Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2010 Νο3/"Διανυκτερεύει"


Recommended Posts

Κι εδώ πολύ αέρα ρε παιδί μου! Προβλέπω να ξυπνάει η Σοφούλα κάποια στιγμή μέσα στην νύχτα αν συνεχίσει έτσι. Παρόλο που έχω κλειστά τα πάντα ακούγεται τρομερά κι μάλλον την ενοχλεί την δικιά μου. Κι άλλες φορές μου έχει ξυπνήσει απ' τον φόρυβο αυτό.

Αύριο εγώ περιμένω το πρωί να παραλάβω ένα καθησματάκι αυτοκινήτου που έχω παραγγείλει απο το internet και έναν τεχνικό για τον συναγερμό να μου κάει κάτι ρυθμίσεις επειδή άλλαξα πάροχο τηλεφώνου. Θα προσπαθήσω να κάνω και καμια δουλειά γιατί μέσα σ' αυτή την εβδομάδα μετά από διακοπές κιόλας μου πέσανε πολλές και δεν έχω συμαζευτεί καλά καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ήρθα και εγω!τι κάνετε τα πίνετε;εγω σας την έκανα σήμερα.πήγα για ένα ποτάκι με τον άντρα επιτέλους τα καταφέραμε και τα αφήσαμε στους γονείς μου!

Μόλις γυρίσαμε τα μικρα κοιμούνται και είπα να μπω να δω τα νεακια σας.

Στέλλα χρόνια πολλα , να τα εκατοστησεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυριο το πρωι θα ερθει η μητερα μου,να δει το μωρο και το αλλο της μωρο(εμενα),εχω να την δω απο τις 6/8,ηταν στο χωριο της κι εκανε διακοπες,στα Βιλια αν τα ξερετε κι επιτελους προχθες μαζευτηκε Αθηνα...το σπαστικο ειναι πως οταν ερχεται,κανει δουλειες κι εγω της φωναζω να κατσει να πιουμε ενα καφε να μιλησουμε κι εκεινη τον χαβα της..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυριο το πρωι θα ερθει η μητερα μου,να δει το μωρο και το αλλο της μωρο(εμενα),εχω να την δω απο τις 6/8,ηταν στο χωριο της κι εκανε διακοπες,στα Βιλια αν τα ξερετε κι επιτελους προχθες μαζευτηκε Αθηνα...το σπαστικο ειναι πως οταν ερχεται,κανει δουλειες κι εγω της φωναζω να κατσει να πιουμε ενα καφε να μιλησουμε κι εκεινη τον χαβα της..

Πάρτην και πηγέντε έξω να τον πιείτε τον καφέ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως την Ελιζα..τα κοπανησες εξω εσυ ε!! και καλα εκανες!!

κοριτσια απεναντι απο το σπιτι μας εχει ενα μικρο εκκλησακι,παρεπιπτοντως εκει θα τον βαπτισουμε τον μικρο..οταν χτυπαει η καμπανα,μιλαμε γινεται χαμος...ο μικρος ομως κοιμαται απτοητος!! απο βρεφος δεν εδειχνε να τον ενοχλει η καμπανα!! και μου λες εσυ Αναστασια για τον αερα,τι λες τωρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως την Ελιζα..τα κοπανησες εξω εσυ ε!! και καλα εκανες!!

κοριτσια απεναντι απο το σπιτι μας εχει ενα μικρο εκκλησακι,παρεπιπτοντως εκει θα τον βαπτισουμε τον μικρο..οταν χτυπαει η καμπανα,μιλαμε γινεται χαμος...ο μικρος ομως κοιμαται απτοητος!! απο βρεφος δεν εδειχνε να τον ενοχλει η καμπανα!! και μου λες εσυ Αναστασια για τον αερα,τι λες τωρα!!

Ναι η δικιά μου είναι πολύ μη μου άπτου με τους θορύβους. Δυστυχώς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aaaa re Elisaki ti mou kaneis twra, apo pote exw na vgw gia poto monh mou me ton antra mou oute pou thimame....

Rempetadiko Anastasia eee???? Axxx re si ti kala na mporousa ne erthw kai na vgename oles mazi pareoula....Nomizw pws tha pernousame souper oles mazi ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ναι πολυ ωραία ήταν!

Μαριέττα την άκουγε απο νεογέννητο την καμπάνα κ τηνε έχει συνηθίσει γι αυτο δεν ξυπνάει.

Πολυ αέρα έχει κ εδώ αλλα μ αρέσει. Να σας πω την αλήθεια θέλω να χειμωνιασει αν κ δεν το κόβω .πέρσι Νοέμβριο μήνα με ένα ζακετακι θυμάμαι πήγα να γέννησω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασσακι και τα μεσημερια που κοιμαται ενοχλειται απο τους θορυβους;εγω τα μεσημερια ή μετα το φρουτο που μπορει να κοιμηθει,στο δωματιο του εχω μια πολυ μικρη τηλεοραση,που την ειχε εγκαταστησει ο Μανος οταν θηλαζα,για να περναει η ωρα..ε,του την εχω μονιμως ανοιχτη και εχει συνηθησει το παιδακι και κοιμαται..αλλα το βραδυ κανουμε ησυχια στο σπιτι...ηταν συμβουλη του γιατρου που ειχα στην αρχη και μπορω να πω οτι βοηθησε παρα πολυ...

ενω η αδελφη μου τα μεγαλωσε με απολυτη ησυχια και σκοταδι ακομα και μερα μεσημερι και μου φαινεται λιγο κουφο..τι να πω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aaaa re Elisaki ti mou kaneis twra, apo pote exw na vgw gia poto monh mou me ton antra mou oute pou thimame....

Rempetadiko Anastasia eee???? Axxx re si ti kala na mporousa ne erthw kai na vgename oles mazi pareoula....Nomizw pws tha pernousame souper oles mazi ....

αυτο θα κανουμε οταν ερθεις ετσι κι αλλιως,θα γιορτασουμε τον ερχομο σου σε ρεμπεταδικο!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ναι πολυ ωραία ήταν!

Μαριέττα την άκουγε απο νεογέννητο την καμπάνα κ τηνε έχει συνηθίσει γι αυτο δεν ξυπνάει.

Πολυ αέρα έχει κ εδώ αλλα μ αρέσει. Να σας πω την αλήθεια θέλω να χειμωνιασει αν κ δεν το κόβω .πέρσι Νοέμβριο μήνα με ένα ζακετακι θυμάμαι πήγα να γέννησω!

ναι ετσι ειναι!!

Ελιζα το παιδακι σου εχει γεννεθλια;γιατι κατι βλεπω στο ticker-ακι του.... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όχι από ομιλίες και θορύβους του σπιτιού που κάνω συνέχεια με δουλειές δεν ενοχλήται. Τις έχει συνηθίσει. Κινούμαι άνετα και μιλάω άνετα εννοείται όταν κοιμάται. Θορύβους εξωτερικούς που δεν τους ακούει συχνά (απ' ότι έχω καταλάβει) δεν ανέχεται το αυτάκι της και πάλι δεν είναι πως θα ξαγρυπνήσει αλλά θα γκρινιάξει, θα ψάξει τις πιπίλες της μέσα στην κούνια, θα στριφογυρίσει λίγο και θα ξανακοιμηθεί με λίγο παρηγοριά και χάδια. Τι να την κάνω; Την έμαθε ο πατέρας της βλέπεις μες την ηρεμία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ηλιθεια που είμαι.καλε πρέπει ν αλλάξω τικερακι

Γιατί μόλις φτάνει στα γενέθλια πρέπει να το ξαναφτιάχνεις;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε με τα τσιγαράκια σας κορίτσια! Πίνω πίνω κρασάκι (κι έχω ξεσυνιθήσει κιόλας) με βλέπω να πέφτω ξερή σε λίγο και να μην ακούω το παιδάκι μου άμα ξυπνήσει μετά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια λεω να παω να κοιμηθω,σορρυ για την παρεα,αλλα με πιανει παλι το κεφαλι μου..απο την υπερενταση με το γαλα του μικρου,ακομα δεν εχω χαλαρωσει..θα με πειτε υπερβολικη,αλλα;;

καληνυχτα κορες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια λεω να παω να κοιμηθω,σορρυ για την παρεα,αλλα με πιανει παλι το κεφαλι μου..απο την υπερενταση με το γαλα του μικρου,ακομα δεν εχω χαλαρωσει..θα με πειτε υπερβολικη,αλλα;;

καληνυχτα κορες!!!

Egw pou den exw matia gia upno ti tha kanw mou lete?????

Den sou lew kalhnuxta giati xalas thn parea twra....... :ymtongue::ymtongue:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Είναι απόλυτα κατανοητα όλα αυτά που νιώθετε.. περάσαμε κ μεις μια παρόμοια κατάσταση.. περίπου στις ίδιες ηλικίες με σας κάναμε εξετάσεις γιατί προσπαθούσαμε πάρα πολύ καιρό.. εγώ με κάποια μικροπροβλήματα διαχειρισιμα αλλά ο σύζυγος χαλια σπερμοδιαγραμματα.. σκέτη απογοήτευση.. κάποιοι άνθρωποι χρειάζονται περισσότερο χρόνο να συνειδητοποιήσουν αυτό που τους συμβαίνει.. και ο άντρας μου πέρασε αυτή την άρνηση που περιγράφεις ότι είναι ανίκανος κλπ (οι περισσότεροι άντρες νομίζω έτσι αντιδρούν) και επειδή στην πίεση είναι δύσκολος ο δικός μου τον άφησα να αποφασίσει μόνος του τι θέλει να κάνει.. είχε πολύ μεγάλη λαχτάρα για παιδάκι και σε εκείνη τη φάση με βοήθησε πάρα πολύ ο γυναικολόγος μου τον οποίο ο άντρας μου ακούει σαν θεό οπότε δεν του άφησε περιθώρια.. μετά από τρεις ουρολόγους πολλές βιταμίνες και διάφορα άλλα εμεις δεν είδαμε κάποια θεαματική βελτίωση.. οι θεραπείες των αντρών είναι τρίμηνες τουλάχιστον αλλά αξίζει εννοείται να δώσεις αυτόν τον χρόνο (αφού οι δικές σου εξετάσεις είναι καλές ) καταρχήν γιατί ο κάθε οργανισμός και το κάθε πρόβλημα είναι διαφορετικό και μπορεί να δείτε βελτίωση, ομως ισχύει ότι ακόμα και εξωσωματική να κάνετε ότι διορθώνεται το κάνουμε ώστε να πάμε με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις... απλά χρειάζεται ηρεμία (όσο γίνεται) και να είστε ενωμένοι να αντιμετωπίσετε μαζί τις δυσκολίες γιατι όλα φαίνονται βουνό το ξερω.. εμείς τελικά κάναμε εξωσωματική, έχω χαμηλή αμη  δεν γινόταν να περιμένουμε άλλο και έχουμε το αγοράκι μας και σε πληροφορω ότι ο αρχικα αρνητικός άντρας μου με εχει φάει να κάνουμε προσπάθεια για δεύτερο και είναι ήδη έτοιμος (από μόνος του) να ξεκινήσει όλες τις εξετάσεις από την αρχή γιατί φυσικά δεν ξέρουμε σε τι κατάσταση βρίσκεται, έχουν περάσει και 3 χρόνια.. υπομονή και πίστη και εύχομαι να τελειώσει με τον καλύτερο τρόπο όλη η περιπέτεια σας!!!
    • Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 
    • @maroo8 @Gioher κορίτσια την παρήγγειλα και τώρα αν τυχόν στην πρώτη μετακίνηση από το μαιευτήριο στο σπίτι δεν έχει έρθει δε νομίζω ότι χάλασε κι ο κόσμος.. οριακά είναι, μάξιμουμ έως 14 Αυγούστου μας έχει πει ο γιατρός..
    • 500 ανα ετος;; εμενα προσφατα ρωτησε μια φιλη μου που θα γεννησει συντομα και σκεφτεται να το κανει και της ειπαν 1500 για ολη την 20ετια.. εχουμε κανει πολλες συζητησεις γι αυτο το θεμα και η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν ξερω τι παιζει με αυτο το θεμα και αν ισχυουν ολα αυτα που λενε..
    • Ειναι λογικο να υπαρχουν αυτα τα συναισθηματα. Ολοι αισθανομαστε καπως οταν ανακαλυπτουμε οτι υπαρχει καποιο θεμα. Προσωπικα περασα δυσκολα αλλα το πιο σημαντικο ηταν να στηριξω τον συζυγο ωστε να μην νιωσει ουτε στιγμη ασχημα. Ολοι θελουν τον χρονο τους. Τωρα για τις θεραπειες θα συμφωνησω με την κοπελα παραπανω που σου εγραψε να δωσεις το τριμηνο να δειτε πως θα παει αλλα παραλληλα μπορεις να δεις τα χαρτια που χρειαζεται να συγκεντρωσεις για να περασεις απο επιτροπη εξωσωματικης γιατι θα χασεις κι εκει αρκετο χρονο αν χρειαστει τελικα να το κανεις. Εμεις καταφυγαμε σε αυτην την επιλογη γιατι η αληθεια ειναι οτι ειδαμε μια μικρη βελτιωση με τη θεραπεια αλλα οχι κατι θεαματικο ωστε να μας δινει σοβαρες πιθανοτητες να συλλαβω κανονικα. Βεβαια ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος οποτε ποτε δεν ξερεις. Παντως οπως γραφτηκε με την εξωσωματικη παρακαμπτονται αυτες οι δυσκολιες με το σπερμα οποτε στο τελος θα πανε ολα καλα και θα πετυχετε τον στοχο σας. Ευχομαι κοριτσι μου το καλυτερο να εχετε δυναμη και να αποκτησετε το θαυματακι σας!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...