Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010 Νο4/οι ξεσηκώστρες & το σποράκι!


Recommended Posts

Αχ βρε Ρεββεκάκι... όχι βρε δεν θα σε χαστουκίσουμε, θέλεις αγάπη φροντίδα και προδέρμ! κοίτα δεν ξέρω πως θα αντιδρούσα κι εγώ σε μια ξένη χώρα, το πιό πιθανό θα ήταν να ένιωθα ακριβώς τα ίδια! ακριβώς όμως! αλλά και εδώ μια από τα ίδια είμαστε! και καλά κάνεις και δεν κρατάς το στόμα σου κλειστό και τα λες στον Τζεμ, ο άνθρωπός σου είναι και πρέπει να ξέρει πως αισθάνεσαι. Θα ήταν προτιμότερο να τα κρατάς μέχρι να κάνεις μπαμ και ένα ωραίο πρωί να σηκωνόσουν ξαφνικά να φύγεις;;

Τάσεις φυγής με την έννοια π.χ. να βαριέμαι το σπίτι και να θέλω να αλλάξω ή γενικότερα δεν είχα ποτέ μέχρι τώρα, απλά είχα τάσεις φυγής με την έννοια ότι επειδή δουλεύω από το πρωί μέχρι το βράδυ, είχα ανάγκη να φύγω έστω και ένα Σ/Κ μια στις τόσες, ή καναμε 1 φορά το χρόνο ένα ταξιδάκι στο εξωτερικό με φίλους, αυτά που πλέον δεν θα έχουμε την πολυτέλεια να τα κάνουμε και αυτό με τρομάζει κι εμένα, το γεγονός δηλαδή ότι δεν θα μπορώ να "εκτονώσω" κάπου την πίεση και την κούραση της καθημερινότητας. Θέλω να πιστεύω ότι όλες μας θα τα καταφέρουμε, η ρουτίνα είναι πολύ άσχημο πράγμα και δεν έχουμε πλέον τη δυνατότητα να κάνουμε καμιά τρέλα λόγω των μωρών (και των οικονομικών), αλλά ΘΕΛΩ να πιστεύω ότι θα βρούμε άλλους τρόπους να χαλαρώνουμε και να βρίσκουμε τις εσωτερικές μας ισορροπίες... Εχουμε και την μαμαδοπαρέα εδώ να τα λέμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στελιτσα ζυγισε τα και δες τι θα κανεις βρε κοριτσακι κανεις δε ξερει καλυτερα απο σενα ;) αν αφησεις το αγγελουδακι σου δε σημαινει οτι θα εισαι κακη μαμα!οι περισσοτερες μαμαδες αφηνουν τα μωρακια τους αναγκαστικα.σε καταλαβαινω παντως ειναι πολυ δυσκολο σε αυτη την ηλικια :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε Ρεββεκα μου κριση ειναι θα περασει !!μη νομιζεις και εμεις εδω τα ιδια ειμαστε!!!

Κοριτσια εχω ενα θεμα πολυ σοβαρο λογω αθλιων οικονομικων συνθηκων κατ απασα πιθανοτητα ξεκιναω δουλεια με αρκετα καλα λεφτα μου κανανε την προταση εχθες!αλλα δεν εχω βοηθεια για το μωρο απο γονεις και πεθερους!η μονη λυση ειναι η παιδικος η καποια γυναικα στο σπητι!!αλλα ειναι πολυ μικρη και φοβαμαι !δεν θελω να το αφησω το παιδακι μου απο τωρα!!ειμαι χαλια !και πρεπει να δουλεψω αλλα το παιδι μου το βαζω πανω απολα!

Στέλλα στην ίδια κατάσταση είμαι κι εγώ με το θέμα βοήθειας, τα πεθερικά μου δεν ζουν και η μητέρα μου εργάζεται οπότε κι εγώ αυτές τις δύο λύσεις είχα. Δεν ξέρω πως είναι τα οικονομικά σας αλλά αφού λες ότι είναι άθλια τι άλλη επιλογή έχεις; και για μένα μονόδρομος είναι, θα ήθελα σαν τρελή να παραιτηθώ και να κάτσω να μεγαλώσω το παιδάκι μου όπως θέλω και νομίζω σωστά, ή τουλάχιστον να μπορούσα να βρω μια part-time δουλειά, αλλά στις μέρες μας δεν είμαστε για τέτοια. Ευτυχώς που τα λεφτά που θα σου δίνουν είναι αρκετά καλά, θα ζείτε με μια άλλη άνεση και δεν θα χρειάζεται να σκέφτεσαι π.χ. αν μπορείς να πάρεις το τάδε για το μωρό κλπ, όπως επίσης τα άσχημα οικονομικά φέρνουν στάνταρ και γκρίνια στο ζευγάρι άρα θα το αποφύγετε κι αυτό. Και ίσως (από Δευτέρα θα ξέρω να σου πω αν ισχύει τελικά!!) να μας κάνει καλό που πάμε για δουλειά και αλλάζουμε παραστάσεις, μιλάμε και με 5 ανθρώπους παραπάνω κλπ.

Κι εγώ νιώθω πολύυυυυ χάλια που την αφήνω, δεν φαντάζεσαι, αλλά από την άλλη με ένα μισθό δεν θα μπορούμε καλά καλά τα έξοδα να βγάζουμε, πόσο μάλλον που θέλω να μπορώ να της προσφέρω όσα χρειάζεται. Για αυτό γνώμη μου είναι να την πάρεις τη δουλίτσα, δεν βρίσκονται εύκολα δουλειές πλέον. Τι ωράριο θα έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι εχω υπεροχο συζηγο υπεροχο μωρακι!!καλη ζωη!!γιαυτο λεω χαστουκιστε με..

μωρε ημουν παντα ....οτι του φανει του λολοστεφανη...

τασεις φυγεις εννοω βαριεμαι πολυ ευκολα τις ιδιες καταστασεις...ιδιο σπιτι ιδια γειτονια ιδιο αντρα :shock::shock::shock::D

θα μου περασει λεω...ελπιζω...θα ερθω οκτωμβρη ελλαδα αλλα ρε γαμωτο μεχρι καβαλα μαλλον...ειναι πολλες ωρες....και αεροπλανο δεεεεεεν ωσπου να αποθηλασω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια και κατι αλλο

αδιαθετησα και ειναι η τριτη μερα και αιμοραγω οταν λεμε αιμοραγω καθε λιγο αλαζω!!!ποτε δεν μου χει συμβει!!ειναι λογικο αυτο...εχω ενδομητριωση και εχω γεννηση με καισαρικη λετε να εχει καμια σχεση???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕν το πιστευω αυτο που συμβαινει το παιδακι μου χτυπησε στην κουνια!ξυπνησε χωρις να τυν ακουσω σηκωθηκε και επεσε με τα μουτρα!εκανε στην αρχη μελανια μετα πριστικε λιγο της εβαλα παγο και βιταμ εφυγε η μελανια και το πολυ πρηξιμο!λετε να παρω το γιατρο ?φοβαμαι πολυ !ειναι φυσιολογικη η συμπεριφορα της!απλα επειδη πριν κοικ=μηθηκε μονο 5 λεπτα και ξυπνησε ξανακοιμηθηκε παλι τωρα!γινονται αυτα ενω ειμαι εγω εδω αν λειπω τι θα γινει!

Θα δουλευω 8 ωρες!ειναι αρκετες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι εχω υπεροχο συζηγο υπεροχο μωρακι!!καλη ζωη!!γιαυτο λεω χαστουκιστε με..

μωρε ημουν παντα ....οτι του φανει του λολοστεφανη...

τασεις φυγεις εννοω βαριεμαι πολυ ευκολα τις ιδιες καταστασεις...ιδιο σπιτι ιδια γειτονια ιδιο αντρα :shock::shock::shock::D

θα μου περασει λεω...ελπιζω...θα ερθω οκτωμβρη ελλαδα αλλα ρε γαμωτο μεχρι καβαλα μαλλον...ειναι πολλες ωρες....και αεροπλανο δεεεεεεν ωσπου να αποθηλασω...

Καλά αφού θέλεις σώνει και ντε να σε χαστουκίσουμε, πάρε αυτό: [smilie=violent1.gif] :lol:

Τετοιες τάσεις φυγής δεν έχω οπότε δεν ξέρω τι να σε συμβουλέψω, κι εγώ πιστεύω ότι θα σου περάσει απλά περνάς μια κρισούλα, όλες τις έχουμε τις κρισούλες μας ή τις κρισάρες μας! Και εδώ να ήσουν το ίδιο θα συνέβαινε. Συνέχισε να λες όσα νιώθεις στον αντρούλη σου, είναι τόσο γλυκός που σίγουρα θα σε καταλάβει και θα κάνει ότι περνάει από το χέρι του για να νιώσεις καλά.

Πάω για σκούπισμα-σφουγγάρισμα, τα λέμε αργότερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α σόρυ τώρα είδα τα καινούρια ποστς...

Στέλλα όταν η δικιά μου είχε πέσει από τον καναπέ και είχε χτυπήσει το κεφαλάκι της (δεν είχε μελανιές ή καρούμπαλα αλλά και πάλι...), ο παιδίατρος μου είχε πει να μην την αφήσω να κοιμηθεί για 3 ώρες μετά το συμβάν. Μήπως να την ξαναξυπνήσεις καλύτερα; Αν σου κάνει εμετούλι να ειδοποιήσεις τον παιδίατρο αμέσως.

Τα παιδάκια δυστυχώς έτσι είναι, θα χτυπήσουν είτε είμαστε μπροστά είτε όχι, μην νιώθεις ενοχές ότι αν φύγεις θα συμβαίνουν χειρότερα, δεν είναι απαραίτητο.

Ρεββέκα δεν ξέρω περί ενδομητρίωσης, αλλά κι εγώ μετά τη γέννα έχω πολύ αίμα στην περίοδο και λερώνομαι συνέχεια, παλιά δεν συνέβαινε αυτό σχεδόν ποτέ. Πες το όμως καλύτερα και στον γυναικολόγο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα μωρε τα βραδυα δεν εχετε τιποτα πιο ενδιαφερον να κανετε;;; :lol::lol::lol:

μα 10 σελιδες plus ΓΡΑΨΑΤΕ αΘεοφοβες!!!! :lol::lol::lol:

Σας κανω paste τα νεα μας απο τον σταθμο.

Γυρισαμε απο τον παιδικο...δε ξερω να σας πω και πολλα μιας και μονο 1 ωρα μειναμε εκει και ημουνα και εγω μαζι του.

Το κτηριο ειναι χαλια, οι δασκαλες μου φανηκαν καλες, αλλα εχουμε παρα πολυυυυυυυυυυυυ μελλον ακομη για να προσαρμοστουμε...

Αυτο που με χαλασε ειναι οτι τον βαλανε στο βρεφικο τμημα με τα παιδακια 1,5 εως 3.Αλλα εμενα τα περισσοτερα μου φανηκαν γυρω στα 2... :roll: :roll: :roll: Τες πα εγω τους ειπα οτι με τα μικροτερα παιδια εχει ενα θεμα ενω με τα μεγαλα τα παει πολυ καλυτερα.

Βασικα τη ζημια μας την εκαναν τα κακα.Αν τα εκανε και αυτα στο γιογιο δε θα δεχομουνα με τπτ να παει στο βρεφικο τμημα.

Το φαγητο που τους δινουν ειναι οκ..τους δινουν και φρουτα στο δεκατιανο!!!!!

εχει πρωινο ,δεκατιανο και μεσημεριανο.

αυριο θα παει μια ωρα μονος του... :?:?:?:?

Παω να σας διαβασω..να δω τι εγινε και με τον κουκλό της Ειρηνης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεββεκα αρχισε επειγοντως τη γιογκα ρε..αααααα και βαθιες ανασες..και ομμμμμμμμμμμμμμ!!!!!!!!

ευχομαι οπως σου ρθε να σου φυγει ρε συ!!!!!

Στελλα και διπλα τους να εισαι μπορει να χτυπησουν.Εχε απλα το νου σου τωρα μη δεις κατι περιεργο αν και ειναι απιθανο να επαθε κατι.

Ειρηνη περιμενω τα σημερινα σας νεα.

Μαριεττα ευχομαι να μην κολλησετε απο τον Μανο κατι.στο φαγητο του μικρου κανε υπομονη.

Ελενη εσυ εισαι τελικα η ξεσηκωστρα εεεεεεεεεε :evil::evil::lol::lol: με γεια το δοντακι σας...

φιλακια και στις υπολοιπες...παωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Θα διαβάσω αργότερα όσα γράψατε...

Εντωμεταξύ, διαβάστε αυτό: http://www.eimaimama.gr/2011/09/mitroti ... filia.html

Θυμάστε που λέγαμε περί φιλίας και φίλες που εξαφανίζονται;;

Δεν είμαστε οι μόνες! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!!!!

Ρεββέκα,ταιριάζουμε πολύ ρε συ!!Κι εγώ παθαίνω τέτοιες κρίσης φυγής!!Για αυτό άλλαζα κάθε χρόνο σπίτι όσο ζούσα μόνη και κάθε μήνα διακόσμηση!!Υπομονή...πάτε καμιά εκδρομή...εγώ όταν φτάσω στο απροχώρητο,πάω Χαλκιδική στους γονείς μου λίγες μέρες και ηρεμώ.

Παναγιώτα,κουράγιο και σε σένα...είναι δύσκολη φάση αυτή με τον παιδικό..

Στελλίτσα,τι να σου πω,εγώ στην θέση σου θα προτιμούσα γυναίκα,αν έχεις καμιά έμπιστη φίλη..(φέρνε την σε μένα να κάνει παρέα στον δικό μου χεχε!).Κάτσε,σκέψου τι θεωρείς καλύτερη λύση...Όσο για τις πάνες,σου απάντησα τις προάλλες,έχω καταλήξει στου Λίντλ.

Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας κοριτσάκια,ελπίζω στρώσει γρήγορα το θεματάκι με τα κακάκια μας.

Καλό μεσημέρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια,

σημερα τον πηγε ο μπαμπας του την ωρα του παιχνιδιου.

επαιξε καλα και μπηκε και στην ταξη και τραγουδαγε

τον ρωτησε η δασκαλα αν θελει να φυγει και ειπε οχι.....ετσι τον αφησαμε 2 ωρεσ

η λεγαμενη με πηρε την να μου πει οτι λιγο ζηταγε τον μπαμπα του αλλα εγω του μιλησα και του αξηγησα και ολα καλα,μην ανησυχεις((μωρε και ο αγιος φοβερα θελει))

παναγιωτα με το καλο,μακαρι να τα παει καλα γιατι αυτο που εχω ζησει ειναι πολυ δυσκολο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α μπράβο και πάλι μπράβο στον Παναγιωτάκη!!! και ψιλομαλάκωσε και η λεγάμενη ε; τελικά σε ποιό τμήμα θα τον αφήσουν δεν μας είπες;

Στέλλα εντάξει είναι η μικρή;

Παναγιώτα καλά αντέδρασε πάντως σε γενικές γραμμές ο Νικόλας ε;

Ρούλα απολαυστικό το κειμενάκι! ευτυχώς η δικιά μου κολλητή δεν χρησιμοποίησε καμία από αυτές τις ατάκες, αντίθετα έδειξε πολύ χαρούμενη όταν της ανακοινώσαμε ότι είμαι εγκυος... μετά όμως σιωπή. Εγώ βρε κορίτσια γιατί χάρηκα τόσο πολύ όταν έμεινε έγκυος η έτερη κολλητή μου πριν από 5 χρόνια αλλά και ήθελα σαν τρελή να της βαπτίσω το παιδάκι της; (όπως και έγινε). Εγώ γιατί δεν εξαφανίστηκα τότε που ήμουν ελεύθερη και ωραία, όπως εξαφανίστηκε τώρα η άλλη ελεύθερη φίλη μου από μένα; τι να πω δεν τους καταλαβαίνω καθόλου μερικούς ανθρώπους....

Και δεν σας είπα... τελικά η κουμπάρα-κολλητή μου ούτε στη βάπτιση ήρθε, ούτε μέχρι στιγμής έχει πάρει τηλέφωνο να ευχηθεί ή οτιδήποτε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μηπως να παρεις ενα τηλεφωνο το γιατρο σου !ειναι γενικα αδιαθετο το παιδακι σου?εχει ορεξουλα?Καλα ειναι το παιδακι μου εχει βεβαια ενα μικρο σημαδακι δεν βλεπω κατι διαφορετικο στη συμπεριφορα της!!ευτυχως!!!!Αχ αυτες οι φιλες πονεμενη ιστορια!τελικα ολες εχουμε καει!αναρωτιεμαι αν αυτο γινεται μονο στη φιλια μεταξυ γυναικων!γιατι οι περισσοτεροι φιλοι του ανδρα μου ειναι απο μικροι μαζι δεν χαθηκαν!!!εμενα κοριτσια η δηθεν κολλητη μου δεν ηρθε ουτε στο bachelor που καναμε πριν το γαμο μου ουτε κατα τη διαρκεια της προετοιμασιας μου ηρθε μονο στο κεντρο!!!χωρις να εχουμε τσακωθει!ηθελε και να με παντρεψει να φανταστειτε!!!ουφ συνγχηστηκα τωρα!!! Μπραβο στ α παιδακια μας μια χαρα τα πηγαν ημερα αντε γρηγορα θα προσαρμοστουν!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουλα τι έπαθε ο Φιλιππάκος;;; δεν τρώει καθόλου δηλαδή; τίποτα; του έβαλες θερμόμετρο μήπως έχει πυρετούλι; λογικα από τα δοντάκια θα είναι μωρέ, τι τραβάνε πιά και αυτά τα καημένα! Πάρε και τον παιδίατρο μήπως σου δώσει εναλλακτικές γιατί κάτι πρέπει να φάει, το γαλατάκι του το πίνει τουλάχιστον;

Ασε Στέλλα, κι εγω τα ξαναθυμήθηκα και συγχίστηκα! τόσα "χαστούκια" έχω φάει και ακόμα να χωνέψω ότι τελικα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΙΛΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουλα τι έπαθε ο Φιλιππάκος;;; δεν τρώει καθόλου δηλαδή; τίποτα; του έβαλες θερμόμετρο μήπως έχει πυρετούλι; λογικα από τα δοντάκια θα είναι μωρέ, τι τραβάνε πιά και αυτά τα καημένα! Πάρε και τον παιδίατρο μήπως σου δώσει εναλλακτικές γιατί κάτι πρέπει να φάει, το γαλατάκι του το πίνει τουλάχιστον;

Ασε Στέλλα, κι εγω τα ξαναθυμήθηκα και συγχίστηκα! τόσα "χαστούκια" έχω φάει και ακόμα να χωνέψω ότι τελικα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΙΛΙΑ!!!

γιατι ομως ρε γ....το??τοσο δυσκολο ειναι να δινεις αγαπη?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω, μάλλον είναι πολύ δύσκολο για μερικούς! ή ίσως και να τους είναι δύσκολο να ελέγξουν τη ζήλεια ή την κακία τους, ξέρω γω... πάντως έχω απογοητευτεί πλήρως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παντως δεν ειχα ποτε φιλες τωρα απεκτησα στη ξενητια :D

ρουλα προσθεσες τιποτα καινουργιο στο φαγακι??μηπως ποναει το λαιμουδακι του???η αλλιως δοντακια τι αλλο,

ειρηνακη μια χαρα ο παναης....μπραβο...

στελλακη ευτηχως η μικρουλα σου...εμενα καθε μερα εχει και απο μια μελανιτσα χερια ποδια και ποτε δεν ξερω ποτε την επαθε!!!!θα νομιζουν πως την βαραω :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω τι φταίει, μάλλον δόντι είναι.. σήμερα παίζει να'ναι κι από το χτεσινό εμβόλιο..

Ο λαιμός του μια χαρά είναι, τον είδε χτες ο παιδίατρος, τα αυτιά του επίσης..

Αρνείται να φάει το μεσημέρι, ενώ φρούτα το πρωί πχ τα έφαγε, γιαουρτάκι ή κρέμα τρώει κι άμα του δίνω μπουκίτσες ψωμί τις τρώει.. δε μπορώ να καταλάβω τι τον έπιασε ξαφνικά!!

Εγώ του έχω babylino.. μια χαρά πάνες είναι, κουπονάκια μας στέλνουν κι είναι κι ελληνικές! ;)

Έλεγα να πάω να διαβάσω τα υπόλοιπα αλλά τον ακούω σκούζει.. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εδω ειμαι,ψοφια αλλα καλα...ο Μανος σημερα ηταν αρκετα καλυτερα,εμενα με ενοχλει λιγο ο λαιμος,αλλα κανω γαργαρες και παιρνω strepsils,στυβω πορτοκαλια και παιρνω προληπτικα κανενα depon...

παω να απλωσω παρεα με το μικρο μου αντρακι,δεν εχω μπει σημερα να διαβασω τι γραφετε..θα το κανω το βραδυ,με την ησυχια μου,οταν κοιμηθει ο μικρος και ο μεγαλος!!

φιλια στις πρωινες,στις απογευματινες και στις βραδυνες!!

ειμαι πτωμα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλες...το ροζακι επεστρεψε και παλι ρε γαμωτο...και δε γινεται να μη σηκωνω καθολου και το μπεμπη,εχει αναγκη απο αγκαλιτσες.ειδομεν!μπραβο στο νικολα και στο παναη μας που τα πηγανε καλα σημερα στο σταθμο,τα καλυτερα παιδια!

ρουλακι μηπως εχει βαρεθει απλα το φαγητο?εμενα ο παιδιατρος μου ειπε οτι μπορει να το βαρεθει σε καποια φαση,παρε και ρωτα τον δικο σου δεν ειναι κακο!

στελιτσα σιδερενια...κι εγω να πω την αληθεια οταν θα αρχισει να μου σηκωνεται την κουνια φοβαμαι περισσοτερο απ'ολα.

μαριετακι περαστικα σας!

κοριτσια για τις φιλιες..κι εγω την ιδια αποψη εχω οι δικοι σου ανθρωποι,η οικογενεια δηλαδη ειναι αυτη που μετραει περισσοτερο.τις φιλιες τις μετραω βεβαια αλλα δεν με αγγιζει κι ολας αν με γραψει ο αλλος γιατι αναμενομενο το θεωρω...ο καθενα εχει τις δουλεις του ,τα δικα του προβληματα,τα δικα του θεματα και γενικος εχω παψει να τα παρω προσωπικα.αλλιως βρε κοριτσια θα μεινουμε εντελως μονες μας.εχουν αλλαξει πια τα στανταρ πανε οι εποχες του σχολειου που ειχαμε κολητες κολος και βρακι που λεμε,αυτο δεν υφιστατε πια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια επανηλθα!!

ο μικρος κοιμαται,ο μεγαλος βλεπει τηλεοραση,επανηλθε η ορεξη του κι ηθελε σουβλακια!! εφαγε φιδε με κοτοπουλο,του εφτιαξα πορτοκαλαδα,δυο τοστακια,του εδωσα και depon...ε!!πώς με βλεπετε;σημερα ειχα δυο μωρα στο σπιτι!!Σαρα,Παναγιωτα,Ελιζα σας νιωθω!!!!!!!!!!!

Κατερινα εσυ δε πιανεσαι ακομα,το εχεις στην κοιλιτσα σου!!ρε!παρε τον γιατρο παλι αυριο!!τι σου ειπε για την πρωτη φορα;δε θυμαμαι :oops::oops:

Στελλιτσα,στην θεση σου θα την διαλεγα την ρημαδα την δουλεια,για ολους τους λογους που ανεφερε η Ελενη..ειναι σημαντικο περα απο την αστειρευτη αγαπη που εχουμε να δωσουμε στα παιδακια μας,να μπορουμε να τους προσφερουμε και κατι παραπανω σε υλικο τομεα..ειναι απαραιτητο!!

Ρεβεκκα,τασεις φυγης ειχα μια ζωη!!κατι σαν την Κατερινα ενα πραγμα!!βαριομουν ευκολα,αλλα συνηθιζα κι ευκολα!πώς γινεται;δε ξερω!!με μενα αν μπλεξεις,ολα ειναι πιθανα...πιστευω οτι παιζει ρολο το κλεισιμο στο σπιτι κι οτι δεν εχεις εναν δυο ανθρωπους να μιλας,ακομα και τα ελληνικα,γιατι οχι;νιωθεις οτι ο ρολος σου περιοριζεται σε αυτον της μαμας και της συζυγου..καπως ετσι ομως ειμαστε ολες ρε συ!!η ζωη μας αλλαξε,απλα εχουμε μπει στον χορο και χορευουμε,χωρις καλα καλα να συνειδητοποιησουμε ισως τι επιφερουν αυτες οι αλλαγες..απο την μια στιγμη στην αλλη η εγκυμοσυνη,μετα η γεννα,η φροντιδα του μωρου,οι ατελειωτες ωρες μοναξιας στο σπιτι με το μωρο,το σπασιμο νευρων και η κουραση...ε!!δεν ειναι και λιγα για να ξυπνησεις ενα πρωι και να πεις:οκ,φτανει μεχρι εδω μπορω!!τα λεω γιατι ετσι ακριβως νιωθω..κι επειτα,κοιταω αυτο το πλασματακι που στην κυριολεξια κρεμμεται απο μενα και κακα τα ψεμματα,λιγοτερο απο τον μπαμπα του(αν διαφωνειτε δεκτο!!) και λες:μα τι καθομαι και λεω;εδω ειναι η ζωη μου ολη!!εδω το παρον και το μελλον μου!!

Σαρα αρκετα καλυτερα για δευτερη μερα!!ειδες προοδο ο καπετανιος;ενα μικρο σπρωξιμο ηθελε το πλασματακι!!

Παναγιωτα καλη αρχη και σε σας!!μπραβο ρε!!

Ρουλα αν ηταν δοντι,δε θα εκανε το ιδιο και στα αλλα γευματα;λεω εγω τωρα!!μηπως απλα βαρεθηκε το φαγητο;του το δινεις αλεσμενο ή οχι;εκτος απο τα δικα σας εννοω...κι αν δε τρωει,του φτιαχνεις κατι αλλο;

η Μαρια πού ειναι;οεο;;;;; :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...