Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010 Νο4/οι ξεσηκώστρες & το σποράκι!


Recommended Posts

ειρηνακη μια χαρα ο παναης μην στεναχωριεσε εδω σου πε θελει να κοιμηθει εκει!!!

ο ανηψιος μου δεν ηθελε να λεει τιποτα τον πρωτο καιρο για το τι εκανε εκει,δεν απαντουσε απλα μας αγριοκοιταζε,ηταν το μυαλο του εκει και ολο σκαιυτοταν και δεν ηθελε να μοιραστει τιποτα,ντρεποταν οταν τον ρωτουσαμε!!ειχε μια κακομουτσουνη σαν μαγισσα δασκαλιτσα την οποια οταν την ειδα τρομαξα!!!

οταν περασε ο καιρος αρχισε να λεει για τους φιλους για το τι κανουν τα τραγουδακια κτλ!!στα αγορακια ειναι πιο δυσκολο να εκφραστουν!!!το εχω δει και απο τα δυο αγορακια ανηψακια μου!!!

τωρα αλαξε σχολειο και του λειπουν οι φιλοι η κακασχημη μαγισσα δασκαλα!!τραγουδαει και με το ζορι σε βαζει κατω να σου πει για την μερα του στο νηπειο!!!

κοριτσια περασα παρα πολυ ωραια μερα σημερα!!!γνωρισα μια ελληνιδα κοπελα και μαζι με την αλλη κολλητη μου ελληνιδα καναμε παρειτσα περασαμε τελεια!!!ελληνικοτατη μερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

και η γκαντεμια συνεχιζετε!εχω λιγο ροζ οποτε μαλλον αποκολισουλα.το περιεργο ειναι και οι σουβλιτσες στη μητρα.οποτε οσο ξεκουραση ειναι δυνατον με ενα παιδι σε αυτη την ηλικια και ειδομεν..δεν ειμαι αγχωμενη παντως το εχω παρει χαλαρα το θεμα οτι ειναι να γινει θα γινει.βασικα γι'αυτο το λογο δεν ηθελα νατο πω σε κανεναν...αλλα η πεθερουλα μου φροντισε να το πει στις κουτσομπολες φιλες της και αυτες μολις ηρθαν το βροντοφωναξαν στη μεση της εκκλησιας.οποτε οπως καταλαβαινεται εγινα ρεζιλι σε ολους τους κοντινους συγγενεις που δεν το ηξεραν.ποσο απαραδεχτη μπορει να ειναι??????οχι πειτε μου...δε βαριεσαι εχω βαρεθει να ασχολουμε με την ηλιθια....πραγματικα τελευταια δεν μπορω να εκνευριστω με τιποτα ρε κοριτσια εχω γινει λιγο χαζοχαρουμενη :?:? εχω παρει μεγαλη χαρα απο αυτη την εγκυμοσυνη και τιποτα δε μπορει να τη χαλασει..πρωτα ο θεος να πανε ολα καλα...γιατι η αληθεια ειναι οτι οσα utrogestan και να παρω στο χερι του ανθρωπου δεν ειναι τιποτα,αλλος αποφασιζει...κι εγω εχω καταληξει για να ειναι ηρεμη οτι καθε αποφαση του θα ειναι σεβαστη γιατι καποιος λογος υπαρχει.

σορρυ για τη λογοδιαροια αλλα ηθελα να τα βγαλω απο μεσα μου.αχ βρε κοριτσια καλα που ειστε κι εσεις! [smilie=love7.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακη μου ολα καλα θα πανε....κοιτα να ξεκουραστεις...κουραστηκες με ολα αυτα...

χαιρομαι που εισαι ψυχραιμη και χαλαρη μπραβο σου...ομως ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια δεν ξερω τι να πω

οταν τον πηραμε και μεχρι να παμε σπιτι ηταν καπως....σαν σφιγμενος

δεν ειπε πολλα πολλα

τον ρωτησα ηταν καλα?ειπε καλα,οχι ομως με ενθουσιασμο

ειπε θελω να κοιμηθω και εγω στο σχολειο

του ειπα τι κανατε σημερα και δεν ειπε κατι..........

του λεω θα πας και αυριο και ειπε ενα ξερο ναι

τωρα αυτο ειναι καλο?

μου κραταει μουτρα που τον πηγα σχολει ο?

δεν επρεπε να μου πει με χαρα τι εκανε?

ηταν λιγο φοβισμενος

ξερω εγω να ειναι η αισθηση μου ?

ολοι εκει μεσα μου φανηκαν ανοργανωτοι,σαν χαμενοι ,σαν φοβισμενοι ,σαν λυπημενοι.......

φανταστητε οτι η αγριομουτσουδαρα μου ηταν οτι πιο φιλικο κυκλοφορουσε εκει μεσα!! :lol::lol:

Μήπως σου κρατούσε μούτρα που τον πήρες από το σχολείο;;;

Πάντως για πρώτη μέρα, πρώτη φορά, μια χαρά τα πήγε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι προσπάθησε να ξεκουραστείς όσο γίνεται, να ξαπλώνεις όσο πιο πολύ μπορείς και να χαλαρώνεις... Και πολύ καλά κάνεις και δεν αφήνεις πράγματα να σε επηρεάζουν! Το γιατρό σου τον πήρες;;

Καλά, όσον αφορά την πεθερά, τι να πω... άσε πια οι φιλενάδες της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφες μανουλες!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D

Κατερινακη σε βρισκω μια χαρα που εισαι τοσο ηρεμη :-bd:-bd:-bd:-bd:-bd !!!καλα κανεις και εγω ετσι πιστευω ο ΘΕΟΣ αποφασιζει!!αλλα και συ προσεχε οσο μπορεις!!!!τον γιατρο τον πηρες??????

οσο για την πεθερα και τις φιλεναδες της ασχολιαστο!!!!! :evil:

καλε δεν το πιστευω οτι δεν υπαρχουν 12 σελιδες να διαβασω!!!!να ανησυχησω??? :-ss η μηπως χορευατε ολες εχθες?????? :oops:

κοριτσια θελω να σας ρωτησω κατι τι πανες χρησιμοποιηταιι στα μωρακια σας????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στελλιτσα καλημερα,

στην αρχη επαιρνα τις pampers,καπως μυριζαν ομως και ειχαμε και διαρροες..

τωρα αρκετο καιρο πια παιρνω τις babylino sensitive,μια χαρα ειναι,δεν εχουμε διαρροες ακομα και σε περιπτωση διαρροιας,αρκετα οικονομικες το μεγαλο πακετο κοστιζει γυρω στα 15,00 και εχω γραφτει στο club τους και κατα καιρους μου στελνουν εκπτωτικα κουπονια για μικρες και μεγαλες συσκευασιες...τωρα που το γραφω συνειδητοποιω οτι εχουν καιρο να μου στειλουν,ας τους το θυμισω λοιπον!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μας!!!Ησυχία στο θεματάκι μας χθες βράδυ... :roll:

Στέλλα,εγώ στην αρχή έπαιρνα pampers,πολύ ακριβές και μυρίζουν,οι babylino μας έκανε διαρροές μονίμως,οι libero πολύ απορροφητικές αλλά χοντροκομμένες!Τελικά από τον 4ο μήνα κατέληξα στου Lidl και ησύχασα!Και φθηνές 9.90 η οικονομική συσκευασία,και καλή εφαρμογή και χωρίς διαρροές! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα τσουπρες...μηπως πρεπει να ανυσηχησω???τι παθατε καλε???γιατι δεν το ξενυχτησαμε χθες???ελπιζω να ηταν για καλο σκοπο...

ειρηνη συμφωνω με την ρουλα μηπως θυμωσε που δεν τον αφησατε εκει να κοιμηθει???παντως ειναι πολυ ασχημο οι δασκαλες σε αυτην την ηλικια παιδιων να μην εχουν ορεξη για δουλεια...γιατι ολη αυτη η συμπεριφορα μονο βαρεμαρα δειχνει...

κατερινακι ηρεμησε λιγο ματια μου μην κουραζεσαι και εχουμε κι αλλα..μπορεις να παιζεις με τον γιαννακη ακομα και στο κρεβατι σου..εγω απλωνω τουβλακια και παιχνιδακια στο κρεβατι και καθεται και τα χτυπαει με τις ωρες και αμα βαρεθει αρχιζει και κοβει βολτες στο δωματιο και παει μπροστα στην μπαλκονοπορτα και κουβεντιαζει του αερα.. :lol::lol::lol::lol::lol:

οσο για την πεθερα σου το αφηνω ασχολιαστο.. :twisted::twisted::twisted: εγω λεω αν καποια στιγμη ξαναμεινω εγκυος να μην της το πω...γινετε???βασικα δεν ηθελα ουτε την πρωτη φορα να το πω αλλα ας ωψεται... :evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ειμαι λιωμα,

πηγα το παιδι στο σχολειο και ξαφνικα μολις μπηκαμε τον πηραν απο το χερι και τον εβαλαν σε αλλη ταξη με ενα συνομιληκο του και ολα τα αλλα 2,5 ετων!!!!!!

και αλλη δασκαλα

φυσικα πλανταξε και μου ειπαν να φυγω και να τον αφησω μεχρι να .....λιποθυμησει ξερω εγω?????

τον πηρα και εφυγα και της ειπα με ωραιο τροπο οτι ειναι απροετοιμαστοι και οτι επρεπε να βοηθησουν τα παιδια για εναν κοινο στοχο ...την προσαρμογη

και τι μου ειπε/?????εισαι η μονη που παραπονιεται και αν δεν μου ερεσει να βρω αλλον σταθμο

τι να πω επειδη ειμαι με το προγραμμα????δεν περνουν τα λευτα το ιδιο δεν ειναι????????

εκανα λαθος που ειπα την γνωμη μου ??

λετε να ειναι κατα του παιδιου?????

τι να κανω αυτη λεει οτι προσαρμογη ειναι 3 βδομαδες να κλαιει μεχρι να το συνηδητοποιησει ...δεν ειναι απανθρωπο ???

μηπως ειμαι υπερβολικη ????

τινα κανω ρε φιλεναδες βοηθειααααααααααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ ρε Ειρηνη...σκατα...

μα καλα..γιατι τον εβαλαν ρε συ με τα μικρα;;;; :shock::shock::shock:

Εδω εγω τον Νικολα που ειναι 2μιση θα παλεψω να τον βαλω με τα μεγαλα...

ρε συ πριν κανεις την αιτηση δεν ειχες παει να τους δεις;;;

αυτος ο σταθμος δεν εχει συλλογο γονεων και κηδεμονων;;;

στη διευθυντρια του σταθμου μιλησες;;;

σε καμια περιπτωση δεν εκανες λαθος που μιλησες...για το παιδι σου προκειται..ημαρτον.

Εμεις ξεκιναμε αυριο..θα σας λεω και εγω τα δικα μας τα χαϊρια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειρηνη μου η προσαρμογη ετσι ειναι,θα τον ταλαιπωρησεις περισοτερο αμα εισαι μαζι του.αλλα δε λεω να τον αφησεις ολη μερα μιλαω για ενα 20λεπτο το πολυ τη πρωτη φορα οπου πρεπει να τον αφησεις οσο και να κοπανιεται.οσο για τις ηλικιες ετσι ειναι συνηθως αν δεν εχουν πολλα τμηματα.δεν εχει αλλα παιδακια ακριβως στην ηλικια του?παντως καλυτερα ετσι απο το να ειναι με μεγαλα παιδακια .τωρα η συμπεριφορα της δασκαλας τη θεωρω απαραδεκτη,θα μπορουσε απλα να σου εξηγησει.ειναι πολυ σημαντικο να νιωθεις ανετα με τις δασκαλες.

το να τον αφηνεις και να φευγεις θα τον κανει να προσαρμοστει γρηγορα και θα νιωθει τη σιγουρια σου οτι τον αφηνεις σε σιγουρα χερια και θα νιωσει ασφαλεια.αν νιωθει οτι εισαι ντεμι και δυσαρεστημενη με τις δασκαλες δεν θα ηρεμησει.αυτα στα λεω επειδη ειναι η δουλεια μου αυτη,αλλα μη νομιζεις...οταν ερθει η ωρα να παω κι εγω το γιαννακι μου στο σταθμο θα κανω μαυρο κλαμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα!!

Σαρα καλα εκανες και μιλησες,εννοειται οτι μιλαμε και αμα λαχει πηγαινουμε και κατευθειαν στην διευθυντρια..μη φοβασαι οτι θα παιξει αρνητικα στην αντιμετωπιση του παιδιου απο τις δασκαλες,αν η αλλη τους κανει επιπληξη..ισα ισα θα τον προσεξουν και περισσοτερο..τωρα οσον αφορα στην ηλικια των αλλων παιδιων,δε ξερω..

Κατερινα ξεκουρασου!! μπορει και το ροζ να ειναι και απο την εμφυτευση του σποριου σου..ή τωρα πια εχει φυτευτει για τα καλα;λιγο το χανω στο σημειο αυτο..πηρες τον γιατρο;

Παναγιωτα καλη αρχη και σε εσας!!αντε να μας πεις και τα δικα σου δραματα! και κλαμματα!!

Μαρακι καλα εισαι;

κοριτσια εγω τρεχω με τα της βαπτισης,σημερα θα παμε το μωρο στο Παιδων για την επανεξεταση του κεφαλιου του,αν θυμαστε ειχε κλεισει νωρις η προσθια πηγη και ο παιδονευροχειρουργος ηταν καθησυχαστικος,αλλα μας ειχε πει να τον ξαναπαμε το φθινοπωρο..σαν να μην εφτανε αυτο,ο Μανος γυρισε απο την δουλεια πριν καμια ωρα με πυρετο 38 και πονολαιμο...θα τον σκισω αμα τυχον κολλησει το μωρο..μηπως να ακυρωσω το ραντεβου;το λεω γιατι στο αυτοκινητο ειναι κλειστος χωρος και μηπως κολλησει;τι να κανω γαμωτο;αν κλεισω αλλο ραντεβου,μπορει να παει μακρυα η βαλιτσα...

σας αφηνω προς το παρον,

φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν καταλαβατε,

με την ιδιωκτητρια του σταθμου τα ειπα ολα αυτα,29 ετων φιλολογος

να χεσω την μορφωση τους

εχω σκεφτει 2 λυσεις

Α τον παω αυριο κατα 10 την ωρα του παιχνιδιου για να βρει φιλους και να μην στρεσσαριστει πολυ

Β τον αφηνω 1 βδομαδα να ξεχαστει

Γ παω και τα σπαω ολα εκει μεσα και πλακωνω και τις δασκαλες :lol::lol::lol:

βοηθηστε με.................................................................................

λετε οτι πρεπει να τον αφηνω να κλαιει ???δεν θα μισησει ετσι το σχολειο ???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω αν θελεις σε βοηθαω στο Γ!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Μωρε μηπως πρεπει να τον αφησεις να προσαρμοστει!!!!!

αλλα οντως ειναι απαραδεχτη!και ιδιοκτητρια και τετοιο υφος χρυσες δουλειες θα κανει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν καταλαβατε,

με την ιδιωκτητρια του σταθμου τα ειπα ολα αυτα,29 ετων φιλολογος

να χεσω την μορφωση τους

εχω σκεφτει 2 λυσεις

Α τον παω αυριο κατα 10 την ωρα του παιχνιδιου για να βρει φιλους και να μην στρεσσαριστει πολυ

Β τον αφηνω 1 βδομαδα να ξεχαστει

Γ παω και τα σπαω ολα εκει μεσα και πλακωνω και τις δασκαλες :lol::lol::lol:

βοηθηστε με.................................................................................

λετε οτι πρεπει να τον αφηνω να κλαιει ???δεν θα μισησει ετσι το σχολειο ???????

αν ημουν στη θεση σου θα επεμενα να ειμαι στην αρχη μαζι του κι ας μου την ελεγαν οι κωλοδασκαλες,αν εβλεπα οτι με κοιτανε με μισο ματι θα εκανα την παπια ή την κινεζα,διαλεγεις και παιρνεις και θα συνεχιζα την δουλεια μου..

γαμωτο δυσκολο και για τους δυο σας!! δε θα ελεγα να τον παρεις πισω και να ξεχαστει,γιατι θα ξαναγυρισεις στα ιδια και παλι θα το βρεις μπροστα σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia...Exthes eixa provlima me to internet mou kai den mporousa na mpw.. :evil:

Eirhnh kita egw pws ta vlepw ta pragmata pou ta ezhsa me thn Flwra prhn kapia xronia, 3,5 xronon thn estila kai egw paidiko...

Katarxhn esu kita na iremiseis giati metadideis to anxos sou kai sto paidi...

Polu kala ekanes kai milises sthn idioktitria kai theorw pws htan aparadektos o tropos pou sou milise...

Protara eisai sto thema auto tha eprepe na dei pws tha se kathisixasei kai oxi na sou pei na pas alou an den sou aresei :evil::evil::evil:

Ena na ksereis, den prokite POTE na se afisoun na mpeis sto mathima, fanike aloste poso sinergasimh htan (to mintiki) :evil:

To oti klaiei einai telios fisiologiko, tha to kanei gia kapio kairo auto alla mhn tou dineis lathos minimata. Mhn ton pareis se kamia periptosh sto spiti gia 1 evdomada giati etsi tha ginoun ola xirotera otan ksanapate piso...Tha nomizei pws an plantaksei sto klama tha pernaei to diko tou ....

Gnomh mou einai na ton afineis ligo sthn arxh kai oso aneksartitopihte na afksanete ton xrono pou paramenei ekei....

Katerinaki KSEKOURASOU, malon sou epesan polla mazi twra kai me thn vaftish....H pethera sou tina pw,

anesthites :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου.

Κατ' αρχήν να ευχηθώ στα βαπτισμένα μας πλέον παιδάκια. Στον Γιαννάκι και την Αφροδίτη να είναι πάντα γερά και καλότυχα!!! Να τα χαίρεστε μανούλες!

Ειρηνάκι μου δεν μ'αρέσει καθόλου η συμπεριφορά και η αντιμετώπιση των δασκάλων και προς εσένα και πολύ περισσότερο προς το παιδί.

Όχι μόνο καλά έκανες που μίλησες αλλα αν χρειαστεί να κάνεις μια εκτενέστερη συζήτηση μαζί τους.

Προτείνω λοιπόν να πας αύριο το παιδί όντως στις 10 που είναι η ωρα του παιχνιδιού και να πιάσεις κάποια δασκάλα να της πεις του ς προβληματισμούς σου κι αυτή να σου πει πως "δουλεύουν".

Τι ώρα τον πήρες σήμερα τον Παναγιώτη απ' τον παιδικό; Τι σου είπε;

Προσπάθησε να είσαι ψύχραιμη για να μην μεταδόσεις και στο παιδί περισσότερο άγχος.

Παναγιώτα καλή αρχή και για εσάς. Εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Μαριετάκι η γνώμη μου είναι να μην ακυρωσεις το ραντεβού. Βάε τον άντρα σου να φοράει μάσκα μέσα στο αμάξι και φυσικά κράτα τον εσύ μετά αγκαλιά. Για να ξεμπερδεύεις μωρε με αυτό. Να μην έχεις μέσα στα τρεξίματα της βάφτισης και αυτό.

Κατερινάκι δεν θα είναι τίποτα αλλά προσπάθησε να μην κουράζεσε ε; Πάρε και τον γιατρό σου να τον ενημερώσεις.

Εγώ δεν έχω νέα κορίτσια. Είμαι πηγμένη από δουλειές και εδώ στην δουλειά και στο σπίτι. Η Σοφούλα είναι μια χαρά δόξα το Θεό. Αυτά! Προς το παρόν! Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vasika twra pou to ksanathimame, h Flwra mou den eklege otan pigename ston paidiko...

Htan kapos anisixh sthn arxh alla den eklege, an plantaze sto klama den kserw oute kai egw pws tha antidrousa....

Emena mou ekane polu kakh entiposh h idioktitria, axonefth :evil:

Panayiota me to kalo na ksekinisete kai esois, elpizw na einai pio omalh h prosarmogh gia esas...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marietta kai egw eimai ths idias gnomhs me thn Anastasia, as valei maska kai na plenei kala ta xeria tou sinexia gia na mhn skorpaei mikrovia..Eksalou twra einai kalokairi as exete ta parathira anixta oso mporite sto autokinito....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρήνη,κι εγώ έχω δουλέψει στον παιδικό και ξέρω πόσο δύσκολα είναι...Γνώμη μου να μην τον σταματήσεις αφού ξεκινήσατε,ίσως θα μπορούσες να τον αφήνεις για λίγη ώρα και κάθε εβδομάδα να την αυξάνεις,ή μπορείς να του πει ότι αν δεν νιώθει καλά,να λέει στις δασκάλες να σε παίρνουν τηλέφωνο να έρχεσαι να τον παίρνεις,μπορείς να τον προετοιμάζεις το πρωί και να λες τι ωραία παιχνίδια που θα κάνει και θα γνωρίζει παιδάκια κτλ.Κι εγώ πιστεύω ότι όταν έρθει η ώρα,δεν θα τον αφήσω να κλαίει και να φεύγω..αν και θα επιδιώξω να πιάσω δουλειά στον συγκεκριμένο σταθμό για να βλέπω τι γίνεται!! :twisted::twisted::twisted: Κουράγιο μάνααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!!

Μαριεττα αν μπορει ο αντρας σου πηγαινετε γιατι που να κλεινεις μετα πάλι ραντεβου!!!!

Ειρηνη τα πάμε και στο τσατ..το πρωτο που πρεπει να γινει ειναι να νοιωσει ανετα στο χωρο και με τη δασκαλα του.

για αυτο θα πρεπει ολο το απογευμα να του λες τι ωραια που ειναι στον παιδικο κτλ.Με ενθουσιασμο.

και σε καμια περιπτωση μη σε δει να εχεις αντιδικιες με τις δασκάλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ζητάω συγκεκριμένα την μπροστινή μπάρα ασφαλείας ενός παλιού καροτσιου 3 σε 2 μάρκας cangaroo sharah verde (του μεγάλου καροτσιου και όχι του καθίσματος αυτοκινήτου). Έχω μόλις γεννήσει το δεύτερο παιδάκι μου και το ξέχασα στην παιδική χαρά και χάθηκε και έτσι γίνεται άχρηστο και μη ασφαλές για το μωρό. Δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να πάρω καινούργιο... Εάν έχει κάποια μαμά ένα παρόμοιο μοντέλο και δεν το χρειάζεται και μπορεί να μου βγάλει την δική της μπάρα ( με πληρωμή) το χρειάζομαι επειγόντως. Σας ευχαριστώ!
    • Κορίτσι μου καταρχάς συγχαρητήρια! Πλέον και υπερηχογραφικά επιβέβαιωσες την εγκυμοσύνη σου κι όλα δείχνουν ό,τι έπρεπε να δείξουν με βάση την εβδ κύησης. Αυτό για τη μέτρηση μη σε απασχολεί, ούτως ή άλλως το βίωσες και με προηγούμενη εγκυμοσύνη όπως λες κι όλα πήγαν καλά! Κι εμένα μου το μετρήσαν 6 μέρες μικρότερο απ' την μέτρηση με βάση την ΤΕΡ, αλλά μεγαλώνει σταθερά με αυτό το ρυθμό μέχρι στιγμής. Επίσης, να έχεις κατά νου ότι η μέτρηση με βάση την ΤΕΡ λαμβάνει υπόψη έναν ιδανικό κύκλο 28 ημερών και με ωορρηξία 14η μέρα, που είναι το φουλ ιδανικό σενάριο. Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη - επίσης, σ αυτή τη φάση το έμβρυο είναι τοσοδούλικο οπότε είναι δύσκολο να μετρηθεί με ακρίβεια.  Όσο για την τομή, δεν έχω γνώση να σου απαντήσω, αλλά καλώς πιστεύω σκέφτεσαι να μιλήσεις με κάποιον γιατρό ίσως πιο εξειδικευμένο σε εγκυμοσύνη μετά από καισαρική που ίσως σε κατατοπίσει καλυτερα 😊 
    • Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! ❤️ μ' έπιασε και μια μικρότερη κρίση σήμερα στο σούπερ πάλι, αλλά αυτή τη φορά έπραξα αμέσως και έκανα αυτό με τις αναπνοές, ευτυχώς όλα καλά 😊 Αύριο έχω βιντεοκλήση με τη γιατρό μου (εν τω μεταξύ αυτή το π΄ροτεινε, δε ξέρω γιατί 😅, μάλλον για να τσεκάρει πως πάω με τη λοίμωξη) και θα της το αναφέρω ως γεγονός. Εγώ τώρα έχω κλείσει ένα ακόμα υπέρηχο την άλλη βδομάδα 18 του μηνός που θα έχω μπει με το καλό στην 11η εβδ και μετά από 2 εβδ έχω την αυχενική. Εύχομαι να φτάσουμε αισίως σ' αυτό το στάδιο όλες μας 🙏 κι εμένα δε σας κρύβω μ επιασαν κάτι ανασφάλειες πάλι, κυρίως γιατί φοβήθηκα μην η κρίση πανικού το Σάββατο έκανε κακό στο μωράκι, αλλά πρέπει να εμπιστευτώ το σώμα μου και το μωρό μου 💖 
    • Πραγματικά δε με πτοεί τίποτα. Ας είναι καλά η μπουμπού... εγώ αντέχω!!! 2,5 μήνες είναι... θα περάσουν! 🙂
    • Ωχ βρε κορίτσι μου υπομονή δεν είχα θέμα με Γοπ εγω πριν λιγες μερες με έπιασε το στομάχι μου βράδυ έκανα πολύ εμετό δεν ξέρω τι είχα πάθει ευτυχώς την επομενη ήμουν καλά  Φτάνουμε σιγά αίγα στο τέρμα και θα ηρεμήσουμε 😊  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...