Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010 Νο4/οι ξεσηκώστρες & το σποράκι!


Recommended Posts

Μαρακι τι κολπα ειναι αυτα που κανει ο Μανωλιος??? Γιατι κοπανιετε το παιδι???

Που τα βρισκουν κιολας αναροτιεμε?

Ψαρι μην του ξαναδοσεις ρε σι ειναι πολυ αλεργιογονο.. Ολα θα τα προλαβουν μην βιαζεσε γιατι να το ρισκαρεις απο τωρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στα κιλα της,στην ορεξη της για φαγητο ειναι ενταξει; γενικως ειναι αδυναμη και κουραζεται ευκολα;αν ναι,μηπως να επαιρνε λιγο σιδηρο;εγω στην ηλικια της επινα σιδηρο γιατι ημουν πολυ αδυνατη,ουτε ετρωγα κι η μαμα μου φοβοταν,αλλα ο γιατρος την καθησυχαζε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στα κιλα της,στην ορεξη της για φαγητο ειναι ενταξει; γενικως ειναι αδυναμη και κουραζεται ευκολα;αν ναι,μηπως να επαιρνε λιγο σιδηρο;εγω στην ηλικια της επινα σιδηρο γιατι ημουν πολυ αδυνατη,ουτε ετρωγα κι η μαμα μου φοβοταν,αλλα ο γιατρος την καθησυχαζε...

και τωρα ειμαι γεια σας!!! :ymblushing::ymblushing:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μη λες βλακειες ρε!! τι καθεσαι και σκεφτεσαι; απλα η μικρη συναναστρεφεται με αλλα παιδακια και κολλαει συνεχεια..εισαι τρελλη!!

Στα κιλα της ειναι καλη, 27 κιλα και 1,30 cm...Ειναι σκετο τρελοκομιο και χοροπιδαει σινεχια..

Αλλα τις εξετασοις δεν θα τις γλιτοσει αυτην την φορα....

Και απο σιδιρο να εχει ελιψει γιατι να ανεβαζει πιρετο σινεχια χορις αλα σιμπτοματα???

Αυτο ειναι που με τρωει εμενα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαλον εγω δεν το καταλαβα σωστα αυτο που ειπες, sorry......

Πας για νανι???

παω για τσιγαρο,αν θες να κοιμηθεις,μη καθεσαι εξ΄αιτιας μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι δεν θελω ακομι, απλα λεω μιπος εσυ νισταζεις??

Διτε και τι βρικα τωρα, απο που να φιλαχτεις δεν ξερεις πλεον... :(

http://women.gr.msn.com/kids/article_mo ... =159102635

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι δεν θελω ακομι, απλα λεω μιπος εσυ νισταζεις??

Διτε και τι βρικα τωρα, απο που να φιλαχτεις δεν ξερεις πλεον... :(

http://women.gr.msn.com/kids/article_mo ... =159102635

ελεος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα μη το συζητας!!

Ευη ασχετο:ποσες φορες την εβδομαδα δινεις κοτοπουλο στον Τριανταφυλλο;

η γιατρος μου εχει πει μια μοσχαρι,μια κοτοπουλο...εγω βεβαια φτιαχνω φαγητο για δυο δοσεις,οποτε ο μικρος αυριο πχ θα φαει κοτοπουλο και μεθαυριο..

η αδελφη μου ειπε οτι ειναι πολλες οι φορες που τρωει κοτοπουλο μεσα στην εβδομαδα κι ο δικος της γιατρος της εχει πει το πολυ δυο φορες..

κανω βλακεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα ο μικρος εχει τωρα καπιες μερες ολο μου κανει νουμερα για να κοιμηθει.

Τωρα το βραδι 45 λεπτα γρινιαζε στην κουνια του μεχρι να το παρει αποφαση να κοιμηθει και το μεσημερη τα ιδια, τι εχει παθει ??

Αλλα εκει που τα δινει ολα τα γκαζια ειναι στο καρεκλακι του αυτοκινιτου. Εχει τωρα κανενα μηνα περιπου σχεδον καθε φορα που τον παμε καπου με το αυτοκινιτο τρελενετε στο κλαμα :?:? αλλα δεν τον εχω βγαλει ακομι ουτε μια φορα απο εκει, δεν θελω να μαθει πως αν χτιπιετε θα γινετε το δικο του..

Τα δικα σας καθοντε ισιχα στο καρεκλακι του αυτοκινιτου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη ο δικος μας ξεραινεται στον υπνο μολις ξεκινησει το αυτοκινητο..αντε σε 10' τον εχει παρει τον υπνακο του...

μαλλον βαριεται ο δικος σου,τιποτα που να κρεμμεται εχεις στο παραθυρο του;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα μη το συζητας!!

Ευη ασχετο:ποσες φορες την εβδομαδα δινεις κοτοπουλο στον Τριανταφυλλο;

η γιατρος μου εχει πει μια μοσχαρι,μια κοτοπουλο...εγω βεβαια φτιαχνω φαγητο για δυο δοσεις,οποτε ο μικρος αυριο πχ θα φαει κοτοπουλο και μεθαυριο..

η αδελφη μου ειπε οτι ειναι πολλες οι φορες που τρωει κοτοπουλο μεσα στην εβδομαδα κι ο δικος της γιατρος της εχει πει το πολυ δυο φορες..

κανω βλακεια;

Και εμενα ετσι μου ειπε Μαριεττα σαν εσας, μια κοτοπουλο μια μοσχαρι...

Εγω τελεφτεα εχω κανει το εξις, επιδι σινεχια πετουσα πολυ φαγιτο πιρα ταπερακια μικρα και καθε φορα που μαγιρεβω βαζω 2 μεριδες στην καταψιξη και 2 κραταω για το ψυγειο. Μολις τελωσει το φρεσκο να το πω βγαζω απο την καταψιξη μια μεριδα και δινω εναλαξ..Τωρα θα ξαναμαγιρεψω αβριο και θα βαλω μερικες μεριδες να εχω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευακι σε αφηνω,παω να την πεσω,με ποναει κι η κοιλια μου,περιμενω την περιοδο απο μερα σε μερα..Ρουλα μη ζηλευεις!!!

φιλια κορη,καληνυχτα και περαστικα στην Φλωριτσα και μην ανησυχεις!!παιδακι ειναι,θα αρρωσταινει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμενα ετσι μου ειπε Μαριεττα σαν εσας, μια κοτοπουλο μια μοσχαρι...

Εγω τελεφτεα εχω κανει το εξις, επιδι σινεχια πετουσα πολυ φαγιτο πιρα ταπερακια μικρα και καθε φορα που μαγιρεβω βαζω 2 μεριδες στην καταψιξη και 2 κραταω για το ψυγειο. Μολις τελωσει το φρεσκο να το πω βγαζω απο την καταψιξη μια μεριδα και δινω εναλαξ..Τωρα θα ξαναμαγιρεψω αβριο και θα βαλω μερικες μεριδες να εχω..

επειδη σε καθε γευμα που του φτιαχνω στο μπλεντερ,παει μεχρι 0,4lt ο μικρος αντε στην καλυτερη να φαει μεχρι 0,3lt...οποτε δε το πεταω,το τρωω εγω!!μια χαρα βιταμινες εχει,το κανω και για τα μαλλια μου :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα!!!!

εμφανιστηκε το τριτο μας δοντακι!!! κοπτηρας πανω αριστερα!!!

ο μικρος λεει συνεχεια τα τα τα, τετα ,τετα,τετα :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια..καλε ηρεμιστε!κι εγω νομιζα οτι ειμαι η μονη που εχω τοσα θεματα με τη πεθερα.τι να τις κανεις???και το θεμα ειναι οτι αυτες οι θανασιμες πεθερες ειναι και κορακοζωητες ρε γαμοτο!(αστειευομαι)μαριετακι μωρε κουλαρε λιγο κι εσυ και μενα κανει κατι τετοια ηλιθια αλλα τα πιο πολλα τα περναω στο ντουκου ειναι κι αλλες φορες βεβαια που τον παιρνει και τον σηκωνει και τον αντρα μου.

παιδι μου αυτες τις εχω ψυχολογησει,οπως λες τους εχουν απομακρυνει ολους απο κοντα τους και δεν εχουν τι να κανουν,ετσι βρισκουν ευχαριστηση με το να μας κανουν τη ζωη πατινι και συνηθως τα καταφερνουν γιατι πολυ απλα ασχολουνται ολη μερα με αυτο!

μαρια καλε σιδεροκεφαλος ο μανωλακης παναγια μου!

ευγενια τι να σου πω τις ιδιες μ....ες εκανα εγω στο γαμο μου και μετα το χιλιομετανιωσα.καταντησαμε να εχουμε μετριμενους φιλους και φυσικα απο καπι σφιζαμε!τωρα ομως στη βαφτιση που ειχα παρει το μαθημα μου δεν πηρα καμια γνωμη τους,τα ανακοινωσα ολα ξαφνικα ακομα και ημερομηνια..μουτρωσαν αλλα τους περασε.αντεδρασαν με τον να μην βοηθησουν καθολου και να πω την αληθεια δε με νοιαζει.απλα ηρθαν στη βαφτιση κυριοι και ηθελαν να παιρνουν συνεχεια αγκαλια το μπεμπη αλλα εγω τους το πηρα.ε οχι πια ελεος!

ευακι τι βλακεις ειναι αυτες περι αρρωστιων που λες βρε???ετσι ειναι οι λευχαιμιες???να πω την αληθεια κι εγω σκεφτομαι κατι χαζα συνεχεια.

βασικα ρε κοριτσια θα το ξαναπω...με προβληματιζει λιγο ο μπεμπης μου.μονο στριγκλιτσες βγαζει και δεν κουναει απο τη θεση του με τιποτα υτο το παιδι..τι του πηρα χαλι τον εβαλα κατω τιποτα..φοβαται να κουνηθει.ο παιδιατρος με λεει υπερβολικη αλλα εγω φοβαμαι ρε κοριτσια!ολα τα μωρακια εδω μπουσουλανε!τι γινεται???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανες!!!

καλα μαριετα εισαι θεα!!!! :D:D

κατερινακη μου μην ανχωνεσε με το μπεμπακι σου!!ολα τα παιδια δεν ειναι ιδια μονο του θα τα κανει ολα!!!αφου ειναι μια χαρα υγειεστατο σταματα να ανχωνεσε!!!

ειρηνακη παναγιωτα ενταξη τα παιδακια σας με το παιδικο??σας ηπαν κανα νεο??

αχ δεν μπορω να διαβασω τι εχετε γραψει λογο του πονοκεφαλου που καλα κρατει 3 μερες τωρα!!!

σημερα ξεκιναμε γιογκα οπως σας ειπα!!στις 1 εχουμε!!αν με αφησει θα βγαλω φωτο να δειτε πως ειναι το περιβαλον ετσι μπας και σας κολησω και ξεκινησετε και σεις!!!

το βραδυ καλα τα πηγαμε 9..2.30...6παρα!!!

θα σχολιασω τα καινουργια νεακια σας εκτος αν βρεθει καμια χριστιανη και κανει περιληψη!!!τι μονο για την παναγιωτα??θελω και γω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα κρατα τον απο τα χερακια και πηγαινετε βολτα ολο το σπιτι,θα το χαρει και θα βγαλει και φωνουλες,θα δεις!! μην αγχωνεσαι και για αυτο!!

Ρεβεκκα καλη αρχη με την γιογκα..κοιτα μην ηρεμησεις πολυ και κοιμασαι μετα ολη μερα κι η Λυδια εξυπηρετειται μονη της,να σου πω θα ξαλαφρωσεις!!

μηπως να αρχισω κι εγω μαθηματα,για να μη σκεφτομαι ηλιθιους και ξελαμπικαρει λιγο το μυαλο μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κι από μένα!!

Το βράδυ κοίμισα το μικρό και με πήρε κι εμένα ο ύπνος κι έτσι δεν σας πρόλαβα.. όταν ξύπνησα ήταν 3+, σηκώθηκα, μάζεψα κουζίνα, έβαλα πλυντήριο, συμμάζεψα λίγο σαλόνι, διάβασα λίγο και πήγα τελικά για ύπνο σχεδόν στις 6.. :shock: Ο Φίλιππος πολύ ανήσυχος, ξύπνησε 2-3 φορές απόψε.. και το πρωί ξύπνησε κατά τις 8.. άντε να δούμε πότε θα σκάσει μύτη αυτό το δόντι να ηρεμήσει!

Κατερίνα βάλ'τον κάτω, μην τον φοβάσαι.. κι εγώ αναρωτιόμουν πότε θα μπουσουλίσει κι όλο σερνόταν, αλλά έχω τώρα δέκα μέρες που τον αφήνω κάτω και τις τελευταίες δυο μέρες έχει βελτιωθεί, κάνει μερικά κανονικά μπουσουλήματα!

Αχ θέλω κι εγώ γιόγκα!!! Έχω να κάνω 2 χρόνια!!!

Μαριέττα μ' έχεις πάρει από φόβο για το τσιγάρο και μ' αρέσει! =)) =)) =))=))=))=))=))΄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
    • αν χρειαστείς κάτι άλλο μου λες!
    • Συμφωνώ κ γω με τα κορίτσια πως καλό θα ήταν να ξεκινάς 9η μέρα τα τεστ κ εάν δεις να σκουραινει καλό θα ήταν εκείνες τις μέρες να κανεις 2 τεστ ένα μεσημέρι κ ένα αργά το απόγευμα. Εγώ βρίσκω ωορρηξία συνήθως απόγευμα κ την επόμενη το πρωί είναι πάλι αχνό. Τώρα με κύκλο 26 ημερών θεωρητικά η ωορρηξία σου γίνεται 12η μέρα. Εκτός αν έχεις ωχρινικη φάση 12 ημερών αντί για 14 που κ πάλι είναι απόλυτα φυσιολογικό. Μόνο με τα τεστ θα το δεις αυτό ή με παρακολούθηση ωορρηξίας 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...