Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2010 Νο3/"Διανυκτερεύει"


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σιγα μην σιδερωσα....ακομα κοιταζομαστε...

εβαλα το λυδιακη για υπνο εφτιαξα την φανουροπιτα μου και αραξα...

που εισαστε??

ευη τι εγινε με τον μικρο???

μπραβο ρε συ!! εφτιαξες φανουροπιτα!! με το καλο κοριτσακι!!και παλι μπραβο!!στειλε μας κανενα κομματακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χελοου ξεσηκωστρες!!!!

Ρε Ρεββεκα 33 εισαι ρε;;Καλα εγω σε εκανα το πολυ 25!!!

Αααα μου φαινεται το ελευθερο πνευμα διωχνει μακρυα τα γηρατια!!!! :lol::lol::lol:

Επισης πολυ μου αρεσε η βαπτιση σας!!!!!

Ελενη το ιδιο σκεφτομουνα και εγω για τα παιδια μας.θα κουβαλανε το 2010 για λιγες μερες..το αλλο το εχετε σκεφτει..οτι στην ταξη τους θα ειναι τα μικροτερα...λετε να εχουν θεμα;;; :roll::roll::roll::roll:

Μαριεττα ουτε και εσυ φαινεσαι 39. :D:D:ymblushing::ymblushing::ymblushing:

επισης Μαριεττα ο Νικολας ειναι ο μεγαλος μου γιος μωρη μουρλη :roll::roll: ..αυτον αγκαλιαζω τα βραδυα!!!!

Ευη τι εγινε ρε;;;;το παιδι πως ειναι;;;

Ρηνιω διαβαζεις ή ...μπιππππππππππ;;;;;; :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ελιζα τι δουλεια κανεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas manoules..

Molis mpika den exw diavasei tpt kai eipa na sas pw ta nea mas prhn eksafanistite oi mises..

To meshmeriano eksanthima eksafanistike kai skeftika pws auto htan alla prhn kamia wra pou epistrepsame apo thn volta mas kai ksentisa to mwro ti na dw :o:o:o Gematos kokkiniles, sto gonato, ston aggona, sthn plati, sthn klidosh tou astragalou sto magoulo...Pernw epitopou thn paidiatro mas kai ths lew to kai to egine to paidi dalmatias...Mou eipe na tou dosw aerius siropi kai na tou kanw ena drosero ntouzaki kai aurio ksanavlepoume ti ginete...Den nomizei pws einai alergia pantos alla malon proerxonte apo thn iosh pou pername...

Paw na diavasw ta nea sas...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία είμαι και εγώ εδώ...

Ρε κορίτσια έχουμε κανένα νεότερο απο το Ναταλάκι? Ελπίζω η μπουμπού της να είναι αρκετά καλύτερα.

Εύη ελπίζω να έχεις πάει στον γιατρό..περιμένουμε και από εσένα νέα.

Εγώ πήγα σήμερα μια βόλτα στα μαγαζιά και τελικά βρήκα φορέματα και για τις δυο βαπτίσεις..ουφ μου έφυγε ένα μεγάλο άγχος!! Πήγαμε να δούμε και για σταυρό αλλά έχουμε ακόμα δρόμο μέχρι να καταλήξουμε. Έχω και την μαμά της βαπτιστήρας μου μαζί που δεν υπάρχει γυναίκα με μεγαλύτερη αναποφασιστηκότητα. Πάλι καλά που δεν ήρθε και η τρελή η θεία της!!!! :mrgreen::mrgreen:

Κορίτσια εμένα μόνο ο άντρας μου είναι 6 χρόνια μεγαλύτερος από εμένα και για αυτό τον λέω γέρο...πάντα σε όλη μου την ζωή ήμουν με μικρότερους..μου άρεσαν τα τεκνάκια!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτέλους μαζευτήκατε! μόνο η συμπεθέρα λείπει,ελπίζω ο Τριαντάφυλλος να είναι καλά.

Ειρήνη θες να διπλαρώσεις άλλη μια συμπεθέρα ε;

Κορίτσια έχετε δίκιο και για το σχολείο, κι εγώ κέρδιζα χρονιά και ήμουν η μικρότερη στην τάξη, από τη μία καλό γιατί τελειώνεις στα 17 το λύκειο, από την άλλη άδικο να κοντραρίζεσαι με παιδιά 1 χρόνο μεγαλύτερα. Ευτυχώς είμαι πανέξυπνη και μετριόφρων και τα κατάφερα :lol::lol:

Κατερινάκι καλή όρεξη! πω πω έγκυος δεν είμαι αλλά τα λυπήστηκα πολύ τα σουβλάκια θέλω κι εγώωωωω. Προς το παρόν μόλις έφαγα ένα σουφλέ σοκολάτα, είμαι γουρούνα ε; βρε λέτε να είμαι έγκυος και να μη το ξέρω;;; :roll:

Τι πίνουμε απόψε;

Α Ευη σε πρόλαβα στην υποβολή.... ωχ ο καημενούλης, ελπίζω να μην είναι αλλεργία αλλά από την άλλη όμως, βγάζει η ίωση κοκκινίλες και σπυράκια;

Επίσης είσαι θεά... ακούς εκεί "έγινε το παιδί δαλματίας" :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas manoules..

Molis mpika den exw diavasei tpt kai eipa na sas pw ta nea mas prhn eksafanistite oi mises..

To meshmeriano eksanthima eksafanistike kai skeftika pws auto htan alla prhn kamia wra pou epistrepsame apo thn volta mas kai ksentisa to mwro ti na dw :o:o:o Gematos kokkiniles, sto gonato, ston aggona, sthn plati, sthn klidosh tou astragalou sto magoulo...Pernw epitopou thn paidiatro mas kai ths lew to kai to egine to paidi dalmatias...Mou eipe na tou dosw aerius siropi kai na tou kanw ena drosero ntouzaki kai aurio ksanavlepoume ti ginete...Den nomizei pws einai alergia pantos alla malon proerxonte apo thn iosh pou pername...

Paw na diavasw ta nea sas...

τι σκατα ιωση ειναι αυτη ρε γαμωτο; αφου δεν ειναι γαστρεντεριτιδα,οπως σου λεει,τι σκατα διαγνωση κανει απο το τηλεφωνο;ρε Ευη θα την πλακωσω στις μπουνιες την μουλαρα,μα την πιστη μου...πώς δινει φαρμακο σε μωρο αν δε το εχει δει;ειμαι υπερβολικη;συγνωμη για τις ομορφες λεξουλες που χρησιμοποιησα,αλλα τα παιρνω με κατι τετοια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η Μαρα που ειναι?????

ρεββεκακι μου ,ποτε θα σε πετυχω ξυπνια να τα πουμε πριβε??????

Εδω ειναι και η Μαρα και η κουκουναρα!! :lol::lol:

τι θες να πεις ιδιωτικα με την μικρη;δε καταλαβα!! :?::?: κι αν θες να τα πειτε οι δυο σας,γιατι το ανακοινωνεις δημοσιως; :-?:-?:-?:-?:-?:-?:-?:-?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία είμαι και εγώ εδώ...

Ρε κορίτσια έχουμε κανένα νεότερο απο το Ναταλάκι? Ελπίζω η μπουμπού της να είναι αρκετά καλύτερα.

Εύη ελπίζω να έχεις πάει στον γιατρό..περιμένουμε και από εσένα νέα.

Εγώ πήγα σήμερα μια βόλτα στα μαγαζιά και τελικά βρήκα φορέματα και για τις δυο βαπτίσεις..ουφ μου έφυγε ένα μεγάλο άγχος!! Πήγαμε να δούμε και για σταυρό αλλά έχουμε ακόμα δρόμο μέχρι να καταλήξουμε. Έχω και την μαμά της βαπτιστήρας μου μαζί που δεν υπάρχει γυναίκα με μεγαλύτερη αναποφασιστηκότητα. Πάλι καλά που δεν ήρθε και η τρελή η θεία της!!!! :mrgreen::mrgreen:

Κορίτσια εμένα μόνο ο άντρας μου είναι 6 χρόνια μεγαλύτερος από εμένα και για αυτό τον λέω γέρο...πάντα σε όλη μου την ζωή ήμουν με μικρότερους..μου άρεσαν τα τεκνάκια!!! :D:D

Καλώς τηνα!

Μεγια τα φορέματα! Κι εγώ ρούχα μου μείνε να πάρω.

όχι ρε γμτ. δεν έχουμε άλλα νέα. Σκέφτομαι να της στείλω μην στο fb.

Πως την πάτησες έτσι βρε, μ'αφού ήσουν πάντα με πιπίνια;;;; :lol::lol::lol::lol:

Μια χαρά είναι ο άνθρωπος ρε συ μην τον λες γέρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas manoules..

Molis mpika den exw diavasei tpt kai eipa na sas pw ta nea mas prhn eksafanistite oi mises..

To meshmeriano eksanthima eksafanistike kai skeftika pws auto htan alla prhn kamia wra pou epistrepsame apo thn volta mas kai ksentisa to mwro ti na dw :o:o:o Gematos kokkiniles, sto gonato, ston aggona, sthn plati, sthn klidosh tou astragalou sto magoulo...Pernw epitopou thn paidiatro mas kai ths lew to kai to egine to paidi dalmatias...Mou eipe na tou dosw aerius siropi kai na tou kanw ena drosero ntouzaki kai aurio ksanavlepoume ti ginete...Den nomizei pws einai alergia pantos alla malon proerxonte apo thn iosh pou pername...

Paw na diavasw ta nea sas...

Τι ταλαιπωρία ρε γμτ;;;; Και γυρίζει Δευτέρα η γιατρός αν θυμάμαι καλά ε; Ρε συ δεν έχεις καναν άλλον γιατρό να το δει το παιδάκι να μην ταλαιπωριέστε έτσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχας η τηλειατρικη και ειδικα οταν προκειται για παιδια ειναι επικινδυνη!!!!!!!!

σαν πρωτη σκεψη πιστευω οτι μιλαμε για μεταλοιμωδες εξανθημα,αν θελεις σου στελνω πμ το τηλ μου για να σε κατευθυνω!!!!!!το αεριους 1,25 μλ στο εδωσε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία με γειά τα φορεματάκια! καλοφόρετα! κι εγώ γέρο τον λέω τον δικό μου, με περνάει 5 χρόνια αλλά μου αρέσει να τον πειράζω.

Εφαγα φλασιά τώρα, μάλλον θα πω κάτι άσχετο και άκυρο αλλά αφού το σκέφτηκα η ξανθιά, λέω να το ξεστομίσω: Υπάρχει περίπτωση οι κοκκινίλες αυτές να είναι παιδική αρρώστια; άσχετο με τη διάρροια, να του έτυχε δηλαδή και αυτό. Γιατί από τα λίγα που θυμάμαι, συνήθως οι παιδικές αρρώστιες ξεκινάνε από την κοιλιά τα σπυράκια και αφού εξαπλώθηκαν τόσο πολύ, μήπως; τώρα αν λέω βλακεία μη βαράτε! επειδή είχατε πάει και σε πάρτυ κιόλας και ήρθε σε επαφή με άλλα παιδάκια.

Κι εγώ συμφωνώ ότι είναι λάθος να διαγνώσει έτσι από το τηλέφωνο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειναι και η Μαρα και η κουκουναρα!! :lol::lol:

τι θες να πεις ιδιωτικα με την μικρη;δε καταλαβα!! :?::?: κι αν θες να τα πειτε οι δυο σας,γιατι το ανακοινωνεις δημοσιως; :-?:-?:-?:-?:-?:-?:-?:-?

για να ζηλεψεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτέλους μαζευτήκατε! μόνο η συμπεθέρα λείπει,ελπίζω ο Τριαντάφυλλος να είναι καλά.

Ειρήνη θες να διπλαρώσεις άλλη μια συμπεθέρα ε;

Κορίτσια έχετε δίκιο και για το σχολείο, κι εγώ κέρδιζα χρονιά και ήμουν η μικρότερη στην τάξη, από τη μία καλό γιατί τελειώνεις στα 17 το λύκειο, από την άλλη άδικο να κοντραρίζεσαι με παιδιά 1 χρόνο μεγαλύτερα. Ευτυχώς είμαι πανέξυπνη και μετριόφρων και τα κατάφερα :lol::lol:

Κατερινάκι καλή όρεξη! πω πω έγκυος δεν είμαι αλλά τα λυπήστηκα πολύ τα σουβλάκια θέλω κι εγώωωωω. Προς το παρόν μόλις έφαγα ένα σουφλέ σοκολάτα, είμαι γουρούνα ε; βρε λέτε να είμαι έγκυος και να μη το ξέρω;;; :roll:

Τι πίνουμε απόψε;

Α Ευη σε πρόλαβα στην υποβολή.... ωχ ο καημενούλης, ελπίζω να μην είναι αλλεργία αλλά από την άλλη όμως, βγάζει η ίωση κοκκινίλες και σπυράκια;

Επίσης είσαι θεά... ακούς εκεί "έγινε το παιδί δαλματίας" :)

Και εγώ κάτι λουκουμάδες τσάκισα τώρα Ελενάκι :D:D:D:D

Το έχω ρίξει στο βαρύ ποτό σήμερα. Πνίγω την μοναξιά μου με τραμπουί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οπως καταλαβατε,παρουσα κι εγω!!

ειχαμε παει βολτα με ενα ζευγαρι που η φιλη μας γεννησε 20 μερες πριν απο μενα το κοριτσακι της..η μικρη ειναι πολυ τσαπερδωνα,ηθελε συνεχεια να πιανει το παιδι μου,να του τραβαει τα μαλλια,κι αυτο το μουροχαβλο(ο γιος μου) καθοταν και την κοιτουσε :shock::shock::shock: ή ειναι πολυ ησυχος ή ειναι πολυ χαζος!!δεν εξηγειται αλλιως!!γιατι στο σπιτι γινεται χαμος με τις φωνουλες του,τα γελακια του κι οταν βγαινουμε εξω ειναι σαν Παναγιτσα;κανω καπου λαθος στην ανατροφη του;αφου ολη μερα του μιλαω,τον εχω αγκαλια και παιζουμε,γελαμε...γιατι εξω ειναι τοσο σοβαρο μωρο;ολοι αυτο μου λενε,απο το σουπερ μαρκετ που μας γνωριζουν ολοι πια!! μεχρι και συγγενεις!!(το σοι του Μανου μας ειχε πει καποτε η κοντη-κουνιαδα να τον παμε σε παιδοψυχιατρο)...πώς κρατηθηκα και δεν την ταπωσα μονο εγω το ξερω... :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

H giatros mas exei akomi adia giafto kanoume diagnosh dia thlefwnou alla thn empistevome para polu, einai tsekarizmenh xronia twra kai apo alous filous mas alla kai apo ta diafora pou kata kairous exei kolisei h Flwra.

To aerius den einai kai kanena sovaro siropi, to dosame kirios gia na mhn exei fagoura to mwro apo ta spiria kai na kalmaroun oso ginete...

Distixos oi iosois kanoun kai eksanthimata poles fores, idika otan einai sthn ifesh tous kanoun to legomeno (efnidio eksanthima)..

Tha ta perasete kai esois me ta paidia sas en kairo, idika otan arxisoun paidiko tha piksete....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα 2,5 χρονια με περναει....

με εκνευριζουν τα πιπινια(προς το παρον)

και εραστη να βρω...παλι μεγαλυτερος μου θα ειναι ;););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία για αυτό τον λόγο δεν είχα κάνει προκοπή στην ζωή μου και ήμουν από γκομενάκι σε γκομενάκι..βρήκα τον γέρο μου και άραξα...η αλήθεια είναι ότι ο άντρας μου δεν σκέφτεται σαν κανονικός 40αρης αλλά σαν 25άρης και για αυτό είμαστε μαζί. Δεν θα μπορούσα να είμαι με έναν σοβαρό άνθρωπο - θέλω το σουργελο μου και εγώ!! Εκεί που πρέπει μόνο είναι σοβαρός..

Τώρα ρίχνω μάχη να σηκωθεί από τον καναπέ που την έχει πέσει και ροχαλίζει σαν μην πω πως μέσα στο αυτί μου.. :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία με γειά τα φορεματάκια! καλοφόρετα! κι εγώ γέρο τον λέω τον δικό μου, με περνάει 5 χρόνια αλλά μου αρέσει να τον πειράζω.

Εφαγα φλασιά τώρα, μάλλον θα πω κάτι άσχετο και άκυρο αλλά αφού το σκέφτηκα η ξανθιά, λέω να το ξεστομίσω: Υπάρχει περίπτωση οι κοκκινίλες αυτές να είναι παιδική αρρώστια; άσχετο με τη διάρροια, να του έτυχε δηλαδή και αυτό. Γιατί από τα λίγα που θυμάμαι, συνήθως οι παιδικές αρρώστιες ξεκινάνε από την κοιλιά τα σπυράκια και αφού εξαπλώθηκαν τόσο πολύ, μήπως; τώρα αν λέω βλακεία μη βαράτε! επειδή είχατε πάει και σε πάρτυ κιόλας και ήρθε σε επαφή με άλλα παιδάκια.

Κι εγώ συμφωνώ ότι είναι λάθος να διαγνώσει έτσι από το τηλέφωνο....

ΝΑ ΜΙΑ ΣΩΣΤΗ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΕ ΘΑ ΣΕ ΒΑΡΕΣΟΥΜΕ..αλλα τωρα που το σκεφτομαι,ο μικρος δεν εχει κανει πυρετο,ή εχει κανει;αν ηταν παιδικη,μαλλον θα ειχε πανω απο 38..κανω λαθος; :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για να ζηλεψεις

Ειρήνη το σχόλιό μου το διάβασες; νομίζω ότι άρχισες τα βρώμικα παιχνίδια :mrgreen:

Εύη δεν το ήξερα ότι από ίωση μπορούν να βγάλουν και εξανθήματα! καλά που μου το είπες να το έχω στα υπόψιν...

Μαριέττα εγώ έχω περάσει μόνο ανεμοβλογιά, και από ότι θυμάμαι δεν είχα κάνει πυρετό... δεν ξέρω γενικά τι γίνεται, θυμάμαι μόνο ότι τα σπυράκια ξεκινάνε από την κοιλιά ή πίσω στο σβέρκο και μετά εξαπλώνονται, για αυτό το ανέφερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όντως το αεριους δεν είναι βαρύ φάρμακο. Οπότε κάνετε υπομονή Ευάκι μέχρι την Δευτέρα έτσι; Μακάρι βέβαια μέχρι τότε να του έχουν περάσει όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχας η τηλειατρικη και ειδικα οταν προκειται για παιδια ειναι επικινδυνη!!!!!!!!

σαν πρωτη σκεψη πιστευω οτι μιλαμε για μεταλοιμωδες εξανθημα,αν θελεις σου στελνω πμ το τηλ μου για να σε κατευθυνω!!!!!!το αεριους 1,25 μλ στο εδωσε????

Euxaristw Eirhnh alla exw kai thn theia mou pou thn zalizw kathe fora pou exw apories kai esthanome anasfalia....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία για αυτό τον λόγο δεν είχα κάνει προκοπή στην ζωή μου και ήμουν από γκομενάκι σε γκομενάκι..βρήκα τον γέρο μου και άραξα...η αλήθεια είναι ότι ο άντρας μου δεν σκέφτεται σαν κανονικός 40αρης αλλά σαν 25άρης και για αυτό είμαστε μαζί. Δεν θα μπορούσα να είμαι με έναν σοβαρό άνθρωπο - θέλω το σουργελο μου και εγώ!! Εκεί που πρέπει μόνο είναι σοβαρός..

Τώρα ρίχνω μάχη να σηκωθεί από τον καναπέ που την έχει πέσει και ροχαλίζει σαν μην πω πως μέσα στο αυτί μου.. :x:x:x

και γιατι να εκανες προκοπη μικρο κοριτσι;δεν επρεπε να ζησεις την ζωη σου πρωτα;να κανεις τις τρελλιτσες σου,τις κορδελιτσες σου και μετα να αραξεις; μη τα παρω τωρα!!!!

και παλι καλα που σε αγαπαει ο Θεος και σου εστειλε αυτον τον καλο ανθρωπο!!!!!

ασε τον ανθρωπο να ροχαλισει!!! εχει γλαρωσει διπλα σου,δε το καταλαβαινεις!!!

κανε κατι να μη ροχαλιζει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ κάτι λουκουμάδες τσάκισα τώρα Ελενάκι :D:D:D:D

Το έχω ρίξει στο βαρύ ποτό σήμερα. Πνίγω την μοναξιά μου με τραμπουί...

Α εντάξει, αν είναι θα είμαστε παρέα εγκυούλες μου φαίνεται :lol::lol: ! Κι εγώ μόλις μου σέρβιρα λίγο baileys πάλι... έλεγα να το ρίξω στη μαυροδάφνη απόψε αλλά πήγα στα πιό ελαφριά.

Μαριέττα τι σου είπε;;;;;;;;;;;;;; να πας το παιδί σε παιδοψυχολόγο;;;;;;;;;;; :evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...