Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010 Νο4/οι ξεσηκώστρες & το σποράκι!


Recommended Posts

Ελενακι γιατι δεν με πηρες τηλ να σε παρηγορησωωωω????

ελα ειναι αρχη ,ειδες πως ημουν εγω με τον σταθμο....και μεσα σε 3 μερες ειμαι καλα

λοιπον ο παναης ειναι καλος εκατσε και εφαγε και στον σταθμο,επαιξε τραγουδησε και η κυρα που μου τα εχωσε προχθες,τον φιλαει ,και ασχοληται ιδιαι τερως με το μωρο μου !!!!!!αντε να δουμε,εγω ξερω οτι το παιδι μου ειναι ησυχο υπακουω και κοινωνικο ...αυτη το φοβησε απο την αρχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ελενακι γιατι δεν με πηρες τηλ να σε παρηγορησωωωω????

ελα ειναι αρχη ,ειδες πως ημουν εγω με τον σταθμο....και μεσα σε 3 μερες ειμαι καλα

λοιπον ο παναης ειναι καλος εκατσε και εφαγε και στον σταθμο,επαιξε τραγουδησε και η κυρα που μου τα εχωσε προχθες,τον φιλαει ,και ασχοληται ιδιαι τερως με το μωρο μου !!!!!!αντε να δουμε,εγω ξερω οτι το παιδι μου ειναι ησυχο υπακουω και κοινωνικο ...αυτη το φοβησε απο την αρχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενακι γιατι δεν με πηρες τηλ να σε παρηγορησωωωω????

ελα ειναι αρχη ,ειδες πως ημουν εγω με τον σταθμο....και μεσα σε 3 μερες ειμαι καλα

λοιπον ο παναης ειναι καλος εκατσε και εφαγε και στον σταθμο,επαιξε τραγουδησε και η κυρα που μου τα εχωσε προχθες,τον φιλαει ,και ασχοληται ιδιαι τερως με το μωρο μου !!!!!!αντε να δουμε,εγω ξερω οτι το παιδι μου ειναι ησυχο υπακουω και κοινωνικο ...αυτη το φοβησε απο την αρχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε ειρηνη ενταξει το καταλαβαμε ο παναγιωτακης ειναι το καλυτερο παιδι του στθμου δεν χρειαζοταν να το πεις τοσες φορες???? :lol::lol::lol::lol::lol::lol:=))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υσηχια σημερα...καλα να εισται μονο..γιατι εμενα με τρομαζει η υσιχια..σας αφηνω τσουπρες θα τα πουμε αυριο..

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγραφα ενα κατεβατο και χαθηκε!!

τι στο καλο ζηταει κωδικους και μαλακ....ες;

δε γραφω παλι γιατι βαριεμαι!

ειμαστε καλα ομως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξαναγραφω λοιπον:

ειμαστε καλα,ο Μανος σημερα δεν εκανε πυρετο,αυριο θα παει γραφειο,εγω δεν εχω τον λαιμο μου,ελπιζω το μωρο να μην εμφανισει σημαδια τις επομενες μερες..

Ελενη σε νιωθω!!!!!!!!!!!!!!σε λιγες μερες θα ειμαι στην θεση σου και δεν αντεχω την εικονα να κλεινω την πορτα φευγοντας για το γραφειο και το μωρο μου να ειναι σπιτι με μια αλλη γυναικα...

ΔΕ ΤΟ ΑΝΤΕΧΩ ΜΙΛΑΜΕ!!!!

ξερω οτι δε θα την βγαλω καθαρη,σας το λεω ειλικρινα,επειδη ξερω τον εαυτο μου...θα με πηγαινετε σε ψυχολογους...ζηλευω απιστευτα την Ευτυχια που θα ειναι ολη μερα με το παιδι μου,μισω απιστευτα την κοινωνια που με στελνει να παω να εργαστω,παρακαλω να κερδισω κανενα λοττο να μην εχω αναγκη τους σκατομισθους που μας δινουν...ποναω κοριτσια,αληθεια λεω,δεν υπερβαλλω...ολο λεω οτι εχω καιρο ακομα με το παιδι μου,αλλα ξερω οτι οι μερες πλησιαζουν και η μελαγχολια μου χτυπαει την πορτα..κι ολα καλα λεμε,ενταξει το παιδι συνηθιζει και περναει μια χαρα..τι μενει για μενα ομως;η απογευματινη κρεμα,μια βολτα,ενα μπανιο και το γαλατακι το βραδυ..κι ειναι αυτα αρκετα για με χορταινει το μωρακι μου;πειτε μου!!

Κατερινα ορμονες το λενε αυτο που σε εχει πιασει...εμενα με εχει πιασει ή με πιανει κατα καιρους,αλλα δεν ειμαι εγκυος!!!!χαλαρωσε κοπελα μου,μη σκεφτεσαι για λιγο αυτα τα πραγματα κι ολα θα φτιαξουν απο μονα τους...οσο πιο πολυ σκεφτομαστε κατι που εχουμε μεσα μας,τοσο το μεγαλοποιουμε και του δινουμε ψευτικες διαστασεις..και μας δηλητηριαζει...φαση ειναι,θα περασει..στο κατω κατω,δε ξερω και κανενα ζευγαρι που ειναι μελι γαλα παντα...κι αν μου πειτε οτι υπαρχει,μαλλον την αληθεια την ξερουν αυτοι και κανεις αλλος!!!

Νατασσακι ονειρα βλεπει η Σοφουλα,αλλα μη κανεις το λαθος και μαθει ετσι,το εχω δει με την αδελφη μου που εδω και καιρο εχει χασει το κρεββατι και τον αντρα της...

Αννα θα σε εχω υποψη μου,καντε υπομονη,κανεις δε χανεται!!

Καπετανιε ζεις,εσυ μας οδηγεις!!!γερα,με τσαμπουκα!!!

Μαρακι δε σχολιαζω τιποτα απο το συμβαν,τα ειπες ολα εσυ που τα εζησες!!!

Ρουλα πηρες τον γιατρο να σε συμβουλεψει στο φαγητο του Φιλιππου;

Ρεβεκκα σας βρισκω πολυ ουαου!!! στα ποσα ραντεβου λες να πεσει το φρουριο;μηπως περιμενεις να σκασει κανενα δωρακι;

Στελλα μηπως βιαζεσαι να περπατησεις την κορη σου σε δρομους καυτερους απο αποψη γαστρονομιας;ασε το παιδακι ησυχο παιδι μου!!!

Ευγενια καλη αρχη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! είπα να περάσω να διαβάσω τα νέα σας αλλά απόψε δεν είμαι για πολλά, τσούζουν τα μάτια μου από το κλάμα και γενικά νιώθω κομμάτια για κάποιον λόγο... μάλλον ψυχολογικό είναι!

Πω πω βρε Μαράκι, φαντάζομαι τον πανικό σου!!! πάλι καλά που είχες την ψυχραιμία να σκεφτείς να μη φωνάξεις και τον τρομάξεις... το πρόβλημα με τη σκάλα από ότι είδα είναι ότι εξέχει το πρώτο σκαλί από το τοιχάκι ε; κοίτα, επειδή κατά βάθος ήθελα να γίνω αρχιτέκτονας η λύση που θα σου πρότεινα είναι δυστυχώς αρκετά ζημιάρικη αλλά σίγουρη... να φωνάξεις σοβατζή ο οποίος θα σου χτίσει λίγο το τοιχάκι και από τις 2 μεριές και να σου το φέρει ίσα με τη σκάλα ή λίγο πιό μπροστά, για να μπορέσεις να βάλεις πορτάκι... αλλιώς δεν σώζεσαι για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο! και αφού θα κάνεις κι άλλο (ή μήπως... κι άλλα;;;) παιδάκι θα το ξαναβρεις μπροστά σου. Φοβάμαι ότι δεν θα τον κρατήσουν τον Μανωλιό τα προστατευτικά για τα κάγκελα, αν πάρει φόρα και πέσει πάνω τελείωσε, άσε που θα χτυπήσει κιόλας Παναγία μου! αν αντέχεις λίγο την ταλαιπωρία κάντο, σε 1-2 μέρες θα το έχει τελειώσει δεν είναι κάτι τόσο τραγικό όσο ακούγεται.

Ειρήνη χαίρομαι που ο Παναής προσαρμόστηκε τόσο καλά!

Μαριέττα, κι εγώ κάτι τέτοια σκέφτομαι! και δεν είναι ότι θα έχουμε χρόνο και για όλα αυτά που λες, σκέψου ότι θα πρέπει να μαγειρέψουμε, να κάνουμε τις δουλειές του σπιτιού, σίδερο... άστα βράστα! μόνο ένα λόττο θα μας σώσει :(

Σας ευχαριστώ πολύ για τη συμπαράσταση, το ήξερα οτι εσείς θα με καταλάβετε. Τα είπα και στον Στέλιο και η απάντηση ήταν περιληπτικά κάπως έτσι: "γιατί κάνεις έτσι, αφού ήξερες ότι αυτο θα γινόταν"..... Αντρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη να σου πω κατι;κι εσεις κοριτσια μπορει να πειτε αναισθητη ή εγωιστρια,αλλα εχω σκεφτει το εξης μιας και το εθιξες Ελενη:

η μητερα μου οσο ημουν εγκυος φροντιζε τα μωρακια της αδελφης μου,οταν γεννησα ηρθε ενα μηνα και με βοηθησε στην αρχη,απο τοτε τα βγαζω περα μονη μου εντελως,οπως κι εσεις αλλωστε!!

δεν ειναι οτι δεν ηθελε,και μαλιστα καθε φορα με καμαρωνει για το ποσο καλα εχω μεγαλωσει το παιδι,κι εχει τυψεις που σε μενα δεν εχει σταθει οσο θα ηθελε,κι ειλικρινα την καταλαβαινω και την νιωθω και ποτε δεν της εχω κρατησει κακια..πώς θα μπορουσα αλλωστε;

αλλα εχω σκεφτει να της πω να μου μαγειρευει καποια φαγητα,να τα βαζω στην καταψυξη κι ετσι απο μαγειρεμα να εχω το κεφαλι μου ησυχο,να ερχομαι σπιτι κι ο Μανος να τρωμε και να παιρνουμε το παιδι και να φευγουμε..

για πλυντηρια υπαρχει το Σαβ/κο...για σιδερο τα απαραιτητα καθε φορα και τα υπολοιπα Κυριακη απογευμα που ο Μανος θα βλεπει μπαλλα!!!

μια σκουπα κι ενα σφουγγαρισμα αυτα γινονται στο πι και φι!!α!!σημερα σκοτωσα μια αραχνη στο σαλονι!!μηπως δεν πρεπει τοσο πι και φι!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α! ξεχασα να σας πω:ο μικρος απο το πολυ πιπιλισμα των δακτυλων του ολη μερα αφου εχουμε τα ουλα μας,ειχε βγαλει μια παρανυχιδα...μαλλον την τραβηξε και του πρηστηκε το δακτυλακι..εχει κοκκινησει και πηρα την γιατρο,μου ειπε να βαζω fucidin...του εβαλα τωρα που κοιμαται,ελπιζω να μη κανει καμια βλακει και το γλυψει :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη οι αντρες σε κατι τετοια ειναι πιο ορθολογιστες..ισως καλα κανουν για να υπαρχει και μια ισορροπια..φαντασου να εκλαιγαν κι εκεινοι σαν κι εμας!!!

μη του θυμωνεις!!με τον τροπο του θελει να σε βοηθησει!!εσυ το ξερεις μεσα σου ομως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι έγινε βρε κορίτσια;;; Πολλά θέματα ανοιχτά βλέπω... και στα περισσότερα που διάβασα, κάτι μου θυμίζει.. κάτι μου θυμίζει... :(

Εντωμεταξύ τι μλκ το'χει πιάσει;;; Όλο τον κωδικό μου ζητάει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΤΕ!!!! :lol::lol::lol:

Αυτή μάλιστα!!! Είναι πανεύκολη λύση!!! :lol::lol::lol:

Δεν έχω δει τι άλλο σου έγραψαν τα κορίτσια, αλλά Μαρία, μήπως να έφερνες έναν μαραγκό να σου κάνει μια κατασκευή προσαρμοσμένη στο σημείο; Και μήπως να έντυνες την σκάλα με μοκέτα;...

Αχ δεν ξέρω... δύσκολη περίπτωση... θέλει πολλή προσοχή... μέχρι να κάνεις κάτι, βάλε κάτι στα σκαλιά τα πρώτα, κουδουνίστρες κλπ, έτσι ώστε άμα πηγαίνει, θα τα ρίχνει, θα τ'ακούς και θα τρέχεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι έγινε βρε κορίτσια;;; Πολλά θέματα ανοιχτά βλέπω... και στα περισσότερα που διάβασα, κάτι μου θυμίζει.. κάτι μου θυμίζει... :(

Εντωμεταξύ τι μλκ το'χει πιάσει;;; Όλο τον κωδικό μου ζητάει!!!

κανε συνεχεια κλικ ενω εχεις βαλει κωδικο και ονομα χρηστη,αγνοησε το μεχρι να σταματησει να βγαινει το παραθυρο....μετα κλειστο γιατι θα μπουντιασεις :)):)):))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κανε συνεχεια κλικ ενω εχεις βαλει κωδικο και ονομα χρηστη,αγνοησε το μεχρι να σταματησει να βγαινει το παραθυρο....μετα κλειστο γιατι θα μπουντιασεις :)):)):))

Κι έλεγα, από που μπάζει.. από που μπάζει... :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριέττα εγώ τουλάχιστον δεν σε βρίσκω εγωίστρια, κι εγώ αν μπορούσα το ίδιο θα έκανα πίστεψέ με! αλλά η μητέρα μου δουλεύει κι αυτή και δεν θέλω να την επιβαρύνω, βέβαια μαγειρεύει ούτως ή άλλως για τον πατέρα μου και την αδερφή μου αλλά αλλιώς είναι να μαγειρεύεις για 5 και αλλιώς για 3. Κι εγώ με θεωρώ εγωίστρια γιατί καμιά φορά το σκέφτομαι και νευριάζω που ποτέ δεν έχει έρθει να με ρωτήσει αν χρειάζομαι βοήθεια με τις δουλειές του σπιτιού, έστω για ένα σφουγγάρισμα, αλλά από την άλλη ξέρω ότι κι εκείνη από την ώρα που σχολάει μέχρι το βράδυ ασχολείται με τις δικές της δουλειές, πηγαίνει και γυμναστήριο. Αυτό το γυμναστήριο είναι που με εκνευρίζει βασικά αλλά τελοσπάντων... άλλωστε το δικαιούνται να κάνουν κάτι που τους ευχαριστεί.

Και ναι συμφωνώ ότι καλό είναι να είναι ο ένας από τους δύο ορθολογιστης, αλλά και ένα "σε καταλαβαίνω έχεις δίκιο" δεν βλάπτει!! :evil:

Δεν φαντάζομαι να το γλύψει το δαχτυλάκι του, το κάνει αυτό γενικά; αντί για πιπίλα δηλαδή στον ύπνο του να βάζει το δάχτυλό του;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι Ελενη,ευτυχως δε το πιπιλαει...

Ελενη και Ρουλα σας αφηνω,παω να ξεραθω...

φιλια και οπως λεει και το Μαρακι,ηρεμη νυχτα να εχουμε!!(Μαρακι μου αρεσει οταν το διαβαζω!! ειναι σαν να μου το λεει η μαμα μου!!!)

καληνυχτα κορες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ τα ίδια σκέφτομαι περί δουλειάς... τώρα το βλέπω ξεκάθαρα πόσο καλύτερο θα ήταν να μπορούσα να μείνω σπίτι να μεγαλώσω το παιδί μου... αλλά δυστυχώς... και δεν παίζω και λόττο...

Οι άντρες είναι ένα μεγάλο κεφάλαιο που δεν θα το πιάσω τώρα... νυστάζω... :P

Το ορμονικό είναι ένα άλλο μεγάλο κεφάλαιο... που θέλω να ξεχάσω! :lol:

Ρε σεις, ακόμα να αδιαθετήσω... μιλάμε για 1,5 χρόνο χωρίς περίοδο... δε λέω ότι μου'χει λείψει... αλλά φουντώνω, ξεφουντώνω, ζεσταίνομαι όπως όταν ήμουν έγκυος, πονάει όλο μου το σώμα, πάω να σηκωθώ και νιώθω σαράβαλο και δεν έχω και καμιά όρεξη για κείνο το σπορ... πως το λέγατε;;.. Δε θυμάμαι... :P

Ο Φίλιππος σήμερα ευτυχώς έφαγε αρκετό από το φαγητό του. Του έφτιαξα κοτόπουλο με τα λαχανικά, του'ριξα και ρυζάκι και ευτυχώς έφαγε... Ελπίζω να την ξεπεράσαμε τη φάση της ανορεξίας...

Πήγαμε βολτούλα το απόγευμα με φίλες μου, στο μουσείο της Ακρόπολης που σας έλεγα να πάμε. Είναι πολύ ωραία εκεί για καφέ, έχει αρκετά νορμάλ τιμές (φοβόμουν ότι θα'ναι απλησίαστες..) κι ωραία θέα εννοείται!! Το κακό είναι ότι τις καθημερινές κλείνει στις 8!!! Αλλά έτσι κι αλλιώς εμείς νομίζω μπορούμε να βρεθούμε και νωρίτερα, αν τελικά αποφασίσουμε να πάμε εκεί... όταν... πότε...:?::?:

Ελένη, γιατί να μη σου μαγειρεύει ένα φαγητό;; Σιγά μωρέ.. θα βάζει λίγο παραπάνω και για σας, δε χάθηκε ο κόσμος... και δε λέμε κάθε μέρα, έστω μερικές φορές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μέχρι να τα γράψω εγώ, κοιμηθήκατε! χαχαχαχαχα

Καλό ξημέρωμα κοριτσάρες μου... αύριο είναι μια καινούρια μέρα... να λέμε δόξα τω Θεώ για τα καλά που έχουμε... και γι'αυτά που δεν έχουμε ή αυτά που μας "χαλάνε"... ε τίποτα δεν είναι τέλειο σ'αυτήν τη ζωή... αλλά έτσι είναι η ζωή, γλυκιά και πικρή, εύκολη σε κάποια, δύσκολη σε άλλα...

Αυτό που σίγουρα έχουμε είναι το παρεάκι μας και τις διαδικτυακές συναντήσεις των νοικοκυρών-εργαζόμενων-μητέρων-συζύγων-σε-απόγνωση! :lol:

Φιλοσοφία τέλος.. :lol:

Καληνύχτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μέχρι να τα γράψω εγώ, κοιμηθήκατε! χαχαχαχαχα

Καλό ξημέρωμα κοριτσάρες μου... αύριο είναι μια καινούρια μέρα... να λέμε δόξα τω Θεώ για τα καλά που έχουμε... και γι'αυτά που δεν έχουμε ή αυτά που μας "χαλάνε"... ε τίποτα δεν είναι τέλειο σ'αυτήν τη ζωή... αλλά έτσι είναι η ζωή, γλυκιά και πικρή, εύκολη σε κάποια, δύσκολη σε άλλα...

Αυτό που σίγουρα έχουμε είναι το παρεάκι μας και τις διαδικτυακές συναντήσεις των νοικοκυρών-εργαζόμενων-μητέρων-συζύγων-σε-απόγνωση! :lol:

Φιλοσοφία τέλος.. :lol:

Καληνύχτα!!

ασε που σκεφτομαι οτι αν ολες ειμαστε ψοφιες απο την δουλεια,ποτε θα τα λεμε;αυτα που κανουμε τωρα,ξεχαστε τα!!αντε να κλεψουμε κανενα λεπτο απο το γραφειο για να στειλουμε ενα:εδω ειμαστε,ολα καλα!!

φιλια και παλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...