Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010 Νο4/οι ξεσηκώστρες & το σποράκι!


Recommended Posts

Δεν τον ξαναπήρα.. τι να μου πει ο άνθρωπος;;..

Προφανώς είναι συνδυασμός πραγμάτων, δόντια, εμβόλιο, ζέστη, βαρεμάρα.. ξέρω γω;!

Ξεκίνησε να τρώει και αφού έφαγε 2-3 κουταλιές, μετά τίποτα!

Έχει βαρεθεί το φαγητό του προφανώς.. αλλά τι να του φτιάχνω;;; Δεν ξέρω πως να πάω παρακάτω σ'αυτό... Μου είπε ότι από δω και πέρα του δίνω τα πάντα εκτός από ψάρι και ασπράδι, αλλά τι;;;

Ρεββέκα μήπως έχεις το βιβλίο του Παπασβέντζη (πως λέγεται, δε θυμάμαι ακριβώς, λάθος το'γραψα;; ) για τη διατροφή, να μου πεις αν αναφέρει μέσα προτάσεις γευμάτων;;

Γλυκοπατάτα δεν έχω φάει ούτε εγώ ποτέ! χαχαχαχαχα Είναι καλή;;;

Ρυζάκι του έβαλα στο κοτόπουλο, χτες έφαγε κάπως, σήμερα πάλι τα ίδια..

Θα σκάσω... τώρα που'μαι εδώ και δεν τρώει, άμα λείπω κιόλας;;;; Ουφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαριέττα πρέπει να ξεκινήσεις να του δίνεις σιγά σιγά πράγματα να μασουλάει... κόρα ψωμιού του δίνω, μεγάλα κομμάτια αγγούρι (άμα τα κόβει μικρά του τα παίρνω), μπισκότα μιράντα.. πριν του έδωσε ο Γιάννης μια φετούλα μήλο..

Εννοείται πάντα υπό την επίβλεψή σου... ;)

Για ρίξτε μια ματιά σ'αυτό: http://www.parents.gr/food/a141

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι καλή είναι η γλυκοπατάτα! κι εγώ πρόσφατα δοκίμασα μη νομίζεις! πάρε μία και φτιάξε του, μπορεί να του αρέσει κι εκείνου! και ο δυόσμος και ο μαϊντανός δίνουν αρκετή γεύση, σε μικρή ποσότητα δεν χρειάζεται πολύ.

Πάω να της ετοιμάσω την κοτόσουπα και να την ταϊσω, τα λέμε αργότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προικισμένα Παιδιά Εμπνευσμένοι Γονείς" δεν το εχω αλλα γιατι δεν τον ρωτας τον ιδιο στο φατσομπουκη απανταει σε ολους,εμενα μου εχει απαντησει σε πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Επιτέλους ξαπλωσα λιγο στο κρεβάτι να ισιώσω το κορμί μου

Πολυ κούραση, πολύ τρέξιμο για τις βαπτίσεις και πολλά πολλά νεύρα με την πεθερά μου που έχει καλέσει όλους του γνωστούς της για να καμαρώσουν τον εγγονό της που θα πάρει το όνομα του συγχωρεμένου συζύγου της. Εγώ γιατί να τρέχω για επανεκτυπώσεις προσκλητηρίων, επιπλέον μπουμπουνιέρες και να έχω στην βάπτιση όλα τα ΚΑΠΉ????? Ο γιος δεν της λέει τπτ, μόνο κάποια στιγμή που το παράκανε της είπε ότι τέρμα μέχρι εδώ..το εκεί βέβαια έφτασε τα 110 άτομα στο τραπέζι και από την δική μου πλευρά δεν θα έρθει σχεδόν κανένας συγγενής γιατί όλοι είναι στην Μήλο. Έχει καλέσει φίλες της, φίλο του άντρα της ποιυ έχει πεθάνει 10 χρόνια και εγώ η ηλίθια δεν έχω καλέσει τους συνάδελφους που τους ξέρω 11 χρόνια και τους βλεπω κάθε μερα για να μην ξεφύγουμε στον λογαριασμό.. είμαι ηλίθιαααααααααααααααααααααα....ΦΟΥΝΤΩΝΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

Ο Νώντας μια χαρά με την γιαγιά του, τρώει και ψάρι πλέον και έχει αρχίσει να τρώει και φρουτόκρεμα...το βλέπω...με΄χρι την βάπτιση δεν θα του κάνουν τα ρούχα που του έχω πάρει!!! :?:?:lol::lol: \

ξυπνησε - φεύγω - φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα εεε δεν το πιστεβω ποσο βουρλο ειμαι....

Εγραψα ενα σοροοοοο, σχολιασα τα παντα και μετα δεν ξερω πως τα καταφερα

(γιατι αυτην την φορα εγω τα σκατοσα) τα εσβισα :((:((:((:((

Τωρα δεν προλαβενω να τα ξαναγραψω......

Εμας φτιστε μας να μην μας βασκανετε........Πιως μας καταραστικε ηθελα να ξερα......

Η Φλωρα εχει πιρετο παλι σημερα 39,3 ανεβικε μετα τησ εδοσα αντιπιριτικο και επεσε ευτυχος αλλα σιγουρα θα επανελθει :( ..Αν κολισει το μωρο καικα...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να δω αν θιμαμε τιποτα απο αυτα που σχολιασα πρην λιγο, διξτε κατανοηση γιατι εχω και τον μικρο να τριγιρναει στα ποδια μου..

Ρουλα μιπος στο φαγιτο του να εβαζες ελαχιστο αλατακι για να γινει πιο γεφστικο, νερο δεν πινει αρκετο ?? Ουτος η αλος καπιοι παιδιατρη εχουν πει σε καπιες μας να δινουμε απο το ιδιο φαγιτο που τρωει ολη η οικογενια, εκει οσο και να μην βαζεις εχει αλατι αλιος δεν τρογετε...Και σε μια γνοστη μου οταν η κορουλα της ηταν 10 μηνον επιδι δεν ετρογε καθολου ο παιδιατρος της ειπε να βαζει ελαχιστο αλατακι στο φαγιτο της και απο τοτε το αδιαζει το μπολακι....

Επανερχομε για τα ιπολιπα το μωρο γρινιαζει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενια εσυ θα σκασεις απο την πεθερα,εγω θα σκασω απο την μαλ...ια μου που καθομαι και περιμενω ηθελα να ηξερα γιατι;τον Μανο που σημερα αποφασισε να παμε να δουμε το εστιατοριο που ηθελα να κανουμε εκει το τραπεζι της βαπτισης και ω!! του θαυματος :evil::evil::evil: ειναι κομπλε για εκεινη την μερα και το μεσημερι και το βραδυ..χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο που καθομουν και περιμενα η ηλιθια!!!!!και να εχω και την μαλακ...νη την μανα του χθες που μου τα επρηξε να μη καλεσουμε πολυ κοσμο γιατι δεν ειναι καιρος για εξοδα!!!! :twisted::twisted::twisted: ποιος θα τα πληρωσει εσυ;της ειπα και της ηρθε ουρανοκατεβατο,δε περιμενε να της μιλουσα ετσι..και στο κατω κατω της ειπα εγω εχω πολλους συγγενεις και φιλους που τους θελω κοντα μου,εσυ εχεις απομονωσει τα παιδια σου απο στενους συγγενεις και καθεσαι μονη σου και κλαις!!αμα πια,δεν αντεξα!!εγινε της τρελης τωρα στο σπιτι με τον Μανο...ειλικρινα κοριτσια δε με ενδιαφερει να καλεσω κοσμο πολυ,ετσι κι αλλιως δεν το αντεχουμε οικονομικα τοσο,αλλα απο την αλλη,δεν ηθελα να της δωσω την ικανοποιηση να μιλαει μονη της και να μη απανταω!!δεν ειμαι κανενα δεκαχρονο!!αφηστε που χθες βγηκαμε μια βολτα για να χτυπησει λιγο ο αερας τον Μανο και ηθελε η τσουτσου να την παρουμε μαζι...αντε να το καταπιω,αν κι ειπα παλι τα δικα μου στον Μανο...αλλα το θεμα ειναι οτι η ηλιθια πηγε και φιλησε τον γιο της και μετα πηγε να φιλησει το παιδι...ποιος ειδε τον Θεο και δεν το φοβηθηκε!!!!!!!!!!της εβαλα φωνη στην μεση του δρομου,ο Μανος τα εχασε και της ειπα ειναι αμαρτια να κολλησει το μωρο επειδη εσυ δεν καταλαβαινεις!!!και μετα πηρα το καροτσι και περπαταγα μπροστα και απο πισω μου τους ειχα!!!!(υπαγε οπισω μου που λενε,ενα τετοιο!!)...ειμαι υπερβολικη ρε γαμωτο;μα γινεται να ειναι τοσο βλαμμενη;

κοριτσια ειλικρινα δεν αντεχω,περιμενω να γινει η βαπτιση και θα δω τι θα κανω και με τον Μανο,μα την πιστη μου θα τα βροντηξω ολα στον αερα...δεν αντεχω!!!

Ρεβεκκα μηπως να αρχιζα κι εγω γιογκα;

πωπω,ειμαι μεχρι εδω!!!!!!!!!!!!!!!!!θα παω να τα πιω και θα επανελθω!!!πωπω δεν ειμαι καλα αποψε,εχει φεγγαρι αυριο ακουσα;μηπως φταιει κι αυτο το βουρλο;

θα πηδηχτω απο το παραθυρο κοριτσια!!ευτυχως μιλησα λιγο με την μητερα μου και με ηρεμησε,λεγοντας μου οτι το θεμα του τραπεζιου δεν ειναι κατι που θα πρεπει να με στεναχωρει και να τσακωνομαστε,αλλα με εχει πιασει το παραπονο και η τσαντιλα μου τωρα και δυσκολα επανερχομαι!!!

συγνωμη για το κατεβατο...θα επανελθω αργοτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλλαξα φωτο,ειναι απο το babyshower,μη γελατε με μενα!!σας βλεπω!! :oops::oops:

επισης μη νομιζετε οτι ντυνω το μωρο σαν γυφτακι,αλλα ειχε ζεστη κι ειχε σκασει το καημενο,οποτε του φορουσα οσα ηταν δυνατον για να ειναι κοσμιος ;) η πιπιλα ηταν απλα τυχαια επιλογη του μπεμπη και εμεινε στο στομα :lol::lol:

τωρα ο Μανος εφυγε,παει βολτα με τον αδελφουλη του να ξεσκασει...

αυτα ειναι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριεττα τι εγινε παλι ρε σι??? Μπιλιες γινατε η μου φενετε??

Εγω ενα δεν εχω καταλαβει ακομι τοσο καιρο και σε παρακαλω λισε μου αυτην την απορια......Οταν ειναι να πατε καπου βολτα περνετε και την πεθερα σου μαζι σας??? Τι ειναι αυτο το πραγμα, καθε φορα που θα εισαι με τον αντρα σου θα πρεπει να τρως και την πεθερα στη μουρη???

Τωρα για το τραπεζι δεν θα επρεπε να μπερδεβετε καθολου αλλα γινετε να μην χοσουν αυτες την μουρη τους??

Τουλαχιστον η δικα μου οταν εκοβε και εραβε στησ Φλωρασ την βαφτιση :evil::evil: Εβαλε και το χερι βαθια στην τσεπη αλιος θα τησ το ειχα κοψει απο την ριζα....

Στην φωτογραφια ειστε μια χαρα Μαριεττα, γιατι να γελασουμε καλε???

Ο Ηλιας ειναι κουκλι για τσιμπιμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και τα ευχαριστα για το τελος:ο μικρος απο τις 14:00 αφου εφαγε ηταν μεσα σε τρελη υπερενταση..το τι λογακια ελεγε,αλλο πραγμα κι επιτελους αντι για μαμα,μπορει και λεει ΤΕΤΑ!!!! ειναι γλυκας το μωρακι μου κι ειναι ολη μου η ζωη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευακι ελαφρως μπιλιες ναι!!

ρε συ,η κυρια μενει πολυ κοντα μας κι αφου τα απογευματα δε μπορει γιατι την πιανει πλακωμα,οταν πηγαινουμε καπου κοντα,ο γιος της βρισκει προφαση και της λεει να ερθει για παρεα,να μη μενει μονο του το μωρο(η πεθερα)..ξερεις ποσες φορες εχουμε πλακωθει για τον λογο αυτο;ε!!βαρεθηκα τα ιδια και τα ιδια ρε συ!!οποτε κανω οτι δεν υπαρχει και ασχολουμαι με το μωρο μου...με το μεγαλο ας ασχολειται εκεινη...με αυτην δεν ασχολειται κανενας γιατι την εχουν παρει χαμπαρι ολοι :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Επιτέλους ξαπλωσα λιγο στο κρεβάτι να ισιώσω το κορμί μου

Πολυ κούραση, πολύ τρέξιμο για τις βαπτίσεις και πολλά πολλά νεύρα με την πεθερά μου που έχει καλέσει όλους του γνωστούς της για να καμαρώσουν τον εγγονό της που θα πάρει το όνομα του συγχωρεμένου συζύγου της. Εγώ γιατί να τρέχω για επανεκτυπώσεις προσκλητηρίων, επιπλέον μπουμπουνιέρες και να έχω στην βάπτιση όλα τα ΚΑΠΉ????? Ο γιος δεν της λέει τπτ, μόνο κάποια στιγμή που το παράκανε της είπε ότι τέρμα μέχρι εδώ..το εκεί βέβαια έφτασε τα 110 άτομα στο τραπέζι και από την δική μου πλευρά δεν θα έρθει σχεδόν κανένας συγγενής γιατί όλοι είναι στην Μήλο. Έχει καλέσει φίλες της, φίλο του άντρα της ποιυ έχει πεθάνει 10 χρόνια και εγώ η ηλίθια δεν έχω καλέσει τους συνάδελφους που τους ξέρω 11 χρόνια και τους βλεπω κάθε μερα για να μην ξεφύγουμε στον λογαριασμό.. είμαι ηλίθιαααααααααααααααααααααα....ΦΟΥΝΤΩΝΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

Ο Νώντας μια χαρά με την γιαγιά του, τρώει και ψάρι πλέον και έχει αρχίσει να τρώει και φρουτόκρεμα...το βλέπω...με΄χρι την βάπτιση δεν θα του κάνουν τα ρούχα που του έχω πάρει!!! :?:?:lol::lol: \

ξυπνησε - φεύγω - φιλακια πολλα

Τι να πω ρε κοριτσια....Εσενα Ευγενια σε βρικαν του χεριου τους ολοι μου φενετε, δεν μιλας και τα μαζεβεις ολα μεσα σου (κακος) Μια με την πανεξιπνει κουμπαρα σου που εκλινε βαφτιστικα χορισ να σε ιπολογιζει και τωρα η πεθερα σου που θα κορδονετε στην βαφτιση σας σαν το παγονι...Δεν λεν να καταλαβουν πωσ η βαφτιση δεν ειναι ιποθεση τον παπουδον αλλα τον γονιον του παιδιου....

Εγω αυτο τησ ειπα αυτην την φορα.." Δεν μπορει να σου θιμωσει κανενας αν δεν τους καλεσεις", "στην βαφτιση καλουν οι γονοις και οχι οι παπουδες" και εφτυχος το σεβαστικε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλησπερα..τι κανετε???εγω εχω θεμα με τον υπολογιστη δεν ξερω τι εχει και δεν μπαινει αρχισα και πατουσα διαφορα κουμπια και πηρε μπρος..λεω να μην τον ξανακλεισω :lol::lol::lol: παντως κανω ενα αντιγραφο σε φωτο και βιντεο γιατι τα περασα ολα εδω και τα εχω σβησει απο την καμερα και αμα χρειαστει κανα φορματ την πατησα...

ειπα τις προτασεις σας στον αλεξη αλλα δεν τις δεχτηκε..σιγα μην συμφωνουσε κι ολας..ειπε οτι θα σκεφτει τι θα κανει και ετσι η πολυθρονα πηρε πλεον μονιμη θεση μπροστα στην σκαλα...για να δουμε...

λοιπον θα σας πω τι κανει ο μπεμπης δυο μερες τωρα για να γελασετε και να σας φυγει η στεναχωρια..το παιδι μου τωρα τελευταια οταν ειναι ενθουσιασμενο κλεινει τα ματια του και γελαει αυτο το κανει και οταν μπουσουλαει τρεχει γρηγορα με κλειστα τα ματια γελωντας..σημερα λοιπον που κην ηγουσε τον μπαμπα του γυρω γυρω κουτουλαγε παντου σαν σκυλακι που γλυστραει..μιλαμε ετρεχε μπουσουλοντας με κλειστα ματια και τσουπ επεφτε πανω σε τοιχους πορτες κασες...ειναι να λιωνεις στα γελια προσπαθησα και να τον παρω βιντεο αλλα δεν γινοταν καθομουν και τον χαζευα...παντως δεν εκλαιγε μαλλον γιατι καταλαβαινε πως δεν ηταν ατυχημα...

μαριετακι τελεια ειναι η φωτο...οσο για την πεθερα σου τι να πω??εγω στο συμπερασμα που εχω καταληξει ειναι μιλα..λεγε αυτα που νοιωθεις και οτι γινει...ορισμενα πραγματα ολοι τα θεωρουν υπερβολες(σιγα μην κολλησει το παιδι επειδη προηγουμενος ειχα φιλησει και τον μπαμπα του...σιγα δηλ. ποσες οι πιθανοτητες???)αλλα αντε να δωσεις εξηγησεις...

ευγενια στην δικια σου περιπτωση εγω θα της ελεγα ενα οχι μεγαλυτερο του μεταξα και ας λεει..προκειται να πληρωσει???εκεινος ομως που επρεπε να παρεμβει ειναι ο γιος της...αλλα...

ευακι μου τι παθατε παλι κοριτσουδι μου????περαστικα σας...κανε και κανα ευχελαιο...τι ματι ειναι αυτο???

εγω δεν σας λεω για φαγητο γιατι εμενα ειναι ο αχορταγος τρωει τα παντα και συμφερει...σημερα εφτιαξα γεμιστα και του γεμισα μια ντοματα και μια πατατα με γεμιση πριν βαλω αλατι και τα τσακισε...και εχθες εφαγε πατατοσαλατα..(πατατα βραστη ντοματα αυγο)στο ψαρι ομως εχω θεμα γιατι παρατηρησα πως μετα μου κανει δοιαριες..και μαλλον δεν του ξαναδινω...δυο φορες το εχει παθει μετα απο ψαρι... :(:(:(

αυτα για τωρα...και τωρα φευγω ωρα για νανι..φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλλα τοσα γραψατε μεχρι να πω τα σωψυχα μου...συμφωνω παντως με την ευη...μαριεττα εγω πιστευω πως το κανει επιτηδες η δικια σου να σου πω?πεθερος δεν υπαρχει να υποθεσω εεε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλλα τοσα γραψατε μεχρι να πω τα σωψυχα μου...συμφωνω παντως με την ευη...μαριεττα εγω πιστευω πως το κανει επιτηδες η δικια σου να σου πω?πεθερος δεν υπαρχει να υποθεσω εεε?

Μαρακι οχι δυστυχως,νιωθω οτι αν υπηρχε στην ζωη,θα ειχαμε ισως και μια ισορροπια...

φιλια και καληνυχτα!!

Υ.Γ. στο παιδι φορας κρανος; :lol::lol: σορρυ ε!!αλλα με αυτα που περιγραφεις,τρομαζει το ματι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και τα ευχαριστα για το τελος:ο μικρος απο τις 14:00 αφου εφαγε ηταν μεσα σε τρελη υπερενταση..το τι λογακια ελεγε,αλλο πραγμα κι επιτελους αντι για μαμα,μπορει και λεει ΤΕΤΑ!!!! ειναι γλυκας το μωρακι μου κι ειναι ολη μου η ζωη!!

Αχχχχ το πουλακι μου, σε λεει Τετα εεε??? Βρε μεγαλοσαν και μιλανε κιολας τα σκατιαρικα....Εγω δεν εχω παραπονο παντος σινεχια μαμα λεει οταν θελει να τον παρω αγγαλια και τον μπαμπα του τον φοναζει μπαμπα και οταν ειναι ωρα να φαμε λεει μαμ...

Σημερα εκει που τον αλαζα για να κατσει του εδοσα μια μικρη βουρτσα της Φλωρας και του λεω "χτενισε τα μαλια σου Τριανταφυλλε"...Δεν θα το πιστεψετε αλλα αρχισε να χτενιζετε :lol::lol: Απο την αναποδη της βουρτσας βεβεα αλλα χτενιζοταν το παιδι...Αυτο το περιμενα αργα η γριγορα γιατι του το ελεγα σχεδον σε καθε αλαγη πανας, του εδινα την δικη του βουρτσα αλλα τελεφτεα το ειχα παρατισει γιατι λεω δεν εχει σκοπο να το κανει ποτε και ομος να που το εκανε...Οταν γιρισε ο μπαμπας μας του διξαμε και αυτουνου πως χτενιζετε ο Τριανταφυλλος..........

Μια ωρα σας λεω μ@λ@κ!3ς το εχετε παρει χαμπαρι???? =))=))=))=))=))=))=))=))

Σταματιστε με τωρα που ειναι καιρος......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχχ το πουλακι μου, σε λεει Τετα εεε??? Βρε μεγαλοσαν και μιλανε κιολας τα σκατιαρικα....Εγω δεν εχω παραπονο παντος σινεχια μαμα λεει οταν θελει να τον παρω αγγαλια και τον μπαμπα του τον φοναζει μπαμπα και οταν ειναι ωρα να φαμε λεει μαμ...

Σημερα εκει που τον αλαζα για να κατσει του εδοσα μια μικρη βουρτσα της Φλωρας και του λεω "χτενισε τα μαλια σου Τριανταφυλλε"...Δεν θα το πιστεψετε αλλα αρχισε να χτενιζετε :lol::lol: Απο την αναποδη της βουρτσας βεβεα αλλα χτενιζοταν το παιδι...Αυτο το περιμενα αργα η γριγορα γιατι του το ελεγα σχεδον σε καθε αλαγη πανας, του εδινα την δικη του βουρτσα αλλα τελεφτεα το ειχα παρατισει γιατι λεω δεν εχει σκοπο να το κανει ποτε και ομος να που το εκανε...Οταν γιρισε ο μπαμπας μας του διξαμε και αυτουνου πως χτενιζετε ο Τριανταφυλλος..........

Μια ωρα σας λεω μ@λ@κ!3ς το εχετε παρει χαμπαρι???? =))=))=))=))=))=))=))=))

Σταματιστε με τωρα που ειναι καιρος......

πες κι αλλα!!!ειναι ωραια αυτα ρε!!ακου μαλ...ιες!!!σα δε ντρεπεσαι!!για το παιδι σου μιλας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη πώς ειναι η Φλωρα;

Τωρα κοιματε αλλα πρην μου ειπε πως κριωνει αρα μαλον θα ανεβασει πιρετο παλι...

Δεν μπορω να καταλαβω τι γινετε μαζι της, σαν πολλες φορες μου αροστισε φετος καλοκαιριατικα και μου φενετε πως την Δεφτερα θα παμε στην παιδιατρο να μας γραψει εξετασοις....

Εμενα απο το μιαλο μου περνανε διαφορα χαζα αλλα προσπαθω να τα αποβαλω και να ειμαι ψιχρεμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα ξεκολλησε απο τον τοιχο το πιο κοντινο καδρακι που ειχαμε κολλησει,το πηρε στα χερια του και το κοιταζε,εκεινη την ωρα εμπαινα στο δωματιο του και μαλλον τρομαξε που με ειδε και κοριτσια το εβαλε πισω του :shock::shock::shock:του λεω τι εκανες;και γελαγε συνεχεια κι εκανε και ντροπες :o:o μου ερχοταν να τον φαω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα κοιματε αλλα πρην μου ειπε πως κριωνει αρα μαλον θα ανεβασει πιρετο παλι...

Δεν μπορω να καταλαβω τι γινετε μαζι της, σαν πολλες φορες μου αροστισε φετος καλοκαιριατικα και μου φενετε πως την Δεφτερα θα παμε στην παιδιατρο να μας γραψει εξετασοις....

Εμενα απο το μιαλο μου περνανε διαφορα χαζα αλλα προσπαθω να τα αποβαλω και να ειμαι ψιχρεμη...

οπως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πες κι αλλα!!!ειναι ωραια αυτα ρε!!ακου μαλ...ιες!!!σα δε ντρεπεσαι!!για το παιδι σου μιλας!!!

Οι μαλ.... πιγεναν για μενα ρε σι οχι για το παιδι....Απλα λεω πως σας επριξα με τα καμοματα του γιου μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μη λες βλακειες ρε!! τι καθεσαι και σκεφτεσαι; απλα η μικρη συναναστρεφεται με αλλα παιδακια και κολλαει συνεχεια..εισαι τρελλη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
    • αν χρειαστείς κάτι άλλο μου λες!
    • Συμφωνώ κ γω με τα κορίτσια πως καλό θα ήταν να ξεκινάς 9η μέρα τα τεστ κ εάν δεις να σκουραινει καλό θα ήταν εκείνες τις μέρες να κανεις 2 τεστ ένα μεσημέρι κ ένα αργά το απόγευμα. Εγώ βρίσκω ωορρηξία συνήθως απόγευμα κ την επόμενη το πρωί είναι πάλι αχνό. Τώρα με κύκλο 26 ημερών θεωρητικά η ωορρηξία σου γίνεται 12η μέρα. Εκτός αν έχεις ωχρινικη φάση 12 ημερών αντί για 14 που κ πάλι είναι απόλυτα φυσιολογικό. Μόνο με τα τεστ θα το δεις αυτό ή με παρακολούθηση ωορρηξίας 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...