Μετάβαση σε περιεχόμενο

ανοιξιατικες μανουλες 2012!!!!!!αρχιζουμε!!!!!!!


Recommended Posts

κοριτσια τι κανετε????καθε μερα και εγω νιωθω ποιο βαρια :lol::lol::lol: !!!! στο τελευταιο μηνα τι θα κανουμε??????μα γιατι παλι δεν με βλεπω στη λιστα????? :(:(:( τα διαβαζω ενα ενα τα ονοματα και εγω πουθενα :(:(:(:(:( !!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια και εγώ ενώ ανήκω σε άλλο ΙΚΑ πηγαίνω σε άλλη περιοχή γιατί βρίσκω πιο γρήγορα ραντεβού, είναι να πέσεις όμως σε καλό γιατρό, κυκλοφορούν πολύ καραγκιόζιδες, εμένα μου έγραψε ο αιματολόγος και ο γυναικολόγος μου που είναι σε δημόσιο νοσοκομείο κάτι ενέσεις βιταμίνες να κάνω neurobion για 6 εβδομάδες μία κάθε εβδομάδα και πήγε ο άντρας μου να τις γράψει στο ΙΚΑ και αυτός τον άγχωσε τόσο πολύ του έλεγε ποιος είπε να τις πάρει και εγώ δεν θα τις έγραφα ποτέ αυτές και μετά είπε ότι δεν τις παλύπτει το ΙΚΑ και πήγα σε άλλο ΙΚΑ και μια χαρά μου τα έγραψε, μέχρι και ταινίες για μηχάνημα μετρησεις ζαχάρου μου έγραψε που αυτός αρνιόταν..... Χριστίνα προσπάθησε να πας σε κανένα άλλο Ικα ......

Πάω για ύπνο κορίτσια γιατί οι καούρες δεν παλευονται πλέον, όλοι μέρα και όλοι νύχτα..ουφ

Καλό βράδυ ....φιλάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλίτσες!!

Λία μου ξαναδες λίγο την λίστα που βάζω,σε έχω μέσα αλλά σε είχα με λάθος ΠΗΤ!Ελπίζω να διορθώθηκε τώρα!

Όσο για τους γιατρούς του ΙΚΑ,ελπίζω την Παρασκευή (13/01) που θα πάω να μου δώσει το χαρτί για την άδεια γιατί σταματάω!!! :twisted::twisted:

Ευτυχώς εγώ έχω ηρεμήσει απο τις καούρες κ τις ξινίλες!Εχθές γενικότερα ήταν ένα πολύ ήρεμο βράδυ!Κοιμήθηκα σαν πουλάκι.. ;)

Σας αφήνω να κάνω καμια δουλίτσα,εδω γυρω θα είμαι..Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανοιξιάτικες Μανούλες του ‘12

Χρυσα 82 - ΠΗΤ 11/3/12

paparouna - ΠΗΤ 13/3/12

Xristinamix - ΠΗΤ 16/3/12

maryloo28 - ΠΗΤ 19/3/12

evi25 - ΠΗΤ 20/3/12

nm0113 - ΠΗΤ 21/3/12

kiki78 - ΠΗΤ 21/3/12 twins

koupaki - ΠΗΤ 22/3/12

evatsi- ΠΗΤ 24/3/12 twins

Xara_84 - ΠΗΤ 29/3/12

gyristroula - ΠΗΤ 30/3/12

naya - ΠΗΤ 4/4/12

Marietoula -ΠΗΤ 05/04/12

cuando - ΠΗΤ 6/4/12

Corina - ΠΗΤ 7/4/12

lia25 - ΠΗΤ 7/4/12

ηλιαχτίδα28 - ΠΗΤ 8/4/12 twins

grouse - ΠΗΤ 20/4/12

Πασχαλάκι - ΠΗΤ 21/4/12

Mpempakos85 - ΠΗΤ 21/4/12

TINKYBEL - ΠΗΤ 24/4/12

Athinouli -ΠΗΤ 25/4/12

MUMBASHA - ΠΗΤ 27/4/12

KATERINA511 -ΠΗΤ 27/4/12

mam nantia - ΠΗΤ 30/4/12

Αργυρω 27 - ΠΗΤ 10/5/12

Veloudenia - ΠΗΤ 14/5/12

mwroudenia2 - ΠΗΤ 17/5/12

kmatina-ΠΗΤ 19/05/12

expectingmummy - ΠΗΤ 20/5/12

mariannap - ΠΗΤ 20/5/12

samantha-ΠΗΤ 24/05/12

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα !!!Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν!!!

Πήγαμε στον γιατρό, η ζουζούνα μας πήγε 1400 γρ!!Είναι λίγο πιο κοντούλα απο τον μ.ο. είπε ο γιατρός αλλα ποιον τον νοιάζει τώρα αυτο.. μόνο που ην είδαμε να μας ανοιγοκλείνει τα μάτια της κ να χασμουριέται ήθελα να βάλω τα κλάματα απο ευτυχία!! :D:D:D:D:D ..Είδαμε κ τα μαλλάκια της!!(να μοιάσει την μαμά σε αυτ'ό ,εγω γεννήθηκα με πλούσια κόμη :lol: αφού η μαμή λέει η μαμά μου με έβαζε κοκαλάκια)

Αχ κορίτσια ανυπομονώ πολύ να την κρατήσω στην αγκαλιά μου αλλα κ φοβαμαι κ δεν θέλω να περάσει ο καιρός...

Φιλάκια σε όλες !

2012.pngMake a pregnancy ticker

J5Q7p2.png

ugTTp2.png

sD1wp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια μου και χρόνια πολλά και καλή χρονία να έχουμε...με το καλό όλες να κρατήσετε αγκαλιά τα μωράκια σας και να πάνε όλα καλά...χαίρομαι να διαβάζω νέα σας και να βλέπω οτι όλα πάνε καλά...

εμείς ξεκινάμε σιγά σιγά προσπάθειες και ελπίζω να τα καταφέρω να είμαι μια φθινοπωρινή μανούλα to be!

τα φιλία μου σε όλες σας και στα μπεμπάκια σας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κοριτσάκια μου κ απο εμένα!

Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν!!

Έχω κ εγώ τον αντρούλη μου σήμερα..Του είπα βέβαια ότι το δωράκι του θα καθυστερήσει 1-2 μήνες ακόμα ;););)

Χρόνια πολλά σε όσες γιόρταζαν κ εχθές!!

Χριστινάκι μου μεγάλωσε η μπουμπού!!

Κ εγώ ανυπομονώ να πάω την Τετάρτη στην γιατρό μου να δω τον μπομπιράκο μου!!Νομίζω πως έχει μεγαλωσει πάρα πολύ γιατί πλέον νιώθω κ την παραμικρή του κίνηση!!Δεν ξέρω γιατί αλλά προς το παρόν τουλάχιστον δεν αγχώνομαι καθόλου για την όλη διαδικασία του τοκετού!Το μόνο που με νοιάζει είναι να κρατήσω ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά μου κ ανυπομονώ!

Τελευταία εβδομάδα στην δουλειά κ μετά αρχίζουν οι εντατικές ετοιμασίες!!

καλημέρα κορίτσια μου και χρόνια πολλά και καλή χρονία να έχουμε...με το καλό όλες να κρατήσετε αγκαλιά τα μωράκια σας και να πάνε όλα καλά...χαίρομαι να διαβάζω νέα σας και να βλέπω οτι όλα πάνε καλά...

εμείς ξεκινάμε σιγά σιγά προσπάθειες και ελπίζω να τα καταφέρω να είμαι μια φθινοπωρινή μανούλα to be!

τα φιλία μου σε όλες σας και στα μπεμπάκια σας....

Κοριτσάκι μου καλή χρονιά σου εύχομαι με υγεία!

Πραγματικά ελπίζω όλα να πάνε καλά κ σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!Να μας λες τα νέα σου..Φιλιά πολλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμενα που εχω χαθει τωρα τελευταια.Καλη χρονια ευχομαι και χρονια πολλα σε οσες γιορταζαν αυτες τις ημερες.Εγω ειχα παλι περιπετειουλες,ευτυχως που δεν εξελιχθηκαν σε κατι σοβαρο.Επαθα γαστερεντεριτιδα-την οποια δεν εχω ιδεα που κολλησα-.Μιλαμε η χειροτερη ιωση που εχω περασει ποτε.Ενιωθα οτι θα πεθανω.Πιο πολυ τρομαξα γιατι ανεβαινε ο πυρετος και το ντεπον δε βοηθουσε και αντι να πεφετι ανεβαινε,ευτυχως επεσε καποια στιγμη γιατι θα με εβαζε νοσοκομειο για ορους.Και αφου περασε αυτο επαθα μολυνση απο κατω και εβγαλα και κατι εξανθηματα τα οποια μου προκαλουσαν εντονο πονο και τσιμπηματα για τα οποια σας παραπονιομουν αν θυμαστε πριν τις γιορτες.Την παλεψαμε και με αυτο με μπεταντιν και φουσικορτ.Τι να πω...Μαλλον περασε κι αυτο.Δευτερα εχω ραντεβου να δω κι εγω το μικρουλι μου.Σας φιλω ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμενα που εχω χαθει τωρα τελευταια.Καλη χρονια ευχομαι και χρονια πολλα σε οσες γιορταζαν αυτες τις ημερες.Εγω ειχα παλι περιπετειουλες,ευτυχως που δεν εξελιχθηκαν σε κατι σοβαρο.Επαθα γαστερεντεριτιδα-την οποια δεν εχω ιδεα που κολλησα-.Μιλαμε η χειροτερη ιωση που εχω περασει ποτε.Ενιωθα οτι θα πεθανω.Πιο πολυ τρομαξα γιατι ανεβαινε ο πυρετος και το ντεπον δε βοηθουσε και αντι να πεφετι ανεβαινε,ευτυχως επεσε καποια στιγμη γιατι θα με εβαζε νοσοκομειο για ορους.Και αφου περασε αυτο επαθα μολυνση απο κατω και εβγαλα και κατι εξανθηματα τα οποια μου προκαλουσαν εντονο πονο και τσιμπηματα για τα οποια σας παραπονιομουν αν θυμαστε πριν τις γιορτες.Την παλεψαμε και με αυτο με μπεταντιν και φουσικορτ.Τι να πω...Μαλλον περασε κι αυτο.Δευτερα εχω ραντεβου να δω κι εγω το μικρουλι μου.Σας φιλω ολες!!

Mumbasha μου ελπίζω να ήταν κ το τελευταία αυτο που έπαθες πάλι!Απο εδώ κ πέρα ελπίζω να ηρεμήσεις κ να ευχαριστηθείς επιτέλους την εγκυμοσύνη σου!!

Γαστρεντερίτιδα γυρνάει πολύ πάντως!

2 φίλες μου που είναι κ αυτές εγκυούλες κολλήσανε κ μάλιστα η μία νοσηλεύτηκε κ στο νοσοκομείο!

καλή χρονιά με ΥΓΕΙΑ σου εύχομαι!!Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!εχει περασει καμια σας μπουκωμα τελευταια,και αν ναι πως το αντιμετωπισατε?εγω βαζω ronal αλλα επειδη δεν ρωτησα το γιατρο αμα δω οτι συνεχιστει κι αλλο θα τον ρωτησω..μην κανω καταχρηση κι ολας.παντως στιν οδηγιες λεει με τη συσταση γιατρου σε περιπτωση εγκυμοσυνης.

νινου να μας λες νεα σου!ολα θα πανε καλα ;)

Mumbasha ευχομαι κι εγω να ειναι η τελευταια αναποδια,ευτυχως απότι καταλαβα τωρα εισαι καλα!

φιλακια πολλα εγκυουλες καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Τι κάνετε; Καλή χρονιά έχω πει;;; Δεν θυμάμαι! Καλή Χρονιά, λοιπόν.

Εγώ είχα τρεξιματάκια. Είχε τροχαίο ο άντρας μου κ ανησυχήσαμε. Άγιους είχε μαζί του... Αφήστε... Τώρα είναι σπίτι, αλλά στο κρεβάτι, δεν κάνει να σηκώνεται, παρά μόνο για τουαλέτα.

Κατα τ'άλλα μια χαρά! Το μπουμπουκάκι κάνει αισθητή την παρουσία του κ εγώ πετάω απο τη χαρά μου σε κάθε κλωτσιά! Τα παιχνιδάκι απου λέτε εμείς τα κάνουμε κανα μήνα τώρα.Αλλά δεν τον αφήνουμε κ καθόλου στην ηρεμία του, όλο παίζουμε. Άλλο που δεν θέλει κ εκείνος! 6 το ξημέρωμα με ξυπνάει απο τις κλωτσιές!!! :lol::lol:

Μια βραδιά έδινε τόσο δυνατές κ,λογικά, πίεζε την ουροδόχο με αποτέλεσμα να νιώθω τέτοιο κάψιμο...Αφήστε. Τρόμαξα τόσο που πίστευα ότι θα γένναγα πιο νωρίς! Το επόμενο πρωί πήρα το γιατρό κ ευτυχώ; μου εξήγησε οτι είναι φυσιολογικό.

Αύριο θα πάρω να κλέισω ραντεβού,λογικά ή για Πέμπτη ή για Παρασκευή. Και θα πάω πρώτη φορά χωρίς τον αντρούκο μου κ μου κακοφαίνεται...

Εσείς πως πάτε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!

Καλή εβδομάδα να έχουμε!

Μπεμπάκος εμένα η γιατρός μου δεν μου επιτρέπει να χρησιμοποιώ ronal,ούτε otrivin,μόνο φυσιολογικό ορό!Είναι όμως ανάλογα με τον γιατρό!Απο γνωστές μου έχω ακούσει ότι ο δικός τους γιατρός το επέτρεψε!Καλύτερα να τον ρωτήσεις να δεις τί θα σου πεί κ εκείνος!

Κορίνα μου Περαστικά στον αντρούλη σου!Εύχομαι εύκολη κ γρήγορη αναρρωση!

Τα μπεμπέκια μας τρελαίνουν τώρα με τα παιχνίδια τους!!

Εμένα είναι η τελευταία μου εβδομάδα στην δουλειά κ γίνεται χαμός!Προσπαθώ να βάλω μια τάξη κ προς το παρόν δεν τα καταφέρνω.. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα! Τι κανετε?

Νινου μου σου ευχομαι Καλη χρονια και ελπιζω να αρχισε με τους καλυτερους οιωνοθς και να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα μεσα στους επομενου μηνες!

Mumbasha μου ελπιζω να ηταν τα τελευταια που περασες και ο επομενος πονος που θα νιωσεις να ειναι της γεννας! ;) Να προσεχεις !

Κορινα μου περαστικα στον αντρουλη σου ελπιζω να αναρρωσει γρηγορα για να ειναι κοντα σου την επομενη φορα στον γιατρο. Παντως και μενα τις λειστες φορες μου δινει κατι κλωτσιες στα χαμηλα που τρεχω στην τουαλετα :)

Mpempakos εγω που ειχα κρυολογησει ρωτησα τον γιατρο και μου ειπε για physiomer. Elpizv na soy perasei syntoma

Φιλια σε ολες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας εγκυουλες!απ'οτι καταλαβα ειναι αναλογα με το γιατρο μαλλον.στη πρωτη εγκυμοσυνη ειχα παρει ενα ομοιοπαθητικο σπρει που μου το ειχε συστησει η φαρμακοποιος και τελικα ηταν ακαταλληλο για εγκυμοσυνη!!!προσοχη στους φαρμακοποιους!

χρυσα αντε να ξεκουραστεις κι εσυ επιτελους κοπελα μου λιγακι εμεινε!

κορινα περαστικα στον αντρα σου!τι να πω..αλλο τετοιο περιστατικο να μη σας ξαναβρει!

κοριτσια δε θελω να ειμαι παραπονιαρα αλλα τελευταια δεν τη παλευω...κουραζομαι πολυ,δεν κοιμαται και ο μικρος καλα τα βραδια γιατι βγαζει δοντια και εχω φτασει στα ορια μου!απο θεμα κουρασης νιωθω οπως οταν ηταν νεογεννητος..δηλαδη τι θα γινει αμα γεννησω και το αλλο μωρακι? :?

εσεις οι δευτερο μανουλες που κοιμιζετε τα μωρακια σας?εγω εκανα το τραγικο λαθος να τον βαλω μια δυο φορες στο κρεβατι μας...και τωρα εχουμε φαει πακετο.θελω να τον ξαναεκπαιδευσω στο κρεβατακι του αλλα νομιζω δε κανει τωρα που εχει τοσο τα δοντακια του και ξυπναει συνεχεια μεσα στη νυχτα..αδικως κοπος θα ειναι,τι λετε?ξερετε κανενα τροπο να τον ξαναβαλω οταν θα ειναι καλυτερα στο κρεβατακι του?

εχει καμια νεα απο τη μαμναντια?

mumbasha εισαι καλυτερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας εγκυουλες!απ'οτι καταλαβα ειναι αναλογα με το γιατρο μαλλον.στη πρωτη εγκυμοσυνη ειχα παρει ενα ομοιοπαθητικο σπρει που μου το ειχε συστησει η φαρμακοποιος και τελικα ηταν ακαταλληλο για εγκυμοσυνη!!!προσοχη στους φαρμακοποιους!

χρυσα αντε να ξεκουραστεις κι εσυ επιτελους κοπελα μου λιγακι εμεινε!

κορινα περαστικα στον αντρα σου!τι να πω..αλλο τετοιο περιστατικο να μη σας ξαναβρει!

κοριτσια δε θελω να ειμαι παραπονιαρα αλλα τελευταια δεν τη παλευω...κουραζομαι πολυ,δεν κοιμαται και ο μικρος καλα τα βραδια γιατι βγαζει δοντια και εχω φτασει στα ορια μου!απο θεμα κουρασης νιωθω οπως οταν ηταν νεογεννητος..δηλαδη τι θα γινει αμα γεννησω και το αλλο μωρακι? :?

εσεις οι δευτερο μανουλες που κοιμιζετε τα μωρακια σας?εγω εκανα το τραγικο λαθος να τον βαλω μια δυο φορες στο κρεβατι μας...και τωρα εχουμε φαει πακετο.θελω να τον ξαναεκπαιδευσω στο κρεβατακι του αλλα νομιζω δε κανει τωρα που εχει τοσο τα δοντακια του και ξυπναει συνεχεια μεσα στη νυχτα..αδικως κοπος θα ειναι,τι λετε?ξερετε κανενα τροπο να τον ξαναβαλω οταν θα ειναι καλυτερα στο κρεβατακι του?

εχει καμια νεα απο τη μαμναντια?

mumbasha εισαι καλυτερα?

Σ'ευχαριστώ μπεμπάκο μου!!Τελικά όλα μελετημένα είναι!Δεν νομίζω να άντεχα να πηγαίνω στην δουλειά ούτε για μια εβδομάδα παραπάνω!Έχω βαρύνει αρκετά κ νιώθω πολύ έντονα τραβηγματάκια!!Άντε να περάσουν οι μέρες να ξεκουραστώ..

Την έχω στο μυαλό μου κάθε μέρα κ μπαίνω συνέχεια περιμένοντας να μάθω νεα της.Εύχομαι όλα να είναι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε? εύχομαι όλες οι φουσκωκοιλίτσες να είναι καλά!!!!!

Εγώ σήμερα είχα τρομερή ατονία και λίγο ζάλη και έμεινα όλη μέρα ξάπλα..... από δω και πέρα θα συμβαίνουν και αυτά..... Παρασκευή έχουμε γιατρό να δούμε τα ζουζουνάκια μου!!! μου έχουν λείψει.....

Μπεμπάκος το ρονάλ δεν είναι ότι το καλύτερο, προσπάθησε με φυσικολογικό ορό κυκλοφορούν και κάποια με θαλλασινό νερό που είναι κατάλληλα και για μωρά, είναι πιο ήπια..... ή κάποια γιατροσόφια ζεστό νερό με λίγες σταγόνες αιθέραιο έλαιο θυμαριού και κάνεις εισπνοές σκεπάζοντας το κεφάλι με μια πετσέτα...ρώτα βέβαια και τον γιατρό σου αν επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη, αλλά κάνει πολύ καλό.....

Κορίνα περαστηκά στον αντρούλη σου δόξα το θεό δεν έγινε τίποτα χειρότερο.....

Από δω και πέρα οι κλωτσιές και οι κωλοτούμπες θα είναι πιο έντονες και καμιά φορά θα πονάνε και λίγο....και εμένα με πιέζουν πολύ στην κύστη και πονάω πολλές φορές......

Άντε Χρύσα τελευταία εβδομάδα στην δουλειά, μετά ξεκούραση στο σπιτάκι σου!!!!

mumbasha εύχομαι να είσαι καλύτερα κορίτσι μου!!!

Καλό βράδυ σε όλες και φιλάκια πολλά!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσα επιτελους να ξεκουραστεις !

κορινα περαστικα στον αντρα σου!

k γω αναρωτιέμαι τι κάνει η Νάντια, ελπίζω όλα να είναι καλά

Εγω πήγα σήμερα στο Μάνα κ παιδί ο γιατρός μου έδωσε άλλες 15 μέρες άδεια,(διαφορά απο γιατρό σε γιατρό) αυριο θα πάω για δαπάνη να τελειώνω!!!!!!!!!

κορίτσια κλείνω, η μικρη με τάραξε στις κλωτσιές, έχει λόξιγκα :lol: !

Καλό βράδυ

2012.pngMake a pregnancy ticker

J5Q7p2.png

ugTTp2.png

sD1wp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Τί κάνετε?

Δεν είχαμε κανένα νέο απο την Νάντια πάλι?

Σήμερα επιτέλους έχω γιατρό!Θα δω το μπεμπάκι μου!Ανυπομονώ να περάσει η ώρα,εύχομαι όλα να είναι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας εγκυουλες!!!!! τι κανετε????? ειχα καιρο να μπω.....ολα καλα ομως, χθες πηγαμε και στο γιατρο ο μικρουλης ειναι 1700γρ και πολυ ζωηρουλης. δοξα το Θεο ολα πανε καλα. επισης μου ειπε σε κανα δυο βδομαδες να κανουμε το doppler αναπτυξης εμβρυου , εξω θα το κανουμε αυτο εκει που καναμε και αυχενικη και β επιπεδου. το χει κανει καμια αυτο????????

τι εγινε με την Ναντια??????? και γω εχω να μαθω καιρο νεα της??????!!!!!! :?::?:

Κορινα μου περαστικα στον αντρα σου .

Χρυσα ξεκινησε η αδεια σου????? αντε καλη ξεκουραση τωρα.......

Κικι με το καλο να δεις τα ζουζουνακια σου!!!!!

μπεμπακο και γω εχω ακουσει για το ροναλ οτι δεν κανει καλο η συχνη χρηση.

τεσπα κοριτσια μου......να στε καλα και να προσεχετε τις κοιλιτσες σας!!!!!!! τα λεμε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα koupaki μου!

Πωπω,μεγάλωσε ο μπέμπης!Κ εμένα κάπου τόσο θα ειναι δηλαδή ε???

Εγώ doppler θα κάνω στο ιατρείο της γιατρού μου κάθε φορά που θα πηγαίνω.Έκανα κ τον προηγούμενο μήνα!Αν δεν έχει τα καταλληλα μηχανήματα ο γιατρός σου αναγκαστικά θα πρέπει να πας έξω!

Η άδειά μου ξεκινάει απο εβδομάδα!Περιμένω πως κ πως!

Σήμερα είναι μια εφιαλτική μέρα στην δουλειά!Πολλές φωνές,πολύ γκρίνια κ καυγάδες!Σίγουρα θα κάτσω κ παραπάνω!Εύχομαι μόνο να προλάβω το ραντεβού!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοπελες μου.Τι κανετε?Εγω συνηλθα απο τις περιπετειες που ειχα την προηγομενη εβδομαδα αλλα πηγα χθες στο γιατρο και λιγο με απογοητευσε.Οχι για το μωρο ευτυχως,αυτο ειναι καλα και εφτασε τα 700 γραμμαρια αλλα μαλλον εχω ξεκινησει συσπασεις τις οποιες θελει να αξιολογησουμε για να δουμε τι πρεπει να γινει,μου ειπε οτι υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να καταληξουμε με καισαρικη και οχι με φ.τ λογω του σακχαρου,μου ειπε οτι θα κανουμε μερικες ενεσεις κορτιζονης σε 3-4 εβδομαδες για να ειναι σιγουρος για την ωριμανση των πνευμονων μια και φοβαται πολυ μην γεννησω προωρα λογω παλι του σακχαρου και θα κανω και πολλα ντοπλερ για να παρακολουθει την κατασταση του πλακουντα.Αυτα εν ολιγοις και ο δρομος μου φανηκε ξανα πολυ μακρυς....Σας φιλω ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοπελες μου.Τι κανετε?Εγω συνηλθα απο τις περιπετειες που ειχα την προηγομενη εβδομαδα αλλα πηγα χθες στο γιατρο και λιγο με απογοητευσε.Οχι για το μωρο ευτυχως,αυτο ειναι καλα και εφτασε τα 700 γραμμαρια αλλα μαλλον εχω ξεκινησει συσπασεις τις οποιες θελει να αξιολογησουμε για να δουμε τι πρεπει να γινει,μου ειπε οτι υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να καταληξουμε με καισαρικη και οχι με φ.τ λογω του σακχαρου,μου ειπε οτι θα κανουμε μερικες ενεσεις κορτιζονης σε 3-4 εβδομαδες για να ειναι σιγουρος για την ωριμανση των πνευμονων μια και φοβαται πολυ μην γεννησω προωρα λογω παλι του σακχαρου και θα κανω και πολλα ντοπλερ για να παρακολουθει την κατασταση του πλακουντα.Αυτα εν ολιγοις και ο δρομος μου φανηκε ξανα πολυ μακρυς....Σας φιλω ολες

Αχ βρε κοριτσάκι μου τί να σου πω..Υπομονή κ κουράγιο!Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!Απο την στιγμή που θα το παρακολουθείτε συχνά να μην αγχώνεσαι!Να προσέχεις κ να ακολουθεις πιστα τις οδηγίες του γιατρού!

Πάντως το μπεμπέκι σου μια χαρά μεγαλώνει ;);) Φτου φτου!!!Μεγάλωσε!!

Πήγα κ εγω στην γιατρό μου κ είμαστε καλά!

1715γρ ο κύριος!!Κάναμε κ το doppler μας...

Σε ένα μήνα με το καλό πάλι!!

Καλό βραδυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα!

Βλεπω ειχαμε αρκετες επισκεψεις στον γιατρο και τα μικρουλια γινονται ανθρωπάκια, Μπράβο βρε κορίτσια με το καλό! Εγω εχω ακομα μεχρι την Τριτη να δω τν κυριο η την κυρια ποσο εγινε.

Mumbasha moυ στεναχωριεμαι πολυ για αυτα που τραβας τουλαχιστον ο μικρος ειναι μια χαρα! Αυτο εχει σημασια και ο γιατρος σου θελει να ειναι προληπτικος, απλα ακου τον , αλλα πηγαινε και σε κανενα ιερεα να σου διαβασει, θα κανει καλο νομιζω!

Μπεμπακος δεν ειμαι η αρμοδια να σε βοηθησω :) γιατι εμενα σε λιγο κλεινει τα δυο και εχει μερικες νυχτες που κοιματα ακομη μαζι μας. Προσπαθα οσο γινεται και βρισκεις χρονο να ξεκουραζεσαι.

Ευχομαι και εγω η ναντια να ειναι καλα και να ξεκουραζεται.

Καληνυχτα και φιλακια απο μενα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...