θα σχολιασω τιποτα...δε μπορω!!!

ευχομαι ομως καθε μερα που θα περναει,να ειναι καλυτερη απο την προηγουμενη και για τις δυο σας!!

Ρουλα εγω εχω δωσει φακες στον μικρο μεσα στο μοσχαρακι του..μια χουφτα φτανει μου εχει πει η γιατρος..το φαγητο ηταν φουλ στο σιδηρο!!το σπανακι εμενε να εβαζα κι ο μικρος θα γινοταν Ποπαυ!!

φιλια κορες,περιμενα να γραψει κατι η Ελενη και να σας καληνυχτισω!!!

τωρα για να δειξω καλη διαγωγη,το πρωι δε θα μπω στο φορουμ,θα περιμενω να φυγει και μετα:μην ειδατε τον Παναη!!!(στο σχολειο θα ειναι με τους μικρους του φιλους!! :lol::lol::lol: )

φιλια!!!!!!!!!!!

εγω επιστρεφω στις 26/9,αλλα επειδη ειναι Δευτερα,θα το παιξω αρρωστη γιατι τσαγκαροΔευτερα δε θα παω...ο κοσμος να χαλασει,εντωμεταξυ θα ειναι η επομενη της βαπτισης και δε λεει!!!!χαχα!!

καληνυχτα!!!(μου αρεσουν οι κοπανες!!!!) και να κοπαναω την Ευη :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααα! [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Αχ βρε Ελενη μου σε καταλαβαινω απολυτα ειμαι σιγουρη πως ολα θα πανε πολυ καλα !!οσο περναει ο καιρος θα ειναι πολυ καλυτερα!τα λεω σε σενα για να τα ακουω και γω!!!!!!!!!!!

Ρεββεκακι η γειτονια σου ειναι σουπερ και γω θελω να ερθω παρα πολυ 2 φορες το ειχα κανονοσει παλια και τις δυο φορες ακυρωθηκε! :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Κοριτσια αποψε κοιμηθηκα πολυ καλα!!!!! :D:D:D:D:D:D

α και κατι αλλο εχω καθυστερηση!!!!!!!!!!!δεν νομιζω να εχω μπεμπακι!!!!!!!!!! :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...