Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010 Νο4/οι ξεσηκώστρες & το σποράκι!


Recommended Posts

Τελικά εγώ είμαι μάλλον η ξεσηκώστρα, είχα να μπω από χθες το πρωί και είχατε γράψει μόνο 5 σελίδες, και από την ώρα που μπήκα κοντεύουμε τις 2 νομίζω :lol:

Μαριέττα πάλι καλά που δεν γκρινιάζει ο Μάνος, ΠΟΛΥ σπάνιο για άρρωστο άντρα!! και ξέχασα πριν να του δώσω και συγχαρητήρια που "μεταλλάχθηκε" με τη μάνα του λόγω του πυρετού, εύγε!

Αχ το διάβασα κι εγώ αυτό το άρθρο με τον πνιγμό και φρίκαρα... κοίτα, δεν πιστεύω ότι ο παπάς ήταν στα συγκαλά του για να συμβεί αυτό... μου φαίνεται απίθανο ένας λογικός άνθρωπος να μην καταλάβει το παιδί που πνιγότανε στα χέρια του, και οι γονείς πάλι δεν το έβλεπαν; Και ο δικός μας ο παπάς την βούτηξε ολόκληρη τη μικρή την πρώτη φορά, της έκλεισε τη μυτούλα και τη βούτηξε. Αλλά με το που βγήκε ακούστηκε αμέσως το κλάμα (αχ η αγάπη μου!). Εντάξει ούτε εμένα μου άρεσε γιατί πιστεύω ότι δεν θα έκλαιγε αν την βούταγε φυσιολογικά, μέχρι εκείνη τη στιγμή ήταν μια χαρά και χαμογελαστή, αλλά λένε ότι "κανονικά" έτσι πρέπει να γίνει, τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Marietta gennhthike o Hlias gia na se kanei kalitero anthrwpo vre, ti nomizeis oti einai tuxeo pou sou xarise ena paidaki o theoulis???

Egw thn wra tou fagitou kanw to eksis kai sothika mafto..Ekane kai emena sxedon kolotoumpes kai den ithele na faei alla twra ton vazw na xazevei thn thleorash kai sinexia kanw zaping gia diafimisois...

An sas pw pia xazodiafimish tou aresei perisotero tha pathete :o:o

Afth pou diafimizei to ozonizmeno nero, ma kala katholou gousto den exei auto to paidi???

Ta vradia tis perisoteres fores afinei 60-70 ml alla kamia fora kai perisotero, den anxonome omos an pinaei tha faei...

Egw pleon tou dinw ola ta fagita me komatia mesa, den ta alethw ta kanw ston trifth kai otan psithoun einai oti prepei se megethos...Sto mosxaraki vazw kritharaki kai sto kotopoulo rizi karolina...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε Ρούλα, πραγματικά σαν πρωτάρες θα αισθανομαστε στη δουλειά! ευτυχώς τουλάχιστον που ξεκινάς σιγά σιγά τη δουλειά λόγω των απεργιών και θα προσαρμοστείς λίγο καλύτερα.

Κορίτσια ούτε η δικιά μου κάθεται να την αλλάξω αλλά έχω βρει το κουμπί της, αν της δώσω μια πάνα της να παίζει (καθαρή εννοείται ε; :lol: ) κάθεται λίιιγο καλύτερα. Με τα πόδια της έχω ένα θέμα γιατί δεν με αφήνει να της τα κρατάω ψηλά για να την σκουπίσω όταν κάνει κακά πριν το πλύσιμο.

Στο φαγητό μέχρι στιγμης κάθεται καλά.

Ρούλα εγώ σήμερα πίνω χυμό... αποτοξίνωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη με'γεια το δοντάκι σας!!!! Καλά μασουλήματα!!!! :D:D:D

Αχ ευχαριστώ πολύ Ρουλάκι! επιτέλους, αν και τελευταία και καταϊδρωμένη το σκάει το δοντάκι! οι άλλες οι κακούργες το άφησαν ασχολίαστο :lol::lol:

Να σας ρωτήσω βρε συν-χαζομαμάδες, πότε σημειώσατε ότι έβγαλε το πρώτο του δοντάκι το μωράκι σας; όταν έσκασε "μύτη" ή όταν άρχισε να φαίνεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρεμπιπτόντως Μαριέττα τώρα που χάζευα λιγάκι τη φωτογραφία μου, θυμηθηκα που με είχες ρωτήσει για τις μαύρες σαγιονάρες :lol: ! μάλλον της διπλανής παρέας πρέπει να ήταν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτουλα!!δεν εισαι πια φαφουτουλα!!!οε οε οε οε!!οε!!οε!!!

εγω σημειωσα την μερα που το ανακαλυψε το δαχτυλο μου στο πρωτο και το ματι μου στο δευτερο... 8-}8-} την πρωτη φορα με δαγκωσε και την δευτερη φορα επειδη εκλαιγε,ειχε ανοιξει το στοματακι του και το ειδα!!αλλιως δεν το ανοιγει με τιποτα..τι δυναμη βαζουν στα χειλακια τους και το κρατανε κλειστο :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρεμπιπτόντως Μαριέττα τώρα που χάζευα λιγάκι τη φωτογραφία μου, θυμηθηκα που με είχες ρωτήσει για τις μαύρες σαγιονάρες :lol: ! μάλλον της διπλανής παρέας πρέπει να ήταν!

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=)):)):)):))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Axxxx auto to alagma exei katantisei ena martirio...Egw exw apofasisei pws tha mazepsw thn alaksiera siga siga giati pleon einai adinato na ton alaksw ekei...Me to pou ton akoumpaw pano girnaei mproumita kai arxizei na psaxoulevei sta plaina pou exw tis kremes kai ta diafora pou xriazome...

Aaaa Elenh kala pou to eipe h Roula, me gia to dontaki kala masoulimata twra :-bd:-bd

Egw ipia thn sangria mou prhn mazi me ta aparetita sinodeftika..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε Ρούλα, πραγματικά σαν πρωτάρες θα αισθανομαστε στη δουλειά! ευτυχώς τουλάχιστον που ξεκινάς σιγά σιγά τη δουλειά λόγω των απεργιών και θα προσαρμοστείς λίγο καλύτερα.

Κορίτσια ούτε η δικιά μου κάθεται να την αλλάξω αλλά έχω βρει το κουμπί της, αν της δώσω μια πάνα της να παίζει (καθαρή εννοείται ε; :lol: ) κάθεται λίιιγο καλύτερα. Με τα πόδια της έχω ένα θέμα γιατί δεν με αφήνει να της τα κρατάω ψηλά για να την σκουπίσω όταν κάνει κακά πριν το πλύσιμο.

Στο φαγητό μέχρι στιγμης κάθεται καλά.

Ρούλα εγώ σήμερα πίνω χυμό... αποτοξίνωση!

Α καλά, δεν το συζητώ!!! Να'ναι καλά τα παιδάκια μας... οι φοιτητές ντε!!! :lol::lol::lol:

Αυτό με την πάνα για ν'απασχολείται... last year!! χαχαχαχα

Ότι και να του δώσω πλέον δεν... δεν συγκρατείται με τίποτα!!! Θέλει να γυρίσει μπρούμυτα, να σηκωθεί όρθιος και πάει λέγοντας!! Άσε που πάω να τον καθαρίσω όπως λες κι εσύ πριν το πλύσιμο και σφίγγει τόσο πολύ τα πόδια και τα τεντώνει που δε μπορώ να τον κουνήσω με τίποτα!!!!

Αποτοξίνωση εεε;;;... Κι εγώ το νεράκι μου πίνω... :lol::lol::lol:

Τα δόντια τα σημειώνω όταν σκάνε μύτη! Έχω κι ένα ωραίο βιβλίο που μας είχαν κάνει δώρο με διάφορα τέτοια, πότε χαμογέλασε, πότε μπουσούλησε κλπ κλπ και το συμπληρώνω...

Εύη λες κι εσύ να την μαζέψεις εε;;; Και που θα τον αλλάζεις;; Στο κρεβάτι;; Πάει η μεσούλα μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε Ρούλα, πραγματικά σαν πρωτάρες θα αισθανομαστε στη δουλειά! ευτυχώς τουλάχιστον που ξεκινάς σιγά σιγά τη δουλειά λόγω των απεργιών και θα προσαρμοστείς λίγο καλύτερα.

Κορίτσια ούτε η δικιά μου κάθεται να την αλλάξω αλλά έχω βρει το κουμπί της, αν της δώσω μια πάνα της να παίζει (καθαρή εννοείται ε; :lol: ) κάθεται λίιιγο καλύτερα. Με τα πόδια της έχω ένα θέμα γιατί δεν με αφήνει να της τα κρατάω ψηλά για να την σκουπίσω όταν κάνει κακά πριν το πλύσιμο.

Στο φαγητό μέχρι στιγμης κάθεται καλά.

Ρούλα εγώ σήμερα πίνω χυμό... αποτοξίνωση!

Ελενη,γιατι ο δικος μου καθεται με τα ποδια ψηλα και γελαει;μηπως κατι δε παει καλα; :lol::lol: το πουλακι δε,απο το τεντωμα δε ξερω σε τι κατασταση θα το βρουν τα γκομενακια στο μελλον!! Ρουλα,Ευη το πετσακι το κατεβαζετε μια φορα την μερα;εμενα ετσι εχει πει η γιατρος απο 4 μηνων που ηταν,Ελενη για ευνοητους λογους δεν απευθυνομαι σε σενα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγω τον αλλαζω στο κρεββατι εδω κι ενα μηνα περιπου,για την μεση δε το συζητω,κανω μια ωρα να σταθω ορθια...αλλα στην αλλαξιερα οπως λετε,γυρναει σηκωνεται και κοπαναει τον τοιχο....πρεπει να προλαβω το καημενο το κεφαλακι του...

ρε κοριτσια:τι παιχνιδια παιζετε μαζι τους εκτος απο αυτα που εχουν;εννοω αυτοσχεδια παιχνιδακια..τι "παιζει" στην ηλικια τους;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kale pws fenete oti einai ta prota sas paidia..... :lol::lol: Oute simiwsa oute tpt, kapou ston 6o mhna me daggose otan piga na elenksw thn katastash kai to anakalipsame, vevea h Flwra eixe prolavei na kanei mia anaskafh sto stoma tou merikes meres noritera kai to eixe anakalipsei proth...

Afiste pou exoume apoktisei kai xazosinithies, sinexia mas daggonh o atimos :o:o To exei parei gia paixnidi kai daggoni dinata oxi astia...

Roula sto krevati tha ton alazw ti na kanw, afou den kathete me tpt sthn alaksiera...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριέττα ήθελα να το ρωτήσω κι εγώ αυτό περι παιχνιδιού.. με πρόλαβες!

Όσον αφορά το πετσάκι, ο παιδίατρος από την πρώτη μέρα που ήρθε στο σπίτι, μετά το μαιευτήριο, μας είχε πει "δεν πειράζουμε το πουλί του"!! Δεν του κάνω τίποτα...

Εύη κι εμάς μας δαγκώνει... προσπαθεί να μου δαγκώσει τη μύτη!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δηλαδη εσυ εισαι σε μικρη ηλικια;γιατι ειπες φωτογραφια μου!!! 8-}8-}8-}

:lol::lol::lol::lol:

Οχι βρε, δεν είμαι εγώ σε μικρή ηλικία, ειμαι εγώ ΤΩΡΑ!!! =))=))

Τι κρίμα που με έχετε δει μερικές και δεν μπορώ να σας πείσω!

Αντε Ρούλα, εμείς οι δύο ξεκινήσαμε την αποτοξίνωση, Εύη με τη σαγκριά και τα συνοδευτικά, ακούς; :P

Ωραία ευχαριστώ κορίτσια, θα σημειώσω λοιπόν τη μέρα που το καταλάβαμε! βασικά ο μπαμπάς της έτυχε να το καταλάβει πρώτος, τον δάγκωσε μια μέρα πριν τη βάπτιση και το πήρε χαμπάρι! εκείνη τη μέρα πρέπει να έσκασε όμως γιατί 2-3 μέρες πριν είχαμε πάει στην παιδίατρο και την είχε κοιτάξει και είπε ότι απλά ήταν έτοιμα τα ούλα της.

Εγώ έχω αλλαξιέρα που ακουμπάει στα κάγκελα του κρεβατιού και λέω κι εγώ να την μαζέψω σιγά σιγά γιατί τώρα που της σηκώνω τα κάγκελα όταν κοιμάται έχω βαρεθεί το βάλε-βγάλε. Αλλά έχει δίκιο η Ρούλα, μετά που;;;

Μαριέττα άσε τους ευνόητους λόγους και πες ότι ήθελες να με βγάλεις έξω από τη συζήτηση :lol: ! Τυχερή, κάθεται με τα πόδια ψηλά ε; εντάξει αγοράκι είναι δεν πειράζει χα χα χα!

Αρχισε και η Αφροδίτη να δαγκώνει, της μάθαινα προχθές και καλά να δίνει φιλάκια και της έκανα "μα" στο μάγουλο, και από εχθές έρχεται και μου δαγκώνει το μάγουλο :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marietta emeis to petsaki den to pirazoume, h paidiatros to kanei kathe fora pou pigenoume kai malon einai toso telio to poulaki mas pou den xriazete tpt 8-}8-}

Emeis kanoume koukou tza kai sinxronos krivomaste h krivoume mono to prosopo, trelenete sto gelio..

H tou kanw paei lagos na piei nero h koupepe...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marietta emeis to petsaki den to pirazoume, h paidiatros to kanei kathe fora pou pigenoume kai malon einai toso telio to poulaki mas pou den xriazete tpt 8-}8-}

Emeis kanoume koukou tza kai sinxronos krivomaste h krivoume mono to prosopo, trelenete sto gelio..

H tou kanw paei lagos na piei nero h koupepe...

Κι εγώ του κάνω κου-κου τσα και ξεκαρδίζεται...

Και με το πάει λαγός ή με το περπατά το μυρμηγκάκι..

Αλλά τι άλλο μπορείς να κάνεις σ'αυτήν την ηλικία;

Του πήρα ένα βιβλίο με φωτογραφίες ζώων αλλά μόνο στη γατούλα έδειξε κάποιο ενδιαφέρον.. τις βλέπουμε και στο δρόμο κι αρχίζει τα α και τα ου κι όπου φύγει φύγει οι γάτες! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με τον λαγο εμενα λυνεται..και γελαει γαργαρηστα και αυτο με τρελαινει!! ή του κρυβομαι στο κρεββατακι του και παω μια απο δεξια και μια απο αριστερα και το κακομοιρο δε ξερει προς τα πού να με ψαξει,κανουμε και αεροπλανακι,τον βαζω μπρουμητα στα ποδια μου και τον σηκωνω ψηλα και τα χερακια του σε εκταση και γελαει,τον κατεβαζω και κλαιει :lol::lol: κανουμε την βαρκουλα,τον βαζω αναμεσα στα ποδια μου...ευκαιρια για κοιλιακους η μαμα..κουπεπε και ζηλεια του τα κανει η μανα μου,παλιες καραβανες!!!τον μαθαινω να μετραει τα δαχτυλακια του ενος χεριου,του εμαθα πού ειναι το φως και κοιταει την λαμπα,σημερα την εδειξε κιολας!!απο φιλια ακομα δε το εχουμε!!ξερει πώς κανει η αγελαδα και το αλογακι και σημερα μαθαμε την μελισσα....ζζζζζζζζζζζζζ και κοριτσια φτυνει στην κυριολεξια για να το κανει..τρεχουν τα σαλια και αλλαζουμε φανελακι!!και κλασικα:χορευουμε ολη μερα,σηκωνει τα χερακια και κουνιεται,ακομα και καθιστος κουναει τον κωλαρακο του!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pw pw eseis anxoneste gia thn doulia kai egw pou tha aniksoun ta sxolia thn Deftera...

To astropeleki mou oute na akousei gia diavazma alazei kouventa, ti tha kanw pws tha thn diavazw pali fetos???? kai me ton alon mes sta podia mas....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Simpethera iponoeis kati gia to poto mou???? Ti psuxh exei mia sagkria vre????

Ta alla na kopsw giati den me vlepw kala, h xolisterinh tha exei xtipisei kokkhno...

τι τρως ρε συ κι εχεις χοληστερινη;εσυ θα κανεις παρεα στον Μανο που ειναι τιγκα στην χοληστερινη...ευτυχως απο τοτε που μενουμε μαζι,εχει ξεχασει τις χοιρινες!!!κι η μαμα του μου την λεει οτι ολο φακες τρωει μαζι μου!!ναι χρυση μου γιατι τον θελω ακομα γερο,ειναι και πατερας τωρα!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω.. πάνω που το'χα ξεχάσει το ποτάκι...

Πάω να βάλω λίγο λικέρ βύσσινο... ε μα πια!!! :lol::lol:

Και αμυγδαλάκια και σταφίδες!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Μαριέττα ζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζ κάνει η μέλισσα ή άκουσες εμένα που κουτουλάω;;; :lol::lol::lol:

Μπράβο πάντως, μια χαρά ο ζουζούνης!!!

Από αύριο θ'αρχίσω εντατικά φροντιστήρια το Φίλιππο..

Αν μη τι άλλο, πρέπει να μάθει το νιάου, τέτοια αγάπη που'χεις στις γάτες!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαβάστε κάτι σχετικά με το ... μούγκρισμα!!

http://www.eimaimama.gr/2011/09/to-paid ... m=facebook :lol:

Είναι λέει καλή ένδειξη να μουγκρίζουν τα πιτσιρικάκια μας, σημαίνει ότι.. σχολιάζουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ωραία ιδέα αυτή με τα ζωάκια Μαριέττα! θα της την κάνω κι εγώ, όσο προλαβαίνω βέβαια μέχρι τη Δευτέρα.

Ρουλαααα;; χαλάς την αποτοξίνωση βρε;; από αύριο το λικέρ βύσσινο! πω πω τι μου κάνεις τώρα και έχω κι εγώ από αυτό το λικεράκι....

Μπα καλύτερα να μη βάλω και να πάω να πέσω για ύπνο, κορίτσια εσείς τι λέτε θα το ξενυχτήσετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...