Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δημοτικοι Παιδ.Στθ. ΩΡΑ ΜΗΔΕΝ!!!!!!!!!


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια,

με λενε Παναγιωτα και εχω 2 παιδακια!!!!

Ο μεγαλυτερος ειναι περιπου 2 μιση!!!

Τον Ιουνιο ειχα παει περιχαρης τρομαρα μου να κανω την αιτηση να μου τον παρουν στον παιδικο σταθμο της περιοχης μας (Χαϊδαρι).

ΟΧΙ ΜΕΣΩ ΕΣΠΑ!!!!!

μας ειχαν πει οτι τα αποτελεσματα θα εβγαιναν 5 Ιουλιου...

Εκεινη την ημερα λοιπον, περιχαρης πάλι τρομαρα μου, πηρα τηλεφωνο και τι μου λενε "τα αποτελεσματα θα βγουν τελη Αυγουστου" :o:o:o:o:o

τρωμε την πρωτη κρυαδα εκει...

τωρα πριν λιγες μερες πηραμε παλι τηλεφωνο και μας ειπαν οτι

1)δεν εχουν προσωπικο να λειτουργησουν οι σταθμοι γιατι δεν ανανεωθηκαν οι συμβασεις των εκτακτων

2)θα βγαλουν απο το δημο μια προκυρηξη για 2-μηνη προσληψη βοηθητικου προσωπικου αλλα επειδη τωρα θα αναρτηθει η προκυρηξη, ειναι πολυ δυσκολο οι παιδικοι σταθμοι να αρχισουν κανονικα τη λειτουργια τους την 01/09 :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

3) να ξαναπαρουμε τηλεφωνο στις 31/08 και την 01/09 να δουμε τι εγινε....

Δηλαδη κοριτσια αρες μαρες κουκουναρες....

στους δικους σας δημους τι γινεται;;;τι σας εχουν πει;;;

το καλο ειναι οτι μεχρι το Γενναρη δε δουλευω οποτε θα μπορω να κανω την επιλογη μου με ανεση χρονου σε περιπτωση που δεν τον παρουν τελικα στο ...πως να το πω;;;..να το πω "οικο ανοχης";;;;...Αντεεεεεεεε :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφου δε ζουμε σε οργανωμενη κοινωνια, σε ξεφραγο αμπελι ζουμε!!!!!!!!!Δεν το ξερες? Και ολες οι υπηρεσιες μας ειναι για :lol::lol::lol: και για :((:((:((

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aaaaaaaaaaaaaaaaaa!Παναγιωτα κ σε εμας τα ιδια ακριβως!

ακομη δεν εχουν βγαλει τα αποτελεσματα..κ ξεκιναω κ 1\9 δουλεια! :evil::evil:

καλα,θα τον κρατησει η πεθερα μου λιγο,αλλα ποτε σκοπευουν επιτελους να βγουν;;;;;;;;;;;;;;;;εμας ολο μας λενε"τελη του μηνα"!

μα ποτε ειναι επιτελους αυτο το τελος του μηνα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :evil::evil::evil::roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ..Παναγιωτα μου τα παμε και απο το τηλ...

Δε θα μεινω στο γεγονος οτι ο δημοτικος μας σταθμος εχει παρει ολα ξενα παιδιακι..παιδακια ειναι και αυτα και ενδεχομενος οι γονει ςτους να εχουν πιο πολυ αναγκη απο μας..θα σταθω στο γεγονος οτι τον δικο μου αν θα τον επαιρναν θα τον επαιρναν απο τον δεκεμβρη που θα ηταν 2.5 που σημαινει οτιθα εχανε ενα μεγαλο μερος απο το υποτιθεμενο προγραμμα δραστηριοτητων και θα ηταν πισω απο τα αλλα παιδιακια....

και επισης ο Δημοτικος μας σταθμος λειτοργει μεχρι τις 2..αντε τωρα με το νεο ωραριο μεχρι τις 3...και καλα εγω πρωτη χρονια δουλευω μεχρι τις 3..παλη δεν προλαβαινω να τον παρω..ποιος θα παει;;;..

και μη νομιζετε οτι και οι ιδιωτικοι ειναι καλυτεροι...

οσους εχω δει μεχρι τωρα Θεσσαλονικη δυτικες συνοικιες ειναι χαλια...

παλια κτηρια, χωρος εκφρασης εξωτερικος- εστω μια υποτιπωδες αυλη με ταρταν και μια τσουληθρα- ανυπαρκτοι..οι τιμες πανακριβες...

δεν ειμαι ρε παιδια κανενα ψωνιο που θελει να στειλει το παιδι της στο Δελασαλ απο τα 2 του χρονια..αλλα αμα το χαλια συνοιακο κανει 250 και το δελασαλ 300..ε τι θα κανω;;;;..

Αφιστε...πονεμενη ιστορια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

se εμας παντως ο δημοτικος που ειναι διπλα στο σπιτι μας ειναι ,απο αποψη εγκαταστασεων τουλ.,τελειος!εχει τεραστια αυλη με πολλα παιχνιδια,τσουληθρες,καστρα,σπιτακια,κ το κτιριο ειναι μεγαλο κ φωτεινο!

αφου παλαιοτερα οταν τον εβλεπα,νομιζα οτι θα ειναι ιδιωτικος!

αλλα δεν ξερω απο αποψη δουλειας τί γινεται..ας βγουν πρωτα τα αποτελεσματα βεβαια..γιατι οπως παμε.. :evil::evil: ειπαμε..τελη του μηνα..νωρις ειναι ακομη! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλια και ο δικος μας ειναι τελειος απο αποψη εγκαταστασεων...καλοσυντηρημενος με πρασηνο, αυλη με τσουληθρες και παιχνιδοσπητα κλπ..γι'αυτο διαλεξα οταν εκανα τα χαρτια του ΕΣΠΑ δημοτικους...λογω αυτου..

περιμενα βεβεια οτι δε θα πας επαιρναν γιατι η περιοχη που μενω ειναι σχετικα "χαμηλν εισοδηματων"..αλλα ρε συ οι υπολοιποι που εχουνπαιδια και δεν τα παιρνουν στον δημοτικο τι κανουν;;;;;..καθονται σπιτι μαζι τους;;;;..δενκανουν παιδια;;;;..ουτε για δειγμα ιδιωτικος...

αφου λεω τωρα με την απελευθερωση των επαγγελματων, να βρω μια βρεφοκομο και μια νηπιαγωγο, να κανουμε μια εταιρια και να φτιαξω εναν παιδικο στην γκαρσονιερα της πεθερας...η πεθερα μου μια χαρα θατα παει με τα παιδιακια...θα τους μαγειρεει, θα τους σερβιρω πλουσιο και με ποικιλια ποιοτηκο προινο...αυλη-καλα ΟΚ ειναι μικρη αλλα υπαρχει- με πρασινο εχω..πεζοδρομος ειναι...θα χεστω στο ταλλιρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσα αν το κανεις,θα σου στειλω τον γιωργο πρωτο πρωτο!θα ειμαι κ ησυχη οτι απο αποψη φαγητου θα τρωει βασιλικα! ;):D:D:D:D:D:D:D:D

υποθετω οτι οι υπολοιποι επιστρατευουν παππουδογιαγιαδες,αν δεν εχουν χρηματα για ιδιωτικο..τί να πω.. :?:?:?

προς το κεντρο ειδες αν εχει καλους ιδιωτικους;ωστε να σε βολευει κ με τη δουλεια.. :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχει ουτε στο κεντρο..τουλαχιστων μεχρι ενα σημειο..

οι περισσοτεροι φυσιολογικοι αποαποψη εγκαταστασεων ειναι ειτε Ανατολικα, ειτε περιφερειακα ειτε Ωραιοκαστρο...

καποια εχουν λεοφορειο..αλλα δεν θα ηθελα λεοφορειο..

Στο κετρο υπαρχουν μονο η μεριμνα του παιδιου αλλα εκει το εχασα το παιχνιδι και μονο αν βρω κανενα βαρβατο βυσμα θα μας παρουν..

ασε εχω απογοητευτει τρομερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για τη μεριμνα του παιδιου εχω ακουσει κ εγω καλα λογια..

τί να σου πω βρε χρυσα μου..ετσι οπως το θετεις,καλυτερα ενας παιδικος κοντα στη μαμα σου,στη νεα πολιτεια,κ ας κανεις κυκλο για τη δουλεια..αλλη λυση δε βλεπω.. :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια δεν ξερω τι περιοχη ειστε

παντως εδω στο ιλιον

τα αποτελεσμετα γηκαν αμεσως

τα βγαλανε και στο ιντερνετ

μοριοδοτουν ξεχωριστα τους ελληνες - μονιμους κατοικους της περιοχης - εχει και ξενα παιδακια

αλλα οκ και τι εγινε

ολα παιδακια

γιατι στον ιδιωτικα που τα πηγαινα δεν ειχε;

τουλαχιστον τα μισα

μην νομιζεται οτι ειναι καλυτερα

και εμας εβγαλε ανακοινωση στο ιντερνετ οτι αρχιζουμε αρχες σεπτεμρη κανονικα

τι να πω

μαλλον ειναι ανα περιοχες

και την προκυρηξη του προσωπικου τηη ειχαν γαλει νωρις παλι

μακαρι να πανε ολα καλα

γιατι χανονται πολλες εργατοωρες ετσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρ_κερ στο Χαϊδαρι μενω...Λογικα ο καθε δμος θα εχει τα δικα του ..ως συνηθως...

απλα μου ειπαν οτι αυτο συμβαινει σε πολλες περιοχες..

Ιουλια μου και εσεις τα ιδια ε;;; :evil::evil::evil:

τι να πω;;;

Χρυσα μου, μωρε να σου πω τελεια η ιδεα με τη φυλαξη παιδιων!!! :!::!::!:

Αααα μου ειπαν επισης το κορυφαιο...παιδακι που τα δεχτηκαν απο το εσπα υπαρχει περιπτωση να μην τα παρουνε ..γιατι δεν θα εχουν προσωπικο :o:o:o:o

Χελιδονακια..δυστυχως στη χωρα μας οποιος δεν εχει λεφτα ή θα μεινει αγραμματος ή δε θα εχει την υγεια του...εκει καταντησαμε :(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμας ολο μας λενε"τελη του μηνα"!

μα ποτε ειναι επιτελους αυτο το τελος του μηνα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :evil::evil::evil::roll::roll::roll::roll::roll:

τόσους μήνες έχει ο χρόνος, κάποιον θα πετύχετε!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

τι αγχώνεσαι? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμας τα αποτελεσματα βγηκαν μετα το 15 Αυγουστο, ειναι ακομα αναρτημενα στην καγκελοπορτα..ο παιδικος φυσικα κλειστος εδω και 2 μηνες.

Δεν ξερω τι γινετε στο θεμα προσωπικο..εδω ο δημος δεν εχει λευτα να ποτησει τα δεντρα και το γρασιδι στην γειτονια μας- ειναι ολο το καλοκαιρι αποτηστα και εχουν ξεραθει τα παντα- αλλα και τι να πεις..

δεν ξερ παιδια...απο τη μια λες..να παει ιδιωτικο που θα ειναι ολο το χρονο οπου θα μπορεις να επισημανεις καικατι που δεν σου αρεσει- γιατι στους δημοσιους τολμα κατι να πεις..σου βγαζουν μια γλωσσα νααααα.

Παντως ναι ειναι απο τον δημο παιδια...τι να πω..

Παναγιωτα μου εχεις δικιο..τη σημερον ημεραν πρεπει να εχεις λεφτα να κανεις οτιδηποτε αλλιως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα κι εμείς παράσαμε μέσω ΕΣΠΑ στον Α δημοτικό παιδικό σταθμό Ευόσμου , οι οδηγίες στην ιστοσελίδα λένε να γραφτούμε εως 6 Σεπτεμβρίου , άσχετα που ο σταθμός είναι ακόμη κλειστός. Είναι η πρώτη φορά που πηγαίνουμε παιδικό , υπάρχει κάποια μανούλα που γνωρίζει κάτι για αυτό το σταθμό? Επίσης ήθελα να ρωτήσω όταν τα αγγελούδια μας θέλουν να πάνε τουαλέτα αν χρειάζονται βοήθεια π.χ. σκούπισμα σε κακάκια τα βοηθάνε? Τέλος έχω μια διαφωνία με το σύζυγο πάνω στο θέμα συμπεριφοράς του παιδιού , δηλαδή εγώ λέω πως αν κάποιο παιδί τη χτυπήσει να πάει να το πει στη δασκάλα , ενώ ο σύζυγος λέει να το ανταποδώσει να μη γίνει λέει αγαθιάρα και της τρώει. Εσείς τί λέτε? Συγγνώμη για το μεγάλο ποστ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι δημοτικοί ανοίγουν στις 1/9 οπότε τότε θα πάτε για την εγγραφή

Τον συγκεκριμένο παιδικό δεν τον ξέρω αλλά ο γιός μου που πήγαινε στην Σταυρούπολη τα βοηθούσαν στην τουαλέτα.

Για το θέμα της συμπεριφοράς θα συμφωνήσω μαζί σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω επισης. Ας μη μαθουμε στα παιδια μας το οφθαλμον αντι οφθαλμου. Ειναι κριμα τοσο μικρα να μαθουν οτι με τη βια λυνονται τα προβληματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω θα συμφωνησω με τα κοριτσια οσον αφορα στη συμπεριφορα...θα πρεπει να μαθουν να λυνουν τα προβληματα με αλλο τροπο.

για την τουαλετα δε ξερω..και εγω το εχω αγχος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στην τουαλέτα τα βοηθάνε τα παιδάκια, είναι δυνατόν να μην τα βοηθάνε? :?

εγώ θα συμφωνήσω εν μέρει με τον σύγυζο της Ευφροσύνης, θα ήθελα δλδ το παιδί μου να ανταποδώσει με κάποιον τρόπο είτε φραστικά είτε με το ίδιο τρόπο ....... και όχι να τρέξει στην δασκάλα γιατί έτσι πάντα θα της τρώει και θα είναι το αδύναμο παιδί!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου δε ξέρω, εγώ της είπα να φωνάζει δυνατά και να λέει "μη με ξαναχτυπήσεις" για να τραβάει και τη προσοχή της δασκάλας. Δε θέλω να τη κάνω επιθετική . Ακόμη και στη παιδική χαρά της λέω όπου βλέπει παιδάκια που πετάνε χώματα ή μαλώνουν , να φεύγει. Στο παιδικό σταθμό , θέλω να τη κάνω να καταλάβει ότι οι καλοί τρόποι υπερισχύουν κι ότι τα επιθετικά παιδιά απλά τα κάνουμε πέρα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω πιστευω οτι παιζει πολυ μεγαλο ρολο η ηλικια του παιδιου..

δηλαδη οσο πιο μικρο ειναι το παιδι τοσο λιγοτερο εως καθολου θα πρεπει να ενισχυουμε τις βιαιες συμπεριφορες.

Δηλαδη σε ενα παιδακι 2 μιση ετω ή τριων με τπτ δε θα του ελεγα να αντεπιτεθει..ουτε βεβαια να λυσει τις διαφορες με πολιτισμενο τροπο γιατι κατι τετοιο ειναι ανεφικτο λογω ηλικιας...

μεγαλη σημασια παιζει η δασκαλα που τα προσεχει και πως προαγει τις καλες σχεσεις και το παιχνιδι μεταξυ τους!!!!! και φυσικα η αγωγη απο το σπιτι!

Μεγαλωνοντας το παιδι μπορει να διεκδηκει καλυτερα καποια πραγματα χωρις απαραιτητα να μπαινει σε καβδαδες ..αν και καποιες φορες ειναι αναποφευκτο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααααααααχχχχχχχχχ και Γκρρρρρρρρρρ μαζι!!!

Τελικα τα αποτελεσματα θα βγουν τη Δευτερα 05/09... :o:o:o

αν δεν τον παρουν εχουν να φανε μια ενσταση νααααααααα με το συμπαθιο.... :evil::evil::lol::lol:

ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΑΝ ΑΥΡΙΟ!!!!! :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα και από μένα

εμάς στο δήμο μας τα αποτελέσματα βγήκαν τέλος Ιουλίου, αλλα μέχρι και την Παρασκευή ο παιδικός ήταν κλειστός και στα τηλέφωνα νέκρα.

υποτίθεται ότι Δευτέρα θα ανοίξουν. την μικρή μου 2.5 ετών την έχουν δεχτεί αλλά δυστυχώς δεν καταφέραμε το καλοκαίρι να κόψουμε την πάνα και ως τώρα δεν έχω καταφέρει καν να μιλήσω με κάποια από τις δασκάλες να μου πουν τελικά τι ισχύει. όταν είχαμε κάνει την αίτηση μας είχαν πει οπωσδήποτε έπρεπε να κόψει την πάνα αλλά εγώ δεν θέλω να το πιέσω άλλο το παιδί. έρχεται και αδελφάκι με το νέο έτος και είναι πολύ σημαντικό να είναι χαρούμενη στον παιδικό και να εγκλιματιστεί ομαλά. ευτυχώς έχουμε δει πραγματικά πολύ καλούς ιδιωτικούς σταθμούς στην περιοχή μας. και τα 250ε τον μήνα που μου είπαν ότι είναι το κόστος του δημοτικού δεν είναι και λίγα, οι ιδιωτικοί είναι κοντά στα 400 και δεν κλείνουν 3 μήνες, κρατάνε τα παιδάκια μέχρι 5 (αν θέλουν οι γονείς φυσικά) και φυσικά δεν έχουν θέματα με την πάνα, δεν έχεις το άγχος κάθε 2 μήνες αν θα ανανεωθεί η σύμβαση των δασκάλων κτλ κτλ ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα Αννα Μαρια... :D:D:D

Καλε 250 ειναι τα τροφεια στο δημο σας :o:o:o πλακα μας κανουν καλε;;;; :?:?:?

Εδω..αν τελικα μας παρουν ειναι 130 (για εισοδημα απο 40.000+)

εννοειται οτι σε συμφερει ο ιδιωτικος. ;);)

Καλη αρχη στη μικρουλα σου και με το καλο το νεο σας μελος!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα , έχω ακόμη μια ερώτηση. Όταν έκανα την αίτηση για τους δημοτικούς παιδικούς σταθμούς , μου είπαν να πάω και κάπου αλλού για να κάνω μια συμπληρωματική αίτηση για το ΕΣΠΑ. Εμάς τελικά μας πήραν μέσω ΕΣΠΑ , τα υπόλοιπα παιδάκια (για τους δημοτικούς παιδικούς σταθμούς πάντα) θα επιλεγούν από του δήμους? Θέλω να πω σε κάθε παιδικό σταθμό όλες οι διαθέσιμες θέσεις ήταν μέσω ΕΣΠΑ? Θα βγουν κι άλλα αποτελέσματα? Ξέρετε κάτι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...