Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2010 Νο3/"Διανυκτερεύει"


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εύη πάρε τον γιατρό τώρα!!

Οι φουσκάλες από την αλλεργία εμφανίζονται στην κοιλιά και στην πλάτη - η αλλεργία στο φαγητό δεν εμφανίζεται αμέσως. Ο Νώντας έτρωγε τέσσερις μέρες βανίλια με κανονικό γάλα και μόνο την πέμπτη μέρα εμφάνισε τα σπυριά και πρήστηκε. Πρόσεξε αν έχει πρηστεί στο πρόσωπο ή στα άκρα ή είναι φυσιολογικός...Οι γιατροί δεν έχουν ωράριο...ότι ώρα τους χρειαστείς πρέπει να είναι εκεί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Αχ βρε Εύη τι τραβάς κι εσύ;;; αχου μωρέ το Τριανταφυλλάκι μας... γκρινιάζει κιόλας; μήπως αυτές οι φουσκάλες να τον πονάνε ή να τσούζουν; κι εγώ πιστεύω καλύτερα να πάρεις τη γιατρό το συντομότερο δυνατόν και να πας κιόλας από εκεί να τον δει να ησυχάσεις κι εσύ. Πρώτη φορά έφαγε αυγό; Το γάλα όντως είναι οτι χειρότερο για τη διάρροια, αλλά τι να κάνεις να τον αφήσεις νηστικό δεν γίνεται! βρε μήπως η διάρροια να έχει προέλθει από κάποια αλλεργία ή κάτι άλλο που τον πείραξε; Είναι πολύ κούκλος στις φωτό, φτου φτου το παιδάκι μας εύχομαι να συνέλθει γρήγορα.

Στέλλα χρόνια πολλά κι από εμένα, να τα εκατοστήσεις και να χαίρεσαι την οικογένειά σου!

Αννούλα ο μπέμπης σου πραγματικά μοιάζει με το γιό της Ειρήνης!

Ελίζα κι εγώ 31 είμαι. Το '80 είσαι γεννημένη κι εσύ;

Που είσαι βρε Ρηνιώ μας, να δώσεις τα φώτα σου στην συμπεθέρα περί αλλεργίας; είσαι καλά σήμερα;

Εγώ έχω αρχίσει να συνέρχομαι σιγά σιγά, εκτός του βήχα... πως να περάσει ο βήχας αν δεν σταματήσω και το κάπνισμα;;; :oops::oops: . Εχω πολύ σίδερο να κάνω και βαριέμαιαιαι... θα το πιάσω το απόγευμα γιατί δεν πάει άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα δεν κοιμηθηκα τελικα!!!

ευη μου οντως ισως ειναι αλεργεια ανυπομονω να μαθω νεα,ολες δηλαδη!!!ελπιζω να μην ειναι τιποτα σοβαρο!!!περαστικα του...

εμμμ πως να περασει ο βηχας αν καπνιζεις?? :D:D το σιδερο και μενα ειναι ακομη στην ντουλαπα και με κοιταει!!!απλα με κοιταει εγω αδιαφορω!!!!

μαριετα τι κανει το μπεμπονι μας περπαταει????

στελλακι μπραβο και στην δικια σου...σιγα σιγα ορθωνουν ολα το αναστημα τους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είδες βρε Ρεββέκα τι θράσσος που έχουν αυτά τα ασιδέρωτα;;; κι εμένα με κοιτάνε, τα ξανακοιτάω κι εγώ αλλά μέχρι εκεί, δεν έχουμε προχωρήσει τη σχέση μας. Εσύ τουλάχιστον τα έχεις στην ντουλάπα πάλι καλά, εμένα δεν χωράνε και τα έχω πάνω στον καναπέ που έχω στο δωμάτιο της μικρής... οπότε καταλαβαίνεις, πέφτει πολύ συχνό κοίταγμα!! ;;);;)

Αχ η δικιά μου πότε θα περπατήσει με το καλό; όχι ότι βιάζομαι γιατί θα ρέψω από το πολύ κυνηγητό, λυπάμαι και κάτι βάζα που έχω στη σύνθεση, αλλά σε 2 εβδομάδες επιστρέφω για δουλειά και μετά... μην τον είδατε τον Παναή (όχι τον δικό σου Ρηνιώ! :P ). Μόνο που σκέφτομαι ότι θα χάσω τα πρώτα της βηματάκια τρελαίνομαι! αχ και πόσα άλλα "πρώτα" θα χάσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυστηχως αν δουλευεις ετσι ειναι αλλα και τι να κανεις!!ποιος θα σου το κραταει??

οσο για τα ρουχα ενα θρασσος το χουν!!χαχα εγω εχω φερει μερικα στον καναπε και καλα :lol::lol:

πολυ αερα ρε κοριτσια!!τι διαβαζω ελλαδα πολλες φωτιες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοβαρά; πάλι καιγόμαστε; δεν έχω ακούσει καθόλου ειδήσεις...

Θα μου το κρατήσει (πιθανότατα) μια γνωστή κυρία αλλιώς θα πάει σε βρεφικό σταθμό, πιστεύω μέχρι την άλλη εβδομάδα να το έχω οριστικοποιήσει. Η πεθερά μου δεν ζει και η μαμά μου εργάζεται, οπότε δεν έχω άλλες επιλογές. Το θέμα μου δεν είναι μόνο ότι δουλεύω, αλλά ότι δουλεύω και πολλές ώρες. Είναι και μακριά το γραφείο, οπότε 10 ώρες την ημέρα τουλάχιστον θα λείπω. Τουλάχιστον. Ευελπιστώ κάποιες μέρες να τηρείται το μειωμένο ωράριο αλλά χλωμό το βλέπω... Οπως λες όμως τι να κάνω; έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα παρακαλάς απλά να έχεις δουλειά, έστω και αν σε... μπιπ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι διαβαζα τα νεα,στον εβρο χαμος λενε....

κριμα που θα λειπεις τοσες ωρες...θα σου λειπει εεε??κουραγιο...τουλαχιστον δεν δουλευεις σουκου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελίζα 31 είσαι τότε κι εσύ, άσε τα 32 για όταν έρθει η ώρα τους! από εδώ και πέρα πρέπει να "μικραίνουμε", όχι να μεγαλώνουμε :lol: . Αυτό σκεφτόμουν και για τα μπεμπάκια μας που γεννήθηκαν τέλος του χρόνου, θα παίρνουν όλη τη χρονιά πάνω τους άδικα!

Ρεββέκα όχι, Σ/Κ δουλεύω σπάνια. Πάλι καλά. Σιδέρωσες τελικά; εγώ τώρα λέω να ξεκινήσω για όσο αντέξω.

Καλέ που είναι η βραδινή βάρδια;;; Εύη ελπίζω όλα να είναι καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σιγα μην σιδερωσα....ακομα κοιταζομαστε...

εβαλα το λυδιακη για υπνο εφτιαξα την φανουροπιτα μου και αραξα...

που εισαστε??

ευη τι εγινε με τον μικρο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χελοου ξεσηκωστρες!!!!

Ρε Ρεββεκα 33 εισαι ρε;;Καλα εγω σε εκανα το πολυ 25!!!

Αααα μου φαινεται το ελευθερο πνευμα διωχνει μακρυα τα γηρατια!!!! :lol::lol::lol:

Επισης πολυ μου αρεσε η βαπτιση σας!!!!!

Ελενη το ιδιο σκεφτομουνα και εγω για τα παιδια μας.θα κουβαλανε το 2010 για λιγες μερες..το αλλο το εχετε σκεφτει..οτι στην ταξη τους θα ειναι τα μικροτερα...λετε να εχουν θεμα;;; :roll::roll::roll::roll:

Μαριεττα ουτε και εσυ φαινεσαι 39. :D:D

επισης Μαριεττα ο Νικολας ειναι ο μεγαλος μου γιος μωρη μουρλη..αυτον αγκαλιαζω τα βραδυα!!!!

Ευη τι εγινε ρε;;;;το παιδι πως ειναι;;;

Ρηνιω διαβαζεις ή ...μπιππππππππππ;;;;;; :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ελιζα τι δουλεια κανεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα να μαζευόμαστε!!!! Που είσαστε καλέ;

Ευάκι πως είναι ο μικρός;

Κι εγώ 31 είμαι (το λέω και δεν το πιστεύω...πότε έφτασα τόσο;;;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χελοου ξεσηκωστρες!!!!

Ρε Ρεββεκα 33 εισαι ρε;;Καλα εγω σε εκανα το πολυ 25!!!

Αααα μου φαινεται το ελευθερο πνευμα διωχνει μακρυα τα γηρατια!!!! :lol::lol::lol:

Επισης πολυ μου αρεσε η βαπτιση σας!!!!!

Ελενη το ιδιο σκεφτομουνα και εγω για τα παιδια μας.θα κουβαλανε το 2010 για λιγες μερες..το αλλο το εχετε σκεφτει..οτι στην ταξη τους θα ειναι τα μικροτερα...λετε να εχουν θεμα;;; :roll::roll::roll::roll:

Μαριεττα ουτε και εσυ φαινεσαι 39. :D:D

επισης Μαριεττα ο Νικολας ειναι ο μεγαλος μου γιος μωρη μουρλη..αυτον αγκαλιαζω τα βραδυα!!!!

Ευη τι εγινε ρε;;;;το παιδι πως ειναι;;;

Ρηνιω διαβαζεις ή ...μπιππππππππππ;;;;;; :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ελιζα τι δουλεια κανεις;;;

διαβαζω και ψιλο μπιπππππ καποιες φορες :shock:

εμενα δεν μου αρεσει καθολου που ο μπεμπης μου θα εχει σχεδον ενα χρονο διαφορα απο καποια παιδακια της ταξης του....ιδιαιτερα τα αγορακια,ειναι λιγο πιο αργα απο τα κοριτσακια

εχω σκεφτει να τον παω 2 φορες στο νηπιο και να χασει 1 χρονια...γινεται???????

ασε που θα παει 1 χρονο πιονωρις φανταρος......

ασε που θα μου τον τυλιξει καμμια σουρλουλου 1 χρονο πιο νωρις......

ωχ χριστε μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια εγω ειμαι εδω..αλλα θα την κανω σιγα σιγα...

μονες σας ειστε παλι αποψε με τη σοφουλα;;;

Καλο βραδυ και καλη διασκεδαση κοριτσια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνηηηηηηη :lol::lol::lol::lol:

Αι μωρη σουργελο...

και εγω του ριχνω του Γιωργη 2 χρονια..θες να πεις κατι;;;; :-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w

Αυτο με το νηπιο τα σκεφτηκα και εγω αλλα δε ξερω αν γινετε..ουφ αγχος και αυτο..

αφου μπιππππππππ φιλεναδα ..σε καλο δρομο εισαι!!!!!!!

Παωωωωωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια εγω ειμαι εδω..αλλα θα την κανω σιγα σιγα...

μονες σας ειστε παλι αποψε με τη σοφουλα;;;

Καλο βραδυ και καλη διασκεδαση κοριτσια!!!!

Ναι μόνες μας είμαστε. Την Κυριακή γυρνάει ο άντρας μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εεε τωρα που μαζευοσαστε εγω παω για νανι!!!

που ησασταν πιο νωρις εεεε??ντοινκ ντοινκ κανατε!!! :D

καλε παναγιωτα 25???τι καλα!!!!και δω στο δρομο με ρωτανε αν ειμαι οντως η μαμα!!καθως μαυρη και τσιχλα!!και η λυδια ασπρη με μπλε ματια!!!

χαχαχαχα ειρηνακη ooooooo my god!!!καλα που δεν εκανα αγορι!!!ελπιζω να σε καλα!!γενικα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνηηηηηηη :lol::lol::lol::lol:

Αι μωρη σουργελο...

και εγω του ριχνω του Γιωργη 2 χρονια..θες να πεις κατι;;;; :-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w

Αυτο με το νηπιο τα σκεφτηκα και εγω αλλα δε ξερω αν γινετε..ουφ αγχος και αυτο..

αφου μπιππππππππ φιλεναδα ..σε καλο δρομο εισαι!!!!!!!

Παωωωωωωωωωωωωωω

αααααααααα δεν ηξερα οτι γουσταρεις πιπινια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!να προσεχω τους γιους μου..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνάκι εγώ δεν το είχα σκεφτεί αυτό με το νήπιο. Γιατι δεν μπορούμε να τα βάλουμε μια χρονια αργότερα;

οχι γιατι ειναι υποχρεωτικο το νηπιο....ομως μπορεις νομιζω να υπογραψεις οτι επιθυμεις για καποιους λογους το παιδι σου να επαναλαβει το νηπιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

manoyles koyklitses?ti kanete mazeyeste gia to nyxterino potaki?o triantafyllos ti kanei???egw kleinw ta 26.ftoy ftoy sas pantw se oles de fainetai h hlikia sas katholoy.egw molis eskisa ton antroyli moy se ena epitrapezio ,dwsame to teleytaio galataki sto mpemph kai perimenoyme ta nyxterina mas soyvlakia. [smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif] nai gia ta soyvlakia xorophdaw!!dikaiologhmenh egyos gynaika eimai opote oles oi ligoyres epitreptes :lol::lol::lol::lol::lol:

enina tha einai dyskolo sth arxh me thn arxh soy alla siga siga tha mpeite se ena rythmo kai tyha phgainoyn ola roloi.sas afhnw giati hrthan.sas poylaw loipon gia ena soyvlaki =))=))=))=))=))=))=)) tha epixirisw na ksanampw.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σας πήγε λαθος ο γιατρός πως πηγες με πρόκληση χωρίς να κανείς πρώτα ορμονικό έλεγχο ; Αρα πριν πάρεις τα χάπια για πρόκληση η προλακτινη σου δεν ήξερες που βρισκόταν καλά κατάλαβα; και εγω έτσι είμαι σαν εσενα με πολυκυστικες και καθόλου σταθερό κύκλο  η πρώτη εγκυμοσύνη με ζόρισε να ερθει αφού δεν έκανα ωορρηξία καλή  η δεύτερη πάλι ήρθε πολύ εύκολα  Εμένα με βοήθησαν και τα τεστ ωορρηξιας επισης πήρα και τα inofert plus μαζί με το dostinex εμένα η Ενδοκρινολογος μου έδωσε μικρότερη δόση από εσενα μισο χάπι ανα 15 μερες για 3 μήνες.. 
    • να σαι καλά κοπέλα μου 🙏 και εγώ σκεφτόμουν να μην πάρω αλλα παρήγγειλα τελικά γιατί δεν με αγχώνουν έτσι κι αλλιώς ούτε φτιάχνουμε τις επαφές με βάση τα τεστ..απλά θέλω να ξέρω ότι δουλεύει το σώμα μου.. πάμε με αισιοδοξία ❤️ 
    • Ναι καντε χαλαρά κ ισως έρθει το σποράκι σας!! Κ εμεις στο δεύτερο είπαμε ας κάνουμε ελεύθερα κ κατά το καλοκαίρι αρχίζουμε αλλά ήρθε με την πρώτη ενώ το πρώτο μας ταλαιπώρησε…όποτε κανεις δε ξέρει όποτε είναι να έρθουν θα έρθουν!!! 
    • Μπράβο ρε κορίτσι.. όλ καλά θα είναι!! Πότε πας για υπέρηχο? Εγώ ξεκίνησα παρακολούθηση του φυσικού μου κύκλου, (πήγα σε νέο γιατρό) με την προοπτική αν είναι καλός ο κύκλος να κάνουμε αυτό το μήνα την ΕΤ. Μου είπε θα προσέξουμε πολύ τις τιμές προγεστερόνης μετά την ΕΤ γιατί θεωρεί πως με μια τόσο καλή εικόνα που έχω, το ότι δεν τα έχουμε καταφέρει ακόμα ίσως έχει να κάνει με την υποστήριξη της μήτρας μετά την ΕΤ. Νιώθω πολύ καλά μαζί του , είμαι ήρεμη και κυρίως χωρίς άγχος, καθώς είχα σίγουρο ότι θα προχωρούσα σε ΕΤ από Σεπτέμβρη και το ότι υπάρχει περίπτωση να γίνει άμεσα ήταν έκπληξη για μένα. Φυσικά μετά από τόσες στραπάτσες κρατώ μικρό καλάθι αλλά είμαι πιο ήρεμη, έχω άλλη ψυχολογία. Οπότε παρακολούθηση τώρα. Πήγα και σήμερα, θα πάω και τη Δευτέρα και βλέπουμε αν μας κάνει τη χάρη ο κύκλος αυτός..
    • Σ' ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ!!! Ναι μου είπε και εμένα ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό.. αλλά δεν το έχω διαβάσει πουθενά να το αναφέρει κοπέλα και λέω τι φάση;! Είναι τρομακτικό πάντως... Αυτό σκέφτομαι.. αν είναι θα πάω... Δυστυχώς είμαι υπόλοιπο Αττικής.. και με τα οικονομικά μας μόνο για κανά δημόσιο με βλέπω..  Πάντως και λόγο των εξωσωματικών, ΗΚΓ μου κάνανε κάθε φορά πριν την όποια πράξη και ποτέ δεν είχα θέμα.. γύρω στους 60 χτύπους σε ηρεμία και 80 σε έντονη άσκηση.. χθες είχα 90 σε ηρεμία λόγο των ταχυκαρδιων και λέω κάτι γίνεται δεν είναι δυνατόν!! Ούτως ή άλλως οφείλει να στείλει για ιστολογική εξέταση ασχέτως πολύποδα... Σου είχα πει βέβαια και την γνώμη μου τότε για την αφαίρεση του με αποξεση αλλά στην ιστολογική μπορεί να σου δείξει το ίδιο δηλαδή ότι στον ιστό που εξετάστηκε αν υπάρχουν και ίχνη του πολύποδα.. επειδή έχω αφαιρέσει αρκετές φορές γράφει συγκεκριμένα αυτό: "ενδομητρικά  τεμάχια αποτελούμενα από στρώμα και αδένια με μορφολογικούς χαρακτήρες ανώμαλου παραγωγικού  ενδομητρίου και πολυποειδόμορφα τα οποία αφορούν σε τμήματα ενδομητρικού πολύποδα." (Σου στέλνω copy paste τι έγραφαν στη δική μου ιστολογική) Δεν υπάρχει φόβος κακοήθειας είναι πολύ συνηθισμένα και συνήθως δημιουργούνται από ορμονολογικη διαταραχή σε συνδυασμό με μεγάλο όγκο αίματος στην περίοδο.. Όλα καλά είναι μην αγχώνεσαι τσάμπα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...