Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2010 Νο3/"Διανυκτερεύει"


Recommended Posts

Πήγαινε χαλάρωσε Μαριέττα μου. Δεν είσαι υπερβολική. Μάνα είσαι και απ' την απέραντη αγάπη που έχεις στο παιδί σου ανησυχείς γιατί θες να είναι καλά και να μην πηγαίνει τίποτα στραβά. (πως τα λέω βραδιάτικο ε; Τα εννοώ όμως!) Καληνύχτα λοιπόν. Καλή ξεκούραση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πήγαινε χαλάρωσε Μαριέττα μου. Δεν είσαι υπερβολική. Μάνα είσαι και απ' την απέραντη αγάπη που έχεις στο παιδί σου ανησυχείς γιατί θες να είναι καλά και να μην πηγαίνει τίποτα στραβά. (πως τα λέω βραδιάτικο ε; Τα εννοώ όμως!) Καληνύχτα λοιπόν. Καλή ξεκούραση.

ειδες Ευη,ειδες!!!

Νατασσακι σε ευχαριστω που με νιωθεις!

Ευη ειδες;επαναλαμβανω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Ευάκι μόνες με μια μπουκάλα κρασί. Οι μπεκροκανάτες! Ευτυχώς η Σοφία δεν ξύπνησε τελικά.

Δεν νυστάζεις βρε θυρίο παρ' όλο την κουρασή σου με τον μικρό;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ψιλό νυστάζω αλλά να σου πω την αλήθεια μου έχει λείψει αυτό που κάθομαι τώρα ψιλό χαλαρή χωρίς την επίβλεψη της Σοφίας και πίνοντας κρασάκι. Επειδή δουλεύω κιόλας οι ώρες για τον εαυτό μου καθαρά και μόνο είναι ελάχιστες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai meta to ida...Auth h paliosimpethera mou shmera den enfanistike pou einai kai o protos ksenixths...

Mono na mhn einai arostoula kai giafto den mpike katholou to vradi.

Pantos an theleis na pas gia upno mhn meneis gia xatiri mou, egw tha thn vrw thn akrh...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Θα πάω να ξαπλώσω μου φαίνεται Ευάκι κι εγώ γιατί παρ' όλο που θέλω να μείνω δεν με βοηθούν τα ματιά μου που κλείνουν ( έχω σηκωθεί κι απ΄τις 6.00). Συγνώμη που σε αφήνω μόνη σου.

Θα τα πούμε αύριο. Καληνύχτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια είναι καμιά εδώ;;;; άργησα αλλά είπα να κάνω ένα πέρασμα.

Είχαμε βγει για καφέ και με παίρνει τηλέφωνο η μάνα μου (λείπει διακοπές, αύριο επιστρέφει) και μου λέει ότι μίλησε με τη γιαγιά μου και είναι χάλια-δεν θυμάμαι αν σας το έχω πει, έχει πολλά προβλήματα κυρίως λόγω καρδιάς. Φεύγουμε λοιπόν άρον άρον, και το μωρό μαζί και πήγαμε. Ευτυχώς ήταν λίγο καλύτερα, είδε και την μπουμπού και αναθάρρεψε... Αχ αυτή η γυναίκα πολύ ταλαιπωριέται.... :(:(

Η μπέμπα σήμερα δεν μου καλοέφαγε... δεν είχε όρεξη και αυτό είναι εντελώς σπάνιο για εκείνη. Ελπίζω να ετοιμάζει δοντάκι και όχι να αρρωσταίνει γιατί την κόλλησα...

Πάω να σας διαβάσω και αν είναι καμιά ακόμη εδώ επιστρέφω

Α, Αναστασία ήσουν εδώ;;; κρίμα δεν σε πρόλαβα, καληνύχτα!

Συμπεθέρα, έρχομαιαιαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ, πότε προλάβατε να γράψετε 13 σελίδες;;; Δεν αντέχω να τις διαβάσω όλες, μόνο 2 πρόλαβα.

Μαριέττα συγχαρητήρια στον μικρό!!! καλές βόλτες τώρα!

Κατερίνα εμείς για το δώρο του κουμπάρου δώσαμε 350 ευρώ...

Τα υπόλοιπα δεν τα διάβασα για αυτό δεν έχω τι άλλο να σχολιάσω!

Εύη το πιστεύεις ότι ακόμα δεν έχουμε αποφασίσει για το όνομα;;; μας βλέπω το προηγούμενο βράδυ της βάπτισης να αποφασίζουμε! Ο Στέλιος θέλει οπωσδήποτε σαν δεύτερο όνομα τουλάχιστον να βγάλουμε αυτό της πεθεράς μου (Σταματούλα την έλεγαν-Σταματία θα της δώσουμε), αλλά επειδή δεν μου αρέσει θέλω άλλο πρώτο όνομα με το οποίο και θα την φωνάζουμε. Αλλά θέλει εκείνος έστω και τιμητικά να ακουστεί, μιας και δεν ζει πλέον... τελοσπάντων δεν θέλω να του χαλάσω το χατίρι, άλλωστε κι εγώ την αγαπούσα πολύ και η μικρή μας η αλήθεια είναι ότι της μοιάζει και λίγο! πολλές φορές σκεφτόμουν ότι ίσως εκείνη να μας την έστειλε, χαζό ε;

Η γιαγιά μου είναι 82 χρονών, δεν είναι και μικρή... απλά ταλαιπωριέται εδώ και 20 χρόνια περίπου με την καρδιά της, έχει περάσει αρκετά χειρουργεία κλπ αλλά δεν καλυτερεύει η κατάσταση, απλά παρατείνεται... της έχω τρελή αδυναμία, αυτή με μεγάλωσε στην ουσία, αν πάθει κάτι νομίζω ότι θα τρελαθώ....

Τα δόντια είναι κάπως καλύτερα με το mesulid, θαυματουργό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kante mia lista me onomata kai meta dialeste ena pou na aresei kai stous 2...

Einai diskolo na xaneis agaphmena sou prosopa idika otan eisai polu demenos mazi tous.

Exw kai egw mia giagia pou klinei ta 84 ton Ianouario kai fetos mou fenete polu alagmenei, kourazmenei tha elega...Otan thn ida ton dekapentaugousto den kserw giati alla sto mialo mou girnouse sinexia h skepsh pws tha einai h teleftea xronia pou thn pername oloi mazi.. :cry::cry: Makari na mhn vgei sosto to proesthima mou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι Εύη μου, μακάρι να μη σου βγει! κι εγώ πάντως το ίδιο σκέφτομαι κάθε φορά, ειδικά σε γιορτές κλπ, λέω πάντα από μέσα μου "λες να μην είναι εδώ του χρόνου;", αλλά το λέω από το φόβο μου όχι από προαίσθημα κλπ. Πιό πολύ έτρεμα και φοβόμουν όσο ήμουν έγκυος, παρακαλούσα το Θεούλη να μην πάθει τίποτα αυτούς τους 9 μήνες γιατί με τη στενοχώρια που θα τραβούσα δεν θα την έβγαζα καθαρή... ευτυχώς με άκουσε ο Θεούλης! Μερικές φορές ακούω που λένε "τι; είναι πάνω από 80; και πόσα χρόνια δηλαδή θέλεις να ζήσει, πάλι καλά!", και στενοχωριέμαι... γιατί εντάξει δεν λέω, έζησε αρκετά χρόνια και μακάρι όλοι να έφταναν εκεί, αλλά όταν ο άλλος είναι ένας άνθρωπος που λατρεύεις, δεν θέλεις να φύγει ούτε στα 80 ούτε στα 100, τον θέλεις πάντα εκεί! Δυστυχώς όμως...

Είσαι στο μπαλκόνι με σανγκρια; εγώ κάνω ένα τσιγάρο και πάω να ξαπλώσω κουράστηκα πολύ σήμερα

Α οκ, καληνύχτα! να του δώσεις πολλά φιλάκια, περαστικά του! πάω κι εγώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera manoules mou.

Exthes telika o mikros me perimene orthios sta kaggela fonazontas mamaaaaaa kai fisika h grinia ekselixthike se klama. Otan ton pira aggalitsa akousa thn kilitsa tou na gourgourizei kai etsi tou ekana ena mpoukali gala gia na koimh8ei. Kapou meta ths 3 koimithikame gia na ksipnisei ouriazontas sths 5:30...Ti alo ......Htan xezmenos (diaria pali) :?:? Ton eplina kai gia na tou valw krema mas akouse olo to tetragono...Twra sths 8 ksipnise pali xezmenos, pali diaria :-s:-s Prhn ligo tou edosa gala (mias kai einai to mono pou pinei-trwei tis teleftees meres) kai perimenw na paei 10 gia na parw thn paidiatro mas thlefwno....

Auta ta dika mas proina nea, Ti na tou ftiaksw pali shmera na faei gmt...? :-??:-??:-??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...