Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010 Νο4/οι ξεσηκώστρες & το σποράκι!


Recommended Posts

Emena o dikos mou anigei to stoma kai kolaei sto magoulo kanontas mmmaaaaaa otan tou lew dose filaki..

Epidi otan evixe sinexia tou elega, "oxxx exeis vixa???" twra otan tou to lew kanei pws vixei epitides..

H otan tou leme "Triantafulle exei miksa" mazevei thn mouritsa tou kai arxizei na routhounizei dinata me apotelezma na vgenoun oi miksoules mia xara..Auto to efarmozw otan kanoume mpanaki kai eimaste souper meta oute orous oute tpt.

Otan ton pigenw stis kounies kai tragoudaw kounia mpela arxizei kai aftos na tragoudaei mazi mou, exei polu plaka...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παω να μουγκρισω κοριτσια στο μαξιλαρι μου,δε σας πειραζει ε;

αλλιως θα μουγκρισω σε εσας!!!

Τριανταφυλλακι μου γλυκο!!μαθε και στον Ηλια να βγαζει τις μυξες του μονος του!!!

κοριτσια σας αφηνω!!!ακομα μια ομορφη βραδυα μαζι σας φτανει στο τελος της!!

φιλουσκια!!!(πού το θυμηθηκα τωρα αυτο;):o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι τρως ρε συ κι εχεις χοληστερινη;εσυ θα κανεις παρεα στον Μανο που ειναι τιγκα στην χοληστερινη...ευτυχως απο τοτε που μενουμε μαζι,εχει ξεχασει τις χοιρινες!!!κι η μαμα του μου την λεει οτι ολο φακες τρωει μαζι μου!!ναι χρυση μου γιατι τον θελω ακομα γερο,ειναι και πατερας τωρα!! :lol::lol:

Ti den trow na les kalitera......Fakes mia fora den trow :lol::lol::lol:

Egw genika prepei na prosexw giati exw malon klironomisei apo thn mama mou thn prodiathesh na anevazw xolisterinh xoris aparetita na ofilete sto fagito...H mama mou exei toulaxiston 10 xronia twra pou pernei kathimerina farmako gia thn xolisterinh...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μωρέ, τι καλός και έξυπνος ο γαμπρούλης μου!! :x

Εύη αν έχεις και προδιάθεση να το προσέξεις. Την παρακολουθείς συχνά την χοληστερίνη σου τουλάχιστον; μήπως πρέπει να κάνεις π.χ. τακτικές εξετάσεις;

Ρούλα ωραίο το άρθρο! εντάξει λοιπόν, όλο σχολιάζουν τότε τα μωρά μας σε καλό δρόμο είμαστε!

Καληνύχτα κι από εμένα κουκλίτσες αρκετά σας ξεσήκωσα, τα λέμε αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοείται πως βύσσινο δεν έβαλα...

Πήγα έπλυνα τα δόντια μου για να μην αρχίσω να μασουλάω νυχτιάτικα!

Έχω ένα καλό, άπαξ και πλύνω δόντια, μετά τέλος, δεν τρώω τίποτα!

Μήπως ν'αρχίσω να τα πλένω κατά τις 5-6 το απόγευμα;;; :-?:-?:-?:-?:-?=))=))=))=))

Φιλάκια κοριτσάρες μου!!!

Καληνύχτα!!!! :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!αλκοολικα και μη!!ρουλακη χαλασες :D

κοριτσια εγω εχτες ημουν ολη μερα με πονοκεφαλο...μπαινοβγαινα και διαβαζα αλλα δεν ειχα και πολλα κουραγια να γραψω!!ο τζεμ γυρισε και στις 10 το βραδυ!!!

επισης η μικρη ολη νυχτα ξυπναγε και μ εχει απο τις 6 ξυπνια!!! :shock:

ελενη μεγεια το δοντακι!1τελικα μονο εμεις μειναμε φαφουτες σνιφ σνιφ!!εμεις στεκομαστε σηκωνομαστε μονες μας εδω και 2 βδομαδες!!!

μαριετα περαστικα βρε στο αντρακι σου!!!μερικοι αντρες εχουν υπομονη αλλοι κανουν σαν μωρα!!!εμεις ενα ταξιδι που ειχαμε κανει απο την πολη στην αθηνα ειχε 38 πυρετο και οδηγουσε ακαθεκτος!!!

επισης τελεια που δεν θα αγορασεις φορεμα ;)

εγω του ειπα του παπα μην βαλει το κεφαλι μεσα γιατι της κοβετε η ανασα!!!και οντως εριξε νερακι μονο!!!

δεν θυμαμαι τι αλλα θα σας διαβασω πιο προσεκτικα!!!

καλημερες ομορφες!!

ιδεες για φαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααααα!!!!!!!!νομιζω επανηλθατε δυναμικα!!!!!!!!!!

Συγχαρητηρια για ο δοντακι Ελενη αντε με το καλο και τα υπολοιπα!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Ρεββεκα υπομονη καπου διαβασα οτι οσο αργουν τα δοντακια τοσο καλυτρεο ειναι γιατι μαζευουν περισσοτερο ασβεστιο![καπως ετσι το λεγε παντως καλο ειναι] :oops::oops::oops::oops:

Μαριετακη περαστικουλια του μωρε!αχμακαρι να μην κολλησετε και σεις!!!να βαζετε μασκες εμειες αυτο καναμε!

μετα απο αυτο που διαβασα για τη βαφτιση αλλος ενας φοβος μου δημηουργηθηκε!

καλε γιατι δεν μου απντησατε για το ποιες πανες χρησιμοποιειται που σας ρωτησα? :((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((

επισης το παιδακι μου εχει χαλασει εντελως το προγραμμα του αλλανταλων κοιμαται !!!!τι να κανω εχθες κοιμηθηκε 9 και ξυπνησε 2 και μευα στις 5 και μετα στις !οποτε τωρα χειαζομαι επειγοντος καφε!!!! ~o)~o)~o)~o)~o)~o)~o)~o) θα ερθετε?????η δεν με θελετε????? :oops::oops:

ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ ΓΛΥΚΑ!!!!!! :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα,

ελπιζω σημερα να ειναι και για μενα καλη!!!!

εχω ξυπνησει απο 6.30 δεν κοιμηθηκα ολη νυχτα

σημερα θα τον παει 10.00 την ωρα του παιχνιδιου ο μπαμπας του......δεν αντεχω ρε κοριτσια να τον βλεπω να κλαιει και να ξερω οτι εκει μεσα αντι να τον παρουν αγκαλια να νιωσει σιγουρια το παιδι....τον κανουν να εχει αγχος και πανικο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

<Στελλα εγ ω μεσα για το καφε,

επισης χαρηκα πολυ που ειχες πει να τα λεμε σε σπιτια τον χειμωνα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ελενηηηηηηηηηηηηηηηηη μωρε να βαπτιστει ηθελε το παιδι για να βγαλει δοντι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

<Στελλα εγ ω μεσα για το καφε,

επισης χαρηκα πολυ που ειχες πει να τα λεμε σε σπιτια τον χειμωνα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ελενηηηηηηηηηηηηηηηηη μωρε να βαπτιστει ηθελε το παιδι για να βγαλει δοντι!

κοριτσακι μου κουραγιο κανε υπομονη!!!!λιγες μερες υπομονη θελει!!!!!!

αντε ελα βαζω καφε!!! ~o)~o)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες!ειμαι καλυτερα ευττυχως κοπηκε το αιμα.στελλα εγω χρησιμοποιω παμπερς του carrefoyr και ειμαι πολυ ευχαριστημενη,επισης ειναι πολυ οικονομικα.

μαρια γιναμε κι εμεις μεγαλα παιδια βλεπουμε κινουμενα σχεδια και τρωμε τοστ το πρωι :lol::lol::lol::lol: (κατι ψιχουλακια δηλαδη μη φαντασεις!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.....Όλη νύχτα δεν κοιμηθήκαμε,είμαι κομμάτια....

Με γεια το δοντάκι Ελενάκι...

Ρεββέκα,ούτε εσύ κοιμήθηκες ε?

Όσο για την βάπτιση,αν είναι το άρθρο που διάβασα κι εγώ,το μωρό ήταν μόλις 3 μηνων??Μήπως φταίει κι αυτό?

Κορίτσια ο μικρός 2 μέρες τώρα ζορίζεται πολύύύύ να κάνει κακά,έχετε να μου προτείνετε κάτι?Φεύγω,έχω τρέμουλο στα χέρια από την αυπνία... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέεεεερα πέρα για πέρα! Σας ευχαριστώ για τις ευχές σας για το πρώτο μας δοντάκι, περιμενω πως και πως να αρχίσει να φαίνεται θα μου φανεί περίεργο μετά από 9 ολόκληρους μήνες! Ειρήνη λες όντως να περίμενε τη βάφτιση; :lol:

Ρεββέκα και η Λυδία καθυστέρησε το δοντάκι; δεν ήξερα ότι είχα συμπαράσταση! 2 μέρες πριν κλείσει τον 9ο το έβγαλε, μπορεί και η δικιά σου να κοντεύει.

Ειρήνη καλά κάνατε και τον πήγατε. Αλλά τελικά σε ποιό τμήμα θα τον βάλει; την πείσατε να τον ξαναβάλει με τους μεγάλους;

Στέλλα εγώ χρησιμοποιώ όποιες πάνες βρίσκω σε προσφορά, ευτυχώς μας κάνουν όλες (libero, babylino sensitive, pampers baby dry). Λίγο με τις pampers μπορεί να έχουμε διαρροές γιατί το 4 νούμερο της πέφτει λίγο μεγάλο, οι άλλες δύο στο 4 νο. έχουν καλύτερη εφαρμογή προς το παρόν.

Κατερίνα πολύ χάρηκα που σταμάτησε το αιματάκι! μην πάρεις θάρρος όμως και αρχίσεις να κουράζεσαι πάλι, χαλαράαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο ρε κατερινακι

αννουλα δωσε του να πιει μια κουταλιτσα λαδακι

και βαλε του λιγο και στο πωπουδακι του ωστε να μην ποναει οταν ζοριζεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα,

κατερινακη σε σκαιυτομουν χαιρομαι που ειναι ολα καλα...

καλε συνχαρητηρια τρωτε τοστ χιχι,εμεις κινουμενα σχεδια ασταματητα βλεπουμε δυστηχως....

ειρηνακη μου υπομονη μωρε,ελα βρισε με τι υπομονη και υπομονη ρε αι σιχτιρ οπως λενε και δω... :D:D

στελλακη εγω δεν λεω για παμπερσ γιατι δεν υπαρχει ελλαδα η μαρκα μας...τα παμπερσ παντως δεν τα χρησιμοποιω λογω του οτι τα ζελεδακια που εχει μεσα τα εβρισκα στο πιπακι της....

αννιω μου κουραγιο,μην δινεις μπανανα και μηλο για μερικες μερες και επισης οτε ρυζαλευρο,βαλε σταφυλλι στα φρουτα..και μασαζακι ζεστο μπανακι και τα σχετικα...

κοριτσια μ επιασε το τρελο μου εχω τασεις φυγης και οταν με πιανει αυτο φοβαμαι οτι θα κανω βλακεια...

εχτες μιλησα του τζεμ και του ειπα για το ποσο βαριεμαι τα παντα πλεον εδω :( φοβηθηκε :(

τι να κανω που δεν κρατιεμαι τα λεω ολα αν κατι μ ενοχλει....

σωστε με απο την ρεββεκα...χαστουκιστε με....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανουλα κι εμενα ζοριζοτανε,απλα του εβαλα πολυ παραπανω κολοκυθακι στο φαγητο,τον δικο μου τουλαχιστον τον βοηθησε.φαντασου για λιγες μερες του εβαζα διπλασια ποσοτητα κολοκυθι και λιγοτερο πατατα.

ειρηνη χαλαρα βρε κοπελα μου θα περασει και η φαση της προσαρμογης.παντως να κοιταξεις να εχεις ανεση με το σταθμο και με τις δασκαλες και να νιωθεις καλα.ειναι το πιο σημαντικο απ'ολα.αν δε τα εχεις μηπως πρεπει να κοιταξεις και για αλλο σταθμο?

ελενη οχι δεν παιρνω θαρρος θα ειμαι λιγες μερουλες ακομα σε καραντινα γιατι αν εχω πισωγυρισματα και ξαναμανα κρεββατοματα δεν θα το αντεξω,τα νευρα μου :evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.....Όλη νύχτα δεν κοιμηθήκαμε,είμαι κομμάτια....

Με γεια το δοντάκι Ελενάκι...

Ρεββέκα,ούτε εσύ κοιμήθηκες ε?

Όσο για την βάπτιση,αν είναι το άρθρο που διάβασα κι εγώ,το μωρό ήταν μόλις 3 μηνων??Μήπως φταίει κι αυτό?

Κορίτσια ο μικρός 2 μέρες τώρα ζορίζεται πολύύύύ να κάνει κακά,έχετε να μου προτείνετε κάτι?Φεύγω,έχω τρέμουλο στα χέρια από την αυπνία... :cry:

Αννουλα και εμενα ο γιατρος οταν ειχαμε το ιδιο θεμα μου ειχε πει λιγοτερη πατατα καθολου καροτο και μπανανα και να της δινω παντζαρια και κουακερ!και απο τοτε ολα τελεια τουλαχιστον με αυτο το θεμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεββεκα ασε τις μαλ@@ες

τωρα που βρηκες και φιλεναδα ελληνιδα?

ξερω ξερω ....θελεις να ερθεις να μας γνωρισεις :lol: μωρε κατσε εκει δεν χανεις και κατι

ειμαστε ασχημες :lol:

ελα σε καταλαβαινω, ηρεμησε μια κρισουλα ειναι ,αφου εχεις εμας και μιλαμε,σαμπος εμεις κανουμε τιποτε παραπανω εδω

και εδω κλεισμενη θα ησουνα

αν δεν μπορεις ελα ενα ταξιδακι να ξελαμπηκαρεις και καλυτερα ελα 2 Οκτ να εισαι και στην βαπτιση του γαμπρου :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρεββεκα π'οτι εχω καταλαβει εχεις εναν υπεροχο συζηγο,μαζι θα βρειτε τη λυση βρε μην ανησυχεις,ακομα κι αν αυτο σημαινει μετακομιση.προστοπαρον κατσε τωρα στα αυγα σου γιατι εχεις και μωρο παιδι περασαν οι εποχες που καναμε τετοιες τρελες! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: παντω για να μη νομιζεις οτι εισαι η μονη κι εγω περναω τετοιες φασεις,δε νομιζω οτι ειναι θεμα χωρας αλλα απλα οτι εχει αλλαξει η ζωη μας.εγω πριν τη γεννηση του μπεμπη ημουν μια μουρλη που γυρνουσα απο δω κι απο κι.. τη μια μερα μπορει να ημουν αθηνα και την αλλη κρητη π.χ.!!!οι δε γονεις μου μολις εκλεισα τα 15 με χανανε για μερες!(ελπιζω να μη γινει ετσι ο μπεμπης γιατι θα τον σκισω).

οποτε οπως καταλαβαινεισ η ρουτινα που ειναι αναγκαιο κακο με ενα παιδι δεν την αντεχω ωρες ωρες και νιωθω λες και ειμαι νσε κλουβι.ομως το παιδακι μου δεν το αλλαζω με τιποτα και το προτιμω απο το ναμουνα τωρα φτερο στον ανεμο.αυτα σκεφτομαι και μου περνανε ολα.θα συνηθησουμε βρε σιγα σιγα!

βεβαια εσυ εισαι και σε αλλη χωρα..πολυ πιο δυσκολο :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε Ρεββεκα μου κριση ειναι θα περασει !!μη νομιζεις και εμεις εδω τα ιδια ειμαστε!!!

Κοριτσια εχω ενα θεμα πολυ σοβαρο λογω αθλιων οικονομικων συνθηκων κατ απασα πιθανοτητα ξεκιναω δουλεια με αρκετα καλα λεφτα μου κανανε την προταση εχθες!αλλα δεν εχω βοηθεια για το μωρο απο γονεις και πεθερους!η μονη λυση ειναι η παιδικος η καποια γυναικα στο σπητι!!αλλα ειναι πολυ μικρη και φοβαμαι !δεν θελω να το αφησω το παιδακι μου απο τωρα!!ειμαι χαλια !και πρεπει να δουλεψω αλλα το παιδι μου το βαζω πανω απολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...