Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2010 Νο3/"Διανυκτερεύει"


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευγενια πηγαινε σε θεμα με Ταλιμπανακια!!! ρε συ! πώς του εσκισε το ουλο του ανθρωπου :o

Ελενη αν σας πω οτι εβαλα video με τις πρωτες μερες που ηταν ο μπεμπης σπιτι και ακουσα το γατισιο κλαμμα του και τωρα με επιασαν εμενα τα ζουμια...θα γελατε;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερώτηση: οι τρελαμένες ορμόνες της εγκυμοσύνης και της λοχείας, πότε επιτέλους ηρεμούν;;; Γιατί είναι προφανές ότι είμαστε όλες λαλημένες!! :-p:-p8-}8-}:))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαστε Ευγενία, μείνε κι εσύ λίγο ακόμα!

Εγώ λόγο αρρώστιας μόνο για ύπνο μπορώ να πάω, η... εργασία θα πρέπει να περιμένει γιατί αν αρρωστήσουμε και οι δύο καήκαμε.

Είσαι Καρκίνος με Καρκίνο ε;; πω πω τρελή ευαισθησία κι εσύ! Τα καλύτερα παιδιά είναι οι Τοξότες βρε (τι να πω κι εγώ αν δεν παινέψεις το σπίτι σου... ;) ). Πραγματικά πάντως, αν κρίνω από τη γιαγιούλα μου που είναι και αυτή Τοξότης, τότε πραγματικά θα γίνουν και γαμώ τα παιδιά!

Ρούλα, είμαστε πολύ χαζομαμάδες! απορώ αν θα έκανα δεύτερο αν θα έκανα τα ίδια, αν θα ένιωθα τα ίδια... είχες γράψει κάτι πολύ καλό, οτι η αγάπη πολλαπλασιάζεται! σίγουρα έτσι θα είναι! Ισως βέβαια να μην το μάθουμε ποτέ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουτε κι εγω εγραψα την ιστορια τοκετου...αλλα δε μπηκα στον κοπο γιατι ηταν κατι προγραμματισμενο δυστυχως κι ετσι μια καισαρικη δε λεει και πολλα :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαστε Ευγενία, μείνε κι εσύ λίγο ακόμα!

Εγώ λόγο αρρώστιας μόνο για ύπνο μπορώ να πάω, η... εργασία θα πρέπει να περιμένει γιατί αν αρρωστήσουμε και οι δύο καήκαμε.

Είσαι Καρκίνος με Καρκίνο ε;; πω πω τρελή ευαισθησία κι εσύ! Τα καλύτερα παιδιά είναι οι Τοξότες βρε (τι να πω κι εγώ αν δεν παινέψεις το σπίτι σου... ;) ). Πραγματικά πάντως, αν κρίνω από τη γιαγιούλα μου που είναι και αυτή Τοξότης, τότε πραγματικά θα γίνουν και γαμώ τα παιδιά!

Ρούλα, είμαστε πολύ χαζομαμάδες! απορώ αν θα έκανα δεύτερο αν θα έκανα τα ίδια, αν θα ένιωθα τα ίδια... είχες γράψει κάτι πολύ καλό, οτι η αγάπη πολλαπλασιάζεται! σίγουρα έτσι θα είναι! Ισως βέβαια να μην το μάθουμε ποτέ!

μη λες βλακειες!!!!!(για την τελ.φραση μιλαω) [-x[-x[-x[-x[-x[-x[-x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερώτηση: οι τρελαμένες ορμόνες της εγκυμοσύνης και της λοχείας, πότε επιτέλους ηρεμούν;;; Γιατί είναι προφανές ότι είμαστε όλες λαλημένες!! :-p:-p8-}8-}:))

:lol::lol:

Κοίτα, έτσι όπως μας κόβω, θα αργήσουν ποοολύυυυ να ηρεμήσουν οι τρελαμένες μας ορμόνες!!!

Αχ Μαριέττα, εγώ δεν έχω βιντεάκια από τις πρώτες μέρες γαμώτο... μόνο φωτογραφίες τραβούσα, αργότερα άρχισα και τα βιντεάκια. Αυτό το γατίσιο κλαματάκι που λες... πω πω...

Ούτε εγώ έγραψα την ιστορία του τοκετού μου! και ήταν και επεισοδιακή η άτιμη!

Λέω ότι ίσως να μη μάθω ποτέ γιατί δεν με βλέπω να κάνω δεύτερο δυστυχώς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από τότε που έγινα μαμά, νιώθω αγάπη και πόνο και έγνοια ακόμα και για παιδάκια που δεν ξέρω καν (από ιστορίες που ακούω, διαβάζω κλπ). Κάτι σαν "όλα τα παιδιά είναι παιδιά μας".. νιωθετε έτσι;;

Και σκέφτομαι.. αν νιώθω έτσι για ξένα παιδιά, τότε σίγουρα κι ένα 2ο δικό μου θα το αγαπήσω το ίδιο πολύ με το Φίλιππο..

Η αγάπη δε μοιράζεται..η αγάπη πολλαπλασιάζεται..

Ελένη ποτέ μη λες ποτέ... κι εγώ δύσκολο το βλέπω... αλλά ποτέ δεν ξέρεις! ;)

Ούτε εγώ έχω πολλά βιντεάκια... πόσες φορές είπα "να'χα την κάμερα στο χέρι τώρα" αλλά εκείνη την ώρα θες να ζήσεις την στιγμή.. αν τρέξεις να πάρεις την κάμερα, να την ανοίξεις, να την ρυθμίσεις κλπ, πάει... την έχασες την στιγμή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα ήταν αρκετά επεισοδιακή η γέννα μου, αν και προγραμματισμένη...

Θα κάτσω να τη γράψω κάποια στιγμή την ιστορία, έτσι να υπάρχει σαν ανάμνηση...

Μαζί με τις δυο τσάντες από τα πλαστικά κουτάκια των ενέσεων που έκανα κάθε μέρα, θα του τα δείχνω αύριο μεθαύριο και θα του λέω "βλέπεις τι τράβηξα για να σε φέρω στον κόσμο κι εσύ δεν τρως το φαΐ σου/δεν διαβάζεις/δεν γυρνάς νωρίς στο σπίτι" και πάει λέγοντας!! =))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχουν αρχίσει τα μικρά σας να περπατάνε? Εμένα δεν μπορεί να μπουσουλίσει αν και το προσπαθεί και νευριάζει αλλά στο περπάτημα είναι αστέρι - η μέση μου είναι χάλια. Όλη μέρα θέλει να τον κάνω βόλτα. #:-s#:-s#:-s

Ο Νωντάκος για χάδι έχει τις μάπες και όταν νευριάζει βάζει και νύχια - έτσι του έκοψε το ούλο. Είχε έρθει σήμερα ο Νικόλας που είναι 4 μηνών και προσπαθούσε να του πιάσει το πρόσωπο. Έτοιμος ήταν να τον γδάρει!! Τους είχαμε σε απόσταση. Στην βαπτιστήρα μου χθες που είναι 1,5 χρονών χθες της τράβηξε μια αλλά πάλι καλά δεν έβαλε η μικρή τα κλαματα. Ίσως δεν ήταν πολύ δυνατό.

Ούτε και εγώ έγραψα την ιστορία του τοκετού - δεν είχα χρόνο ούτε όρεξη να κάτσω να την γράψω.. εγώ με φυσιολογικό αλλά προγραμματισμένα, χωρίς ιδιαίτερες εκπλήξεις..

Πραγματικά η περίοδος του θηλασμού ήταν υπέροχη. Όταν πλέον δεν πόναγα και ο μικρός έπινε ευχάριστα και γρήγορα το απολάμβανα απίστευτα..Αξίζει πραγματικά η ταλαιπωρία της αρχής - πόναγα πάρα πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρούλα κι εγώ ακριβώς έτσι νιώθω! όλες μας πιστεύω. Πόσο αλήθεια είναι αυτό που λένε ότι αν δεν γίνεις μαμά δεν μπορείς να καταλάβεις τι είναι πραγματική αγάπη και πραγματικός πόνος... Κάθε φορά που τυχαίνει να πάω στην εκκλησια να ανάψω ένα κεράκι, ή όποτε περνάω από εκκλησία και κάνω το σταυρό μου και παρακαλώ την Παναγία να έχει γερό το μωράκι μου, κάθε μα κάθε φορά κλαίω. Δεν ξέρω γιατί, αλλά κλαίω!

Εντάξει ποτέ δεν λέω, ειδικά αν μας τύχει εννοείται ότι θα το κρατήσω, απλά στην παρούσα φάση δεν μας βλέπω να το επιδιώκουμε γενικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουλα παντα ενιωθα ετσι οπως λες για παιδακια και παντα ηθελα ενα δικο μου παιδι απο οταν ημουν μαθητρια λυκειου φαντασου,οποτε οταν εχασα το εμβρυο πριν τον μπεμπη,εχασα την γη κατω απο τα ποδια μου κι αργησα να το παρω αποφαση για να ξεκινησουμε ξανα με τον Μανο...

αυτο ομως που μου εχει κανει τρελη εντυπωση ειναι τα συναισθηματα του Μανου οταν γεννηθηκε το παιδι μας,που τυχαινει να βλεπει παιδακια στο δρομο και τωρα τα χαζευει και γελαει,που αν δουμε ταινιες με παιδια τον αγγιζουν απιστευτα και συζηταει για μερες την ταινια...κι ο ιδιος το παραδεχεται οτι ο μικρος τον αλλαξε πολυ!!!

παντως κοριτσια νιωθω ετοιμη για δευτερο αλλα μη το πειτε πουθενα!!! ;);) μακαρι να μπορουσαμε οικονομικα να το αντεχαμε και θα το εκανα κι αυτη την στιγμη που λεει ο λογος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε ο δικός μου μπουσουλάει.. σέρνεται, κάνει τούμπες δεξιά αριστερά, αλλά άμα είναι να μετακινηθεί κάπου, φωνάζει μαμααααααααααααα και σηκώνει χέρια... "ταξί, πήγαινέ με μέσα"!! =))=))

Άμα τον κρατάω όρθιο, κάνει βηματάκια... και κορδώνεται!! :D

Τη βλέπω τη δουλειά, δεν πρόκειται να μπουσουλήσουν.. κατευθείαν στο περπάτημα θα πάνε.. ξέρω πολλά παιδάκια που έτσι το έκαναν..

Μαριέττα κι εγώ ήθελα παιδί από πολύ μικρή... θυμάμαι τον εαυτό μου να λέει στην τρίτη λυκείου, θέλω μωρό!! :lol: Κι εγώ έχασα δύο πριν το Φίλιππο, τραυματικές εμπειρίες, αλλά δεν το έβαλα κάτω ούτε στιγμή. Είναι του χαρακτήρα μου ίσως...

Αυτό που λέω είναι αυτό που είπε η Ελένη... αληθινή αγάπη, αληθινός πόνος...

Κι εγώ τον σταυρώνω κάθε βράδυ Ελένη, παρακαλάω την Παναγία μας να τον έχει γερό κι ευχαριστώ το Θεό που μου τον έστειλε... πάλι τα ζουμιά θα με πάρουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία εμένα ακόμα δεν περπατάει. Στέκεται βέβαια όρθια αλλά πάντα την κρατάω γιατί ακόμα δεν είναι σταθερό το πάτημά της, πατάει σαν μπαλαρίνα μερικές φορές! Το μπουσούλημα το παλεύει εδώ και μέρες, αλλά ακόμα δεν πηγαίνει μακριά! Δεν έχω δοκιμάσει να την αφήσω όρθια στο πάτωμα και να την κρατάω και να προχωράω κι εγώ, να δω αν θα κάνει βηματάκια... θα το προσπαθήσω αύριο!

Ρούλα η ατάκα αυτή που λες (βλέπεις τι τράβηξα κλπ) μου θυμίζει ατάκες που άκουγα μικρή να της λένε σε άλλα παιδιά και νευρίαζα! τώρα κατάλαβα πόσο δίκιο είχαν αυτές οι μάνες που το έλεγαν!

Μαριέττα κι εγώ τα ίδια ήμουν, ειδικά επειδή με τη μαμά μου έχω μόλις 20 χρόνια διαφορά ήθελα κι εγώ να κάνω παιδάκι από πολύ μικρή. Αλλά όσο περνούσαν τα χρόνια έλεγα "άλλο ένα χρόνο ακόμα" και τελικά έφτασα στα 30! δεν είναι αργά βέβαια δεν λέω. Ο Στέλιος ήταν πάντα έτσι όπως λες με τα παιδάκια γνωστών ή τα παιδάκια στο δρόμο. Εκείνος ήθελε μόλις παντρευόμασταν (πριν 4 χρόνια) να ήμουν ήδη έγκυος! εγώ βέβαια τότε μόλις είχα αλλάξει δουλειά και ούτε να το σκεφτώ δεν μπορούσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω νομιζω οτι μαλλον θα περπατησει πριν μπουσουλησει...μπουσουλαει στο κρεββατι,αλλα στεκεται ορθιος και χωρις να κρατιεται κανει δυο βηματακια και πεφτει...αν τον κραταω ομως εγω,δε κουνιεται :?:? γιατι;;;;

στρατα εχετε;εγω τον βαζω και φευγει σφαιρα!!!χθες πηγε να βγει στην βεραντα...εχει πλακα οταν νιωθω οτι αρχιζω να τον ψαχνω μες στο σπιτι :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ είμαι υπέρ του δεύτερου παιδιού και για αυτό είναι μέσα στο πρόγραμμα μας να ακολουθήσει μέσα στο επόμενο έτος άλλη μια εγκυμοσύνη. Καλά μην λέτε πολλά ότι δεν θα κάνετε και άλλο - μην ξεχνάτε την Κατερίνα που όταν πήρε την απόφαση ότι δεν θα κάνει άλλο, έμεινε έγκυος.... ;););)

Νομίζω ότι όλες μας έχουμε αλλάξει πάρα πολύ στο θέμα παιδιού - δεν μπορώ να ακούω για παιδάκια που έπαθαν κάτι. Φρικάρω όταν σκέφτομαι πως θα νιώθει αυτή η μάνα και φοβάμαι απίστευτα για το παιδάκι μου. Μακάρι να μας έχει όλους καλά ο θεός και περισσότερο τα παιδάκια μας.

Σας αφήνω εγώ σιγά σιγά γιατί ο Επαμεινώνδας τις τελευταιες μερες ξυπνάει στις 6.30 και σήμερα με έχει ξυπνήσει από τις 6... δυο μικρά δοντάκια είναι η αιτία..

Καληνύχτα και όνειρα γλυκά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καληνύχτα Ευγενία! Εχεις δίκιο αλλωστε κι εγώ αυτό είπα, ότι αν τύχει φυσικά και θα το κρατήσω. Συνειδητά όμως... δεν ξέρω. Μακάρι πάντως γιατί θα το ήθελα άλλο ένα παιδάκι! ένα όμως, γιατι έχουμε και ιστορικό για δίδυμα και οι δύο και αφού δεν μας έκατσε στο πρώτο παιδί, φανταστείτε τα επόμενα να είναι δίδυμα!!! :shock::shock:

Μαριέττα εγώ δεν θέλω να τη βάλω σε στράτα, αλλά τελικά βλέπω ότι όσα μωρά μπήκαν σε στράτα περπάτησαν πολύ γρήγορα και εύκολα... τώρα είμαι σε δίλημμα, εχω αρχίσει να αναθεωρώ μου φαίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ του έχω στράτα και δεν τον προλαβαίνεις! Σίφουνας! Και δυνάμωσαν πολύ και τα πόδια του!

Τις τελευταίες 2-3 μέρες του'χω στρώσει στο σαλόνι, στο Γ των καναπέδων, χαλάκια από κάτω, κουβερτάκι, πάπλωμα από πάνω, παπλωματοθήκες κλπ, για να μην χτυπάει και να'ναι κάπως μαλακά και ευτυχώς απασχολείται λίγο εκεί με τα παιχνίδια του. Κάνει κι εκείνος απόπειρες μπουσουλήματος αλλά καταλήγει να έρπεται.. :P

Πάω κι εγώ κορίτσια, μπας και συμμαζέψω τα πιο πολλά, να μην τα έχω το πρωί...

Αν δεν προλάβω να μπω το πρωί, φιλάκια και στις υπόλοιπες και θα τα πούμε με το καλό από Τρίτη - δε νομίζω να'χουμε ίντερνετ στην Εύβοια.

Φιλάκια πολλά, καληνύχτα!! :YMHUG::x:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό είναι το καλό με τη στράτα, δυναμώνουν τα ποδαράκια τους και περπατάνε ευκολότερα! αλλά φοβάμαι μη μου κάνει στραβά πόδια που λένε, είναι και κοριτσάκι... πως θα γίνει η star Ελλάς του 2027;; :lol::lol:

Καληνύχτα Ρουλίτσα, καλά να περάσετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουλα καλο ταξιδι και να περασετε ομορφα!!

Ελενη εμας η γιατρος μας ειχε πει οχι σε στρατες και περπατουρες,αλλα μου ειχε δωσει η αδελφη μου των παιδιων της..εκεινη τα εβαλε σε στρατα και περπατησαν σχετικα γρηγορα...γι αυτο και το κανω κι εγω...τι να πω!! λες Ρουλα να κατεβασω παπλωματα απο τις ντουλαπες αυριο και να το κανω χειμωνιατικο το σαλονι :roll::roll:

Να πω κι εγω καληνυχτα κι αυριο με το καλο να μαζευτουμε παλι!!

φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό είναι το καλό με τη στράτα, δυναμώνουν τα ποδαράκια τους και περπατάνε ευκολότερα! αλλά φοβάμαι μη μου κάνει στραβά πόδια που λένε, είναι και κοριτσάκι... πως θα γίνει η star Ελλάς του 2027;; :lol::lol:

Καληνύχτα Ρουλίτσα, καλά να περάσετε!

:lol::lol::lol:

Το βασικό με την στράτα είναι να την έχεις σε τέτοιο ύψος ώστε να πατάει καλά με το πέλμα, να μην πατάει μόνο στις μύτες!! Κοίτα αν πάρεις τελικά, να διαλέξεις μοντέλο που να'χει δυνατότητα ν'αλλάζει ύψος σε διάφορα σημεία! ;)

Φυσικά δεν είναι για να τα έχουμε με τις ώρες. Στις οδηγίες της Chicco που του πήρα εγώ λέει μέσα όχι πάνω από 20 λεπτά..

Μαριέττα 2 μέρες τώρα έχει κάτσει αρκετά - δοκίμασέ το, δεν έχεις να χάσεις τίποτα!! ;)

Ευχαριστούμε κορίτσια!!! Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό είναι το καλό με τη στράτα, δυναμώνουν τα ποδαράκια τους και περπατάνε ευκολότερα! αλλά φοβάμαι μη μου κάνει στραβά πόδια που λένε, είναι και κοριτσάκι... πως θα γίνει η star Ελλάς του 2027;; :lol::lol:

Καληνύχτα Ρουλίτσα, καλά να περάσετε!

Ελενη η ανιψια μου και χωρις στρατα ειχε στραβα ποδαρακια και τωρα ειναι κορμακι φιδισιο :lol::lol:

παντως δεν τον εχω και με τις ωρες στην στρατα..αντε καμια ωρα στο συνολο..πιο πολυ ειναι ορθιος μεσα στο παρκο και κρατιεται με το ενα χερι και κανει τον Ταρζαν!! εχει πλακα να τον βλεπεις να κρατιεται με το ενα και να σκυβει για να πιασει κατι με το αλλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μαγαζί είχε απλή εφημερία σήμερα :lol::lol:

Δεν ήρθε και το Αναστασάκι μας που την περίμενα!

Κι εγώ στο μπαλκόνι βγήκα να κάνω ένα τσιγάρο και πάω κι εγώ για ύπνο. Μην ανησυχείτε θα κατεβάσω τα ρολά!!!

Καληνυχταααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ζητάω συγκεκριμένα την μπροστινή μπάρα ασφαλείας ενός παλιού καροτσιου 3 σε 2 μάρκας cangaroo sharah verde (του μεγάλου καροτσιου και όχι του καθίσματος αυτοκινήτου). Έχω μόλις γεννήσει το δεύτερο παιδάκι μου και το ξέχασα στην παιδική χαρά και χάθηκε και έτσι γίνεται άχρηστο και μη ασφαλές για το μωρό. Δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να πάρω καινούργιο... Εάν έχει κάποια μαμά ένα παρόμοιο μοντέλο και δεν το χρειάζεται και μπορεί να μου βγάλει την δική της μπάρα ( με πληρωμή) το χρειάζομαι επειγόντως. Σας ευχαριστώ!
    • Κορίτσι μου καταρχάς συγχαρητήρια! Πλέον και υπερηχογραφικά επιβέβαιωσες την εγκυμοσύνη σου κι όλα δείχνουν ό,τι έπρεπε να δείξουν με βάση την εβδ κύησης. Αυτό για τη μέτρηση μη σε απασχολεί, ούτως ή άλλως το βίωσες και με προηγούμενη εγκυμοσύνη όπως λες κι όλα πήγαν καλά! Κι εμένα μου το μετρήσαν 6 μέρες μικρότερο απ' την μέτρηση με βάση την ΤΕΡ, αλλά μεγαλώνει σταθερά με αυτό το ρυθμό μέχρι στιγμής. Επίσης, να έχεις κατά νου ότι η μέτρηση με βάση την ΤΕΡ λαμβάνει υπόψη έναν ιδανικό κύκλο 28 ημερών και με ωορρηξία 14η μέρα, που είναι το φουλ ιδανικό σενάριο. Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη - επίσης, σ αυτή τη φάση το έμβρυο είναι τοσοδούλικο οπότε είναι δύσκολο να μετρηθεί με ακρίβεια.  Όσο για την τομή, δεν έχω γνώση να σου απαντήσω, αλλά καλώς πιστεύω σκέφτεσαι να μιλήσεις με κάποιον γιατρό ίσως πιο εξειδικευμένο σε εγκυμοσύνη μετά από καισαρική που ίσως σε κατατοπίσει καλυτερα 😊 
    • Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! ❤️ μ' έπιασε και μια μικρότερη κρίση σήμερα στο σούπερ πάλι, αλλά αυτή τη φορά έπραξα αμέσως και έκανα αυτό με τις αναπνοές, ευτυχώς όλα καλά 😊 Αύριο έχω βιντεοκλήση με τη γιατρό μου (εν τω μεταξύ αυτή το π΄ροτεινε, δε ξέρω γιατί 😅, μάλλον για να τσεκάρει πως πάω με τη λοίμωξη) και θα της το αναφέρω ως γεγονός. Εγώ τώρα έχω κλείσει ένα ακόμα υπέρηχο την άλλη βδομάδα 18 του μηνός που θα έχω μπει με το καλό στην 11η εβδ και μετά από 2 εβδ έχω την αυχενική. Εύχομαι να φτάσουμε αισίως σ' αυτό το στάδιο όλες μας 🙏 κι εμένα δε σας κρύβω μ επιασαν κάτι ανασφάλειες πάλι, κυρίως γιατί φοβήθηκα μην η κρίση πανικού το Σάββατο έκανε κακό στο μωράκι, αλλά πρέπει να εμπιστευτώ το σώμα μου και το μωρό μου 💖 
    • Πραγματικά δε με πτοεί τίποτα. Ας είναι καλά η μπουμπού... εγώ αντέχω!!! 2,5 μήνες είναι... θα περάσουν! 🙂
    • Ωχ βρε κορίτσι μου υπομονή δεν είχα θέμα με Γοπ εγω πριν λιγες μερες με έπιασε το στομάχι μου βράδυ έκανα πολύ εμετό δεν ξέρω τι είχα πάθει ευτυχώς την επομενη ήμουν καλά  Φτάνουμε σιγά αίγα στο τέρμα και θα ηρεμήσουμε 😊  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...