Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιες δεν περιμενουμε περιοδο τον Σεπτεμβριο???


Recommended Posts

Μωρουδένια σου στέλνω τα συγχαρητήριά μου κι από δω :!::!::!: Όλα γίνονται... λίγη υπομονή θέλει και όλες μας θα τα καταφέρουμε. Το πιστεύω! Παρ' ότι ήρθε η ακατανόμαστη είμαι αισιόδοξη ότι όλα θα πάνε καλά, απλά έπεσε λίγο η ψυχολογία μου όταν ενημέρωσα τον άντρα μου... απογοητεύτηκε πολύ και μου ράγισε την καρδιά :cry: Σήμερα θα μιλήσω με τη γιατρό μου να δω τι θα μου πει... Γενικά με τις εξετάσεις μου είμαι τυπική... ορμονικές έκανα σχεδον κάθε χρόνο και δεν είχα ποτέ κάτι ανησυχιτικό, τα τεστ παπ το ίδιο, οι υπέρηχοι το ίδιο. Απλά σκεφτόμουν να την έκανα κι αυτή την σαλπιγγρογραφία να ξέρω τι μου γίνεται, να το βγάλω από το μυαλό μου :roll: Πέρα από το επίπονη (που δεν με απασχολεί, είμαι ανεκτική στον πόνο) είναι επικίνδυνη; Μπορεί να πάθω κάτι κατά τη διάρκεια της εξέτασης;

Σας φιλώ όλες και εύχομαι ναμαστε σύντομα εγκυούλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 444
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

mwroudenia τι ευχαριστα νεα μπραβοοοοοο!!!!superrrr!!! αντε με το καλο!!!!

Diaz μου ,μην ανησυχεις θα σε καθοδηγησει ο γιατρος σου τι να κανεις και ποτε, ειναι καποιες που πρεπει να κανεις συγκεκριμενη μερα του κυκλου.Η σαλπιγγογραφια ή η υστεροσκοπηση θα ελενξουν στο τελος τη διαβατοτητα των σαλπιγγων σου (εχω ακουσει οτι πολλες εχουν μεινει εγκυος μετα απο ενα 3μηνο απο αυτη την εξεταση) λειτουργει σαν το TUBOFLO :lol: ξεφουλωνει κιολας!!! σε περιπτωση που πας για σπερματεγχυση, στη ζηταει το ικα για να σου χορηγησει τα φαρμακα,ελπιζω βεβαια εσυ να προσθεθεις στο ποσοστο των γυναικων που εμειναν εγκυος μετα την εξεταση!!!! μην αγχωνεσαι ολα θα μπουν σε μια σειρα, ειναι μεχρι να ξεκινησεις απο καπου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diaz mouu mhn agxwnesai ola tha ginoune...!!!!!!! den vlepeis egw??nomiza pws den eimai egkyos auto ton mina kai omws...to eixa piasei arga kai den edeikse kateutheian!!ENA THAUMA MONO XREIAZETAI...giati

peri thaumatos prokeitai :D

koritsia eimai sthn euxaristh thesh na sas fisikswwww egw kai to mikro mou sporaki(pou akoma

den to exw siniditopoihsei)

fouuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

fouuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :D

nikol euxaristw kai sena

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρουδένια μου συγχαρητήρια και από εδώ!!!!!!

το προαίσθημα που είχες δεν σε διέψευσε τελικά!!!!!! φύσα φύσα κοριτσάκι μπας και έρθει και σε εμάς!!!

Diaz μου μην απογοητεύεσαι!!! να δεις που σύντομα θα έρθει και δεν θα το πιστεύεις!!!!

εγώ πήγα εχθές και έχω πάλι από την αριστερή ωοθήκη (τρίτη φορά συνεχόμενη - λέω καλά η δεξιά είναι αδρανής;;; όχι καλέ μου έιπε, τυχαίνει, σπάνια αλλά τυχαίνει) ένα αυγουλάκι 14,5 χιλιοστά!!! το Σάββατο θα πρέπει να είναι 17,5 και μάλλον πάμε για Τρίτη!!!! το σάββατο θα ξέρουμε όμως που θα με ξαναδεί!!! μου έκανε και τεστ ΠΑΠ κλπ και εκτός από τα αποτελέσματα που περιμένουμε όλα τα άλλα είναι καλά!!!

μου είπε κατι πολύ σημαντικό, τον ρώτησα αν αξίζει να πιστεύω στην προσπάθειά μας αυτή και μου είπε να πιστεύω σε αυτό που κάνω αλλά να μην απογοητεύομαι, να το δω σαν το λεωφορείο που παίρνω κάθε μέρα, κάτι δηλαδή που γίνεται στην ζωή μου και αν το χάσω δεν έγινε και τίποτα γιατί θα περάσει το επόμενο, όποτε αν δεν γίνει αυτόν τον μήνα μπορέι να γίνει τον επόμενο... ήταν πολύ καθησυχαστικός, χωρίς να με γεμίσει ψεύτικες ελπίδες ή να με απογοητεύσει... μου είπε ότι κάθε γυναίκα έχει "το δικαίωμα" να φτάσει τις προσπάθειές της στο 50% (δηλαδή 4 σπερματεγχύσεις) πριν αρχίσει να απογοητεύεται και να ψάχνεται οπότε βλέπουμε πώς πάει αυτή μας η προσπάθεια και μετά θα μιλήσουμε για σαλπιγγογραφία κλπ....

αυτά τα νέα μου!!!

nikolxx πότε θα την κάνετε εσείς;;;

κορίτσια εμάς αυτές τις οδηγίες μας έδωσαν από το εργαστήριο για το σπερμοδιάγραμμα και μου φάνηκαν βουνό και για αυτό αποφασίσαμε να το δώσει εκεί το δείγμα... χθες ο γιατρός μου είπε ότι πιο έγκυρα είναι τα αποτελέσματα αν το δίνεις εκεί γιατί το συντηρούν όπως ακριβώς πρέπει ενώ ακόμα και 10 λεπτά σε έντονο κρύο ή ζέστη μπορέι να το καταστρέψουν το σπερματάκι... εμάς ήταν 24ωρος ο έλεγχος κινητικότητας, δεν ειναι έτσι σε όλα;;; το ζητάς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melipikto ετσι ειναι τα πραγματα, αν ειναι να γινει θα γινει!Θα κανω τη Δευτερα υπερηχο για το ενδομητριο και θα μου πει προφανως για το ποτε.Θυμησε μου,εσυ κανεις σε φυσικο κυκλο χωρις ενεσεις δηλ? Αντε ολα καλα θα ειναι θα δεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κάνω σε φυσικό κύκλο και κάνω μόνο την πρεγκνύλ 36 ώρες πριν για να είμαστε σίγουροι ότι θα σπάσει όταν πρέπει το αυγουλάκι!!!! μακάρι κοριτσάκι μου να πάνε όλα καλά και για εμάς και για εσάς και για όσες κοπέλες προσπαθούν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε με τοσο φυσημα που εχουμε φαει απο τις εγκυουλες μας θα πρεπει να κολλησουμε κ εμεις γκαστριτιδα..... :lol::lol: Εσεις συνεχιστε να φυσατε εεεεε!!!!!! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ευχηθώ και από εδώ Μωρουδένια μου μια τέλεια εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου.

Λοιπόν κορίτσια τα περιθώρια στενεύουν όπως βλέπετε και δεν αργεί και η σειρά σας.... :-*

Καλά τον Οκτώβριο δεν θα προλαβαίνω να σας κοκκινίζω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sygharitiria moroudenia ki apo do!!!na pane ola kala sou euxomai! :D melpipikto mia xara to augoulaki sou euxomai na einai kai to tixero..mou arese poli i paromoiosi me to leoforeio..ola kala tha pane..ki ego nomizo einai kalitera na dosei to spermataki ekei kateutheian,ekei pou kanoun tin epexergasia..den einai ora gia ntropes..para polis kosmos to kanei!!!i lista ehei arxisei na kokkinizei epikindina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!kai me toses egkuoules na fisane tah ginei katakokkini i listoula.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρουδένια συγχαρητήρια! Εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και ένα υγιαίστατο μωράκι! :D

Diaz τι ηλικία έχεις αν επιτρέπεται; Ο πόνος στη σαλπιγγογραφία διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα. Είναι ανάλογα στο πως θα αντιδράσει ο οργανισμός σου. Λένε συνήθως ότι αν δεν έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα είναι υποφερτός ο πόνος, αλλά αυτό δεν είναι απόλυτο. Επικύνδυνη δεν είναι απλά μπορεί για 1-2 μέρες να είσαι λίγο κάπως και να μη μπορείς να κάνεις δουλειές κτλ. Το λεγόμενο "ξεβούλωμα" όντως ισχύει και σε πολλές περιπτώσεις είναι και θεραπευτική η εξέταση. Απλά να σου πω τι συνέβει σε εμένα. Εγώ την έκανα μετά από 1 χρόνο και 3-4 μήνες προσπαθειών πιο πολύ για να χαλαρώσω και να ξέρω οτι είμαι ΟΚ ή αν κάτι συμβαίνει να δούμε πως θα το αντιμετωπίσουμε. Δεν ήταν εύκολη για μένα να πω την αλήθεια ζορίστηκα αρκετά. Το θέμα είναι ότι μου βγάλαν προβλήματα στις σάλπιγγες, στις ωοθήκες και στη μήτρα. Με απογοήτευσαν εντελώς και μου δίναν ελάχιστες πιθανότητες φυσιολογικής σύλληψης. Έπρεπε να μπω σε διαδικασία εγχειρήσεων και μετά εξωσωματικής κτλ. Προέκυψαν και προβλήματα και στο σύζυγο και η ψυχολογία μας ήταν στα πατώματα. Άλλοι μου λεγανε να κάνω την εγχείρηση άλλοι να πάω κατευθείαν εξωσωματική, δεν ήξερα τι να κάνω. Πέρασα μια ψιλοκατάθλιψη για 2-3 μήνες και είπαμε τελικά να αφήσουμε ένα μήνα να περάσει και μετά να πάμε για επέμβαση. Μάλλον άφησα τον εαυτό μου να χαλαρώσει γιατί θεωρούσα ότι δεν έχω καμιά ελπίδα και το πιάσαμε τότε το σποράκι! Τώρα σκέφτομαι αν άξιζε τελικά να περάσω όλη αυτή τη ψυχοφθώρα διαδικασία της σαλπιγγογραφίας και να φάω τέτοια απογοήτευση από τα αποτελέσματα, ενώ τελικά ήρθε το σπόρι έτσι απλά και φυσιολογικά. Σίγουρα βέβαια εκτίμησα περισσότερο το θείο αυτό δώρο που μου χάρισε ο Θεός.

Αν πάντως αποφασίσεις να την κάνεις εύχομαι πάνω από όλα να εχεις τα καλύτερα αποτελέσματα, αλλά ακόμη και αν σου βρουν κάποια προβληματάκια μην απογοητευτείς σε καμία περίπτωση γιατί όλα είναι σχετικά. Αν πάλι σε παίρνει ηλικιακά καλύτερα περίμενε λίγο ακόμη μπορεί να έρθει το θαυματακι από μόνο του και να μη χρειαστει να ταλαιπωρηθείς καθόλου! Κατά 90% είναι θέμα ψυχολογίας. Προσπάθησε να μη το σκέφτεσαι και θα έρθει φυσιολογικά! Ότι και αν αποφασίσεις εύχομαι καλή επιτυχία και σύντομα να έχεις ένα υγιαίστατο σποράκι στην κοιλίτσα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. Καλά MaDi κάπως έτσι έγινε και με μένα. Εγώ την σαλπιγγογραφία την έκανα 15η μέρα του κύκλου, δεν μπορώ να πω ότι πόνεσα (και δεν έχω καμία ανοχή στον πόνο), μας έβγαλε πρόβλημα στη 1 σάλπιγγα και απλά το αφήσαμε. Η εγκυμοσύνη μας έκατσε 8 μήνες μετά, αφού είχαμε ξεκινίσει εξετάσεις για εξωσωματική ( με τον αντρα μου είμαστε 7 χρόνια μαζί και δεν προσέχουμε τα 6 ;) ). Ολοι μας είχαν πει πως μετά από τόσα χρόνια άκαρπων προσπαθειών και με 1 σάλπιγγα κλειστή είναι πολύ δ'υσκολη η φυσιολογική σύλληψη. Το πήρα και εγώ απόφαση και χαλάρωσα. Μια χαρά και η εξωσωματική. Και τότε να το μικρό μας θαυμα, που τελικά άλλαξε γνώμη στις 7 βδομάδες. Αλλά μετα από αυτό έμαθα πως δεν έχω 1 κλειστή σάλπιγγα αλλά 2 σάλπιγγες που κλείνουν εναλάξ, ανάλογα από που είναι η οωρηξία. Με λίγα λόγια είναι σχεδόν αδύνατη η φυσιολογική διαδικασία. Βεβαια ακόμα ελπίζω γιατί ποτέ δεν ξέρεις, αλλά άμα δεν έρθει μέχρι το Δεκέμβριο, τσουκου τσουκου θα πάμε εμείς να το φέρουμε.....

Βέβαια, είναι στιγμές που απελπίζομαι αλλά συνέρχομαι γρήγορα... Οπότε κοριτσάκια βαθιές ανάσες και ορμάτε στο κοκο. τώρα που κάνει ακόμα ζέστη παμε λες και είναι αντιβίωση. κάθε 8 ώρες :P . η τελευταία που θα μείνει όρθια να κλείσει και την πόρτα πισω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουρανία μου κάθε φορά καταφέρνεις και με κάνεις να χαμογελάω!!! να'σαι καλά κορίτσι μου και πάντα να σκορπας χαρά!!! και σύντομα βέβαια να σε επισκεφθεί το μικράκι σας και να μείνει εκεί αυτη την φορά!!!

MaDi μου κάθε φορά που διαβάζω για εσάς, για την Χ+Μ, για άλλες κοπέλες που έχασαν τις ελπίδες τους και τελικά ήρθε μόνο του το θαύμα συγκινούμε βαθύτατα και ανάβει μέσα μου το φως της ελπίδας ότι μία μέρα θα έρθει και σε εμάς!!!!!

Σήμερα πάμε πάλι για μέτρηση!! τυχερό μου αυγουλάκι κοίτα να έχεις μεγαλώσει όσο πρέπει και τρίτη να σε παντρέψουμε!!!!! :P

cuando μου κάνατε την αυχενική;

μωρουδένια το είδατε το κουκιδάκι σας;;;;

μαριάννα μου εσείς;;;;

φιλάκια αμέτρητα σε όλα τα κορίτσια (δεν σας αναφέρω ονομαστικά γιατί θα ξεχάσω καμία και μετα....)!!!

ε και μην ξεχνάτε εγκυούλες: φυσάτε φυσάτε.... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μελιπικτο μου, αν δεν το ρίξουμε και λίγο στην τρελή δεν θα επιβιώσουμε... Στην αποβολή είχαν πάθει όλοι κοκομπλόκο και εγώ έκανα τον καραγκιόζη για να συνέλθουν... Και τελικά μου βγήκε σε καλό γιατί το ξεπέρασα πολύ γρήγορα.... Έχω πεισμώσει τόσο πολυ που θα το πιάσουμε το σπόρι... σήμερα έχω κάτι τσιμπιές χαμηλά οπότε μάλλον πλησιάζουν οι γόνιμες... Αντε να δούμε... Το βράδυ θα στενάξουν οι σομιέδες.... Ελπίζω τον άλλο μήνα που έχω γεννέθλια και πιάνω τα πρωτα -άντα να τους κάνω εγώ δώρο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελες μου γλυκιες να ξερετε οτι θα πετυχετε το στοχο σας και μαλιστα συντομα!

και γω ειμαι απ τα κοριτσια που προσπαθουσα για 2μιση χρονια μετα απο μια αποβολη που ειχα τον ιανουαριο του 2009!

τωρα ομως με τη βοηθεια Του Θεού και της Παναγίας μπορω να σας φυσηξω και να κολλησετε γκαστριτιδα και εσεις! :) ¨

να χετε πιστη Στο Θεό και Στην Παναγία και να σαστε θετικες και να δειτε πως θα ρθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο εύχομαι καλή μου!!!!

και εγώ όταν βγήκε η ιστολογική μου και ήταν πολύ πιο χάλια από όσο πίστευαν οι γιατροί και όλοι έπαθαν πλάκα και δεν μπορούσαν να το δεχθούν, εγώ ήμουν αυτή που το πήρα χαλαρά και τους παρηγορούσα και τελικά το αντιμετώπισα τόσο καλά που οι γιατροί ρωτούσαν τους δικούς μου αν ξέρω ακριβώς τί έχω!!!! και τελικά όπως πάνε τα πράγματα εγώ το έφαγα κι όχι εκείνο εμένα!!!!!!

αν το αφήσεις σε παίρνει από κατω και από τα χαμηλά θέλει πολύ κόπο να ξανασηκωθείς!!!!

άλλωστε μόνο αν χαμογελάς στην ζωή σου χαμογελάει και εκείνη,ε;

girl84 ευχαριστούμε πολύ!!!!!!!!! εύχομαι να πάνε όλα τέλεια με το νινάκι σας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρουδένια συγχαρητήρια κι από εμένα!!! Εύχομαι όλα να πάνε τέλεια....

Κορίτσια μου δεν ξέρω τι μου συμβαίνει... εδώ κ 2-3 μήνες δεν μπορώ να υπολογίσω τον κύκλο μου γιατι απο σταθερός τον έχει πάρει κλαρίνο κ κάθε μήνα μικραίνει κι έχει φτάσει απο 26-28 που ήταν να έρχεται 23-24.. άντε καλη ώρα περίμενα 21/9 κ μου ήρθε σήμερα 17/9. στον γιατρό θα πάω τώρα αφού καθαρίσω για να μπούμε στο ψητό πλέον... γνωρίζει καμιά σας γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μελιπικτο μου αυτη την πεμπτη κανω αυχενικη!! :-ss:-ss ευχομαι καλη επιτυχια στη σπερματεγχυση!!!φτιαξτου μυδια την προηγουμενη μερα!!! :lol: αληθεια!!!κι εσυ να την κανεις και να φας ενα δυο κομματακια σοκολατα!!!!!!!! :lol: καλη επιτυχια σε ολες!!!!!!!ελενακιο δεν ξερω..σιγουρα εχει να κανει με τις ορμονες και το ποτε αποφασιζει ο οργανισμος σου να βαλει μπρος την οωρηξια..οι ορμονες εχουν να κανουν και με το αγχος και φασεις γενικοτερα..δεν νομιζω οτι πρεπει να αγχωθεις..ρωτα το γιατρο σου...σημασια εχει αν απο κυκλο σε κυκλο η διαφορα ειναι 1-2 μερες η καμια βδομαδα..ρωτησε αλλα ειμαι σιγουρη πως δεν ειναι τιποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου καλησπέρα!!!!

cuandaκι μου μην έχεις καθόλου άγχος, θα πάτε και θα δείτε ένα υγιέστατο ζουζουνάκι και θα σας χαιρετάει κιόλας!!! μιας φίλης μου τους μούντζωνε στην αυχενική!!!!! :-h:-h:-h

μόλις γύρισα από τον γιατρό και το αυγουλάκι μου είναι 19 χιλιοστά!!!! μου είπε αφού έχω τεστάκια ωορηξίας να κάνω ένα σήμερα και ένα αύριο και να τον παίρνω να του λέω τα αποτελέσματα γιατί του φ'ανηκε μεγάλο για 10η μέρα και αφού την πέμπτη ήταν μόλις 14,5 (περίπου πάντα)! ε και επιστρέφω και λέω δεν το κάνω το τεστάκι και το κάνω και μου χαμογέλασε!!!!! :-j οπότε ξαναπήγε Δευτέρα η σπερματέγχυση!!!! μόνο το ενδομήτριο ήταν 7 χιλιοστά, οριακό δηλαδή αλλά μου είπε ότι μέχρι την Δευτέρα θα είναι πάνω από 8 και μέχρι να πέσει από την σάλπιγγα το εμβρυάκι (πρώτα ο Θεός, Παναγίτσα μου) θα έχει μεγαλώσει κι άλλο και να μην αγχώνομαι!!!!

αυτά τα νέα μου!!! κοριτσάκια μου ευχηθήτε μας να πιάσει αυτή την φορούλα και να μην χρειαστούμε επόμενη... :ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray:

elenakioo κι εμένα από την μέρα που ξεκινήσαμε ελεύθερες επαφές ο κύκλος μου μίκρυνε από τις 28 μέρες σε 24 άντε 25 το πολύ,ο γιατρός μου όμως είπε ότι είναι φυσιολογικό!!!! οπότε μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου!!!

φιλάκια πολλά πολλά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λογικο σε δυο μερες να μεγαλωσε τοσο..μια χαρα ειναι το αυγουλακι θα μεγαλωσει και το ενδομητριο ολα καλα θα πανε..κανουμε μια προσευχουλα και με το καλο!!!μην πατε αγχωμενοι!!!πηγαινετε σαν να ειναι να πατε στη σταση του λεωφορειου!!! :lol:;) πολλη τυχη σας ευχομαι!!!!!!!!λες να μας χαιρεταει;θελω τοσο πολυ να το δω!!!!!!!! :YMHUG::ympray::ympray::ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cuando μου είμαι σίγουρη ότι θα σας χαιρετάει γιατί και αυτό θα λαχταράει να σας δει όσο εσείς... τί μόνο ηχητικά να σας γνωρίζει;;;; :P:P:P

ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου!!! ναι σαν στάση θα προσπαθήσουμε να το δούμε!!! :lol::lol::lol:

λέω στον καλό μου σήμερα θα κάνω μύδια!!! ΤΙ;;; λέει αφού δεν τα τρώω κανε κάτι άλλο για εμένα!!! Μυδοπίλαφο;;; του λέω!!! αλλά τελικά θα φάμε σπανακόρυζο!!!! δυναμωτικό και αυτό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απαπαπα.. Αμαν βρε melipikto μου με τα φαγητα... μου ανοιξες την όρεξη... Εγώ πάλι λέω να κάνω μια ομελέτα να ξεμπερδευω... Αλλά πριν την ομελέτα λέω να παω να ξυπνησω τον υπναρα... Και έχω μια τρελή όρεξη για ντοινγκ ντοινγκ... Πολύ κοκο σήμερα.. λέτε να μας ανέβει η χοληστερίνη???? έπρεπε να πάρω αυγά πάπιας από το μαγαζί να γίτώσουμε την χοληστερίνη από εκεί.... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ πολύ ζηλεύω: πρωινό ντόινγκ ντόινγκ χαλαρά!!!!!!

κανε με κανονικά αυγά αλλά βάλε πιο πολλά ασπράδια από ολόκληρα αυγά!!! αν και πόσο συχνά τρώτε αυγά πια;;; φάτε την κανονική να το ευχαριστηθείτε, άλλωστε με τόση ενέργεια πυο θα έχετε κάψει ;) θα το χρειάζεστε!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα κι από μένα!! Δυο μέρες δεν μπήκα και χάθηκα... δεν ξέρω τι να πρωτοδιαβάσω...

melipikto το αυγουλάκι σας μια χαρά τα πάει και που ξέρεις μπορεί να πάρει το σωστό λεωφορείο αυτή τη φορά! Φάτε ότι πιο δυναμωτικό μπορείτε σήμερα και αύριο να πάνε όλα καλά με τη σπερματέγχυση!!! Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια να πάνε όλα καλά!! Θα περιμένω με αγωνία!

Nikolxx κι εσύ αύριο τελικά; Μακάρι να είναι η τυχερή σας μέρα! Εύχομαι το καλύτερο και με το καλό το σποράκι σας! Εύχομαι και στις 2 σας να μην χρειαστείτε επόμενη σπερματέγχυση και σύντομα να μας ανακοινώσετε τα ευχάριστα!

MaDi μου διάβασα την εμπειρία σου με τη σαλπιγγογραφία και μου έδωσες πραγματικά κουράγιο. Το πιστεύω κι εγώ ότι η ψυχολογία παίζει πολύ σημαντικό ρόλο. Σου εύχομαι με το καλό να έρθει το μωράκι σας! Είμαι 30 χρονών και ενώ δεν με έχουν πάρει και τα χρόνια όταν πήραμε απόφαση για παιδί με έπιασε μια απίστευτη ανυπομονησία και σίγουρα δεν λειτουργεί θετικά. Ουσιαστικά προσπαθούμε 8 μήνες αλλά δεν θα το έλεγα ότι όλες ήταν συστηματικές. Μίλησα και με τη γιατρό μου και τελικά θα ξεκινήσουμε με ένα σπερμοδιάγραμμα, θα πάω για ένα υπέρηχο λίγο πριν τη μέρα της ωορηξίας και θα μετρήσουμε τη προγεστερόνη 7 μέρες μετά την ωορηξία για να δούμε αν ήταν σωστή. Γενικά είναι πολύ ήρεμη και καθυσηχαστική και με βοηθάει πολύ αυτό. Οπότε η σαλπιγγογραφία αναβάλλεται για την ώρα.

Σας φιλώ όλες και σύντομα όλες να είμαστε εγκυούλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...