Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010 Νο4/οι ξεσηκώστρες & το σποράκι!


Recommended Posts

Θα αλλάξουμε ωράριο.. από βραδινές, θα γίνουμε πρωινές! χαχαχαχαχαχα

Εγώ τουλάχιστον θα μπορώ να μπαίνω πιο συχνά από το γραφείο, παρά από το σπίτι.

Δε χανόμαστε βρε.. θα τα λέμε σίγουρα! ;)

Όνειρα γλυκά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ασε που σκεφτομαι οτι αν ολες ειμαστε ψοφιες απο την δουλεια,ποτε θα τα λεμε;αυτα που κανουμε τωρα,ξεχαστε τα!!αντε να κλεψουμε κανενα λεπτο απο το γραφειο για να στειλουμε ενα:εδω ειμαστε,ολα καλα!!

φιλια και παλι!!

Μαριέττα μου μην σε πιανει απεπλισία βρε. Εγώ τόσο καιρό που δουλεύω δεν συμμετέχω μια χαρά στις συζητήσεις μας. Και τις δουλειές θα τις προλαβαίνεις και όλα. Στην αρχή θα σου φανουν λίγο βουνό αλλα συνιθίζεται. Εδώ είμαι εγώ για να σας εμψυχώνω μην φοβάστε τίποτα! Και να δείτε τι χαρά που θα κανουν τα παιδάκια σας όταν θα επιστρέφετε απ' την δουλειά και θα πέφτουν στην αγκαλιά σας.

Από τις διακοπές και μετά πάω πλέον την Σοφούλα στην γιαγιά της στο σπίτι μου το πατρικό. 7 το πρωί (και τώρα πηγαίνοντας και Κορωπί 6.30) ενώ της έχω ταϊσει μισοκοιμισμένη την παίρνω αγκαλίτσα και την βάζω στο αμάξι και πάμε στην γιαγια. Στην αρχή την λυπόμουν αλλά τώρα έχει συνιθισει κι αυτή και χαίρεται. Έτσι πλέον δεν έχω την μητέρα μου ούτε για τις δουλειές του σπιτιού ούτε για το μαγείρεμα. Κάνω ένα φαϊ από βραδύς για την επόμενη μέρα και ότι ψιλο δουλειά προλάβω (Τις χοντρες δουλειές τις αφήνω για Σ/Κ.) Εντομεταξύ μαγιρεύει και ο Βασίλης όταν σχολάει νωρίς και με ξελαφρώνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας είπα; Δεν σας είπα.

Καλημέρα λοιπόν. Σήμερα είμαι ακμαία γιατί η Σοφούλα μου κοιμήθηκε στη κούνια της μια χαρά!

Όντως Μαριετα μου όνειρα πρέπει να βλέπει. Μου το ξανακανε εχτες την πήρα λίγο αγκαλίτσα την ηρέμησα (δεν την πήγα στο κρεβάτι μου) και την έβαλα πάλι στο κρεβατάκι της. Ψιλο γκρίνιαξε αλλά ξανα κοιμήθηκε. Δεν θέλω με τίποτα να συνιθίσει τώρα ξαφνικά να κοιμάται με έναν απ' τους δύο μας γι' αυτό και θα το παλέψω όπως λες Ελενάκι μου.

Κατερινάκι μου πως είσαι σήμερα;

Μαράκι τι λαχτάρα σου έδωσε πάλι το ταρζανάκι σου; Δεν τον έχεις μαλώσει όταν πάει κοντά στα σκαλιά ώστε να μην ανεβαίνει; Εμενα με πολύ επιμονή και υπομονή (μάλιασε η γλώσσα στα όχι και μη και κακό) πηγαίνει κοντά και σταματάει με κοιταει την αγρικοιτάζω και στρίβει (προς το παρόν βέβαια έτσι; Θα βάλω πόρτα κι εγώ σε λίγο . Τώρα ο δικός σου μιας και είδε ότι μπορεί να το κάνει δεν υπάρχει περίπτωση θα το ξανακάνει. Αλλά ρε συ έχω την εντύπωση ότι μπορείς να βάλεις πόρτα. Υπάρχουν κάτι πόρτες που έχουν ρυθμιζόμενα σε ύψος βεντουζάκια και κουμπώνουν όπου θες. Νομίζω ότι τι έχω δει στο site του cosy corner. Θα το ψάξω και θα σου πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ Ρουλάκι 1,5 χρόνο χωρίς περίοδο;;; Πως και έτσι; Λόγω θηλασμού δεν σου έχουν έρθει ακόμα; Το έχεις πει στον γυναικολόγο σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!Μπαινω σας διαβαζω αλλα δεν ειχα κουραγιο να γραψω αυτεσ τισ μερες ...ειμαι καπως...

Λοιπον δεν εχω ευχηθει για τα μωρακια μασ που βαφτιστηκαν.Καλοφωτιστα να ειναι ,γερα και ευτυχισμενα!!!

Ειρηνακι και Παναγιωτα μια χαρα στον παιδικο τα αγορακια σας ε?Αχ μου φαινεται πρεπει να τον παω και εγω γιατι εχω τρελαθει!!!!Αν και μου φαινεται οτι δεν θα θελει καθολου...αυτη την περιοδο ειναι κολλημενος πανω μου και δεν παει πουθεναχωρις εμενα :(

Κατερινακι μου μη κουραζεσαι και πολυ ,ολα καλα θα πανε!

Μαρακι και εμενα επειδη ειναι καπως περιεργες οι σκαλες μου εφτιαξε ο ξυλουργος μια πορτα και δεστο!

Αναστασια μου και εμενα ο μικρουλης μαλλον ονειρα βλεπει το βραδυ ...ξυπναει και τσιριζει παω απο πανω του τον χαιδευω ,τον νανουριζω και ξανακοιμαται...αχ τι να κανουμε...

Παλι σημερα ειμαι χαλια απο τον αυχενα ,εχω μια ημικρανια αστα να πανε...πηρα τον ντεπονακι μου τωρα και πιστευω θα περασει γιατι εχω και δουλειες να κανω :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια..ηρεμησατε βλεπω...

βρε κοριτσακια μου γιατι ειστε τοσο αγχωμενες με το θεμα της δουλειας(ενταξει μην με βριζετε που δεν χρειαζεται να δουλεψω και καθομαι σπιτι)σκεφτειτε οτι θα ερχεσται απο την δουλεια τοσο πεινασμενες να περασετε χρονο με το μπεμπακι σας που ουτε κουραση θα σκεφτεστε ουτε τιποτα..αφηστε την χαρα που θα κανει μολις σας βλεπει δεν θα ξεκολαει απο πανω σας το βλεπω με τον μπεμπη και τον αλεξη που μπαινει μεσα και φωτιζεται ολοκληρος..και μην ανυσηχειτε οτι θα χασετε στιγμες μαζι τους η οτι θα σας ξεχασει...ειστε οι μανουλες τους και αυτο τιποτα δεν το αντικαθηστα...ειχα κι αλλα να πω αλλα την γλιτωσατε την λογοδυαρια μου γιατι ξυπνησε ο "ντενις ο τρομερος"και πρεπει να παω..φιλιαααα..θα τα πουμε πιο μετα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα!!.. τι καλημέρα δηλαδή.. μεσημέριασε! :P

Ρε συ Ρουλάκι 1,5 χρόνο χωρίς περίοδο;;; Πως και έτσι; Λόγω θηλασμού δεν σου έχουν έρθει ακόμα; Το έχεις πει στον γυναικολόγο σου;

Λόγω θηλασμού φαντάζομαι... και μια φίλη μου που γέννησε 10 μέρες πριν από μένα και θηλάζει μέχρι τώρα, την περασμένη εβδομάδα της ήρθε περιόδος πρώτη φορά!! Τώρα που έχουμε αραιώσει τους θηλασμούς, αργά ή γρήγορα θα κάνει την εμφάνισή της και σε μένα...

Μαρία σίγουρα θα γυρνάω με λαχτάρα να περάσω χρόνο με το Φίλιππο και θα χαίρεται που θα με βλέπει (ελπίζω δηλαδή κι ελπίζω δε θα μου κρατάει μούτρα...), αλλά όπως και να'χει, άλλο να΄σαι μαζί συνέχεια κι άλλο να χάνεις 10 ώρες κάθε μέρα... θα'χω την έννοια του συνέχεια... έφαγε; κοιμήθηκε; τον άλλαξαν; Και πάει λέγοντας... Σκέφτομαι πως πιθανόν δε θα'μαι εκεί όταν θα κάνει τα πρώτα του βήματα, όταν θα πει τις πρώτες λεξούλες κλπ κλπ... ε δε μου αρέσει καθόλου!!!

Είσαι πολύ τυχερή που δε χρειάζεται να δουλεύεις!!! Δεν το λέω με ζήλια, το εννοώ!!

Κάποτε έτσι ήταν οι περισσότερες γυναίκες... κάποτε ο ένας μισθός του άντρα έφτανε και περίσσευε για όλα... έκαναν κι αποταμίευση... και μετά θέλαμε τρομάρα μας επαναστάσεις και ισότητα και και και... και φτάσαμε στο σήμερα, που δουλεύουν και οι δύο και δε φτάνουν! Εκεί μας καταντήσανε! γκρρρρρρρρρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!

η νυχτα μου ηταν απιστευτη κοιμηθηκα 9 ωρες σερι :D:D:D:D:D:D θα πω καποια μερα ελπιζω!!!!οχι οχι η νυχτα δραμα οπως παντα!!!και συν αυτο οπως και η ελισα ετσι και γω εχω τρομερο πονοκεφαλο απο χτες!!!δεν μπορω να παρω και ισχυρο παυσιπονο τι να μου κανει το ντεπον!!!βρηκα οτι η παθηση μου γιατρευετε σιγα σιγα και με σιατσου!!θα ψαχτω!!!

αυριο ξεκιναμε την γιογκα!!!θα σας πω τι εκανε η λυδια!!!!

τωρα παμε μια βολτιτσα!!!θα τα πουμε σε λιγο!!

το μενου σημερα εχει τιποτα :lol: δεν μαγειρευω δεν μπορω δεν θελω βαριεμαι..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια...καλησπερα δηλαδη!...ειμαι ενα ρακος..απο αιματακι ευτυχως τιποτα αλλα δεν υπαρχει δευτερολεπτο τη μερα που να μην ανακατευομαι η ερμη..φανταστητε ξυπναω στον υπνο απο της ανακατοσουρες.νιωθω τοσο καταβεβλημενη λες κι εχω 40 πυρετο...τι εχω παθει?μανουλες εσεις που γυρνατε στη δουλεια μη τρελενεστε βρε!ξερετε ποσες χαρουλες θα σας κανουν αμα γυρνατε σπιτι?ρωτηστε κι εμενα που με εχει συνεχεια μπροστα του και ειμαι η μονη που δεν κανει χαρουλες :evil::evil::evil::evil::evil: δε πειραζει δεν θα βρω κι εγω καποια στιγμη δουλεια??(σε 100 χρονια οπως τα'κανα)θα παρω τοτε το αιμα μου πισω :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι έγινε βρε κορίτσια;;; Πολλά θέματα ανοιχτά βλέπω... και στα περισσότερα που διάβασα, κάτι μου θυμίζει.. κάτι μου θυμίζει... :(

Εντωμεταξύ τι μλκ το'χει πιάσει;;; Όλο τον κωδικό μου ζητάει!!!

Geia sas koritsia.....

Kai se esas ta idia kanei eeee????

Kai nomiza oti xazepse to laptop mou ksafnika kai zitaei kodiko kathe 5 defterolepta :shock::shock:

Paw na sinexisw to diavazma kai an prolavw tha sxoliasw .....Pantos exei sfixtei h psuxh mou mexri stigmhs me auta pou diavazw :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Den ksipnise akomi kai vrika xrono na pw kai egw ta dika mou....

Elenaki kai Marietta polu stenaxorithika me auta pou grafete gia thn doulia :cry::cry: Mhn to pernete toso katakarda vre koritsia me ton kairo tha sinithisete kai tha kseskate kiolas pigenontas sthn doulia...

Egw twra an sas pw oti sas zilevw kai liiiigggooooo :oops::oops: Na mia stalia toso da, ligoulaki sas zilevw..........Mhn me pareksigite alla exw kai ena 7 xrono sto spiti, exw kathisei idi paaaarrraaaa polla xronia sto spiti kai kontevw na saltarw...

Katerina kai esu nimizw pws katavathos afth thn stigmh ales einai oi anagges sou (oxi pws den theleis to sporaki, kathe alo malista) alla einai diskolo olo afto kai idika an den to eixes programatisei na ginei etsi...To kserw kai apo files mou pou ta paidia tous exoun ligous mhnes diafora...Etsi twra mazi me tis ormones pou xtipane kokkino ta vlepeis ola mavra kai ola sou ftene...Se liga xronia omos pou tha ta exeis perasei ta diskola tha iremiseis kai kirios to ksanatonizw tha eisai akomi neotath...Twra xriazete na oplisteis me ipomonh...

Maria epidi den exw skales sto spiti mou den endiaferthika katholou gia afto to thema, alla an den vreis kati san auto pou leei h Anastasia nomizw pws h protash ths Roulas mou arese kalitera apo oles..

Enas kalos maraggos tha sou to kanei stathero kai omorfo nomizw....

Rebbeka arxizete giogka epitelous me thn Ludia?? Elpizw na pernaei pio euxarista twra h mera sou...

Aaaaa ksipnise o talimpan paw gia taizma...Ta ipolipa argotera..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ρε κοριτσια γυρισαμε οι γυριστρες απο την βολτα και η λυδια κοιμηθηκε και δεν προλαβε να φαει την σουπα της για μεσημερι!!!

πειραζει αν την φαει κατα της 5??αργα δεν ειναι??

και μετα θα της δωσω αργα και γιαουρτι η οχι???

γ...τι δεν θελω να χανει την σειρα της :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεββεκα μου δώστης την σούπα ότι ώρα ξυπνήσει και δώστην και το γιαούρτι αργότερα (γύρω στις 7.30 περίπου). Μου έχει τύχει και μένα. Και της τα έδωσα όλα τα γευματά της παρ' όλα αυτά. Δεν βγαίνει απ' την σειρά της από μια δυο φορές μην ανυσηχείς.

Να μας πεις νέα από την γιόγκα αύριο ε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια ευχαριστω ανχωθηκα!!!

ναι θα σας πω τα νεα!!

αυτη θα βλεπει τα αλλα μωρακια και θα θελει να τα πειραζει της αρεσουν τα μπεμπονια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ρε κοριτσια γυρισαμε οι γυριστρες απο την βολτα και η λυδια κοιμηθηκε και δεν προλαβε να φαει την σουπα της για μεσημερι!!!

πειραζει αν την φαει κατα της 5??αργα δεν ειναι??

και μετα θα της δωσω αργα και γιαουρτι η οχι???

γ...τι δεν θελω να χανει την σειρα της :?

επειδη θα πειναει,δε νομιζω να κοιμηθει για πολυ...και μια μερα να χαθει η σειρα,δεν τρεχει τιποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ρε μεγαλη Ευη και πασης Ελλαδος!!!!!!

ο μικρος εχει λυσσαξει στην υπερενταση,ευτυχως εχω δυναμεις,παω να κανω ενα μπανιο,τον ταισα,ρευτηκε,εχεσε,τον επλυνα και τωρα μολις μου χαλασε την φωτογραφικη μηχανη...θα τον σκισω!!!

τα νευρα μου!!!

ενω ειχα ζυμωσει κιμα,ειπα να σιδερωσω πρωτα για να μη βρωμισει ο τοπος μπιφτεκια κι επειδη σιδερωσα,μετα ημουν ψωφια για να κατσω να μαγειρευω...

οποτε μας βλεπω για πιτσα και αυριο τα μπιφτεκια..ετσι κι αλλιως σημερα δε τρωνε κρεας,Παρασκευη ειναι...

κοριτσια τα τηρειτε αυτα;(ασχετο!!)

παω κι ερχομαι!!!! συρε κι ελα...κουνια μπελλα....χεσε μεσα!!!

εχω σαλταρει οπως καταλαβαινετε!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες!

Ρεββέκα μην ανησυχείς καθόλου που έχασε το γευματάκι της, της το δίνεις μόλις ξυπνήσει. Και το γιαουρτάκι να μην προλάβει να φάει δεν χάλασε ο κόσμος, αφού μια χαρά είναι η κουκλίτσα σου από θέμα βάρους. Η δικιά μου όπως σου έχω ξαναπεί κάνει 4 γεύματα αντί για 5 αλλά τι να την κάνω, να την μπουκώνω με το ζόρι; χθες π.χ. έπρεπε να φάει μεσημεριανό στις 5.30 αλλά κοιμόταν μέχρι τις 7!!! :roll:

Αναστασία ευτυχώς μια χαρά χθες η Σοφία ε; τι να βλέπουν άραγε ρε σεις στον ύπνο τους, είμαι πολύ περίεργη... πάντως μια χαρά αντιδράει που την ξυπνάς τόσο πρωί, πολύ καλόβολο το κοριτσάκι μας μπράβο της!

Ρούλα άστα, τι την θέλαμε κι εμείς την ισότητα;;;; αυτό με την περίοδο και το θηλασμό είναι πολύ σχετικό τελικά, εγώ παρότι θήλαζα μου ήρθε κανονικά μετά τις 40 μέρες. Καλό είναι που έχεις ησυχάσει, αλλά αυτό με τα νεύρα κλπ φαντάζομαι ότι σε έχει τσακίσει ε;

Σήμερα βλέπω τα πράγματα λίιιιιγο πιό αισιόδοξα! έφυγα και βγήκα να τακτοποιήσω κάτι τελευταίες δουλειές και τις άφησα 2 ώρες μόνες τους, μια χαρά μου είπε η Ρούλα ότι ήτανε, ευτυχώς έφαγε όλη τη φρουτόκρεμα \:D/ . Ξεσηκώνονται τα άτιμα αν είμαστε κι εμείς στον ίδιο χώρο! Ευτυχώς είναι πολύ καλή γυναίκα και χαίρομαι που θα την κρατάει, νιώθω αρκετή σιγουριά. Η καημένη μέχρι και κάτι ασιδέρωτα ρουχαλάκια της μπέμπας μου σιδέρωσε! άρα η μικρή μια χαρά θα είναι, το δικό μου ψυχολογικό είναι που θα πάρει αρκετό χρόνο. Αλλά έχω εσάς να τα λέω και νιώθω καλύτερα! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη εσυ εισαι πιο αισιοδοξη,εγω παλι πριν τον ταισω το μεσημερι,μολις ξυπνησε απο το φρουτο και τον πηρα αγκαλια για να παιξουμε,περιμενοντας να ζεσταθει το φαγητο...ε!! τι ηταν να με κοιταει βαθια στα ματια!! αρχισαν κι ετρεχαν τα δικα μου,σκεφτομενη οτι τετοια ωρα αλλη θα τον σηκωνει,αλλη θα τον ταιζει...κι εκεινο τι εκανε;ακουμπαγε τα δακρυα μου με το δαχτυλακι του και το εβαζε στο στομα!!και με κοιταγε τοσο σοβαρα!!και με ενα υφος παρηγορητικο...

ουφ!!!σκατα ειμαι σημερα!!!

ρε κοριτσια μολις λουστηκα κι εφυγαν τουφες...κι ακομα δεν τα εχω ξεμπερδεψει...τα μαλλια σας σε τι φαση βρισκονται;οχι τιποτα αλλο,αλλα πλησιαζει κι η βαπτιση...τι να παω να χτενισω;οεο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οποτε μας βλεπω για πιτσα και αυριο τα μπιφτεκια..ετσι κι αλλιως σημερα δε τρωνε κρεας,Παρασκευη ειναι...

κοριτσια τα τηρειτε αυτα;(ασχετο!!)

Δεν κάνει την Παρασκευή να τρώνε κρέας ε; μμμ... βασικά δεν τα τηρώ γιατί δεν τα ξέρω κιόλας από ότι κατάλαβες! τα έχω ξεχάσει τα θρησκευτικά, γιατί δεν τρώνε κρέας την Παρασκευή; οκ για την Μεγάλη Παρασκευή, αλλά όλες τις υπόλοιπες γιατί; μη με βρίζετε καλέ.. :oops::oops:

Σου έσπασε τη φωτογραφική; εμ κι εσύ γιατί την άφησες κοντά στα χεράκια του; πολύ ζουζούνια είναι σε αυτή την ηλικια, ελπίζω αυτό να μην είναι δείγμα ότι θα γίνουν πολύ ζωηρά μεγαλώνοντας! ό,τι δει και η δικιά μου αμέσως ορμάει να το αρπάξει.

Μαριέττα, σαν πιό έμπειρη πλέον στο θέμα "άσε το παιδί σου με κάποιον εκτός γιαγιάς" (:lol::lol: ωραίο θέμα!), αυτό που έχω να σου προτείνω για όταν έρθει η ώρα της επιστροφής και για σένα, είναι να αφήσεις τον Ηλία μόνο του με την κοπέλα αλλιώς ζόρικα τα πράγματα. Οχι την πρώτη μέρα βέβαια, αλλά από τη δεύτερη. Οσο μας βλέπουν κι εμάς ξεσηκώνονται. Πόσες μέρες πριν θα σου έρθει;

Κι εμένα ακόμα τούφες μου φεύγουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάλι δεν έφαγε... :(

Καμιά ιδέα για φαγητό;;; Τι να του φτιάχνω βρε κορίτσια;;;

Τι τους φτιάχνετε εσείς, για πείτε συνταγές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριετακη ασε το μαλλι!!!!και μ ενα τουφςες!!ασε ολη μερα με την ηλεκτρικη να τις μαζευω!!!

ρε κοριτσακια μου οταν περασει ενας μηνας δουλειας θα σας εχουν περασει τα ψυχολογικα!!και γω ξαναλεω δεν θα μπορουσα να την αφησω με τιποτα!!!

τελικα κοιμηθηκε 1μιση ωρα περιπου ξυπνησε εφαγε την σουπιτσα εκανε τα κακακια της για 3η φορα εχει βρωμισει το σπιτι αντε να ερθει ο θυρωρος να τα παρει γιατι θα σκασουμε!! :shock::shock:

εγω δεν τηρω τις νηστειες!!!!αλωστε δεν τρωω πια και κρεας :D

ρουλα μιλησες με τον γιατρο σου γιατι δεν τρωει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη θα ερθει την Τριτη και αν θελει καθεται απο δω και περα μαζι με το μωρο...

Ρουλα κλασικα τα φαγητα τα μωρουδιακα,μοσχαρι με πατατες,καροτο,κολοκυθια αντε και να βαλω μια χουφτα φακες....κοτοπουλο με τα ιδια λαχανικα και μια χουφτα νυχακι...

το κακο με μενα ειναι οτι δεν του εχω αρχισει να τρωει κατι στο χερι γιατι φοβαμαι μη πνιγει..σημερα του πηρα μπισκοτα,εβαλα ενα στα φρουτα,οχι οτι δεν τα τρωει κι ενα το κραταγε...πηγε να το βαλει στο στομα και του το πηρα...φοβαμαι γαμωτο..αν ηταν κι αλλος μαζι μου θα ηταν πιο ευκολο..μονο στην μαμα μου εχω εμπιστοσυνη...εμπειρη...

Ρεβεκκα πηγαινε πεταξε τα σκατα παιδι μου...τι περιμενεις τον θυρωρο;δε τον λυπασαι τον κακομοιρη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάλι τα ίδια Ρούλα; αλήθεια το είπες στον παιδίατρο και τι σου είπε; συνταγές δεν έχω να σου πω, ακόμα τα κλασσικά της δίνω! η γλυκοπατάτα της αρέσει, την έχεις δοκιμάσει; η δικιά μου παιδίατρος μου είπε προς το παρόν να της δίνω καθημερινά κρεατικό (είτε μοσχάρι είτε κοτόπουλο προς το παρόν) γιατί χρειάζονται το σίδηρο κλπ, οπότε κράτα το κρεατάκι και παίξε με τα λαχανικά, π.χ. πατζάρι, πράσο, γλυκοπατάτα, ή βάλε και κανένα φρέσκο μυρωδικό: δυόσμο, μαϊντανό...

Ρεββέκα έχετε και θυρωρό; τι ωραία!!

Μαριέττα ούτε εγώ ακόμα της δίνω κάτι σε φαγητό να κρατάει, βασικά μου είχε πει και η παιδίατρος όχι επειδή δεν είχε δόντια, τώρα που βγαίνει το πρώτο ίσως το δοκιμάσω σιγά σιγά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
    • αν χρειαστείς κάτι άλλο μου λες!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...